ldm 2.1.1 - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Username
da: Brugernavn

en: Password
da: Adgangskode

en: Verifying password.  Please wait.
da: Adgangskoden kontrolleres. Vent venligst ...

en: No response from server, restarting...
da: Serveren svarede ikke, genstarter ...

en: Automatic login in %d seconds
da: Logger automatisk på om %d sekunder

en: Select _Language ...
da: Vælg sprog ...

en: Select _Session ...
da: Vælg _session ...

en: Select _Host ...
da: Vælg _computer ...

en: _Reboot
da: _Genstart

en: Shut_down
da: _Luk ned

en: _Preferences
da: _Indstillinger

en: Login as Guest
da: Log på som gæst

en: Default
da: Standard

en: Failsafe xterm
da: Xterm nød løsning

en: Change _Session
da: ændre _session

en: Select your session manager:
da: Vælg session manager:

en: Select the host for your session to use:
da: Vælg computeren for denne session:

en: Change _Language
da: _Skift sprog

en: Select the language for your session to use:
da: Vælg sprog for denne session:
