LedgerSMB 1.6.33 - en to fi translation catalogue (577 entries)

en: AP
fi: Ostoreskontra

en: AP Aging
fi: Vanhenevat ostolaskut

en: AP Outstanding
fi: Ei maksetut ostolaskut

en: AP Transaction
fi: Ostotapahtuma

en: AP Transactions
fi: Ostotapahtumat

en: AP account
fi: Ostoreskontratili

en: AR
fi: Myyntireskontra

en: AR Aging
fi: Vanhenevat myyntilaskut

en: AR Outstanding
fi: Ei maksetut myyntilaskut

en: AR Transaction
fi: Myyntitapahtuma

en: AR Transactions
fi: Myyntitapahtumat

en: Account
fi: Tili

en: Account Number
fi: Tilinumero

en: Account does not exist!
fi: Tiliä ei ole olemassa

en: Account:
fi: Tili:

en: Accounts
fi: Tilit

en: Accrual
fi: Varaukset

en: Active
fi: Avoin

en: Add
fi: Lisää

en: Add AP Transaction
fi: Lisää ostotapahtuma

en: Add AR Transaction
fi: Lisää myyntitapahtuma

en: Add Account
fi: Lisää tili

en: Add Accounts
fi: Lisää tilejä

en: Add Assembly
fi: Lisää tuote

en: Add Business
fi: Lisää yritys

en: Add Contact
fi: Lisää kontakti

en: Add Customer
fi: Lisää asiakas

en: Add Employee
fi: Lisää työntekijä

en: Add Exchange Rate
fi: Lisää vaihtokurssi

en: Add GIFI
fi: Lisää GIFI

en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

en: Add Labor/Overhead
fi: Lisää työ/overhead-kust

en: Add Language
fi: Lisää kieli

en: Add Part
fi: Lisää raaka-aine/tarvike

en: Add Pricegroup
fi: Lisää hintaryhmä

en: Add Purchase Order
fi: Ostotilaus

en: Add Quotation
fi: Lisää tarjous

en: Add Request for Quotation
fi: Lisää tarjouspyyntö

en: Add SIC
fi: Lisää teollisuusluokite

en: Add Sales Invoice
fi: Lisää myyntilasku

en: Add Sales Order
fi: Lisää tilausvahvistus

en: Add Service
fi: Lisää palvelu

en: Add Timecard
fi: Lisää aikakortti

en: Add Transaction
fi: Lisää tapahtuma

en: Add User
fi: Lisää käyttäjä

en: Add Vendor
fi: Lisää toimittaja

en: Add Vendor Invoice
fi: Lisää ostolasku

en: Add Warehouse
fi: Lisää varasto

en: Address
fi: Osoite

en: Address1
fi: Osoite1

en: Address:
fi: Osoite:

en: Address: [_1]
fi: Osoite: [_1]

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: Aged
fi: Vanhat

en: All
fi: Kaikki

en: All Invoices
fi: Kaikki laskut

en: All accounts
fi: Kaikki tilit

en: Allocated
fi: Allokoitu

en: Amount
fi: Summa

en: Amount Due
fi: Erääntyvä summa

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: Approved By
fi: Hyväksyjä

en: Apr
fi: Huh

en: April
fi: Huhtikuu

en: Are you sure you want to delete Order Number
fi: Haluatko poistaa tilauksen numero

en: Are you sure you want to delete Quotation Number
fi: Haluatko poistaa tarjouksen numero

en: Assemblies restocked!
fi: Tuotteet viety varastoon

en: Asset
fi: Vastaavaa

en: Attachment
fi: Liite

en: Aug
fi: Elo

en: August
fi: Elokuu

en: Average Cost
fi: Keskikustannus

en: BOM
fi: Materiaalilista

en: Backup
fi: Varmuuskopio

en: Backup DB
fi: Varmuuskopioi tietokanta

en: Balance
fi: Saldo

en: Balance Sheet
fi: Tase

en: Balance sheet
fi: Tase

en: Bank Account
fi: Pankkitili

en: Bank Account:
fi: Pankkitili:

en: Bank Accounts
fi: Pankkitilit

en: Bar Code
fi: Viivakoodi

en: Bcc
fi: Piilokopio

en: Bcc: [_1]
fi: Piilokopio: [_1]

en: Bin
fi: Varastopaikka

en: Bin List
fi: Varastopaikkalista

en: Birthdate
fi: Syntymäaika

en: Budget
fi: Budjetti

en: Budgets
fi: Budjetit

en: Business
fi: Yritys

en: Business Number
fi: Y-tunnus

en: Business deleted!
fi: Yritys poistettu

en: Business saved!
fi: Yritys tallennettu

en: Business:
fi: Yritys:

en: COGS
fi: Myydyn tuotteen kulut

en: CSV File:
fi: CSV tiedosto:

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel?
fi: Peruuta?

en: Cannot delete item!
fi: Nimikettä ei voi poistaa!

en: Cannot delete order!
fi: Tilausta ei voi poistaa!

en: Cannot delete quotation!
fi: Tarjouspyyntöä ei voi poistaa!

en: Cannot post invoice for a closed period!
fi: Laskun kirjaus suljetulle ajanjaksolle kielletty!

en: Cannot post payment for a closed period!
fi: Maksun kirjaus suljetulle ajanjaksolle kielletty!

en: Cannot post transaction for a closed period!
fi: Viennin kirjaus suljetulle ajanjaksolle kielletty!

en: Cannot post transaction with a debit and credit entry for the same account!
fi: En voi suorittaa vientiä missä debet ja kredit on samalle tilille!

en: Cannot post transaction!
fi: Vientiä ei voi kirjata

en: Cannot save order!
fi: Tilauksen tallennus ei onnistu!

en: Cannot save quotation!
fi: Tarjousta ei voi tallentaa!

en: Cannot save taxes!
fi: Verojen tallennus ei onnistu

en: Cannot stock assemblies!
fi: Tuotteiden varastointi ei onnistu!

en: Cash
fi: Käteiskauppa

en: Cc
fi: Kopio

en: Cc: [_1]
fi: Kopio: [_1]

en: Cell Phone
fi: Matkapuhelin

en: Chargeable
fi: Laskutettavissa

en: Chart of Accounts
fi: Tilikartta

en: Check
fi: Sekki

en: Check Inventory
fi: Sekkivarasto

en: City
fi: Kaupunki

en: City:
fi: Kaupunki:

en: Cleared
fi: Tyhjennetty

en: Clocked
fi: Ajastettu

en: Closed
fi: Suljettu

en: Code
fi: Koodi

en: Code missing!
fi: Koodi puuttuu!

en: Company
fi: Yritys

en: Company Address
fi: Yrityksen osoite

en: Company Fax
fi: Yrityksen fax

en: Company Information
fi: Yrityksen tiedot

en: Company License Number
fi: Kaupparekisterinumero

en: Company Name
fi: Yrityksen nimi

en: Company Phone
fi: Yrityksen puhelinnumero

en: Company Sales Tax ID
fi: Alv-numero

en: Confirm!
fi: Vahvista!

en: Contact
fi: Yhteyshenkilö

en: Contacts
fi: Kontaktit

en: Continue
fi: Jatka

en: Contra
fi: Kontra

en: Copies
fi: Kopiot

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy to COA
fi: Kopioi tilikarttaan

en: Copy to New
fi: Kopioi uudeksi

en: Copy to New Name
fi: Kopioi uudelle nimelle

en: Cost
fi: Kustannus

en: Could not save!
fi: Tallentaminen ei onnistu

en: Could not transfer Inventory!
fi: Varaston siirto ei onnistu

en: Country
fi: Maa

en: Country Code
fi: Maakoodi

en: Country Name
fi: Maan nimi

en: Country:
fi: Maa:

en: Create Database?
fi: Luo tietokanta?

en: Create User
fi: Luo käyttäjä

en: Credit
fi: Kredit

en: Credit Invoice
fi: Hyvityslasku

en: Credit Limit
fi: Luottoraja

en: Curr
fi: Valuutta

en: Currencies (colon-separated)
fi: Valuutat (erotettu kaksoispisteellä)

en: Currency
fi: Valuutta

en: Current
fi: Nykyinen

en: Customer
fi: Asiakas

en: Customer History
fi: Asiakashistoria

en: Customer Number
fi: Asiakasnumero

en: Customer missing!
fi: Asiakas puuttuu!

en: Customer not on file!
fi: Asiakas ei järjestelmässä!

en: DOB
fi: Syntymäaika

en: Database
fi: Tietokanta

en: Date
fi: Päiväys

en: Date Paid
fi: Maksettu päivänä

en: Date Received
fi: Vastaanotettu

en: Date received missing!
fi: Vastaanottopvm puuttuu

en: Day
fi: Päivä

en: Day(s)
fi: Päivä(t)

en: Days
fi: Päivät

en: Debit
fi: Debet

en: Debit Invoice
fi: Lasku

en: Dec
fi: Jou

en: December
fi: Joulukuu

en: Defaults
fi: Oletukset

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Schedule
fi: Poista aikataulu

en: Delivery Date
fi: Toimituspäivä

en: Department
fi: Osasto

en: Departments
fi: Osastot

en: Depreciate
fi: Poisto

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description Translations
fi: Kuvauskäännökset

en: Description missing!
fi: Kuvaus puuttuu

en: Detail
fi: Yksityiskohdat

en: Discount
fi: Alennus

en: Done
fi: Suoritettu

en: Drawing
fi: Piirros

en: Due Date
fi: Eräpäivä

en: Due Date missing!
fi: Eräpäivä puuttuu!

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: E-mail address missing!
fi: Sähköpostiosoite puuttuu!

en: E-mail message
fi: Sähkpostiviesti

en: E-mailed
fi: Sähköpostitettu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit AP Transaction
fi: Muokkaa ostotapahtumaa

en: Edit AR Transaction
fi: Muokkaa myyntitapahtumaa

en: Edit Account
fi: Muokkaa tiliä

en: Edit Business
fi: Muokkaa toimialaa

en: Edit Customer
fi: Muokkaa asiakasta

en: Edit Description Translations
fi: Muokkaa kuvauskäännöksiä

en: Edit Employee
fi: Muokkaa työntekijää

en: Edit Group
fi: Muokkaa ryhmää

en: Edit Labor/Overhead
fi: Muokaa Työ/overhead-kustannuksia

en: Edit Part
fi: Muokkaa raaka-ainetta/tarviketta

en: Edit Pricegroup
fi: Muokkaa hintaryhmää

en: Edit Purchase Order
fi: Muokkaa ostotilausta

en: Edit Quotation
fi: Muokkaa tarjousta

en: Edit Request for Quotation
fi: Muokkaa tarjouspyyntöä

en: Edit SIC
fi: Muokkaa teollisuusluokite

en: Edit Sales Invoice
fi: Muokkaa myyntilaskua

en: Edit Sales Order
fi: Muokkaa myyntitilausta

en: Edit Service
fi: Muokkaa palvelua

en: Edit User
fi: Muokkaa käyttäjää

en: Edit Vendor
fi: Muokkaa myyjää

en: Edit Vendor Invoice
fi: Muokkaa ostolaskua

en: Edit Warehouse
fi: Muokkaa varastoa

en: Employee
fi: Työntekijä

en: Employee Number
fi: Työntekijän numero

en: Employees
fi: Työntekijät

en: Ends
fi: Päättyy

en: Equity
fi: Oma pääoma

en: Every
fi: Jokainen

en: Exch
fi: Vaihtokurssi

en: Exchange Rate
fi: Vaihtokurssi

en: Exchange rate for payment missing!
fi: Maksun vaihtokurssi puuttuu

en: Exchange rate missing!
fi: Vaihtokurssi puuttuu

en: Expense
fi: Meno

en: Expense/Asset
fi: Meno/Vastaavaa

en: Expenses
fi: Menot

en: Extended
fi: Pidennetty

en: FX
fi: Valuutat

en: Failed to save order!
fi: Tilauksen tallennus epäonnistui

en: Fax
fi: Faksi

en: Fax:
fi: Faksi:

en: Fax: [_1]
fi: Faksi: [_1]

en: Feb
fi: Hel

en: February
fi: Helmikuu

en: File
fi: Tiedosto

en: File Name
fi: Tiedoston nimi

en: File Type
fi: Tiedoston tyyppi

en: File name
fi: Tiedoston nimi

en: File type
fi: Tiedoston tyyppi

en: Files
fi: Tiedostot

en: First Name
fi: Etunimi

en: Fixed Assets
fi: Käyttöomaisuus

en: Foreign Exchange Gain
fi: Vaihtokurssivoitto

en: Foreign Exchange Loss
fi: Vaihtokurssitappio

en: From
fi: Alkaen

en: From Warehouse
fi: Varastosta

en: Full Permissions
fi: Täydet oikeudet

en: GIFI deleted!
fi: GIFI poistettu!

en: GIFI missing!
fi: GIFI puuttuu!

en: GIFI saved!
fi: GIFI tallennettu!

en: GL
fi: Pääkirja

en: GL Reference Number
fi: Pääkirjan viitenumero

en: Generate
fi: Luo

en: Generate Orders
fi: Luo tilaukset

en: Generate Purchase Orders
fi: Luo ostotilaukset

en: Generate Sales Orders
fi: Luo myyntitilaukset

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group Translations
fi: Ryhmäkäännökset

en: Group by
fi: Ryhmitä mukaan

en: Group deleted!
fi: Ryhmä poistettu

en: Group missing!
fi: Ryhmä puuttuu

en: Group saved!
fi: Ryhmä tallennettu

en: HR
fi: Henkilöstöhallinta

en: HTML Templates
fi: HTML-mallit

en: Heading
fi: Otsikko

en: History
fi: Historia

en: Home Phone
fi: Kotipuhelin

en: Image
fi: Kuva

en: In-line
fi: Linjalla

en: Include Payment
fi: Sisällytä maksu

en: Include in Report
fi: Sisällytä raporttiin

en: Include in drop-down menus
fi: Sisällytä pudotusvalikoihin

en: Income
fi: Tulo

en: Income Statement
fi: Tulolaskelma

en: Individual Items
fi: Yksittäiset nimikkeet

en: Internal Notes
fi: Sisäiset viestit

en: Inventory
fi: Varasto

en: Inventory quantity must be zero before you can set this assembly obsolete!
fi: Tuotteen varaston on oltava nolla ennen asettamista epäkurantiksi!

en: Inventory saved!
fi: Varasto tallennettu!

en: Inventory transferred!
fi: Varasto siirretty!

en: Invoice
fi: Lasku

en: Invoice Date
fi: Laskun päiväys

en: Invoice Date missing!
fi: Laskun päiväys puuttuu!

en: Invoice Number
fi: Laskun numero

en: Invoice Number missing!
fi: Laskun numero puuttuu!

en: Invoices
fi: Laskut

en: Item
fi: Nimike

en: Item deleted!
fi: Nimike poistettu!

en: Item not on file!
fi: Nimikettä ei ole järjestelmässä!

en: Jan
fi: Tam

en: January
fi: Tammikuu

en: Jul
fi: Hei

en: July
fi: Heinäkuu

en: Jun
fi: Kes

en: June
fi: Kesäkuu

en: LaTeX Templates
fi: LaTeX mallit

en: Labor/Overhead
fi: Työ/overhead

en: Language
fi: Kieli

en: Language deleted!
fi: Kieli poistettu

en: Language saved!
fi: Kieli tallennettu

en: Languages not defined!
fi: Kielet ei ole määritelty

en: Last Cost
fi: Viimeksi toteutunut kustannus

en: Lead
fi: Johtolanka

en: Leadtime
fi: Ennakkoaika

en: Liability
fi: Vastattavaa

en: Line Total
fi: Rivi yhteensä

en: Link Accounts
fi: Linkkaa tilit

en: List
fi: Lista

en: List Businesses
fi: Listaa toimialat

en: List GIFI
fi: Listaa GIFI

en: List Languages
fi: Listaa kielet

en: List Price
fi: Listaa hinnat

en: List SIC
fi: Listaa teollisuusluokitteet

en: Login
fi: Nimi

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Make
fi: Valmistaja

en: Manager
fi: Vastuuhenkilö

en: Mar
fi: Maa

en: March
fi: Maaliskuu

en: Markup
fi: Hintalisäys

en: May
fi: Tou

en: May
fi: Toukokuu

en: Memo
fi: Muistio

en: Message
fi: Viesti

en: Method
fi: Tapa

en: Microfiche
fi: Mikrokuva

en: Model
fi: Tuotenimi

en: Month
fi: Kuukausi

en: Month(s)
fi: Kuukausi(det)

en: Name
fi: Nimi

en: New Window
fi: Uusi ikkuna

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Date
fi: Seuraava pvm

en: Next Number
fi: Seuraava numero

en: No
fi: Ei

en: No open Projects!
fi: Projekteja ei auki

en: No.
fi: n:o

en: Non-tracking Items
fi: Ei seurattavia tuotteita

en: Notes
fi: Lisätietoja

en: Nothing entered!
fi: Ei syötettä

en: Nothing selected!
fi: Mitään valitsematta!

en: Nothing to transfer!
fi: Ei siirrettävää!

en: Nov
fi: Mar

en: November
fi: Marraskuu

en: Number
fi: Numero

en: Number Format
fi: Numeron muoto

en: OH
fi: Oh

en: Obsolete
fi: Vanhentunut

en: Oct
fi: Lok

en: October
fi: Lokakuu

en: On Hand
fi: Varastossa

en: Open
fi: Avoinna

en: Order
fi: Tilaus

en: Order Date
fi: Tilauspäivämäärä

en: Order Date missing!
fi: Tilauspäivämäärä puuttuu!

en: Order Entry
fi: Tilauksen kirjaus

en: Order Number
fi: Tilausnumero

en: Order Number missing!
fi: Tilausnumero puuttuu!

en: Order deleted!
fi: Tilaus poistettu!

en: Order generation failed!
fi: Tilausten luonti ei onnistunut

en: Orders generated!
fi: Tilaukset luotu

en: Out of balance transaction!
fi: Viennin taseet eivät täsmää!

en: Outstanding
fi: Maksamatta

en: Overdue
fi: Erääntyneet

en: PO Number
fi: Ostotilausnumero

en: Packing List
fi: Pakkauslista

en: Packing List Date missing!
fi: Pakkauslistan päiväys puuttuu!

en: Packing List Number missing!
fi: Pakkauslistan numero puuttuu!

en: Paid
fi: Maksettu

en: Part
fi: Tarvike

en: Part Number
fi: Tarvikenumero

en: Partnumber
fi: Tarvikenumero

en: Password
fi: Salasana

en: Payables
fi: Erääntyvät

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment date missing!
fi: Eräpäivä puuttuu!

en: Payments
fi: Maksut

en: Period
fi: Ajanjakso

en: Phone
fi: Puhelin

en: Pick List
fi: Keräyslista

en: Post
fi: Kirjaa

en: Post as new
fi: Kirjaa uutena

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Price
fi: Hinta

en: Pricegroup
fi: Hintaryhmä

en: Pricegroup deleted!
fi: Hintaryhmä poistettu

en: Pricegroup missing!
fi: Hintaryhmä puuttuu

en: Pricegroup saved!
fi: Hintaryhmä tallennettu

en: Pricelist
fi: Hinnasto

en: Print
fi: Tulosta

en: Print and Save
fi: Tulosta ja tallenna

en: Print and Save as new
fi: Tulosta ja tallenna uutena

en: Printed
fi: Tulostettu

en: Printer
fi: Tulostin

en: Process Transactions
fi: Prosessiviennit

en: Project
fi: Projekti

en: Project Description Translations
fi: Projektikuvauskäännökset

en: Project Number
fi: Projektin numero

en: Projects
fi: Projektit

en: Purchase Order
fi: Ostotilaus

en: Purchase Order Number
fi: Ostotilausnumero

en: Purchase Orders
fi: Ostotilaukset

en: Qty
fi: Määrä

en: Quantity exceeds available units to stock!
fi: Määrä ylittää varaston

en: Quarter
fi: Neljännes

en: Quotation
fi: Tarjous

en: Quotation Date
fi: Tarjouksen pvm

en: Quotation Date missing!
fi: Tarjouksen pvm puuttuu

en: Quotation Number
fi: Tarjousnumero

en: Quotation Number missing!
fi: Tarjousnumero puuttuu

en: Quotation deleted!
fi: Tarjous poistettu

en: Quotations
fi: Tarjoukset

en: RFQ
fi: Tarjouspyyntö

en: RFQ Number
fi: Tarjouspyynnön numero

en: RFQs
fi: Tarjouspyynnöt

en: ROP
fi: Uudelleentilauspiste

en: Rate
fi: Kurssi

en: Recd
fi: Vastaanotettu

en: Receipt
fi: Kuitti

en: Receipts
fi: Kuitit

en: Receivables
fi: Saatavat

en: Receive
fi: Vastaanota

en: Receive Merchandise
fi: Vastaanota tuotteet

en: Reconciliation
fi: Sovitus

en: Record in
fi: Talleta tilille

en: Recurring Transactions
fi: Toistuvat siirrot

en: Reference
fi: Viite

en: Reference Number Missing
fi: Viitenumero puuttuu

en: Remaining
fi: Jäljellä

en: Repeat
fi: Toista

en: Reports
fi: Raportit

en: Req
fi: Pyyntö

en: Request for Quotation
fi: Tarjouspyyntö

en: Required by
fi: Toimituspäivä

en: Retained Earnings
fi: Käyttörahasto\jakamaton voitto

en: SIC
fi: Teollisuusluokite

en: SIC deleted!
fi: Teollisuusluokite poistettu!

en: SIC saved!
fi: Teollisuusluokite tallennettu!

en: SKU
fi: Varastoyksikkö

en: SSN
fi: Sosiaaliturvatunnus

en: Sale
fi: Myynti

en: Sales
fi: Myynnit

en: Sales Invoice
fi: Myyntilasku

en: Sales Invoice/AR Transaction Number
fi: Myyntilaskun/viennin numero

en: Sales Order
fi: Tilausvahvistus

en: Sales Order Number
fi: Tilausvahvistuksen numero

en: Sales Orders
fi: Tilausvahvistukset

en: Sales Quotation Number
fi: Myynnntitarjousnumero

en: Salesperson
fi: Käsittelijä

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Schedule
fi: Tallenna aikataulu

en: Save as new
fi: Tallenna uutena

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Scheduled
fi: Aikataulutettu

en: Screen
fi: Näyttö

en: Search
fi: Etsi

en: Select Customer
fi: Valitse asiakas

en: Select Vendor
fi: Valitse toimittaja

en: Select a Printer!
fi: Valitse tulostin

en: Select from one of the names below
fi: Valitse yksi nimi alapuolelta

en: Select postscript or PDF!
fi: Valitse postscript tai PDF!

en: Select txt, postscript or PDF!
fi: Valitse tekstitiedosto, postscript tai PDF!

en: Sell
fi: Myynti

en: Sell Price
fi: Myyntihinta

en: Sep
fi: Syy

en: September
fi: Syyskuu

en: Serial No.
fi: Sarjan:o

en: Serial Number
fi: Sarjanumero

en: Serialnumber
fi: Sarjanumero

en: Service
fi: Palvelu

en: Service Code
fi: Palvelukoodi

en: Session Timeout
fi: Yhteys aikakatkaistu

en: Setting
fi: Asetus

en: Settings
fi: Asetukset

en: Ship
fi: Toimita

en: Ship Merchandise
fi: Toimita kauppatavara

en: Ship to
fi: Toimitusosoite

en: Ship via
fi: Toimita käyttäen

en: Shipping
fi: Toimitukset

en: Shipping Date
fi: Toimituspvm

en: Shipping Date missing!
fi: Toimituspvm puuttuu

en: Shipping Point
fi: Toimitusehto

en: Short
fi: Lyhytaikaiset

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Sort by
fi: Järjestä mukaan

en: Source
fi: Lähde

en: Standard
fi: Vakio

en: Standard Industrial Codes
fi: Teollisuusluokitteet

en: Startdate
fi: Aloituspäivä

en: State
fi: Osavaltio

en: State/Province
fi: Lääni

en: Statement
fi: Tiliote

en: Statement Balance
fi: Tiliotteen tase

en: Stock
fi: Varasto

en: Stock Assembly
fi: Varastoi tuote

en: Stylesheet
fi: Tyylitiedosto

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Summary
fi: Kooste

en: System
fi: Järjestelmä

en: System Defaults
fi: Järjestelmän oletukset

en: Tax
fi: Vero

en: Tax Included
fi: ALV sisältyy

en: Taxable
fi: Verotettavaa

en: Taxes
fi: Verot

en: Taxes saved!
fi: Verot tallennettu

en: Terms
fi: Maksuehto

en: Till
fi: Kassa

en: Time Card
fi: Aikakortti

en: Time In
fi: Sisääntuloaika

en: Time Out
fi: Ulosmenoaika

en: Timecard
fi: Aikakortti

en: Timecards
fi: Aikakortit

en: Times
fi: Kertaa

en: To
fi: Hetkeen

en: To Warehouse
fi: Varastoon

en: Total
fi: Yhteensä

en: Tracking Items
fi: Seurattavia nimikkeitä

en: Trade Discount
fi: Alennus

en: Transaction
fi: Vienti

en: Transaction Date missing!
fi: Viennin päiväys puuttuu!

en: Transaction Dates
fi: Vientipvm

en: Transactions
fi: Tapahtumat

en: Transfer
fi: Siirto

en: Transfer Inventory
fi: Siirrä varasto

en: Transfer from
fi: Siirrö hetkestä

en: Transfer to
fi: Siirrä hetkeen

en: Translation
fi: Vienti

en: Translation deleted!
fi: Vienti poistettu

en: Translations
fi: Käännökset

en: Translations saved!
fi: Käännökset tallennettu

en: Trial Balance
fi: Saldolista

en: Type of Business
fi: Liiketoiminnan tyyppi

en: Unit
fi: Yksikkö

en: Update
fi: Päivitä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: User
fi: Käyttäjä

en: Valid To
fi: Voimassa asti

en: Valid until
fi: Voimassa asti

en: Vendor
fi: Toimittaja

en: Vendor History
fi: Toimittajahistoria

en: Vendor Invoice
fi: Ostolasku

en: Vendor Invoice/AP Transaction Number
fi: Ostolasku/Ostoreskontra vientinumero

en: Vendor Number
fi: Toimittajanumero

en: Vendor missing!
fi: Toimittaja puuttuu!

en: Vendor not on file!
fi: Toimittajaa ei järjestelmässä!

en: Version
fi: Versio

en: Warehouse
fi: Varasto

en: Warehouse deleted!
fi: Varasto poistettu

en: Warehouse saved!
fi: Varasto tallennettu

en: Warehouses
fi: Varastot

en: Warning!
fi: Varoitus!

en: Week
fi: Viikko

en: Week(s)
fi: Viiko(t)

en: Weeks
fi: Viikot

en: Weight
fi: Paino

en: Weight Unit
fi: Painoyksikkö

en: What type of item is this?
fi: Minkä tyyppinen nimike tämä on?

en: Work Order
fi: Työmääräin

en: Year
fi: Vuosi

en: Year(s)
fi: Vuodet

en: Yearend
fi: Tilinpäätös

en: Yes
fi: Kyllä

en: days
fi: päivää

en: done
fi: valmis

en: ea
fi: kpl

en: failed
fi: epäonnistui

en: sent
fi: lähetetty

en: time(s)
fi: kertaa

en: unexpected error!
fi: odottamaton virhe
