latte-dock - en to ka translation catalogue (54 entries)

en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: Panel
ka: ზოლი

en: Maximum icon size:
ka: ხატულის მაქსიმალური ზომა:

en: Animations:
ka: ანიმაციები:

en: duration
ka: ხანგრძლივობა

en: disabled
ka: გამორთულია

en: Zoom
ka: გადიდება

en: Level:
ka: დონე:

en: Middle Click
ka: შუა-წკაპი

[ctx: The click action]
en: None
ka: არაფერი

en: Close Window or Group
ka: ფანჯრის ან ჯგუფის დახურვა

en: New Instance
ka: ახალი გაშვებული ასლი

en: Hover
ka: გადატარება

[ctx: none action]
en: None
ka: არაფერი

en: Preview Windows
ka: ფანჯრების გადახედვა

en: Highlight Windows
ka: ფანჯრების გამოკვეთა

en: Filters
ka: ფილტრები

en: Size:
ka: ზომა:

en: Places
ka: ადგილები

en: Recent Documents
ka: ახლახანს გასნილი დოკუმენტები

en: Actions
ka: მოქმედებები

[ctx: Play previous track]
en: Previous Track
ka: წინა აუდიობილიკი

[ctx: Pause playback]
en: Pause
ka: პაუზა

[ctx: Start playback]
en: Play
ka: დაკვრა

[ctx: Play next track]
en: Next Track
ka: შემდეგი აუდიობილიკი

[ctx: Stop playback]
en: Stop
ka: შეჩერება

[ctx: Quit media player app]
en: Quit
ka: გასვლა

[ctx: Open or bring to the front window of media player app]
en: Restore
ka: აღდგენა

en: Mute
ka: დადუმება

en: Move To &Desktop
ka: &სამუშაო მაგიდაზე გადატანა

en: Move &To Current Desktop
ka: მიმდინარე სამუშაო მაგიდაზე გადატანა

en: &All Desktops
ka: &ყველა სამუშაო მაგიდა

en: &New Desktop
ka: &ახალი სამუშაო მაგიდა

en: Move To &Activity
ka: &აქტივობასთან გადატანა

en: Add To Current Activity
ka: მიმდინარე აქტივობაზე დამატება

en: All Activities
ka: ყველა აქტივობა

en: More Actions
ka: მეტი ქმედება

en: Re&size
ka: &ზომის შეცვლა

en: Ma&ximize
ka: &აკეცვა

en: Mi&nimize
ka: &ჩაკეცვა

en: Keep &Above Others
ka: დანარჩენი ფანჯრების ზემოთ &ქონა

en: Keep &Below Others
ka: სხვა ფანჯრების &ქვემოთ ქონა

en: &Fullscreen
ka: &მთელ ეკრანზე

en: &Shade
ka: &დაჩრდილვა

en: Allow this program to be grouped
ka: პროგრამების დაჯგუფების ჩართვა

en: On All Activities
ka: ყველა აქტივობაზე

en: On The Current Activity
ka: მიმდინარე აქტივობაზე

[ctx: add separator]
en: Add %1
ka: %1-ის დამატება

[ctx: remove separator]
en: Remove %1
ka: %1-ის წაშლა

en: Window
ka: ფანჯარა

en: &Close
ka: დაკე&ტვა

[ctx: Which virtual desktop a window is currently on]
en: Available on all activities
ka: ხელმისაწვდომია ყველა აქტივობაზე

[ctx: Activities a window is currently on (apart from the current one)]
en: Also available on %1
ka: ასევე ხელმისაწვდომია %1-ზე

[ctx: Which activities a window is currently on]
en: Available on %1
ka: ხელმისაწვდომია %1-ზე
