LedgerSMB 1.6.33 - en to bg translation catalogue (494 entries)

en: AP
bg: Покупки

en: AP Aging
bg: Разчети с доставчици

en: AP Outstanding
bg: Задължения към доставчици

en: AP Transaction
bg: Превод покупка

en: AP Transactions
bg: Преводи покупки

en: AR
bg: Продажби

en: AR Aging
bg: Разчети с клиенти

en: AR Outstanding
bg: Вземания от клиенти

en: AR Transaction
bg: Превод продажба

en: AR Transactions
bg: Преводи продажби

en: Account
bg: Сметка

en: Account Number
bg: Номер на сметка

en: Account does not exist!
bg: Сметката не съществува!

en: Accounts
bg: Сметки

en: Accrual
bg: Натрупване

en: Active
bg: Актив

en: Add
bg: Добави

en: Add AP Transaction
bg: Добавяне превод към доставчици

en: Add AR Transaction
bg: Добавяне превод към клиенти

en: Add Account
bg: Добави Сметка

en: Add Assembly
bg: Добави комплект

en: Add Business
bg: Добави направление

en: Add Customer
bg: Добави клиент

en: Add Employee
bg: Добави сътрудник

en: Add Exchange Rate
bg: Добави валутен курс

en: Add GIFI
bg: Добави GIFI

en: Add Group
bg: Добави група

en: Add Labor/Overhead
bg: Добави Разработка/Текущи разходи

en: Add Language
bg: Добави език

en: Add Part
bg: Добави позиция

en: Add Pricegroup
bg: Добави ценова група

en: Add Purchase Order
bg: Добави платежно нареждане

en: Add Quotation
bg: Добави заявка

en: Add Request for Quotation
bg: Добави запитване за заявка

en: Add SIC
bg: Добави SIC

en: Add Sales Invoice
bg: Добави фактура продажби

en: Add Sales Order
bg: Добави поръчка продажби

en: Add Service
bg: Добави услуга

en: Add Transaction
bg: Добави превод

en: Add User
bg: Добави потребител

en: Add Vendor
bg: Добави доставчик

en: Add Vendor Invoice
bg: Добави фактура за доставка

en: Add Warehouse
bg: Добави склад

en: Address
bg: Адрес

en: Aged
bg: Остарял

en: All
bg: Всичко

en: Amount
bg: Сума

en: Amount Due
bg: Сума за получаване

en: Apr
bg: Апр

en: April
bg: Април

en: Are you sure you want to delete Order Number
bg: Сигурен ли сте, че ще изтриете номера на поръчката

en: Are you sure you want to delete Quotation Number
bg: Сигурен ли сте, че ще изтриете номера на заданието

en: Assemblies restocked!
bg: Завършен комплект!

en: Asset
bg: Актив

en: Attachment
bg: Прикрепен

en: Aug
bg: Авг

en: August
bg: Август

en: Average Cost
bg: Средно-претеглена цена

en: BOM
bg: Ведомост материали

en: Backup
bg: Архив

en: Balance
bg: Баланс

en: Balance Sheet
bg: Баланс

en: Bcc
bg: Бсс

en: Bin
bg: Пакет

en: Bin List
bg: Списък на пакет

en: Business
bg: Направления

en: Business Number
bg: Номер на направление

en: Business deleted!
bg: Направлението е изтрито!

en: Business saved!
bg: Направлението е запазено!

en: Cannot delete item!
bg: Не е възможно изтриване на стоката!

en: Cannot delete order!
bg: Не е възможно изтриване на поръчка!

en: Cannot delete quotation!
bg: Не е възможно изтриване на задание!

en: Cannot post invoice for a closed period!
bg: Не е възможно запазване на фактура в приключен период!

en: Cannot post payment for a closed period!
bg: Не мога да извърша плащане за закрит период!

en: Cannot post transaction for a closed period!
bg: Не мога да извърша превод за закрит период!

en: Cannot post transaction with a debit and credit entry for the same account!
bg: Не е възможно запазването на превода едновременно в дебита и кредита на сметката!

en: Cannot post transaction!
bg: Не мога да извърша плащане!

en: Cannot save order!
bg: Не е възможно запазване на поръчката!

en: Cannot save quotation!
bg: Не в възможно запазване на заданието!

en: Cannot stock assemblies!
bg: Не е възможно да се окомлектова!

en: Cash
bg: Каса

en: Cc
bg: Сс

en: Chart of Accounts
bg: Сметкоплан

en: Check
bg: В брой

en: Check Inventory
bg: Провери инвентара

en: City
bg: Град

en: Cleared
bg: Изчистено

en: Closed
bg: Затворено

en: Code
bg: Код

en: Code missing!
bg: Липсва код!

en: Company
bg: Фирма

en: Company Name
bg: Име на фирма

en: Confirm!
bg: Съгласие!

en: Contact
bg: Лице за контакт

en: Continue
bg: Продължение

en: Contra
bg: Коректив

en: Copies
bg: Копие

en: Copy to COA
bg: Запази в COA

en: Cost
bg: Цена

en: Could not save!
bg: Невъзможно е да се запази!

en: Could not transfer Inventory!
bg: Невъзможно е да се премести инвентара!

en: Country
bg: Държава

en: Credit
bg: Кредит

en: Credit Invoice
bg: Кредитно известие към фактура

en: Credit Limit
bg: Кредитен лимит

en: Curr
bg: Валута

en: Currency
bg: Валута

en: Current
bg: Текущ

en: Customer
bg: Клиент

en: Customer History
bg: История на клиента

en: Customer Number
bg: Клиент номер

en: Customer missing!
bg: Пропуснат клиент!

en: Customer not on file!
bg: Липсва клиента в базите!

en: DOB
bg: Дата на раждане

en: Database
bg: Бази-данни

en: Date
bg: Дата

en: Date Paid
bg: Падеж

en: Date Received
bg: Дата за получаване

en: Date received missing!
bg: Липсва дата на получаване!

en: Day
bg: Ден

en: Day(s)
bg: Ден(дни)

en: Days
bg: Дни

en: Debit
bg: Дебит

en: Debit Invoice
bg: Дебитно известие към фактура

en: Dec
bg: Дек

en: December
bg: Декември

en: Defaults
bg: По подразбиране

en: Delete
bg: Изтрии

en: Delete Schedule
bg: Изтрии задачата

en: Delivery Date
bg: Дата на доставка

en: Department
bg: Отдел

en: Departments
bg: Отдели

en: Description
bg: Обяснение

en: Description Translations
bg: Описание на преводите

en: Description missing!
bg: Липсва подпис!

en: Detail
bg: Детаилен

en: Discount
bg: Отстъпка

en: Done
bg: Готов

en: Drawing
bg: Изрисуване

en: Due Date
bg: Платете до

en: Due Date missing!
bg: Пропусната дата за плащане

en: E-mail
bg: Ел.адрес

en: E-mail address missing!
bg: Липсва Ел.адрес!

en: E-mail message
bg: Ел.съобщение

en: E-mailed
bg: Изпратено ел.съобщение

en: Edit
bg: Редакция

en: Edit AP Transaction
bg: Редакция на превод към доставчик

en: Edit AR Transaction
bg: Редакция на превод към клиент

en: Edit Account
bg: Редакция на сметка

en: Edit Business
bg: Редакция на направление

en: Edit Customer
bg: Редакция на клиент

en: Edit Description Translations
bg: Редакция на описанията на преводите

en: Edit Employee
bg: Редакция на сътрудник

en: Edit Group
bg: Редакция на група

en: Edit Labor/Overhead
bg: Редакция на работа/натрупани разходи

en: Edit Part
bg: Редакция на позиция

en: Edit Pricegroup
bg: Редакция на ценова група

en: Edit Purchase Order
bg: Редакция на платежно нареждане

en: Edit Quotation
bg: Редакция на задание

en: Edit Request for Quotation
bg: Редакция на заявка за задание

en: Edit SIC
bg: Редакция с SIC

en: Edit Sales Invoice
bg: Редактирай фактура за продажба

en: Edit Sales Order
bg: Редакция на поръчка продажби

en: Edit Service
bg: Редакция на услуга

en: Edit User
bg: Редакция на потребител

en: Edit Vendor
bg: Редакция на доставчик

en: Edit Vendor Invoice
bg: Редакция на фактура доставки

en: Edit Warehouse
bg: Редакция на склад

en: Employee
bg: Сътрудник

en: Employee Number
bg: Сътрудник номер

en: Employees
bg: Сътрудници

en: Ends
bg: Приключване

en: Equity
bg: Капитал

en: Every
bg: Винаги

en: Exch
bg: Курс

en: Exchange Rate
bg: Валутен курс

en: Exchange rate for payment missing!
bg: Валутен курс за пропуснато плащане

en: Exchange rate missing!
bg: Пропуснат валутен курс

en: Expense
bg: Разход

en: Expense/Asset
bg: Разход/активи

en: Extended
bg: Обобщен

en: Failed to save order!
bg: Грешка при запазване на поръчка!

en: Fax
bg: Факс

en: Feb
bg: Фев

en: February
bg: Февруари

en: For
bg: За

en: Foreign Exchange Gain
bg: Печалба от курсови разлики

en: Foreign Exchange Loss
bg: Загуба от курсови разлики

en: From
bg: От

en: From Warehouse
bg: От склад

en: GIFI deleted!
bg: GIFI е изтрит!

en: GIFI missing!
bg: Липсва GIFI!

en: GIFI saved!
bg: GIFI е запазен!

en: GL
bg: Главна книга

en: GL Reference Number
bg: Номер на главната книга

en: Generate
bg: Създай

en: Generate Orders
bg: Създай поръчка

en: Generate Purchase Orders
bg: Създай поръчка за доставка

en: Generate Sales Orders
bg: Създай поръчките за продажбите

en: Group
bg: Група

en: Group Translations
bg: Група преводи

en: Group deleted!
bg: Групата е изтрита!

en: Group missing!
bg: Липсва група!

en: Group saved!
bg: Групата е запазена!

en: HR
bg: Сътрудници

en: HTML Templates
bg: HTML Шаблони

en: Heading
bg: Заглавие

en: History
bg: История

en: Home Phone
bg: Домашен телефон

en: ID
bg: Код

en: Image
bg: Изображение

en: In-line
bg: Включен

en: Include Payment
bg: Включено плащане

en: Include in Report
bg: Включен в справката

en: Include in drop-down menus
bg: Включи в падащо меню

en: Income
bg: Приходи

en: Income Statement
bg: Отчет за Приходи и Разходи

en: Individual Items
bg: Самостоятелена стока

en: Internal Notes
bg: Вътрешни бележки

en: Inventory
bg: Инвентар

en: Inventory quantity must be zero before you can set this assembly obsolete!
bg: Преди бракуване на окомплектовка е необходимо количеството му да е нула!

en: Inventory saved!
bg: Ивентара е запазен!

en: Inventory transferred!
bg: Инвентара е преместен!

en: Invoice
bg: Фактура

en: Invoice Date
bg: Фактура дата

en: Invoice Date missing!
bg: Попусната дата на фактурата

en: Invoice Number
bg: Фактура номер

en: Invoice Number missing!
bg: Липсва номер на фактура!

en: Invoices
bg: Фактура

en: Item
bg: Стока

en: Item deleted!
bg: Стоката е изтрита!

en: Item not on file!
bg: Стоката липсва в базата!

en: Jan
bg: Яну

en: January
bg: Януари

en: Jul
bg: Юли

en: July
bg: Юли

en: Jun
bg: Юни

en: June
bg: Юни

en: LaTeX Templates
bg: LaTeX Шаблони

en: Labor/Overhead
bg: Текущи разходи

en: Language
bg: Език

en: Language deleted!
bg: Езика е изтрит!

en: Language saved!
bg: Езика е запазен!

en: Languages not defined!
bg: Езикът не е определен!

en: Last Cost
bg: Последна цена

en: Lead
bg: Тежест

en: Leadtime
bg: Основно време

en: Liability
bg: Пасив

en: Line Total
bg: Сборна линия

en: Link Accounts
bg: Връзка със сметки

en: List
bg: Списък

en: List Businesses
bg: Списък-направления

en: List GIFI
bg: Списък-GIFI

en: List Languages
bg: Списък-езици

en: List Price
bg: Ценоразпис

en: List SIC
bg: Списък-SIC

en: Login
bg: Влизане

en: Logout
bg: Излизане

en: Make
bg: Изработи

en: Manager
bg: Ръководител

en: Mar
bg: Мар

en: March
bg: Март

en: Markup
bg: Надценка

en: May
bg: Май

en: May
bg: Май

en: Memo
bg: Бележка

en: Message
bg: Съобщение

en: Method
bg: Метод

en: Microfiche
bg: Микрофиш

en: Model
bg: Модел

en: Month
bg: Месец

en: Month(s)
bg: Месеци

en: Name
bg: Име

en: New Window
bg: Нов прозорец

en: Next
bg: Следващ

en: Next Date
bg: Следваща дата

en: Next Number
bg: Следващ номер

en: No
bg: Но.

en: No open Projects!
bg: Няма отворен проект!

en: No.
bg: Но.

en: Non-tracking Items
bg: Стоки без проследяване

en: Notes
bg: Забележка

en: Nothing entered!
bg: Нищо не е въведено!

en: Nothing selected!
bg: Не сте избрали нищо!

en: Nothing to transfer!
bg: Нищо не е преведено!

en: Nov
bg: Ное

en: November
bg: Ноември

en: Number
bg: Номер

en: Number Format
bg: Формат-число

en: Obsolete
bg: Остарял

en: Oct
bg: Окт

en: October
bg: Октомври

en: On Hand
bg: На ръка

en: Open
bg: Отворен

en: Order
bg: Поръчка

en: Order Date
bg: Дата на поръчка

en: Order Date missing!
bg: Липсва дата на поръчката!

en: Order Entry
bg: Поръчки

en: Order Number
bg: Поръчка номер

en: Order Number missing!
bg: Липсва номер на поръчката!

en: Order deleted!
bg: Поръчката е изтрита!

en: Order generation failed!
bg: Създаването на поръчка е провалено!

en: Orders generated!
bg: Поръчките са създадени!

en: Out of balance transaction!
bg: Ивън балансови преводи

en: Outstanding
bg: Задължения

en: Overdue
bg: Просрочен

en: PO Number
bg: Поръчка номер за покупка

en: Packing List
bg: Опъковачен лист

en: Packing List Date missing!
bg: Липсва дата на опаковъчния лист!

en: Packing List Number missing!
bg: Липсва номер на опаковъчния лист!

en: Paid
bg: Платено

en: Part
bg: Позиция

en: Part Number
bg: Сериен номер

en: Password
bg: Парола

en: Payables
bg: Подлежащи на плащане

en: Payment
bg: Разходен ордер

en: Payment date missing!
bg: Пропусната дата на плащане!

en: Payments
bg: Плащания

en: Period
bg: Период

en: Phone
bg: Телефон

en: Pick List
bg: Товарителница

en: Post
bg: Запази

en: Post as new
bg: Запази като нов

en: Preferences
bg: Свойства

en: Price
bg: Цена

en: Pricegroup
bg: Ценова група

en: Pricegroup deleted!
bg: Ценовата група е изтрита!

en: Pricegroup missing!
bg: Липсва ценова група!

en: Pricegroup saved!
bg: Ценовата група е изтрита!

en: Pricelist
bg: Ценоразпис

en: Print
bg: Печат

en: Print and Save
bg: Разпечатай и запази

en: Print and Save as new
bg: Разпечатай и запази като нов

en: Printed
bg: Разпечатано

en: Printer
bg: Принтер

en: Process Transactions
bg: Изпълнение на преводи

en: Project
bg: Проект

en: Project Description Translations
bg: Описание на преводите към проекта

en: Project Number
bg: Номер на проекта

en: Projects
bg: Проекти

en: Purchase Order
bg: Поръчка за доставка

en: Purchase Order Number
bg: Номер на Поръчка за доставка

en: Purchase Orders
bg: Поръчки за доставки

en: Qty
bg: К-во

en: Quantity exceeds available units to stock!
bg: Превишено е количеството в пакет!

en: Quarter
bg: Четиримесечие

en: Quotation
bg: Запазена форма

en: Quotation Date
bg: Дата на заданието

en: Quotation Date missing!
bg: Липсва дата на заданието!

en: Quotation Number
bg: Номер на задание

en: Quotation Number missing!
bg: Липсва номер на заданието!

en: Quotation deleted!
bg: Заданието е изтрито!

en: Quotations
bg: Запазени форми

en: RFQ
bg: Резервация

en: RFQ Number
bg: Номер на искане за заявка

en: RFQs
bg: Резервации

en: Rate
bg: Курс

en: Recd
bg: Запис

en: Receipt
bg: Приходен ордер

en: Receipts
bg: Постъпления

en: Receivables
bg: Подлежащи на получване

en: Receive
bg: Получи

en: Receive Merchandise
bg: Получаване на стока

en: Reconciliation
bg: Съгласуване

en: Record in
bg: Запази в

en: Recurring Transactions
bg: Повтарящи се преводи

en: Reference
bg: Референция

en: Remaining
bg: Напомняне

en: Repeat
bg: Повторение

en: Reports
bg: Справки

en: Request for Quotation
bg: Необходимост от задание

en: Required by
bg: Необходим е за

en: Retained Earnings
bg: Неразпределена печалба

en: SIC deleted!
bg: SIC е изтрит

en: SIC saved!
bg: SIC е запазен

en: Sale
bg: Продажби

en: Sales
bg: Продажби

en: Sales Invoice
bg: Фактура продажба

en: Sales Invoice/AR Transaction Number
bg: Фактура продажби/Номер на превод от клиент

en: Sales Order
bg: Поръчка продажба

en: Sales Order Number
bg: Номер на поръчка продажба

en: Sales Orders
bg: Поръчки продажби

en: Sales Quotation Number
bg: Номер на поръчка продажба със запазване

en: Salesperson
bg: Продавач

en: Save
bg: Запази

en: Save Schedule
bg: Запази разписание

en: Save as new
bg: Запази като нов

en: Schedule
bg: Разписание

en: Scheduled
bg: Зададено разписание

en: Screen
bg: Екран

en: Search
bg: Търси

en: Select Customer
bg: Избери клиент

en: Select Vendor
bg: Избери доставчик

en: Select a Printer!
bg: Избери принтер!

en: Select from one of the names below
bg: Избери едно от имената посочени по-долу

en: Select postscript or PDF!
bg: Избери postscript или PDF!

en: Select txt, postscript or PDF!
bg: Избери txt, postscrip или PDF!

en: Sell
bg: Продажба

en: Sell Price
bg: Продажна цена

en: Sep
bg: Сеп

en: September
bg: Септември

en: Serial No.
bg: Сериен номер

en: Serial Number
bg: Сериен номер

en: Service
bg: Услуга

en: Service Code
bg: Код на услуга

en: Session Timeout
bg: Изтече времето на сесията

en: Ship
bg: Доставка

en: Ship Merchandise
bg: Доставка на стока

en: Ship to
bg: Доставка до

en: Ship via
bg: Доставка със

en: Shipping
bg: Доставки

en: Shipping Date
bg: Дата на доставка

en: Shipping Date missing!
bg: Липсва дата на доставка!

en: Shipping Point
bg: Местоназначение

en: Short
bg: Къс

en: Signature
bg: Подпис

en: Source
bg: Оригинал

en: Standard
bg: Стандарт

en: Standard Industrial Codes
bg: БДС

en: Startdate
bg: Начална дата

en: State
bg: Окръг

en: State/Province
bg: Окръг/Област

en: Statement
bg: Ведомост

en: Statement Balance
bg: Баланс за потвърждение

en: Stock
bg: Стока

en: Stock Assembly
bg: Изграждане на комплект

en: Stylesheet
bg: Таблица със стилове

en: Subtotal
bg: Междинен сбор

en: Summary
bg: Сумарно

en: System
bg: Система

en: System Defaults
bg: Система по подразбиране

en: Tax
bg: Данък

en: Tax Account
bg: Сметка за данъци

en: Tax Included
bg: Включен данък

en: Taxable
bg: Облагаема сделка

en: Terms
bg: Падеж

en: Till
bg: до

en: Time Card
bg: Работна карта

en: Times
bg: Пъти

en: To
bg: за

en: To Warehouse
bg: За склад

en: Total
bg: Всичко

en: Tracking Items
bg: Стока с проследяване

en: Trade Discount
bg: Търговска остъпка

en: Transaction
bg: Превод

en: Transaction Date missing!
bg: Липсва дата на превода

en: Transaction Dates
bg: Дата на превод

en: Transactions
bg: Преводи

en: Transfer
bg: Прехвърляне

en: Transfer Inventory
bg: Прехвърляне на инвентар

en: Transfer from
bg: Преместване от

en: Transfer to
bg: Преместване в

en: Translation
bg: Превод

en: Translation deleted!
bg: Превода е изтрит!

en: Translations
bg: Преводи

en: Translations saved!
bg: Превода е запазен!

en: Trial Balance
bg: Временен баланс

en: Type of Business
bg: Направления

en: Unit
bg: Единица

en: Update
bg: Обнови

en: Updated
bg: Обновен

en: User
bg: потребител

en: Valid until
bg: Валидно до

en: Vendor
bg: Доставчик

en: Vendor History
bg: История на доставчика

en: Vendor Invoice
bg: Фактура за доставка

en: Vendor Invoice/AP Transaction Number
bg: Фактура за доставка/номер на превода от доставчик

en: Vendor Number
bg: Доставчик номер

en: Vendor missing!
bg: Липсва доставчик

en: Vendor not on file!
bg: Липсва доствчика в базата

en: Version
bg: Версия

en: Warehouse
bg: Склад

en: Warehouse deleted!
bg: Склада е изтрит!

en: Warehouse saved!
bg: Склада е запазен!

en: Warehouses
bg: Складове

en: Warning!
bg: Внимание!

en: Week
bg: Седмица

en: Week(s)
bg: Седмица(и)

en: Weeks
bg: Седмици

en: Weight
bg: Тегло

en: Weight Unit
bg: Мерна еденица за тежест

en: What type of item is this?
bg: Какъв тип е тази номенклатура на стоките?

en: Work Order
bg: Работна поръчка

en: Year
bg: Година

en: Year(s)
bg: Година(и)

en: Yearend
bg: Приключване на година

en: Yes
bg: Да

en: days
bg: дни

en: done
bg: Готов

en: ea
bg: бр.

en: failed
bg: грешка

en: sent
bg: изпрати

en: time(s)
bg: път(и)

en: unexpected error!
bg: Необяснима грешка!
