latte-dock - en to sv translation catalogue (23 entries)

[ctx: indicator style]
en: Style
sv: Stil

[ctx: line indicator]
en: Line
sv: Linje

en: Show a line indicator for active items
sv: Visa en linjeindikator för aktiva objekt

[ctx: dots indicator]
en: Dots
sv: Punkter

en: Show a dot indicator for active items
sv: Visa en punktindikator för aktiva objekt

en: Size
sv: Storlek

en: Padding
sv: Vaddering

en: Corner Margin
sv: Hörnmarginal

en: Glow
sv: Glöd

en: Enable/disable indicator glow
sv: Aktivera eller inaktivera indikatorglöd

[ctx: glow only to active task/applet indicators]
en: On Active
sv: För aktiva

en: Add glow only to active task/applet indicator
sv: Lägg bara till glöd för indikering av aktiva aktiviteter och miniprogram

[ctx: glow to all task/applet indicators]
en: All
sv: Alla

en: Add glow to all task/applet indicators
sv: Lägg till glöd för indikering av alla aktiva aktiviteter och miniprogram

en: Opacity
sv: Ogenomskinlighet

en: Tasks
sv: Aktiviteter

en: Different color for minimized windows
sv: Annan färg för minimerade fönster

en: Show an extra dot for grouped windows when active
sv: Visa en extra punkt för grupperade fönster om aktiva

en: Grouped windows show both a line and a dot when one of them is active and the Line Active Indicator is enabled
sv: Grupperade fönster visar både en linje och en punkt när ett av dem är aktivt och aktiv linjeindikator används

en: Options
sv: Alternativ

en: Show indicators for applets
sv: Visa indikatorer för miniprogram

en: Indicators are shown for applets
sv: Indikatorer visas för miniprogram

en: Reverse indicator style
sv: Omvänd indikatorstil
