Leafpad 0.8.3 - en to he translation catalogue (65 entries)

en: /_File
he: /_קובץ

en: /File/_New
he: /קובץ/_חדש

en: /File/_Open...
he: /קובץ/_פתח...

en: /File/_Save
he: /קובץ/_שמור

en: /File/Save _As...
he: /קובץ/שמור _בשם...

en: /File/_Print...
he: /קובץ/_הדפס...

en: /File/_Quit
he: /קובץ/י_ציאה

en: /_Edit
he: /_עריכה

en: /Edit/_Undo
he: /עריכה/_בטל

en: /Edit/_Redo
he: /עריכה/ב_צע שוב

en: /Edit/Cu_t
he: /עריכה/_גזור

en: /Edit/_Copy
he: /עריכה/_העתק

en: /Edit/_Paste
he: /עריכה/ה_דבק

en: /Edit/_Delete
he: /עריכה/_מחק

en: /Edit/Select _All
he: /עריכה/בחר בה_כל

en: /_Search
he: /_חיפוש

en: /Search/_Find...
he: /חיפוש/_חפש...

en: /Search/Find _Next
he: /חיפוש/מצא את ה_בא

en: /Search/Find _Previous
he: /חיפוש/מצא את ה_קודם

en: /Search/_Replace...
he: /חיפוש/_החלף...

en: /Search/_Jump To...
he: /חיפוש/_עבור אל...

en: /_Options
he: /_אפשרויות

en: /Options/_Font...
he: /אפשרויות/_גופן...

en: /Options/_Word Wrap
he: /אפשרויות/ג_לישת שורות

en: /Options/_Line Numbers
he: /אפשרויות/_מספרי שורות

en: /Options/_Auto Indent
he: /אפשרויות/_עימוד אוטומטי

en: /_Help
he: /_עזרה

en: /Help/_About
he: /עזרה/_אודות

en: GTK+ based simple text editor
he: עורך טקסט פשוט מבוסס GTK+

en: Save changes to '%s'?
he: לשמור שינויים לקובץ '%s'?

en: Font
he: גופן

en: Current Locale (%s)
he: השפה שבשימוש (%s)

en: Other Codeset
he: מערך תוים אחר

en: Code_set:
he: _מערך תוים:

en: '%s' is not supported
he: '%s' לא נתמך

en: Auto-Detect
he: זיהוי אוטומטי

en: Open
he: פתח

en: Save As
he: שמור בשם

en: C_haracter Coding:
he: מערך תוים:

en: '%s' already exists. Overwrite?
he: '%s' כבר קיים. להחליף?

en: Untitled
he: ללא שם

en: Can't convert codeset to '%s'
he: אי-אפשר להמיר את מערך התוים אל '%s'

en: Can't open file to write
he: אי-אפשר לפתוח קובץ לכתיבה

en: Can't write file
he: אי-אפשר לכתוב קובץ

en: Search string not found
he: מחרוזת החיפוש לא נמצאה

en: Replace?
he: להחליף?

en: %d strings replaced
he: %d מחרוזות הוחלפו

en: Replace
he: החלף

en: Find
he: חפש

en: Fi_nd what:
he: מה ל_חפש:

en: Re_place with:
he: להח_ליף ב:

en: _Match case
he: התייחס לאותיות גדולות וקטנות

en: Replace _all at once
he: החלף ה_כל בבת אחת

en: Jump To
he: עבור אל

en: _Jump
he: _עבור

en: _Line number:
he: _שורה מספר:

en: Credits
he: תודות

en: Written by
he: נכתב ע"י

en: Documented by
he: תועד ע"י

en: Translated by
he: תורגם ע"י

en: C_redits
he: _תודות

en: _Credits
he: _תודות

en: About %s
he: אודות %s

en: Print
he: הדפס

en: Simple text editor
he: עורך טקסט פשוט
