leafpad 0.8.4 - en to sv translation catalogue (65 entries)

en: /_File
sv: /_Arkiv

en: /File/_New
sv: /Arkiv/_Ny

en: /File/_Open...
sv: /Arkiv/_Öppna...

en: /File/_Save
sv: /Arkiv/_Spara

en: /File/Save _As...
sv: /Arkiv/Spara so_m...

en: /File/_Print...
sv: Arkiv/Skriv _ut...

en: /File/_Quit
sv: Arkiv/_Avsluta

en: /_Edit
sv: /_Redigera

en: /Edit/_Undo
sv: /Redigera/_Ångra

en: /Edit/_Redo
sv: /Redigera/_Gör om

en: /Edit/Cu_t
sv: /Redigera/Klipp _ut

en: /Edit/_Copy
sv: /Redigera/_Kopiera

en: /Edit/_Paste
sv: /Redigera/Klistra _in

en: /Edit/_Delete
sv: /Redigera/_Ta bort

en: /Edit/Select _All
sv: /Redigera/Markera _allt

en: /_Search
sv: /_Sök

en: /Search/_Find...
sv: /Sök/_Sök...

en: /Search/Find _Next
sv: /Sök/Sök n_ästa

en: /Search/Find _Previous
sv: /Sök/Sök före_gående

en: /Search/_Replace...
sv: /Sök/_Ersätt...

en: /Search/_Jump To...
sv: /Sök/_Hoppa till...

en: /_Options
sv: /_Inställningar

en: /Options/_Font...
sv: /Inställningar/_Typsnitt...

en: /Options/_Word Wrap
sv: /Inställningar/_Radbrytning

en: /Options/_Line Numbers
sv: /Inställningar/Rad_nummer

en: /Options/_Auto Indent
sv: /Inställningar/Automatisk _indrag

en: /_Help
sv: /_Hjälp

en: /Help/_About
sv: /Hjälp/_Om

en: GTK+ based simple text editor
sv: Enkel GTK+-baserad textredigerare

en: Save changes to '%s'?
sv: Spara ändringar till "%s"?

en: Font
sv: Typsnitt

en: Current Locale (%s)
sv: Nuvarande lokal (%s)

en: Other Codeset
sv: Annan teckenkodning

en: Code_set:
sv: _Kodning:

en: '%s' is not supported
sv: "%s" stöds inte

en: Auto-Detect
sv: Känn av automatiskt

en: Open
sv: Öppna

en: Save As
sv: Spara som

en: C_haracter Coding:
sv: Tecken_kodning:

en: '%s' already exists. Overwrite?
sv: "%s" finns redan. Vill du skriva över?

en: Untitled
sv: Namnlös

en: Can't convert codeset to '%s'
sv: Kan inte konvertera kodning till "%s"

en: Can't open file to write
sv: Kan inte öppna fil att skriva till

en: Can't write file
sv: Kan inte skriva till fil

en: Search string not found
sv: Söksträngen fanns inte

en: Replace?
sv: Ersätt?

en: %d strings replaced
sv: %d strängar har ersatts

en: Replace
sv: Ersätt

en: Find
sv: Sök

en: Fi_nd what:
sv: _Sök efter:

en: Re_place with:
sv: Ersätt _med:

en: _Match case
sv: _Gör skillnad på gemener/VERSALER

en: Replace _all at once
sv: _Ändra alla på en gång

en: Jump To
sv: Hoppa till

en: _Jump
sv: _Hoppa

en: _Line number:
sv: _Radnummer:

en: Credits
sv: Tack

en: Written by
sv: Skrivet av

en: Documented by
sv: Dokumenterat av

en: Translated by
sv: Översatt av

en: C_redits
sv: T_ack

en: _Credits
sv: T_ack

en: About %s
sv: Om %s

en: Print
sv: Skriv ut

en: Simple text editor
sv: Enkel textredigerare
