latte-dock - en to eu translation catalogue (296 entries)

en: Failed to import indicator
eu: Huts egin du adierazlea inportatzea

en: The layout cannot be imported from file ::
eu: Antolamendua ezin izan da inportatu fitxategitik ::

en: My Layout
eu: Nire antolamendua

en: Alternative
eu: Ordezkoa

[ctx: import/export config]
en: The extracted file could not be copied!!!
eu: Ezin da kopiatu ateratako fitxategia!!!

[ctx: import/export config]
en: The file has a wrong format!!!
eu: Fitxategiak formatu okerra dauka!!!

[ctx: import/export config]
en: The temp directory could not be created!!!
eu: Aldi baterako direktorioa ezin izan da sortu!!!

[ctx: command line]
en: Replace the current Latte instance.
eu: Ordezkatu uneko Latte instantzia.

[ctx: command line]
en: Show the debugging messages on stdout.
eu: Erakutsi arazketa mezuak irteera estandarrean.

[ctx: command line]
en: Clear qml cache. It can be useful after system upgrades.
eu: Garbitu qml cachea. Baliagarria izan daiteke sistema bertsio-berritu ondoren.

[ctx: command line]
en: Import and load default layout on startup.
eu: Inportatu eta kargatu antolamendu lehenetsia abiaraztean.

[ctx: command line]
en: Print available layouts
eu: Inprimatu antolamendu erabilgarriak

[ctx: command line]
en: Load specific layout on startup.
eu: Kargatu antolamendu zehatza abiaraztean

[ctx: command line: load]
en: layout_name
eu: Antolamendu_izena

[ctx: command line]
en: Import and load a layout.
eu: Inportatu eta kargatu antolamendua

[ctx: command line]
en: Import full configuration.
eu: Inportatu konfigurazio osoa.

[ctx: command line: import]
en: file_name
eu: Fitxategi_izena

[ctx: command line]
en: Single layout memory mode. Only one layout is active at any case.
eu: Antolamendu bakarra memoria modua. Antolamendu bakarra dago aktibo kasu guztietan.

[ctx: command line]
en: Multiple layouts memory mode. Multiple layouts can be active at any time based on Activities running.
eu: Hainbat antolamendu memoria modua. Hainbat antolamendu egon daitezke aktibo uneoro exekutatzen den jardueraren arabera.

en: Available layouts that can be used to start Latte:
eu: Latte abiatzean erabil daitezkeen antolamendu erabilgarriak:

en: There are no available layouts, during startup Default will be used.
eu: Ez dago antolamendu erabilgarririk, abiaraztean lehenetsia erabiliko da.

[ctx: layout missing]
en: This layout doesn't exist in the system.
eu: Antolamendu hau ez da existitzen sisteman.

en: An instance is already running!, use --replace to restart Latte
eu: Jada instantzia bat ari da exekutatzen!, erabili --replace Latte berrabiarazteko

en: The configuration cannot be imported
eu: Konfigurazioa ezin izan da inportatu

en: The layout cannot be imported
eu: Antolamendua ezin izan da inportatu

en: Latte is a dock based on plasma frameworks that provides an elegant and intuitive experience for your tasks and plasmoids. It animates its contents by using parabolic zoom effect and tries to be there only when it is needed.
    
    "Art in Coffee"
eu: Plasma frameworks-en oinarritutako kaia da Latte, bizipen eder eta intuitiboa hornitzen duena zure ataza eta aplikaziotxoentzat. Honek bere edukiak animatzen ditu zoom parabolikoaren efektua erabiliz eta bertan behar denean bakarrik egoten saiatzen da.
    
    "Artea kafean"

en: Latte Dock defaults
eu: Latte kaia lehenetsiak

en: Latte Dock panel
eu: Latte Dock panela

en: Dock configuration UI
eu: Kai konfigurazio interfase-orria

en: Dock secondary configuration UI
eu: Bigarren kaiaren konfigurazio interfase-orria

en: Config model
eu: Konfigurazio eredua

en: Splitter
eu: Zatitzailea

en: Latte Trademark
eu: Latte marka erregistratua

en: Info View Window
eu: Informazioa erakusteko leihoa

en: default layout file
eu: Antolamendu-fitxategi lehenetsia

en: plasma layout file
eu: Plasma antolamendu-fitxategia

en: unity layout file
eu: Unity antolamendu-fitxategia

en: extended layout file
eu: Antolamendu-fitxategi hedatua

en: default preset file
eu: Aurrezarpen fitxategi lehenetsia

en: plasma preset file
eu: Plasma aurrezarpen fitxategia

en: unity preset file
eu: Unity aurrezarpen fitxategia

en: extended preset file
eu: Aurrezarpen fitxategi hedatua

en: multiple layouts hidden file
eu: Hainbat antolamenduren ezkutuko fitxategia

en: Configuration Definitions
eu: Konfigurazioaren definizioak

en: User Interface
eu: Erabiltzailaren interfazea

en: Data Files
eu: Datu-fitxategiak

en: Executable Scripts
eu: Script exekutagarriak

en: Translations
eu: Itzulpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, behaviorLbl)
en: Behavior:
eu: Portaera:

en: Open Location...
eu: Ireki kokalekua...

en: Apply Settings
eu: Ezarpenak ezarri

en: Hide
eu: Ezkutatu

[ctx: layout]
en: Alternative
eu: Ordezkoa

[ctx: column for layout name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: column for layout to show in menu]
en: In Menu
eu: Menuan

[ctx: column for layout to hide borders for maximized windows]
en: Borderless
eu: Ertz gabe

[ctx: column for layout to show which activities is assigned to]
en: Activities
eu: Jarduerak

en: Drop layout files here...
eu: Jaregin antolamendu-fitxategiak hemen...

en: File
eu: Fitxategia

en: Import Configuration...
eu: Inportazio konfigurazioa...

en: Import your full configuration from previous backup
eu: Inportatu zure konfigurazio osoa aurreko babeskopiatik

en: Export Configuration...
eu: Esportatu konfigurazioa...

en: Export your full configuration to create backup
eu: Esportatu zure konfigurazio osoa babeskopia sortzeko

en: &Quit Latte
eu: &Irten Latte-tik

[ctx: import full configuration]
en: Import Full Configuration
eu: Inportatu konfigurazio osoa

[ctx: import full configuration]
en: Import
eu: Inportatu

[ctx: import full configuration]
en: Latte Dock Full Configuration file
eu: Latte Dock konfigurazio-fitxategia

en: Import: Full Configuration File
eu: Inportatu: konfigurazio osoaren fitxategia

en: You are importing full configuration file. Be careful, all <b>current settings and layouts will be lost</b>. It is advised to <b>take backup</b> first!<br>
eu: Konfigurazio osoaren fitxategia inportatzen ari zara.. Kontuz ibili, <b>uneko ezarpen eta antolamendu denak galduko dira</b>. Aurrez <b>babeskopia egitea</b> gomendatzen da!</br>

[ctx: export full configuration]
en: Take Backup...
eu: Egin babeskopia...

en: Export your full configuration in order to take backup
eu: Esportatu zure konfigurazio osoa babeskopia egiteko

en: Import your full configuration and drop all your current settings and layouts
eu: Inportatu  zure konfigurazio osoa eta bertan behera utzi zure uneko ezarpen eta antolamenduak

en: Export Full Configuration
eu: Esportatu konfigurazio osoa

[ctx: export full configuration]
en: Export
eu: Esportatu

[ctx: export full configuration]
en: Latte Dock Full Configuration file v0.2
eu: Latte Dock konfigurazio-fitxategi osoa v0.2

en: Full configuration export <b>failed</b>...
eu: Konfigurazio osoa esportatzeak <b>huts egin du</b>...

en: Full configuration export succeeded...
eu: Konfigurazio osoa ondo esportatu da...

[ctx: latte settings window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SettingsDialog)
en: Settings
eu: Ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enabledButton)
en: Enabled
eu: Gaituta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Details...
eu: Xehetasunak...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, preferencesTab)
en: Preferences
eu: Hobespenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, screenTrackerSpinBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, trackScreensDelayLbl)
en: Different hardware can have different delays during screen changes.
    This tracker is used in order to not lose any screen related update.
eu: Hainbat Hardware atzerapen ezberdinak izan dezakete pantaila aldaketen zehar.
    Erregistro hau erabiltzen da ez galtzeko inolako pantailari loturiko eguneraketa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackScreensDelayLbl)
en: reaction delay for changes
eu: erreakzioaren atzerapena aldaketetan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, infoWindowChkBox)
en: Provide visual feedback when layouts are activated automatically
eu: Jakinarazpen bisuala hornitzen du antolamenduak automatikoki aktibatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, infoWindowChkBox)
en: Show informative window for layouts automatic activation
eu: Erakutsi informazio leihoa automatikoki aktibatutako antolamendutan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, noBordersForMaximizedChkBox)
en: Activate support for borderless maximized windows between different layouts
eu: Aktibatu ertzik gabeko leiho maximizatuen euskarria antolamendu ezberdinen artean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, noBordersForMaximizedChkBox)
en: Support borderless maximized windows in different layouts
eu: Ertzik gabeko leiho maximizatuen euskarria antolamendu ezberdinekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionsLbl)
en: Actions:
eu: Ekintzak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, badges3DStyleChkBox)
en: Use 3D style for notification and shortcut badges
eu: Erabili 3D estiloa jakinarazpen eta lasterbide txartelentzat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, metaPressHoldChkBox)
en: Press and hold ⌘ to show shortcuts badges for applets and tasks
eu: Sakatu ⌘ eta eutsi, aplikaziotxo eta atazentzako lasterbide txartelak erakusteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, metaPressHoldChkBox)
en: Press and Hold ⌘ to show shortcuts badges
eu: Sakatu ⌘ eta eutsi, lasterbide txartelak erakusteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parabolicEffectLbl)
en: Parabolic Effect:
eu: Efektu parabolikoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screensLbl)
en: Screens:
eu: Pantailak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autostartChkBox)
en: Start the application automatically after each relogin
eu: Abiarazi aplikazioa automatikoki saio hasiera bakoitzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autostartChkBox)
en: Enable autostart during startup
eu: Gaitu auto-abiaraztea abiaraztean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, lowSensitivityBtn)
en: Low sensitivity for parabolic effect (low cpu usage and performance)
eu: Sentikortasun apala efektu parabolikoan (puz erabilera eta errendimendu apala)

[ctx: low sensitivity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, lowSensitivityBtn)
en: Low
eu: Apala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, mediumSensitivityBtn)
en: Medium sensitivity for parabolic effect (normal cpu usage and performance)
eu: Sentikortasun ertaina efektu parabolikoan (puz erabilera eta errendimendu normala)

[ctx: medium sensitivity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, mediumSensitivityBtn)
en: Medium
eu: Ertaina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, highSensitivityBtn)
en: High sensitivity for parabolic effect (high cpu usage and performance)
eu: Sentikortasun altua efektu parabolikoan (puz erabilera eta errendimendu altua)

[ctx: high sensitivity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, highSensitivityBtn)
en: High
eu: Altua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mouseSensitivityLbl)
en: mouse sensitivity
eu: saguaren sentikortasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appearanceLbl)
en: Appearance:
eu: Itxura:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, metaPressChkBox)
en: Forward ⌘ press from KWin to Latte in order to activate Application Launcher. It is suggested to disable that option if you remove Latte.
eu: Birbidali ⌘ sakatzea KWin-etik Latte-ra aplikazio abiarazlea aktibatzeko. Latte kenduz gero aukera hau ezgaitzea gomendatzen da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, metaPressChkBox)
en: Press ⌘ to activate Application Launcher
eu: Sakatu ⌘ aplikazio abiarazlea aktibatzeko

en: Layout
eu: Antolamendua

[ctx: switch layout]
en: Switch
eu: Aldatu

en: Switch to selected layout
eu: Aldatu aukeratutako antolamendura

[ctx: new layout]
en: &New
eu: &Berria

en: New layout
eu: Antolamendu berria

[ctx: remove layout]
en: Remove
eu: Kendu

en: Remove selected layout
eu: Kendu aukeratutako antolamendura

[ctx: layout details]
en: De&tails...
eu: &Xehetasunak...

en: Show selected layout details
eu: Erakutsi aukeratutako antolamenduaren xehetasunak

en: Export selected layout at your system
eu: Esportatu aukeratutako antolamendu zure sistemara

[ctx: settings: active layout remove]
en: <b>Active</b> layouts can not be removed...
eu: Antolamendu <b>aktiboak</b> ezin dira kendu...

[ctx: settings: locked layout remove]
en: Locked layouts can not be removed...
eu: Giltzatutako antolamenduak ezin dira kendu...

[ctx: import layout]
en: Import Layout
eu: Inportatu antolamendua

[ctx: import layout]
en: Import
eu: Inportatu

[ctx: import latte layout]
en: Latte Dock Layout file v0.2
eu: Latte Dock antolamendu-fitxategia v0.2

[ctx: import older latte layout]
en: Latte Dock Layout file v0.1
eu: Latte Dock antolamendu-fitxategia v0.1

[ctx: settings:deprecated layouts import failed]
en: Import layouts from deprecated version <b>failed</b>...
eu: Zaharkitutako bertsioko antolamendu inportazioak <b>huts egin</b> du...

[ctx: export layout]
en: Export
eu: Esportatu

[ctx: export layout]
en: Latte Dock Layout file v0.2
eu: Latte Dock antolamendu-fitxategia v0.2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ViewsDialog)
en: Docks/Panels
eu: Kaiak/Panelak

[ctx: top edge]
en: Top
eu: Goiko ertzean

[ctx: left edge]
en: Left
eu: Ezkerreko ertzean

[ctx: bottom edge]
en: Bottom
eu: Behean

[ctx: right edge]
en: Right
eu: Eskuineko ertzean

[ctx: left alignment]
en: Left
eu: Ezkerrean

[ctx: top alignment]
en: Top
eu: Goian

[ctx: center alignment]
en: Center
eu: Erdiratuta

[ctx: right alignment]
en: Right
eu: Eskuinean

[ctx: bottom alignment]
en: Bottom
eu: Behean

[ctx: justify alignment]
en: Justify
eu: Justifikatu

en: Screen
eu: Pantaila

[ctx: screen edge]
en: Edge
eu: Ertza

en: Alignment
eu: Lerrokatzea

[ctx: primary screen]
en: Primary
eu: Nagusia

[ctx: bottom location]
en: Bottom
eu: Behean

[ctx: top location]
en: Top
eu: Goian

[ctx: left location]
en: Left
eu: Ezkerrean

[ctx: right location]
en: Right
eu: Eskuinean

en: Show Latte Dock/Panel
eu: Erakutsi Latte Kaia/Panela

en: Cycle Through Dock/Panel Settings Windows
eu: Ibili Kai/Panel ezarpen leihoetan zehar

en: Show Latte Global Settings
eu: Erakutsi Latte ezarpen orokorrak

en: Activate Entry %1
eu: Aktibatu %1 sarrera

en: New Instance for Entry %1
eu: Instantzia berria %1 sarrerarako

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
eu: %1-(r)en aukerak

[ctx: add indicator]
en: Add Indicator
eu: Gehitu adierazlea

[ctx: add indicator file]
en: Latte Indicator
eu: Latte adierazlea

en: General
eu: Orokorra

[ctx: advanced settings]
en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Behavior
eu: Portaera

en: Appearance
eu: Itxura

en: Effects
eu: Efektuak

en: Tasks
eu: Zereginak

en: Remove current dock
eu: Kendu uneko kaia

en: Close
eu: Itxi

en: Close settings window
eu: Itxi ezarpen leihoa

en: Items
eu: Elementuak

en: Length
eu: Luzera

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Minimum
eu: Minimoa

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Margins
eu: Marjinak

en: Thickness
eu: Lodiera

en: Colors
eu: Koloreak

en: From Window
eu: Leihotik

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Colors are going to be based on the active window
eu: Koloreak leiho aktiboan oinarrituko dira

en: Colors are going to be based on windows that are touching the view
eu: Koloreak ikuspegia ukitzen ari diren leihoetan oinarrituko dira.

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Enable/disable background
eu: Gaitu/ezgaitu atzeko planoa

en: Size
eu: Neurria

en: Opacity
eu: Opakutasuna

[ctx: opacity when desktop background is busy from contrast point of view]
en: Busy Opacity
eu: Lanpetuta dagoeneko opakutasuna

en: Blur
eu: Lauso

en: Background is blurred underneath
eu: Atzeko planoa azpian lausotua dago

en: Shadows
eu: Itzalak

en: Background shows its shadows
eu: Atzeko planoak bere itzalak erakusten ditu

en: Outline
eu: Ingerada

en: Background draws a line for its borders. You can set the line size from Latte Preferences
eu: Atzeko planoak bere ertzetarako marra bat marrazten du. Marraren neurria Latte hobespenetan ezar dezakezu

[ctx: dynamic visibility for background]
en: Dynamic Visibility
eu: Ikusgaitasun dinamikoa

en: Prefer opaque background when touching any window
eu: Hobetsi atzeko plano opakua edozein leiho ukitzean

en: Background removes its transparency setting when a window is touching
eu: Atzeko planoak bere gardentasuna kentzen du leiho bat ukitzen ari denean

en: Hide background when not needed
eu: Ezkutatu atzeko planoa behar ez denean

en: Background becomes hidden except when a window is touching or the desktop background is busy
eu: Atzeko planoa ezkutatzen da leiho bat ukitzen ari denean edo mahaigaineko atzeko planoa lanpetuta dagoenean ezik

en: Hide background shadow for maximized windows
eu: Ezkutatu atzeko planoko itzala maximizatutako leihoentzat

en: Background shadows become hidden when an active maximized window is touching the view
eu: Atzeko planoko itzalak ezkutatzen dira maximizatutako leiho aktibo bat ikuspegia ukitzen ari denean

en: Exceptions
eu: Salbuespenak

en: Prefer Plasma background and colors for expanded applets
eu: Hobetsi Plasma atzealde eta koloreak zabaldutako aplikaziotxoekin

en: Background becomes opaque in plasma style when applets are expanded
eu: Atzealdea opaku bilakatzen da plasma estiloan aplikaziotxoak zabaltzen direnean

en: Type
eu: Mota

en: Location
eu: Kokalekua

en: Follow Primary Screen
eu: Jarraitu pantaila nagusia

en: Visibility
eu: Ikusgaitasuna

en: Always Visible
eu: Beti ikusgai

en: Auto Hide
eu: Auto gorde

en: Dodge Active
eu: Ezkutatu aktiboaz

en: Dodge Maximized
eu: Ezkutatu maximizatuaz

en: Dodge All Windows
eu: Ezkutatu leiho guztiekin

en: Windows Go Below
eu: Leihoak azpira doaz

en: Windows Can Cover
eu: Leihoek estali dezakete

en: Windows Always Cover
eu: Leihoek beti estaltzen dute

en: Delay
eu: Atzerapena

en: Show
eu: Erakutsi

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Left Button
eu: Ezkerreko botoia

en: Drag Active Window
eu: Arrastatu leiho aktiboa

en: Middle Button
eu: Erdiko botoia

en: Close Active Window
eu: Itxi leiho aktiboa

en: Mouse wheel
eu: Saguaren gurpila

en: Cycle Through Desktops
eu: Ibili mahaigainetan zehar

en: Cycle Through Activities
eu: Ibili jardueretan zehar

en: Cycle Through Tasks
eu: Zikloa atazen zehar

en: Cycle And Minimize Tasks
eu: Zikloa eta ikonotu atazak

en: Thin title tooltips on hovering
eu: Mehetu tituluen tresna-argibideak gainetik pasatzean

en: Show narrow tooltips produced by Latte for items.
    These tooltips are not drawn when applets zoom effect is disabled
eu: Erakutsi elementuentzako Latte-k sortutako tresna-argibide estuagoak .
    Tresna-argibide hauek ez dira marraztuko aplikaziotxoen zoom efektua ezgaitua dagoenean

en: This view is used for based on position global shortcuts. Take note that only one view can have that option enabled for each layout
eu: Ikuspegi hau erabiltzen da kokapenean oinarritutako lasterbide orokorrekin. Jakizu antolamendu bakoitzeko ikuspegi bakarrak izan dezakeela aukera hori gaituta.

en: Floating
eu: Mugikorra

en: Environment
eu: Ingurunea

en: Activate KWin edge after hiding
eu: Aktibatu KWin ertzak gorde ondoren

en: After the view becomes hidden, KWin is informed to track user feedback. For example an edge visual hint is shown whenever the mouse approaches the hidden view
eu: Ikuspegia ezkutatu ondoren, KWin-ek erabiltzailearen berrelikatze aztarna jarraitzeko informazioa jasotzen du. Adibidez, ertzaren ikus-argibide bat erakutsiko da sagua ezkutuko ikuspegira hurbiltzen den bakoitzean

en: Can be above fullscreen windows
eu: Pantaila-beteko leihoen gainetik egon daiteke

en: BypassWindowManagerHint flag for the window. The view will be above all windows even those set as 'Always On Top'
eu: Leihoaren «BypassWindowManagerHint» bandera. Ikuspegia leiho guztien gainetik egongo da, baita «Beti gainean» ezarrita dauden horien gainetik ere

en: Raise on desktop change
eu: Goratu mahaigaina aldatzean

en: Raise on activity change
eu: Goratu jarduera aldatzean

en: Enable/disable applet shadows
eu: Gaitu/ezgaitu aplikaziotxoen itzalak

en: Default shadow for applets
eu: aplikaziotxoentzako itzal lehenetsia

en: Shadow from theme color palette
eu: Gaiaren kolore paletako itzala

en: Use set shadow color
eu: Erabili ezarritako itzal kolorea

en: Please choose shadow color
eu: Hautatu itzal kolorea mesedez

en: Animations
eu: Animazioak

en: Enable/disable all animations
eu: Gaitu/ezgaitu animazio guztiak

en: Indicators
eu: Adierazleak

en: Enable/disable indicators
eu: Gaitu/desgaitu adierazleak

en: Badges
eu: Txartelak

en: Notifications from tasks
eu: Atazen jakinarazpenak

en: Show unread messages or notifications from tasks
eu: Erakutsi atazen irakurri gabeko mezuak edo jakinarazpenak

en: Progress information for tasks
eu: Atazen aurrerapenaren informazioa

en: Show a progress animation for tasks e.g. when copying files with Dolphin
eu: Erakutsi atazen aurrerapen animazio bat, adibidez Dolphin-ekin fitxategiak kopiatzean

en: Audio playing from tasks
eu: Atazen audio jotzea

en: Show audio playing from tasks
eu: Erakutsi atazen audio jotzea

en: Prominent color for notification badge
eu: Kolore nabarmenagoa jakinarazpen txartelarentzat

en: Notification badge uses a more prominent background which is usually red
eu: Jakinarazpen txartelak atzealdeko plano nabarmenagoa erabiltzen du, gorria izan ohi da

en: Change volume when scrolling audio badge
eu: Aldatu bolumena audio txartelean labaintzean

en: The user is able to mute/unmute with click or change the volume with mouse wheel
eu: Erabiltzaileak isilarazi/ozendu dezake klik eginda edo bolumena alda dezake saguaren gurpilarekin

en: Interaction
eu: Elkarrekintza

en: Window actions in the context menu
eu: Leihoen ekintzak laster-menuan

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Show only tasks from the current screen
eu: Erakutsi soilik uneko pantailako atazak

en: Show only tasks from the current desktop
eu: Erakutsi soilik uneko mahaigaineko atazak

en: Show only tasks from the current activity
eu: Erakutsi soilik uneko jarduerako atazak

en: Show only tasks from launchers
eu: Erakutsi soilik abiarazleen atazak

en: By default group tasks of the same application
eu: Modu lehenetsian batu aplikazio berdineko atazak

en: Bounce launchers when triggered
eu: Errebotatu abiarazleak haiek eragindakoan

en: Bounce tasks that need attention
eu: Errebotatu arreta behar duten atazak

en: Slide in and out single windows
eu: Irristatu barrura eta kanpora leiho bakunak

en: Grouped tasks bounce their new windows
eu: Taldekatutako atazek haien leiho berriak errebotatzen dituzte

en: Grouped tasks slide out their closed windows
eu: Taldekatutako atazek beraien itxitako leihoak kanpora irristatzen dituzte

en: Launchers
eu: Abiarazleak

en: Use a unique set of launchers for this view which is independent from any other view
eu: Erabili aparteko abiarazle multzo bat ikuspegi honetarako, beste ikuspegietatik independentea dena

en: Use the current layout set of launchers for this latteView. This group provides launchers <b>synchronization</b> between different views in the <b>same layout</b>
eu: Erabili uneko abiarazle-multzoen antolamendua latte ikuspegi honetarako. Talde honek <b>antolamendu bereko</b> ikuspegi ezberdinen artean abiarazleen <b>sinkronizatzea</b> eskaintzen du.

en: Use the global set of launchers for this latteView. This group provides launchers <b>synchronization</b> between different views and between <b>different layouts</b>
eu: Erabili abiarazle-multzo orokorra latte ikuspegi honetarako. Talde honek ikuspegi ezberdinen artean eta <b>antolamendu ezberdinen</b> artean abiarazleen <b>sinkronizatzea</b> eskaintzen du.

en: Scrolling
eu: Labaintzea

en: Enable tasks scrolling when they overflow and exceed the available space
eu: Gaitu atazak labaintzea gainezka egin eta leku erabilgarria gainditzen dutenean

en: Manual
eu: Eskuz

[ctx: disabled manual scrolling]
en: Disabled scrolling
eu: Labaintze ezgaitua

en: Only vertical scrolling
eu: Soilik labaintze bertikala

en: Only horizontal scrolling
eu: Soilik labaintze horizontala

en: Horizontal and vertical scrolling
eu: Labaintze horizontala eta bertikala

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Left Click
eu: Ezkerreko klik

[ctx: present windows action]
en: Present Windows
eu: Aurkeztu leihoak

en: Preview Windows
eu: Aurreikusi leihoak

en: Middle Click
eu: Erdiko klik

[ctx: The click action]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Close Window or Group
eu: Itxi leihoa edo taldea

en: New Instance
eu: Instantzia berria

en: Minimize/Restore Window or Group
eu: Ikonotu/lehengoratu leihoa edo taldea

en: Toggle Task Grouping
eu: Txandakatu atazak taldekatzea

en: Hover
eu: Gainetik igaro

[ctx: none action]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Highlight Windows
eu: Nabarmendu leihoak

en: Preview and Highlight Windows
eu: Aurreikusi eta nabarmendu leihoak

en: Wheel
eu: Gurpila

en: Right Click
eu: Eskuineko klik

en: Remove indicator
eu: Kendu adierazlea

en: Add Indicator...
eu: Gehitu adierazlea...

en: Get New Indicators...
eu: Lortu adierazle berriak...

[ctx: dock type]
en: Dock
eu: Kaia

en: Change the behavior and appearance to Dock type
eu: Aldatu kai motaren portaera eta itxura

[ctx: panel type]
en: Panel
eu: Panela

en: Change the behavior and appearance to Panel type
eu: Aldatu panel motaren portaera eta itxura
