latte-dock - en to sl translation catalogue (611 entries)

en: Failed to import indicator
sl: Uvoz indikatorja ni uspel

[ctx: indicator_name, imported updated]
en: %1 indicator updated successfully
sl: %1 indikator uspešno posodobljen

[ctx: indicator_name, imported success]
en: %1 indicator installed successfully
sl: %1 indikator uspešno nameščen

en: Remove Indicator Confirmation
sl: Odstrani indikator Potrjevanje

en: Do you want to remove completely <b>%1</b> indicator from your system?
sl: Ali želite v celoti odstraniti indikatorja <b>%1</b> iz vašega sistema?

[ctx: indicator_name, removed success]
en: <b>%1</b> indicator removed successfully
sl: Indikator <b>%1</b> uspešno odstranjen

en: The layout cannot be imported from file ::
sl: Postavitve ni mogoče uvoziti iz datoteke ::

en: My Layout
sl: Moja postavitev

en: Alternative
sl: Alternativa

[ctx: import/export config]
en: The extracted file could not be copied!!!
sl: Ekstrahirane datoteke ni mogoče kopirati!!!

[ctx: import/export config]
en: The file has a wrong format!!!
sl: Datoteka ima napačen format!!!

[ctx: import/export config]
en: The temp directory could not be created!!!
sl: Imenika temp ni bilo mogoče ustvariti!!!

en: Multiple Layouts Startup Warning
sl: Opozorilo zagona večkratne postavitve

en: <b>Multiple Layouts based on Activities</b> mode did not close properly during the last session.<br/><br/>The following layout <b>[ %2 ]</b> had to be updated for consistency! | <b>Multiple Layouts based on Activities</b> mode did not close properly during the last session.<br/><br/>The following layouts <b>[ %2 ]</b> had to be updated for consistency!
sl[0]: <b>Več postavitev glede na dejavnosti</b> se ni pravilno zaprlo med zadnjo sejo.<br/><br/>Naslednjo postavitev <b>[ %2 ]</b> je bilo treba posodobiti zaradi konsistentnosti!
sl[1]: <b>Več postavitev glede na dejavnosti</b> se ni pravilno zaprlo med zadnjo sejo.<br/><br/>Naslednji postavitvi <b>[ %2 ]</b> je bilo treba posodobiti zaradi konsistentnosti!
sl[2]: <b>Več postavitev glede na dejavnosti</b> se ni pravilno zaprlo med zadnjo sejo.<br/><br/>Naslednje postavitve <b>[ %2 ]</b> je bilo treba posodobiti zaradi konsistentnosti!
sl[3]: <b>Več postavitev glede na dejavnosti</b> se ni pravilno zaprlo med zadnjo sejo.<br/><br/>Naslednje postavitve <b>[ %2 ]</b> je bilo treba posodobiti zaradi konsistentnosti!

en: Different Applets With Same Id
sl: Različni programčki z isto identifikacijo

en: Orphaned Parent Applet Of Subcontainment
sl: Osiroteli nadrejeni programček podzadrževalnika

en: Different Applet And Containment With Same Id
sl: Različni programčki in zadrževalniki z isto identifikacijo

en: Orphaned Subcontainment
sl: Osiroteli podzadrževalnik

en: Activating layout: <b>%2</b> ... | Activating layouts: <b>%2</b> ...
sl[0]: Aktivirana postavitev <b>%2</b> ...
sl[1]: Aktivirani postavitvi <b>%2</b> ...
sl[2]: Aktivirane postavitve <b>%2</b> ...
sl[3]: Aktivirane postavitve <b>%2</b> ...

[ctx: command line]
en: Replace the current Latte instance.
sl: Zamenjaj trenutni pojavek Latte.

[ctx: command line]
en: Show the debugging messages on stdout.
sl: Prikaži sporočila razhroščevanja na stdout.

[ctx: command line]
en: Clear qml cache. It can be useful after system upgrades.
sl: Počisti medpomnilnik qml. Lahko je uporaben pri posodabljanju sistema.

[ctx: command line]
en: Enable autostart for this application
sl: Omogoči samodejni zagon te aplikacije

[ctx: command line]
en: Disable autostart for this application
sl: Onemogoči samodejni zagon te aplikacije

[ctx: command line]
en: Import and load default layout on startup.
sl: Uvozi in naloži privzeto razporeditev ob zagonu.

[ctx: command line]
en: Print available layouts
sl: Natisni postavitve, ki so na voljo

[ctx: command line]
en: Print available dock templates
sl: Natisni postavitve dokov, ki so na voljo

[ctx: command line]
en: Print available layout templates
sl: Natisni razpoložljive postavitve

[ctx: command line]
en: Load specific layout on startup.
sl: Naloži posebno postavitev ob zagonu.

[ctx: command line: load]
en: layout_name
sl: ime_postavitve

[ctx: command line]
en: Import and load a layout.
sl: Uvozi in naloži postavitev.

[ctx: command line: import]
en: absolute_filepath
sl: absolutna_pot_datoteke

[ctx: command line]
en: Suggested layout name when importing a layout file
sl: Predlagamo ime postavitve ob uvozu datoteke postavitve

[ctx: command line: import]
en: suggested_name
sl: predlagano_ime

[ctx: command line]
en: Import full configuration.
sl: Uvozi polno sestavo.

[ctx: command line: import]
en: file_name
sl: ime_datoteke

[ctx: command line]
en: Add Dock/Panel
sl: Dodaj Dok/Ploščo

[ctx: command line: add]
en: template_name
sl: ime_postavitve

[ctx: command line]
en: Single layout memory mode. Only one layout is active at any case.
sl: Pomnilniški način ene postavitve. Samo ena postavitev je lahko aktivna v vsakem primeru.

[ctx: command line]
en: Multiple layouts memory mode. Multiple layouts can be active at any time based on Activities running.
sl: Način pomnilnika z več postavitvami. Kadar koli je lahko aktivnih več postavitev na podlagi izvajanih dejavnosti.

[ctx: command line: debug-text]
en: filter_debug_text
sl: filter besedila razhroščevanja

en: Available layouts that can be used to start Latte:
sl: Postavitve, ki so na voljo in jih lahko uporabimo ob zagonu Latte:

en: There are no available layouts, during startup Default will be used.
sl: Ni razpoložljivih postavitev, med zagonom bo uporabljena privzeta.

en: Available layout templates found in your system:
sl: Razpoložljive postavitve najdene v vašem sistemu:

en: There are no available layout templates in your system.
sl: Ni razpoložljivih predlog postavitev v vašem sistemu.

en: Available dock templates found in your system:
sl: Razpoložljive postavitve dokov najdene v vašem sistemu:

en: There are no available dock templates in your system.
sl: Ni razpoložljivih predlog dokov v vašem sistemu.

[ctx: layout missing]
en: This layout doesn't exist in the system.
sl: Ta postavitev v sistemu ne obstaja.

en: An instance is already running!, use --replace to restart Latte
sl: Pojavek se že izvaja!, uporabite --replace, da bi znova zagnali Latte

en: The configuration cannot be imported
sl: Sestave ni mogoče uvoziti

en: The layout cannot be imported
sl: Postavitve ni mogoče uvoziti

en: Latte is a dock based on plasma frameworks that provides an elegant and intuitive experience for your tasks and plasmoids. It animates its contents by using parabolic zoom effect and tries to be there only when it is needed.
    
    "Art in Coffee"
sl: Latte je dok, ki temelji na plazemskih ogrodjih in ponuja elegantno in intuitivno izkušnjo za vaše naloge in plazmoide. Animira njegovo vsebino z uporabo paraboličnega učinka povečave in poskuša biti tam samo takrat, ko je potrebno.
    
    "Umetnost v kavi"

en: Latte Dock defaults
sl: Privzete vrednosti Latte Dock

en: Latte Dock panel
sl: Plošče Latte Dock

en: Widget Explorer
sl: Raziskovalnik gradnikov

en: Dock configuration UI
sl: Uporabniški vmesnik sestave doka

en: Dock secondary configuration UI
sl: Sekundarna sestava uporabniškega vmesnika doka

en: Dock canvas configuration UI
sl: Uporabniški vmesnik za sestavo platna doka

en: Config model
sl: Sestavi model

en: Splitter
sl: Razdelilnik

en: Latte Trademark
sl: Blagovna znamka Latte

en: Latte Trademark Icon
sl: Ikona blagovne znamke Latte

en: Info View Window
sl: Okno informacijskega pogleda

en: default layout file
sl: privzeta datoteka postavitve

en: plasma layout file
sl: datoteka postavitve plasme

en: unity layout file
sl: enotna datoteka postavitve

en: extended layout file
sl: datoteka razširjene postavitve

en: system templates directory
sl: imenih sistemskih predlog

en: default preset file
sl: privzeta datoteka prednastavitev

en: plasma preset file
sl: datoteka prednastavitev plasme

en: unity preset file
sl: datoteka prednastavitev enotnosti

en: extended preset file
sl: datoteka razširjenih prednastavitev

en: multiple layouts hidden file
sl: skrita datoteka več postavitev

en: QML component that shows an applet in a popup
sl: Komponnta QML, ki prikazuje programček v pogovornem oknu

en: Configuration Definitions
sl: Definicije sestave

en: User Interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: Data Files
sl: Podatkovne datoteke

en: Executable Scripts
sl: Izvajalni skripti

en: Translations
sl: Prevodi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ActionsDialog)
en: Context Menu Actions
sl: Kontekst aktivnosti menija

[ctx: actions shown only in edit mode]
note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, actionsSelector)
en: Accessible only in edit mode:
sl: Dostopno samo v urejevalnem načinu:

[ctx: actions shown always]
note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, actionsSelector)
en: Accessible always:
sl: Vedno dostopno:

en: Layouts
sl: Postavitve

[ctx: global settings window]
en: Configure Latte...
sl: Nastavi Latte...

[ctx: quit application]
en: Quit Latte
sl: Zapusti Latte

en:  --- separator ---
sl:  --- ločilnik ---

en: Add Widgets...
sl: Dodaj gradnike...

en: Add Dock/Panel
sl: Dodaj Dok/Ploščo

en: Move Dock/Panel To Layout
sl: Prenesi dok/ploščo na postavitev

en: Export Dock/Panel as Template...
sl: Izvozi dok/ploščo kot predlogo...

en: Remove Dock/Panel
sl: Odstrani Dok/Ploščo

en: Blue
sl: Modro

en: Brown
sl: Rjavo

en: Dark Grey
sl: Temno sivo

en: Gold
sl: Zlato

en: Green
sl: Zeleno

en: Light Sky Blue
sl: Svetlo nebesno modro

en: Orange
sl: Oranžno

en: Pink
sl: Roza

en: Purple
sl: Višnjevo

en: Red
sl: Rdeče

en: Wheat
sl: Žito

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailsDialog)
en: Details
sl: Podrobnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, behaviorLbl)
en: Behavior:
sl: Obnašanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderlessChk)
en: Hide window borders for maximized windows
sl: Skrij robove oken v razširjenih oknih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconLbl)
en: Icon:
sl: Ikona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inMenuChk)
en: Show in layouts context menu when possible
sl: Prikaži v kontekstu postavitve, kje je mogoče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popUpMarginLbl)
en: PopUp Margin:
sl: Robovi roletnih menijev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundBtn)
en: Background...
sl: Ozadje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textColorBtn)
en: Text Color...
sl: Barva besedila...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLbl)
en: Layout:
sl: Postavitev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLbl)
en: Background:
sl: Ozadje:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, popUpMarginSpinBox)
en: disabled
sl: onemogočeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customSchemeLbl)
en: Custom Colors:
sl: Barve po meri:

[ctx: <layout name> Details]
en: %1 Details
sl: %1 podrobnosti

en: The settings of <b>%1</b> layout have changed.<br/>Do you want to apply the changes or discard them?
sl: Nastavitve postavitev <b>%1</b> so se spremenile. Ali želite uveljaviti spremembe ali jih zavreči?

en: Sample Text
sl: Vzorčno besedilo

en: System Colors
sl: Sistemske barve

[ctx: column for current applets]
en: Current Applets
sl: Trenutni programčki

en: Export your selected layout as template
sl: Izvozi vašo izbrano postavitev kot predlogo

en: Export your selected dock or panel as template
sl: Izvozi vaš izbran dok ali ploščo kot predlogo

en: Export your selected view as template
sl: Izvozi vaš izbran pogled kot predlogo

[ctx: export template]
en: Export
sl: Izvozi

[ctx: export template]
en: Export Again
sl: Ponovno izvozi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllBtn)
en: Select All
sl: Izberi vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllBtn)
en: Deselect All
sl: Odizberi vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileTabLbl)
en: File:
sl: Datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose...
sl: Izberi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLbl)
en: <b>Select only</b> applets that you would like to keep their settings in the extracted template. Make sure to not include any applets that contain personal data such as email credentials, calendar etc.
sl: <b>Izberite samo</b> programčke, za katere želite, da se njihove nastavitve ohranijo v izvlečeni predlogi. Zagotovite, da ne vključite nobenega programčka, ki vsebuje osebne podatke, kot so e-poštne poverilnice, koledar itd.

en: Export Layout Template
sl: Izvozi predlogo postavitve

en: Export Dock/Panel Template
sl: Izvozi predlogo doka/plošče

en: Dock
sl: Dok

en: Panel
sl: Plošča

en: Export %1 Template
sl: Izvozi %1 predlogo

en: Choose Layout Template file
sl: Izberi datoteko predloge postavitve

en: Choose View Template file
sl: Izberi datoteko predloge pogleda

[ctx: choose file]
en: Choose
sl: Izberi

[ctx: layout template]
en: Latte Dock Layout Template file v0.2
sl: Latte Dock datoteka predloge postavitve v0.2

[ctx: view template]
en: Latte Dock View Template file v0.2
sl: Latte Dock datoteka predloge pogleda v0.2

en: <i>%1</i> does not end with <i>.layout.latte</i> extension. Selected file <b>rejected</b>.
sl: <i>%1</i> se ne konča s podaljškom <i>.layout.latte</i>. Izbrana datoteka je <b>zavrnjena</b>.

en: <i>%1</i> does not end with <i>.view.latte</i> extension. Selected file <b>rejected</b>.
sl: <i>%1</i> se ne konča s podaljškom <i>.view.latte</i>. Izbrana datoteka je <b>zavrnjena</b>.

[ctx: settings:template export fail]
en: Template <b>%1</b> export <b>failed</b>...
sl: Izvoz predloge <b>%1</b> <b>ni uspel</b>...

en: Open Location...
sl: Odpri lokacijo...

[ctx: settings:template export success]
en: Template <b>%1</b> export succeeded...
sl: Predloga <b>%1</b> izvoz uspel...

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
sl: Datoteka "%1" že obstaja. Ali jo želite prepisati?

en: Overwrite File?
sl: Prepišem datoteko?

en: The settings have changed.<br/>Do you want to apply the changes or discard them?
sl: Nastavitve so se spremenile.<br/>Ali želite uveljaviti spremembe ali jih zavreči?

en: Apply Settings
sl: Uveljavi nastavitve

en: Hide
sl: Skrij

[ctx: remove selected screens]
en: Remove Now
sl: Odstrani zdaj

en: Remove selected screen references
sl: Odstrani izbrane reference zaslona

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScreensDialog)
en: Screens
sl: Zasloni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLbl)
en: <b>Select only</b> screens that are obsolete and you would like to remove their reference. Active screens or screens used in your layouts can not be removed.
sl: <b>Izberite samo</b> zaslone, ki so zastareli in želite odstraniti njihovo referenco. Aktivnih zaslonov ali zaslonov, uporabljenih v vaših postavitvah ni mogoče odstraniti.

en: You are going to <b>remove %2</b> reference completely.<br/>Would you like to continue? | You are going to <b>remove %2</b> references completely.<br/>Would you like to continue?
sl[0]: V celoti boste<b>odstranili %2</b> dok ali ploščo iz svoje postavitve.<br/><br/>Ali bi radi nadaljevali?
sl[1]: V celoti boste<b>odstranili %2</b> doka ali plošči iz svoje postavitve.<br/><br/>Ali bi radi nadaljevali?
sl[2]: V celoti boste<b>odstranili %2</b> doke ali plošče iz svoje postavitve.<br/><br/>Ali bi radi nadaljevali?
sl[3]: V celoti boste<b>odstranili %2</b> dokov ali plošč iz svoje postavitve.<br/><br/>Ali bi radi nadaljevali?

en: Approve Removal
sl: Potrdi odstranitev

[ctx: column for screens]
en: Screens
sl: Zasloni

[ctx: settings:counted layout with errors]
en: <b>Error:</b> There is <b>1 layout</b> that has reported errors. | <b>Error:</b> There are <b>%1 layouts</b> that have reported errors.
sl[0]: <b>Napaka:</b> Obstaja <b>%1 postavitev</b>, ki je poročala o napakah.
sl[1]: <b>Napaka:</b> Obstajata <b>%1 postavitvi</b>, ki sta poročali o napakah.
sl[2]: <b>Napaka:</b> Obstaja <b>%1 postavitev</b> , ki so poročale o napakah.
sl[3]: <b>Napaka:</b> Obstaja <b>%1 postavitev</b> , ki so poročale o napakah.

[ctx: settings:counted layout with warnings]
en: <b>Warning:</b> There is <b>1 layout</b> that has reported warnings. | <b>Warning:</b> There are <b>%1 layouts</b> that have reported warnings.
sl[0]: <b>Opozorilo:</b> Obstaja <b>%1 postavitev</b>, ki je poročala opozorila.
sl[1]: <b>Opozorilo:</b> Obstajata <b>%1 postavitvi</b>, ki sta poročali opozorila.
sl[2]: <b>Opozorilo:</b> Obstaja <b>%1 postavitev</b>, ki so poročale opozorila.
sl[3]: <b>Opozorilo:</b> Obstaja <b>%1 postavitev</b>, ki so poročale opozorila.

en: Examine...
sl: Preuči...

[ctx: settings:named layout with warnings]
en: <b>Warning: %2</b> layout has reported <b>1 warning</b> that need your attention. | <b>Warning: %2</b> layout has reported <b>%1 warnings</b> that need your attention.
sl[0]: <b>Opozorilo: %2</b> postavitev je poročala <b>%1 opozorilo</b>, ki zahteva vašo pozornost.
sl[1]: <b>Opozorilo: %2</b> postavitev je poročala <b>%1 opozorili</b>, ki zahtevata vašo pozornost.
sl[2]: <b>Opozorilo: %2</b> postavitev je poročala <b>%1 opozoril</b>, ki zahtevajo vašo pozornost.
sl[3]: <b>Opozorilo: %2</b> postavitev je poročalo <b>%1 opozoril</b>, ki zahtevajo vašo pozornost.

[ctx: settings:named layout with errors]
en: <b>Error: %2</b> layout has reported <b>1 error</b> that you need to repair.
sl: <b>Napaka: %2</b> postavitev je poročala <b>1 napako</b>, ki jih morate popraviti.

[ctx: errors count]
en: 1 error | %1 errors
sl[0]: %1 napaka
sl[1]: %1 napaki
sl[2]: %1 napake
sl[3]: %1 napak

[ctx: warnings count]
en: 1 warning | %1 warnings
sl[0]: %1 opozorilo
sl[1]: %1 opozorili
sl[2]: %1 opozorila
sl[3]: %1 opozoril

[ctx: settings: named layout with %2 errors and %3 warnings]
en: <b>Error: %1</b> layout has reported <b>%2</b> and <b>%3</b> that you need to repair.
sl: <b>Napaka: %1</b> postavitev je poročala <b>%2 napak</b> in <b>%3 opozoril</b>, ki ji morate popraviti.

en: Dropped Raw Layout
sl: Opuščena surova postavitev

[ctx: layout]
en: Alternative
sl: Alternativa

en: Layout <b>%2</b> imported successfully... | Layouts <b>%2</b> imported successfully...
sl[0]: Postavitev <b>%2</b> uspešno uvožena...
sl[1]: Postavitvi <b>%2</b> uspešno uvoženi...
sl[2]: Postavitve <b>%2</b> uspešno uvožene...
sl[3]: Postavitve <b>%2</b> uspešno uvožene...

[ctx: settings: layout name used]
en: Layout <b>%1</b> is already used, please provide a different name...
sl: Postavitev <b>%1</b> je že uporabljena, uporabite drugačno ime...

[ctx: column for layout name]
en: Name
sl: Ime

[ctx: column for layout to show in menu]
en: In Menu
sl: V meniju

[ctx: column for layout to hide borders for maximized windows]
en: Borderless
sl: Brez obrob

[ctx: column for layout to show which activities is assigned to]
en: Activities
sl: Dejavnosti

en: All Activities
sl: Vse dejavnosti

en: Free Activities
sl: Proste dejavnosti

en: Current Activity
sl: Trenutna dejavnost

en: Drop layout files here...
sl: Spusti datoteke postavitev tukaj...

en: Drop raw layout text here...
sl: Spusti surove postavitve besedil tukaj...

en: Unsupported data!
sl: Nepodprti podatki!

en: File
sl: Datoteka

en: Import Configuration...
sl: Uvozi sestavo...

en: Import your full configuration from previous backup
sl: Uvozi vašo polno sestavo iz prejšnje varovalne kopije

en: Export Configuration...
sl: Izvozi sestavo...

en: Export your full configuration to create backup
sl: Izvozi vašo polno sestavo na varovalno kopijo

en: &Screens...
sl: Zasloni...

en: Examing your screens and remove deprecated references
sl: Preglej vaše zaslone in odstrani zastarele reference

en: &Quit Latte
sl: Zapusti Latte

[ctx: import full configuration]
en: Import Full Configuration
sl: Uvozi polno sestavo

[ctx: import full configuration]
en: Import
sl: Uvozi

[ctx: import full configuration]
en: Latte Dock Full Configuration file
sl: Latte Dock polna datoteka sestave

en: Import: Full Configuration File
sl: Uvozi: Polna datoteka sestave

en: You are importing full configuration file. Be careful, all <b>current settings and layouts will be lost</b>. It is advised to <b>take backup</b> first!<br>
sl: Uvažate celotno datoteko sestave. Bodite previdni, vse <b>trenutne nastavitve in postavitve bodo izgubljene</b>. Priporočljivo je, da <b>najprej vzamete varnostno kopijo!</b><br>

[ctx: export full configuration]
en: Take Backup...
sl: Vzemi varnostno kopijo...

en: Export your full configuration in order to take backup
sl: Izvozi celotno sestavo, da boste lahko vzeli varnostno kopijo

en: Import your full configuration and drop all your current settings and layouts
sl: Uvozite celotno sestavo in opustite vse trenutne nastavitve in postavitve

en: Export Full Configuration
sl: Izvozi celotno sestavo

[ctx: export full configuration]
en: Export
sl: Izvozi

[ctx: export full configuration]
en: Latte Dock Full Configuration file v0.2
sl: Latte Dock celotna datoteka sestave v0.2

en: Full configuration export <b>failed</b>...
sl: Izvoz celotne sestave <b>ni uspel</b>...

en: Full configuration export succeeded...
sl: Izvoz celotne sestave je uspel...

en: The settings of <b>%1</b> tab have changed.<br/>Do you want to apply the changes or discard them?
sl: Nastavitve zavihka <b>%1</b> so se spremenile. Ali želite uveljaviti spremembe ali jih zavreči?

[ctx: latte settings window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SettingsDialog)
en: Settings
sl: Nastavitve

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, layoutsTab)
en: Layouts Editor
sl: Urejevalnik postavitev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, singleToolBtn)
en: Only one layout is applied at all times for all activities
sl: Samo ena postavitev je uveljavljena za vse čase za vse dejavnosti

[ctx: single layout]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, singleToolBtn)
en: Single layout at all times
sl: Ena postavitev za vse čase

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, multipleToolBtn)
en: Multiple layouts can be present and active in memory at the same time for different activities
sl: Prisotnih in dejavnih v pomnilniku je lahko več postavitev ob istem času za različne dejavnosti

[ctx: multiple layouts]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, multipleToolBtn)
en: Multiple layouts based on activities
sl: Več postavitev glede na dejavnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, switchButton)
en: Switch
sl: Preklop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activitiesButton)
en: Activities...
sl: Dejavnosti...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
sl: Novo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicateButton)
en: Duplicate
sl: Duplikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enabledButton)
en: Enabled
sl: Omogočeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, readOnlyButton)
en: Read Only
sl: Samo za branje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Details...
sl: Podrobnosti...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import...
sl: Uvozi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: Export...
sl: Izvozi...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, preferencesTab)
en: Preferences
sl: Preference

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, screenTrackerSpinBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, trackScreensDelayLbl)
en: Different hardware can have different delays during screen changes.
    This tracker is used in order to not lose any screen related update.
sl: Različna strojna oprema ima lahko različne zamude ob spremembah zaslona.
    Ta sledilnik se uporablja, da ne izgubite nobene posodobitve povezane z zaslonom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackScreensDelayLbl)
en: reaction delay for changes
sl: zakasnitev odzivov na spremembe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, infoWindowChkBox)
en: Provide visual feedback when layouts are activated automatically
sl: Poskrbi za vizualne povratne informacije, ko se postavitve samodejno aktivirajo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, infoWindowChkBox)
en: Show informative window for layouts automatic activation
sl: Pokaži informativno okno za samodejno aktiviranje postavitev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, noBordersForMaximizedChkBox)
en: Activate support for borderless maximized windows between different layouts
sl: Aktivirajte podporo za povečana okna brez robov med različnimi postavitvami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, noBordersForMaximizedChkBox)
en: Support borderless maximized windows in different layouts
sl: Podpora za povečana okna v različnih postavitvah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionsLbl)
en: Actions:
sl: Dejavnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, badges3DStyleChkBox)
en: Use 3D style for notification and shortcut badges
sl: Uporabite 3D slog za obvestila in oznake bližnjic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, metaPressHoldChkBox)
en: Press and hold ⌘ to show shortcuts badges for applets and tasks
sl: Pritisnite in držite ⌘ za prikaz oznak bližnjic za programčke in naloge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, metaPressHoldChkBox)
en: Press and Hold ⌘ to show shortcuts badges
sl: Pritisnite in držite ⌘ za prikaz oznak bližnjic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parabolicEffectLbl)
en: Parabolic Effect:
sl: Paraboličen učinek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screensLbl)
en: Screens:
sl: Zasloni:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autostartChkBox)
en: Start the application automatically after each relogin
sl: Samodejno zaženi aplikacije po vsaki ponovni prijavi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autostartChkBox)
en: Enable autostart during startup
sl: Omogoči samodejni zagon ob zagonu računalnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, lowSensitivityBtn)
en: Low sensitivity for parabolic effect (low cpu usage and performance)
sl: Nizka občutljivost za parabolični učinek (majhna raba cpe in zmogljivost)

[ctx: low sensitivity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, lowSensitivityBtn)
en: Low
sl: Nizko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, mediumSensitivityBtn)
en: Medium sensitivity for parabolic effect (normal cpu usage and performance)
sl: Srednja občutljivost za paraboličen učinek (normalna raba cpe in zmogljivost)

[ctx: medium sensitivity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, mediumSensitivityBtn)
en: Medium
sl: Srednje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, highSensitivityBtn)
en: High sensitivity for parabolic effect (high cpu usage and performance)
sl: Visoka občutljivost za paraboličen učinek (velika raba cpe in zmogljivost)

[ctx: high sensitivity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, highSensitivityBtn)
en: High
sl: Visoka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mouseSensitivityLbl)
en: mouse sensitivity
sl: občutljivost miške

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appearanceLbl)
en: Appearance:
sl: Videz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, metaPressChkBox)
en: Forward ⌘ press from KWin to Latte in order to activate Application Launcher. It is suggested to disable that option if you remove Latte.
sl: Naprej ⌘ pritisnite od KWin do Latte, da aktivirate zaganjalnik aplikacij. Priporočamo, da to možnost onemogočite, če odstranite Latte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, metaPressChkBox)
en: Press ⌘ to activate Application Launcher
sl: Pritisnite ⌘ za aktiviranje zaganjalnika aplikacij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contextMenuLbl)
en: Context Menu:
sl: Kontekstni meni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, contextMenuActionsBtn)
en: Actions...
sl: Dejavnosti...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, broadcastGeomChkBox)
en: Inform Plasma desktop for available desktop space
sl: Informiraj namizje Plasma o razpoložljivem prostoru na namizju

en: Layout
sl: Postavitev

[ctx: switch layout]
en: Switch
sl: Preklop

en: Switch to selected layout
sl: Preklopi na izbrano postavitev

en: &Activities
sl: Dejavnosti

en: Show Plasma Activities manager
sl: Prikaži upravnika dejavnosti Plasme

[ctx: new layout]
en: &New
sl: Nova

en: New layout
sl: Nova postavitev

[ctx: duplicate layout]
en: &Duplicate
sl: Duplikat

en: Duplicate selected layout
sl: Dupliciraj izbrano postavitev

[ctx: remove layout]
en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove selected layout
sl: Odstrani izbrano postavitev

en: Ena&bled
sl: Omogočeno

en: Assign in activities in order to be activated through Plasma Activities
sl: Dodelite aktivnosti, ki se aktivirajo z dejavnostmi Plasme

[ctx: read only layout]
en: &Read Only
sl: Samo za branje

en: Make selected layout read-only
sl: Nastavi izbrano postavitev samo za branje

[ctx: layout docks / panels]
en: Docks, &Panels...
sl: Doki, Plošče...

en: Show selected layouts docks and panels
sl: Prikaži izbrane doke postavitev in plošč

[ctx: layout details]
en: De&tails...
sl: Podrobnosti...

en: Show selected layout details
sl: Prikaži izbrane podrobnosti postavitev

[ctx: import layout]
en: &Import
sl: Uvozi

en: Import layout from various resources
sl: Uvozi postavitev iz različnih virov

[ctx: export layout]
en: &Export
sl: Izvozi

en: Export selected layout at your system
sl: Izvozi datoteko postavitev v sistem

[ctx: import layout]
en: &Import From Local File...
sl: Uvozi iz lokalne datoteke...

[ctx: download layout]
en: Import From K&DE Online Store...
sl: Uvozi iz KDE spletne trgovine...

[ctx: export for backup]
en: &Export For Backup...
sl: Izvozi za varnostno kopijo...

[ctx: export as template]
en: Export As &Template...
sl: Izvozi kot predlogo...

en: Templates...
sl: Predloge...

en: Open templates directory
sl: Odpri imenik s predlogami

[ctx: settings:not permitted switching layout]
en: You need to <b>apply</b> your changes first to switch layout afterwards...
sl: Najprej morate <b>uveljaviti</b> vaše spremembe, da lahko potem preklopite postavitev...

[ctx: settings:layout added successfully]
en: Layout <b>%1</b> added successfully...
sl: Postavitev <b>%1</b> uspešno dodana...

[ctx: settings:layout downloaded successfully]
en: Layout <b>%1</b> downloaded successfully...
sl: Postavitev <b>%1</b> uspešno prenesena...

[ctx: settings: active layout remove]
en: <b>Active</b> layouts can not be removed...
sl: <b>Aktivnih</b> postavitev ni mogoče odstraniti...

[ctx: settings: locked layout remove]
en: Locked layouts can not be removed...
sl: Zaklenjenih postavitev ni mogoče odstraniti...

[ctx: import layout]
en: Import Layout
sl: Uvozi postavitev

[ctx: import layout]
en: Import
sl: Uvozi

[ctx: import latte layout]
en: Latte Dock Layout file v0.2
sl: Datoteka postavitve Latte Dock v0.2

[ctx: import older latte layout]
en: Latte Dock Layout file v0.1
sl: Datoteka postavitve Latte Dock v0.1

[ctx: settings:layout imported successfully]
en: Layout <b>%1</b> imported successfully...
sl: Postavitev <b>%1</b> uspešno uvožena...

[ctx: settings:deprecated layouts import failed]
en: Import layouts from deprecated version <b>failed</b>...
sl: Uvoz postavitev iz zastarele različice <b>ni uspel</b>...

en: Export Layout For Backup
sl: Izvozi postavitev za varnostno kopijo

[ctx: export layout]
en: Export
sl: Izvozi

[ctx: export layout]
en: Latte Dock Layout file v0.2
sl: Datoteka postavitve Latte Dock v0.2

[ctx: settings:layout export fail]
en: Layout <b>%1</b> export <b>failed</b>...
sl: Izvoz postavitve <b>%1</b> <b>ni uspel</b>...

[ctx: settings:layout export success]
en: Layout <b>%1</b> export succeeded...
sl: Izvoz postavitve <b>%1</b> je uspel...

[ctx: settings:layout imported successfully]
en: Layout <b>%2</b> imported successfully... | Layouts <b>%2</b> imported successfully...
sl[0]: Postavitev <b>%2</b> uspešno uvožena...
sl[1]: Postavitvi <b>%2</b> uspešno uvoženi...
sl[2]: Postavitve <b>%2</b> uspešno uvožene...
sl[3]: Postavitve <b>%2</b> uspešno uvožene...

en: optional
sl: neobvezno

en: Cut
sl: Izreži

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Paste
sl: Prilepi

en: Duplicate Here
sl: Duplikat tukaj

en: Docks and panels from <b>Paste</b> action are already present in current layout
sl: Doki in plošče iz zadnjega <b>Lepljenja</b> so že prisotni v trenutni postavitvi

en: Really nice! You are good to go, your layout does not report any errors or warnings.
sl: Zelo lepo! Dobro ste se odrezali, vaša postavitev ne poroča nobenih napak oz. opozoril.

en: Edit Layout
sl: Uredi postavitev

en: Validate
sl: Preveri

en: After you have made your layout file changes, please click <b>Validate</b> to confirm them.
sl: Ko ste izvedli spremembo datoteke postavitve, kliknite <b>Preveri</b> da jo potrdite.

[ctx: error id and title]
en: <b>Error #%1: %2</b> <br/>
sl: <b>Napaka #%1: %2</b> <br/>

en: In your layout there are two or more applets with same id. Such situation can create crashes, abnormal behavior and data loss when you activate and use this layout.<br/>
sl: V vaši postavitvi sta dva ali več programčkov z isto identifikacijo. Takšna situacija lahko povzroči zrušitve, nenormalno vedenje in izgubo podatkov, ko aktivirate in uporabite to postavitev. <br/>

en: <b>Applets:</b><br/>
sl: <b>Programčki:</b><br/>

[ctx: applets with same id error, applet name, applet id, containment name, containment id]
en: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] inside  <b>%3</b> [#%4]<br/>
sl: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] znotraj  <b>%3</b> [#%4]<br/>

en: <b>Possible Solutions:</b><br/>
sl: <b>Možne rešitve:</b><br/>

en: &nbsp;&nbsp;1. Activate this layout and restart Latte<br/>
sl: &nbsp;&nbsp;1. Aktiviraj to postavitev in ponovno zaženi Latte<br/>

en: &nbsp;&nbsp;2. Remove the mentioned applets from your layout<br/>
sl: &nbsp;&nbsp;2. Odstrani omenjene programčke iz postavitve<br/>

en: &nbsp;&nbsp;3. Update manually the applets id when the layout is <b>not active</b><br/>
sl: &nbsp;&nbsp;3. Ročno posodobi identifikacije programčkov kadar postavitev <b>ni aktivna</b><br/>

en: &nbsp;&nbsp;4. Remove this layout totally<br/>
sl: &nbsp;&nbsp;4. V celoti odstrani to postavitev<br/>

[ctx: error id and title]
en: <b>Error #%1: %2</b> <br/><br/>
sl: <b>Napaka #%1: %2</b> <br/><br/>

en: In your layout there are orphaned pseudo applets that link to unexistent subcontainments. Such case is for example a systemtray that has lost connection with its child applets. Such situation can create crashes, abnormal behavior and data loss when you activate and use this layout.<br/>
sl: V vaši postavitvi so osiroteli psevdo-programčki, ki se povezujejo z neobstoječimi podzadrževalniki. Tak primer je na primer sistemski pladenj, ki je izgubil povezavo s svojimi podrejenimi programčki. Takšna situacija lahko povzroči zrušitve, nenormalno vedenje in izgubo podatkov, ko aktivirate in uporabljate to postavitev.<br/>

en: <b>Pseudo Applets:</b><br/>
sl: <b>Psevdo programčki:</b><br/>

[ctx: orphaned pseudo applets, applet name, applet id, containment name, containment id]
en: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] inside  <b>%3</b> [#%4]<br/>
sl: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] znotraj  <b>%3</b> [#%4]<br/>

en: <b>Orphaned Subcontainments:</b><br/>
sl: <b>Osiroteli podzadrževalniki</b><br/>

en: &nbsp;&nbsp;1. Update manually the subcontainment id inside pseudo applet settings when the layout is <b>not active</b><br/>
sl: &nbsp;&nbsp;1. Ročno posodobi identifikacijo podzadrževalnika znotraj nastavitev psevdo programčka, kadar postavitev <b>ni aktivna</b><br/>

en: &nbsp;&nbsp;2. Remove this layout totally<br/>
sl: &nbsp;&nbsp;2. Popolnoma odstrani to postavitev<br/>

[ctx: warning id and title]
en: <b>Warning #%1: %2</b> <br/><br/>
sl: <b>Opozorilo #%1: %2</b> <br/><br/>

en: In your layout there are applets and containments with the same id. Such situation is not dangerous but it should not occur.<br/>
sl: V vaši postavitvi so programčki in zadrževalniki z isto identifikacijo. Taka situacija ni nevarna, vendar se ne bi smela zgoditi.<br/>

[ctx: applets, applet name, applet id, containment name, containment id]
en: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] inside  <b>%3</b> [#%4]<br/>
sl: &nbsp;&nbsp;• <b>%1</b> [#%2] znotraj  <b>%3</b> [#%4]<br/>

en: <b>Containments:</b><br/>
sl: <b>Zadrževalniki:</b><br/>

en: &nbsp;&nbsp;1. Update manually the containments or applets id when the layout is <b>not active</b><br/>
sl: &nbsp;&nbsp;1. Ročno posodobi identifikacije zadrževalnikov ali programčkov, kadar postavitev <b>ni aktivna</b><br/>

en: &nbsp;&nbsp;2. Remove any of the containments or applets that conflict with each other<br/>
sl: &nbsp;&nbsp;2. Odstrani katerikoli zadrževalnik ali programček, ki je v konfliktu z kakim drugim<br/>

en: In your layout there are orphaned subcontainments that are not used by any dock or panel. Such situation is not dangerous but it is advised to remove them in order to reduce memory usage.<br/>
sl: V vaši postavitvi so osiroteli podzadrževalniki, ki jih ne uporablja noben dok ali plošča. Takšna situacija ni nevarna, vendar jih je priporočljivo odstraniti, da bi zmanjšali porabo pomnilnika. <br/>

en: &nbsp;&nbsp;1. Click <b>Repair</b> button in order to remove orphaned subcontainments<br/>
sl: &nbsp;&nbsp;1. Kliknite na gumb <b>Popravi</b> da bi odstranili osirotele podzadrževalnike<br/>

en: &nbsp;&nbsp;2. Remove manually orphaned subcontainments when the layout is <b>not active</b><br/>
sl: &nbsp;&nbsp;2. Ročno odstrani osirotele podzadrževalnike, kadar postavitev <b>ni aktivna</b><br/>

en: Repair
sl: Popravi

en: Apply Now
sl: Uveljavi zdaj

en: Apply all dock, panels changes now
sl: Uveljavi vse doke in spremembe plošč zdaj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ViewsDialog)
en: Docks/Panels
sl: Doki/Plošče

[ctx: new view]
en: &New
sl: &Nov

en: New dock or panel
sl: Novi dok ali plošča

[ctx: duplicate dock or panel]
en: &Duplicate
sl: Duplikat

en: Duplicate selected dock or panel
sl: Dupliciraj izbrano dok ali ploščo

en: Remove selected view
sl: Odstrani izbrani pogled

[ctx: import dock/panel]
en: &Import...
sl: Uvozi...

en: Import dock or panel from local file
sl: Uvozi dok ali ploščo iz lokalne datoteke

en: Export selected dock or panel at your system
sl: Izvozi izbran dok ali ploščo v vaš sistem

[ctx: settings:dock/panel added successfully]
en: <b>%1</b> added successfully...
sl: <b>%1</b> uspešno dodana...

en: <b>Export</b> functionality is supported only for one dock or panel each time.
sl: Funkcionalnost <b>Izvoza</b> je podprta vsakič samo za en dok oz. ploščo.

en: Export Dock/Panel For Backup
sl: Izvozi dok/ploščo za varnostno kopijo

[ctx: export view]
en: Export
sl: Izvozi

[ctx: export view]
en: Latte Dock/Panel file v0.2
sl: Datoteka Latte dok/plošče v0.2

[ctx: settings:view export fail]
en: Export in file <b>%1</b> <b>failed</b>...
sl: Izvoz v datoteko <b>%1</b> <b>ni uspel</b>...

[ctx: settings:view export success]
en: Export in file <b>%1</b> succeeded...
sl: Izvoz v datoteko <b>%1</b> je uspel...

[ctx: import dock/panel]
en: Import Dock/Panel
sl: Uvoz Doka/Plošče

en: Import
sl: Uvoz

[ctx: import dock panel]
en: Latte Dock or Panel file v0.2
sl: Datoteka Latte Dock ali plošče v0.2

[ctx: <layout name> Docks/Panels]
en: %1 Docks/Panels
sl: %1 Doki/Plošče

en: You are going to <b>remove 1</b> dock or panel completely from your layout.<br/>Would you like to continue? | You are going to <b>remove %1</b> docks and panels completely from your layout.<br/>Would you like to continue?
sl[0]: V celoti boste<b>odstranili %1</b> dok ali ploščo iz svoje postavitve.<br/><br/>Ali bi radi nadaljevali?
sl[1]: V celoti boste<b>odstranili %1</b> doka ali plošči iz svoje postavitve.<br/><br/>Ali bi radi nadaljevali?
sl[2]: V celoti boste<b>odstranili %1</b> doke ali plošče iz svoje postavitve.<br/><br/>Ali bi radi nadaljevali?
sl[3]: V celoti boste<b>odstranili %1</b> dokov ali plošč iz svoje postavitve.<br/><br/>Ali bi radi nadaljevali?

en: The settings of <b>%1</b> layout have changed.<br/>Do you want to apply the changes <b>now</b> or discard them?
sl: Nastavitve postavitve <b>%1</b> so se spremenile.<br/>Ali želite uveljaviti spremembe <b>zdaj</b> ali jih zavreči?

[ctx: top edge]
en: Top
sl: Vrh

[ctx: left edge]
en: Left
sl: Levo

[ctx: bottom edge]
en: Bottom
sl: Dno

[ctx: right edge]
en: Right
sl: Desno

[ctx: left alignment]
en: Left
sl: Levo

[ctx: top alignment]
en: Top
sl: Vrh

[ctx: right alignment]
en: Right
sl: Desno

[ctx: bottom alignment]
en: Bottom
sl: Dno

[ctx: justify alignment]
en: Justify
sl: Poravnaj

[ctx: primary screen]
en:  - Follow Primary Screen -
sl:  - Sledi primarnemu zaslonu -

en: Name
sl: Ime

en: Screen
sl: Zaslon

[ctx: screen edge]
en: Edge
sl: Rob

en: Alignment
sl: Poravnava

en: Includes
sl: Vključuje

[ctx: unknown screen]
en: Unknown : [%1]
sl: Neznano : [%1]

[ctx: primary screen]
en: Primary
sl: Primarno

[ctx: bottom location]
en: Bottom
sl: Dno

[ctx: top location]
en: Top
sl: Vrh

[ctx: left location]
en: Left
sl: Levo

[ctx: right location]
en: Right
sl: Desno

[ctx: unknown location]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: unknown alignment]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Show Latte Dock/Panel
sl: Pokaži Dok/ploščo Latte

en: Cycle Through Dock/Panel Settings Windows
sl: Kroži skozi nastavitve doka/plošče oken

en: Show Latte Global Settings
sl: Globalne nastavitve Latte

en: Activate Entry %1
sl: Aktiviraj vnos %1

en: New Instance for Entry %1
sl: Nov pojavek za vnos %1

[ctx: default layout template name]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: empty layout template name]
en: Empty
sl: Prazno

[ctx: view template name]
en: Default Dock
sl: Privzeti dok

[ctx: view template name]
en: Default Panel
sl: Privzeta plošča

[ctx: view template name]
en: Empty Panel
sl: Prazna plošča

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
sl: %1 možnosti

[ctx: add indicator]
en: Add Indicator
sl: Indikator dodajanja

[ctx: add indicator file]
en: Latte Indicator
sl: Indikator Latte

en: Stick On Top
sl: Zalepi na vrh

en: Stick maximum available space at top screen edge and ignore any top docks or panels
sl: Na zgornji rob zaslona prilepite največ razpoložljivega prostora in prezrite morebitne zgornje doke oz. plošče

en: Rearrange and configure your widgets
sl: Preuredite in nastavite sestavo gradnikov

en: Feel free to move around your widgets and configure them from their tooltips
sl: Lahko se premikate po svojih gradnikih in jim nastavljate sestavo iz njihovih orodnih namigov

en: Stick On Bottom
sl: Prilepi na dno

en: Stick maximum available space at bottom screen edge and ignore any bottom docks or panels
sl: Na spodnji rob zaslona prilepite največ razpoložljivega prostora in prezrite doke ali plošče na dnu

[ctx: maximum length tooltip, %1 is maximum length percentage]
en: You can use mouse wheel to change maximum length of %1%
sl: S kolescem miške lahko spremenite največjo dolžino %1%

en: Maximum Length
sl: Največja dolžina

[ctx: opacity for background under edit mode, %1 is opacity percentage]
en: You can use mouse wheel to change background opacity of %1%
sl: Z gumbom miške lahko spremenite neprosojnost ozadja za %1%

en: General
sl: Splošno

[ctx: view settings width scale]
en: Width %1%
sl: Širina %1%

[ctx: view settings width scale]
en: Width %1% / Height %2%
sl: Širina %1% / Višina %2%

[ctx: advanced settings]
en: Advanced
sl: Napredno

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Appearance
sl: Videz

en: Effects
sl: Učinki

[ctx: tasks header and index]
en: Tasks <%1>
sl: Naloge <%1>

en: Tasks
sl: Naloge

en: Add...
sl: Dodaj...

en: Add new docks and panels from various templates
sl: Dodaj nove doke in plošče iz različnih predlog

en: Duplicate Dock
sl: Dupliciraj dok

en: Duplicate Panel
sl: Dupliciraj ploščo

en: Remove current dock
sl: Odstrani trenutni dok

en: Close
sl: Zapri

en: Close settings window
sl: Zapri okno nastavitev

en: Items
sl: Postavke

[ctx: absolute size]
en: Absolute size
sl: Absolutne velikost

[ctx: relative size]
en: Relative size
sl: Relativna velikost

en: Zoom on hover
sl: Povečaj, če je miška nad

en: Length
sl: Dolžina

en: Maximum
sl: Maksimum

en: Offset
sl: Odmik

en: Margins
sl: Robovi

en: Thickness
sl: Gostota

en: Screen edge
sl: Rob zaslona

en: Colors
sl: Barve

en: Palette
sl: Paleta

[ctx: plasma theme colors]
en: Plasma Theme Colors
sl: Barve teme Plasme

[ctx: dark theme colors]
en: Dark Colors
sl: Temne barve

[ctx: light theme colors]
en: Light Colors
sl: Svetle barve

[ctx: layout custom colors]
en: Layout Custom Colors
sl: Barve po meri postavitve

[ctx: smart theme colors]
note: i18nc("reverse plasma theme colors", "Reverse"), value: LatteContainment.Types.ReverseThemeColors }
en: Smart Colors Based On Desktop Background
sl: Pametne barve glede na ozadje namizja

en: From Window
sl: Iz okna

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Current Active Window
sl: Trenutno dejavno okno

en: Colors are going to be based on the active window
sl: Barve bodo osnovane na dejavnem oknu

en: Colors are going to be based on the active window.
    Warning: You need to install Colors KWin Script from KDE Store
sl: Barve bodo osnovane na dejavnem oknu.
    Opozorilo: Namestiti morate skript Colors KWin iz skladišča KDE

en: Any Touching Window
sl: Kakršnokoli dotikajoče se okno

en: Colors are going to be based on windows that are touching the view
sl: Barve bodo osnovane na oknih, ki se dotikajo pogleda

en: Colors are going to be based on windows that are touching the view.
    Warning: You need to install Colors KWin Script from KDE Store
sl: Barve bodo osnovane na oknih, ki se dotikajo pogleda.
    Opozorilo: Namestiti morate skript Colors KWin iz skladišča KDE

en: Background
sl: Ozadje

en: Enable/disable background
sl: Omogoči/Onemogoči ozadje

en: Size
sl: Velikost

en: Opacity
sl: Neprosojnost

[ctx: opacity when desktop background is busy from contrast point of view]
en: Busy Opacity
sl: Zasedena neprosojnost

en: Radius
sl: Premer

en: Shadow
sl: Senca

en: Blur
sl: Zamegljenost

en: Background is blurred underneath
sl: Ozadje je spodaj zamegljeno

en: Shadows
sl: Sence

en: Background shows its shadows
sl: Ozadje kaže svoje sence

en: Outline
sl: Oris

en: Background draws a line for its borders. You can set the line size from Latte Preferences
sl: Ozadje nariše črto za njene meje. Velikost črte lahko nastavite v Latte preference

en: All Corners
sl: Vsi koti

en: Background draws all corners at all cases.
sl: Ozadje v vseh primerih nariše vse vogale.

[ctx: dynamic visibility for background]
en: Dynamic Visibility
sl: Dinamična vidnost

en: Prefer opaque background when touching any window
sl: Daj prednost neprosojnemu ozadju, kadar se dotakneš kateregakoli okna

en: Background removes its transparency setting when a window is touching
sl: Ozadje odstrani nastavitev preglednosti, kadar se okno dotika

en: Hide background when not needed
sl: Skrij ozadje, kadar ni potrebno

en: Background becomes hidden except when a window is touching or the desktop background is busy
sl: Ozadje se skrije, razen kadar se dotika okna ali je ozadje namizje zasedeno

en: Hide background shadow for maximized windows
sl: Skrij senco ozadja za povečana okna

en: Background shadows become hidden when an active maximized window is touching the view
sl: Sence v ozadju se skrijejo, kadar se aktivno povečano okno dotakne pogleda

en: Exceptions
sl: Izjeme

en: Prefer Plasma background and colors for expanded applets
sl: Prednost imajo plazemsko ozadje in barve za razširjene programčke

en: Background becomes opaque in plasma style when applets are expanded
sl: Ozadje postane neprozorno v plazemskem slogu, kadar so programčki razširjeni

en: Type
sl: Vrsta

en: Location
sl: Lokacija

en: Follow Primary Screen
sl: Sledi primarnemu zaslonu

en: Visibility
sl: Vidnost

en: Always Visible
sl: Vedno vidno

en: Auto Hide
sl: Samodejno skrij

en: Dodge Active
sl: Dejavno izogibanje

en: Dodge Maximized
sl: Maksimizirano izogibanje

en: Dodge All Windows
sl: Izogibanje vsem oknom

en: Windows Go Below
sl: Okna gredo pod

en: Windows Can Cover
sl: Okna lahko prekrijejo

en: Windows Always Cover
sl: Okna vedno prekrivajo

en: On Demand Sidebar
sl: Stranska letvica na zahtevo

en: Sidebar can be shown and become hidden only through an external applet, shortcut or script
sl: Stransko letvico lahko prikažete in skrijete samo z zunanjim programčkom, bližnjico ali skriptom

en: Auto Hide Sidebar
sl: Samodejno skrita stranska letvica

en: Sidebar can be shown only through an external applet, shortcut or script but it can also autohide itself when it does not contain mouse
sl: Stransko letvico lahko prikažete samo prek zunanjega programčka, bližnjice ali skripta, vendar lahko se tudi samodejno skrije, če ne vsebuje miške

en: Delay
sl: Zamuda

en: Show
sl: Prikaži

en: Actions
sl: Dejavnosti

[ctx: track active window]
en: Track
sl: Sledi

[ctx: track from current screen]
en: Active Window From Current Screen
sl: Dejavno okno iz trenutnega zaslona

[ctx: track from all screens]
en: Active Window From All Screens
sl: Dejavno okno iz vseh zaslonov

en: Left Button
sl: Levi gumb

en: Drag Active Window
sl: Povleci dejavno okno

en: The user can use left mouse button to drag and maximized/restore last active window from empty areas
sl: Uporabnik lahko uporabi levi gumb miške, da povleče in razpne/obnovi zadnje dejavno okno iz praznih območij

en: Middle Button
sl: Srednji gumb

en: Close Active Window
sl: Zapri dejavno okno

en: The user can use middle mouse button to close last active window from empty areas
sl: Uporabnik lahko uporabi s srednjim gumbom miške, da zapre zadnje aktivno okno iz praznih območij

en: Mouse wheel
sl: Miškin kolešček

[ctx: none scroll actions]
en: No Action
sl: Ni dejavnosti

en: Cycle Through Desktops
sl: Kroži preko namizij

en: Cycle Through Activities
sl: Kroži preko dejavnosti

en: Cycle Through Tasks
sl: Kroži preko nalog

en: Cycle And Minimize Tasks
sl: Kroži in strni naloge

en: Thin title tooltips on hovering
sl: Tanki namigi naslovov, če je miška nad

en: Show narrow tooltips produced by Latte for items.
    These tooltips are not drawn when applets zoom effect is disabled
sl: Prikaži ozke namige o orodjih, ki jih je pripravil Latte za predmete.
    Ti namigi niso narisani, če je onemogočen učinek povečave z apleti

en: Expand popup through mouse wheel
sl: Razširi pojavno okno z miškinim koleščkom

en: Show or Hide applet popup through mouse wheel action
sl: Prikaži ali skrij pojavno okno apleta pri dejavnosti miškinega koleščka

en: Adjust size automatically when needed
sl: Samodejno prilagodi velikost, kadar je potrebno

en: Items decrease their size when exceed maximum length and increase it when they can fit in
sl: Postavke zmanjšajo svojo velikost, kadar presežejo največjo dolžino, in jo povečajo, kadar se lahko prilegajo

en: Activate based on position global shortcuts
sl: Aktivirajte na podlagi bližnjic globalnih položajev

en: This view is used for based on position global shortcuts. Take note that only one view can have that option enabled for each layout
sl: Ta pogled se uporablja na podlagi bližnjic globalnih položajev. Upoštevajte, da to možnost lahko omogoči samo en pogled za vsako postavitev

en: Floating
sl: Plavajoče

en: Always use floating gap for user interaction
sl: Vedno uporabite plavajočo vrzel za interakcijo uporabnika

en: Floating gap is always used for applets and window interaction
sl: Plavajoča vrzel se vedno uporablja za programčke in interakcije z okni

en: Hide floating gap for maximized windows
sl: Skrij plavajočo vrzel za razpeta okna

en: Floating gap is disabled when there are maximized windows
sl: Plavajoča vrzel je onemogočena, če so okna razpeta

en: Delay floating gap hiding until mouse leaves
sl: Zakasni plavajočo vrzel, ki se skriva, dokler miška ne zapusti

en: to avoid clicking on adjacent items accidentally in some cases
sl: da se izogibate nenamernemu klikanju na sosednje predmete v nekaterih primerih

en: Mirror floating gap when it is shown
sl: Zrcali plavajočo vrzel, kadar je prikazana

en: Floating gap is mirrored when it is shown in Always Visible mode
sl: Plavajoča vrzel je zrcaljena, kadar je prikazana v načinu Vedno vidno

en: Environment
sl: Okolje

en: Activate KWin edge after hiding
sl: Aktiviraj rob KWin po skrivanju

en: After the view becomes hidden, KWin is informed to track user feedback. For example an edge visual hint is shown whenever the mouse approaches the hidden view
sl: Potem ko je pogled skrit, je KWin obveščen, da sledi povratnim informacijam uporabnikov. Na primer prikazan je robni vizualni namig vsakič, ko se miška približaskritemu pogledu

en: Can be above fullscreen windows
sl: Je lahko nad celozaslonskimi okni

en: BypassWindowManagerHint flag for the window. The view will be above all windows even those set as 'Always On Top'
sl: Zastavica BypassWindowManagerHint za okno. Pogled bo nad vsemi okni, tudi tistimi, ki so nastavljeni kot 'Vedno na vrhu'

en: Raise on desktop change
sl: Dvigni ob spremembi namizja

en: Raise on activity change
sl: Dvigni ob spremembi dejavnosti

en: Enable/disable applet shadows
sl: Omogoči/onemogoči sence programčka

[ctx: default shadow]
en: Default Color
sl: Privzeta barva

en: Default shadow for applets
sl: Privzeta senca za programčke

[ctx: theme shadow]
en: Theme Color
sl: Barve teme

en: Shadow from theme color palette
sl: Sence iz palete barv teme

en: Use set shadow color
sl: Uporabi nastavljeno senčno barvo

en: Please choose shadow color
sl: Izberi senčno barvo

en: Animations
sl: Animacije

en: Enable/disable all animations
sl: Omogoči/Onemogoči vse animacije

en: Indicators
sl: Indikatorji

en: Enable/disable indicators
sl: Omogoči/Onemogoči indikatorje

en: Badges
sl: Oznake

en: Notifications from tasks
sl: Obvestila nalog

en: Show unread messages or notifications from tasks
sl: Prikaži neprebrana sporočila ali obvestila nalog

en: Progress information for tasks
sl: Informacija o napredku za naloge

en: Show a progress animation for tasks e.g. when copying files with Dolphin
sl: Prikaži animacijo napredka nalog npr. kadar kopirate datoteke z Dolphinom

en: Audio playing from tasks
sl: Samodejno predvajanje zvoka iz nalog

en: Show audio playing from tasks
sl: Prikaži predvajanje zvoka iz nalog

en: Prominent color for notification badge
sl: Izrazita barva oznak za obvestila

en: Notification badge uses a more prominent background which is usually red
sl: Oznaka za obvestila uporablja vidnejše ozadje, ki je običajno rdeče

en: Change volume when scrolling audio badge
sl: Spremeni glasnost ob drsenju oznake zvoka

en: The user is able to mute/unmute with click or change the volume with mouse wheel
sl: Uporabnik lahko utiša/vklopi zvok s klikom ali spremembo glasnosti z miškinim koleščkom

en: Interaction
sl: Interakcija

en: Launchers are added only in current tasks applet
sl: Zaganjalniki so dodani samo v programčku trenutnih opravil

en: Launchers are added only in current tasks applet and not as regular applets or in any other applet
sl: Zaganjalniki so dodani samo v programčku trenutnih opravil in ne kot običajni programčki ali v katerem koli drugem programčku

en: Window actions in the context menu
sl: Dejanja oken v kontekstnem meniju

en: Preview window behaves as popup
sl: Okno za predogled se obnaša kot pojavno okno

en: Based on position shortcuts apply only on current tasks
sl: Bližnjice na podlagi položaja veljajo samo za trenutne naloge

en: Based on position global shortcuts are enabled only for current tasks and not for other applets
sl: Na podlagi položaja so globalne bližnjice omogočene samo za trenutne naloge in ne za druge programčke

en: Filters
sl: Filtri

en: Show only tasks from the current screen
sl: Prikaži samo naloge trenutnega zaslona

en: Show only tasks from the current desktop
sl: Prikaži samo naloge trenutnega namizja

en: Show only tasks from the current activity
sl: Prikaži samo naloge trenutne dejavnosti

en: Show only tasks from launchers
sl: Prikaži samo naloge iz zaganjalnikov

en: Show only launchers and hide all tasks
sl: Pokaži samo zaganjalnike in skrij vsa opravila

en: Tasks become hidden and only launchers are shown
sl: Naloge se skrijejo in prikažejo se samo zaganjalniki

en: Show only grouped tasks for same application
sl: Pokaži samo skupinske naloge iste aplikacijo

en: By default group tasks of the same application
sl: Privzeto skupinske naloge iste aplikacije

en: Bounce launchers when triggered
sl: Poskakujoči zaganjalniki kadar so sproženi

en: Bounce tasks that need attention
sl: Poskakujoče naloge, kadar zahtevajo pozornost

en: Slide in and out single windows
sl: Zdrsni posamezna okna notri in ven

en: Grouped tasks bounce their new windows
sl: Skupinske naloge odskakujejo njihova nova okna

en: Grouped tasks slide out their closed windows
sl: Skupinske naloge zdrsnejo ven iz zaprtih oken

en: Launchers
sl: Zaganjalniki

[ctx: unique launchers group]
en: Unique Group
sl: Unikatna skupina

en: Use a unique set of launchers for this view which is independent from any other view
sl: Za ta pogled uporabite edinstven nabor zaganjalnikov, ki je neodvisen od katerega koli drugega drugega pogleda

[ctx: layout launchers group]
en: Layout Group
sl: Skupina postavitev

en: Use the current layout set of launchers for this latteView. This group provides launchers <b>synchronization</b> between different views in the <b>same layout</b>
sl: Za ta latteView uporabite trenutni nabor postavitev zaganjalnikov. Ta skupina omogoča zaganjalnikom <b>sinhronizacijo</b> med različnimi pogledi v<b>enaki postavitvi</b>

[ctx: global launchers group]
en: Global Group
sl: Globalna skupina

en: Use the global set of launchers for this latteView. This group provides launchers <b>synchronization</b> between different views and between <b>different layouts</b>
sl: Za ta latteView uporabi globalni nabor zaganjalnikov. Ta skupina zagotavlja zaganjalnikom <b>sinhronizacijo</b> med različnimi pogledi in med <b>različnimi postavitvami</b>

en: Scrolling
sl: Pomikanje

en: Enable tasks scrolling when they overflow and exceed the available space
sl: Omogoči pomikanje po opravilih, ko se prelivajo in presežejo razpoložljivi prostor

en: Manual
sl: Ročno

[ctx: disabled manual scrolling]
en: Disabled scrolling
sl: Onemogočeno pomikanje

en: Only vertical scrolling
sl: Samo navpično pomikanje

en: Only horizontal scrolling
sl: Samo vodoravno pomikanje

en: Horizontal and vertical scrolling
sl: Vodoravno in navpično pomikanje

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Left Click
sl: Levi klik

[ctx: present windows action]
en: Present Windows
sl: Trenutna okna

en: Preview Windows
sl: Predogled oken

en: Middle Click
sl: Srednji klik

[ctx: The click action]
en: None
sl: Nič

en: Close Window or Group
sl: Zapri okno ali skupino

en: New Instance
sl: Nov pojavek

en: Minimize/Restore Window or Group
sl: Strni/povečaj okno ali grupo

en: Toggle Task Grouping
sl: Preklapljaj grupiranje nalog

en: Hover
sl: Miška nad

[ctx: none action]
en: None
sl: Nič

en: Highlight Windows
sl: Osvetli okna

en: Preview and Highlight Windows
sl: Predogled in osvetlitev oken

en: Wheel
sl: Kolo

en: Right Click
sl: Desni klik

en: Install indicators from KDE Online Store or local files
sl: Namesti indikatorje iz KDE Online Store ali lokalnih datotek

en: Use %1 style for your indicators
sl: Za kazalnike uporabite slog %1

en: Install...
sl: Namesti...

en: Remove indicator
sl: Odstrani indikator

en: Add Indicator...
sl: Dodaj indikator...

en: Get New Indicators...
sl: Pridobi nove indikatorje...

[ctx: dock type]
en: Dock
sl: Dok

en: Change the behavior and appearance to Dock type
sl: Spremenite vedenje in videz v tip Dock

[ctx: panel type]
en: Panel
sl: Plošča

en: Change the behavior and appearance to Panel type
sl: Spremenite vedenje in videz vrste plošče

en: Undo uninstall
sl: Razveljavi odstranitev

en: Uninstall widget
sl: Odstrani gradnik

en: All Widgets
sl: Vsi gradniki

en: Widgets
sl: Gradniki

en: Get New Widgets...
sl: Pridobi nove gradnike...

en: Search...
sl: Išči...

en: Categories
sl: Kategorije

en: No widgets matched the search terms
sl: Noben gradnik se ne ujema z iskalnimi izrazi

en: No widgets available
sl: Ni na voljo nobenega gradnika
