LedgerSMB 1.6.33 - en to ms_MY translation catalogue (789 entries)

en: # Invoices
ms_MY: Invois

en: AP Aging
ms_MY: Penuaan AP

en: AP Invoice
ms_MY: Invois AP

en: AP Outstanding
ms_MY: AP Memberangsangkan

en: AP Transaction
ms_MY: Transakai AP

en: AP Transactions
ms_MY: Transaksi Ap

en: AP Voucher
ms_MY: Baucer AP

en: AR Aging
ms_MY: penuaan AR

en: AR Invoice
ms_MY: Invois AR

en: AR Outstanding
ms_MY: AR Memberangsangkan

en: AR Transaction
ms_MY: Transaksi AR

en: AR Transactions
ms_MY: Transaksi AR

en: AR Voucher
ms_MY: Baucer AR

en: AR/AP/GL Amount
ms_MY: Amaun AR/AP/GL

en: Access Denied
ms_MY: Akses Dinafikan

en: Account
ms_MY: Akaun

en: Account Description
ms_MY: Deskripsi Akaun

en: Account Label
ms_MY: Label Akaun

en: Account Name
ms_MY: Nama Akaun

en: Account No.
ms_MY: No. Akaun

en: Account Number
ms_MY: Nombor Akaun

en: Account Number End
ms_MY: Pengakhiran Akaun Nombor

en: Account Number Start
ms_MY: Permulaan Akaun Nombor

en: Account Title
ms_MY: Nama Akaun

en: Account does not exist!
ms_MY: Akaun tidak wujud

en: Actions
ms_MY: Tindakan

en: Active
ms_MY: Aktif

en: Active On
ms_MY: Aktif pada

en: Active Sessions
ms_MY: Sesi Aktif

en: Add
ms_MY: Tambah

en: Add Account
ms_MY: Tambah akaun

en: Add Accounts
ms_MY: Tambah Akaun

en: Add Assembly
ms_MY: Tambah Pemasangan

en: Add Asset
ms_MY: Tambah Aset

en: Add Asset Class
ms_MY: Tambah Kelas Aset

en: Add Assets
ms_MY: Tambah aset

en: Add Budget
ms_MY: Tambah bajet

en: Add Business
ms_MY: Tambah Bisnes

en: Add Class
ms_MY: Tambah kelas

en: Add Contact
ms_MY: Tambah Kenalan

en: Add Credit Invoice
ms_MY: Tambah Kredit Invois

en: Add Customer
ms_MY: Tambah Pelanggan

en: Add Debit Invoice
ms_MY: Penambahan Invois debit

en: Add Employee
ms_MY: Tambah Pekerja

en: Add Exchange Rate
ms_MY: Tambah kadar pertukaran

en: Add GIFI
ms_MY: Tambah GIFI

en: Add Group
ms_MY: Tambah Kumpulan

en: Add Language
ms_MY: Tambah Bahasa

en: Add Part
ms_MY: Tambah Bahagian

en: Add Pricegroup
ms_MY: Tambah Kumpulan Harga

en: Add Purchase Order
ms_MY: Tambah Pesanan Belian

en: Add Quotation
ms_MY: Tambah Sebut Harga

en: Add Request for Quotation
ms_MY: Tambah Permintaan untuk Sebut Harga

en: Add SIC
ms_MY: Tambah SIC

en: Add Sales Invoice
ms_MY: Tambah Jualan Invois

en: Add Sales Order
ms_MY: Tambah Pesanan Jualan

en: Add Service
ms_MY: Tambah Perkhidmatan

en: Add Tax Form
ms_MY: Tambah Borang Cukai

en: Add Timecard
ms_MY: Tambah Kad Masa

en: Add Transaction
ms_MY: Tambah Transaksi

en: Add User
ms_MY: Tambah pengguna

en: Add Vendor
ms_MY: Tambah Pembekal

en: Add Vendor Invoice
ms_MY: Penambahan Invois Pembekal

en: Add Warehouse
ms_MY: Tambah Gudang

en: Add line1
ms_MY: Tambah barisan1

en: Add line2
ms_MY: Tambah barisan2

en: Add line3
ms_MY: Tambah barisan3

en: Address
ms_MY: Alamat

en: Addresses
ms_MY: Alamat

en: Adjusted Basis
ms_MY: Basis Yang Diubah

en: Aging Report
ms_MY: Laporan Berumur

en: All
ms_MY: Semua

en: All Invoices
ms_MY: Semua Invois

en: Amount
ms_MY: Jumlah

en: Amount Budgetted
ms_MY: Jumlah yang Dibajetkan

en: Amount Due
ms_MY: Jumlah terhutang

en: Amount Greater Than
ms_MY: Jumlah Melebihi

en: Amount Less Than
ms_MY: Jumlah Kurang Daripada

en: Any
ms_MY: Selain

en: Applied discount
ms_MY: Diskaun dipohon

en: Applied discount by an overpayment
ms_MY: Dikaun dipohon daripada lebihan bayaran

en: Apply Disc
ms_MY: Permohonan cakera

en: Approve
ms_MY: Diluluskan

en: Approved
ms_MY: Diluluskan

en: Approved By
ms_MY: Diluluskan Oleh

en: Approved at
ms_MY: Disahkan Di

en: Aquired Value
ms_MY: Nilai Diperlukan

en: Aquired Value Remaining
ms_MY: Dapatan Nilai Yang Tinggal

en: Are you sure you want to delete Order Number
ms_MY: Adakah anda pasti mahu memadam nombor pesanan

en: Are you sure you want to delete Quotation Number
ms_MY: Adakah anda pasti ingin memadam Nombor Sebut Harga

en: Assemblies restocked!
ms_MY: Pemasangan diisi semula

en: Asset
ms_MY: Aset

en: Asset Account
ms_MY: Akaun Aset

en: Asset Class
ms_MY: Kelas Aset

en: Asset Class:
ms_MY: Mengelasan Aset

en: Asset Classes
ms_MY: Kelas aset

en: Asset Depreciation Report
ms_MY: Laporan Aset Susut Nilai

en: Asset Disposal Report
ms_MY: Laporan Aset Pembuangan

en: Asset Partial Disposal Report
ms_MY: Laporan Aset

en: Asset Tag
ms_MY: Tanda Aset

en: Assets
ms_MY: Aset

en: Attach
ms_MY: Lampiran

en: Attached To
ms_MY: Dilampirkan Kepada

en: Attached To Type
ms_MY: Dilampirkan Untuk Menaip

en: Attached and Linked Files
ms_MY: Dilampirkan dan Fail Berkaitan

en: Attached at
ms_MY: Dilampirkan pada

en: Attached by
ms_MY: Dilampirkan oleh

en: Attachment
ms_MY: Lampiran

en: Aug
ms_MY: Ogos

en: August
ms_MY: Ogos

en: Automatic
ms_MY: Automatik

en: Average Cost
ms_MY: Kos Purata

en: Avg. Cost
ms_MY: Kos Purata

en: BOM
ms_MY: Bil Bahan

en: Balance
ms_MY: Baki

en: Balance Sheet
ms_MY: Helaian Kira-kira

en: Bank Accounts
ms_MY: Akaun Bank

en: Bar Code
ms_MY: Kod Bar

en: Basis
ms_MY: Asas

en: Batch
ms_MY: Kumpulan

en: Batch Class
ms_MY: Kelas Kumpulan

en: Batch Control Code
ms_MY: Kod kawalan batch

en: Batch Date
ms_MY: Tarikh Kumpulan

en: Batch Description
ms_MY: Deskripsi Kumpulan

en: Batch ID
ms_MY: ID Kumpulan

en: Batch ID Missing
ms_MY: Kumpulan ID hilang

en: Batch Name
ms_MY: Nama Batch

en: Batch Number
ms_MY: Nombor Kumpulan

en: Batch Search
ms_MY: Carian Kumpulan

en: Batch Type
ms_MY: Jenis Kumpulan

en: Batches
ms_MY: Kelompok

en: Billing
ms_MY: Bill

en: Bin
ms_MY: Tong

en: Bin List
ms_MY: Senarai Bin

en: Budget Number
ms_MY: Nombor Bajet

en: Budget Search Results
ms_MY: Keputusan Carian Bajet

en: Budget Variance Report
ms_MY: Laporan Bajet Varian

en: Budgets
ms_MY: Bajet

en: Bug: No such account
ms_MY: Bug: Tiada akaun itu

en: Business
ms_MY: Perniagaan

en: Business Number
ms_MY: Nombor Bisnes

en: Business Type
ms_MY: Jenis Perniagaan

en: Business deleted!
ms_MY: Perniagaan dipadam

en: Business saved!
ms_MY: Perniagaan disimpan

en: Calculate Taxes
ms_MY: Kira Cukai

en: Can't void a voided invoice!
ms_MY: Tidak boleh membatalkan invois yang telah dibatalkan

en: Cancel?
ms_MY: Batal ?

en: Cannot Repost Transaction
ms_MY: Transaksi Tidak Boleh Dihantar Kembali

en: Cannot create Labor; COGS account does not exist!
ms_MY: Tenaga kerja tidak boleh dihasilkan; Akaun COGS tidak wujud!

en: Cannot create Labor; Inventory account does not exist!
ms_MY: Tenaga kerja tidak boleh dihasilkan; Akaun inventori tidak wujud!

en: Cannot create Part; COGS account does not exist!
ms_MY: Bahagian tidak boleh dihasilkan; Akaun COGS tidak wujud!

en: Cannot create Part; Income account does not exist!
ms_MY: Bahagian tidak boleh dihasilkan; Akaun pendapatan tidak wujud!

en: Cannot create Part; Inventory account does not exist!
ms_MY: Bahagian tidak boleh dihasilkan; Akaun inventori tidak wujud!

en: Cannot create Service; Expense account does not exist!
ms_MY: Perkhidmatan tidak boleh dihasilkan; Akaun perbelanjaan tidak wujud!

en: Cannot create Service; Income account does not exist!
ms_MY: Perkhidmatan tidak boleh dihasilkan; Akaun pendapatan tidak wujud!

en: Cannot delete item!
ms_MY: Barang tidak boleh dipadam

en: Cannot delete order!
ms_MY: Tidak boleh memadam pesanan

en: Cannot delete quotation!
ms_MY: Tidak boleh memadam sebut harga!

en: Cannot post invoice for a closed period!
ms_MY: Tidak boleh simpan invois untuk jangka masa yang terdekat!

en: Cannot post payment for a closed period!
ms_MY: Tidak boleh simpan bayaran untuk jangka masa yang terdekat!

en: Cannot post transaction for a closed period!
ms_MY: Tidak boleh menyimpan transaksi untuk tempoh tertutup

en: Cannot post transaction with a debit and credit entry for the same account!
ms_MY: Tidak boleh menyimpan transaksi dengan kemasukan debit dan kredit untuk akaun yang sama

en: Cannot post transaction!
ms_MY: Transaksi gagal dihantar!

en: Cannot save order!
ms_MY: Tidak Boleh Menyimpan Pesanan

en: Cannot save quotation!
ms_MY: Tidah Boleh Menyimpan Sebut Harga!

en: Cannot save taxes!
ms_MY: Cukai tidak disimpan!

en: Cannot stock assemblies!
ms_MY: Pemasangan tidak boleh diisi semula

en: Cash
ms_MY: Tunai

en: Chart ID
ms_MY: Carta ID

en: Chart of Accounts
ms_MY: Carta Akaun

en: Check
ms_MY: Semak

en: Check Inventory
ms_MY: Periksa Senarai Barang

en: Check Prefix
ms_MY: Semak Imbuhan

en: City
ms_MY: Bandar

en: Class
ms_MY: Kelas

en: Clear date
ms_MY: Tarikh dipadam

en: Cleared
ms_MY: Padamkan

en: Closed
ms_MY: Tutup

en: Code
ms_MY: kod

en: Code missing!
ms_MY: kod hilang

en: Combine
ms_MY: Gabung

en: Combine Purchase Orders
ms_MY: Mengabung pesanan jualan

en: Combine Sales Orders
ms_MY: Mengabung pesanan jualan

en: Company
ms_MY: Syarikat

en: Company Address
ms_MY: Alamat Syarikat

en: Company Fax
ms_MY: Faks Syarikat

en: Company Information
ms_MY: Maklumat syarikat

en: Company License Number
ms_MY: Nombor Lesen Syarikat

en: Company Name
ms_MY: Nama Syarikat

en: Company Phone
ms_MY: Nombor Telefon Syarikat

en: Company Sales Tax ID
ms_MY: ID Cukai Jualan Syarikat

en: Confirm!
ms_MY: Sah!

en: Contact
ms_MY: Hubungan

en: Contact Info
ms_MY: Maklumat Hubungi

en: Contact Search
ms_MY: Carian Hubungan

en: Contacts
ms_MY: Kenalan

en: Continue
ms_MY: Sambung

en: Control Code
ms_MY: Kod kawalan

en: Copy to COA
ms_MY: Salin kepada COA

en: Copy to New
ms_MY: Salin Ke Baru

en: Cost
ms_MY: kos

en: Cost of Goods Sold
ms_MY: Kos Barangan Yang Dijual

en: Could not save the data.  Please try again
ms_MY: Data tidak boleh disimpan. Sila cuba lagi

en: Could not save!
ms_MY: Tidak boleh disimpan

en: Could not transfer Inventory!
ms_MY: Tidak dapat memindahkan Inventori!

en: Counted
ms_MY: Dikira

en: Country
ms_MY: Negara

en: Create Database?
ms_MY: Bina pankalan data?

en: Credit
ms_MY: Kredit

en: Credit Account
ms_MY: Akaun Kredit

en: Credit Account Number
ms_MY: No Akaun Kredit

en: Credit Accounts
ms_MY: Akaun Kredit

en: Credit Invoice
ms_MY: Invois kredit

en: Credit Limit
ms_MY: Had Kredit

en: Credit Note
ms_MY: Nota kredit

en: Credits
ms_MY: Kredit

en: Currencies (colon-separated)
ms_MY: Mata wang (kolon-berasingan)

en: Currency
ms_MY: Mata Wang

en: Current
ms_MY: Semasa

en: Customer
ms_MY: Pelanggan

en: Customer Account
ms_MY: Akaun Pelanggan

en: Customer History
ms_MY: Rekod Pelanggan

en: Customer Number
ms_MY: Nombor Pelanggan

en: Customer missing!
ms_MY: Pelanggan hilang

en: Customer not on file!
ms_MY: Pelangan tiada dalam fail!

en: Data not saved.  Please try again.
ms_MY: Data gagal disimpan. Sila cuba lagi

en: Data not saved.  Please update again.
ms_MY: Data tidak disimpan. Tolong update semula.

en: Database does not exist.
ms_MY: Pengkalan data tidak wujud

en: Date
ms_MY: Tarikh

en: Date From
ms_MY: Dari Tarikh

en: Date Paid
ms_MY: Tarikh Dibayar

en: Date Received
ms_MY: Tarikh diterima

en: Date To
ms_MY: Kepada Tarikh

en: Date received missing!
ms_MY: Tarikh diterima hilang

en: Date to
ms_MY: Tarikh kepada

en: Day(s)
ms_MY: Hari

en: Debit Invoice
ms_MY: Invois debit

en: Debit Note
ms_MY: Nota debit

en: Debits
ms_MY: Debit

en: Dec
ms_MY: Dis

en: December
ms_MY: Disember

en: Decimal Places for Money
ms_MY: Angka perpuluhan untuk mata wang

en: Deduction Class
ms_MY: Kelas Pemotongan

en: Deduction Types
ms_MY: Jenis Pemotongan

en: Default Accounts
ms_MY: Akaun Tetapan Utama

en: Default Country
ms_MY: Negara

en: Default Email BCC
ms_MY: Tetapan utama Email BCC

en: Default Email CC
ms_MY: Tetapan utama Email CC

en: Default Email From
ms_MY: Tetapan utama Email daripada

en: Default Email To
ms_MY: Tetapan utama Email kepada

en: Default Language
ms_MY: Bahasa

en: Default Reportable
ms_MY: Tetapan Utama yang dilaporkan

en: Defaults
ms_MY: Asal

en: Delete
ms_MY: Padam

en: Delete Batch
ms_MY: Padam Kumpulan

en: Delete Language
ms_MY: Padam Bahasa

en: Delete Schedule
ms_MY: Padam Jadual

en: Delete Vouchers
ms_MY: Padam Baucer

en: Delivery Date
ms_MY: Tarikh Penghantaran

en: Department
ms_MY: Jabatan

en: Depreciate
ms_MY: Penyusutan

en: Depreciate Through
ms_MY: Melalui Penyusutan

en: Depreciation
ms_MY: Susut Nilai

en: Depreciation Account
ms_MY: Akaun Susut Nilai

en: Depreciation Method
ms_MY: Kaedah Susut Nilai

en: Depreciation Starts
ms_MY: Permulaan Susut Nilai

en: Depreciation Successful
ms_MY: susut nilai berjaya

en: Description
ms_MY: Penerangan

en: Description Translations
ms_MY: Huraian terjemahan

en: Description missing!
ms_MY: Penerangan hilang

en: Description:
ms_MY: Huraian

en: Detail
ms_MY: Butiran

en: Disc
ms_MY: Disk

en: Discount
ms_MY: Diskaun

en: Disposal
ms_MY: Pembuangan

en: Disposal Date
ms_MY: Tarikh Pembuangan

en: Disposal Method
ms_MY: Cara Pembuangan

en: Division by 0 error
ms_MY: Kesalahan bahagian 0

en: Document
ms_MY: Dokumen

en: Don't know what to do with backup
ms_MY: Tidak mengetahui apa yang perlu dibuat dengan backup

en: Done
ms_MY: Selesai

en: Draft Posted
ms_MY: Draf yang tercatat

en: Draft Search
ms_MY: Carian Draf

en: Draft Type
ms_MY: Jenis Draf

en: Drafts
ms_MY: Draf

en: Drawing
ms_MY: Lukisan

en: Dropdowns
ms_MY: Gugurkan

en: Due
ms_MY: Tarikh Akhir

en: Due Date
ms_MY: Tarikh Akhir

en: Due Date missing!
ms_MY: Tarikh akhir hilang!

en: Duplicate employee numbers
ms_MY: Salinan nombor pekerja

en: E-mail address missing!
ms_MY: alamat emel hilang

en: E-mail message
ms_MY: Pesanan e-mail

en: ECA Income Statement
ms_MY: Penyata Gaji ECA

en: Edit
ms_MY: Ubahsuai

en: Edit Account
ms_MY: Mengubah akaun

en: Edit Asset Class
ms_MY: Mengedit Kelas Aset

en: Edit Customer
ms_MY: Ubahsuai Pelanggan

en: Edit Description Translations
ms_MY: Edit Penerangan Penterjemahan

en: Edit Employee
ms_MY: Ubahsuai Pekerja

en: Edit Purchase Order
ms_MY: Ubah Pesanan Pembelian

en: Edit Quotation
ms_MY: Ubah Sebut Harga

en: Edit Request for Quotation
ms_MY: Ubah Permintaan Untuk Sebut Harga

en: Edit Sales Order
ms_MY: Ubah Pesanan Jualan

en: Edit Vendor
ms_MY: Ubahsuai Pembekal

en: Edit Vendor Invoice
ms_MY: Penyuntingan Invois Pembekal

en: Employee
ms_MY: Pekerja

en: Employee Number
ms_MY: Nombor Pekerja

en: Employees
ms_MY: Pekerjaan

en: End Date
ms_MY: Tarikh Akhir

en: Ending Balance
ms_MY: Baki Pengakhiran

en: Ends
ms_MY: Tamat

en: Enter Inventory
ms_MY: Masukan inventori

en: Entered By
ms_MY: Dimasukkan Oleh

en: Entered at
ms_MY: Di Masukkan Di

en: Entity
ms_MY: Entiti

en: Entity Code
ms_MY: Kod Entiti

en: Entity Control Code
ms_MY: Kod Kawalan entiti

en: Entry ID
ms_MY: Masukkan ID

en: Error creating backup file
ms_MY: Kesalahan membina backup data

en: Error creating batch.  Please try again.
ms_MY: Kesalahan mencipta kumpulan. sila cuba lagi.

en: Error from Function:
ms_MY: Kesalahan daripada fungsi

en: Error: Cannot include summary account in other dropdown menus
ms_MY: Ralat: Tidak boleh termasuk ringkasan akaun selain menu dropdown

en: Every
ms_MY: Setiap

en: Exch
ms_MY: Tukar

en: Exchange Rate
ms_MY: Kadar Pertukaran

en: Exchange rate for payment missing!
ms_MY: Kadar pertukaran pembayaran hilang!

en: Exchange rate missing!
ms_MY: Kadar pertukaran hilang!

en: Expected
ms_MY: Telah dijangka

en: Expense
ms_MY: perbelanjaan

en: Extended
ms_MY: Dilanjutkan

en: Failed to save order!
ms_MY: Gagal menyimpan Pesanan!

en: February
ms_MY: Februari

en: File
ms_MY: Fail

en: File Imported
ms_MY: Fail Masukkan

en: File name
ms_MY: Nama Fail

en: File type
ms_MY: Jenis Fail

en: Files
ms_MY: Fail

en: Fixed Assets
ms_MY: Aset tetap

en: For
ms_MY: Untuk

en: Foreign Exchange Gain
ms_MY: Keuntungan Pertukaran Asing

en: Foreign Exchange Loss
ms_MY: Kerugian Pertukaran Asing

en: Fri
ms_MY: Jumaat

en: From
ms_MY: Dari

en: From Amount
ms_MY: Daripada Jumlah

en: From Date
ms_MY: Tarikh Mula

en: From Warehouse
ms_MY: Daripada gudang

en: From date
ms_MY: Dari tarikh

en: Full Permissions
ms_MY: Permintaan penuh

en: GIFI deleted!
ms_MY: GIFI dipadam

en: GIFI missing!
ms_MY: GIFI hilang

en: GIFI saved!
ms_MY: GIFI disimpan

en: GL Reference Number
ms_MY: Nombor rujukan GL

en: Gain (Loss)
ms_MY: Dapat (Kerugian)

en: General Journal
ms_MY: Jurnal umum

en: General Ledger Report
ms_MY: Laporan Lajuran Umum

en: Generate
ms_MY: Hasilkan

en: Generate Orders
ms_MY: Menjana pesanan

en: Generate Purchase Orders
ms_MY: Menjana Pesanan Pembelian

en: Generate Purchase Orders from Sales Orders
ms_MY: Menjana Pesanan Pembelian dari Jualan Pesanan

en: Generate Sales Orders
ms_MY: Menjana Pesanan Jualan

en: Generate Sales Orders from Purchase Orders
ms_MY: Menjana Pesanan Pembelian dari Jualan Pesanan

en: Goods and Services
ms_MY: Barangan dan Servis

en: Group
ms_MY: Kumpulan

en: Group Translations
ms_MY: Kumpulan Terjemahan

en: Group deleted!
ms_MY: Kumpulan dipadam

en: Group missing!
ms_MY: Kumpulan hilang

en: Group saved!
ms_MY: Kumpulan disimpan

en: HTML Templates
ms_MY: Template HTML

en: Image
ms_MY: Gambar

en: Images in Templates
ms_MY: Imej untuk templat

en: Import AP Batch
ms_MY: Import kumpulan AP

en: Import AR Batch
ms_MY: Import kumpulan AR

en: Import Batch
ms_MY: Import kumpulan

en: Import Chart
ms_MY: Carta Kemasukan

en: In-line
ms_MY: Selaras

en: Include Payment
ms_MY: Termasuk pembayaran

en: Include in Report
ms_MY: Masukkan didalam laporan

en: Including partnumber
ms_MY: Termasuk Nombor Bahagian

en: Income
ms_MY: Pendapatan

en: Income Class
ms_MY: Kelas Pendapatan

en: Income Statement
ms_MY: Penyata Pendapatan

en: Income Types
ms_MY: Jenis Pendapatan

en: Incorrect Password
ms_MY: Kata Laluan Tidak Tepat

en: Individual Items
ms_MY: Barang Individu

en: Internal Database Error
ms_MY: Kesalahan Dalaman Pangkalan Data

en: Internal Database Error.
ms_MY: Ralat Dalam Pangkalan Data

en: Internal Notes
ms_MY: Nota Dalaman

en: Invalid Reporting Basis
ms_MY: Laporan Asas Tidak Sah

en: Invalid backup request
ms_MY: Permintaan backup tidak sah

en: Invalid date/time entered
ms_MY: Tarikh/Masa tidak sah dimasukkan

en: Invalid redirect
ms_MY: peralihan yang tidak sah

en: Invalid statement balance.  Hint: Try entering a number
ms_MY: Baki kenyataan tidak sah. Petunjuk: Sila masukkan nombor

en: Inventory
ms_MY: inventori

en: Inventory Adjustment Details
ms_MY: Detail Inventori Pelarasan

en: Inventory Adjustments
ms_MY: Inventori Pelarasan

en: Inventory saved!
ms_MY: Inventori disimpan

en: Inventory transferred!
ms_MY: Inventori di hantar

en: Invoice
ms_MY: Invois

en: Invoice Date
ms_MY: Tarikh Invois

en: Invoice Date missing!
ms_MY: Tarikh Invois hilang!

en: Invoice Number
ms_MY: Nombor Invois

en: Invoice Profit/Loss
ms_MY: Invois Keuntungan/Kerugian

en: Invoice Vouchers
ms_MY: invois Baucer

en: Invoice not found
ms_MY: Invois tidak dijumpai

en: Item
ms_MY: Barang

en: Item deleted!
ms_MY: Barang dipadam

en: Item not on file!
ms_MY: Item tiada di dalam fail!

en: January
ms_MY: Januari

en: Journal Entry
ms_MY: jurnal kedatangan

en: July
ms_MY: Julai

en: June
ms_MY: Jun

en: LaTeX Templates
ms_MY: Template LaTeX

en: Labor/Overhead
ms_MY: Tenaga Kerja/Overhead

en: Language
ms_MY: Bahasa

en: Language deleted!
ms_MY: Bahasa dipadam

en: Language saved!
ms_MY: Bahasa disimpan

en: Languages not defined!
ms_MY: Bahasa tidak ditakrifkan

en: Last Cost
ms_MY: Kos Lepas

en: Last Updated
ms_MY: Kemaskini Terakhir

en: Lead
ms_MY: Utama

en: Leadtime
ms_MY: Tempoh Proses

en: Letterhead
ms_MY: Tajuk Surat

en: Link Accounts
ms_MY: Akaun Pautan

en: List
ms_MY: Senarai

en: List Businesses
ms_MY: Senarai Perniagaan

en: List Classes
ms_MY: Senarai kelas

en: List GIFI
ms_MY: Senarai GIFI

en: List Languages
ms_MY: senarai Bahasa

en: List Price
ms_MY: Senarai harga

en: List SIC
ms_MY: Senarai SIC

en: List Tax Forms
ms_MY: Senarai borang cukai

en: List Warehouse
ms_MY: Senarai Gudang

en: Location
ms_MY: Lokasi

en: Login
ms_MY: Daftar masuk

en: Logout
ms_MY: Log keluar

en: Mailing
ms_MY: Surat-menyurat

en: Make
ms_MY: Buat

en: Manage Users
ms_MY: Pengguna diurus

en: Manager
ms_MY: Pengurus

en: Mar
ms_MY: Mac

en: March
ms_MY: Mac

en: Markup
ms_MY: Tanda

en: Max Invoices per Check Stub
ms_MY: Max Invois Setiap Cek Resit

en: Max per dropdown
ms_MY: Maksima setiap penurunan

en: May
ms_MY: Mei

en: Message
ms_MY: Pesanan

en: Message:
ms_MY: Mesej:

en: Method
ms_MY: Cara

en: Microfiche
ms_MY: Mikrofis

en: Misc Settings
ms_MY: Tetapan Misc

en: Miss.
ms_MY: Cik

en: Mon
ms_MY: Isnin

en: Month
ms_MY: Bulan

en: Month(s)
ms_MY: Bulan

en: Mr.
ms_MY: Encik

en: Mrs.
ms_MY: Puan

en: Ms.
ms_MY: Cik

en: Must have credit or entity id
ms_MY: Mesti mempunyai kredit ID entiti

en: Name
ms_MY: Nama

en: Net Book Value
ms_MY: Nilai buku bersih

en: New
ms_MY: Baru

en: New Window
ms_MY: Tetingkap baru

en: Next
ms_MY: Seterusnya

en: Next Date
ms_MY: Tarikh seterusnya

en: Next Number
ms_MY: Nombor Seterusnya

en: Next in Sequence
ms_MY: Seterusnya Dalam Urutan

en: No
ms_MY: Tidak

en: No AR or AP Account Selected
ms_MY: Tiada Akaun AR atau AP Terpilih

en: No ID Set
ms_MY: Tiada Set ID

en: No NULL Amounts
ms_MY: Tiada Amaun

en: No Null employeenumber
ms_MY: Tiada Nombor Pekerja

en: No currencies defined.  Please set these up under System/Defaults.
ms_MY: Tiada mata wang ditakrifkan. Sila tetapkan mengikut sistem

en: No file uploaded
ms_MY: Tiada data dimuat naik

en: No open Projects!
ms_MY: Tiada projek yang terbuka

en: No overpayment account selected.  Was one set up?
ms_MY: Tiada akaun lebihan pembayaran dipilih. Adakah anda telah membuka akaun tersebut?

en: No report specified
ms_MY: Tiada laporan dinyatakan

en: No.
ms_MY: Tidak.

en: Note Class
ms_MY: Kelas Nota

en: Notes
ms_MY: Nota

en: Nothing entered!
ms_MY: Tiada apa-apa yang dimasukan

en: Nothing selected!
ms_MY: Anda tidak memilih apa-apa!

en: Nothing to transfer!
ms_MY: TIada apa-apa untuk dihantar

en: Number
ms_MY: Nombor

en: Obsolete
ms_MY: Lama

en: Obsolete By
ms_MY: Dilupuskan Oleh

en: Oct
ms_MY: Okt

en: October
ms_MY: Oktober

en: Off Hold
ms_MY: Teruskan

en: On Hand
ms_MY: Dalam Tangan

en: On Hold
ms_MY: Ditahan

en: Open
ms_MY: Buka

en: Order
ms_MY: Pesanan

en: Order Date
ms_MY: Tarikh Pesanan

en: Order Date missing!
ms_MY: Tarikh Pesanan Hilang!

en: Order Entry
ms_MY: Entri pesanan

en: Order Number
ms_MY: Nombor Pesanan

en: Order Number missing!
ms_MY: Nombor Pesanan Hilang!

en: Order deleted!
ms_MY: Pesanan dipadam

en: Order generation failed!
ms_MY: Penjanaan Pesanan gagal!

en: Orders generated!
ms_MY: Pesanan dihasilkan!

en: Our Balance
ms_MY: Baki kita

en: Out of balance transaction!
ms_MY: Kehabisan Baki Transaksi

en: PO Number
ms_MY: Jumlah PO

en: POST
ms_MY: SIMPAN

en: POST AND PRINT
ms_MY: SIMPAN dan Cetak

en: Packing List
ms_MY: Senarai Bungkusan

en: Paid
ms_MY: Dibaya

en: Parent
ms_MY: Waris

en: Part
ms_MY: Bahagian

en: Part Number
ms_MY: Bahagian nombor

en: Partnumber
ms_MY: Nombor Bahagian

en: Password required
ms_MY: Kata laluan diperlukan

en: Passwords must match.
ms_MY: Kata laluan mestilah sempadan

en: Pay To
ms_MY: Bayar Kepada

en: Payment
ms_MY: Pembayaran

en: Payment Amount
ms_MY: Jumlah Pembayaran

en: Payment Results
ms_MY: Hasil Pembayaran

en: Payment date missing!
ms_MY: Tarikh pembayaran hilang!

en: Payments
ms_MY: Bayaran

en: Payments associated with voided invoice may need to be reversed.
ms_MY: Bayaran berkaitan dengan invois yang dibatalkan mungkin perlu diterbalikkan

en: Percent
ms_MY: Peratus

en: Percent Disposed
ms_MY: Peratusan Pembuangan

en: Percent Remaining
ms_MY: Peratusan Yang Tinggal

en: Period
ms_MY: Tempoh

en: Person
ms_MY: Orang

en: Physical
ms_MY: Fizikal

en: Pick List
ms_MY: Senarai Pilihan

en: Post
ms_MY: Simpan

en: Post Batch
ms_MY: Simpan Kumpulan

en: Post Date
ms_MY: Tarikh disimpan

en: Post as new
ms_MY: Simpan Sebagai Baru

en: Preferences
ms_MY: Keutamaan

en: Price
ms_MY: Harga

en: Price Updated
ms_MY: Harga Dikemaskini

en: Pricegroup
ms_MY: Harga Kumpulan

en: Pricegroup deleted!
ms_MY: Kumpulan harga dipadam

en: Pricegroup missing!
ms_MY: Kumpulan harga hilang

en: Pricegroup saved!
ms_MY: Kumpulan harga disimpan

en: Print
ms_MY: Cetak

en: Print and Save
ms_MY: Cetak dan Simpan

en: Print and Save as new
ms_MY: Cetak dan Simpan sebagai yang baru

en: Printed
ms_MY: Sudah Dicetak

en: Proceeds
ms_MY: Teruskan

en: Process Transactions
ms_MY: Proses Transaksi

en: Product Receipt
ms_MY: Resit produk

en: Profit/Loss
ms_MY: Keuntungan/Kerugian

en: Proft/Loss on Inventory Sales
ms_MY: Keuntungan/Kerugian Stok Jualan

en: Project
ms_MY: Projek

en: Project Description Translations
ms_MY: Huraian Projek Penterjemahan

en: Project Number
ms_MY: Nombor Projek

en: Project Numbers
ms_MY: Nombor Projek

en: Project/Department Number
ms_MY: Nombor Projek/Jabatan

en: Projects
ms_MY: Projek

en: Purchase Date
ms_MY: Tarikh Pembelian

en: Purchase Date:
ms_MY: Tarikh Pembelian

en: Purchase History
ms_MY: Rekod Pembelian

en: Purchase Order
ms_MY: Beli Pesanan

en: Purchase Orders
ms_MY: Beli Pesanan

en: Purchase Value
ms_MY: Nilai Pembtanelian

en: Purchase Value:
ms_MY: Nilai Pembelian

en: Qty
ms_MY: Kuantiti

en: Quantity exceeds available units to stock!
ms_MY: Kuantiti melebihi unit yang ada kepada stok!

en: Quarter
ms_MY: Suku

en: Quotation
ms_MY: Sebut Harga

en: Quotation Date
ms_MY: Tarikh Sebut Harga

en: Quotation Date missing!
ms_MY: Tarikh Sebut Harga Hilang!

en: Quotation Number
ms_MY: Bilangan Sebut Harga

en: Quotation Number missing!
ms_MY: Nombor sebut harga hilang!

en: Quotation deleted!
ms_MY: Sebut Harga dipadam!

en: Quotations
ms_MY: Sebutan Harga

en: RFQ Number
ms_MY: Nombor RFQ

en: Rate
ms_MY: Kadar

en: Rebuild/Upgrade?
ms_MY: Menbina semula/menaik taraf

en: Recd
ms_MY: Terima

en: Receipt
ms_MY: Resit

en: Receipt Results
ms_MY: Hasil Resit

en: Receipts
ms_MY: Resit

en: Receive
ms_MY: Diterima

en: Receive Merchandise
ms_MY: Penerimaan barang dagangan

en: Reconciliation Reports
ms_MY: Laporan Pendamaian

en: Record in
ms_MY: Rekod Kemasukan

en: Recurring Transactions
ms_MY: Perulangan Input Transaksi

en: Reference
ms_MY: Rujukan

en: Reject
ms_MY: Ditolak

en: Remaining
ms_MY: Baki

en: Repeat
ms_MY: Pengulangan

en: Report Results
ms_MY: Hasil Laporan

en: Reporting Basis
ms_MY: Laporan Asas

en: Reporting Units
ms_MY: Unit yang dilaporkan

en: Reports
ms_MY: Laporan

en: Reposting Not Allowed
ms_MY: Ulangan pesanan tidak dibenarkan

en: Request for Quotation
ms_MY: Pemintaan Bagi Sebut Harga

en: Required Date
ms_MY: Tarikh yang Diperlukan

en: Required by
ms_MY: Diperlukan oleh

en: Reverse AR Overpay
ms_MY: Lebihan pembayaran AR

en: Reverse Overpay
ms_MY: Lebihan pembayaran semula

en: Reverse Payment
ms_MY: Pembayaran Balik

en: Reverse Payments
ms_MY: Pembayaran Balik

en: Reverse Receipts
ms_MY: Pembatalan Resit

en: SIC deleted!
ms_MY: SIC dipadam

en: SIC saved!
ms_MY: SIC disimpan

en: SQL-Ledger database detected.
ms_MY: Pangkalan data Lejar dikesan

en: Sales
ms_MY: Jualan

en: Sales Invoice
ms_MY: Jualan Invois

en: Sales Invoice/AR Transaction Number
ms_MY: jualan invois/nombor urus niaga AR

en: Sales Order
ms_MY: Pesanan Jualan

en: Sales Order Number
ms_MY: Nombor pesanan jualan

en: Sales Orders
ms_MY: Pesanan Jualan

en: Sales Quotation Number
ms_MY: Nombor Sebut Harga Jualan

en: Salesperson
ms_MY: Penjual

en: Salvage Value:
ms_MY: Nilai Penyelamat

en: Sat
ms_MY: Sabtu

en: Save
ms_MY: Simpan

en: Save Batch
ms_MY: Simpan sejumlah

en: Save Info
ms_MY: Simpan Maklumat

en: Save Schedule
ms_MY: Simpan Jadual

en: Save Template
ms_MY: Simpan Templat

en: Save as New
ms_MY: Simpan sebagai baru

en: Save as new
ms_MY: Simpan sebagai baru

en: Schedule
ms_MY: Jadual

en: Scheduled
ms_MY: Sudah Dijadualkan

en: Screen
ms_MY: Skrin

en: Search
ms_MY: Cari

en: Search AP
ms_MY: Mencari AP

en: Search AR
ms_MY: Mencari AR

en: Search Assets
ms_MY: Carian aset

en: Search Groups
ms_MY: Carian kumpulan

en: Search Pricegroups
ms_MY: Carian kumpulan harga

en: Search Purchase Orders
ms_MY: Mencari pesanan pembelian

en: Search Quotations
ms_MY: Cari Sebut harga

en: Search Requests for Quotation
ms_MY: Mencari sebut harga yg diminta

en: Search Sales Orders
ms_MY: Mencari pesanan jualan

en: Search and GL
ms_MY: Carian dan GL

en: Search reports
ms_MY: Pemeriksaan Laporan

en: Security Settings
ms_MY: Tetapan Keselamatan

en: Select Customer
ms_MY: Pilih Pelanggan

en: Select Vendor
ms_MY: Pilih Pembekal

en: Select a Printer!
ms_MY: Pilih Mesin Pencetak!

en: Select by Default:
ms_MY: Pilih Tetapan utama

en: Select from one of the names below
ms_MY: Pilih salah satu nama dibawah

en: Select postscript or PDF!
ms_MY: Pilih postscript atau PDF!

en: Select txt, postscript or PDF!
ms_MY: Pilih txt, postscript atau PDF!

en: Selected
ms_MY: Terpilih

en: Sell
ms_MY: Jual

en: Sell Price
ms_MY: Harga Jualan

en: Separate Duties
ms_MY: Tugas Berasingan

en: Sequences
ms_MY: Turutan

en: Serial No.
ms_MY: No. Siri

en: Serial Number
ms_MY: Nombor Siri

en: Service
ms_MY: Servis

en: Service Code
ms_MY: kod servis

en: Session Timeout
ms_MY: Sesi Masa berakhir

en: Sessions
ms_MY: Sesi

en: Ship
ms_MY: Hantar

en: Ship Merchandise
ms_MY: Barang dagangan kapal

en: Ship Via
ms_MY: Hantar Melalui

en: Ship to
ms_MY: Hantar kepada

en: Ship via
ms_MY: Penghantaran melalui

en: Shipping
ms_MY: Penghantaran

en: Shipping Date
ms_MY: Tarikh penghantaran

en: Shipping Date missing!
ms_MY: Tarikh penghantaran hilang!

en: Shipping Point
ms_MY: Lokasi Penghantaran

en: Sir.
ms_MY: Tuan

en: Source
ms_MY: Sumber

en: Source starting with
ms_MY: Sumber bermula dengan

en: Standard Industrial Codes
ms_MY: Standart kod industri

en: Start Date
ms_MY: Tarikh Permulaan

en: Startdate
ms_MY: Tarikh mula

en: Starting Balance
ms_MY: Baki Permulaan

en: State
ms_MY: Negeri

en: Statement
ms_MY: Kenyataan

en: Statement Balance
ms_MY: Baki Penyata

en: Statement Date
ms_MY: Tarikh Penyata

en: Stock
ms_MY: Stok

en: Stock Assembly
ms_MY: Himpunan Stok

en: Submitted
ms_MY: Dihantar

en: Subtotal
ms_MY: Jumlah Kecil

en: Summary
ms_MY: Ringkasan

en: Sun
ms_MY: Ahad

en: System
ms_MY: Sistem

en: Tag
ms_MY: Tanda

en: Tax
ms_MY: Cukai

en: Tax Code
ms_MY: Kod Cukai

en: Tax Form Applied
ms_MY: Bentuk cukai digunakan

en: Tax Form List
ms_MY: Cukai dalam bentuk senarai

en: Tax Forms
ms_MY: Borang cukai

en: Tax Included
ms_MY: Disertakan dengan Cukai

en: TaxForm
ms_MY: BorangCukai

en: Taxes
ms_MY: Cukai

en: Taxes saved!
ms_MY: Cukai disimpan!

en: Template Saved!
ms_MY: templat Disimppan!

en: Terms
ms_MY: Terma

en: Their Balance
ms_MY: Baki mereka

en: This gl movement, is a consecuence of a payment transaction
ms_MY: Pertukaran gl ini ialah disebabkan oleh pembayaran transit

en: This gl movement, is the result of a overpayment transaction
ms_MY: Pergerakan gl ialah hasil daripada transit lebihan bayaran

en: Thu
ms_MY: Khamis

en: Times
ms_MY: Masa

en: To
ms_MY: Kepada

en: To Amount
ms_MY: Kepada Jumlah

en: To Date
ms_MY: Kepada tarikh

en: To Warehouse
ms_MY: Ke gudang

en: To pay
ms_MY: Untuk bayar

en: Too many links on summary account!
ms_MY: Terlalu banyak sambungan dalam ringkasan akaun

en: Top-level
ms_MY: Tahap Tertinggi

en: Total
ms_MY: Jumlah

en: Total Paid
ms_MY: Jumlah Dibayar

en: Trade Discount
ms_MY: Diskaun Perniagaan

en: Transaction
ms_MY: Transaksi

en: Transaction Approval
ms_MY: Transaksi Diterima

en: Transaction Date
ms_MY: Tarikh Transaksi

en: Transaction Date missing!
ms_MY: Tarikh Transaksi Hilang!

en: Transaction Dates
ms_MY: Tarikh Penterjemahan

en: Transfer
ms_MY: Hantar

en: Transfer Inventory
ms_MY: Hantar Inventori

en: Transfer from
ms_MY: Hantar daripada

en: Transfer to
ms_MY: Hantar ke

en: Translation
ms_MY: Penterjmahan

en: Translation deleted!
ms_MY: Terjemahan dipadam

en: Translations
ms_MY: Terjemahan

en: Translations saved!
ms_MY: Terjemahan disimpan

en: Trial Balance
ms_MY: Baki Percubaan

en: Tue
ms_MY: Selasa

en: Type
ms_MY: Jenis

en: Type of Business
ms_MY: Jenis Bisnes

en: UPDATE
ms_MY: KEMASKINI

en: Unique AR Invoice numbers
ms_MY: Nombor Unik AR Invois

en: Unique Customernumber
ms_MY: Nombor pelanggan unik

en: Unique Vendornumber
ms_MY: Nombor Unik Pembekal

en: Unknown database found.
ms_MY: Pangkalan data tidak dikenali dijumpai

en: Unsupported account type
ms_MY: Jenis akaun yang tidak disokong

en: Update
ms_MY: Terbaru

en: Updated
ms_MY: Dikemaskini

en: Usable Life
ms_MY: Kehidupan yang Boleh Digunakan

en: Use AR Overpayment
ms_MY: Menggunakan Bayaran Lebih AR

en: Use Overpayment
ms_MY: Menggunakan Bayaran Lebih

en: Use overpayment/prepayment
ms_MY: Guna lebihan pembayaran/prabayaran

en: Used
ms_MY: Digunakan

en: User
ms_MY: Pengguna

en: User already exists. Import?
ms_MY: Pengguna telah wujud. impot?

en: Valid until
ms_MY: Sah Sehingga

en: Variance
ms_MY: Varian

en: Vendor
ms_MY: Pembekal

en: Vendor Account
ms_MY: Akaun Pembekal

en: Vendor History
ms_MY: Rekod Pembekal

en: Vendor Invoice
ms_MY: Pembekal Senarai Bekalan

en: Vendor Invoice/AP Transaction Number
ms_MY: invois pembekal/nombor urus niaga AP

en: Vendor Number
ms_MY: Nombor Pembekal

en: Vendor Reference Number
ms_MY: Nombor Rujukan Pembekal

en: Vendor missing!
ms_MY: Pembekal hilang!

en: Vendor not on file!
ms_MY: Pembekal tiada dalam fail!

en: Version
ms_MY: Versi

en: Void
ms_MY: Batal

en: Voucher List
ms_MY: Senarai Baucer

en: Vouchers
ms_MY: Baucer

en: Wages/Deductions
ms_MY: Gaji/Potongan

en: Warehouse
ms_MY: Gudang

en: Warehouse deleted!
ms_MY: Gudang dipadam!

en: Warehouse saved!
ms_MY: Gudang disimpan!

en: Warehouses
ms_MY: Gudang-gudang

en: Wed
ms_MY: Rabu

en: Week(s)
ms_MY: Minggu

en: Weight
ms_MY: Berat

en: Weight Unit
ms_MY: Berat Unit

en: What type of item is this?
ms_MY: Apakah jenis item ini?

en: Work Order
ms_MY: Pesanan Kerja

en: Would you like to migrate the database?
ms_MY: Adakah anda ingin memindah pangkalan data

en: Would you like to upgrade the database?
ms_MY: Adakah anda ingin menaik taraf pangkalan data?

en: Year
ms_MY: Tahun

en: Year End
ms_MY: Akhir Tahun

en: Year(s)
ms_MY: Tahun

en: Yes
ms_MY: Ya

en: Zip Code
ms_MY: Kod Pos

en: cash
ms_MY: tunai

en: check
ms_MY: cek

en: city
ms_MY: Bandar

en: days
ms_MY: Hari

en: delete
ms_MY: padam

en: done
ms_MY: selesai

en: failed
ms_MY: gagal

en: is bigger than the amount available
ms_MY: lebih besar daripada jumlah yang tersedia

en: is lesser than 0
ms_MY: kurang daripada 0

en: is lesser than the amount to be paid
ms_MY: kurang daripada jumlah perlu dibayar

en: is null
ms_MY: kosong

en: other
ms_MY: lain-lain

en: sent
ms_MY: hantar

en: time(s)
ms_MY: masa(s)

en: unexpected error!
ms_MY: Kesilapan yang tidak dijangka

en: use of an overpayment
ms_MY: guna lebihan bayaran
