LazPaint - en to bg translation catalogue (652 entries)

[ctx: tfabout.button_donate.caption]
en: Donate...
bg: Дарение...

[ctx: TFABOUT.CAPTION]
en: About
bg: За приложението

[ctx: TFABOUT.LABEL_AUTHORS.CAPTION]
en: Authors:
bg: Автори:

[ctx: TFABOUT.LABEL_AUTHORSVALUE.CAPTION]
en: Circular helped by FabienWang, Lainz and others
bg: Circular, с помощта на FabienWang, Lainz и други

[ctx: TFABOUT.LABEL_HOMEPAGE.CAPTION]
en: Homepage:
bg: Домашна страница:

[ctx: TFABOUT.LABEL_LIBRARIES.CAPTION]
en: Libraries used:
bg: Използвани библиотеки:

[ctx: TFABOUT.LABEL_LICENCE.CAPTION]
en: Licence:
bg: Разрешително:

[ctx: TFABOUT.LABEL_OPENSOURCE.CAPTION]
en: Open source (GPLv3)
bg: Отворен код (GPLv3)

[ctx: tfadjustcurves.button_cancel.caption]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: tfadjustcurves.button_ok.caption]
en: OK
bg: Добре

en: Adjust curves
bg: Настройка на кривите

en: Discard current curve and start a new one
bg: Изоставяне на текущата крива и започване на нова

en: Remove selected point (Del)
bg: Изтриване на избраната точка

[ctx: TFBLENDOP.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFBLENDOP.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

en: Blend operation
bg: Смесване

en: Category of blend operation
bg: Категория на смесването

[ctx: TFBLENDOP.LABEL_OTHEROVER.CAPTION]
en: Other
bg: Друго

en: Blend operations of LazPaint and Paint.NET
bg: Смесвания на LazPaint и Paint.NET

[ctx: TFBLENDOP.LABEL_PATTERNOVER.CAPTION]
en: Pattern over
bg: Шарка отгоре

en: Preview blend operation with the specified image on top
bg: Преглед на смесването с указаното изображение отгоре

[ctx: TFBLENDOP.LABEL_PATTERNUNDER.CAPTION]
en: Pattern under
bg: Шарка отдолу

en: Preview blend operation with the specified image underneath
bg: Преглед на смесването с указаното изображение отдолу

en: Preview with
bg: Преглед с

en: Selected blend operation :
bg: Избрано смесване:

[ctx: TFBLENDOP.LABEL_SVGOVER.CAPTION]
en: Basic SVG
bg: Основен SVG

en: Basic blend operations that are available in virtually all image editors
bg: Основни смесвания, които са налични в почти всички образообработчици

en: Browse images
bg: Обзор за изображения

en: Use this directory on startup
bg: Използване на тази папка при пускане на приложението

en: Create folder or container
bg: Създаване на папка или съдържател

en: Go one directory up
bg: Отиване папка нагоре

en: Open selected files
bg: Отваряне на избраните файлове

en: Show big icons
bg: Показване на големи значета

en: Show details and preview
bg: Показване на подробности и преглед

en: Select drive
bg: Избиране на устройство

[ctx: TFCANVASSIZE.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFCANVASSIZE.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

[ctx: TFCANVASSIZE.CAPTION]
en: Canvas size
bg: Размер на платното

en: Flip mode
bg: Режим на обръщане

[ctx: TFCANVASSIZE.LABEL_ANCHOR.CAPTION]
en: Anchor :
bg: Автор:

[ctx: TFCANVASSIZE.LABEL_HEIGHT.CAPTION]
en: Height :
bg: Височина:

[ctx: TFCANVASSIZE.LABEL_WIDTH.CAPTION]
en: Width :
bg: Ширина:

[ctx: TFCHOOSECOLOR.CAPTION]
en: Color
bg: Цвят

[ctx: TFCOLORINTENSITY.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFCOLORINTENSITY.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

[ctx: TFCOLORINTENSITY.CAPTION]
en: Intensity
bg: Наситеност

[ctx: TFCOLORINTENSITY.LABEL_MULTIPLY.CAPTION]
en: Multiply
bg: Умножаване

[ctx: TFCOLORINTENSITY.LABEL_SHIFT.CAPTION]
en: Shift
bg: Отместване

[ctx: TFCOLORIZE.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFCOLORIZE.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

[ctx: TFCOLORIZE.CAPTION]
en: Colorize
bg: Оцветяване

[ctx: TFCOLORIZE.CHECKBOX_GSBA.CAPTION]
en: Corrected hue and lightness
bg: Поправени отенък и осветеност

[ctx: TFCOLORIZE.LABEL_COLORNESS.CAPTION]
en: Colorness
bg: Цветност

[ctx: TFCOLORIZE.LABEL_HUE.CAPTION]
en: Hue
bg: Отенък

en: Preset
bg: Предварително зададени

[ctx: TFCUSTOMBLUR.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

en: Edit mask...
bg: Обработка на маска...

en: Load mask...
bg: Зареждане на маска...

[ctx: TFCUSTOMBLUR.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

[ctx: TFCUSTOMBLUR.CAPTION]
en: Custom blur
bg: Нагласено размиване

en: Open grayscale file
bg: Отваряне на сивобял файл

[ctx: TFEMBOSS.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFEMBOSS.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

[ctx: TFEMBOSS.CAPTION]
en: Emboss
bg: Вкопаване

en: Preserve colors
bg: Запазване на цветовете

en: Transparent
bg: Прозрачно

[ctx: TFEMBOSS.LABEL_DIRECTION.CAPTION]
en: Direction :
bg: Посока:

[ctx: TFFILTERFUNCTION.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFFILTERFUNCTION.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

en: Apply function
bg: Прилагане на функцията

en: Gamma correction
bg: Поправка на гамата

[ctx: TFFILTERFUNCTION.CHECKBOX_GSBA.CAPTION]
en: Corrected hue and lightness
bg: Поправени отенък и яркост

en: Variables :
bg: Променливи:

en: HSL
bg: ОНО

[ctx: tffilterfunction.tabsheet_rgb.caption]
en: RGB
bg: ЧЗС

[ctx: tfgeometricbrush.button_cancel.caption]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: tfgeometricbrush.button_ok.caption]
en: OK
bg: Добре

en: Geometric brush
bg: Геометрична четка

en: Opacity gradient
bg: Преливане на непрозрачността

en: Number of sides:
bg: Брой страни:

en: Image List
bg: Списък с изображения

en: Autouncheck files after being open
bg: Саморазмятане на файловете при отваряне

en: Autouncheck files after being edited and saved
bg: Саморазмятане на файловете след обработка и съхраняване

en: Empty image list
bg: Изпразване на списъка

en: Remove nonexistent images
bg: Премахване на несъществуващите изображения

en: Remove unchecked images
bg: Премахване на неотметнатите изображения

en: Uncheck nonexistent files
bg: Размятане на несъществуващите изображения

en: Add images to list
bg: Добавяне на изображение към списъка

en: Enable/disable autounchecking for processed files
bg: Включване/ изключване на саморазмятането за обработените файлове

en: Enable/disable autofitting images in the LazPaint window
bg: Включване/ изключване на самовместването в прозореца на LazPaint

en: Check all files for processing
bg: Отмятане на всички файлове за обработка

en: Switch to miniwindow
bg: Преминаване в малък прозорец

en: Move selected items down
bg: Преместване на избраните изображения надолу

en: Move selected items up
bg: Преместване на избраните изображения нагоре

en: Switch to normal window
bg: Преминаване в голям прозорец

en: Open current image
bg: Отваряне на текущото изображение

[ctx: tfimagelist.tbopennext.hint]
en: Open next image (Alt-Right)
bg: Отваряне на следващото изображение (Alt-Дясна стрелка)

[ctx: TFIMAGELIST.TBOPENNEXTSW.HINT]
en: Open next image
bg: Отваряне на следващото изображение

[ctx: tfimagelist.tbopenprev.hint]
en: Open previous image (Alt-Left)
bg: Отваряне на предходното изображение (Alt-Лява стрелка)

[ctx: TFIMAGELIST.TBOPENPREVSW.HINT]
en: Open previous image
bg: Отваряне на предходното изображение

en: Remove selected images from list
bg: Премахване на избраните изображения от списъка

en: Uncheck all files for processing
bg: Размятане на всички изображения

[ctx: TFLAYERSTACK.CAPTION]
en: Layers
bg: Слоеве

[ctx: tfloading.caption]
en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Create geometric brush
bg: Създаване на геометрична четка

en: Load brush from file...
bg: Зареждане на четка от файл...

en: Remove current brush
bg: Премахване на текущата четка

[ctx: TFMAIN.CAPTION]
en: LazPaint
bg: ЛазПейнт

en: Colorize...
bg: Добавяне на цвят...

en: Curves...
bg: Криви...

en: Choose color
bg: Избиране на цвят

en: Intensity...
bg: Наситеност...

en: Brightness / Contrast...
bg: Яркост/ Контраст...

[ctx: TFMAIN.COLORSHIFTCOLORS.CAPTION]
en: Shift colors...
bg: Цветово разместване...

en: Pen style
bg: Вид на чертата

en: Copy
bg: Запомняне

en: Copy selection
bg: Запомняне на избраното

en: Cut
bg: Изрязване

en: Cut selection
bg: Изрязване на избраното

[ctx: tfmain.editdeleteselection.caption]
en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete selection
bg: Изтриване на избраното

[ctx: TFMAIN.EDITDESELECT.HINT]
en: Deselect
bg: Сваляне на избора

[ctx: TFMAIN.EDITINVERTSELECTION.HINT]
en: Invert selection
bg: Обръщане на избора

en: Move down
bg: Местене надолу

en: Send to back
bg: Местене назад

en: Bring to front
bg: Местене напред

en: Move up
bg: Местене нагоре

[ctx: TFMAIN.EDITPASTE.HINT]
en: Paste
bg: Поставяне

en: Paste as new image
bg: Поставяне като ново изображение

en: Paste as new layer
bg: Поставяне като нов слой

[ctx: TFMAIN.EDITREDO.HINT]
en: Redo
bg: Връщане

[ctx: tfmain.editselectall.caption]
en: Select all
bg: Избиране на всичко

[ctx: tfmain.editselectall.hint]
en: Select all
bg: Избиране на всичко

en: Edit selection...
bg: Обработка на избраното...

en: Selection fit
bg: Вместване на избраното

en: Align shape to the bottom
bg: Подравняване на формата надолу

en: Align shape left
bg: Подравняване на формата наляво

en: Align shape right
bg: Подравняване на формата надясно

en: Align shape to the top
bg: Подравняване на формата нагоре

en: Center shape horizontally
bg: Водоравно осредняване на формата

en: Center shape vertically
bg: Отвесно осредняване на формата

en: Convert shape to curve
bg: Преобразуване на формата в крива

en: Undo
bg: Отмяна

en: Undo last modification
bg: Отмяна на последната промяна

[ctx: TFMAIN.EMBEDDEDCANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancel modifications
bg: Отказ от измененията

en: Validate
bg: Одобряване

en: Validate modifications
bg: Одобряване на измененията

en: Export as...
bg: Изнасяне като...

en: Choose entry...
bg: Избиране на предмет...

en: Choose entry within file
bg: Избиране на предмет от файл

[ctx: tfmain.fileexport.caption]
en: Export...
bg: Изнасяне...

en: Import 3D object...
bg: Внасяне на тримерен предмет...

en: Load selection...
bg: Зареждане на избор...

en: New...
bg: Нов...

en: Create a new file
bg: Създаване на нов файл

en: Open...
bg: Отваряне...

[ctx: TFMAIN.FILEOPEN.HINT]
en: Open existing file
bg: Отварянето на съществуващ файл

en: Print...
bg: Разпечатване...

[ctx: TFMAIN.FILEQUIT.HINT]
en: Quit
bg: Изход

[ctx: TFMAIN.FILERELOAD.CAPTION]
en: Reload
bg: Презареждане

en: Remember save format
bg: Запомняне на формата за съхраняване

en: Run script...
bg: Изпълняване на скрипт...

[ctx: TFMAIN.FILESAVE.CAPTION]
en: Save
bg: Съхраняване

en: Save current file
bg: Съхраняване на текущия файл

en: Save as...
bg: Съхраняване като...

en: Save file as
bg: Съхраняване на файла като...

en: Save in same folder...
bg: Съхраняване в същата папка...

[ctx: TFMAIN.FILESAVESELECTIONAS.CAPTION]
en: Save selection as...
bg: Съхраняване на избраното като...

[ctx: tfmain.fileuseimagebrowser.caption]
en: Use image browser
bg: Използване на обзорник за изображенията

[ctx: TFMAIN.FILTERBLURCORONA.CAPTION]
en: Corona blur...
bg: Венечно размиване...

[ctx: TFMAIN.FILTERBLURCUSTOM.CAPTION]
en: Custom blur...
bg: Нагласено размиване...

[ctx: TFMAIN.FILTERBLURDISK.CAPTION]
en: Disk blur...
bg: Кръгово размиване...

[ctx: TFMAIN.FILTERBLURFAST.CAPTION]
en: Fast blur...
bg: Бързо размиване...

[ctx: TFMAIN.FILTERBLURMOTION.CAPTION]
en: Motion blur...
bg: Раздвижено размиване...

[ctx: TFMAIN.FILTERBLURPRECISE.CAPTION]
en: Precise blur...
bg: Точно размиване...

[ctx: TFMAIN.FILTERBLURRADIAL.CAPTION]
en: Gaussian blur...
bg: Гаусово размиване...

en: Complementary colors
bg: Допълнителни цветове

en: Contour
bg: Очертаване

en: Cylinder
bg: Цилиндър

en: Emboss...
bg: Вкопаване...

en: Apply function...
bg: Прилагане на функцията...

en: Grayscale
bg: Сиво- бяло

[ctx: TFMAIN.FILTERLINEARNEGATIVE.CAPTION]
en: Linear negative
bg: Линеен негатив

[ctx: tfmain.filternegative.caption]
en: Negative
bg: Негатив

en: Noise filter...
bg: Шумов филтър...

en: Plane (slow)
bg: Равнинно (бавно)

en: Rain...
bg: Дъжд...

en: Sharpen...
bg: Изостряне...

en: Smooth
bg: Изглаждане

[ctx: TFMAIN.FILTERSPHERE.CAPTION]
en: Sphere
bg: Сфера

en: Twirl...
bg: Усукване...

en: Wave displacement...
bg: Вълново изместване...

en: Forget dialog box answers
bg: Забравяне на отговорите за питащите прозорци

en: Forget answers given to dialog boxes
bg: Забравяне на отговорите, дадени на питащите прозорци

en: About...
bg: За...

en: Index...
bg: Указател...

en: Canvas size...
bg: Размер на платното...

en: Clear alpha channel and set background
bg: Запълване на прозрачните области с подцветката

en: Crop to selection
bg: Орязване до избраното

en: Crop to selection and current layer
bg: Орязване до избраното и текущия слой

[ctx: tfmain.imagehorizontalflip.caption]
en: Horizontal flip
bg: Водоравно обръщане

[ctx: tfmain.imagehorizontalflip.hint]
en: Flip image horizontally
bg: Водоравно обръщане на изборажението

[ctx: tfmain.imagelinearnegative.caption]
en: Linear negative
bg: Линеен негатив

[ctx: tfmain.imagenegative.caption]
en: Negative
bg: Негатив

en: Repeat...
bg: Повтаряне...

en: Resample...
bg: Преоразмеряване...

en: Resample image
bg: Преоразмеряване на изображението

en: Rotate 180°
bg: Завъртане на 180°

en: Rotate 90° CCW
bg: Завъртане на 270°

en: Rotate 90° CW
bg: Завъртане на 90°

en: Smart zoom x3
bg: Умно увеличаване х 3

en: Swap red and blue channels
bg: Размяна на червения и синия канал

[ctx: tfmain.imageverticalflip.caption]
en: Vertical flip
bg: Отвесно обръщане

en: Flip image vertically
bg: Отвесно обръщане на изображението

[ctx: TFMAIN.IMAGE_CURRENTTOOL.HINT]
en: Selected tool
bg: Избрано пособие

[ctx: TFMAIN.IMAGE_SWAPCOLORS.HINT]
en: Switch color
bg: Превключване на цвета

en: Dock layers and colors
bg: Загнездване на слоевете и цветовете

[ctx: TFMAIN.ITEMDONATE.CAPTION]
en: Donate...
bg: Дарение...

en: Fullscreen
bg: Цял екран

[ctx: tfmain.itemuseimagebrowser.caption]
en: Use image browser
bg: Използване на обзорник за изображенията

en: Dock toolbox
bg: Загнездване на крилосто с пособия

en: Altitude
bg: Височина

[ctx: tfmain.label_back.caption]
en: Back
bg: Подцв.

[ctx: TFMAIN.LABEL_BRUSH.CAPTION]
en: Brush
bg: Четка

en: Coordinates
bg: Координати

en: Color difference
bg: Цветова разлика

en: Current zoom
bg: Текущо увеличение

[ctx: TFMAIN.LABEL_CURVE.CAPTION]
en: Curve
bg: Крива

[ctx: TFMAIN.LABEL_ERASER.CAPTION]
en: Erase
bg: Изтриване

[ctx: TFMAIN.LABEL_GRID.CAPTION]
en: Grid
bg: Решетка

[ctx: TFMAIN.LABEL_OUTLINEWIDTH.CAPTION]
en: Width
bg: Ширина

[ctx: TFMAIN.LABEL_PEN.CAPTION]
en: Pen
bg: Молив

[ctx: TFMAIN.LABEL_PENWIDTH.CAPTION]
en: Width
bg: Ширина

[ctx: TFMAIN.LABEL_PHONGBORDER.CAPTION]
en: Border
bg: Обрамчване

en: Ratio
bg: Съотношение

[ctx: TFMAIN.LABEL_SHADOWOFFSET.CAPTION]
en: Offset
bg: Отместване

[ctx: TFMAIN.LABEL_SHAPE.CAPTION]
en: Shape
bg: Форма

en: Spacing
bg: Разредка

[ctx: TFMAIN.LABEL_TEXT.CAPTION]
en: Text
bg: Текст

[ctx: TFMAIN.LABEL_TEXTBLUR.CAPTION]
en: Blur
bg: Размиване

[ctx: TFMAIN.LABEL_TOLERANCE.CAPTION]
en: Tolerance
bg: Допуск

[ctx: tfmain.layeraddnew.hint]
en: Add new layer
bg: Добавяне на нов слой

[ctx: tfmain.layerduplicate.hint]
en: Duplicate selected layer
bg: Повтаряне на избрания слой

[ctx: TFMAIN.LAYERFROMFILE.HINT]
en: Import layer from file...
bg: Внасяне на слой от файл...

en: Flip layer horizontally
bg: Водоравно обръщане на слоя

[ctx: TFMAIN.LAYERMERGEOVER.HINT]
en: Merge layer over
bg: Сливане с долните слоеве

[ctx: TFMAIN.LAYERMOVE.HINT]
en: Move layer
bg: Преместване на слоя

en: Rasterize layer
bg: Преобразуване към решетъчен слой

[ctx: TFMAIN.LAYERREMOVECURRENT.HINT]
en: Remove layer
bg: Премахване на слоя

[ctx: TFMAIN.LAYERROTATE.HINT]
en: Rotate layer
bg: Завъртане на слоя

[ctx: tfmain.layerverticalflip.hint]
en: Flip layer vertically
bg: Отвесно обръщане на слоя

en: Zoom layer
bg: Увеличаване на слоя

en: Load selection
bg: Зареждане на избор

[ctx: TFMAIN.MENUCOLORS.CAPTION]
en: Colors
bg: Цветове

en: Show coordinates
bg: Показване на координати

en: Show copy/paste toolbar
bg: Показване на лента за запомняне/ поставяне

en: Dock left
bg: Загнездване отляво

en: Dock right
bg: Загнездване отдясно

[ctx: TFMAIN.MENUEDIT.CAPTION]
en: Edit
bg: Обработка

en: File
bg: Файл

en: Show file toolbar
bg: Показване на файлова лента

[ctx: TFMAIN.MENUFILTER.CAPTION]
en: Filter
bg: Филтри

[ctx: TFMAIN.MENUHELP.CAPTION]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: TFMAIN.MENUIMAGE.CAPTION]
en: Image
bg: Изображение

[ctx: tfmain.menulanguage.caption]
en: Language
bg: Език/ Language

[ctx: TFMAIN.MENURADIALBLUR.CAPTION]
en: Radial blur
bg: Лъчево размиване

[ctx: TFMAIN.MENURECENTFILES.CAPTION]
en: Recent files
bg: Скорошни файлове

[ctx: TFMAIN.MENUREMOVETRANSPARENCY.CAPTION]
en: Remove transparency
bg: Премахване на прозрачността

[ctx: TFMAIN.MENURENDER.CAPTION]
en: Render
bg: Измазване

[ctx: tfmain.menuscript.caption]
en: Script
bg: Скрипт

[ctx: TFMAIN.MENUSELECT.CAPTION]
en: Select
bg: Избиране

[ctx: tfmain.menushowpalette.caption]
en: Show palette
bg: Показване на палитрата

[ctx: TFMAIN.MENUTOOL.CAPTION]
en: Tools
bg: Пособия

en: Undock
bg: Отгнездване

en: Show undo/redo toolbar
bg: Показване на лента за отмяна/връщане

[ctx: TFMAIN.MENUVIEW.CAPTION]
en: View
bg: Изглед

en: Show zoom toolbar
bg: Показване на лента за увеличаване

[ctx: TFMAIN.OPEN3DOBJECTDIALOG.TITLE]
en: Import 3D object
bg: Внасяне на тримерен предмет

en: Open brush
bg: Отваряне на четка

[ctx: TFMAIN.OPENPICTUREDIALOG1.TITLE]
en: Open existing image
bg: Отварянето на съществуващо изображение

[ctx: TFMAIN.PERSPECTIVE_REPEAT.HINT]
en: Repeat image
bg: Повтаряне на изображението

[ctx: TFMAIN.PERSPECTIVE_TWOPLANES.HINT]
en: Draw opposite plane too
bg: Изчертаване и на противоположна равнина

en: Camouflage
bg: Маскировка

en: Clouds
bg: Облаци

en: Water with custom colors
bg: Вода с нагласени цветове

[ctx: TFMAIN.RENDERCYCLICPERLINNOISE.CAPTION]
en: Cyclic Perlin noise
bg: Повтарящ пърлинов шум

en: Marble
bg: Мрамор

en: Metal floor
bg: Метален под

en: Perlin noise
bg: Пърлинов шум

en: Plastik
bg: Пластмаса

en: Round stone
bg: Объл камък

en: Snow print
bg: Снежна снимка

en: Stone
bg: Камък

[ctx: TFMAIN.RENDERWATER.CAPTION]
en: Water
bg: Вода

en: Wood
bg: Дърво

en: Vertical wood
bg: Отвесна дървесина

en: Save file as...
bg: Съхраняване на файла като...

[ctx: TFMAIN.SAVESELECTIONDIALOG.TITLE]
en: Save selection as...
bg: Съхраняване на избраното като...

en: Flip selection horizontally
bg: Водоравно обръщане на избраното

en: Flip selection vertically
bg: Отвесно обръщане на избраното

en: Horizontal size of the arrow
bg: Водоравен размер на стрелката

en: Vertical size of the arrow
bg: Отвесен размер на стрелката

en: Spacing between patterns
bg: Разстояние между шарките

[ctx: TFMAIN.SPINEDIT_ERASER.HINT]
en: Eraser opacity
bg: Прозрачност на гумичката

[ctx: TFMAIN.SPINEDIT_PENWIDTH.HINT]
en: Pen width
bg: Ширина на молива

[ctx: TFMAIN.SPINEDIT_PHONGBORDERSIZE.HINT]
en: Border size
bg: Дебелина на рамката

[ctx: TFMAIN.SPINEDIT_SHAPEALTITUDE.HINT]
en: Shape altitude
bg: Височина на формата

[ctx: TFMAIN.SPINEDIT_TEXTBLUR.HINT]
en: Shadow blur
bg: Сенчесто размиване

[ctx: TFMAIN.SPINEDIT_TEXTOUTLINEWIDTH.HINT]
en: Text outline width
bg: Дебелина на рамката на текста

[ctx: TFMAIN.SPINEDIT_TEXTSHADOWX.HINT]
en: Horizontal shadow offset
bg: Водоравно отместване на сянката

[ctx: TFMAIN.SPINEDIT_TEXTSHADOWY.HINT]
en: Vertical shadow offset
bg: Отвесно отместване на сянката

en: Text size
bg: Размер на текста

[ctx: tfmain.toolbrush.hint]
en: Brush
bg: Четка

en: Change docking
bg: Промяна на загнездването

[ctx: TFMAIN.TOOLCOLORPICKER.HINT]
en: Color picker
bg: Цветомер

en: Deformation
bg: Разкривяване

en: Deformation grid
bg: Решетка за разкривяване

en: Edit shape
bg: Обработка на форма или слой

[ctx: TFMAIN.TOOLELLIPSE.HINT]
en: Ellipse
bg: Елипса

[ctx: TFMAIN.TOOLERASER.HINT]
en: Eraser
bg: Гумичка

en: Floodfill
bg: Заливане

en: Gradient
bg: Преливане

en: Render gradient
bg: Измаване на преливането

en: Hand
bg: &Ръка

en: Move and scroll picture
bg: Преместване и превъртане на изображението

[ctx: tfmain.toolhotspot.caption]
en: Hot spot
bg: Гореща област

en: Choose hot spot of a cursor
bg: Избиране на гореща област на показалец

en: Magic wand
bg: Жезъл

en: Magic wand select
bg: Избиране с жезъл

[ctx: TFMAIN.TOOLMOVESELECTION.HINT]
en: Move selection
bg: Преместване на избраното

en: Opened curve
bg: Отворена крива

[ctx: TFMAIN.TOOLPEN.CAPTION]
en: Pen
bg: Молив

en: Simple pen
bg: Обикновен молив

[ctx: TFMAIN.TOOLPHONG.HINT]
en: Shaded shape
bg: Сенчеста форма

en: Polygon
bg: Многоъгълник

en: Polygon or polyline
bg: Многоъгълник или многостранник

en: Polyline
bg: Множествена линия

[ctx: TFMAIN.TOOLRECT.HINT]
en: Rectangle
bg: Правоъгълник

[ctx: TFMAIN.TOOLROTATESELECTION.HINT]
en: Rotate selection
bg: Завъртане на избраното

[ctx: TFMAIN.TOOLSELECTELLIPSE.HINT]
en: Select ellipse
bg: Избиране на елипса

[ctx: TFMAIN.TOOLSELECTPEN.CAPTION]
en: Selection pen
bg: Избиращ молив

[ctx: TFMAIN.TOOLSELECTPEN.HINT]
en: Draw selection with pen
bg: Очертаване на избраното с молив

[ctx: TFMAIN.TOOLSELECTPOLY.HINT]
en: Select polygon
bg: Избиране на многоъгълник

[ctx: TFMAIN.TOOLSELECTRECT.HINT]
en: Select rectangle
bg: Избиране на правоъгълник

[ctx: TFMAIN.TOOLSELECTSPLINE.HINT]
en: Select curve
bg: Избиране по крива

[ctx: TFMAIN.TOOLSPLINE.CAPTION]
en: Curve
bg: Крива

[ctx: TFMAIN.TOOLSPLINE.HINT]
en: Curve
bg: Крива

[ctx: TFMAIN.TOOLTEXT.HINT]
en: Text
bg: Текст

[ctx: TFMAIN.TOOL_CAPFLAT.HINT]
en: Flat cap
bg: Плосък край

[ctx: TFMAIN.TOOL_CAPROUND.HINT]
en: Round cap
bg: Закръглен край

[ctx: TFMAIN.TOOL_CAPSQUARE.HINT]
en: Square cap
bg: Правоъгълен край

[ctx: TFMAIN.TOOL_CLOSESHAPE.HINT]
en: Close shape
bg: Избиране на форма

en: Draw an angle
bg: Чертане на ъгъл

en: Autodetect angles
bg: Самооткриване на ъглите

en: Draw a curve
bg: Чертане на крива

en: Move point
bg: Преместване на точката

[ctx: TFMAIN.TOOL_DRAWSHAPEBORDER.HINT]
en: Draw border
bg: Обрамчване

en: Make transparent
bg: Да се направи прозрачно

en: Soften
bg: Смекчаване

en: Darken
bg: Затъмняване

en: Lighten
bg: Осветяване

en: Sharpen
bg: Изостряне

[ctx: TFMAIN.TOOL_FILLSHAPE.HINT]
en: Fill shape
bg: Запълване на формата

[ctx: TFMAIN.TOOL_GRIDMOVEWITHOUTDEFORMATION.HINT]
en: Move grid without deformation
bg: Местене на решетката без разкривяване

[ctx: TFMAIN.TOOL_PHONGSHAPECONE.HINT]
en: Cone
bg: Конус

[ctx: TFMAIN.TOOL_PHONGSHAPEHORIZONTALCYLINDER.HINT]
en: Horizontal cylinder
bg: Водоравен цилиндър

[ctx: TFMAIN.TOOL_PHONGSHAPERECTANGLE.HINT]
en: Rectangle
bg: Правоъгълник

[ctx: TFMAIN.TOOL_PHONGSHAPEROUNDRECT.HINT]
en: Rounded rectangle
bg: Заоблен правоъгълник

[ctx: TFMAIN.TOOL_PHONGSHAPESPHERE.HINT]
en: Sphere
bg: Сфера

[ctx: TFMAIN.TOOL_PHONGSHAPEVERTICALCONE.HINT]
en: Vertical cone
bg: Отвесен конус

[ctx: TFMAIN.TOOL_PHONGSHAPEVERTICALCYLINDER.HINT]
en: Vertical cylinder
bg: Отвесен цилиндър

en: Align left
bg: Подравняване вляво

en: Align right
bg: Подравняване вдясно

[ctx: TFMAIN.TOOL_TEXTFONT.HINT]
en: Choose font...
bg: Избор на шрифт...

[ctx: TFMAIN.TOOL_TEXTOUTLINE.HINT]
en: Text outline
bg: Обрамчване на текста

[ctx: TFMAIN.TOOL_TEXTSHADOW.HINT]
en: Text shadow
bg: Сянка на текста

[ctx: TFMAIN.VIEWCOLORS.CAPTION]
en: Colors
bg: Цветове

en: Dark theme
bg: Тъмна разцветка

[ctx: TFMAIN.VIEWGRID.CAPTION]
en: Grid
bg: Решетка

en: Image list
bg: Списък с изображения

[ctx: tfmain.viewlayerstack.caption]
en: Layers
bg: Слоеве

[ctx: TFMAIN.VIEWLAYERSTACKBUTTON.CAPTION]
en: Show layers
bg: Показване на слоевете

[ctx: TFMAIN.VIEWLAYERSTACKBUTTON.HINT]
en: Show or hide layer stack window
bg: Показване или скриване на купа със слоевете

[ctx: tfmain.viewpalette.caption]
en: Palette
bg: Палитра

en: Status bar
bg: Лента на състоянието

en: Toolbox
bg: Пособия

en: Set workspace color...
bg: Смяна на цвета на работното поле...

[ctx: tfmain.viewzoomfit.caption]
en: Zoom fit
bg: Вместващо увеличаване

[ctx: TFMAIN.VIEWZOOMFIT.HINT]
en: Zoom to fit in the window
bg: Увеличаване до вместване в прозореца

[ctx: TFMAIN.VIEWZOOMIN.HINT]
en: Zoom in
bg: Увеличаване

[ctx: TFMAIN.VIEWZOOMORIGINAL.CAPTION]
en: Original size
bg: Присъщ размер

[ctx: TFMAIN.VIEWZOOMOUT.HINT]
en: Zoom out
bg: Намаляване

[ctx: TFMOTIONBLUR.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFMOTIONBLUR.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

en: Oriented
bg: Насочено

[ctx: TFMOTIONBLUR.LABEL_DISTANCE.CAPTION]
en: Distance :
bg: Разстояние:

[ctx: tfmultiimage.button_cancel.caption]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: tfmultiimage.button_ok.caption]
en: OK
bg: Добре

en: Choose image
bg: Избиране на изображение

[ctx: TFNEWIMAGE.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFNEWIMAGE.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

[ctx: TFNEWIMAGE.CAPTION]
en: New image
bg: Ново изображение

[ctx: TFNEWIMAGE.LABEL_HEIGHT.CAPTION]
en: Height :
bg: Височина:

en: Ratio :
bg: Съотношение:

en: Memory required :
bg: Необходима памет:

[ctx: TFNEWIMAGE.LABEL_WIDTH.CAPTION]
en: Width :
bg: Ширина:

[ctx: tfnoisefilter.button_cancel.caption]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: tfnoisefilter.button_ok.caption]
en: OK
bg: Добре

en: Noise filter
bg: Шумов филтър

en: Opacity:
bg: Непрозрачност:

en: Grayscale noise
bg: Сив шум

en: RGB noise
bg: ЧЗС шум

[ctx: TFOBJECT3D.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFOBJECT3D.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

en: 3D object
bg: 3М предмет

[ctx: TFOBJECT3D.LABEL_COLOR.CAPTION]
en: Color :
bg: Цвят:

[ctx: tfobject3d.label_color1.caption]
en: Color :
bg: Цвят:

[ctx: TFOBJECT3D.LABEL_HEIGHT.CAPTION]
en: Height :
bg: Височина:

en: Lights :
bg: Светлини:

[ctx: TFOBJECT3D.LABEL_OPACITY.CAPTION]
en: Opacity :
bg: Прозрачност:

[ctx: TFOBJECT3D.LABEL_WIDTH.CAPTION]
en: Width :
bg: Ширина:

[ctx: TFOBJECT3D.LABEL_ZOOM.CAPTION]
en: Zoom
bg: Увеличаване

en: Lights
bg: Светлини

en: Rendering
bg: Измазване

[ctx: TFPHONGFILTER.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFPHONGFILTER.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

[ctx: TFPHONGFILTER.GROUPBOX_COLOR.CAPTION]
en: Color
bg: Цвят

en: Light position :
bg: Разположение на светлината:

en: B
bg: С

en: G
bg: З

[ctx: TFPHONGFILTER.RADIO_MAPLIGHTNESS.CAPTION]
en: Lightness
bg: Осветеност

en: Linear lightness
bg: Линейна осветеност

en: R
bg: Ч

[ctx: TFPHONGFILTER.RADIO_MAPSATURATION.CAPTION]
en: Saturation
bg: Насищане

en: Back color
bg: Подцветка

en: Keep
bg: Запазване

en: Pen color
bg: Цвят на молива

[ctx: TFPIXELATE.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFPIXELATE.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

[ctx: TFPIXELATE.LABEL_QUALITY.CAPTION]
en: Quality :
bg: Качество:

[ctx: tfposterize.button_cancel.caption]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: tfposterize.button_ok.caption]
en: OK
bg: Добре

en: Levels :
bg: Равнища:

en: Preview
bg: Преглед

en: Configure...
bg: Настройка...

en: Print!
bg: Разпечатване!

[ctx: tfprint.button_zoomfit.caption]
en: Zoom fit
bg: Вместващо увеличаване

en: Print
bg: Разпечатване

[ctx: tfprint.checkbox_ratio.caption]
en: Keep aspect ratio
bg: Запазване на съотношението

en: Image size
bg: Размер на изображението

en: Margins
bg: Полета

en: Bottom:
bg: Долно:

en: Height:
bg: Височина:

en: Left:
bg: Ляво:

en: Orientation:
bg: Насоченост:

en: Printer and paper:
bg: П.у. и хартия:

en: Right:
bg: Дясно:

en: Top:
bg: Горно:

en: Width:
bg: Ширина:

en: Question
bg: Въпрос

en: Remember this choice
bg: Запомняне на избора

[ctx: TFRADIALBLUR.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFRADIALBLUR.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

[ctx: TFRADIALBLUR.CAPTION]
en: Radial blur
bg: Лъчево размиване

[ctx: TFRADIALBLUR.LABEL_RADIUS.CAPTION]
en: Radius :
bg: Радиус:

[ctx: tfrain.button_cancel.caption]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: tfrain.button_ok.caption]
en: OK
bg: Добре

en: Rain
bg: Дъжд

en: Quantity:
bg: Количество:

en: Wind :
bg: Вятър:

[ctx: TFRESAMPLE.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFRESAMPLE.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

[ctx: TFRESAMPLE.CAPTION]
en: Resample
bg: Преоразмеряване

[ctx: tfresample.checkbox_ratio.caption]
en: Keep aspect ratio
bg: Запазване на съотношението

[ctx: TFRESAMPLE.LABEL_HEIGHT.CAPTION]
en: Height :
bg: Височина:

[ctx: TFRESAMPLE.LABEL_QUALITY.CAPTION]
en: Quality :
bg: Качество:

[ctx: TFRESAMPLE.LABEL_WIDTH.CAPTION]
en: Width :
bg: Ширина:

[ctx: tfsaveoption.button_cancel.caption]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: tfsaveoption.button_ok.caption]
en: OK
bg: Добре

[ctx: tfsaveoption.caption]
en: Save
bg: Съхраняване

en: Quality:
bg: Качество:

en: Color depth:
bg: Цветна дълбочина:

en: Size:
bg: Размер:

en: 16 colors
bg: 16 цвята

en: 24 bits
bg: 24 разряда

en: 256 colors
bg: 256 цвята

en: 2 colors
bg: 2 цвята

en: 32 bits
bg: 32 разряда

[ctx: TFSHARPEN.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFSHARPEN.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

en: Sharpen/Smooth
bg: Изостряне/ Изглаждане

[ctx: TFSHARPEN.LABEL_AMOUNT.CAPTION]
en: Amount :
bg: Количество:

[ctx: TFSHIFTCOLORS.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFSHIFTCOLORS.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

[ctx: TFSHIFTCOLORS.CAPTION]
en: Shift colors
bg: Изместване на цветовете

[ctx: tfshiftcolors.checkbox_gsba.caption]
en: Corrected hue and lightness
bg: Поправени отенък и осветеност

[ctx: TFSHIFTCOLORS.LABEL1.CAPTION]
en: Hue
bg: Отенък

[ctx: TFSHIFTCOLORS.LABEL2.CAPTION]
en: Saturation
bg: Насищане

[ctx: TFTOOLBOX.CAPTION]
en: Tools
bg: Пособия

[ctx: TFTWIRL.BUTTON_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: TFTWIRL.BUTTON_OK.CAPTION]
en: OK
bg: Добре

[ctx: TFTWIRL.LABEL_ANGLE.CAPTION]
en: Angle :
bg: Ъгъл:

[ctx: TFTWIRL.LABEL_RADIUS.CAPTION]
en: Radius :
bg: Радиус:

[ctx: tfwavedisplacement.button_cancel.caption]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: tfwavedisplacement.button_ok.caption]
en: OK
bg: Добре

en: Wavelength :
bg: Вълнова дължина:

en: Action in progress
bg: Действието се извършва

en: Add files to the image processing list
bg: Добавяне към списък за обработка

en: Add color to palette
bg: Добавяне на цвета в палитрата

en: Align shape
bg: Подравняване на формата

en: all
bg: всички

en: All supported filetypes
bg: Всички поддържани файлове

en: Animated GIF
bg: Раздвижен GIF

en: Autodetect
bg: Самоопределяне

en: Press BACKSPACE to remove last point
bg: Премахване

en: Best quality
bg: Качество на сбиване на JPG

en: Blue
bg: Синьо

en: Brightness
bg: Яркост

en: Bytes
bg: Байта

[ctx: uresourcestrings.rscancel]
en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancelled by user
bg: Отказано от потребителя

en: Cannot open file
bg: Грешка при отваряне на файла

[ctx: uresourcestrings.rscanvassize]
en: Canvas size
bg: Размер на платното

en: Close request
bg: Заявка за затваряне

en: Color description: click to type in a color with the keyboard using color names or CSS notation.
bg: Описание на цвета: цъкнете, за да напишете цвят по име или по CSS означение.

[ctx: uresourcestrings.rscolors]
en: Colors
bg: Цветове

en: Are you sure you want to delete this file from the container?
bg: Наистина ли искате да изтриете файла от съдържателя?

en: Are you sure you want to delete these %1 files from the container?
bg: Наистина ли искате да изтриете тези %1 файла от съдържателя?

en: Are you sure you want to move these %1 files to the trash?
bg: Наистина ли искате да преместите тези %1 файла в кошчето?

en: Contrast
bg: Контраст

en: Crop
bg: Орязване

en: Default palette
bg: Подразбирана палитра

[ctx: uresourcestrings.rsdeletefile]
en: Delete
bg: Изтриване

en: Directory is not empty
bg: Папката не е празна

en: Edit selection
bg: Обработка на избраното

en: Layer is empty
bg: Слоят е празен

en: Selection is empty
bg: Избирането е празно

en: Enter layer name:
bg: Въведете име на слоя:

en: Error
bg: Грешка

en: Exit request
bg: Заявка за излизане

en: expects one parameter :
bg: очаква един ключ :

en: expects two parameters :
bg: очаква два ключа :

en: expects N parameters :
bg: очаква N ключа :

en: Fast
bg: Бързо

en: File cannot be empty
bg: Файлът не може да е празен

en: Date
bg: Дата

en: This file extension is not supported.
bg: Файловото разширение не се поддържа.

en: Filename
bg: Файлово име

en: File not found!
bg: Файлът не е намерен!

en: File not saved
bg: Файлът не е съхранен

en: Size
bg: Размер

en: File system
bg: Файлова уредба

en: Type
bg: Вид

en: Folder
bg: Папка

en: Green
bg: Зелено

[ctx: uresourcestrings.rshotspot]
en: Hot spot
bg: Гореща област

[ctx: uresourcestrings.rshue]
en: Hue
bg: Отенък

en: There is already an image with this size and depth.
bg: Вече има изображение с такъв размер и дълбочина.

en: Icon/cursor
bg: Значе/ показалец

[ctx: uresourcestrings.rsiconsize]
en: Icon size
bg: Размер на значетата

en: Image is too big
bg: Изображението е твърде голямо

en: Infinity
bg: Безкрайност

[ctx: uresourcestrings.rsintensity]
en: Intensity
bg: Наситеност

en: Internal error
bg: Вътрешна грешка

en: Invalid name
bg: Недопустимо име

en: Invalid opacity :
bg: Недопустима прозрачност :

en: Invalid resample size :
bg: Недопустим размер за преоразмеряване :

en: Invalid size for new :
bg: Недопустим размер за ново изображение :

en: Do you want to keep changes?
bg: Искате ли да запазите промените?

en: Keep empty space around opaque pixels?
bg: Запазване на празното място около прозрачните точки?

en: Landscape
bg: Пейзаж

en: The latest version of LazPaint available online is
bg: Най-новото издание на LazPaint, което може да се свали е

[ctx: uresourcestrings.rslayer]
en: Layer
bg: слой

[ctx: uresourcestrings.rslayers]
en: Layers
bg: Слоеве

[ctx: uresourcestrings.rslazpaint]
en: LazPaint
bg: ЛазПейнт

en: LazPaint only
bg: Само LazPaint

en: Light
bg: Светлина

[ctx: uresourcestrings.rslightness]
en: Lightness
bg: Осветеност

en: Light position
bg: Разположение на светлината

en: Linear
bg: Линейно

en: Linear RGB
bg: Линейно ЧЗС

en: Loading
bg: Зареждане

en: Load palette...
bg: Зареждане на палитра...

en: Loop count
bg: Брой повторения

en: You are trying to open more than one file. How would you like these files to be opened?
bg: Опитвате се да отворите повече от един файл. Как искате да се случи?

en: Network
bg: Мрежа

[ctx: uresourcestrings.rsnewimage]
en: New image
bg: Ново изображение

en: No
bg: Не

en: No active layer
bg: Няма деен слой

en: There is no active selection
bg: Няма нищо избрано

en: Do not save and open another file
bg: Да не се съхранява и да се отвори друг файл

en: noname
bg: без име

en: Normal
bg: Обикновен

en: There is nothing to be deformed
bg: Няма нищо за разкривяване

en: Okay
bg: Добре

en: Opacity
bg: Прозрачност

en: Open
bg: Отваряне

en: Open files as layers in a single image
bg: Отваряне на всички като слоеве на едно изображение

en: Open the first file only
bg: Отваряне само на първия

en: Opening
bg: Отваряне

en: Open multiple image files
bg: Отваряне на много файлове с изображения

en: Other...
bg: Друго...

en: File already exists. Do you want to overwrite it?
bg: Файлът вече съществува. Да бъде ли заменен?

en: Palette options
bg: Възможности на палитрата

en: Portrait
bg: Портрет

en: Preset name
bg: Предварително зададено име

en: px
bg: точки

en: RAM disk
bg: RAM диск

en: Raster layer
bg: Решетъчен слой

en: Recent directories:
bg: Скорошни папки

en: Red
bg: Червено

[ctx: uresourcestrings.rsreload]
en: Reload
bg: Презареждане

en: Bitmap has been modified. Do you really want to reload?
bg: Изображението е променено. Наистина ли искате да го презаредите?

en: Removable
bg: Премахваем

en: Remove color from palette
bg: Премахване на цвета от палитрата

[ctx: uresourcestrings.rsrepeatimage]
en: Repeat image
bg: Повтаряне на изображението

en: Resampling image...
bg: Преоразмеряване на изображението...

en: Press ENTER to validate
bg: Натиснете Enter, за да одобрите

[ctx: uresourcestrings.rsrgb]
en: RGB
bg: ЧЗС

en: Use RIGHT click to define source
bg: Укажете източника с ДЕСЕН цък

[ctx: uresourcestrings.rssaturation]
en: Saturation
bg: Насищане

[ctx: uresourcestrings.rssave]
en: Save
bg: Съхраняване

en: Save with specified filename
bg: Съхраняване под указаното име

en: Current bitmap has been modified. Do you want to save changes?
bg: Изображението е променено. Искате ли да запазите промените?

en: Save palette as...
bg: Съхраняване на палитрата като...

[ctx: uresourcestrings.rsscript]
en: Script
bg: Скрипт

[ctx: uresourcestrings.rsselectblendoperation]
en: Select blend operation
bg: Избор на смесване

[ctx: uresourcestrings.rsshowpalette]
en: Show palette
bg: Показване на палитрата

en: Source position
bg: Местоположение на източника

[ctx: uresourcestrings.rsspline]
en: Spline
bg: Сплайн (кривка)

en: Device
bg: Устройство

en: There are no checked items. Check some items or add some new ones.
bg: Няма отметнати предмети. Отметнете някои или добавете нови.

en: There is no file name given for this file. Use "Save as..." from the main menu.
bg: Няма указано име за този файл. Използвайте „Съхраняване като...“ от главния изборник.

en: To do
bg: За обработка

en: Images left: %1
bg: Оставащи изображения: %1

en: Tool cannot be used on an invisible layer
bg: Пособието не е приложимо за невидим слой

en: Too many actions
bg: Твърде много действия

en: Too many layers
bg: Твърде много слоеве

en: Too many shapes in layer
bg: Твърде много форми в слоя

en: Total images: %1
bg: Общо изображения: %1

en: Transfer selection to other layer?
bg: Прехвърляне на избраното в друг слой?

en: Do you want to transform content of the selection?
bg: Искате ли да преобразувате съдържанието на избора?

en: Unable to apply filter :
bg: Неуспешно прилагане на филтъра:

en: Unable to load file :
bg: Неуспешно зареждане на файл:

en: Unable to save file :
bg: Неуспешно съхраняване на файл:

en: Unknown command :
bg: Неизвестна заповед:

en: Unknown original
bg: Неизвестен произход

en: Vectorial layer
bg: Векторен слой

en: Yes
bg: Да

[ctx: uresourcestrings.rszoomlayerstackin]
en: Zoom layer stack in
bg: Увеличаване на купа

[ctx: uresourcestrings.rszoomlayerstackout]
en: Zoom layer stack out
bg: Отдалечаване на купа
