latte-dock - en to ca@valencia translation catalogue (610 entries)

en: Failed to import indicator
ca@valencia: No s'ha pogut importar l'indicador

[ctx: indicator_name, imported updated]
en: %1 indicator updated successfully
ca@valencia: L'indicador %1 s'ha actualitzat amb èxit

[ctx: indicator_name, imported success]
en: %1 indicator installed successfully
ca@valencia: L'indicador %1 s'ha instal·lat amb èxit

en: Remove Indicator Confirmation
ca@valencia: Elimina l'indicador de confirmació

en: Do you want to remove completely <b>%1</b> indicator from your system?
ca@valencia: Voleu eliminar completament l'indicador <b>%1</b> del vostre sistema?

[ctx: indicator_name, removed success]
en: <b>%1</b> indicator removed successfully
ca@valencia: L'indicador <b>%1</b> s'ha eliminat amb èxit

en: The layout cannot be imported from file ::
ca@valencia: La disposició no s'ha pogut importar des del fitxer ::

en: My Layout
ca@valencia: La meua disposició

en: Alternative
ca@valencia: Alternativa

[ctx: import/export config]
en: The extracted file could not be copied!!!
ca@valencia: No s'ha pogut copiar el fitxer extret!

[ctx: import/export config]
en: The file has a wrong format!!!
ca@valencia: El fitxer té un format incorrecte!!!

[ctx: import/export config]
en: The temp directory could not be created!!!
ca@valencia: No s'ha pogut crear el directori temporal!

en: Multiple Layouts Startup Warning
ca@valencia: Avís d'inici de disposicions múltiples

en: <b>Multiple Layouts based on Activities</b> mode did not close properly during the last session.<br/><br/>The following layout <b>[ %2 ]</b> had to be updated for consistency! | <b>Multiple Layouts based on Activities</b> mode did not close properly during the last session.<br/><br/>The following layouts <b>[ %2 ]</b> had to be updated for consistency!
ca@valencia[0]: El mode <b>Disposicions múltiples basades en activitats</b> no es va tancar correctament durant la sessió anterior.<br/><br/>S'ha/n actualitzat les disposicions següents <b>[%2]</b> per coherència!
ca@valencia[1]: El mode <b>Disposicions múltiples basades en activitats</b> no es va tancar correctament durant la sessió anterior.<br/><br/>S'ha/n actualitzat les disposicions següents <b>[%2]</b> per coherència!

en: Different Applets With Same Id
ca@valencia: Miniaplicacions diferents amb el mateix ID

en: Orphaned Parent Applet Of Subcontainment
ca@valencia: Miniaplicació òrfena de pare de subcontenidor

en: Different Applet And Containment With Same Id
ca@valencia: Miniaplicacions i contenidors diferents amb el mateix ID

en: Orphaned Subcontainment
ca@valencia: Subcontenidors orfes

en: Activating layout: <b>%2</b> ... | Activating layouts: <b>%2</b> ...
ca@valencia[0]: S'està activant la disposició: <b>%2</b>...
ca@valencia[1]: S'està activant la disposició: <b>%2</b>...

[ctx: command line]
en: Replace the current Latte instance.
ca@valencia: Substituïx la instància actual de Latte.

[ctx: command line]
en: Show the debugging messages on stdout.
ca@valencia: Mostra els missatges de depuració en l'eixida estàndard.

[ctx: command line]
en: Clear qml cache. It can be useful after system upgrades.
ca@valencia: Neteja la memòria cau de QML. Pot ser útil després d'actualitzar el sistema.

[ctx: command line]
en: Enable autostart for this application
ca@valencia: Activa l'inici automàtic per a esta aplicació

[ctx: command line]
en: Disable autostart for this application
ca@valencia: Desactiva l'inici automàtic per a esta aplicació

[ctx: command line]
en: Import and load default layout on startup.
ca@valencia: Importa i carrega la disposició predeterminada durant l'inici.

[ctx: command line]
en: Print available layouts
ca@valencia: Imprimix les disposicions disponibles

[ctx: command line]
en: Print available dock templates
ca@valencia: Imprimix les plantilles disponibles d'acoblador

[ctx: command line]
en: Print available layout templates
ca@valencia: Imprimix les disposicions disponibles de disposició

[ctx: command line]
en: Load specific layout on startup.
ca@valencia: Carrega una disposició específica durant l'inici.

[ctx: command line: load]
en: layout_name
ca@valencia: nom_disposició

[ctx: command line]
en: Import and load a layout.
ca@valencia: Importa i carrega una disposició.

[ctx: command line: import]
en: absolute_filepath
ca@valencia: cami_absolut_fitxer

[ctx: command line]
en: Suggested layout name when importing a layout file
ca@valencia: Nom suggerit de disposició en importar un fitxer de disposició

[ctx: command line: import]
en: suggested_name
ca@valencia: nom_suggerit

[ctx: command line]
en: Import full configuration.
ca@valencia: Importa tota la configuració.

[ctx: command line: import]
en: file_name
ca@valencia: nom_fitxer

[ctx: command line]
en: Add Dock/Panel
ca@valencia: Afig un acoblador/quadro

[ctx: command line: add]
en: template_name
ca@valencia: nom_plantilla

[ctx: command line]
en: Single layout memory mode. Only one layout is active at any case.
ca@valencia: Mode de memòria de disposició única. Només hi ha una disposició activa en qualsevol cas.

[ctx: command line]
en: Multiple layouts memory mode. Multiple layouts can be active at any time based on Activities running.
ca@valencia: Mode de memòria de disposicions múltiples. Poden haver-hi diverses disposicions actives en qualsevol moment, segons les activitats en execució.

[ctx: command line: debug-text]
en: filter_debug_text
ca@valencia: filtre_text_depuració

en: Available layouts that can be used to start Latte:
ca@valencia: Disposicions disponibles que es poden utilitzar per a iniciar Latte:

en: There are no available layouts, during startup Default will be used.
ca@valencia: No hi ha cap disposició disponible, durant l'inici es farà servir el valor predeterminat.

en: Available layout templates found in your system:
ca@valencia: Disposicions disponibles de plantilla trobades en este sistema:

en: There are no available layout templates in your system.
ca@valencia: No hi ha disponible cap plantilla de disposició en este sistema.

en: Available dock templates found in your system:
ca@valencia: Plantilles disponibles d'acoblador trobades en este sistema:

en: There are no available dock templates in your system.
ca@valencia: No hi ha disponible cap plantilla d'acoblador en este sistema.

[ctx: layout missing]
en: This layout doesn't exist in the system.
ca@valencia: Esta disposició no existix en el sistema.

en: An instance is already running!, use --replace to restart Latte
ca@valencia: Ja s'està executant una instància! Utilitzeu --replace per a reiniciar Latte

en: The configuration cannot be imported
ca@valencia: La configuració no s'ha pogut importar

en: The layout cannot be imported
ca@valencia: La disposició no s'ha pogut importar

en: Latte is a dock based on plasma frameworks that provides an elegant and intuitive experience for your tasks and plasmoids. It animates its contents by using parabolic zoom effect and tries to be there only when it is needed.
    
    "Art in Coffee"
ca@valencia: Latte és un acoblador basat en els Frameworks de Plasma que proporciona una experiència elegant i intuïtiva per a les vostres tasques i els plasmoides. Anima els seus continguts utilitzant un efecte de zoom parabòlic i intenta mostrar-se només quan cal.
    
    «Art durant el cafè»

en: Latte Dock defaults
ca@valencia: Valors predeterminats de l'acoblador Latte

en: Latte Dock panel
ca@valencia: Quadro de l'acoblador Latte

en: Widget Explorer
ca@valencia: Explorador de ginys

en: Dock configuration UI
ca@valencia: IU de configuració de l'acoblador

en: Dock secondary configuration UI
ca@valencia: IU de la configuració secundària de l'acoblador

en: Dock canvas configuration UI
ca@valencia: IU de configuració de l'acoblador del llenç

en: Config model
ca@valencia: Model de configuració

en: Splitter
ca@valencia: Separador

en: Latte Trademark
ca@valencia: Marca comercial Latte

en: Latte Trademark Icon
ca@valencia: Icona de marca comercial de Latte

en: Info View Window
ca@valencia: Finestra de visualització d'informació

en: default layout file
ca@valencia: Fitxer de disposició predeterminat

en: plasma layout file
ca@valencia: Fitxer de disposició de Plasma

en: unity layout file
ca@valencia: Fitxer de disposició de l'Unity

en: extended layout file
ca@valencia: Fitxer de disposició ampliada

en: system templates directory
ca@valencia: Directori de plantilles del sistema

en: default preset file
ca@valencia: Fitxer amb configuració predefinida

en: plasma preset file
ca@valencia: Fitxer amb configuració predefinida de Plasma

en: unity preset file
ca@valencia: Fitxer amb configuració predefinida de l'Unity

en: extended preset file
ca@valencia: Fitxer amb configuració predefinida de l'ampliada

en: multiple layouts hidden file
ca@valencia: fitxer ocult amb múltiples disposicions

en: QML component that shows an applet in a popup
ca@valencia: Component en QML que mostra una miniaplicació en una finestra emergent

en: Configuration Definitions
ca@valencia: Definicions de la configuració

en: User Interface
ca@valencia: Interfície d'usuari

en: Data Files
ca@valencia: Fitxers de dades

en: Executable Scripts
ca@valencia: Scripts executables

en: Translations
ca@valencia: Traduccions

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ActionsDialog)
en: Context Menu Actions
ca@valencia: Accions del menú contextual

[ctx: actions shown only in edit mode]
note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, actionsSelector)
en: Accessible only in edit mode:
ca@valencia: Accessible només en mode d'edició:

[ctx: actions shown always]
note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, actionsSelector)
en: Accessible always:
ca@valencia: Accessible sempre:

en: Layouts
ca@valencia: Disposicions

[ctx: global settings window]
en: Configure Latte...
ca@valencia: Configura Latte...

[ctx: quit application]
en: Quit Latte
ca@valencia: Ix de Latte

en:  --- separator ---
ca@valencia:  --- separador ---

en: Add Widgets...
ca@valencia: Afig ginys...

en: Add Dock/Panel
ca@valencia: Afig un acoblador/quadro

en: Move Dock/Panel To Layout
ca@valencia: Mou l'acoblador/quadro a una disposició

en: Export Dock/Panel as Template...
ca@valencia: Exporta l'acoblador/quadro com a plantilla...

en: Remove Dock/Panel
ca@valencia: Elimina l'acoblador/quadro

en: Blue
ca@valencia: Blau

en: Brown
ca@valencia: Marró

en: Dark Grey
ca@valencia: Gris fosc

en: Gold
ca@valencia: Or

en: Green
ca@valencia: Verd

en: Light Sky Blue
ca@valencia: Blau cel clar

en: Orange
ca@valencia: Taronja

en: Pink
ca@valencia: Rosa

en: Purple
ca@valencia: Púrpura

en: Red
ca@valencia: Roig

en: Wheat
ca@valencia: Blat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailsDialog)
en: Details
ca@valencia: Detalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, behaviorLbl)
en: Behavior:
ca@valencia: Comportament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderlessChk)
en: Hide window borders for maximized windows
ca@valencia: Oculta les vores de la finestra de les finestres maximitzades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconLbl)
en: Icon:
ca@valencia: Icona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inMenuChk)
en: Show in layouts context menu when possible
ca@valencia: Mostra a les disposicions del menú contextual quan siga possible

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popUpMarginLbl)
en: PopUp Margin:
ca@valencia: Marge de la finestra emergent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundBtn)
en: Background...
ca@valencia: Fons...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textColorBtn)
en: Text Color...
ca@valencia: Color del text...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLbl)
en: Layout:
ca@valencia: Disposició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLbl)
en: Background:
ca@valencia: Fons:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, popUpMarginSpinBox)
en: disabled
ca@valencia: desactivat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customSchemeLbl)
en: Custom Colors:
ca@valencia: Colors personalitzats:

[ctx: <layout name> Details]
en: %1 Details
ca@valencia: Detalls de %1

en: The settings of <b>%1</b> layout have changed.<br/>Do you want to apply the changes or discard them?
ca@valencia: La configuració de la disposició <b>%1</b> ha canviat.<br/>Voleu aplicar els canvis o descartar-los?

en: Sample Text
ca@valencia: Text d'exemple

en: System Colors
ca@valencia: Colors del sistema

[ctx: column for current applets]
en: Current Applets
ca@valencia: Miniaplicacions actuals

en: Export your selected layout as template
ca@valencia: Exporta la disposició seleccionada com a plantilla

en: Export your selected dock or panel as template
ca@valencia: Exporta l'acoblador o el quadro seleccionat com a plantilla

en: Export your selected view as template
ca@valencia: Exporta la vista seleccionada com a plantilla

[ctx: export template]
en: Export
ca@valencia: Exporta

[ctx: export template]
en: Export Again
ca@valencia: Torna a exportar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllBtn)
en: Select All
ca@valencia: Selecciona-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllBtn)
en: Deselect All
ca@valencia: Desselecciona-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileTabLbl)
en: File:
ca@valencia: Fitxer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose...
ca@valencia: Seleccioneu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLbl)
en: <b>Select only</b> applets that you would like to keep their settings in the extracted template. Make sure to not include any applets that contain personal data such as email credentials, calendar etc.
ca@valencia: <b>Només seleccioneu</b> miniaplicacions que vos agradaria mantindre la seua configuració a la plantilla extreta. Assegureu-vos que no s'inclou cap miniaplicació que continga dades personals com les credencials de correu, calendari, etc.

en: Export Layout Template
ca@valencia: Exportació de plantilla de disposició

en: Export Dock/Panel Template
ca@valencia: Exporta una plantilla d'acoblador/quadro

en: Dock
ca@valencia: Acoblador

en: Panel
ca@valencia: Quadro

en: Export %1 Template
ca@valencia: Exporta una plantilla de %1

en: Choose Layout Template file
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer de plantilla de disposició

en: Choose View Template file
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer de plantilla de vista

[ctx: choose file]
en: Choose
ca@valencia: Seleccioneu

[ctx: layout template]
en: Latte Dock Layout Template file v0.2
ca@valencia: Fitxer de plantilla de disposició de Latte Dock v0.2

[ctx: view template]
en: Latte Dock View Template file v0.2
ca@valencia: Fitxer de plantilla de vista de Latte Dock v0.2

en: <i>%1</i> does not end with <i>.layout.latte</i> extension. Selected file <b>rejected</b>.
ca@valencia: <i>%1</i> no acaba amb l'extensió <i>.layout.latte</i>. Es <b>rebutja</b> el fitxer seleccionat.

en: <i>%1</i> does not end with <i>.view.latte</i> extension. Selected file <b>rejected</b>.
ca@valencia: <i>%1</i> no acaba amb l'extensió <i>.view.latte</i>. Es <b>rebutja</b> el fitxer seleccionat.

[ctx: settings:template export fail]
en: Template <b>%1</b> export <b>failed</b>...
ca@valencia: <b>Ha fallat</b> en exportar la plantilla <b>%1</b>...

en: Open Location...
ca@valencia: Obri una ubicació...

[ctx: settings:template export success]
en: Template <b>%1</b> export succeeded...
ca@valencia: La plantilla <b>%1</b> s'ha exportat correctament...

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
ca@valencia: El fitxer «%1» ja existix. Voleu sobreescriure'l?

en: Overwrite File?
ca@valencia: Voleu sobreescriure el fitxer?

en: The settings have changed.<br/>Do you want to apply the changes or discard them?
ca@valencia: Ha canviat la configuració.<br/>Voleu aplicar els canvis o descartar-los?

en: Apply Settings
ca@valencia: Aplica la configuració

en: Hide
ca@valencia: Oculta

[ctx: remove selected screens]
en: Remove Now
ca@valencia: Elimina ara

en: Remove selected screen references
ca@valencia: Elimina les referències de pantalla seleccionades

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScreensDialog)
en: Screens
ca@valencia: Pantalles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLbl)
en: <b>Select only</b> screens that are obsolete and you would like to remove their reference. Active screens or screens used in your layouts can not be removed.
ca@valencia: <b>Només seleccioneu</b> les pantalles que siguen obsoletes i que voldríeu eliminar la seua referència. Les pantalles actives o les pantalles utilitzades a les disposicions no es poden eliminar.

en: You are going to <b>remove %2</b> reference completely.<br/>Would you like to continue? | You are going to <b>remove %2</b> references completely.<br/>Would you like to continue?
ca@valencia[0]: Esteu a punt d'<b>eliminar %2</b> referència completament.<br/>Voleu continuar?
ca@valencia[1]: Esteu a punt d'<b>eliminar %2</b> referències completament.<br/>Voleu continuar?

en: Approve Removal
ca@valencia: Aprovació d'eliminació

[ctx: column for screens]
en: Screens
ca@valencia: Pantalles

[ctx: settings:counted layout with errors]
en: <b>Error:</b> There is <b>1 layout</b> that has reported errors. | <b>Error:</b> There are <b>%1 layouts</b> that have reported errors.
ca@valencia[0]: <b>Error:</b> Hi ha <b>1 disposició</b> que ha informat errors.
ca@valencia[1]: <b>Error:</b> Hi ha <b>%1 disposicions</b> que han informat errors.

[ctx: settings:counted layout with warnings]
en: <b>Warning:</b> There is <b>1 layout</b> that has reported warnings. | <b>Warning:</b> There are <b>%1 layouts</b> that have reported warnings.
ca@valencia[0]: <b>Avís:</b> Hi ha <b>1 disposició</b> que ha informat avisos.
ca@valencia[1]: <b>Avís:</b> Hi ha <b>%1 disposicions</b> que han informat avisos.

en: Examine...
ca@valencia: Examina...

[ctx: settings:named layout with warnings]
en: <b>Warning: %2</b> layout has reported <b>1 warning</b> that need your attention. | <b>Warning: %2</b> layout has reported <b>%1 warnings</b> that need your attention.
ca@valencia[0]: <b>Avís: La disposició %2</b> ha informat <b>1 avís</b> que necessita la vostra atenció.
ca@valencia[1]: <b>Avís: La disposició %2</b> ha informat <b>%1 avisos</b> que necessiten la vostra atenció.

[ctx: settings:named layout with errors]
en: <b>Error: %2</b> layout has reported <b>1 error</b> that you need to repair.
ca@valencia: <b>Error: La disposició %2</b> ha informat <b>1 error</b> que cal reparar.

[ctx: warnings count]
en: 1 warning | %1 warnings
ca@valencia[0]: 1 avís
ca@valencia[1]: %1 avisos

[ctx: settings: named layout with %2 errors and %3 warnings]
en: <b>Error: %1</b> layout has reported <b>%2</b> and <b>%3</b> that you need to repair.
ca@valencia: <b>Error: La disposició %1</b> ha informat <b>%2</b> i <b>%3</b> que cal reparar.

en: Dropped Raw Layout
ca@valencia: S'ha deixat anar la disposició en brut

[ctx: layout]
en: Alternative
ca@valencia: Alternativa

en: Layout <b>%2</b> imported successfully... | Layouts <b>%2</b> imported successfully...
ca@valencia[0]: La disposició <b>%2</b> s'ha importat correctament...
ca@valencia[1]: La disposició <b>%2</b> s'ha importat correctament...

[ctx: settings: layout name used]
en: Layout <b>%1</b> is already used, please provide a different name...
ca@valencia: La disposició <b>%1</b> ja s'està emprant. Proporcioneu un nom diferent...

[ctx: column for layout name]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: column for layout to show in menu]
en: In Menu
ca@valencia: En el menú

[ctx: column for layout to hide borders for maximized windows]
en: Borderless
ca@valencia: Sense vores

[ctx: column for layout to show which activities is assigned to]
en: Activities
ca@valencia: Activitats

en: All Activities
ca@valencia: Totes les activitats

en: Free Activities
ca@valencia: Activitats lliures

en: Current Activity
ca@valencia: Activitat actual

en: Drop layout files here...
ca@valencia: Deixeu anar ací els fitxers de disposició...

en: Drop raw layout text here...
ca@valencia: Deixeu anar ací el text de la disposició en brut...

en: Unsupported data!
ca@valencia: Dades no acceptades!

en: File
ca@valencia: Fitxer

en: Import Configuration...
ca@valencia: Importa una configuració...

en: Import your full configuration from previous backup
ca@valencia: Importa tota la configuració des de la còpia de seguretat anterior

en: Export Configuration...
ca@valencia: Exporta la configuració...

en: Export your full configuration to create backup
ca@valencia: Exporta tota la configuració per a crear una còpia de seguretat

en: &Screens...
ca@valencia: &Pantalles...

en: Examing your screens and remove deprecated references
ca@valencia: Examineu les pantalles i elimineu les referències obsoletes

en: &Quit Latte
ca@valencia: I&x de Latte

[ctx: import full configuration]
en: Import Full Configuration
ca@valencia: Importa tota la configuració

[ctx: import full configuration]
en: Import
ca@valencia: Importa

[ctx: import full configuration]
en: Latte Dock Full Configuration file
ca@valencia: Fitxer amb tota la configuració de l'acoblador Latte

en: Import: Full Configuration File
ca@valencia: Importa: fitxer amb tota la configuració

en: You are importing full configuration file. Be careful, all <b>current settings and layouts will be lost</b>. It is advised to <b>take backup</b> first!<br>
ca@valencia: Esteu important un fitxer amb tota la configuració. Aneu amb compte, es <b>perdran tota la configuració i disposicions actuals</b>. S'aconsella que primer <b>feu una còpia de seguretat!</b><br>

[ctx: export full configuration]
en: Take Backup...
ca@valencia: Fes una còpia de seguretat...

en: Export your full configuration in order to take backup
ca@valencia: Exporta tota la configuració per tal de crear una còpia de seguretat

en: Import your full configuration and drop all your current settings and layouts
ca@valencia: Importa tota la configuració i descarta tota la vostra configuració i disposicions

en: Export Full Configuration
ca@valencia: Exporta tota la configuració

[ctx: export full configuration]
en: Export
ca@valencia: Exporta

[ctx: export full configuration]
en: Latte Dock Full Configuration file v0.2
ca@valencia: Fitxer amb tota la configuració de l'acoblador Latte v0.2

en: Full configuration export <b>failed</b>...
ca@valencia: <b>Ha fallat</b> en exportar tota la configuració...

en: Full configuration export succeeded...
ca@valencia: Ha reeixit en exportar tota la configuració...

en: The settings of <b>%1</b> tab have changed.<br/>Do you want to apply the changes or discard them?
ca@valencia: La configuració de la pestanya <b>%1</b> ha canviat.<br/>Voleu aplicar els canvis o descartar-los?

[ctx: latte settings window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SettingsDialog)
en: Settings
ca@valencia: Configuració

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, layoutsTab)
en: Layouts Editor
ca@valencia: Editor de disposicions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, singleToolBtn)
en: Only one layout is applied at all times for all activities
ca@valencia: Només s'aplica una disposició en tot moment per a totes les activitats

[ctx: single layout]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, singleToolBtn)
en: Single layout at all times
ca@valencia: Una sola disposició en tot moment

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, multipleToolBtn)
en: Multiple layouts can be present and active in memory at the same time for different activities
ca@valencia: Poden haver-hi presents a la memòria i actives múltiples disposicions al mateix temps per a activitats diferents

[ctx: multiple layouts]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, multipleToolBtn)
en: Multiple layouts based on activities
ca@valencia: Disposicions múltiples basades en activitats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, switchButton)
en: Switch
ca@valencia: Canvia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activitiesButton)
en: Activities...
ca@valencia: Activitats...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
ca@valencia: Nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicateButton)
en: Duplicate
ca@valencia: Duplica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enabledButton)
en: Enabled
ca@valencia: Activat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, readOnlyButton)
en: Read Only
ca@valencia: Només lectura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Details...
ca@valencia: Detalls...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import...
ca@valencia: Importa...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: Export...
ca@valencia: Exporta...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, preferencesTab)
en: Preferences
ca@valencia: Preferències

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, screenTrackerSpinBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, trackScreensDelayLbl)
en: Different hardware can have different delays during screen changes.
    This tracker is used in order to not lose any screen related update.
ca@valencia: Maquinari diferent pot tindre diferents retards durant els canvis de la pantalla.
    Este seguidor s'utilitza per a no perdre cap actualització relacionada amb la pantalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackScreensDelayLbl)
en: reaction delay for changes
ca@valencia: retard de la reacció als canvis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, infoWindowChkBox)
en: Provide visual feedback when layouts are activated automatically
ca@valencia: Proporciona comentaris visuals quan les disposicions s'activen automàticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, infoWindowChkBox)
en: Show informative window for layouts automatic activation
ca@valencia: Mostra una finestra informativa per a l'activació automàtica de les disposicions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, noBordersForMaximizedChkBox)
en: Activate support for borderless maximized windows between different layouts
ca@valencia: Activa el suport per a finestres maximitzades sense vores entre diferents disposicions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, noBordersForMaximizedChkBox)
en: Support borderless maximized windows in different layouts
ca@valencia: Suport de finestres maximitzades sense vores en diferents disposicions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionsLbl)
en: Actions:
ca@valencia: Accions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, badges3DStyleChkBox)
en: Use 3D style for notification and shortcut badges
ca@valencia: Utilitza l'estil en 3D per als distintius de les notificacions i dreceres

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, metaPressHoldChkBox)
en: Press and hold ⌘ to show shortcuts badges for applets and tasks
ca@valencia: Premeu i manteniu premuda ⌘ per a mostrar els distintius de les dreceres per a les miniaplicacions i tasques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, metaPressHoldChkBox)
en: Press and Hold ⌘ to show shortcuts badges
ca@valencia: Premeu i manteniu premuda ⌘ per a mostrar els distintius de les dreceres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parabolicEffectLbl)
en: Parabolic Effect:
ca@valencia: Efecte parabòlic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screensLbl)
en: Screens:
ca@valencia: Pantalles:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autostartChkBox)
en: Start the application automatically after each relogin
ca@valencia: Inicia l'aplicació automàticament després de cada inici de sessió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autostartChkBox)
en: Enable autostart during startup
ca@valencia: Activa l'inici automàtic durant l'inici

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, lowSensitivityBtn)
en: Low sensitivity for parabolic effect (low cpu usage and performance)
ca@valencia: Sensibilitat baixa per a l'efecte parabòlic (ús baix de la CPU i rendiment)

[ctx: low sensitivity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, lowSensitivityBtn)
en: Low
ca@valencia: Baixa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, mediumSensitivityBtn)
en: Medium sensitivity for parabolic effect (normal cpu usage and performance)
ca@valencia: Sensibilitat mitjana per a l'efecte parabòlic (ús normal de la CPU i rendiment)

[ctx: medium sensitivity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, mediumSensitivityBtn)
en: Medium
ca@valencia: Mitjana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, highSensitivityBtn)
en: High sensitivity for parabolic effect (high cpu usage and performance)
ca@valencia: Sensibilitat alta per a l'efecte parabòlic (ús alt de la CPU i rendiment)

[ctx: high sensitivity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, highSensitivityBtn)
en: High
ca@valencia: Alta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mouseSensitivityLbl)
en: mouse sensitivity
ca@valencia: sensibilitat del ratolí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appearanceLbl)
en: Appearance:
ca@valencia: Aparença:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, metaPressChkBox)
en: Forward ⌘ press from KWin to Latte in order to activate Application Launcher. It is suggested to disable that option if you remove Latte.
ca@valencia: Reenvia la tecla ⌘ des de KWin a Latte per tal d'activar l'iniciador d'aplicacions. Se suggerix desactivar esta opció si elimineu Latte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, metaPressChkBox)
en: Press ⌘ to activate Application Launcher
ca@valencia: Premeu ⌘ per a activar l'iniciador d'aplicacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contextMenuLbl)
en: Context Menu:
ca@valencia: Menú contextual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, contextMenuActionsBtn)
en: Actions...
ca@valencia: Accions...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, broadcastGeomChkBox)
en: Inform Plasma desktop for available desktop space
ca@valencia: Informa l'escriptori Plasma de l'espai disponible de l'escriptori

en: Layout
ca@valencia: Disposició

[ctx: switch layout]
en: Switch
ca@valencia: Canvia

en: Switch to selected layout
ca@valencia: Canvia a la disposició seleccionada

en: &Activities
ca@valencia: &Activitats

en: Show Plasma Activities manager
ca@valencia: Mostra el gestor d'activitats de Plasma

[ctx: new layout]
en: &New
ca@valencia: &Nou

en: New layout
ca@valencia: Disposició nova

[ctx: duplicate layout]
en: &Duplicate
ca@valencia: &Duplica

en: Duplicate selected layout
ca@valencia: Duplica la disposició seleccionada

[ctx: remove layout]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Remove selected layout
ca@valencia: Elimina la disposició seleccionada

en: Ena&bled
ca@valencia: Acti&vada

en: Assign in activities in order to be activated through Plasma Activities
ca@valencia: Assigna en activitats per tal que s'activen a través de les Activitats de Plasma

[ctx: read only layout]
en: &Read Only
ca@valencia: Només &lectura

en: Make selected layout read-only
ca@valencia: Fa de només lectura la disposició seleccionada

[ctx: layout docks / panels]
en: Docks, &Panels...
ca@valencia: Acobladors, &quadros...

en: Show selected layouts docks and panels
ca@valencia: Mostra els acobladors i quadros de les disposicions seleccionades

[ctx: layout details]
en: De&tails...
ca@valencia: De&talls...

en: Show selected layout details
ca@valencia: Mostra els detalls de la disposició seleccionada

[ctx: import layout]
en: &Import
ca@valencia: &Importa

en: Import layout from various resources
ca@valencia: Importa una disposició des de recursos diversos

[ctx: export layout]
en: &Export
ca@valencia: &Exporta

en: Export selected layout at your system
ca@valencia: Exporta la disposició seleccionada al sistema

[ctx: import layout]
en: &Import From Local File...
ca@valencia: &Importa des d'un fitxer local...

[ctx: download layout]
en: Import From K&DE Online Store...
ca@valencia: Importa des de la K&DE Store en línia...

[ctx: export for backup]
en: &Export For Backup...
ca@valencia: &Exporta per a còpia de seguretat...

[ctx: export as template]
en: Export As &Template...
ca@valencia: Exporta com a plan&tilla...

en: Templates...
ca@valencia: Plantilles...

en: Open templates directory
ca@valencia: Obri el directori de plantilles

[ctx: settings:not permitted switching layout]
en: You need to <b>apply</b> your changes first to switch layout afterwards...
ca@valencia: Primer cal que <b>apliqueu</b> els vostres canvis per a canviar després la disposició...

[ctx: settings:layout added successfully]
en: Layout <b>%1</b> added successfully...
ca@valencia: La disposició <b>%1</b> s'ha afegit correctament...

[ctx: settings:layout downloaded successfully]
en: Layout <b>%1</b> downloaded successfully...
ca@valencia: La disposició <b>%1</b> ha baixat correctament...

[ctx: settings: active layout remove]
en: <b>Active</b> layouts can not be removed...
ca@valencia: Les disposicions <b>actives</b> no es poden eliminar...

[ctx: settings: locked layout remove]
en: Locked layouts can not be removed...
ca@valencia: Les disposicions blocades no es poden eliminar...

[ctx: import layout]
en: Import Layout
ca@valencia: Importa una disposició

[ctx: import layout]
en: Import
ca@valencia: Importa

[ctx: import latte layout]
en: Latte Dock Layout file v0.2
ca@valencia: Fitxer de disposició de l'acoblador Latte v0.2

[ctx: import older latte layout]
en: Latte Dock Layout file v0.1
ca@valencia: Fitxer de disposició de l'acoblador Latte v0.1

[ctx: settings:layout imported successfully]
en: Layout <b>%1</b> imported successfully...
ca@valencia: La disposició <b>%1</b> s'ha importat correctament...

[ctx: settings:deprecated layouts import failed]
en: Import layouts from deprecated version <b>failed</b>...
ca@valencia: <b>Ha fallat</b> la importació de disposicions a partir d'una versió obsoleta...

en: Export Layout For Backup
ca@valencia: Exporta la disposició per a còpia de seguretat

[ctx: export layout]
en: Export
ca@valencia: Exporta

[ctx: export layout]
en: Latte Dock Layout file v0.2
ca@valencia: Fitxer de disposició de l'acoblador Latte v0.2

[ctx: settings:layout export fail]
en: Layout <b>%1</b> export <b>failed</b>...
ca@valencia: <b>Ha fallat</b> en exportar <b>%1</b>...

[ctx: settings:layout export success]
en: Layout <b>%1</b> export succeeded...
ca@valencia: La disposició <b>%1</b> s'ha exportat correctament...

[ctx: settings:layout imported successfully]
en: Layout <b>%2</b> imported successfully... | Layouts <b>%2</b> imported successfully...
ca@valencia[0]: La disposició <b>%2</b> s'ha importat correctament...
ca@valencia[1]: La disposició <b>%2</b> s'ha importat correctament...

en: optional
ca@valencia: opcional

en: Cut
ca@valencia: Retalla

en: Copy
ca@valencia: Copia

en: Paste
ca@valencia: Apega

en: Duplicate Here
ca@valencia: Duplica ací

en: Docks and panels from <b>Paste</b> action are already present in current layout
ca@valencia: Els acobladors i quadros de l'acció <b>Apega</b> ja estan presents a la disposició actual

en: Really nice! You are good to go, your layout does not report any errors or warnings.
ca@valencia: Molt bé! Ja heu acabat, esta disposició no informa de cap error ni avís.

en: Edit Layout
ca@valencia: Edita la disposició

en: Validate
ca@valencia: Valida

en: After you have made your layout file changes, please click <b>Validate</b> to confirm them.
ca@valencia: Després d'haver fet els canvis a la disposició, feu clic en <b>Valida</b> per a confirmar-los.

[ctx: error id and title]
en: <b>Error #%1: %2</b> <br/>
ca@valencia: <b>Error núm. %1: %2</b> <br/>

en: In your layout there are two or more applets with same id. Such situation can create crashes, abnormal behavior and data loss when you activate and use this layout.<br/>
ca@valencia: Hi ha dues o més miniaplicacions amb el mateix ID en la disposició. Esta situació pot generar fallades, comportaments anormals i pèrdua de dades quan activeu i utilitzeu esta disposició.<br/>

en: <b>Applets:</b><br/>
ca@valencia: <b>Miniaplicacions:</b><br/>

[ctx: applets with same id error, applet name, applet id, containment name, containment id]
en: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] inside  <b>%3</b> [#%4]<br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [núm. %2] dins  <b>%3</b> [núm. %4]<br/>

en: <b>Possible Solutions:</b><br/>
ca@valencia: <b>Solucions possibles</b><br/>

en: &nbsp;&nbsp;1. Activate this layout and restart Latte<br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;1. Activeu esta disposició i reinicieu Latte<br/>

en: &nbsp;&nbsp;2. Remove the mentioned applets from your layout<br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;2. Elimineu les miniaplicacions mencionades de la disposició<br/>

en: &nbsp;&nbsp;3. Update manually the applets id when the layout is <b>not active</b><br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;3. Actualitzeu manualment els ID de les miniaplicacions quan la disposició <b>no estiga activa</b><br/>

en: &nbsp;&nbsp;4. Remove this layout totally<br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;4. Elimineu totalment esta disposició<br/>

[ctx: error id and title]
en: <b>Error #%1: %2</b> <br/><br/>
ca@valencia: <b>Error núm. %1: %2</b> <br/><br/>

en: In your layout there are orphaned pseudo applets that link to unexistent subcontainments. Such case is for example a systemtray that has lost connection with its child applets. Such situation can create crashes, abnormal behavior and data loss when you activate and use this layout.<br/>
ca@valencia: En esta disposició hi ha pseudo miniaplicacions òrfenes que enllacen amb subcontenidors inexistents. Per exemple, este seria el cas d'una safata del sistema que ha perdut la connexió amb les seues miniaplicacions filles. Esta situació pot generar fallades, comportaments anormals i pèrdua de dades quan activeu i utilitzeu esta disposició.<br/>

en: <b>Pseudo Applets:</b><br/>
ca@valencia: <b>Pseudo miniaplicacions:</b><br/>

[ctx: orphaned pseudo applets, applet name, applet id, containment name, containment id]
en: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] inside  <b>%3</b> [#%4]<br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [núm. %2] dins  <b>%3</b> [núm. %4]<br/>

en: <b>Orphaned Subcontainments:</b><br/>
ca@valencia: <b>Subcontenidors orfes:</b><br/>

[ctx: orphaned subcontainments, containment name, containment id]
en: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] <br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [núm. %2] <br/>

en: &nbsp;&nbsp;1. Update manually the subcontainment id inside pseudo applet settings when the layout is <b>not active</b><br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;1. Actualitzeu manualment l'ID del subcontenidor dins la configuració de la pseudo miniaplicació quan la disposició <b>no estiga activa</b><br/>

en: &nbsp;&nbsp;2. Remove this layout totally<br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;2. Elimineu totalment esta disposició<br/>

[ctx: warning id and title]
en: <b>Warning #%1: %2</b> <br/><br/>
ca@valencia: <b>Avís núm. %1: %2</b> <br/><br/>

en: In your layout there are applets and containments with the same id. Such situation is not dangerous but it should not occur.<br/>
ca@valencia: En esta disposició hi ha miniaplicacions i contenidors amb el mateix ID. Esta situació no és perillosa, però no s'hauria de produir.<br/>

[ctx: applets, applet name, applet id, containment name, containment id]
en: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] inside  <b>%3</b> [#%4]<br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [núm. %2] dins  <b>%3</b> [núm. %4]<br/>

en: <b>Containments:</b><br/>
ca@valencia: <b>Contenidors:</b><br/>

[ctx: containments, containment name, containment id]
en: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] <br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [núm. %2] <br/>

en: &nbsp;&nbsp;1. Update manually the containments or applets id when the layout is <b>not active</b><br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;1. Actualitzeu manualment els ID dels subcontenidors o de les miniaplicacions quan la disposició <b>no estiga activa</b><br/>

en: &nbsp;&nbsp;2. Remove any of the containments or applets that conflict with each other<br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;2. Elimineu qualsevol dels contenidors o de les miniaplicacions que entren en conflicte entre ells<br/>

en: In your layout there are orphaned subcontainments that are not used by any dock or panel. Such situation is not dangerous but it is advised to remove them in order to reduce memory usage.<br/>
ca@valencia: En esta disposició hi ha subcontenidors orfes que no s'utilitzen a cap acoblador o quadro. Esta situació no és perillosa, però s'aconsella eliminar-los per a reduir l'ús de memòria.<br/>

en: &nbsp;&nbsp;1. Click <b>Repair</b> button in order to remove orphaned subcontainments<br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;1. Feu clic en el botó <b>Repara</b> per tal d'eliminar els subcontenidors orfes<br/>

en: &nbsp;&nbsp;2. Remove manually orphaned subcontainments when the layout is <b>not active</b><br/>
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;2. Elimineu manualment els subcontenidors orfes quan la disposició <b>no estiga activa</b><br/>

en: Repair
ca@valencia: Repara

en: Apply Now
ca@valencia: Aplica ara

en: Apply all dock, panels changes now
ca@valencia: Aplica tots els canvis a l'acoblador i als quadros

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ViewsDialog)
en: Docks/Panels
ca@valencia: Acobladors/Quadros

[ctx: new view]
en: &New
ca@valencia: &Nova

en: New dock or panel
ca@valencia: Acoblador o quadro nou

[ctx: duplicate dock or panel]
en: &Duplicate
ca@valencia: &Duplica

en: Duplicate selected dock or panel
ca@valencia: Duplica l'acoblador o el quadro seleccionat

en: Remove selected view
ca@valencia: Elimina la vista seleccionada

[ctx: import dock/panel]
en: &Import...
ca@valencia: &Importa...

en: Import dock or panel from local file
ca@valencia: Importa un acoblador o quadro des d'un fitxer local

en: Export selected dock or panel at your system
ca@valencia: Exporta l'acoblador o el quadro seleccionat al sistema

[ctx: settings:dock/panel added successfully]
en: <b>%1</b> added successfully...
ca@valencia: <b>%1</b> s'ha afegit correctament...

en: <b>Export</b> functionality is supported only for one dock or panel each time.
ca@valencia: La característica <b>Exporta</b> només està permesa per un acoblador o quadro cada vegada.

en: Export Dock/Panel For Backup
ca@valencia: Exporta l'acoblador/quadro per a còpia de seguretat

[ctx: export view]
en: Export
ca@valencia: Exporta

[ctx: export view]
en: Latte Dock/Panel file v0.2
ca@valencia: Fitxer d'acoblador/quadro de Latte v0.2

[ctx: settings:view export fail]
en: Export in file <b>%1</b> <b>failed</b>...
ca@valencia: <b>Ha fallat</b> l'exportació en el fitxer <b>%1</b>...

[ctx: settings:view export success]
en: Export in file <b>%1</b> succeeded...
ca@valencia: L'exportació en el fitxer <b>%1</b> s'ha fet correctament...

[ctx: import dock/panel]
en: Import Dock/Panel
ca@valencia: Importa Acoblador/Quadro

en: Import
ca@valencia: Importa

[ctx: import dock panel]
en: Latte Dock or Panel file v0.2
ca@valencia: Fitxer d'acoblador o de quadro de Latte v0.2

[ctx: <layout name> Docks/Panels]
en: %1 Docks/Panels
ca@valencia: Acobladors/Quadros de %1

en: You are going to <b>remove 1</b> dock or panel completely from your layout.<br/>Would you like to continue? | You are going to <b>remove %1</b> docks and panels completely from your layout.<br/>Would you like to continue?
ca@valencia[0]: Esteu a punt d'<b>eliminar 1</b> acoblador o quadro completament d'esta disposició.<br/>Voleu continuar?
ca@valencia[1]: Esteu a punt d'<b>eliminar %1</b> acobladors o quadros completament d'esta disposició.<br/>Voleu continuar?

en: The settings of <b>%1</b> layout have changed.<br/>Do you want to apply the changes <b>now</b> or discard them?
ca@valencia: La configuració de la disposició <b>%1</b> ha canviat.<br/>Voleu aplicar <b>ara</b> els canvis o descartar-los?

[ctx: top edge]
en: Top
ca@valencia: Superior

[ctx: left edge]
en: Left
ca@valencia: Esquerra

[ctx: bottom edge]
en: Bottom
ca@valencia: Inferior

[ctx: right edge]
en: Right
ca@valencia: Dreta

[ctx: left alignment]
en: Left
ca@valencia: Esquerra

[ctx: top alignment]
en: Top
ca@valencia: Superior

[ctx: center alignment]
en: Center
ca@valencia: Centre

[ctx: right alignment]
en: Right
ca@valencia: Dreta

[ctx: bottom alignment]
en: Bottom
ca@valencia: Inferior

[ctx: justify alignment]
en: Justify
ca@valencia: Justificada

[ctx: primary screen]
en:  - Follow Primary Screen -
ca@valencia:  - Seguix la pantalla primària -

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Screen
ca@valencia: Pantalla

[ctx: screen edge]
en: Edge
ca@valencia: Vora

en: Alignment
ca@valencia: Alineació

en: Includes
ca@valencia: Inclou

[ctx: unknown screen]
en: Unknown : [%1]
ca@valencia: Desconeguda: [%1]

[ctx: primary screen]
en: Primary
ca@valencia: Primària

[ctx: bottom location]
en: Bottom
ca@valencia: Baix

[ctx: top location]
en: Top
ca@valencia: Superior

[ctx: left location]
en: Left
ca@valencia: Esquerra

[ctx: right location]
en: Right
ca@valencia: Dreta

[ctx: unknown location]
en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda

[ctx: unknown alignment]
en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda

en: Show Latte Dock/Panel
ca@valencia: Mostra l'acoblador/quadro de Latte

en: Cycle Through Dock/Panel Settings Windows
ca@valencia: Circula entre les finestres d'Configuració de l'acoblable/quadro

en: Show Latte Global Settings
ca@valencia: Mostra la configuració global de Latte

en: Activate Entry %1
ca@valencia: Activa l'entrada %1

en: New Instance for Entry %1
ca@valencia: Instància nova per a l'entrada %1

[ctx: default layout template name]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: empty layout template name]
en: Empty
ca@valencia: Buida

[ctx: view template name]
en: Default Dock
ca@valencia: Acoblador predeterminat

[ctx: view template name]
en: Default Panel
ca@valencia: Quadro predeterminat

[ctx: view template name]
en: Empty Panel
ca@valencia: Quadro buit

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
ca@valencia: Opcions de %1

[ctx: add indicator]
en: Add Indicator
ca@valencia: Afig indicador

[ctx: add indicator file]
en: Latte Indicator
ca@valencia: Indicador de Latte

en: Stick On Top
ca@valencia: Apega en la part superior

en: Stick maximum available space at top screen edge and ignore any top docks or panels
ca@valencia: Apega a l'espai màxim disponible a la vora superior de la pantalla i ignora qualsevol altre acoblador o quadro

en: Rearrange and configure your widgets
ca@valencia: Reorganitza i configura els ginys

en: Feel free to move around your widgets and configure them from their tooltips
ca@valencia: Preneu-vos la llibertat de moure els ginys i configurar-los des dels seus consells d'eina

en: Stick On Bottom
ca@valencia: Apega en la part inferior

en: Stick maximum available space at bottom screen edge and ignore any bottom docks or panels
ca@valencia: Apega a l'espai màxim disponible a la vora inferior de la pantalla i ignora qualsevol altre acoblador o quadro inferior

[ctx: maximum length tooltip, %1 is maximum length percentage]
en: You can use mouse wheel to change maximum length of %1%
ca@valencia: Podeu utilitzar la roda del ratolí per a canviar la llargària màxima de %1%

en: Maximum Length
ca@valencia: Llargària màxima

[ctx: opacity for background under edit mode, %1 is opacity percentage]
en: You can use mouse wheel to change background opacity of %1%
ca@valencia: Podeu utilitzar la roda del ratolí per a canviar l'opacitat del fons de %1%

[ctx: view settings width scale]
en: Width %1%
ca@valencia: Amplària %1%

[ctx: view settings width scale]
en: Width %1% / Height %2%
ca@valencia: Amplària %1% / Alçària %2%

[ctx: advanced settings]
en: Advanced
ca@valencia: Avançat

en: Behavior
ca@valencia: Comportament

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Effects
ca@valencia: Efectes

[ctx: tasks header and index]
en: Tasks <%1>
ca@valencia: Tasques <%1>

en: Tasks
ca@valencia: Tasques

en: Add...
ca@valencia: Afig...

en: Add new docks and panels from various templates
ca@valencia: Afig acobladors i quadros nous a partir de diverses plantilles

en: Duplicate Dock
ca@valencia: Duplica l'acoblador

en: Duplicate Panel
ca@valencia: Duplica el quadro

en: Remove current dock
ca@valencia: Elimina l'acoblador actual

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Close settings window
ca@valencia: Tanca la finestra de configuració

en: Items
ca@valencia: Elements

[ctx: absolute size]
en: Absolute size
ca@valencia: Mida absoluta

[ctx: relative size]
en: Relative size
ca@valencia: Mida relativa

en: Zoom on hover
ca@valencia: Zoom en passar-hi per damunt

en: Length
ca@valencia: Llargària

en: Maximum
ca@valencia: Màxim

en: Minimum
ca@valencia: Mínim

en: Offset
ca@valencia: Desplaçament

en: Margins
ca@valencia: Marges

en: Thickness
ca@valencia: Gruix

en: Screen edge
ca@valencia: Vora de la pantalla

en: Palette
ca@valencia: Paleta

[ctx: plasma theme colors]
en: Plasma Theme Colors
ca@valencia: Colors del tema de Plasma

[ctx: dark theme colors]
en: Dark Colors
ca@valencia: Colors foscos

[ctx: light theme colors]
en: Light Colors
ca@valencia: Colors clars

[ctx: layout custom colors]
en: Layout Custom Colors
ca@valencia: Colors personalitzats de disposició

[ctx: smart theme colors]
note: i18nc("reverse plasma theme colors", "Reverse"), value: LatteContainment.Types.ReverseThemeColors }
en: Smart Colors Based On Desktop Background
ca@valencia: Colors intel·ligents basats en el fons de l'escriptori

en: From Window
ca@valencia: Des de la finestra

en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

en: Current Active Window
ca@valencia: Finestra activa actual

en: Colors are going to be based on the active window
ca@valencia: Els colors estaran basats en la finestra activa

en: Colors are going to be based on the active window.
    Warning: You need to install Colors KWin Script from KDE Store
ca@valencia: Els colors es basaran en la finestra activa.
    Avís: Cal instal·lar l'script Colors de KWin des de la botiga de KDE

en: Any Touching Window
ca@valencia: Qualsevol finestra que toque

en: Colors are going to be based on windows that are touching the view
ca@valencia: Els colors estaran basats en les finestres que toquen la vista

en: Colors are going to be based on windows that are touching the view.
    Warning: You need to install Colors KWin Script from KDE Store
ca@valencia: Els colors es basaran en les finestres que toquen la vista.
    Avís: Cal instal·lar l'script Colors de KWin des de la botiga de KDE

en: Background
ca@valencia: Fons

en: Enable/disable background
ca@valencia: Activa/desactiva el fons

en: Size
ca@valencia: Mida

en: Opacity
ca@valencia: Opacitat

[ctx: opacity when desktop background is busy from contrast point of view]
en: Busy Opacity
ca@valencia: Opacitat ocupada

en: Radius
ca@valencia: Radi

en: Shadow
ca@valencia: Ombra

en: Blur
ca@valencia: Difuminat

en: Background is blurred underneath
ca@valencia: El fons es difumina davall

en: Shadows
ca@valencia: Ombres

en: Background shows its shadows
ca@valencia: El fons mostra les seues ombres

en: Outline
ca@valencia: Contorn

en: Background draws a line for its borders. You can set the line size from Latte Preferences
ca@valencia: El fons dibuixa una línia per a les seues vores. Podeu definir la mida de la línia a les preferències de Latte

en: All Corners
ca@valencia: Tots els cantons

en: Background draws all corners at all cases.
ca@valencia: El fons dibuixa tots els cantons en tots els casos.

[ctx: dynamic visibility for background]
en: Dynamic Visibility
ca@valencia: Visibilitat dinàmica

en: Prefer opaque background when touching any window
ca@valencia: Preferix un fons opac en tocar qualsevol finestra

en: Background removes its transparency setting when a window is touching
ca@valencia: El fons eliminarà la seua opció de transparència quan es toque una finestra

en: Hide background when not needed
ca@valencia: Oculta el fons quan no siga necessari

en: Background becomes hidden except when a window is touching or the desktop background is busy
ca@valencia: El fons s'ocultarà, excepte quan es toque una finestra o el fons de l'escriptori reste ocupat

en: Hide background shadow for maximized windows
ca@valencia: Oculta l'ombra del fons per a les finestres maximitzades

en: Background shadows become hidden when an active maximized window is touching the view
ca@valencia: Les ombres del fons s'ocultaran quan una finestra maximitzada activa toque la vista

en: Exceptions
ca@valencia: Excepcions

en: Prefer Plasma background and colors for expanded applets
ca@valencia: Preferix fons i colors de Plasma per a les miniaplicacions expandides

en: Background becomes opaque in plasma style when applets are expanded
ca@valencia: El fons esdevé opac en l'estil de Plasma quan s'expandixen les miniaplicacions

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Location
ca@valencia: Ubicació

en: Follow Primary Screen
ca@valencia: Seguix la pantalla primària

en: Visibility
ca@valencia: Visibilitat

en: Always Visible
ca@valencia: Sempre visible

en: Auto Hide
ca@valencia: Oculta automàticament

en: Dodge Active
ca@valencia: Esvaïx les actives

en: Dodge Maximized
ca@valencia: Esvaïx les maximitzades

en: Dodge All Windows
ca@valencia: Esvaïx totes les finestres

en: Windows Go Below
ca@valencia: Les finestres van davall

en: Windows Can Cover
ca@valencia: Les finestres el poden tapar

en: Windows Always Cover
ca@valencia: Les finestres el tapen sempre

en: On Demand Sidebar
ca@valencia: Barra lateral sota demanda

en: Sidebar can be shown and become hidden only through an external applet, shortcut or script
ca@valencia: La barra lateral es pot mostrar i ocultar només a través d'una miniaplicació externa, drecera o script

en: Auto Hide Sidebar
ca@valencia: Oculta automàticament la barra lateral

en: Sidebar can be shown only through an external applet, shortcut or script but it can also autohide itself when it does not contain mouse
ca@valencia: La barra lateral només es pot mostrar a través d'una miniaplicació externa, drecera o script, però també es pot ocultar automàticament quan no conté el ratolí

en: Delay
ca@valencia: Retard

en: Show
ca@valencia: Mostra

en: Actions
ca@valencia: Accions

[ctx: track active window]
en: Track
ca@valencia: Seguix

[ctx: track from current screen]
en: Active Window From Current Screen
ca@valencia: Finestra activa de la pantalla actual

[ctx: track from all screens]
en: Active Window From All Screens
ca@valencia: Finestra activa de totes les pantalles

en: Left Button
ca@valencia: Botó esquerre

en: Drag Active Window
ca@valencia: Arrossega la finestra activa

en: The user can use left mouse button to drag and maximized/restore last active window from empty areas
ca@valencia: L'usuari pot emprar el botó esquerre del ratolí per a arrossegar i maximitzar/restaurar l'última finestra activa des d'àrees buides

en: Middle Button
ca@valencia: Botó del mig

en: Close Active Window
ca@valencia: Tanca la finestra activa

en: The user can use middle mouse button to close last active window from empty areas
ca@valencia: L'usuari pot emprar el botó del mig del ratolí per a tancar l'última finestra activa des d'àrees buides

en: Mouse wheel
ca@valencia: Roda del ratolí

[ctx: none scroll actions]
en: No Action
ca@valencia: Cap acció

en: Cycle Through Desktops
ca@valencia: Circula entre els escriptoris

en: Cycle Through Activities
ca@valencia: Circula entre les activitats

en: Cycle Through Tasks
ca@valencia: Circula entre les tasques

en: Cycle And Minimize Tasks
ca@valencia: Circula i minimitza les tasques

en: Thin title tooltips on hovering
ca@valencia: Títols fins dels consells en passar-hi per damunt

en: Show narrow tooltips produced by Latte for items.
    These tooltips are not drawn when applets zoom effect is disabled
ca@valencia: Mostra els consells d'eina fins produïts per Latte per als elements.
    Estos consells d'eina no es dibuixen quan l'efecte de zoom de les miniaplicacions està desactivat

en: Expand popup through mouse wheel
ca@valencia: Expandix la finestra emergent emprant la roda del ratolí

en: Show or Hide applet popup through mouse wheel action
ca@valencia: Mostra o oculta la finestra emergent de la miniaplicació amb una acció de la roda del ratolí

en: Adjust size automatically when needed
ca@valencia: Ajusta la mida automàticament quan siga necessari

en: Items decrease their size when exceed maximum length and increase it when they can fit in
ca@valencia: Els elements reduïxen la seua mida quan excedixen la llargària màxima i l'augmenten quan poden encaixar-hi

en: Activate based on position global shortcuts
ca@valencia: Activació basada en la posició de les dreceres globals

en: This view is used for based on position global shortcuts. Take note that only one view can have that option enabled for each layout
ca@valencia: Esta vista s'utilitza per a basar-se en la posició de les dreceres globals. Preneu nota que només una vista pot tindre esta opció habilitada per a cada disposició

en: Floating
ca@valencia: Flotant

en: Always use floating gap for user interaction
ca@valencia: Utilitza sempre la separació flotant per a la interacció de l'usuari

en: Floating gap is always used for applets and window interaction
ca@valencia: La separació flotant sempre s'utilitza per a les miniaplicacions i la interacció de les finestres

en: Hide floating gap for maximized windows
ca@valencia: Oculta la separació flotant per a les finestres maximitzades

en: Floating gap is disabled when there are maximized windows
ca@valencia: La separació flotant està desactivada quan hi ha finestres maximitzades

en: Delay floating gap hiding until mouse leaves
ca@valencia: Retard de l'ocultació del separador flotant fins que el ratolí marxi

en: to avoid clicking on adjacent items accidentally in some cases
ca@valencia: per a evitar fer clic accidentalment en elements adjacents en algun cas

en: Mirror floating gap when it is shown
ca@valencia: Emmiralla la separació flotant quan es mostra

en: Floating gap is mirrored when it is shown in Always Visible mode
ca@valencia: La separació flotant està emmirallada quan es mostra en el mode Sempre visible

en: Environment
ca@valencia: Entorn

en: Activate KWin edge after hiding
ca@valencia: Activa KWin Edges després d'ocultar

en: After the view becomes hidden, KWin is informed to track user feedback. For example an edge visual hint is shown whenever the mouse approaches the hidden view
ca@valencia: Després que la vista esdevinga oculta, KWin activarà el seguiment de la retroalimentació de l'usuari. Per exemple, es mostrarà un consell visual de vora si el ratolí s'aproxima a la vista oculta

en: Can be above fullscreen windows
ca@valencia: Pot estar per damunt de les finestres a pantalla completa

en: BypassWindowManagerHint flag for the window. The view will be above all windows even those set as 'Always On Top'
ca@valencia: Indicador «BypassWindowManagerHint» de la finestra. La vista estarà per damunt de totes les finestres encara que tinguen establit «Sempre damunt»

en: Raise on desktop change
ca@valencia: Eleva en canviar d'escriptori

en: Raise on activity change
ca@valencia: Eleva en canviar d'activitat

en: Enable/disable applet shadows
ca@valencia: Activa/desactiva les ombres de la miniaplicació

[ctx: default shadow]
en: Default Color
ca@valencia: Color predeterminat

en: Default shadow for applets
ca@valencia: Ombra predeterminada per a les miniaplicacions

[ctx: theme shadow]
en: Theme Color
ca@valencia: Color del tema

en: Shadow from theme color palette
ca@valencia: Ombra de la paleta de color del tema

en: Use set shadow color
ca@valencia: Utilitza el color de l'ombra definit

en: Please choose shadow color
ca@valencia: Escolliu el color de l'ombra

en: Animations
ca@valencia: Animacions

en: Enable/disable all animations
ca@valencia: Activa/desactiva totes les animacions

en: Indicators
ca@valencia: Indicadors

en: Enable/disable indicators
ca@valencia: Activa/desactiva els indicadors

en: Badges
ca@valencia: Distintius

en: Notifications from tasks
ca@valencia: Notificacions de les tasques

en: Show unread messages or notifications from tasks
ca@valencia: Mostra els missatges sense llegir o les notificacions de les tasques

en: Progress information for tasks
ca@valencia: Informació de progrés per a les tasques

en: Show a progress animation for tasks e.g. when copying files with Dolphin
ca@valencia: Mostra una animació de progrés per a les tasques, p. ex. quan copieu fitxers amb Dolphin

en: Audio playing from tasks
ca@valencia: Reproducció d'àudio de les tasques

en: Show audio playing from tasks
ca@valencia: Mostra la reproducció d'àudio de les tasques

en: Prominent color for notification badge
ca@valencia: Color prominent per al distintiu de notificació

en: Notification badge uses a more prominent background which is usually red
ca@valencia: El distintiu de notificació utilitza un color de fons més prominent que normalment és el roig

en: Change volume when scrolling audio badge
ca@valencia: Canvia el volum en desplaçar el distintiu de l'àudio

en: The user is able to mute/unmute with click or change the volume with mouse wheel
ca@valencia: L'usuari pot silenciar/activar el so amb un clic o canviar el volum amb la roda del ratolí

en: Interaction
ca@valencia: Interacció

en: Launchers are added only in current tasks applet
ca@valencia: Els llançadors només s'afegiran a la miniaplicació de les tasques actuals

en: Launchers are added only in current tasks applet and not as regular applets or in any other applet
ca@valencia: Els llançadors només s'afegiran a la miniaplicació de les tasques actuals i no com a miniaplicacions normals o en qualsevol altra miniaplicació

en: Window actions in the context menu
ca@valencia: Accions de la finestra en el menú contextual

en: Preview window behaves as popup
ca@valencia: La vista prèvia de les finestres es comporta com una finestra emergent

en: Based on position shortcuts apply only on current tasks
ca@valencia: Es basa en la posició de les dreceres, només s'aplica a les tasques actuals

en: Based on position global shortcuts are enabled only for current tasks and not for other applets
ca@valencia: Es basa en la posició de les dreceres globals, només està habilitat per a les tasques actuals, però no per a les altres miniaplicacions

en: Filters
ca@valencia: Filtres

en: Show only tasks from the current screen
ca@valencia: Mostra només les tasques de la pantalla actual

en: Show only tasks from the current desktop
ca@valencia: Mostra només les tasques de l'escriptori actual

en: Show only tasks from the current activity
ca@valencia: Mostra només les tasques de l'activitat actual

en: Show only tasks from launchers
ca@valencia: Mostra només les tasques dels llançadors

en: Show only launchers and hide all tasks
ca@valencia: Mostra només els llançadors i oculta totes les tasques

en: Tasks become hidden and only launchers are shown
ca@valencia: Les tasques esdevenen ocultes i només es mostren els llançadors

en: Show only grouped tasks for same application
ca@valencia: Mostra les tasques agrupades només per a la mateixa aplicació

en: By default group tasks of the same application
ca@valencia: De manera predeterminada, el grup de tasques de la mateixa aplicació

en: Bounce launchers when triggered
ca@valencia: Rebota els llançadors quan s'activen

en: Bounce tasks that need attention
ca@valencia: Rebota les tasques que requerixen atenció

en: Slide in and out single windows
ca@valencia: Feu lliscar a dins i a fora de les finestres individuals

en: Grouped tasks bounce their new windows
ca@valencia: Les tasques agrupades reboten en les seues finestres noves

en: Grouped tasks slide out their closed windows
ca@valencia: Les tasques agrupades llisquen en les seues finestres tancades

en: Launchers
ca@valencia: Llançadors

[ctx: unique launchers group]
en: Unique Group
ca@valencia: Grup únic

en: Use a unique set of launchers for this view which is independent from any other view
ca@valencia: Utilitza un conjunt únic de llançadors per a esta vista, el qual serà independent de qualsevol altra vista

[ctx: layout launchers group]
en: Layout Group
ca@valencia: Grup de disposició

en: Use the current layout set of launchers for this latteView. This group provides launchers <b>synchronization</b> between different views in the <b>same layout</b>
ca@valencia: Utilitza la disposició actual del conjunt de llançadors per a esta «latteView». Este grup proporciona <b>sincronització</b> dels llançadors entre diferents vistes amb la <b>mateixa disposició</b>

[ctx: global launchers group]
en: Global Group
ca@valencia: Grup global

en: Use the global set of launchers for this latteView. This group provides launchers <b>synchronization</b> between different views and between <b>different layouts</b>
ca@valencia: Utilitza el conjunt global de llançadors per a esta «latteView». Este grup proporciona <b>sincronització</b> dels llançadors entre diferents vistes i entre <b>diferents disposicions</b>

en: Scrolling
ca@valencia: Desplaçament

en: Enable tasks scrolling when they overflow and exceed the available space
ca@valencia: Activa les tasques de desplaçament quan desborden i excedixen l'espai disponible

[ctx: disabled manual scrolling]
en: Disabled scrolling
ca@valencia: Desactiva el desplaçament

en: Only vertical scrolling
ca@valencia: Només desplaçament vertical

en: Only horizontal scrolling
ca@valencia: Només desplaçament horitzontal

en: Horizontal and vertical scrolling
ca@valencia: Desplaçament horitzontal i vertical

en: Automatic
ca@valencia: Automàtic

en: Left Click
ca@valencia: Clic esquerre

[ctx: present windows action]
en: Present Windows
ca@valencia: Presenta les finestres

en: Preview Windows
ca@valencia: Vista prèvia de les finestres

en: Middle Click
ca@valencia: Clic del mig

[ctx: The click action]
en: None
ca@valencia: Res

en: Close Window or Group
ca@valencia: Tanca la finestra o grup

en: New Instance
ca@valencia: Instància nova

en: Minimize/Restore Window or Group
ca@valencia: Minimitza/restaura la finestra o grup

en: Toggle Task Grouping
ca@valencia: Canviar l'agrupació de les tasques

en: Hover
ca@valencia: En passar per damunt

[ctx: none action]
en: None
ca@valencia: Res

en: Highlight Windows
ca@valencia: Ressalta les finestres

en: Preview and Highlight Windows
ca@valencia: Vista prèvia i ressaltat de les finestres

en: Wheel
ca@valencia: Roda

en: Right Click
ca@valencia: Clic dret

en: Install indicators from KDE Online Store or local files
ca@valencia: Instal·la indicadors des de la KDE Online Store o fitxers locals

en: Use %1 style for your indicators
ca@valencia: Utilitza l'estil %1 per als indicadors

en: Install...
ca@valencia: Instal·la...

en: Remove indicator
ca@valencia: Elimina l'indicador

en: Add Indicator...
ca@valencia: Afig un indicador...

en: Get New Indicators...
ca@valencia: Obtín indicadors nous...

[ctx: dock type]
en: Dock
ca@valencia: Acoblador

en: Change the behavior and appearance to Dock type
ca@valencia: Canvia el comportament i l'aparença al tipus Acoblador

[ctx: panel type]
en: Panel
ca@valencia: Quadro

en: Change the behavior and appearance to Panel type
ca@valencia: Canvia el comportament i l'aparença al tipus Quadro

en: Undo uninstall
ca@valencia: Desfés la desinstal·lació

en: Uninstall widget
ca@valencia: Desinstal·la el giny

en: All Widgets
ca@valencia: Tots els ginys

en: Widgets
ca@valencia: Ginys

en: Get New Widgets...
ca@valencia: Obtín ginys nous...

en: Search...
ca@valencia: Busca...

en: No widgets matched the search terms
ca@valencia: No hi ha cap giny que coincidisca amb els termes de la busca

en: No widgets available
ca@valencia: No hi ha cap giny disponible
