LedgerSMB 1.6.33 - en to da translation catalogue (634 entries)

en: # Invoices
da: Fakturaer

en: (Locked)
da: (Låst)

en: A return authorization must be obtained from [_1] before goods are returned. Returns must be shipped prepaid and properly insured. [_1] will not be responsible for damages during transit.
da: En returnerings-tilladdelse må opnås fra [_1]
    før varer returneres. Returneringer skal sendes forudbetalt og korrekt forsikret. [_1] vil ikke kunne holdes ansvarlig for skader opstået under forsendelse.

en: AP
da: Kreditor

en: AP Aging
da: Kreditoropfølgning

en: AP Invoice
da: Kreditorfaktura

en: AP Invoices
da: Kreditorfakturaer

en: AP Outstanding
da: Udestående (Kreditor)

en: AP Transaction
da: Kreditorpostering

en: AP Transactions
da: Kreditorposteringer

en: AP Voucher
da: Kreditorbilag

en: AP account
da: Kreditorkonto

en: AR
da: Debitor

en: AR Aging
da: Debitoropfølgning

en: AR Invoice
da: Debitorfaktura

en: AR Invoices
da: Debitorfakturaer

en: AR Outstanding
da: Udestående (Debitor)

en: AR Transaction
da: Debitorpostering

en: AR Transactions
da: Debitorposteringer

en: AR Voucher
da: Debitorbilag

en: AR account
da: Debitorkonto

en: AR/AP/GL Amount
da: Debitor/Kreditor/Finans beløb

en: Access Denied
da: Ingen adgang

en: Account
da: Konto

en: Account Description
da: Kontobeskrivelse

en: Account Label
da: Kontoetiket

en: Account Name
da: Kontonavn

en: Account No.
da: Kontonummer

en: Account Number
da: Kontonummer

en: Account Title
da: Kontotitel

en: Account Type
da: Kontotype

en: Account [_1] not found
da: Konto [_1] ikke fundet

en: Account [_1] not found.
da: Konto [_1] ikke fundet.

en: Account category
da: Kontokategori

en: Account does not exist!
da: Konto eksisterer ikke!

en: Account numbers
da: Kontonummre

en: Account:
da: Konto:

en: Accounts
da: Konti

en: Accounts From
da: Konti fra

en: Accounts To
da: Konti til

en: Accrual
da: Periodisering

en: Accrual Basis:
da: Periosdisering Basis

en: Actions
da: Handlinger

en: Actions:
da: Handlinger:

en: Active
da: Aktiv

en: Active Sessions
da: Aktive Sessioner

en: Add
da: Tilføj

en: Add AP Transaction
da: Ny kreditorpostering

en: Add AR Transaction
da: Ny debitorpostering

en: Add Account
da: Tilføj konto

en: Add Accounts
da: Tilføj konti

en: Add Assembly
da: Nyt produkt

en: Add Asset
da: Nyt Aktiv

en: Add Assets
da: Nye Aktiver

en: Add Budget
da: Nyt Budget

en: Add Business
da: Ny forretning

en: Add Contact
da: Ny Konttakt

en: Add Credit Invoice
da: Tilføj Kreditorfaktura

en: Add Credit Note
da: Tilføj Kreditnota

en: Add Customer
da: Ny kunde

en: Add Customer Return
da: Tilføj Kunde Returnering

en: Add Employee
da: Ny medarbejder

en: Add Exchange Rate
da: Ny vekselkurs

en: Add GIFI
da: Ny GIFI

en: Add Group
da: Ny varegruppe

en: Add Language
da: Nyt sprog

en: Add Note
da: Ny Note

en: Add Part
da: Ny vare

en: Add Pricegroup
da: Ny prisgruppe

en: Add Purchase Order
da: Ny indkøbsordre

en: Add Quotation
da: Nyt tilbud

en: Add Request for Quotation
da: Nyt tilbudsønske

en: Add SIC
da: Ny SIC

en: Add Sales Invoice
da: Ny salgsfaktura

en: Add Sales Order
da: Ny salgsordre

en: Add Service
da: Ny serviceydelse

en: Add Transaction
da: Ny postering

en: Add User
da: Ny bruger

en: Add Vendor
da: Ny leverandør

en: Add Vendor Invoice
da: Ny leverandørfaktura

en: Add Warehouse
da: Nyt lager

en: Address
da: Adresse

en: Aged
da: Udgået

en: All
da: Alt

en: Allocated
da: Allokeret

en: Amount
da: Beløb

en: Amount Due
da: Forfaldent

en: Apr
da: apr

en: April
da: april

en: Are you sure you want to delete Order Number
da: Er du sikker på at du vil fjerne ordrenummer

en: Are you sure you want to delete Quotation Number
da: Er du sikker på at du vil slette tilbudsnummer

en: Assemblies restocked!
da: Produkter sat på lager igen!

en: Asset
da: Aktiv

en: Attachment
da: Bilag

en: Aug
da: aug

en: August
da: august

en: Average Cost
da: Gennemsnitlig kostpris

en: BIC/SWIFT Code
da: BIC/SWIFT Kode

en: BIC/SWIFT Code:
da: BIC/SWIFT Kode:

en: BOM
da: Stykliste

en: Backup
da: Sikkerhedskopi

en: Balance Sheet
da: Status

en: Bank Account
da: Bankkonto

en: Bank Account:
da: Bankkonto:

en: Bank Accounts
da: Bankkonti

en: Bar Code
da: Stregkode

en: Bcc
da: Blind kopi

en: Billing
da: Fakturering

en: Billing BCC
da: Fakturerings-BCC

en: Billing CC
da: Fakturerings-CC

en: Billing Email
da: Fakturerings-e-mail

en: Billion
da: Milliard

en: Bin
da: Varelager

en: Bin List
da: Sendings-list

en: Birthdate
da: Fødselsdato

en: Books closed on
da: Bogføring lukket

en: Budget Number
da: Budgetnummer

en: Budgets
da: Budgetter

en: Business
da: Forretning

en: Business Number
da: Forretningsnummer

en: Business deleted!
da: Forretning slettet!

en: Business saved!
da: Forretning gemt!

en: COGS
da: Kostpris

en: CSV File:
da: CSV-fil:

en: Cancel
da: Annulér

en: Cancel?
da: Annulér?

en: Cannot create Labor; COGS account does not exist!
da: Kan ikke registrere tid; kostpriskonto findes ikke!

en: Cannot create Labor; Inventory account does not exist!
da: Kan ikke registrere tid; lagerbeholdningskonto findes ikke!

en: Cannot create Part; COGS account does not exist!
da: Kan ikke oprette vare; kostpriskonto findes ikke!

en: Cannot create Part; Income account does not exist!
da: Kan ikke oprette vare; indtægtskonto findes ikke!

en: Cannot create Part; Inventory account does not exist!
da: Kan ikke oprette vare; lagerbeholdningskonto findes ikke!

en: Cannot create Service; Expense account does not exist!
da: Kan ikke oprette serviceydelse; udgiftskontoen findes ikke!

en: Cannot create Service; Income account does not exist!
da: Kan ikke oprette serviceydelse; indtægtskontoen findes ikke!

en: Cannot delete item!
da: Kan ikke slette varenummer!

en: Cannot delete order!
da: Kan ikke slette ordre!

en: Cannot delete quotation!
da: Kan ikke slette tilbud

en: Cannot post invoice for a closed period!
da: Kan ikke bogføre faktura for en afsluttet periode!

en: Cannot post payment for a closed period!
da: Kan ikke bogføre betaling for en afsluttet periode

en: Cannot post transaction for a closed period!
da: Kan ikke bogføre postering for en afsluttet periode!

en: Cannot post transaction with a debit and credit entry for the same account!
da: Kan ikke bogføre med kredit og debit på samme konto!

en: Cannot post transaction!
da: Kan ikke bogføre postering!

en: Cannot save order!
da: Kan ikke gemme ordre!

en: Cannot save quotation!
da: Kan ikke gemme tilbud

en: Cannot save taxes!
da: Kan ikke gemme moms/afgifter!

en: Cannot stock assemblies!
da: Kan ikke sætte produkter på lager igen!

en: Cash
da: Kontanter

en: Category
da: Kategori

en: Chargeable
da: Fakturerbar

en: Chart of Accounts
da: Kontoplan

en: Check Inventory
da: Kontrollér lagerbeholdning

en: Choose a company
da: Vælg firma

en: City
da: By

en: City:
da: By:

en: Class
da: Klasse

en: Cleared
da: Udlignet

en: Clocked
da: Registreret

en: Closed
da: Afsluttet

en: Code
da: Kode

en: Code missing!
da: Kode mangler!

en: Company
da: Firma

en: Company Name
da: Firmanavn

en: Confirm!
da: Bekræft!

en: Contact
da: Kontakt

en: Continue
da: Fortsæt

en: Contra
da: Kontra

en: Copies
da: Kopier

en: Copy to COA
da: Kopiér til COA

en: Cost
da: Udgifter

en: Could not save!
da: Kunne ikke gemme!

en: Could not transfer Inventory!
da: Kunne ikke overføre lagerbeholdning!

en: Country
da: Land

en: Country Code
da: Landekode

en: Credit
da: Kredit

en: Credit Account
da: Kreditkonto

en: Credit Account Number
da: Kreditkontonummer

en: Credit Accounts
da: Kreditkonti

en: Credit Invoice
da: Kreditorfaktura

en: Credit Limit
da: Kreditgrænse

en: Credit Limit:
da: Kreditgrænse

en: Credit Note
da: Kreditnota

en: Credits
da: Kredit

en: Curr
da: Val

en: Currency
da: Valuta

en: Current
da: Aktuel

en: Customer
da: Kunde

en: Customer History
da: Kundehistorik

en: Customer Number
da: Kundenummer

en: Customer missing!
da: Kunde mangler!

en: Customer not on file!
da: Kunde ikke i databasen!

en: DOB
da: Født

en: Date
da: Dato

en: Date Paid
da: Betalingsdato

en: Date Received
da: Modtagelsesdato

en: Date received missing!
da: Modtagelsesdato mangler!

en: Day
da: Dag

en: Day(s)
da: Dag(e)

en: Days
da: Dage

en: Debit
da: Debet

en: Debit Invoice
da: Debitor faktura

en: Debit Note
da: Debitnota

en: Debits
da: Debit

en: Dec
da: dec

en: December
da: december

en: Defaults
da: Standardopsætning

en: Delete
da: Fjern

en: Delete Schedule
da: Slet planlægning

en: Delivery Date
da: Leveringsdato

en: Department
da: Afdeling

en: Description
da: Beskrivelse

en: Description Translations
da: Oversættelser af beskrivelse

en: Description missing!
da: Beskrivelse mangler!

en: Detail
da: Detalje

en: Discount
da: Rabat

en: Done
da: Færdig

en: Drawing
da: Træk

en: Due Date
da: Forfaldsdato

en: Due Date missing!
da: Forfaldsdato mangler!

en: E-mail
da: E-post

en: E-mail address missing!
da: E-post-adresse mangler!

en: E-mail message
da: E-post besked

en: E-mailed
da: Sendt som e-post

en: Edit
da: Redigér

en: Edit AP Transaction
da: Redigér kreditorpostering

en: Edit AR Transaction
da: Redigér debitorpostering

en: Edit Account
da: Redigér konto

en: Edit Business
da: Redigér forretning

en: Edit Credit Invoice
da: Redigér Kreditorfaktura

en: Edit Credit Note
da: Redigér Kreditnota

en: Edit Customer
da: Redigér kunde

en: Edit Debit Note
da: Redigér debitnota

en: Edit Description Translations
da: Redigér oversættelser af beskrivelser

en: Edit Employee
da: Redigér medarbejder

en: Edit GIFI
da: Redigér GIFI

en: Edit Group
da: Redigér varegruppe

en: Edit Labor/Overhead
da: Redigér tidsregistrering

en: Edit Part
da: Redigér vare

en: Edit Pricegroup
da: Redigér prisgruppe

en: Edit Purchase Order
da: Redigér indkøbsordre

en: Edit Quotation
da: Redigér tilbud

en: Edit Request for Quotation
da: Redigér ønske om tilbud

en: Edit SIC
da: Redigér SIC

en: Edit Sales Invoice
da: Redigér salgsfaktura

en: Edit Sales Order
da: Redigér salgsordre

en: Edit Service
da: Redigér serviceydelse

en: Edit User
da: Redigér bruger

en: Edit Vendor
da: Redigér leverandør

en: Edit Vendor Invoice
da: Redigér leverandørfaktura

en: Edit Warehouse
da: Redigér lager

en: Eight
da: Otte

en: Eighteen
da: Atten

en: Eighty
da: Firs

en: Eleven
da: Elleve

en: Eleven-o
da: Elleve

en: Employee
da: Medarbejder

en: Employee Number
da: Medarbejdernummer

en: Employees
da: Medarbejdere

en: End Date
da: Slutdato

en: End Date:
da: Slutdato:

en: Ends
da: Slutter

en: Equity
da: Egenkapital

en: Every
da: Hver

en: Exch
da: Vxl

en: Exchange Rate
da: Vekselkurs

en: Exchange rate for payment missing!
da: Valutakurs for betaling mangler!

en: Exchange rate missing!
da: Vekselkurs mangler!

en: Expected
da: Forventet

en: Expense
da: Udgift

en: Expense/Asset
da: Udgift/Aktiv

en: Extended
da: Udvidet

en: Failed to save order!
da: Kunne ikke gemme ordren!

en: Feb
da: feb

en: February
da: februar

en: Fifteen
da: Femten

en: Fifty
da: Halvtreds

en: Five
da: Fem

en: Five Hundred
da: Femhundrede

en: For
da: Gentag

en: Foreign Exchange Gain
da: Gevinst på valutahandel

en: Foreign Exchange Loss
da: Tab på valutahandel

en: Forty
da: Fyrre

en: Four
da: Fire

en: Fourteen
da: Fjorten

en: From
da: Fra

en: From Warehouse
da: Fra lager

en: GIFI deleted!
da: GIFI slettet!

en: GIFI missing!
da: GIFI mangler!

en: GIFI saved!
da: GIFI gemt!

en: GL
da: Hovedbog

en: GL Reference Number
da: Hovedbog referencenummer

en: Generate
da: Generer

en: Generate Orders
da: Generer ordrer

en: Generate Purchase Orders
da: Generer indkøbsordrer

en: Generate Sales Orders
da: Generer salgsordrer

en: Group
da: Gruppe

en: Group Translations
da: Gruppeoversættelser

en: Group by
da: Gruppér efter

en: Group deleted!
da: Varegruppe slettet!

en: Group missing!
da: Varegruppe mangler!

en: Group saved!
da: Varegruppe gemt!

en: HTML Templates
da: HTML-skabeloner

en: Heading
da: Overskrift

en: Home Phone
da: Telefon privat

en: Hundred
da: Hundrede

en: Image
da: Billede

en: In-line
da: Indlejret

en: Include Payment
da: Inkludér betaling

en: Include in Report
da: Inkludér i rapport

en: Include in drop-down menus
da: Inkludér i rullegardin-menuer

en: Income
da: Indtægt

en: Income Statement
da: Driftsregnskab

en: Individual Items
da: Enkelte varenumre

en: Internal Notes
da: Interne noter

en: Invalid redirect
da: Ugyldig viderestilling

en: Inventory
da: Lagerbeholdning

en: Inventory Activity
da: Ændring i lagerbeholdning

en: Inventory quantity must be zero before you can set this assembly obsolete!
da: Lagerbeholdning skal være nul for at du kan lade dette produkt udgå!

en: Inventory saved!
da: Lagerbeholdning gemt!

en: Inventory transferred!
da: Lagerbeholdning overført!

en: Invoice
da: Faktura

en: Invoice Date
da: Fakturadato

en: Invoice Date missing!
da: Fakturadato mangler!

en: Invoice Number
da: Fakturanummer

en: Invoice Number missing!
da: Fakturanummer mangler!

en: Item
da: Varenummer

en: Item deleted!
da: Varenummer slettet!

en: Item not on file!
da: Varenummer er ikke i databasen!

en: Jan
da: jan

en: January
da: januar

en: Jul
da: jul

en: July
da: juli

en: Jun
da: jun

en: June
da: juni

en: LaTeX Templates
da: LaTeX-skabeloner

en: Labor/Overhead
da: Tidsregistrering

en: Language
da: Sprog

en: Language deleted!
da: Sprog slettet!

en: Language saved!
da: Sprog gemt!

en: Languages not defined!
da: Sprog ikke definerede!

en: Last Cost
da: Sidste kostpris

en: Lead
da: Lev.tid

en: Leadtime
da: Leveringstid

en: Liability
da: Passiv

en: Line Total
da: Antal linjer

en: Link Accounts
da: Forbind konti

en: List
da: Vis

en: List Businesses
da: Vis forretninger

en: List GIFI
da: Vis GIFI

en: List Languages
da: Vis sprog

en: List Price
da: Listepris

en: List SIC
da: Vis SIC

en: Login
da: Log på

en: Logout
da: Log af

en: Make
da: Fabrikat

en: Manager
da: Leder

en: Mar
da: mar

en: March
da: marts

en: Markup
da: Bruttofortjeneste

en: May
da: maj

en: May
da: maj

en: Memo
da: Note

en: Message
da: Besked

en: Message:
da: Besked:

en: Method
da: Metode

en: Microfiche
da: Mikrofilm

en: Month
da: Måned

en: Month(s)
da: Måned(er)

en: Name
da: Navn

en: New Window
da: Nyt vindue

en: Next
da: Næste

en: Next Date
da: Næste dato

en: Next Number
da: Næste nummer

en: Nine
da: Ni

en: Nine Hundred
da: Nihundrede

en: Nineteen
da: Nitten

en: Ninety
da: Halvfems

en: No
da: Nej

en: No open Projects!
da: Ingen åbne projekter!

en: No.
da: Nummer

en: Notes
da: Bemærkninger

en: Nothing entered!
da: Ingenting indtastet!

en: Nothing selected!
da: Ingenting valgt!

en: Nothing to transfer!
da: Intet at overføre!

en: Nov
da: nov

en: November
da: november

en: Number
da: Nummer

en: Number Format
da: Numerisk format

en: Obsolete
da: Forældet

en: Oct
da: okt

en: October
da: oktober

en: On Hand
da: På lager

en: One
da: Et

en: One-o
da: En

en: Open
da: Åbn

en: Order
da: Ordre

en: Order Date
da: Ordredato

en: Order Date missing!
da: Ordredato mangler

en: Order Entry
da: Ordreindgang

en: Order Number
da: Ordrenummer

en: Order Number missing!
da: Ordrenummer mangler

en: Order deleted!
da: Ordre slettet

en: Order generation failed!
da: Ordregenerering fejlet!

en: Ordering
da: Ordning

en: Orders generated!
da: Ordrer genereret!

en: Our Credits
da: Vores kredit

en: Our Debits
da: Vores debit

en: Out of balance transaction!
da: Ubalanceret overførsel!

en: Outstanding
da: Udestående

en: Overdue
da: Overskredet

en: PO Number
da: Indkøbsordrenummer

en: Packing List
da: Følgeseddel

en: Packing List Date missing!
da: Dato for pakkeliste mangler!

en: Packing List Number missing!
da: Nummer for pakkeliste mangler!

en: Paid
da: Betalt

en: Part
da: Vare

en: Part Number
da: Varenummer

en: Password
da: Adgangskode

en: Payables
da: Udeståender

en: Payment
da: Betaling

en: Payment date missing!
da: Betalingsdato mangler!

en: Payments
da: Betalinger

en: Period
da: Periode

en: Phone
da: Tel.

en: Pick List
da: Pakkeliste

en: Post
da: Bogfør

en: Post as new
da: Bogfør som ny

en: Preferences
da: Præferencer

en: Price
da: Pris

en: Pricegroup
da: Prisgruppe

en: Pricegroup deleted!
da: Prisgruppe slettet!

en: Pricegroup missing!
da: Prisgruppe mangler!

en: Pricegroup saved!
da: Prisgruppe gemt!

en: Pricelist
da: Prisliste

en: Print
da: Udskriv

en: Print and Save
da: Udskriv og gem

en: Print and Save as new
da: Udskriv og gem som ny

en: Printed
da: Udskrevet

en: Project
da: Projekt

en: Project Description Translations
da: Oversættelser af projektbeskrivelse

en: Project Number
da: Projektnummer

en: Projects
da: Projekter

en: Purchase Order
da: Indkøbsordre

en: Purchase Order Number
da: Nummer på indkøbsordre

en: Purchase Orders
da: Indkøbsordrer

en: Qty
da: Mængde

en: Quantity exceeds available units to stock!
da: Mængde overstiger tilgængeligt antal på lager!

en: Quarter
da: Kvartal

en: Quotation
da: Tilbud

en: Quotation Date
da: Tilbudsdato

en: Quotation Date missing!
da: Tilbudsdato mangler!

en: Quotation Number
da: Tilbudsnummer

en: Quotation Number missing!
da: Tilbudsnummer mangler!

en: Quotation deleted!
da: Tilbud slettet!

en: Quotations
da: Tilbud

en: RFQ
da: Tilbudsønske

en: RFQ Number
da: Nummer for tilbudsønske

en: RFQs
da: Tilbudsønsker

en: ROP
da: Genbestil ved

en: Rate
da: Sats

en: Recd
da: Modt

en: Receipt
da: Kvittering

en: Receipts
da: Kvitteringer

en: Receivables
da: Indbetalinger

en: Receive
da: Modtagelse

en: Receive Merchandise
da: Modtag varer

en: Received
da: Modtaget

en: Reconciliation
da: Afstemning

en: Record in
da: Bogfør på

en: Recurring Transactions
da: Gentagne transaktioner

en: Remaining
da: Resterer

en: Repeat
da: Gentag

en: Report Name
da: Rapportnavn

en: Reports
da: Rapporter

en: Req
da: Krævet

en: Request for Quotation
da: Ønske om tilbud

en: Required by
da: Bestilt af

en: Retained Earnings
da: Realiseret overskud

en: SIC deleted!
da: SIC slettet!

en: SIC saved!
da: SIC gemt!

en: SKU
da: Varenummer

en: Sale
da: Salg

en: Sales
da: Salg

en: Sales Invoice
da: Salgsfaktura

en: Sales Invoice/AR Transaction Number
da: Salgsfaktura/debitorposteringnummer

en: Sales Order
da: Salgsordre

en: Sales Order Number
da: Salgsordrenummer

en: Sales Orders
da: Salgsordrer

en: Sales Quotation Number
da: Salgstilbudsnummer

en: Salesperson
da: Sælger

en: Save
da: Gem

en: Save Schedule
da: Gem planlægning

en: Save as new
da: Gem som ny

en: Schedule
da: Planlæg

en: Scheduled
da: Planlagt

en: Screen
da: Skærm

en: Search
da: Søg

en: Select Customer
da: Vælg kunde

en: Select Vendor
da: Vælg leverandør

en: Select a Printer!
da: Vælg en printer!

en: Select from one of the names below
da: Vælg et af navnene nedenfor

en: Select postscript or PDF!
da: Vælg postscript eller PDF

en: Select txt, postscript or PDF!
da: Vælg txt, postscript eller PDF

en: Sell
da: Sælg

en: Sell Price
da: Salgspris

en: Sep
da: sep

en: September
da: september

en: Serial No.
da: Serienummer

en: Serial Number
da: Serienummer

en: Service
da: Serviceydelse

en: Service Code
da: Serviceydelsesnummer

en: Session Timeout
da: Session timeout

en: Seven
da: Syv

en: Seven Hundred
da: Syvhundrede

en: Seventeen
da: Sytten

en: Seventy
da: Halvfjerds

en: Ship
da: Afsend

en: Ship Merchandise
da: Afsend varer

en: Ship to
da: Send til

en: Ship via
da: Send via

en: Shipping
da: Afsendelse

en: Shipping Date
da: Afsendelsesdato

en: Shipping Date missing!
da: Afsendelsesdato mangler!

en: Shipping Point
da: Afsendelsessted

en: Short
da: Kort

en: Show Credit Limit
da: Vis kreditgrænse

en: Signature
da: Underskrift

en: Six
da: Seks

en: Sixteen
da: Seksten

en: Sixty
da: Tres

en: Sold
da: Solgt

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Source
da: Bilag

en: Standard Industrial Codes
da: Standard industrikoder (SIC)

en: Start Date
da: Startdato

en: Start Date:
da: Startdato:

en: Startdate
da: Startdato

en: Starting Date
da: Startdato

en: Starting Date:
da: Startdato

en: State
da: Stat

en: State/Province
da: Stat/provins

en: Statement
da: Opgørelse

en: Statement Balance
da: Balanceopgørelse

en: Stock
da: Lager

en: Stock Assembly
da: Sæt produkt på lager

en: Subject
da: Emne

en: Summary
da: Oversigt

en: System Defaults
da: Standardopsætning for system

en: Tax
da: Moms/afgift

en: Tax Account
da: Moms/afgiftkonti

en: Tax Included
da: Inkl. moms og afgifter

en: Tax Rules
da: Afgifter

en: Taxable
da: Moms/afgiftspligtig

en: Taxes
da: Moms/afgifter

en: Taxes saved!
da: Moms/afgifter gemt!

en: Terms
da: Netto

en: Their Credits
da: Deres kredit

en: Their Debits
da: Deres debit

en: Thirteen
da: Tretten

en: Thirty
da: Tredive

en: Thousand
da: Tusinde

en: Three
da: Tre

en: Till
da: Indtil

en: Time In
da: Starttid

en: Time Out
da: Sluttid

en: Times
da: Gange

en: To
da: til

en: To Warehouse
da: Til lager

en: Total
da: I alt

en: Trade Discount
da: Handelsrabat

en: Transaction
da: Postering

en: Transaction Date missing!
da: Posteringsdato mangler!

en: Transaction Dates
da: Posteringsdato

en: Transactions
da: Posteringer

en: Transfer
da: Overførsel

en: Transfer Inventory
da: Overfør lagerbeholdning

en: Transfer from
da: Overfør fra

en: Transfer to
da: Overfør til

en: Translation
da: Oversættelse

en: Translation deleted!
da: Oversættelser slettet!

en: Translations
da: Oversættelser

en: Translations saved!
da: Oversættelser gemt!

en: Trial Balance
da: Foreløbig status

en: Trillion
da: Billion

en: Twelve
da: Tolv

en: Twenty
da: Tyve

en: Twenty Eight
da: Otteogtyve

en: Twenty Five
da: Femogtyve

en: Twenty Four
da: Fireogtyve

en: Twenty Nine
da: Niogtyve

en: Twenty One
da: Enogtyve

en: Twenty One-o
da: Enogtyve

en: Twenty Seven
da: Syvogtyve

en: Twenty Six
da: Seksogtyve

en: Twenty Three
da: Treogtyve

en: Twenty Two
da: Toogtyve

en: Two
da: To

en: Type of Business
da: Forretningstype

en: Unit
da: Enhed

en: Update
da: Opdatér

en: Updated
da: Opdateret

en: User
da: Bruger

en: Valid To
da: Gyldig til

en: Valid until
da: Gyldig til

en: Vendor
da: Leverandør

en: Vendor History
da: Leverandørhistorik

en: Vendor Invoice
da: Leverandørfaktura

en: Vendor Invoice/AP Transaction Number
da: Leverandørfaktura/kreditorposteringnummer

en: Vendor Number
da: Leverandørnummer

en: Vendor missing!
da: Leverandør mangler!

en: Vendor not on file!
da: Leverandør ikke i databasen!

en: Warehouse
da: Lager

en: Warehouse deleted!
da: Lager slettet!

en: Warehouse saved!
da: Lager gemt!

en: Warehouses
da: Lagre

en: Warning!
da: Advarsel!

en: Week
da: Uge

en: Week(s)
da: Uge(r)

en: Weeks
da: Uger

en: Weight
da: Vægt

en: Weight Unit
da: Vægtenhed

en: What type of item is this?
da: Hvilken type varenummer er dette?

en: Work Order
da: Arbejdsseddel

en: Year
da: År

en: Year(s)
da: År

en: Yes
da: Ja

en: Zero
da: Nul

en: [_1] Credit Note
da: [_1] Kreditnota

en: days
da: dage

en: debits
da: debit

en: done
da: færdig

en: ea
da: stk

en: failed
da: fejlede

en: sent
da: sendt

en: time(s)
da: gang(e)

en: unexpected error!
da: uventet fejl!
