latte-dock - en to az translation catalogue (597 entries)

en: Failed to import indicator
az: İndikatorun idxalı baş tutmadı

[ctx: indicator_name, imported updated]
en: %1 indicator updated successfully
az: %1 indikator uğurla yeniləndi

[ctx: indicator_name, imported success]
en: %1 indicator installed successfully
az: %1 indikator uğurla quraşdırıldı

en: Remove Indicator Confirmation
az: İndikatorun silinməsini təsdiq edin

en: Do you want to remove completely <b>%1</b> indicator from your system?
az: <b>%1</b> indikatorunu sisteminizdən tamamilə silmək istəyirsiniz?

[ctx: indicator_name, removed success]
en: <b>%1</b> indicator removed successfully
az: <b>%1</b> indikatoru uğurla silindi

en: The layout cannot be imported from file ::
az: Maket fayldan idxal edilə bilməz ::

en: My Layout
az: Mənim Maketim

en: Alternative
az: Alternativ

[ctx: import/export config]
en: The extracted file could not be copied!!!
az: Çıxarılan faylları kopyalamaq mümkün olmadı!!!

[ctx: import/export config]
en: The file has a wrong format!!!
az: Konfiqurasiya faylının formatı səhvdir!!!

[ctx: import/export config]
en: The temp directory could not be created!!!
az: Müvəqqəti qovluq yaradıla bilmədi!!!

en: Multiple Layouts Startup Warning
az: Birdən çox maketlərin açılması xəbərdarlığı

en: <b>Multiple Layouts based on Activities</b> mode did not close properly during the last session.<br/><br/>The following layout <b>[ %2 ]</b> had to be updated for consistency! | <b>Multiple Layouts based on Activities</b> mode did not close properly during the last session.<br/><br/>The following layouts <b>[ %2 ]</b> had to be updated for consistency!
az[0]: <br/>İş otaqlarına əsaslanan çoxsaylı maketlər<b> rejimi, sonuncu sesiya zamanı düzgün qaydada bağlanmadı.</b><br/>Bu maket(lər) <b>[ %2 ]</b>, uyğunluğu saxlamaq üçün yenilənib!
az[1]: <br/>İş otaqlarına əsaslanan çoxsaylı maketlər<b> rejimi, sonuncu sesiya zamanı düzgün qaydada bağlanmadı.</b><br/>Bu maket(lər)i <b>[ %2 ]</b>uyğunluğu saxlamaq üçün yenilənib!

en: Different Applets With Same Id
az: Eyni identifikator ilə fərqli qoşmalar

en: Orphaned Parent Applet Of Subcontainment
az: Alt konteynerin sahibsiz əsas qoşması

en: Different Applet And Containment With Same Id
az: Eyni identifikator ilə fərqli qoşma və konteyner

en: Orphaned Subcontainment
az: Sahibsiz qalmış alt konteynerlər

en: Activating layout: <b>%2</b> ... | Activating layouts: <b>%2</b> ...
az[0]: Maketin tətbiqi: <b>%2</b> ...
az[1]: Maketlərin tətbiqi: <b>%2</b> ...

[ctx: command line]
en: Replace the current Latte instance.
az: Mövcud Latte nümunəsini yenisi ilə əvəzləmək.

[ctx: command line]
en: Show the debugging messages on stdout.
az: Xəta aşkarlama ismarıclarını stdout'da göstərmək.

[ctx: command line]
en: Clear qml cache. It can be useful after system upgrades.
az: QML keşini təmizləmək. Bu sistem yeniləndikdən sonra lazım ola bilər.

[ctx: command line]
en: Import and load default layout on startup.
az: Başlanğıcda standart maketi idxal etmək və yükləmək

[ctx: command line]
en: Print available layouts
az: Mövcud maketlərin siyahısı

[ctx: command line]
en: Load specific layout on startup.
az: Verilmiş maketi başlanğıcda yükləmək.

[ctx: command line: load]
en: layout_name
az: Maketin adı

[ctx: command line]
en: Import and load a layout.
az: Maketi idxal etmək və yükləmək.

[ctx: command line]
en: Import full configuration.
az: Bütün tənzimləmələri idxalı.

[ctx: command line: import]
en: file_name
az: fayl_adı

[ctx: command line]
en: Single layout memory mode. Only one layout is active at any case.
az: Yaddaşın yalnız bir maket üçün istifadə olunması rejimi. Yalnız bir maket istifadə oluna bilər.

[ctx: command line]
en: Multiple layouts memory mode. Multiple layouts can be active at any time based on Activities running.
az: Yaddaşın birdən çox maketlər üçün istifadə olunması rejimi. Maketlər eyni zamanda müxtəlif İş Otaqlarında aktiv ola bilər.

[ctx: command line: debug-text]
en: filter_debug_text
az: filtr_diaqnostika_mətn

en: Available layouts that can be used to start Latte:
az: Latte'ni işə salmaq üçün istifadə də biləcəyiniz mövcud maketlər:

en: There are no available layouts, during startup Default will be used.
az: Mövcud maket tapılmadə, standart maket istifadə olunacaq.

[ctx: layout missing]
en: This layout doesn't exist in the system.
az: bu maket sistemdə mövcud deyil.

en: An instance is already running!, use --replace to restart Latte
az: Dok nümunəsi artıq başladılıb! "--replace" ilə Latte'ni yenidən başladın

en: The configuration cannot be imported
az: Tənzimləmə idxal edilə bilmir

en: The layout cannot be imported
az: Maket idxal edilə bilmir

en: Latte is a dock based on plasma frameworks that provides an elegant and intuitive experience for your tasks and plasmoids. It animates its contents by using parabolic zoom effect and tries to be there only when it is needed.
    
    "Art in Coffee"
az: Latte - KDE Frameworks'a əsaslanan Plasma tətbiqləri və vidjetləri ilə işləmək üçün nəzərdə tutulan, eleqant, və rahat anlaşıla vəistifadə edilə bilən interfeysə malik dok paneldir. Animasiya üçün parabolik böyütməeffektindən istifadə olunur. Panel ekranda yalnız ona ehtiyac olduğunda görünür. 
    
    "Qəhvədəki Sənət"

en: Latte Dock defaults
az: Latte Dok standart ayarları

en: Latte Dock panel
az: Latte Dok paneli

en: Widget Explorer
az: Vidjet bələdçisi

en: Dock configuration UI
az: Dok tənzimləmələri İİ

en: Dock secondary configuration UI
az: İkinci səviyyəli Dok tənzimləmələri İİ

en: Dock canvas configuration UI
az: Dok İİ tənzimləmələri

en: Config model
az: Tənzimləmə modeli

en: Splitter
az: Ayırıcı

en: Latte Trademark
az: Latte Əmtəə Nişanı

en: Latte Trademark Icon
az: Latte əmtəə nişanı

en: Info View Window
az: Məlumat pəncərəsi

en: default layout file
az: standart maket faylı

en: plasma layout file
az: plasma maket faylı

en: unity layout file
az: Unity maket faylı

en: extended layout file
az: genişləndirilmiş maket faylı

en: system templates directory
az: Sistem şablonları qovluğu

en: default preset file
az: standart maket faylı

en: plasma preset file
az: plasma maket faylı

en: unity preset file
az: Unity maket faylı

en: extended preset file
az: genişləndirilmiş maket faylı

en: multiple layouts hidden file
az: birdən çox maketin gizli faylı

en: QML component that shows an applet in a popup
az: Açılan pəncərədə qoşma göstərən QML təkib hissələri

en: Configuration Definitions
az: Tənzimləmələrin təsviri

en: User Interface
az: İstifaddəçi İnterfeysi

en: Data Files
az: Verilənlər Faylları

en: Executable Scripts
az: İcra Skriptləri

en: Translations
az: Tərcümələr

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ActionsDialog)
en: Context Menu Actions
az: Kontekst menyu əməlləri

[ctx: actions shown only in edit mode]
note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, actionsSelector)
en: Accessible only in edit mode:
az: Yalnız düzəliş rejimində əlçatandır:

[ctx: actions shown always]
note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, actionsSelector)
en: Accessible always:
az: Həmişə əlçatan:

en: Layouts
az: Maketlər

[ctx: global settings window]
en: Configure Latte...
az: Latte'ni tənzimləyin...

[ctx: quit application]
en: Quit Latte
az: Latte'dən Çıxış

en:  --- separator ---
az:  --- ayırıcı ---

en: Add Widgets...
az: Vidjetlər əlavə edin...

en: Add Dock/Panel
az: Dok/Panel əlavə edin

en: Move Dock/Panel To Layout
az: Dok'u/Paneli maketə köçürün

en: Export Dock/Panel as Template...
az: Dok/Panel nümunəsini ixrac edin...

en: Remove Dock/Panel
az: Dok'u/Paneli silin

en: Blue
az: Mavi

en: Brown
az: Qəhvəyi

en: Dark Grey
az: Tünd Boz

en: Gold
az: Qızılı

en: Green
az: Yaşıl

en: Light Sky Blue
az: İşıqlı Səma Mavisi

en: Orange
az: Narıncı

en: Pink
az: Çəhrayı

en: Purple
az: Bənövşəyi

en: Red
az: Qırmızı

en: Wheat
az: Buğdayi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailsDialog)
en: Details
az: Təfərrüatlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, behaviorLbl)
en: Behavior:
az: Davranış:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderlessChk)
en: Hide window borders for maximized windows
az: Tam açılan pəncərələrin çərçivələrini gizlətmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconLbl)
en: Icon:
az: Nişan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inMenuChk)
en: Show in layouts context menu when possible
az: Mümkün olduqda maketin kontekst menyusunda göstərilsin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popUpMarginLbl)
en: PopUp Margin:
az: Menyu pəncərəsinin kənarı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundBtn)
en: Background...
az: Arxa plan...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textColorBtn)
en: Text Color...
az: Mətnin rəngi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLbl)
en: Layout:
az: Maket:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLbl)
en: Background:
az: Arxa fon:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, popUpMarginSpinBox)
en: disabled
az: söndürülüb

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, popUpMarginSpinBox)
en:  px.
az:  piksel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customSchemeLbl)
en: Custom Colors:
az: Xüsusi rənglər:

[ctx: <layout name> Details]
en: %1 Details
az: %1 Təfərrüatlar

en: The settings of <b>%1</b> layout have changed.<br/>Do you want to apply the changes or discard them?
az: <b>%1</b> maketinin ayarları dəyişdirildi. <br/>Siz bu dəyişiklikləri tətbiq etmək yoxsa ləğv etmək istəyirsiniz?

en: Sample Text
az: Mətn Nümunəsi

en: System Colors
az: Sistem rəngləri

[ctx: column for current applets]
en: Current Applets
az: Cari Əlavələr

en: Export your selected layout as template
az: Seçilmiş maketi şablon kimi ixrac edin

en: Export your selected dock or panel as template
az: Seçilmiş paneli şablon kimi ixrac edin

en: Export your selected view as template
az: Seçilmiş görünüşü şablon kimi ixrac etmək

[ctx: export template]
en: Export
az: İxrac

[ctx: export template]
en: Export Again
az: Yenidən ixrac etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllBtn)
en: Select All
az: Hamısını seçmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllBtn)
en: Deselect All
az: Bütün seçimləri ləğv etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileTabLbl)
en: File:
az: Fayl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose...
az: Seçim...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLbl)
en: <b>Select only</b> applets that you would like to keep their settings in the extracted template. Make sure to not include any applets that contain personal data such as email credentials, calendar etc.
az: Çıxarılan şablonlarda saxlamaq istədiyiniz əlavələri <b>Yalnız seçin</b>. E-poçt, təqvim və başqa bu kimi şəxsi məlumatlarınızı əlavə etmədiyinizə əmin olun.

en: Export Layout Template
az: Şablon maketi ixrac etmək

en: Export Dock/Panel Template
az: Dok'u/Panel nümunəsini ixrac edin

en: Dock
az: Dok

en: Export %1 Template
az: %1 nümunəsni ixrac edin

en: Choose Layout Template file
az: Maket şablonu faylını seçin

en: Choose View Template file
az: Baxış şablonu faylını seçin

[ctx: choose file]
en: Choose
az: Seçim

[ctx: layout template]
en: Latte Dock Layout Template file v0.2
az: Latte Dok Şablon Maket faylı v0.2

[ctx: view template]
en: Latte Dock View Template file v0.2
az: Latte Dok Baxış Şablonu faylı v0.2

en: <i>%1</i> does not end with <i>.layout.latte</i> extension. Selected file <b>rejected</b>.
az: <i>%1</i>, <i>.layout.latte</i> genişlənməsi ilə bitmir. Seçilmiş fayl <b>çıxarıldı</b>.

en: <i>%1</i> does not end with <i>.view.latte</i> extension. Selected file <b>rejected</b>.
az: <i>%1</i>, <i>.view.latte</i> uzantısı ilə bitmir. Seçilmiş fayl <b>çıxarıldı</b>.

[ctx: settings:template export fail]
en: Template <b>%1</b> export <b>failed</b>...
az: <b>%1</b> şablonunun ixracı <b>baş tutmadı</b>...

en: Open Location...
az: Ünvanı açmaq...

[ctx: settings:template export success]
en: Template <b>%1</b> export succeeded...
az: <b>%1</b> şablonu uğurla ixrac edidli...

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
az: "%1" faylı artıq mövcuddur. Həmin faylın üzərinə yazmaq istəyirsiniz?

en: Overwrite File?
az: Faylın üzərinə yazılsın?

en: The settings have changed.<br/>Do you want to apply the changes or discard them?
az: Ayarlar dəyişdirildi. <br/>Siz bu dəyişiklikləri tətbiq etmək yoxsa ləğv etmək istəyirsiniz?

en: Apply Settings
az: Ayarları tətbiq etmək

en: Hide
az: Gizlətmək

[ctx: remove selected screens]
en: Remove Now
az: İndi silin

en: Remove selected screen references
az: Seçilmiş ekran istinadlarını silin

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScreensDialog)
en: Screens
az: Ekranlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLbl)
en: <b>Select only</b> screens that are obsolete and you would like to remove their reference. Active screens or screens used in your layouts can not be removed.
az: <b>Yalnız</b> keçidlərini silmək istədiyiniz köhnə ekranları seçin. Aktiv ekranlar və ya maketinizdə istifadə olunan ekranlar silinə bilməz.

en: You are going to <b>remove %2</b> reference completely.<br/>Would you like to continue? | You are going to <b>remove %2</b> references completely.<br/>Would you like to continue?
az[0]: Siz tamamilə <b>%2 istinadı silmək</b> istəyirsiniz.<br/>Davam etmək istəyirsiniz?
az[1]: Siz tamamilə <b>%2 istinadı silmək</b> istəyirsiniz.<br/>Davam etmək istəyirsiniz?

en: Approve Removal
az: Silinməsini təsdiqləyin

[ctx: column for screens]
en: Screens
az: Ekranlar

[ctx: settings:counted layout with errors]
en: <b>Error:</b> There is <b>1 layout</b> that has reported errors. | <b>Error:</b> There are <b>%1 layouts</b> that have reported errors.
az[0]: <b>Xəta:</b> Xətalar aşkar edilən <b>1 maket</b> mövcuddur.
az[1]: <b>Xəta:</b> Xətalar aşkar edilən <b>%1 maket</b> mövcuddur.

[ctx: settings:counted layout with warnings]
en: <b>Warning:</b> There is <b>1 layout</b> that has reported warnings. | <b>Warning:</b> There are <b>%1 layouts</b> that have reported warnings.
az[0]: <b>Xəbərdarlıq:</b> Xətalar aşkar edilən <b>1 maket</b> mövcuddur.
az[1]: <b>Xəbərdarlıq:</b> Xətalar aşkar edilən <b>%1 maket</b> mövcuddur.

en: Examine...
az: Araşdırmaq...

[ctx: settings:named layout with warnings]
en: <b>Warning: %2</b> layout has reported <b>1 warning</b> that need your attention. | <b>Warning: %2</b> layout has reported <b>%1 warnings</b> that need your attention.
az[0]: <b>Xəbərdarlıq:%2</b> maketi diqqət yetirməli olduğunuz <b>1 xəbərdarlıq</b> olduğunu bildirir.
az[1]: <b>Xəbərdarlıq:%2</b> maketi diqqət yetirməli olduğunuz <b>%1 xəbərdarlıq</b> olduğunu bildirir.

[ctx: settings:named layout with errors]
en: <b>Error: %2</b> layout has reported <b>1 error</b> that you need to repair.
az: <b>Xəta:%2</b> maketi aradan qaldırmalı olduğunuz <b>1 xəta</b> olduğunu bildirir.

[ctx: errors count]
en: 1 error | %1 errors
az[0]: 1 xəta
az[1]: %1 xəta

[ctx: warnings count]
en: 1 warning | %1 warnings
az[0]: 1 xəbərdarlıq
az[1]: %1 xəbərdarlıq

[ctx: settings: named layout with %2 errors and %3 warnings]
en: <b>Error: %1</b> layout has reported <b>%2</b> and <b>%3</b> that you need to repair.
az: <b>Xəta: %1</b> maketi, aradan qaldırmalı olduğunuz <b>%2 xəta</b> və <b>%3 xəbərdarlıq</b> olduğunu bildirir.

en: Dropped Raw Layout
az: İşlənməmiş maketlər sıfırlandı

[ctx: layout]
en: Alternative
az: Alternativ

en: Layout <b>%2</b> imported successfully... | Layouts <b>%2</b> imported successfully...
az[0]: <b>%2</b> maketi uğurla idxal olundu...
az[1]: <b>%2</b> maketləri uğurla idxal olundu...

[ctx: settings: layout name used]
en: Layout <b>%1</b> is already used, please provide a different name...
az: <b>%1</b> maketi artıq istifadə olunur, ona başqa ad verin...

[ctx: column for layout name]
en: Name
az: Adı

[ctx: column for layout to show in menu]
en: In Menu
az: Menyuda

[ctx: column for layout to hide borders for maximized windows]
en: Borderless
az: Çərçivəsiz

[ctx: column for layout to show which activities is assigned to]
en: Activities
az: İş Otaqları

en: All Activities
az: Bütün İş Otaqları

en: Free Activities
az: Boş İş Otaqları

en: Current Activity
az: Cari İş Otağı

en: Drop layout files here...
az: Maket fayllarını buraya atın...

en: Drop raw layout text here...
az: İşlənməmiş maket mətnini buraya atın...

en: Unsupported data!
az: Dəstəklənməyən verilənlər!

en: File
az: Fayl

en: Import Configuration...
az: Tənzimləmələrin İdxalı...

en: Import your full configuration from previous backup
az: Əvvəlki ehtiyyat nüsxədən bütün tənzimləmələrinizi idxal edin

en: Export Configuration...
az: Tənzimləmələrin İxracı...

en: Export your full configuration to create backup
az: Ehtiyyat nüsxə yaratmaq üçün bütün tənzimləmələriniz ixrac edin

en: &Screens...
az: Ek&ranlar...

en: Examing your screens and remove deprecated references
az: Ekranınızı nəzərdən keçirin və köhnəlmiş istinadları silin

en: &Quit Latte
az: Lattedən Çıxma&q

[ctx: import full configuration]
en: Import Full Configuration
az: Bütün Tənzimləmələrin İdxalı

[ctx: import full configuration]
en: Import
az: İdxal

[ctx: import full configuration]
en: Latte Dock Full Configuration file
az: Latte Dok Tam Tənzimləmələr faylı

en: Import: Full Configuration File
az: Bütöv Tənzimləmələr Faylının İdxalı

en: You are importing full configuration file. Be careful, all <b>current settings and layouts will be lost</b>. It is advised to <b>take backup</b> first!<br>
az: Siz tam tənzimləmələr faylını idxal edursiniz. Ehtiyyatlı olun, bütün <b>cari ayarlar və meketlər itiriləcəkdir</b>. Buna görə də, əvvəlcə <b>ehtiyyat nüsxə saxlamaq</b> tövsiyyə olunur<br>

[ctx: export full configuration]
en: Take Backup...
az: Ehtiyyat Nüsxə Saxlamaq...

en: Export your full configuration in order to take backup
az: Ehiyyat nüsxə saxlamaq üçün bütün tənzimləmələri ixrac edin

en: Import your full configuration and drop all your current settings and layouts
az: Bütün tənzimləmələri idxal edin və cari ayarları və maketləri ləğv edin

en: Export Full Configuration
az: Bütün Tənzimləmələrin İxracı

[ctx: export full configuration]
en: Export
az: İxrac

[ctx: export full configuration]
en: Latte Dock Full Configuration file v0.2
az: Latte Dok tTam Tənzimləmə faylı v0.2

en: Full configuration export <b>failed</b>...
az: Tam Tənzimləmələrin ixracı <b>baş tutmadı</b>...

en: Full configuration export succeeded...
az: Tam tənzimləmələr uğurla ixrac edildi...

en: The settings of <b>%1</b> tab have changed.<br/>Do you want to apply the changes or discard them?
az: <b>%1</b> vərəqin ayarları dəyişdirildi. <br/>Siz bu dəyişiklikləri tətbiq etmək yoxsa ləğv etmək istəyirsiniz?

[ctx: latte settings window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SettingsDialog)
en: Settings
az: Ayarlar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, layoutsTab)
en: Layouts Editor
az: Maketlərə düzəliş edin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, singleToolBtn)
en: Only one layout is applied at all times for all activities
az: Bütün otaqlar üçün bütün vaxtlarda yalnız bir maket tətbiq edildi

[ctx: single layout]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, singleToolBtn)
en: Single layout at all times
az: Bütün vaxtlarda bir maket

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, multipleToolBtn)
en: Multiple layouts can be present and active in memory at the same time for different activities
az: Müxtəlif otaqlar üçün eyni vaxtda birdən çox maket yaddaşda mövcud ola və aktiv ola bilər

[ctx: multiple layouts]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, multipleToolBtn)
en: Multiple layouts based on activities
az: Otağa əsaslanan çoxsaylı maketlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, switchButton)
en: Switch
az: Əvəzləmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activitiesButton)
en: Activities...
az: İş Otaqları...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
az: Yeni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicateButton)
en: Duplicate
az: Təkrarı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
az: Silmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enabledButton)
en: Enabled
az: Aktivdir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, readOnlyButton)
en: Read Only
az: Ancaq oxumaq üçün

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Details...
az: Təfərrüatlar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import...
az: İdxal...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: Export...
az: İxrac...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, preferencesTab)
en: Preferences
az: Ayarlar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, screenTrackerSpinBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, trackScreensDelayLbl)
en: Different hardware can have different delays during screen changes.
    This tracker is used in order to not lose any screen related update.
az: Ekranın göstəricilərinin dəyişməsi müddəti, görüntü kartına görə fərqlənir.
    Bu izləyici ekranla əlaqəli heç bir yeniləməni itirməmək üçün istifadə olunur.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, screenTrackerSpinBox)
en:  ms.
az:  msan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackScreensDelayLbl)
en: reaction delay for changes
az: dəyişikliyə reaksiyanın gecikməsi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, infoWindowChkBox)
en: Provide visual feedback when layouts are activated automatically
az: Maketlər avtomatik başladıqda bildirişi göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, infoWindowChkBox)
en: Show informative window for layouts automatic activation
az: Avtomatik aktivləşən maketlər üçün məlumat pəncərəsini göstərmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, noBordersForMaximizedChkBox)
en: Activate support for borderless maximized windows between different layouts
az: Fərqli maketlər arasında çərçivəsiz böyüdülmüş pəncərələrin dəstəklənməsini aktiv etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, noBordersForMaximizedChkBox)
en: Support borderless maximized windows in different layouts
az: Fərqli maketlərdə çərçivəsiz böyüdülmüş pəncərələr dəstəklənməsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionsLbl)
en: Actions:
az: Fəaliyyətlər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, badges3DStyleChkBox)
en: Use 3D style for notification and shortcut badges
az: Bildirişlər və qısayol birləşmələri üçün 3D tərzi istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, metaPressHoldChkBox)
en: Press and hold ⌘ to show shortcuts badges for applets and tasks
az: Qoşma və tapşırıqların qısayol birləşmələrini göstərmək üçün ⌘ basıb saxlayın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, metaPressHoldChkBox)
en: Press and Hold ⌘ to show shortcuts badges
az: Qısayol birləşmələrini göstərmək üçün ⌘ basıb saxlayın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parabolicEffectLbl)
en: Parabolic Effect:
az: Parabol Effekti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screensLbl)
en: Screens:
az: Ekranlar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autostartChkBox)
en: Start the application automatically after each relogin
az: Hər başlanan sesiyyadan sonra tətbiqi avtomatik başlatmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autostartChkBox)
en: Enable autostart during startup
az: Başlanğıcda avtomatik başlamanı aktiv etmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, lowSensitivityBtn)
en: Low sensitivity for parabolic effect (low cpu usage and performance)
az: Zəif həssaslı parabolik effekt (MP az yüklənir və təsvirin keyfiyyəti aşağı düşür)

[ctx: low sensitivity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, lowSensitivityBtn)
en: Low
az: Alçaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, mediumSensitivityBtn)
en: Medium sensitivity for parabolic effect (normal cpu usage and performance)
az: Orta həssaslı parabolik effekt (MP-un yüklənməsi və təsvirin keyfiyyəti normal qalır)

[ctx: medium sensitivity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, mediumSensitivityBtn)
en: Medium
az: Orta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, highSensitivityBtn)
en: High sensitivity for parabolic effect (high cpu usage and performance)
az: Yüksək həssaslı parabolik effekt (MP çox yüklənir və təsvirin kefiyyəti yüksəlir)

[ctx: high sensitivity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, highSensitivityBtn)
en: High
az: Yüksək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mouseSensitivityLbl)
en: mouse sensitivity
az: siçanın həsasslığı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appearanceLbl)
en: Appearance:
az: Xarici görünüş:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, metaPressChkBox)
en: Forward ⌘ press from KWin to Latte in order to activate Application Launcher. It is suggested to disable that option if you remove Latte.
az: Tətbiq Başlatma menyusunu çağırmaq üçün ⌘ düyməsinin basılmasını KWin'dən Latte'yə göndərmək. Əgər Latte'ni silmək istəsəniz əvvəlcə bu seçimi ləğv etməniz tövsiyyə olunur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, metaPressChkBox)
en: Press ⌘ to activate Application Launcher
az: Tətbiq Başlatma menyusunu aktiv etmək üçün ⌘ klikləyin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contextMenuLbl)
en: Context Menu:
az: Kontekst menyu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, contextMenuActionsBtn)
en: Actions...
az: Fəaliyyətlər...

en: Layout
az: Maket

[ctx: switch layout]
en: Switch
az: Əvəzləmək

en: Switch to selected layout
az: Seçilmiş maket ilə əvəzləmək

en: &Activities
az: İş Ot&aqları

en: Show Plasma Activities manager
az: Plasma Otaqları menecerini göstərmək

[ctx: new layout]
en: &New
az: Ye&ni

en: New layout
az: Yeni maket

[ctx: duplicate layout]
en: &Duplicate
az: &Təkrarı

en: Duplicate selected layout
az: Seçilmiş maketin təkrarı

[ctx: remove layout]
en: Remove
az: Silmək

en: Remove selected layout
az: Seçilmiş maketi silmək

en: Ena&bled
az: Aktiv edili&b

en: Assign in activities in order to be activated through Plasma Activities
az: Plasma iş otaqları ilə aktivləşdirilə biləcək otaqları təyin etmək

[ctx: read only layout]
en: &Read Only
az: &Ancaq oxumaq üçün

en: Make selected layout read-only
az: Seçilmiş maketi yalnız oxumaq üçün edin

[ctx: layout docks / panels]
en: Docks, &Panels...
az: Dok'lar, &Panellər...

en: Show selected layouts docks and panels
az: Seçilmiş maketin və panellərin təfərrüatlarını göstərmək

[ctx: layout details]
en: De&tails...
az: Təfərrüa&tlar...

en: Show selected layout details
az: Seçilmiş maketin təfərrüatlarını göstərmək

[ctx: import layout]
en: &Import
az: &İdxal

en: Import layout from various resources
az: Müxtəlif mənbələrdən maketləri idxal edin

[ctx: export layout]
en: &Export
az: İxr&ac

en: Export selected layout at your system
az: Seçilmiş maketi sisteminizə ixrac edin

[ctx: import layout]
en: &Import From Local File...
az: Yerli fayldan &idxal edin...

[ctx: download layout]
en: Import From K&DE Online Store...
az: K&DE onlayn mağazasından idxal edin...

[ctx: export for backup]
en: &Export For Backup...
az: &Ehtiyyat nüsxə üçün ixrac...

[ctx: export as template]
en: Export As &Template...
az: Şablon kimi ixrac e&tmək...

en: Templates...
az: Şablonlar...

en: Open templates directory
az: Şablon qovluğunu açın

[ctx: settings:not permitted switching layout]
en: You need to <b>apply</b> your changes first to switch layout afterwards...
az: Maketi dəyişmədən əvvəl öncə dəyişikliklətinizi <b>tətbiq etmək</b> lazımdır...

[ctx: settings:layout added successfully]
en: Layout <b>%1</b> added successfully...
az: <b>%1</b> maketi uğurla əlavə edildi...

[ctx: settings:layout downloaded successfully]
en: Layout <b>%1</b> downloaded successfully...
az: <b>%1</b> maketi uğurla endirildi...

[ctx: settings: active layout remove]
en: <b>Active</b> layouts can not be removed...
az: <b>Aktiv</b> maket silinə bilməz...

[ctx: settings: locked layout remove]
en: Locked layouts can not be removed...
az: Kilidlənmiş maketlər silinə bilməz...

[ctx: import layout]
en: Import Layout
az: Maketin İdxalı

[ctx: import layout]
en: Import
az: İdxal

[ctx: import latte layout]
en: Latte Dock Layout file v0.2
az: Latte Dok Maket faylı v0.2

[ctx: import older latte layout]
en: Latte Dock Layout file v0.1
az: Latte Dok Maket faylı v0.1

[ctx: settings:layout imported successfully]
en: Layout <b>%1</b> imported successfully...
az: <b>%1</b> maketi uğurla idxal olundu...

[ctx: settings:deprecated layouts import failed]
en: Import layouts from deprecated version <b>failed</b>...
az: Maketin kööhnəlmiş versiyadan idxalı <b>baş tutmadı</b>...

en: Export Layout For Backup
az: Ehtiyyat Nüsxə üçün Maketin İxracı

[ctx: export layout]
en: Export
az: İxrac

[ctx: export layout]
en: Latte Dock Layout file v0.2
az: Latte Dok Maket faylı v0.2

[ctx: settings:layout export fail]
en: Layout <b>%1</b> export <b>failed</b>...
az: <b>%1</b> maketinin ixracı <b>baş tutmadı</b>...

[ctx: settings:layout export success]
en: Layout <b>%1</b> export succeeded...
az: <b>%1</b> maketi uğurla ixrac edidli...

[ctx: settings:layout imported successfully]
en: Layout <b>%2</b> imported successfully... | Layouts <b>%2</b> imported successfully...
az[0]: <b>%2</b> maketi uğurla idxal olundu...
az[1]: <b>%2</b> maketləri uğurla idxal olundu...

en: optional
az: ixtiyari

en: Cut
az: Kəsmək

en: Copy
az: Kopyalamaq

en: Paste
az: Yerləşdirmək

en: Duplicate Here
az: Burada surətini yaradın

en: Docks and panels from <b>Paste</b> action are already present in current layout
az: <b>Yerləşdirmək</b> əməlindəki Dok'lar və panellər artıq cari maketdə mövcuddur

en: Really nice! You are good to go, your layout does not report any errors or warnings.
az: Çox yaxşı! Hər şey qaydasındadır, maketiniz hər hansı bir xətanın və ya xəbərdarlığın olmadığını bildirir.

en: Edit Layout
az: Maketə düzəliş

en: Validate
az: Təsdiqləyin

en: After you have made your layout file changes, please click <b>Validate</b> to confirm them.
az: Maket faylına dəyişiklik etdikdən sonra <b>Təqdiqləyin</b> vuraraq təsdiq edin.

[ctx: error id and title]
en: <b>Error #%1: %2</b> <br/>
az: <b>Xəta #%1: %2</b> <br/>

en: In your layout there are two or more applets with same id. Such situation can create crashes, abnormal behavior and data loss when you activate and use this layout.<br/>
az: Maketinizdə eyni id ilə iki və ya daha çox qoşma var. Belə halda maketinizi aktiv etməniz, pozulmalar, qeyri-normal davranışlar və ya məlumatların itirilməsi ilə nəticələnə bilər.<br/>

en: <b>Applets:</b><br/>
az: <b>Qoşmalar:</b><br/>

[ctx: applets with same id error, applet name, applet id, containment name, containment id]
en: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] inside  <b>%3</b> [#%4]<br/>
az: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] daxildə  <b>%3</b> [#%4]<br/>

en: <b>Possible Solutions:</b><br/>
az: <b>Mümkün həll yolları:</b><br/>

en: &nbsp;&nbsp;1. Activate this layout and restart Latte<br/>
az: &nbsp;&nbsp;1. Bu maketi aktivləşdirin və Latte'ni yenidən başladın<br/>

en: &nbsp;&nbsp;2. Remove the mentioned applets from your layout<br/>
az: &nbsp;&nbsp;2. Qeyd edilən qoşmaları maketinizdən silin<br/>

en: &nbsp;&nbsp;3. Update manually the applets id when the layout is <b>not active</b><br/>
az: &nbsp;&nbsp;3. Qoşma <b>aktiv olmadıqda</b> qoşma id-lərini əl ilə yeniləyin<br/>

en: &nbsp;&nbsp;4. Remove this layout totally<br/>
az: &nbsp;&nbsp;4. Bu maketi tamam silin<br/>

[ctx: error id and title]
en: <b>Error #%1: %2</b> <br/><br/>
az: <b>Xəta #%1: %2</b> <br/><br/>

en: In your layout there are orphaned pseudo applets that link to unexistent subcontainments. Such case is for example a systemtray that has lost connection with its child applets. Such situation can create crashes, abnormal behavior and data loss when you activate and use this layout.<br/>
az: Maketinizdə, mövcud olmayan alt təbəqələrə keçid edən sahibsiz, saxta qoşmalar var. Belə bir hala nümunə, məsələn, alt qoşmaları ilə əlaqəsini itirmiş bir sistem çubuğudur. Belə olduğu halda bu maketi aktiv etsəniz vəya ondan istifadə etsəniz, bu, pozulmalar, qeyri-normal davranışlar və məlumatların itirilməsi ilə nəticələnə bilər.<br/>

en: <b>Pseudo Applets:</b><br/>
az: <b>Saxta qoşmalar:</b><br/>

[ctx: orphaned pseudo applets, applet name, applet id, containment name, containment id]
en: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] inside  <b>%3</b> [#%4]<br/>
az: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] daxildə  <b>%3</b> [#%4]<br/>

en: <b>Orphaned Subcontainments:</b><br/>
az: <b>Sahibsiz alt konteynerlər:</b><br/>

en: &nbsp;&nbsp;1. Update manually the subcontainment id inside pseudo applet settings when the layout is <b>not active</b><br/>
az: &nbsp;&nbsp;1. Maket  <b>aktiv olmadıqda</b> saxta qoçma ayarları daxilindəki alt konteyner id-sini əl ilə yeniləmək<br/>

en: &nbsp;&nbsp;2. Remove this layout totally<br/>
az: &nbsp;&nbsp;2. Bu maketi tamam silin<br/>

[ctx: warning id and title]
en: <b>Warning #%1: %2</b> <br/><br/>
az: <b>Xəbərdarlıq #%1: %2</b> <br/><br/>

en: In your layout there are applets and containments with the same id. Such situation is not dangerous but it should not occur.<br/>
az: Maketinizdə eyni id ilə qoşmalar və konteynerlər var. Bu hal təhlükəli deyil, lakin bu belə olmamalıdır.<br/>

[ctx: applets, applet name, applet id, containment name, containment id]
en: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] inside  <b>%3</b> [#%4]<br/>
az: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] daxilində  <b>%3</b> [#%4]<br/>

en: <b>Containments:</b><br/>
az: <b>Konteynerlər:</b><br/>

en: &nbsp;&nbsp;1. Update manually the containments or applets id when the layout is <b>not active</b><br/>
az: &nbsp;&nbsp;1. Konteynerlərin və ya qoşmaların id-sini, maket <b>aktiv olmadıqda</b> əl ilə yeniləyin<br/>

en: &nbsp;&nbsp;2. Remove any of the containments or applets that conflict with each other<br/>
az: &nbsp;&nbsp;2. Bir biri ilə ziddiyət yaratdığı halda, konteynerlərdən və ya qoşmalardan hər hansı birini silin<br/>

en: In your layout there are orphaned subcontainments that are not used by any dock or panel. Such situation is not dangerous but it is advised to remove them in order to reduce memory usage.<br/>
az: Maketinizdə, başqa dok və ya panel tərəfindən istifadə olunmayan sahibsiz alt konteynerlər var. Bu heç bir təhlükə yaratmır, lakin yaddaşda artıq yer tutmaması üçün onların silinməsi tövsiyyə olunur.<br/>

en: &nbsp;&nbsp;1. Click <b>Repair</b> button in order to remove orphaned subcontainments<br/>
az: &nbsp;&nbsp;1. <b>Təmir etmək</b> düyməsinə vuraraq, sahibsiz alt konteynerləri silin<br/>

en: &nbsp;&nbsp;2. Remove manually orphaned subcontainments when the layout is <b>not active</b><br/>
az: &nbsp;&nbsp;2. Maket <b>qeyri-aktiv</b> olduqda sahibsiz alt konteynerləri silin<br/>

en: Repair
az: Təmir etmək

en: Apply Now
az: İndi tətbiq edin

en: Apply all dock, panels changes now
az: Bütün dok'ların, panellərin dəyişikliklərini indi tətbiq edin

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ViewsDialog)
en: Docks/Panels
az: Dok'lar və Panellər

[ctx: new view]
en: &New
az: Ye&ni

en: New dock or panel
az: Yeni dok və ya panel

[ctx: duplicate dock or panel]
en: &Duplicate
az: &Təkrarı

en: Duplicate selected dock or panel
az: Seçilmiş dok və ya panelin təkrarı

en: Remove selected view
az: Seçilmiş görünüşü silin

[ctx: import dock/panel]
en: &Import...
az: &İdxal...

en: Import dock or panel from local file
az: Dok və ya paneli yerli fayldan &idxal edin

en: Export selected dock or panel at your system
az: Seçilmiş dok və ya paneli sisteminizə ixrac edin

[ctx: settings:dock/panel added successfully]
en: <b>%1</b> added successfully...
az: <b>%1</b> uğurla əlavə edildi...

en: <b>Export</b> functionality is supported only for one dock or panel each time.
az: <b>İxrac</b> əməli, eyni vaxtda yalnız bir dok və ya panel üçün dəstəklənir.

en: Export Dock/Panel For Backup
az: Dok'u/Paneli ehtiyyat nüsxə kimi ixrac edin

[ctx: export view]
en: Export
az: İxrac edin

[ctx: export view]
en: Latte Dock/Panel file v0.2
az: Latte Dok/Panel faylı v0.2

[ctx: settings:view export fail]
en: Export in file <b>%1</b> <b>failed</b>...
az: <b>%1</b> faylında ixrac etmək <b>baş tutmadı</b>...

[ctx: settings:view export success]
en: Export in file <b>%1</b> succeeded...
az: <b>%1</b> faylında uğurla ixrac edidli...

[ctx: import dock/panel]
en: Import Dock/Panel
az: Dok və Paneli idxal etmək

en: Import
az: İdxal etmək

[ctx: import dock panel]
en: Latte Dock or Panel file v0.2
az: Latte Dok və ya Panel faylı v0.2

[ctx: <layout name> Docks/Panels]
en: %1 Docks/Panels
az: %1 Dok'lar/Panellər

en: You are going to <b>remove 1</b> dock or panel completely from your layout.<br/>Would you like to continue? | You are going to <b>remove %1</b> docks and panels completely from your layout.<br/>Would you like to continue?
az[0]: Siz maketinizdən <b>1</b> dok'u və ya paneli tamamilə silmək üzrəsiniz.<br/>Davam etmək istəyirsiniz?
az[1]: Siz maketinizdən <b>%1</b> dok'u və ya paneli tamamilə silmək üzrəsiniz.<br/>Davam etmək istəyirsiniz?

en: The settings of <b>%1</b> layout have changed.<br/>Do you want to apply the changes <b>now</b> or discard them?
az: <b>%1</b> maketinin ayarları dəyişdirildi. <br/>Siz bu dəyişiklikləri <b>indi</b> tətbiq etmək, yoxsa ləğv etmək istəyirsiniz?

[ctx: top edge]
en: Top
az: Yuxarıda

[ctx: left edge]
en: Left
az: Solda

[ctx: bottom edge]
en: Bottom
az: Aşağıda

[ctx: right edge]
en: Right
az: Sağda

[ctx: left alignment]
en: Left
az: Solda

[ctx: top alignment]
en: Top
az: Yuxarıda

[ctx: center alignment]
en: Center
az: Mərkəzdə

[ctx: right alignment]
en: Right
az: Sağda

[ctx: bottom alignment]
en: Bottom
az: Aşağıda

[ctx: justify alignment]
en: Justify
az: Eninə

[ctx: primary screen]
en:  - Follow Primary Screen -
az:  - Əsas ekranı izləmək -

en: Name
az: Adı

en: Screen
az: Ekran

[ctx: screen edge]
en: Edge
az: Mövqeyi

en: Alignment
az: Nizamlama

en: Includes
az: Daxildir

[ctx: unknown screen]
en: Unknown : [%1]
az: Naməlum : [%1]

[ctx: primary screen]
en: Primary
az: Əsas

[ctx: bottom location]
en: Bottom
az: Aşağıda

[ctx: top location]
en: Top
az: Yuxarıda

[ctx: left location]
en: Left
az: Solda

[ctx: right location]
en: Right
az: Sağda

en: Show Latte Dock/Panel
az: Latte Dok panelini göstərmək

en: Cycle Through Dock/Panel Settings Windows
az: Yan və Əsas Panel ayarları pəncərələri arası dairəvi keçid

en: Show Latte Global Settings
az: Latte Ümumi Ayarlarını Göstərmək

en: Activate Entry %1
az: %1 girişini aktivləşdirmək

en: New Instance for Entry %1
az: %1 girişi üçün yeni nümunə

[ctx: default layout template name]
en: Default
az: Standart

[ctx: empty layout template name]
en: Empty
az: Boş

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
az: %1 Ayarları

[ctx: add indicator]
en: Add Indicator
az: İndikator əlavə etmək

[ctx: add indicator file]
en: Latte Indicator
az: Latte İndikatoru

en: Stick On Top
az: Yuxarı Yapışdırmaq

en: Stick maximum available space at top screen edge and ignore any top docks or panels
az: Maksimum istifadə olunabilən sahəni ekranın üst kənarına bərkidin və bütün üst dok'ları və panelləri nəzərə almayın

en: Rearrange and configure your widgets
az: Vidjetlərinizi yenidən sıralayın və tənzimləyin

en: Feel free to move around your widgets and configure them from their tooltips
az: Vidjetlərinizin yerini dəyişməkdən və onları, göstərilən ipuclarının köməyi ilə tənzimləməkdən çəkinməyin

en: Stick On Bottom
az: Aşağı Yapışdırmaq

en: Stick maximum available space at bottom screen edge and ignore any bottom docks or panels
az: Maksimum istifadə olunabilən sahəni ekranın alt kənarına bərkidin və bütün alt dok'ları və panelləri nəzərə almayın

[ctx: maximum length tooltip, %1 is maximum length percentage]
en: You can use mouse wheel to change maximum length of %1%
az: Siçan diyircəyi ilə maksimum uzunluğu %1%-ə dəyişdirə bilərsiniz

en: Maximum Length
az: Maksimum Uzunluq

[ctx: opacity for background under edit mode, %1 is opacity percentage]
en: You can use mouse wheel to change background opacity of %1%
az: Siçan diyircəyi ilə qeyri-şəffaflığı %1%-ə dəyişdirə bilərsiniz

en: General
az: Əsas

[ctx: view settings width scale]
en: Width %1%
az: Eni %1%

[ctx: view settings width scale]
en: Width %1% / Height %2%
az: En %1% / Hündürlük %2%

[ctx: advanced settings]
en: Advanced
az: Əlavə

en: Behavior
az: Davranış

en: Appearance
az: Xarici görünüş

en: Effects
az: Effektlər

[ctx: tasks header and index]
en: Tasks <%1>
az: Tapşırıqlar <%1>

en: Tasks
az: Tapşırıqlar

en: Add...
az: Əlavə edin...

en: Add new docks and panels from various templates
az: Müxtəlif şablonlardan yeni dok'lar və panellər əlavə edin

en: Duplicate Dock
az: Dok'un dublikatı

en: Duplicate Panel
az: Panelin dublikatı

en: Remove current dock
az: Hazırkı dok'u silmək

en: Close
az: Bağlamaq

en: Close settings window
az: Cari pəncərəni bağlamaq

en: Items
az: Elementlər

[ctx: absolute size]
en: Absolute size
az: Mütləq ölçü

[ctx: number in pixels, e.g. 12 px.]
en: %1 px.
az: %1 piks.

[ctx: relative size]
en: Relative size
az: Təqribi ölçü

[ctx: number in pixels, e.g. 64 px.]
en: %1 px.
az: %1 piks.

en: Zoom on hover
az: Üzərində saxladıqda böyütmək

en: Length
az: Uzunluq

en: Maximum
az: Maksimum

en: Offset
az: Sürüşmüş

en: Margins
az: Haşiyələr

[ctx: number in pixels, e.g. 8 px.]
en: %1 px.
az: %1 piks.

en: Thickness
az: Qalınlıq

en: Screen edge
az: Ekran kənarı

[ctx: number in pixels, e.g. 85 px.]
en: %1 px.
az: %1 piks.

en: Colors
az: Rənglər

en: Palette
az: Palitra

[ctx: plasma theme colors]
en: Plasma Theme Colors
az: Plasma Mövzu Rəngləri

[ctx: dark theme colors]
en: Dark Colors
az: Qaranlıq Rənglər

[ctx: light theme colors]
en: Light Colors
az: İşıqlı Rənglər

[ctx: layout custom colors]
en: Layout Custom Colors
az: Maketin xüsusi rəngləri

[ctx: smart theme colors]
note: i18nc("reverse plasma theme colors", "Reverse"), value: LatteContainment.Types.ReverseThemeColors }
en: Smart Colors Based On Desktop Background
az: İş masası arxa fonuna əsaslanan ağıllı rənglər

en: From Window
az: Pəncərədən

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Current Active Window
az: Cari Aktiv Pəncərə

en: Colors are going to be based on the active window
az: Panellərdə aktiv pəncərənin rəngini istifadə etmək

en: Colors are going to be based on the active window.
    Warning: You need to install Colors KWin Script from KDE Store
az: Panellərdə aktiv pəncərənin rəngini istifadə etmək.
    Xəbərdarlıq: KDE Store'dən rəng skripini (Colors KWin Script) quraşdırmanız lazımdır

en: Any Touching Window
az: Hər hansı bir Toxunma Pəncərəsi

en: Colors are going to be based on windows that are touching the view
az: Panel, ona toxunan aktiv pəncərənin rənginə boyanacaq

en: Colors are going to be based on windows that are touching the view.
    Warning: You need to install Colors KWin Script from KDE Store
az: Rənglər, görünüş sahəsinə toxunan pəncərənin rənginə əsaslanacaq.
    Xəbərdarlıq: Rəng skriptini (Colors KWin Script) KDE Maqazinindən yükləməniz lazımdır

en: Background
az: Arxa fon

en: Enable/disable background
az: Arxa fonu aktiv etmək/söndürmək

en: Size
az: Ölçü

en: Opacity
az: Qeyri-şəffaflıq

[ctx: opacity when desktop background is busy from contrast point of view]
en: Busy Opacity
az: Qeyri-şəffaf, əgər məşğulsa

[ctx: Default word abbreviation]
en: Def.
az: Standart

en: Shadow
az: Kölgə

en: Blur
az: Yayğınlıq

en: Background is blurred underneath
az: Fonun yayğınlığını istifadə etmək

en: Shadows
az: Kolgələr

en: Background shows its shadows
az: Arxa fon öz kölgələrini göstərir

en: Outline
az: Sərhəd

en: Background draws a line for its borders. You can set the line size from Latte Preferences
az: Arxa fon öz kənarlarına xətt çəkir. Siz Latte Ayaraları'nda xəttlərin ölçüsünü təyin edə bilərsiniz

en: All Corners
az: Bütün Künclər

en: Background draws all corners at all cases.
az: Arxa Fon bütün hallarda bütün küncləri çəkir.

[ctx: dynamic visibility for background]
en: Dynamic Visibility
az: Dinamik Görünüş

en: Prefer opaque background when touching any window
az: Yalnız pəncərəyə toxunduqda panelin fonunu göstərmək

en: Background removes its transparency setting when a window is touching
az: Pəncərəyə toxunduqda panelin fonu qeyri şəfaf olur

en: Hide background when not needed
az: Lazım olmadıqda arxa fonu gizlətmək

en: Background becomes hidden except when a window is touching or the desktop background is busy
az: Arxa fonu, yalnız pəncərəyə toxunduqda və ya İş Masası fon şəkli əlçatmaz olduqda göstərmək

en: Hide background shadow for maximized windows
az: Tam açılan pəncərələr üçün arxa fonu gizlətmək

en: Background shadows become hidden when an active maximized window is touching the view
az: Tam açılan aktiv pəncərə panelə toxunduqda panelin arxa fonunun kölgəsi gizlənəcək

en: Exceptions
az: İstisnalar

en: Prefer Plasma background and colors for expanded applets
az: Açılmış qoşmalar üçün Plasma fon və rəngini tətbiq etmək

en: Background becomes opaque in plasma style when applets are expanded
az: Qoşma açıldıqda Plasma üslubunda arxa fon qeyri-şəffaf olur

en: Type
az: Növü

en: Location
az: Mövqeyi

en: Follow Primary Screen
az: Əsas ekranı izləmək

en: Visibility
az: Görünən

en: Always Visible
az: Həmişə Görünən

en: Auto Hide
az: Avtomatik gizlətmək

en: Dodge Active
az: Aktiv pəncərə olduqda gizlətmək

en: Dodge Maximized
az: Tam açılan pəncərə olduqda gizlətmək

en: Dodge All Windows
az: İstənilən pəncərə olduqda gizlətmək

en: Windows Go Below
az: Başqa pəncərələri örtür

en: Windows Can Cover
az: Pəncərələr örtə bilər

en: Windows Always Cover
az: Pəncərə həmişə örtür

en: On Demand Sidebar
az: Tələb olunan yan panel

en: Sidebar can be shown and become hidden only through an external applet, shortcut or script
az: Yan Paneli yalnız xarici qoşma, yarlıq və ya skriptin köməyi ilə göstərmək olar

en: Auto Hide Sidebar
az: Avtomatik gizlətmək

en: Sidebar can be shown only through an external applet, shortcut or script but it can also autohide itself when it does not contain mouse
az: Yan panel, yalnız xarici qoşma, yarlıq və ya skript ilə göstərilə bilər, lakin siçan üzərində olmadıda avtomatik gizlənə bilər.

en: Delay
az: Gecikmə

en: Show
az: Göstərmək

en: Actions
az: Fəaliyyətlər

[ctx: track active window]
en: Track
az: İz

[ctx: track from current screen]
en: Active Window From Current Screen
az: Cari ekrandan aktiv pəncərə

[ctx: track from all screens]
en: Active Window From All Screens
az: Bütün ekranlardan aktiv pəncəra

en: Left Button
az: Sol Düymə

en: Drag Active Window
az: Aktiv pəncərəni köçürmək

en: The user can use left mouse button to drag and maximized/restore last active window from empty areas
az: İstifadəçi, siçanın sol düyməsindən istifadə edərək, boş sahələrdən sonuncu aktiv pəncərəni tuta, tam aça/bərpa edə bilər

en: Middle Button
az: Orta Düymə

en: Close Active Window
az: Aktiv pəncərəni bağlamaq

en: The user can use middle mouse button to close last active window from empty areas
az: İstifadəçi, siçanın orta düyməsindən istifadə edərək, boş sahələrdən sonuncu aktiv pəncərəni bağlaya bilər

en: Mouse wheel
az: Siçanın diyircəyi

[ctx: none scroll actions]
en: No Action
az: Əməl yoxdur

en: Cycle Through Desktops
az: İş Masaları arasında dövrü keçid

en: Cycle Through Activities
az: İş Otaqları arasında dövrü küçid

en: Cycle Through Tasks
az: Tapşırıqlar arası dövrü keçid

en: Cycle And Minimize Tasks
az: Tapşırıqları yığmaq və onlar arası dairəvi keçid

en: Thin title tooltips on hovering
az: Kursor üzərində dayandıqda nazik məsləhətlər panelini göstərmək

en: Show narrow tooltips produced by Latte for items.
    These tooltips are not drawn when applets zoom effect is disabled
az: Latte elementləri üçün dar məsləhətlər panelini göstərmək.
    Böyümə effekti söndürülərsə məsləhətlər paneli göztərilməyəcək

en: Expand popup through mouse wheel
az: Peyda olan menyunu siçan diyircəyi ilə genişlətmək

en: Show or Hide applet popup through mouse wheel action
az: Qoşmanın peyda olan menyusunu siçanın diyircəyi ilə göstərmək və ya gizlətmək

en: Adjust size automatically when needed
az: Lazı gəldikdə ölçünü avtomatik tənzimlənsin

en: Items decrease their size when exceed maximum length and increase it when they can fit in
az: Maksimum üzünluğu aşdıqda, elementlər ölçülərini kiçildir və yerləşə bildiklərində isə ölçülərini böyüdür.

en: Activate based on position global shortcuts
az: Qlobal aısayolların mövqeyinə əsasən aktiv etmək

en: This view is used for based on position global shortcuts. Take note that only one view can have that option enabled for each layout
az: Paneldəki mövqeyinə görə elementlərin çağırılması üçün qlobal qısayollardan istifadə olunur. Nəzərə alın ki, hər maket üçün bu parametr yalnız bir panelə tətbiq oluna bilər

en: Floating
az: Sürüşkən

en: Always use floating gap for user interaction
az: İstifadəçi ilə qarşılıqlı əlaqə üçün həmişə sürüşkən boşluqdan istifadə etmək

en: Floating gap is always used for applets and window interaction
az: Üzən boşluq həmişə əlavələr və pəncərə ilə qarşılıqlı əlaqə üçün istifadə olunur

en: Hide floating gap for maximized windows
az: Tam açılmış pəncərələr üçün sürüşkən boşluğu gizlətmək

en: Floating gap is disabled when there are maximized windows
az: Tam açılmış pəncərələr olduqda sürüşkən boşluq söndürülür

en: Delay floating gap hiding until mouse leaves
az: Siçan tərk edənə qədər üzən boşluğun gizlənmə müddəti

en: to avoid clicking on adjacent items accidentally in some cases
az: Bəzi hallarda səhvən bitişik elementləri klikləməmək üçün

en: Mirror floating gap when it is shown
az: Göstərildiyi zaman üzən boşluğun əks olunması

en: Floating gap is mirrored when it is shown in Always Visible mode
az: Üzən boşluq Həmişə Görünən rejimində göstərildikdə əks olunur

en: Environment
az: Mühit

en: Activate KWin edge after hiding
az: Gizlədildikdən sonra KWin kənarını aktivləşdirmək

en: After the view becomes hidden, KWin is informed to track user feedback. For example an edge visual hint is shown whenever the mouse approaches the hidden view
az: Görünüş gizlədildikdən sonra KWin istifadəçi rəylərinin izlənilməsi haqqında məlumatlandırılır. Məsələn, siçan hər dəfə panelin gizli sahəsi üzərində olduqda bir ipucu göstərir

en: Can be above fullscreen windows
az: Tam açılan pəncərələrin ən üstdə yerləşməsinə icazə verir

en: BypassWindowManagerHint flag for the window. The view will be above all windows even those set as 'Always On Top'
az: "BypassWindowManagerHint" xüsusiyyətlərini nəzərə almamaq. Panel hətta, "Hər zaman ən üstdə" parametrinə malik olan bütün pəncərələrin üzərində göstəriləcəkdir

en: Raise on desktop change
az: İş Masasını dəyişən zaman göstərmək

en: Raise on activity change
az: İş Otaqlarını dəyişən zaman göstərmək

en: Enable/disable applet shadows
az: Qoşmanın kölgəsini aktiv/deaktiv etmək

[ctx: default shadow]
en: Default Color
az: Standart Rəng

en: Default shadow for applets
az: Qoşmanın standart kölgəsi

[ctx: theme shadow]
en: Theme Color
az: Mövzu rəngi

en: Shadow from theme color palette
az: Mövzunun rəng sxemindən alınan kölgə

en: Use set shadow color
az: Kölgənin rəngini təyin etmək

en: Please choose shadow color
az: Lütfən kölgənin rəngini seçin

en: Animations
az: Animasiyalar

en: Enable/disable all animations
az: Bütün animasiyaları aktiv/deaktiv etmək

en: Indicators
az: İndikatorlar

en: Enable/disable indicators
az: İndikatorları aktiv/deaktiv etmək

en: Badges
az: İndikatorlar

en: Notifications from tasks
az: Tətbiqlərin bildirişləri

en: Show unread messages or notifications from tasks
az: Tətbiqlərin oxunmamış ismarıclarını və bildirişlərini göstərmək

en: Progress information for tasks
az: Tətbiqlərdə icra olunan əməlin gedişini göstərmək

en: Show a progress animation for tasks e.g. when copying files with Dolphin
az: Gedişatın animasiyalı görünüşü, məs., Dolphin'də kopyalama zamanı

en: Audio playing from tasks
az: Səsləndirmə indikatoru

en: Show audio playing from tasks
az: Tətbiqlərdə səslənmə zamanı indikatoru göstərmək

en: Prominent color for notification badge
az: Bildiriş indikatoru üçün seçilən rəng

en: Notification badge uses a more prominent background which is usually red
az: Bildiriş nişanı adətən qırmızı rəngli, daha daha çox seçilən fondan istifadə edir

en: Change volume when scrolling audio badge
az: Siçan diyircəyi ilə səsi tənzimləmək

en: The user is able to mute/unmute with click or change the volume with mouse wheel
az: Nişana klikləməklə səsi susdurmağa/açmağa, həmçinin siçanın diyircəyi ilə tənzimləməyə imkan verir

en: Interaction
az: Qarşılıqlı əlaqə

en: Launchers are added only in current tasks applet
az: Başladıcılar yalnız cari tapşırıqlar qoşmasına əlavə edildi

en: Launchers are added only in current tasks applet and not as regular applets or in any other applet
az: Başladıcılar yalnız cari tapşırıqlar qoşmasına əlavə edildi və müntəzəm qoşma və ya digər qoşmalar daxilində ola bilməz

en: Window actions in the context menu
az: Pəncərəyə aid mümkün davranışları kontekst menyuda göstərmək

en: Preview window behaves as popup
az: Önizləmə pəncərəsi özünü süzən pəncərə kimi göstərir

en: Based on position shortcuts apply only on current tasks
az: Mövqeyinə əsaslanan qısayollar yalnız cari tapşırıqlara tətbiq edilir

en: Based on position global shortcuts are enabled only for current tasks and not for other applets
az: Mövqeyinə əsaslanan qısayollar yalnız cari tapşırıqlara tətbiq edilir və başqa qoşmalar üçün deyil.

en: Filters
az: Süzgəclər

en: Show only tasks from the current screen
az: Yalnız cari ekrandan tapşırıqları göstərmək

en: Show only tasks from the current desktop
az: Yalnız cari iş masasından tapşırıqları göstərmək

en: Show only tasks from the current activity
az: Yalnız cari otaqdan tapşırıqları göstərmək

en: Show only tasks from launchers
az: Yalnız başladıcılardan tapşırıqları göstərmək

en: Show only launchers and hide all tasks
az: Yalnız başladıcıları göstərmək və bütün tapşırıqları gizlətmək

en: Tasks become hidden and only launchers are shown
az: Tapşırıqlar gizlənir və yalnız başladıcılar görünür

en: Show only grouped tasks for same application
az: Eyni tətbiq üçün yalnız qruplaşdırılmış tapşırıqları göstərmək

en: By default group tasks of the same application
az: Eyni tətbiq üçün standart qruplaşdırılmış tapşırıqları göstərmək

en: Bounce launchers when triggered
az: İşə düşdükdə nişanların sıçraması

en: Bounce tasks that need attention
az: Diqqət tələb edən tətbiqin nişanları sıçrayır

en: Slide in and out single windows
az: Tək pəncərələr önə və ya arxaya keçdikdə

en: Grouped tasks bounce their new windows
az: Yeni qruplaşdırılmış tapşırıqların pəncərələri açıldıqda

en: Grouped tasks slide out their closed windows
az: Qruplaşdırılmış tapşırıqlar bağlı pəncərələrindən kənara sürüşür

en: Launchers
az: Başladıcılar

[ctx: unique launchers group]
en: Unique Group
az: Unikal qrup

en: Use a unique set of launchers for this view which is independent from any other view
az: Hər panel üçün, başqa panellərdən asılı olmayan, tətbiq başladıcı nişanları istifadə etmək

[ctx: layout launchers group]
en: Layout Group
az: Maketlər qrupu

en: Use the current layout set of launchers for this latteView. This group provides launchers <b>synchronization</b> between different views in the <b>same layout</b>
az: Panel üçün maketin başladıcı nişanları qrupunu istifadə etmək. Bu qrup panellər arasında başladıcı nişanlarının <b>eyniləşdirmə</b>ni təmin edir, bu həmçinin <b>eyni maket</b>ə əsaslanan panellərə də aiddir.

[ctx: global launchers group]
en: Global Group
az: Qlobal qrup

en: Use the global set of launchers for this latteView. This group provides launchers <b>synchronization</b> between different views and between <b>different layouts</b>
az: Panel üçün maketin qlobal başladıcı nişanlarını istifadə etmək. Bu qrup panellər arasında başladıcı nişanlarının <b>eyniləşdirmə</b>ni təmin edir, bu həmçinin <b>müxtəlif maketlər</b>ə əsaslanan panellərə də aiddir.

en: Scrolling
az: Sürüşdürmə

en: Enable tasks scrolling when they overflow and exceed the available space
az: Panel dolduqda nişanların sürüşdürülməsini aktiv etmək

en: Manual
az: Əl ilə

[ctx: disabled manual scrolling]
en: Disabled scrolling
az: Sürüşdürməni söndürmək

en: Only vertical scrolling
az: Yalnış şaquli sürüşdürmə

en: Only horizontal scrolling
az: Yalnız üfüqi sürüşdürmə

en: Horizontal and vertical scrolling
az: Şaquli və üfüqi sürüşdürmə

en: Automatic
az: Avtomatik

en: Left Click
az: Sol klik

[ctx: present windows action]
en: Present Windows
az: Bütün Pəncərələri Göstərmək

en: Preview Windows
az: Pəncərə Miniatürlərini Göstərmək

en: Middle Click
az: Orta düymə kliki

[ctx: The click action]
en: None
az: Heç biri

en: Close Window or Group
az: Pəncərəni və ya Pəncərələr Qrupunu Bağlamaq

en: New Instance
az: Yeni Tətbiq Nümunəsini Başlatmaq

en: Minimize/Restore Window or Group
az: Pəncərə və ya Pəncərələr Qruplarını Yığmaq/Qaytarmaq

en: Toggle Task Grouping
az: Tpşırıqların qruplaşmasını aktiv/deaktiv edir

en: Hover
az: Kursorun işarələməsi

[ctx: none action]
en: None
az: Heç nə

en: Highlight Windows
az: Pəncərəni Vurğulamaq

en: Preview and Highlight Windows
az: Pəncərəni Vurğulamaq və Önizlənməsi

en: Wheel
az: Siçanın diyircəyi

en: Right Click
az: Sağ Klik

en: Install indicators from KDE Online Store or local files
az: İndikatoru KDE onlayn mağazasından və ya yerli fayllardan quraşdırın

en: Use %1 style for your indicators
az: İndikatorunuz üçün %1 üslubunu istifadə edin

en: Install...
az: Quraşdırın...

en: Remove indicator
az: İndikatoru silmək

en: Add Indicator...
az: İndikator əlavə etmək...

en: Get New Indicators...
az: Yeni İndikator Almaq...

[ctx: dock type]
en: Dock
az: Dok

en: Change the behavior and appearance to Dock type
az: Davranış və xarici görünüşü Dok rejiminə dəyişir

en: Change the behavior and appearance to Panel type
az: Davranış və xarici görünüşü Panel rejiminə dəyişir

en: Undo uninstall
az: Silinməni geri qaytarmaq

en: Uninstall widget
az: Vidjeti silmək

en: All Widgets
az: Bütün vidjetlər

en: Widgets
az: Vidjetlər

en: Get New Widgets...
az: Yeni Vidjetlər Almaq...

en: Search...
az: Axtarış...

en: Categories
az: Kateqoriyalar

en: No widgets matched the search terms
az: Axtarış nəticəsinə uyğun heç bir vidjet tapılmadı

en: No widgets available
az: Vidjetlər tapılmadı
