latte-dock - en to ia translation catalogue (57 entries)

en: Appearance
ia: Apparentia

en: Panel
ia: Pannello

en: Maximum icon size:
ia: Dimension maxime de icone:

en: Animations:
ia: Animationes:

en: duration
ia: Duration

en: disabled
ia: dishabilitate

en: Level:
ia: Nivello:

en: Middle Click
ia: Click in medio

[ctx: The click action]
en: None
ia: Necun

en: Hover
ia: Passa supra

[ctx: none action]
en: None
ia: Necun

en: Highlight Windows
ia: Evidentia fenestras

en: Filters
ia: Filtros

en: Show only tasks from the current screen
ia: Solmente Il monstra cargas ex le schermo currente

en: Show only tasks from the current desktop
ia: Solmente il monstra cargas ex le scriptorio currente

en: Show only tasks from the current activity
ia: Solmente Il monstra cargas ex le activitate currente

en: Size:
ia: Grandor:

en: Top Separator
ia: Separator in alto

en: Left Separator
ia: Separator a sinistra

en: Right Separator
ia: Separatora dextera

en: Places
ia: Placias

en: Recent Documents
ia: Documentos recente

en: Actions
ia: Actiones

[ctx: Play previous track]
en: Previous Track
ia: Previe tracia

[ctx: Pause playback]
en: Pause
ia: Pausa

[ctx: Start playback]
en: Play
ia: Reproduce

[ctx: Play next track]
en: Next Track
ia: Proxime tracia

[ctx: Stop playback]
en: Stop
ia: Stoppa

[ctx: Quit media player app]
en: Quit
ia: Quita

[ctx: Open or bring to the front window of media player app]
en: Restore
ia: Restabili

en: Mute
ia: Surdina

en: Start New Instance
ia: Initia nove instantia

en: Move To &Desktop
ia: Move a &scriptorio

en: Move &To Current Desktop
ia: Move &a le scriptorio currente

en: &All Desktops
ia: &Omne Scriptorios

en: &New Desktop
ia: &Nove scriptorio

en: Add To Current Activity
ia: Adde a activitate currente

en: All Activities
ia: Omne Activitates

en: More Actions
ia: Altere actiones

en: Re&size
ia: Redimen&siona

en: Ma&ximize
ia: Ma&ximiza

en: Mi&nimize
ia: Mi&nimisa

en: Keep &Above Others
ia: Mantene  Super &Alteres

en: Keep &Below Others
ia: Mantene  Su&b Alteres

en: &Fullscreen
ia: Sc&hermo plen

en: &Shade
ia: Adum&bra

en: Allow this program to be grouped
ia: Il permitte iste programma de esser gruppate

en: On All Activities
ia: Sur omne  Activitates

en: On The Current Activity
ia: Sur le activitate currente

[ctx: add separator]
en: Add %1
ia: Adde %1

en: Window
ia: Fenestra

en: &Close
ia: &Claude

[ctx: Comma-separated list of desktops]
en: On %1
ia: Sur %1

[ctx: Which virtual desktop a window is currently on]
en: Available on all activities
ia: Disponibile sur omne activitates

[ctx: Activities a window is currently on (apart from the current one)]
en: Also available on %1
ia: Anque disponibile sur %1

[ctx: Which activities a window is currently on]
en: Available on %1
ia: Disponibile sur %1

en: On %1
ia: Sur %1
