latte-dock - en to nl translation catalogue (24 entries)

[ctx: indicator style]
en: Style
nl: Stijl

[ctx: line indicator]
en: Line
nl: Regel

en: Show a line indicator for active items
nl: Een indicator als lijn tonen voor actieve items

[ctx: dots indicator]
en: Dots
nl: Stippen

en: Show a dot indicator for active items
nl: Een indicator als stip tonen voor actieve items

en: Size
nl: Grootte

en: Position
nl: Positie

en: Padding
nl: Opvulling

en: Corner Margin
nl: Hoekmarge

en: Glow
nl: Gloed

en: Enable/disable indicator glow
nl: Indicator gloed in-/uitschakelen

[ctx: glow only to active task/applet indicators]
en: On Active
nl: Bij actief

en: Add glow only to active task/applet indicator
nl: Gloed alleen toevoegen aan indicator van actieve taak/applet

[ctx: glow to all task/applet indicators]
en: All
nl: Alles

en: Add glow to all task/applet indicators
nl: Gloed toevoegen aan alle indicators van taken/applets

en: Opacity
nl: Dekking

en: Tasks
nl: Taken

en: Different color for minimized windows
nl: Andere kleur voor geminimaliseerde vensters

en: Show an extra dot for grouped windows when active
nl: Een extra punt tonen voor gegroepeerde vensters indien actief

en: Grouped windows show both a line and a dot when one of them is active and the Line Active Indicator is enabled
nl: Gegroepeerde vensters tonen zowel een lijn als een punt wanneer een van hen actief is en de Lijn-actief-indicator is ingeschakeld

en: Options
nl: Opties

en: Show indicators for applets
nl: Indicatoren tonen voor applets

en: Indicators are shown for applets
nl: Indicatoren worden voor applets getoond

en: Reverse indicator style
nl: Indicatorstijl omdraaien
