latte-dock - en to ia translation catalogue (5 entries)

en: Justify Splitter
ia: Divisor de Justificar

en: Configure applet
ia: Configura Applet

en: Enable painting  for this applet
ia: Habilita pictura per iste applet

en: Disable parabolic effect for this applet
ia: Deactiva effecto parabolic per iste applet

en: Remove applet
ia: Remove Applet
