geda - en to tr translation catalogue (62 entries)

en: Hotkeys
tr: Kısayollar

en: Translate
tr: Çevir

en: Select Mode
tr: Seçim Kipi

en: Text Mode
tr: Metin kipi

en: Copy Mode
tr: Kopyalama Kipi

en: Multiple Copy Mode
tr: Çoklu Kopyalama Kipi

en: Mirror Mode
tr: Ayna modu

en: Move Mode
tr: Taşıma Kipi

en: Rotate Mode
tr: Döndürme kipi

en: Show Hidden
tr: Gizlileri Göster

en: Saved All
tr: Hepsi kaydedildi

en: Delete
tr: Sil

en: Attributes
tr: Öznitelikler

en: Color
tr: Renk

en: _Add
tr: Ekle

en: New Page
tr: Yeni Sayfa

en: Open Page...
tr: Sayfa Aç...

en: Save Page
tr: Sayfayı Kaydet

en: Close Page
tr: Sayfayı Kapat

en: Edit Text
tr: Metni Düzenle

en: New
tr: Yeni

en: Undo
tr: Geri Al

en: Redo
tr: Yinele

en: Bus
tr: Veriyolu

en: Pan
tr: Kaydırma

en: Save All
tr: Tümünü kaydet

en: Execute Script...
tr: Betik Çalıştır...

en: New Window
tr: Yeni pencere

en: Rotate 90 Mode
tr: 90 derece döndür kipi

en: Edit...
tr: Düzenle...

en: Edit Text...
tr: Metin Düzenle...

en: Slot...
tr: Yuva...

en: Lock
tr: Kilitle

en: Unlock
tr: Kilidi Aç

en: Embed Component/Picture
tr: Bileşen/Resim göm

en: Unembed Component/Picture
tr: Bileşen/resim gömme

en: Update Component
tr: Bileşen Güncelle

en: Symbol Translate...
tr: Sembölü çevir..

en: Copy into 1
tr: 1'e kopyala

en: Copy into 2
tr: 2'ye kopyala

en: Copy into 3
tr: 3'e kopyala

en: Copy into 4
tr: 4'e kopyala

en: Copy into 5
tr: 5'e kopyala

en: Cut into 1
tr: 1'e Kes

en: Cut into 2
tr: 2'ye Kes

en: Cut into 3
tr: 3'e Kes

en: Cut into 4
tr: 4'e Kes

en: Cut into 5
tr: 5'e Kes

en: Paste from 1
tr: 1'den yapıştır

en: Paste from 2
tr: 2'den yapıştır

en: Paste from 3
tr: 3'ten yapıştır

en: Paste from 4
tr: 4'ten yapıştır

en: Paste from 5
tr: 5'ten yapıştır

en: _File
tr: Dosya

en: _Edit
tr: Düzenle

en: _View
tr: Görüntüle

en: _Page
tr: Sayfa

en: Hie_rarchy
tr: Hiyerarşi

en: A_ttributes
tr: Öznitelikler

en: _Options
tr: Seçenekler

en: _Help
tr: Yardım

en: Copy
tr: Kopyala
