latexila master - en to uk translation catalogue (595 entries)

note: (itstool) path: tool/label
en: View PDF
uk: Переглянути PDF

note: (itstool) path: tool/description
en: View the PDF file
uk: Переглянути файл PDF

note: (itstool) path: tool/label
en: View DVI
uk: Переглянути DVI

note: (itstool) path: tool/description
en: View the DVI file
uk: Переглянути файл DVI

note: (itstool) path: tool/label
en: View PS
uk: Переглянути PS

note: (itstool) path: tool/description
en: View the PostScript file
uk: Переглянути файл PostScript

note: (itstool) path: tool/description
en: Create a PDF file from LaTeX sources with the "pdflatex" command
uk: Створити файл PDF на основі коду LaTeX за допомогою програми «pdflatex»

note: (itstool) path: tool/description
en: Create a DVI file from LaTeX sources with the "latex" command
uk: Створити файл DVI на основі коду LaTeX за допомогою програми «latex»

note: (itstool) path: tool/description
en: Run BibTeX (bibliography)
uk: Запустити BibTeX (створити бібліографію)

note: (itstool) path: tool/description
en: Run MakeIndex
uk: Запустити MakeIndex

note: (itstool) path: tool/description
en: Convert the DVI document to the PDF format
uk: Перетворити документ у форматі DVI на документ у форматі PDF

note: (itstool) path: tool/description
en: Convert the DVI document to the PostScript format
uk: Перетворити документ у форматі DVI на документ у форматі PostScript

note: (itstool) path: tool/description
en: Convert the PostScript document to the PDF format
uk: Перетворити документ у форматі PostScript на документ у форматі PDF

en: LaTeXila is an integrated LaTeX environment for the GNOME desktop. The idea of LaTeXila is to always deal directly with the LaTeX code, while simplifying as most as possible the writing of this LaTeX code.
uk: LaTeXila — комплексне середовище роботи з LaTeX для середовища GNOME. У LaTeXila ви можете зосередитися над роботою з кодом LaTeX. Програма максимально спрощує створення документів за допомогою LaTeX.

en: To help the writing of the LaTeX markup, auto-completion is available as well as menus and toolbars with the principal commands.
uk: Для спрощення використання розмітки LaTeX у програмі передбачено засоби автоматичного доповнення коду, а також меню та панелі інструментів для основних команд.

en: New documents are created from templates. There are buttons to compile, convert and view a document in one click. And projects containing several .tex files are managed easily.
uk: Нові документи створюються на основі шаблонів. Передбачено кнопки для збирання, перетворення та перегляду документів у відповідь на одне клацання кнопкою миші. Передбачено інструмент для керування проектів, що складаються з декількох файлів .tex.

en: A side panel contains three components: the document structure to easily navigate in it; lists of symbols to insert them in a document; and an integrated file browser.
uk: На бічній панелі програми передбачено три компоненти: панель структури документа для полегшення навігації; списки символів для вставлення цих символів до документа та вбудована панель для перегляду файлової системи.

en: LaTeXila has also other features like the spell checking, or the forward and backward search to switch between the .tex and the PDF.
uk: Крім того, LaTeXila може перевіряти правопис слів документа і здійснювати двобічний перехід між кодом у форматі .tex та остаточним документом у форматі PDF.

en: Integrated LaTeX Environment
uk: Комплексне середовище роботи з LaTeX

en: Edit LaTeX documents
uk: Редактор документів LaTeX

en: text;tex;latex;editor;documents;
uk: text;tex;latex;editor;documents;текст;тех;латех;лейтех;редактор;документи;

en: Open a New Window
uk: Відкрити нове вікно

en: Open a New Document
uk: Відкрити новий документ

en: Use Default Font
uk: Використовувати типовий шрифт

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to LaTeXila. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
uk: Визначає, чи слід використовувати загальносистемний моноширинний шрифт для редагування тексту замість специфічного шрифту, визначеного у LaTeXila. Якщо цей пункт не буде позначено, замість загальносистемного шрифту буде використано шрифт, визначений параметром «Шрифт редактора».

en: Editor Font
uk: Шрифт редактора

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
uk: Нетиповий шрифт, який буде використано у області редагування. Працюватиме, лише якщо не позначено пункт «Використовувати типовий шрифт».

en: Style Scheme
uk: Схема стилів

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
uk: Ідентифікатор схеми стилів GtkSourceView, яку буде використано для розфарбовування шрифту.

en: Create Backup Copies
uk: Створювати резервні копії

en: Whether LaTeXila should create backup copies for the files it saves.
uk: Визначає, чи має LaTeXila створювати резервні копії файлів, з якими працює програма.

en: Autosave
uk: Автозбереження

en: Whether LaTeXila should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
uk: Визначає, чи слід LaTeXila автоматично і регулярно зберігати змінені файли. Інтервал між сеансами збереження даних можна визначити за допомогою параметра «Інтервал автозбереження».

en: Autosave Interval
uk: Інтервал автозбереження

en: Number of minutes after which LaTeXila will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
uk: Проміжок часу у хвилинах між послідовними сеансами автоматичного збереження змінених файлів LaTeXila. Працюватиме, лише якщо позначено пункт «Автозбереження».

en: Reopen files on startup
uk: Повторно відкривати файли під час запуску

en: Whether LaTeXila should reopen the files that was opened the last time.
uk: Визначає, чи слід LaTeXila повторно відкривати файли, які було відкрито на момент попереднього завершення роботи програми.

en: Tab Size
uk: Розмір табуляції

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
uk: Визначає кількість пробілів, якими слід замінити символ табуляції під час показу тексту.

en: Insert spaces
uk: Вставляти пробіли

en: Whether LaTeXila should insert spaces instead of tabs.
uk: Визначає, чи слід LaTeXila вставляти пробіли замість символів табуляції.

en: Forget lack of tabulations
uk: Забути про нестачу табуляцій

en: Forget you are not using tabulations.
uk: Забути про те, що ви не користуєтеся табуляціями.

en: Display Line Numbers
uk: Показувати номери рядків

en: Whether LaTeXila should display line numbers in the editing area.
uk: Визначає, чи слід LaTeXila показувати номери рядків у області редагування.

en: Highlight Current Line
uk: Підсвічувати поточний рядок

en: Whether LaTeXila should highlight the current line.
uk: Визначає, чи слід LaTeXila позначати кольором поточний рядок.

en: Highlight Matching Brackets
uk: Підсвічувати відповідні дужки

en: Whether LaTeXila should highlight matching brackets.
uk: Визначає, чи слід LaTeXila підсвічувати відповідні дужки.

en: Highlight Misspelled Words
uk: Позначати слова з помилками у правописі

en: Whether misspelled words are highlighted by default.
uk: Визначає, чи слід типово позначати слова із помилками правопису.

en: Spell Checking Language
uk: Мова для перевірки правопису

en: The default language used for the spell checking. Set to the empty string to take the best language available based on the environment.
uk: Типова мова для перевірки правопису. Порожнє значення відповідає мові, яка є найближчою до тієї, якою перекладено середовище.

en: Main toolbar is visible
uk: Головна панель є видимою

en: Whether the main toolbar (file open, close, build, ...) should be visible.
uk: Визначає, чи слід показувати головну панель (панель з кнопками відкриття, закриття, збирання файлів тощо).

en: Edit toolbar is visible
uk: Панель редагування є видимою

en: Whether the edit toolbar (bold, italic, character sizes, ...) should be visible.
uk: Визначає, чи слід показувати панель редагування (панель з кнопками зміни стилю тексту, розміру символів тощо).

en: Side panel is Visible
uk: Бічна панель є видимою

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
uk: Визначає, чи слід показувати ліворуч від панелі редагування тексту бічну панель.

en: Bottom panel is Visible
uk: Нижня панель є видимою

en: Whether the bottom panel containing the build view should be visible.
uk: Визначає, чи слід показувати нижню панель із панелями перегляду журналу збирання.

en: Side panel component
uk: Компонент бічної панелі

en: Side panel's active component. 0: Symbols. 1: File browser. 2: Structure.
uk: Активний компонент бічної панелі. 0: символи. 1: навігатор файловою системою. 2: структура документа.

en: Show build output warnings
uk: Показувати попередження у журналі збирання

en: Show build output badboxes
uk: Показувати перевищення розмірів у журналі збирання

en: Interactive completion
uk: Інтерактивне доповнення

en: Automatically show LaTeX commands proposals
uk: Автоматично показувати пропозиції команд LaTeX

en: Minimum number of characters for interactive completion
uk: Мінімальна кількість символів для інтерактивного доповнення

en: Minimum number of characters after "\" for the interactive completion of LaTeX commands
uk: Мінімальна кількість символів після «\» для інтерактивного доповнення команди LaTeX

en: No confirmation when cleaning-up
uk: Не показувати вікно підтвердження під час вилучення тимчасових файлів

en: Automatic clean-up
uk: Автоматичне очищення

en: Automatically clean-up files after close. no-confirm-clean must be true.
uk: Автоматично вилучати тимчасові файли після закриття. no-confirm-clean має дорівнювати true.

en: File extensions for the clean-up
uk: Суфікси назв тимчасових файлів

en: The list of file extensions for the clean-up, separated by spaces
uk: Список суфіксів назв тимчасових файлів, записи відокремлюються пробілами

en: Enabled default build tools
uk: Увімкнені типові засоби збирання

en: The list of the default build tools that are enabled
uk: Список увімкнених типових засобів збирання

en: Disabled default build tools
uk: Вимкнені типові засоби збирання

en: The list of the default build tools that are disabled
uk: Список вимкнених типових засобів збирання

en: Current directory
uk: Поточний каталог

en: URI of the file browser current directory
uk: Адреса поточного каталогу на панелі навігації

en: Show build files
uk: Показувати тимчасові файли

en: Show files with an extension present in preferences.latex.clean-extensions.
uk: Показувати файли з суфіксами назв, визначеними у preferences.latex.clean-extensions.

en: Show hidden files
uk: Показувати приховані файли

en: Show files beginning with a dot.
uk: Показувати файли, назви яких починаються із крапки.

note: (itstool) path: template/babel This must be translated by a usepackage LaTeX command.
en: 
    % babel package or equivalent
uk: 
    % пакунок babel або еквівалентний пакунок

note: (itstool) path: template/translatableChunk
en: 
    \documentclass[a4paper,11pt]{letter}
    \usepackage[T1]{fontenc}
    \usepackage[utf8]{inputenc}
    \usepackage{lmodern}
    
    \address{Your name\\Your address\\Your phone number}
    \signature{Your name}
    
    \begin{document}
    
    \begin{letter}{Destination\\Address of the destination\\Phone number of the destination}
    
    \opening{Dear Sir,}
    
    % corps of the letter
    
    \closing{Yours sincerely,}
    
    %\cc{Other destination}
    %\ps{PS: PostScriptum}
    %\encl{Enclosures}
    
    \end{letter}
    \end{document}
uk: 
    \documentclass[a4paper,11pt]{letter}
    \usepackage[T2A]{fontenc}
    \usepackage[utf8x]{inputenc}
    \usepackage[ukrainian]{babel}
    
    \address{Ваше ім’я\\Ваша адреса\\Номер вашого телефону}
    \signature{Ваше ім’я}
    
    \begin{document}
    
    \begin{letter}{Країна\\Адреса призначення\\Телефонний номер призначення}
    
    \opening{Шановний,}
    
    % текст листа
    
    \closing{З повагою,}
    
    %\cc{Інші адресати}
    %\ps{PS: постскриптум}
    %\encl{Додатки}
    
    \end{letter}
    \end{document}

en: Hide panel
uk: Сховати панель

en: Personal Build Tool
uk: Особистий засіб збирання

en: _Cancel
uk: _Скасувати

en: _Apply
uk: _Застосувати

en: Default Build Tool (read-only)
uk: Типовий засіб збирання (лише читання)

note: icon-name label
en: Execute
uk: Виконати

en: Convert
uk: Перетворити

note: FIXME don't use Stock
en: View File
uk: Переглянути файл

note: In all cases, the text must be selectable, but there is no property for that. So set as editable, but in read-only mode the edited text isn't changed (see below).
en: Commands
uk: Команди

en: Post Processor
uk: Завершальний обробник

en: Add...
uk: Додати...

en: Remove
uk: Вилучити

en: Move up
uk: Пересунути вище

en: Move down
uk: Пересунути нижче

en: Label
uk: Мітка

en: You can select this arrow and copy/paste it!
uk: Ви можете вибрати цю стрілку, скопіювати і вставити її!

en: Description
uk: Опис

en: File extensions for which the build tool can be executed.
uk: Суфікси назв файлів, для яких слід використовувати засіб для збирання.

en: The extensions are separated by spaces.
uk: Записи суфіксів відокремлюються пробілами.

en: If it is empty, all extensions are allowed.
uk: Якщо список є порожнім, можна використовувати усі суфікси.

en: Extensions
uk: Суфікси назв

en: Icon
uk: Піктограма

note: Placeholders
en: Placeholders:
uk: Заповнювачі:

en: The active document's filename.
uk: Назва файла активного документа.

en: If the active document belongs to a project, the main file is chosen.
uk: Якщо активний документ належить до проекту, буде вибрано основний файл.

en: The active document's filename without its extension.
uk: Назва файла активного документа без суфікса.

en: Jobs
uk: Завдання

en: List of files to open after executing the build jobs.
uk: Список файлів, які слід відкрити після виконання завдань зі збирання.

en: The files are separated by spaces.
uk: Записи файлів, відокремлені пробілами.

en: You should use the placeholders to specify the files.
uk: Для визначення файлів слід використовувати символи-замінники.

en: Files to open
uk: Файли, які слід відкрити

en: Build Tools
uk: Засоби збирання

en: Default Build Tools
uk: Типові засоби збирання

en: Personal Build Tools
uk: Особисті засоби збирання

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: View the properties (read-only)
uk: Переглянути властивості (лише читання)

en: Edit the properties
uk: Змінити властивості

en: Create a copy
uk: Створити копію

en: %s [copy]
uk: %s [копія]

en: Do you really want to delete the build tool "%s"?
uk: Ви справді хочете вилучити засіб збирання «%s»?

en: _Delete
uk: Ви_лучити

en: Do you really want to delete these files?
uk: Ви дійсно хочете вилучити ці файли?

note: secondary label
en: Select the files you want to delete:
uk: Виберіть файли, які ви хочете вилучити:

en: No build file to clean up.
uk: Немає тимчасових файлів для вилучення.

en: No matching proposal
uk: Немає відповідних варіантів

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible.
en: Ln %d, Col %d
uk: Ряд: %d, Поз: %d

en: Close _without Saving
uk: _Не зберігати

en: _Save
uk: З_берегти

en: There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
uk: Не збережено зміни до %d документів. Зберегти внесені зміни до закриття?

en: Select the documents you want to save:
uk: Виберіть документи, які ви хочете зберегти:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
uk: Якщо ви не збережете усі внесені зміни, їх буде втрачено остаточно.

en: The structure item already contains a sub-paragraph.
uk: Елемент структури вже містить підпараграф.

en: Close document
uk: Закрити документ

note: main file
en: Main File
uk: Основний файл

en: Main File:
uk: Основний файл:

en: Activate '%s'
uk: Задіяти «%s»

en: The file %s changed on disk.
uk: Файл %s змінено на диску.

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
uk: Хочете відкинути внесені вами зміни і перезавантажити цей файл?

en: Do you want to reload the file?
uk: Хочете перезавантажити файл?

en: _Reload
uk: П_ерезавантажити

en: Impossible to load the file '%s'.
uk: Завантаження файла «%s» неможливе.

en: The file %s has been modified since reading it.
uk: До файла %s з моменту його читання було внесено зміни.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
uk: Якщо ви збережете його, зміни, внесені зовнішньою програмою, буде втрачено. Зберегти файл попри це?

en: _Save Anyway
uk: З_берегти попри це

en: _Don't Save
uk: _Не зберігати

en: Impossible to save the file.
uk: Збереження файла неможливе.

en: Error trying to convert the document to UTF-8
uk: Помилка під час спроби перетворити дані документа у кодування UTF-8

en: Unsaved Document
uk: Незбережений документ

en: The file has a temporary location. The data can be lost after rebooting your computer.
uk: Файл зберігається у тимчасовому каталозі. Дані буде втрачено під час перезавантаження системи.

en: Do you want to save the file in a safer place?
uk: Хочете зберегти файл у безпечнішому місці?

en: Save _As
uk: Зберегти _як

en: Cancel
uk: Скасувати

en: No dictionaries available for the spell checking.
uk: Не встановлено жодних словників для перевірки правопису.

note: Help
en: _Help
uk: _Довідка

en: _OK
uk: _Гаразд

en: Go to the home directory
uk: Перейти до домашнього каталогу

en: Go to the parent directory
uk: Перейти до батьківського каталогу

en: Go to the active document directory
uk: Перейти до каталогу активного документа

en: Open in a file manager
uk: Відкрити у програмі для керування файлами

en: Open the current directory in a file manager
uk: Відкрити поточний каталог у програмі для керування файлами

en: Open in a terminal
uk: Відкрити у терміналі

en: Open the current directory in a terminal
uk: Відкрити поточний каталог у терміналі

en: File System
uk: Файлова система

note: File browser
en: File Browser
uk: Навігація файлами

note: LaTeX: Sectioning
en: _Sectioning
uk: _Розбиття на розділи

en: Part
uk: Частина

en: Chapter
uk: Глава

en: Section
uk: Розділ

en: Sub-section
uk: Підрозділ

en: Sub-sub-section
uk: Підпідрозділ

en: Paragraph
uk: Параграф

en: Sub-paragraph
uk: Підпараграф

note: LaTeX: References
en: _References
uk: _Посилання

en: Reference to a label
uk: Посилання на мітку

en: Page reference to a label
uk: Посилання на сторінку мітки

en: Add a word to the index
uk: Додати слово до покажчика

en: Footnote
uk: Підрядкова примітка

en: Reference to a bibliography item
uk: Посилання на запис бібліографії

en: Center - \begin{center}
uk: По середині — \begin{center}

en: Align Left - \begin{flushleft}
uk: Вирівняти ліворуч — \begin{flushleft}

en: Align Right - \begin{flushright}
uk: Вирівняти праворуч — \begin{flushright}

en: Figure - \begin{figure}
uk: Рисунок — \begin{figure}

en: Table - \begin{table}
uk: Таблиця — \begin{table}

en: Quote - \begin{quote}
uk: Цитата — \begin{quote}

en: Quotation - \begin{quotation}
uk: Цитування — \begin{quotation}

en: Verse - \begin{verse}
uk: Вірші — \begin{verse}

en: Verbatim - \begin{verbatim}
uk: Дослівно — \begin{verbatim}

en: Minipage - \begin{minipage}
uk: Міністорінка — \begin{minipage}

en: Title page - \begin{titlepage}
uk: Титульна сторінка — \begin{titlepage}

note: LaTeX: list environments
en: _List Environments
uk: Середовища с_писків

en: Bulleted List - \begin{itemize}
uk: Список з позначками — \begin{itemize}

en: Enumeration - \begin{enumerate}
uk: Перелік — \begin{enumerate}

en: Description - \begin{description}
uk: Опис — \begin{description}

en: Custom list - \begin{list}
uk: Нетиповий список — \begin{list}

en: List item - \item
uk: Пункт у списку – \item

note: LaTeX: character sizes
en: _Characters Sizes
uk: _Розміри символів

note: LaTeX: font styles
en: _Font Styles
uk: Стилі _шрифтів

en: Bold - \textbf
uk: Напівжирний – \textbf

en: Italic - \textit
uk: Курсивний – \textit

en: Typewriter - \texttt
uk: Друкарська машинка — \texttt

en: Slanted - \textsl
uk: Нахилений — \textsl

en: Small Capitals - \textsc
uk: Мала капітель – \textsc

en: Sans Serif - \textsf
uk: Без засічок – \textsf

en: Emphasized - \emph
uk: Виділений — \emph

en: Underline - \underline
uk: Підкреслення — \underline

en: _Font Family
uk: _Гарнітура шрифту

en: Roman - \rmfamily
uk: Прямий — \rmfamily

en: Sans Serif - \sffamily
uk: Без засічок — \sffamily

en: Monospace - \ttfamily
uk: Моноширинний — \ttfamily

en: F_ont Series
uk: _Вага шрифту

en: Medium - \mdseries
uk: Середній — \mdseries

en: Bold - \bfseries
uk: Напівжирний — \bfseries

en: Fo_nt Shape
uk: _Форма шрифту

en: Upright - \upshape
uk: Вертикальний — \upshape

en: Italic - \itshape
uk: Курсив — \itshape

en: Slanted - \slshape
uk: Нахилений — \slshape

en: Small Capitals - \scshape
uk: Мала капітель – \scshape

note: LaTeX: Tabular
en: _Tabular
uk: _Таблиця

en: Tabbing - \begin{tabbing}
uk: Табуляція — \begin{tabbing}

en: Tabular - \begin{tabular}
uk: Табличне середовище — \begin{tabular}

en: Multicolumn - \multicolumn
uk: Декілька стовпців – \multicolumn

en: Horizontal line - \hline
uk: Горизонтальна лінія — \hline

en: Vertical line - \vline
uk: Вертикальна лінія — \vline

en: Horizontal line (columns specified) - \cline
uk: Горизонтальна лінія (із вказаними стовпчиками) - \cline

en: Frame - \begin{frame}
uk: Рамка – \begin{frame}

en: Block - \begin{block}
uk: Блок – \begin{block}

en: Two columns - \begin{columns}
uk: Два стовпці – \begin{columns}

note: LaTeX: Spacing
en: _Spacing
uk: І_нтервал

en: New _Line
uk: Новий _рядок

en: New Line - \\
uk: З нового рядка – \\

en: New page - \newpage
uk: З нової сторінки – \newpage

en: Line break - \linebreak
uk: Розрив рядка — \linebreak

en: Page break - \pagebreak
uk: Розрив сторінки — \pagebreak

en: Big skip - \bigskip
uk: Великий проміжок – \bigskip

en: Medium skip - \medskip
uk: Середній проміжок – \medskip

en: Horizontal space - \hspace
uk: Горизонтальний проміжок — \hspace

en: Vertical space - \vspace
uk: Вертикальний проміжок — \vspace

en: No paragraph indentation - \noindent
uk: Без абзацного відступу – \noindent

note: LaTeX: International accents
en: International _Accents
uk: _Акценти

en: Acute accent - \'
uk: Гострий наголос – \'

en: Grave accent - \`
uk: М’який наголос – \`

en: Circumflex accent - \^
uk: Циркумфлекс – \^

en: Trema - \"
uk: Трема – \"

en: Tilde - \~
uk: Тильда – \~

en: Macron - \=
uk: Макрон – \=

en: Dot above - \.
uk: Крапка згори — \.

en: Caron - \v
uk: Перевернути циркумфлекс – \v

en: Breve - \u
uk: Значок короткості — \u

en: Double acute accent - \H
uk: Подвійний гострий наголос — \H

en: Cedilla - \c
uk: Седиль — \c

en: Ogonek - \k
uk: Хвостик — \k

en: Dot below - \d
uk: Крапка знизу — \d

en: Macron below - \b
uk: Макрон знизу — \b

en: Ring - \r
uk: Кільце — \r

en: Tie - \t
uk: Зв’язок — \t

note: LaTeX: Others
en: _Misc
uk: І_нше

en: Document class - \documentclass
uk: Клас документа — \documentclass

en: Use package - \usepackage
uk: Використати пакунок — \usepackage

en: _AMS packages
uk: П_акунки AMS

en: AMS packages
uk: Пакунки AMS

en: Author - \author
uk: Автор – \author

en: Title - \title
uk: Заголовок – \title

en: Content of the document - \begin{document}
uk: Вміст документа – \begin{document}

en: Make title - \maketitle
uk: Створити титульні написи — \maketitle

en: Table of contents - \tableofcontents
uk: Зміст — \tableofcontents

en: Abstract - \begin{abstract}
uk: Резюме — \begin{abstract}

en: Include an image (graphicx package) - \includegraphics
uk: Включити зображення (пакунок graphicx) — \includegraphics

en: Include a file - \input
uk: Включити файл — \input

note: Math
en: _Math
uk: _Формули

note: Math Environments
en: _Math Environments
uk: Середовища _формул

en: _Mathematical Environment - $...$
uk: _Математичне середовище — $...$

en: Mathematical Environment - $...$
uk: Математичне середовище — $...$

en: _Centered Formula - \[...\]
uk: _Центрована формула — \[...\]

en: Centered Formula - \[...\]
uk: Центрована формула — \[...\]

en: _Numbered Equation - \begin{equation}
uk: _Нумероване рівняння — \begin{equation}

en: Numbered Equation - \begin{equation}
uk: Нумероване рівняння — \begin{equation}

en: _Array of Equations - \begin{align*}
uk: _Масив з рівнянь — \begin{align*}

en: Array of Equations - \begin{align*}
uk: Масив з рівнянь — \begin{align*}

en: Numbered Array of _Equations - \begin{align}
uk: Нумерований масив _рівнянь — \begin{align}

en: Numbered Array of Equations - \begin{align}
uk: Нумерований масив з рівнянь — \begin{align}

en: _Superscript - ^{}
uk: _Верхній індекс — ^{}

en: Superscript - ^{}
uk: Верхній індекс — ^{}

en: Su_bscript - __{}
uk: _Нижній індекс — __{}

en: Subscript - _{}
uk: Нижній індекс — _{}

en: _Fraction - \frac{}{}
uk: _Дріб — \frac{}{}

en: Fraction - \frac{}{}
uk: Дріб — \frac{}{}

en: Square _Root - \sqrt{}
uk: Квадратний _корінь — \sqrt{}

en: Square Root - \sqrt{}
uk: Квадратний корінь — \sqrt{}

en: _N-th Root - \sqrt[]{}
uk: К_орінь n-го степеня — \sqrt[]{}

en: N-th Root - \sqrt[]{}
uk: Корінь n-го степеня — \sqrt[]{}

note: Math functions
en: Math _Functions
uk: Математичні _функції

note: Math Font Styles
en: Math Font _Styles
uk: С_тилі математичних шрифтів

en: Roman - \mathrm
uk: Прямий — \mathrm

en: Italic - \mathit
uk: Курсив — \mathit

en: Bold - \mathbf
uk: Напівжирний — \mathbf

en: Sans Serif - \mathsf
uk: Без засічок — \mathsf

en: Typewriter - \mathtt
uk: Друкарський — \mathtt

en: Calligraphic - \mathcal
uk: Каліграфічний — \mathcal

en: Blackboard (uppercase only)  - \mathbb (amsfonts package)
uk: Дошковий (лише верхній регістр) — \mathbb (пакунок amsfonts)

en: Euler Fraktur - \mathfrak (amsfonts package)
uk: Готичний Euler — \mathfrak (пакунок amsfonts)

note: Math Accents
en: Math _Accents
uk: Математичні _акценти

note: Math Spaces
en: Math _Spaces
uk: Математичні _пробіли

en: _Small
uk: _Малий

en: Small - \,
uk: Малий — \,

en: _Medium
uk: С_ередній

en: Medium - \:
uk: Середній – \:

en: _Large
uk: _Великий

en: Large - \;
uk: Великий – \;

note: Math: Left Delimiters
en: _Left Delimiters
uk: _Ліві роздільники

en: left (
uk: ліва (

en: left [
uk: ліва [

en: left {
uk: ліва {

en: left <
uk: ліва <

en: left )
uk: ліва )

en: left ]
uk: ліва ]

en: left  }
uk: ліва  }

en: left >
uk: ліва >

en: left .
uk: ліва .

note: Math: Right Delimiters
en: Right _Delimiters
uk: Праві _роздільники

en: right )
uk: права )

en: right ]
uk: права ]

en: right  }
uk: права  }

en: right >
uk: права >

en: right (
uk: права (

en: right [
uk: права [

en: right {
uk: права {

en: right <
uk: права <

en: right .
uk: права .

note: menus under toolitems
en: Sectioning
uk: Розділи

en: Characters Sizes
uk: Розміри символів

en: References
uk: Посилання

en: Presentation Environments
uk: Середовища для презентацій

en: Math Environments
uk: Математичні середовища

en: %s doesn't seem to be installed.
uk: Здається, не встановлено %s.

en: The file '%s' doesn't exist.
uk: Файла «%s» не існує.

en: Failed to open '%s':
uk: Не вдалося відкрити «%s»:

en: Open %s
uk: Відкрити %s

en: Impossible to do the forward search.
uk: Не вдалося виконати прямий пошук.

en: Can not communicate with evince.
uk: Не вдалося встановити зв’язок з evince.

en: The file "%s" doesn't exist.
uk: Файла «%s» не існує.

en: The PDF file doesn't exist.
uk: Файла PDF не існує.

en: The document is not saved.
uk: Документ не збережено.

en: Empty
uk: Порожній

en: Article
uk: Стаття

en: Report
uk: Звіт

en: Book
uk: Книга

en: Letter
uk: Лист

en: Presentation
uk: Презентація

en: Default Templates
uk: Типові шаблони

en: Personal Templates
uk: Особисті шаблони

en: New File...
uk: Створити файл…

en: _New
uk: _Створити

en: New Template...
uk: Створити шаблон…

en: Crea_te
uk: Ств_орити

en: Name of the new template
uk: Назва нового шаблона

en: Choose an icon
uk: Виберіть піктограму

en: Impossible to create the personal template.
uk: Неможливо створити особистий шаблон.

en: Do you really want to delete the template “%s”?
uk: Ви справді хочете вилучити шаблон «%s»?

en: Error when deleting the template “%s”.
uk: Помилка під час спроби вилучити шаблон «%s».

en: Error when moving the template.
uk: Помилка під час спроби пересунути шаблон.

en: Delete
uk: Вилучити

en: Manage Personal Templates
uk: Керування особистими шаблонами

en: Show the application's version
uk: Показати дані щодо версії програми

en: Create new document
uk: Створити новий документ

en: Create a new top-level window in an existing instance of LaTeXila
uk: Створити нове вікно верхнього рівня у наявному екземплярі LaTeXila

en: - Integrated LaTeX Environment for GNOME
uk: — комплексне середовище LaTeX для GNOME

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
uk: Щоб переглянути повний список можливих параметрів командного рядка, віддайте команду «%s --help».

en: _Build
uk: З_бирання

en: Cleanup Build _Files
uk: Вилучити _тимчасові файли

en: Clean-up build files (*.aux, *.log, *.out, *.toc, etc)
uk: Вилучити тимчасові файли (*.aux, *.log, *.out, *.toc тощо)

en: _Stop Execution
uk: П_рипинити виконання

en: Stop Execution
uk: Припинити виконання

en: View _Log
uk: Переглянути _журнал

en: View Log
uk: Переглянути журнал

en: _Manage Build Tools
uk: _Керування засобами збирання

en: Manage Build Tools
uk: Керування засобами збирання

en: Show _Details
uk: Показати по_дробиці

en: Show Details
uk: Показати подробиці

en: Show _Warnings
uk: Показати _попередження

en: Show Warnings
uk: Показати попередження

en: Show _Bad Boxes
uk: Показувати п_еревищення

en: Show Bad Boxes
uk: Показувати перевищення

en: _Documents
uk: _Документи

en: _Save All
uk: _Зберегти всі

en: Save all open files
uk: Зберегти усіх відкриті файли

en: _Close All
uk: З_акрити усі

en: Close all open files
uk: Закрити усі відкриті файли

en: _Previous Document
uk: П_опередній документ

en: Activate previous document
uk: Активувати попередній документ

en: _Next Document
uk: _Наступний документ

en: Activate next document
uk: Активувати наступний документ

en: _Move to New Window
uk: П_ересунути до нового вікна

en: Move the current document to a new window
uk: Пересунути поточний документ до нового вікна

en: _Edit
uk: З_міни

en: _Undo
uk: В_ернути

en: Undo the last action
uk: Скасувати останню дію

en: _Redo
uk: Повт_орити

en: Redo the last undone action
uk: Повернути результат останньої скасованої дії

en: Cu_t
uk: Ви_різати

en: Cut the selection
uk: Вирізати позначений фрагмент

en: _Copy
uk: _Копіювати

en: Copy the selection
uk: Копіювати позначений фрагмент

note: No shortcut here because if the shortcut is null, Ctrl+V is used for _all_ the window. In this case Ctrl+V in the search text entry would be broken (the text is pasted in the document instead of the entry). Anyway if we press Ctrl+V when the cursor is in the document, no problem.
en: _Paste
uk: Вст_авити

en: Paste the clipboard
uk: Вставити вміст буфера обміну даними

en: Delete the selected text
uk: Вилучити позначений фрагмент тексту

en: Select _All
uk: Позначити _все

en: Select the entire document
uk: Позначити увесь текст документа

en: _Indent
uk: З_більшити відступ

en: Indent the selected lines
uk: Збільшити відступ у позначених рядках

en: _Unindent
uk: З_меншити відступ

en: Unindent the selected lines
uk: Зменшити відступ у позначених рядках

en: _Comment
uk: За_коментувати

en: Comment the selected lines (add the character "%")
uk: Закоментувати позначені рядки (додати на початку символ «%»)

en: _Uncomment
uk: _Розкоментувати

en: Uncomment the selected lines (remove the character "%")
uk: Зняти коментування позначених рядків (вилучити символ «%»)

en: _Completion
uk: _Доповнення

en: Complete the LaTeX command
uk: Доповнення команди LaTeX

en: _Preferences
uk: _Налаштування

en: Configure the application
uk: Налаштувати програму

en: _File
uk: _Файл

en: New file
uk: Створити файл

en: New _Window
uk: Нове _вікно

en: Create a new window
uk: Створити нове вікно

en: _Open
uk: _Відкрити

en: Open a file
uk: Відкрити файл

en: Save the current file
uk: Зберегти поточний файл

en: Save the current file with a different name
uk: Зберегти поточний файл під іншою назвою

en: Create _Template From Document...
uk: Створити _шаблон на основі документа…

en: Create a new template from the current document
uk: Створити новий шаблон на основі поточного документа

en: _Manage Personal Templates...
uk: _Керування особистими шаблонами…

en: Manage personal templates
uk: Керування особистими шаблонами

en: _Close
uk: За_крити

en: Close the current file
uk: Закрити поточний файл

note: recent documents
en: Open _Recent
uk: Відкрити _недавній

en: Open recently used files
uk: Відкрити нещодавно використані файли

en: Open a recently used file
uk: Відкрити файл, що недавно використовувався

en: Open Files
uk: Відкрити файли

note: Filter: by default show only .tex and .bib files
en: All LaTeX Files
uk: усі файли LaTeX

note: All files filter
en: All Files
uk: усі файли

en: S_tructure
uk: С_труктура

en: Cut the selected structure item
uk: Вирізати позначений пункт структури

en: Copy the selected structure item
uk: Копіювати позначений пункт структури

en: Delete the selected structure item
uk: Вилучити позначений пункт структури

en: _Select
uk: Поз_начити

en: Select the contents of the selected structure item
uk: Позначити вміст позначеного пункту структури

en: Comment the selected structure item
uk: Закоментувати позначений пункт структури

en: Shift _Left
uk: Посунути _ліворуч

en: Shift the selected structure item to the left (e.g. section → chapter)
uk: Посунути позначений пункт структури ліворуч (тобто розділ → глава)

en: Shift _Right
uk: Посунути _праворуч

en: Shift the selected structure item to the right (e.g. chapter → section)
uk: Посунути позначений пункт структури праворуч (тобто глава → розділ)

en: _Open File
uk: _Відкрити файл

en: Open the file referenced by the selected structure item
uk: Відкрити файл, на який посилається позначений пункт у структурі

en: _Quit
uk: Ви_йти

en: Quit the program
uk: Вийти з програми

note: View
en: _View
uk: П_ерегляд

en: Zoom _In
uk: З_більшити

en: Enlarge the font
uk: Збільшити шрифт

en: Zoom _Out
uk: З_меншити

en: Shrink the font
uk: Зменшити шрифт

en: _Reset Zoom
uk: Від_новити масштаб

en: Reset the size of the font
uk: Відновити типовий розмір шрифту

note: Search
en: _Search
uk: _Пошук

en: _Find
uk: З_найти

en: Search for text
uk: Знайти текст

en: Find and _Replace
uk: Знайти і з_амінити

en: Search for and replace text
uk: Знайти і замінити фрагмент тексту

en: _Go to Line...
uk: Пере_йти до рядка…

en: Go to a specific line
uk: Перейти до вказаного рядка

en: _Search Forward
uk: П_рямий пошук

en: Jump to the associated position in the PDF file
uk: Перейти до пов’язаного місця у файлі PDF

note: Projects
en: _Projects
uk: П_роекти

en: _New Project
uk: С_творити проект

en: Create a new project
uk: Створити новий проект

en: _Configure Current Project
uk: _Налаштувати поточний проект

en: Change the main file of the current project
uk: Змінити основний файл поточного проекту

en: _Manage Projects
uk: _Керування проектами

en: Manage Projects
uk: Керування проектами

en: _Contents
uk: _Зміст

en: Open the LaTeXila documentation
uk: Відкрити документацію з LaTeXila

en: _LaTeX Reference
uk: Д_овідник із LaTeX

en: The Kile LaTeX Reference
uk: Довідник з LaTeX для Kile

en: _About
uk: _Про програму

en: About LaTeXila
uk: Про LaTeXila

en: _Main Toolbar
uk: _Головна панель

en: Show or hide the main toolbar
uk: Показати або приховати головну панель інструментів

note: Translators: "Edit" here is an adjective.
en: _Edit Toolbar
uk: Панель _редагування

en: Show or hide the edit toolbar
uk: Показати або сховати панель редагування

en: _Side panel
uk: _Бічна панель

en: Show or hide the side panel
uk: Показати або сховати бічну панель

en: _Bottom panel
uk: _Нижня панель

en: Show or hide the bottom panel
uk: Показати або сховати нижню панель

note: Symbols
en: Symbols
uk: Символи

en: Structure
uk: Структура

en: This file (%s) is already opened in another LaTeXila window.
uk: Цей файл (%s) вже відкрито у іншому вікні LaTeXila.

en: LaTeXila opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
uk: У LaTeXila цей екземпляр файла відкрито у режимі лише читання. Хочете редагувати його попри це?

en: Edit Anyway
uk: Редагувати попри це

en: Don't Edit
uk: Не редагувати

en: Save changes to document "%s" before closing?
uk: Зберегти зміни у документі «%s» до закриття вікна програми?

en: Read-Only
uk: Лише читання

en: Save File
uk: Зберегти файл

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
uk: Файл з назвою «%s» вже існує. Замінити його?

en: _Replace
uk: _Замінити

en: LaTeXila is an Integrated LaTeX Environment for the GNOME Desktop
uk: LaTeXila — комплексне середовище роботи з LaTeX для GNOME

en: Preferences
uk: Налаштування

note: reset all button
en: _Reset All
uk: С_касувати всі зміни

en: Reset all preferences
uk: Відновити початкові значення усіх параметрів

en: Do you really want to reset all preferences?
uk: Ви справді хочете відновити початкові значення усіх параметрів?

en: minute | minutes
uk[0]: хвилина
uk[1]: хвилини
uk[2]: хвилин
uk[3]: хвилина

en: character | characters
uk[0]: символ
uk[1]: символи
uk[2]: символів
uk[3]: символ

en: Use the system fixed width font (%s)
uk: Використовувати моноширинний системний шрифт (%s)

en: New Project
uk: Новий проект

note: directory
en: Directory
uk: Каталог

en: There is a conflict with the project "%s".
uk: Конфлікт з проектом «%s».

en: Configure Project
uk: Налаштовування проекту

en: Location of the project
uk: Розташування проекту

en: _Properties
uk: _Властивості

en: _Clear All
uk: Ви_лучити все

en: Do you really want to delete the project "%s"?
uk: Ви справді хочете вилучити проект «%s»?

en: Do you really want to clear all projects?
uk: Ви справді хочете спорожнити усі проекти?

en: Clear _All
uk: Вилучити вс_е

en: The Main File is not in the directory.
uk: Основний файл не є каталогом.

en: Go to Line:
uk: Перейти до рядка:

en: Line you want to move the cursor to
uk: Рядок, до якого слід пересунути курсор

en: Replace with
uk: Замінити на

en: Replace
uk: Замінити

note: replace all: image + label
en: Replace All
uk: Замінити все

en: All
uk: Все

en: Search for
uk: Шукати

en: Case sensitive
uk: З врахуванням регістру

en: Entire words only
uk: Лише цілі слова

en: Not found
uk: Не знайдено

note: Translators: the first %d is the position of the current search occurrence, * and the second %d is the total number of search occurrences.
en: Match %d of %d
uk: Відповідник %d з %d

note: Translators: %d is the total number of search occurrences.
en: %d match | %d matches
uk[0]: %d відповідник
uk[1]: %d відповідники
uk[2]: %d відповідників
uk[3]: один відповідник

en: Refresh
uk: Оновити

en: Collapse All
uk: Згорнути все

en: Show labels
uk: Показати мітки

en: Show included files
uk: Показати включені файли

en: Show tables
uk: Показати таблиці

en: Show figures and images
uk: Показати рисунки і зображення

note: Translators: do not translate the words TODO and FIXME. They are special comments that can be inserted in LaTeX documents.
en: Show TODOs and FIXMEs
uk: Показати TODO та FIXME

en: Structure action error: %s
uk: Помилка дії зі структурою: %s

en: The structure data seems outdated. Please refresh the structure.
uk: Здається, дані щодо структури застарілі. Будь ласка, оновіть записи структури.

note: Translators: it's a verb
en: cut
uk: вирізати

note: Translators: it's a verb
en: copy
uk: копіювати

en: delete
uk: вилучити

en: select
uk: позначити

note: Translators: it's a verb
en: comment
uk: коментар

note: Translators: it's a verb
en: shift left
uk: зсунути ліворуч

note: Translators: it's a verb
en: shift right
uk: зсунути праворуч

en: open file
uk: відкрити файл

en: Table
uk: Таблиця

note: Translators: "Figure" here means a diagram (\begin{figure}...\end{figure})
en: Figure
uk: Рисунок

en: Image
uk: Зображення

en: File included
uk: Включений файл

en: Greek
uk: Грецькі літери

en: Arrows
uk: Стрілки

en: Relations
uk: Співвідношення

en: Operators
uk: Оператори

en: Delimiters
uk: Розділювачі

en: Misc math
uk: Інші математичні

en: Misc text
uk: Інший текстові

en: Most Used
uk: Найуживаніші

en: _Clear
uk: С_порожнити

en: Clear most used symbols
uk: Спорожнити список найчастіше використовуваних символів

en: Display line numbers
uk: Показувати номери рядків

en: Tab width:
uk: Ширина табуляції:

en: Insert spaces instead of tabs
uk: Вставляти пробіли замість табуляцій

en: Forget you are not using tabulations
uk: Забути про те, що ви не користуєтеся табуляціями

en: Highlight current line
uk: Підсвічувати поточний рядок

en: Highlight matching brackets
uk: Підсвічувати відповідні дужки

en: Create a backup copy of files before saving
uk: Створювати резервну копію перед збереженням

en: Autosave files every
uk: Автозбереження файлів кожні

en: Editor
uk: Редактор

en: Font
uk: Шрифт

en: _Use the system fixed width font (%s)
uk: Ви_користовувати моноширинний системний шрифт (%s)

en: Editor _font:
uk: _Шрифт редактора:

en: Pick the editor font
uk: Виберіть шрифт редактора

en: Color Scheme
uk: Схема кольорів

en: Font & Colors
uk: Шрифт і кольори

en: Interactive completion after
uk: Інтерактивне доповнення після

en: Number of characters after &apos;\&apos;
uk: Кількість символів після «\»

en: Number of characters after '\'
uk: Кількість символів після «\»

en: File Clean-Up
uk: Вилучення тимчасових файлів

en: Automatically clean-up files after close
uk: Автоматично вилучати тимчасові файли після закриття.

en: The spell checking settings can also be changed on a file-by-file basis via the Tools menu.
uk: Параметри перевірки правопису для окремих файлів можна також змінити за допомогою меню «Інструменти».

en: Default Spell Checking Settings
uk: Типові параметри перевірки правопису

en: Language:
uk: Мова:

en: Highlight misspelled words
uk: Позначати слова з помилками у правописі.

en: Other
uk: Інше
