leafpad-0.8.13 - en to da translation catalogue (67 entries)

en: /_File
da: /_Fil

en: /File/_New
da: /Fil/_Ny

en: /File/_Open...
da: /Fil/_Åbn...

en: /File/_Save
da: /Fil/_Gem

en: /File/Save _As...
da: /Fil/Gem _som...

en: /File/Print Pre_view
da: /Fil/Vis u_dskrift

en: /File/_Print...
da: /Fil/_Udskriv...

en: /File/_Quit
da: /Fil/_Afslut

en: /_Edit
da: /_Rediger

en: /Edit/_Undo
da: /Rediger/_Fortryd

en: /Edit/_Redo
da: /Rediger/G_endan

en: /Edit/Cu_t
da: /Rediger/K_lip

en: /Edit/_Copy
da: /Rediger/_Kopier

en: /Edit/_Paste
da: /Rediger/Sæt i_nd

en: /Edit/_Delete
da: /Rediger/_Slet

en: /Edit/Select _All
da: /Rediger/Marker _alt

en: /_Search
da: /_Søg

en: /Search/_Find...
da: /Søg/_Find...

en: /Search/Find _Next
da: /Søg/Find _Næste

en: /Search/Find _Previous
da: /Søg/Find _foregående

en: /Search/_Replace...
da: /Søg/_Erstat...

en: /Search/_Jump To...
da: /Search/_Gå til...

en: /_Options
da: /_Indstillinger

en: /Options/_Font...
da: /Funktioner/_Skrifttype...

en: /Options/_Word Wrap
da: /Funktioner/_Ordombrydning

en: /Options/_Line Numbers
da: /Funktioner/_Linjenumre

en: /Options/_Auto Indent
da: /Funktioner/_Automatisk indryk

en: /_Help
da: /_Hjælp

en: /Help/_About
da: /Hjælp/_Om

en: GTK+ based simple text editor
da: En simpel GTK+-baseret tekstbehandler

en: Save changes to '%s'?
da: Gem ændringer til »%s«?

en: Font
da: Skrifttype

en: Current Locale (%s)
da: Nuværende lokalitet (%s)

en: Other Codeset
da: Andre kodesæt

en: Code_set:
da: Kode_sæt:

en: '%s' is not supported
da: »%s« understøttes ikke

en: Auto-Detect
da: Automatisk detektering

en: Open
da: Åbn

en: Save As
da: Gem som

en: C_haracter Coding:
da: _Karakterkodning:

en: '%s' already exists. Overwrite?
da: »%s« eksisterer allerede. Overskriv?

en: Untitled
da: Unavngivet

en: Can't convert codeset to '%s'
da: Kan ikke konvertere kodesæt til »%s«

en: Can't open file to write
da: Kan ikke åbne fil

en: Can't write file
da: Kan ikke skrive fil

en: Search string not found
da: Søgestrengen blev ikke fundet

en: Replace?
da: Erstat?

en: %d strings replaced
da: %d strenge erstattet

en: Replace
da: Erstat

en: Find
da: Søg

en: Fi_nd what:
da: Sø_g hvad:

en: Re_place with:
da: _Erstat med:

en: _Match case
da: _Søgestreng

en: Replace _all at once
da: Erstat _alle

en: Jump To
da: Gå til

en: _Jump
da: _Gå

en: _Line number:
da: _Linjenummer:

en: Credits
da: Bidragydere

en: Written by
da: Skrevet af

en: Documented by
da: Dokumenteret af

en: Translated by
da: Oversat af

en: C_redits
da: Bidragyde_re

en: _Credits
da: _Bidragydere

en: About %s
da: Om %s

en: Print
da: Udskriv

en: Print Preview
da: Udskriv forhåndsvisning

en: Simple text editor
da: Enkel tekstbehandler
