latte-dock - en to tr translation catalogue (5 entries)

en: Justify Splitter
tr: Ayırıcıyı Yasla

en: Configure applet
tr: Uygulamacığı yapılandır

en: Enable painting  for this applet
tr: Bu uygulama için boyamayı etkinleştir

en: Disable parabolic effect for this applet
tr: Bu uygulama için parabolik efekti devre dışı bırak

en: Remove applet
tr: Uygulamacığı kaldır
