leafpad 0.7.6 - en to cs translation catalogue (53 entries)

en: /_File
cs: /_Soubor

en: /File/_New
cs: /Soubor/_Nový

en: /File/_Open...
cs: /Soubor/_Otevřít

en: /File/_Save
cs: /Soubor/_Uložit

en: /File/Save _As...
cs: /Soubor/Uložit _jako...

en: /File/_Quit
cs: /Soubor/_Konec

en: /_Edit
cs: /Ú_pravy

en: /Edit/_Undo
cs: /Ú_pravy/_Zpět

en: /Edit/_Redo
cs: /Ú_pravy/Zn_ovu

en: /Edit/Cu_t
cs: /Ú_pravy/_Vyjmout

en: /Edit/_Copy
cs: /Ú_pravy/_Kopírovat

en: /Edit/_Paste
cs: /Ú_pravy/V_ložit

en: /Edit/_Delete
cs: /Ú_pravy/_Odstranit

en: /Edit/Select _All
cs: /Ú_pravy/_Vybrat vše

en: /_Search
cs: /_Hledat

en: /Search/_Find...
cs: /Hledat/_Hledat

en: /Search/Find _Next
cs: /Hledat/Hledat _následující

en: /Search/Find _Previous
cs: /Hledat/Hledat _předchozí

en: /Search/_Replace...
cs: /Hledat/Nah_radit

en: /Search/_Jump To...
cs: /Hledat/_Přejít na

en: /_Options
cs: /_Nástroje

en: /Options/_Font...
cs: /_Nástroje/_Písmo

en: /Options/_Word Wrap
cs: /Nástroje/_Zalamovat řádky

en: /Options/_Line Numbers
cs: /_Nástroje/Čí_slovat řádky

en: /Options/_Auto Indent
cs: /Nastavení/_Automatické odsazování

en: /_Help
cs: /_Nápověda

en: /Help/_About
cs: /Nápověda/O _aplikaci

en: GTK+ based simple text editor
cs: Jednoduchý GTK+ textový editor

en: Save changes to '%s'?
cs: Uložit změny v '%s'?

en: Font
cs: Písmo

en: Current Locale (%s)
cs: Aktuální locale (%s)

en: Other Codeset
cs: Jiná znaková sada

en: Code_set:
cs: Znaková _sada:

en: '%s' is not supported
cs: '%s' není podporována

en: Open
cs: Otevřít

en: Save As
cs: Uložit jako

en: C_haracter Coding:
cs: _Kódování znaků:

en: '%s' already exists. Overwrite?
cs: '%s' již existuje. Přepsat?

en: Untitled
cs: Nepojmenovaný

en: Can't convert codeset to '%s'
cs: Nemohu převést znakovou sadu na '%s'

en: Can't open file to write
cs: Nemohu otevřít soubor k zápisu

en: Can't write file
cs: Nemohu zapsat soubor

en: Search string not found
cs: Hledaný řetězec nenalezen

en: Replace?
cs: Nahradit?

en: %d strings replaced
cs: nahrazeno '%d' řetězců

en: Replace
cs: Nahradit

en: Find
cs: Hledat

en: _Match case
cs: _Rozlišovat velikost písmen

en: Replace _all at once
cs: Nahradit vš_e

en: Jump To
cs: Jit na _řádek

en: _Jump
cs: _Přejít

en: About %s
cs: O %s

en: Simple text editor
cs: Jednoduchý textový editor
