lftp 4.4.8 - en to uk translation catalogue (500 entries)

en: invalid argument %s for %s
uk: некоректний аргумент %s для %s

en: ambiguous argument %s for %s
uk: неоднозначний аргумент %s для %s

en: Valid arguments are:
uk: Допустимі аргументи:

en: Unknown system error
uk: Невідома системна помилка

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
uk: %s: параметр «%s%s» не є однозначним

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
uk: %s: неоднозначний параметр «%s%s»; можливі варіанти:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
uk: %s: невідомий параметр «%s%s»

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
uk: %s: додавання аргументів до параметра «%s%s» не передбачено

en: %s: option '%s%s' requires an argument
uk: %s: до параметра «%s%s» слід додати аргумент

en: %s: invalid option -- '%c'
uk: %s: некоректний параметр — «%c»

en: %s: option requires an argument -- '%c'
uk: %s: до параметра слід додати аргумент — «%c»

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
uk: «

en: '
uk: »

en: memory exhausted
uk: пам'ять вичерпано

en: option requires an argument
uk: параметр потребує вказування аргументу

en: invalid option
uk: некоректний параметр

en: option `%s' requires an argument
uk: разом з параметром «%s» має бути вказано аргумент

en: unrecognized option `%s'
uk: невідомий параметр «%s»

en: [%u] Attached to terminal %s. %s
uk: [%u] Приєднано до термінала %s. %s

en: [%u] Attached to terminal.
uk: [%u] Приєднано до термінала.

en:  [cached]
uk:  [кешовано]

en: Failed to change mode of `%s' to %04o (%s).
uk: Не вдалося змінити режим доступу до «%s» на %04o (%s).

en: Mode of `%s' changed to %04o (%s).
uk: Режим доступу до «%s» змінено на %04o (%s).

en: Failed to change mode of `%s' because no old mode is available.
uk: Не вдалося змінити режим доступу до «%s» оскільки попередній режим доступу недоступний.

en: Warning: chdir(%s) failed: %s
uk: Попередження: помилка під час спроби виконати chdir(%s): %s

en: Unknown command `%s'.
uk: Невідома команда «%s».

en: Ambiguous command `%s'.
uk: Неоднозначна команда «%s».

en: Module for command `%s' did not register the command.
uk: Модулем для команди «%s» не зареєстровано команди.

en: cd ok, cwd=%s
uk: cd виконано, cwd=%s

en: %s: received redirection to `%s'
uk: %s: отримано переспрямовування до «%s»

en: Too many redirections
uk: Занадто багато переспрямувань

en: Interrupt
uk: Перервати

en: Warning: discarding incomplete command
uk: Попередження: відкидаємо неповну команду

en: 	Executing builtin `%s' [%s]
uk: 	Виконуємо вбудоване «%s» [%s]

en: Queue is stopped.
uk: Чергу виконання зупинено.

en: Now executing:
uk: Зараз виконуємо:

en: 	Waiting for job [%d] to terminate
uk: 	Очікуємо на переривання роботи над завданням [%d]

en: 	Waiting for termination of jobs:
uk: 	Очікуємо на переривання роботи над завданнями:

en: 	Running
uk: 	Виконуємо

en: 	Waiting for command
uk: 	Очікуємо на команду

en: %s: command `%s' is not compiled in.
uk: %s: команду «%s» не вбудовано до програми.

en: Usage: %s cmd [args...]
uk: Користування: %s команда [аргументи...]

en: %s: cannot create local session
uk: %s: не вдалося створити локальний сеанс

en: !<shell-command>
uk: !<команда оболонки>

en: Launch shell or shell command
uk: Запустити командну оболонку або команду у оболонці

en: (commands)
uk: (команди)

en: Group commands together to be executed as one command
    You can launch such a group in background
uk: Групові команди можна виконувати разом як одну команду.
    Таку групу можна запускати у фоновому режимі.

en: alias [<name> [<value>]]
uk: alias [<назва> [<значення>]]

en: Define or undefine alias <name>. If <value> omitted,
    the alias is undefined, else is takes the value <value>.
    If no argument is given the current aliases are listed.
uk: Визначити або скасувати визначення псевдоніма <назва>. Якщо
    пропущено <значення>, визначення псевдоніма скасовується,
    інакше призначається значення <значення>.
    Без аргументів команда показує список поточних псевдонімів.

en: anon - login anonymously (by default)
uk: anon — увійти анонімно (типовий варіант)

en: bookmark [SUBCMD]
uk: bookmark [ПІДКОМАНДА]

en: bookmark command controls bookmarks
    
    The following subcommands are recognized:
      add <name> [<loc>] - add current place or given location to bookmarks
                           and bind to given name
      del <name>         - remove bookmark with the name
      edit               - start editor on bookmarks file
      import <type>      - import foreign bookmarks
      list               - list bookmarks (default)
uk: Команда bookmark керує закладками.
    
    Передбачено такі підкоманди:
      add <назва> [<адреса>] - додати поточну або вказану адресу до закладок
                           і пов’язати її з вказаною назвою
      del <назва>            - вилучити закладку з вказаною назвою
      edit                   - запустити редактор файла закладок
      import <тип>           - імпортувати сторонні закладки
      list                   - показати список закладок (типова команда)

en: cache [SUBCMD]
uk: cache [ПІДКОМАНДА]

en: cache command controls local memory cache
    
    The following subcommands are recognized:
      stat        - print cache status (default)
      on|off      - turn on/off caching
      flush       - flush cache
      size <lim>  - set memory limit
      expire <Nx> - set cache expiration time to N seconds (x=s)
                    minutes (x=m) hours (x=h) or days (x=d)
uk: Команда cache керує локальним кешем у пам’яті.
    
    Передбачено розпізнавання таких підкоманд:
      stat        - вивести дані щодо стану кешу (типова)
      on|off      - увімкнути або вимкнути кешування
      flush       - спорожнити кеш
      size <межа> - обмежити кешування у пам’яті
      expire <Nx> - встановити строк дії кешу у секундах (x=s),
                    хвилинах (x=m), годинах (x=h) або днях (x=d)

en: cat [-b] <files>
uk: cat [-b] <файли>

en: cat - output remote files to stdout (can be redirected)
     -b  use binary mode (ascii is the default)
uk: cat - вивести віддалені файли до stdout (можна переспрямовувати)
     -b  використовувати двійковий режим (типовим є ascii)

en: cd <rdir>
uk: cd <каталог>

en: Change current remote directory to <rdir>. The previous remote directory
    is stored as `-'. You can do `cd -' to change the directory back.
    The previous directory for each site is also stored on disk, so you can
    do `open site; cd -' even after lftp restart.
uk: Змінити поточний віддалений каталог на <віддалений_каталог>. Попередній віддалений
    каталог буде збережено як «-». Ви зможете скористатися командою «cd -» для повернення.
    Також на диску буде збережено попередній каталог для кожного з сайтів. Отже, ви зможете
    віддати команду «open сайт; cd -» навіть після перезапуску lftp.

en: chmod [OPTS] mode file...
uk: chmod [ПАРАМЕТРИ] режим файл...

en: Change the mode of each FILE to MODE.
    
     -c, --changes        - like verbose but report only when a change is made
     -f, --quiet          - suppress most error messages
     -v, --verbose        - output a diagnostic for every file processed
     -R, --recursive      - change files and directories recursively
    
    MODE can be an octal number or symbolic mode (see chmod(1))
uk: Змінити режим доступу до кожного з файлів ФАЙЛ на РЕЖИМ.
    
     -c, --changes        - подібно до verbose, але повідомляти лише про внесені зміни
     -f, --quiet          - придушити більшість повідомлень про помилки
     -v, --verbose        - вивести діагностичні повідомлення для кожного оброблених файлів
     -R, --recursive      - змінювати файли і каталоги рекурсивно
    
    РЕЖИМ вказується у форматі вісімкового числа або символічного режиму (див. chmod(1))

en: Close idle connections. By default only with current server.
     -a  close idle connections with all servers
uk: Розірвати неактивні з’єднання. Типово, лише з поточним сервером.
     -a  розірвати неактивні з’єднання з усіма серверами

en: [re]cls [opts] [path/][pattern]
uk: [re]cls [параметри] [шлях/][взірець]

en: List remote files. You can redirect output of this command to file
    or via pipe to external command.
    
     -1                   - single-column output
     -a, --all            - show dot files
     -B, --basename       - show basename of files only
         --block-size=SIZ - use SIZ-byte blocks
     -d, --directory      - list directory entries instead of contents
     -F, --classify       - append indicator (one of /@) to entries
     -h, --human-readable - print sizes in human readable format (e.g., 1K)
         --si             - likewise, but use powers of 1000 not 1024
     -k, --kilobytes      - like --block-size=1024
     -l, --long           - use a long listing format
     -q, --quiet          - don't show status
     -s, --size           - print size of each file
         --filesize       - if printing size, only print size for files
     -i, --nocase         - case-insensitive pattern matching
     -I, --sortnocase     - sort names case-insensitively
     -D, --dirsfirst      - list directories first
         --sort=OPT       - "name", "size", "date"
     -S                   - sort by file size
     --user, --group, --perms, --date, --linkcount, --links
                          - show individual fields
     --time-style=STYLE   - use specified time format
    
    By default, cls output is cached, to see new listing use `recls' or
    `cache flush'.
    
    The variables cls-default and cls-completion-default can be used to
    specify defaults for cls listings and completion listings, respectively.
    For example, to make completion listings show file sizes, set
    cls-completion-default to "-s".
    
    Tips: Use --filesize with -D to pack the listing better.  If you don't
    always want to see file sizes, --filesize in cls-default will affect the
    -s flag on the commandline as well.  Add `-i' to cls-completion-default
    to make filename completion case-insensitive.
uk: Показати список файлів на віддаленому вузлі. Ви можете переспрямувати дані,
    виведені цією командою до фала або, за допомогою каналу, до зовнішньої команди.
     -1                   - виведення даних у один стовпчик
     -a, --all            - показувати файли, назви яких починаються з крапки
     -B, --basename       - показувати лише базові назви файлів
         --block-size=SIZ - використовувати SIZ-байтові блоки
     -d, --directory      - вивести список записів каталогів замість вмісту
     -F, --classify       - дописати індикатор (один з /@) до записів
     -h, --human-readable - вивести дані щодо розміру у зручному для читання форматі
                            (приклад: 1K)
         --si             - не саме, але за основою 1000, а не 1024
     -k, --kilobytes      - те саме, що --block-size=1024
     -l, --long           - використовувати формат довгого списку
     -q, --quiet          - не показувати дані щодо стану
     -s, --size           - вивести дані щодо розміру кожного з файлів
         --filesize       - виводити розмір лише для файлів
     -i, --nocase         - не враховувати регістр символів під час порівнянь
     -I, --sortnocase     - впорядковувати назви без врахування регістру символів
     -D, --dirsfirst      - вивести каталоги на початку списку
         --sort=OPT       - "name", "size", "date"
     -S                   - впорядкувати файли за розміром
     --user, --group, --perms, --date, --linkcount, --links
                          - показати окремі поля
     --time-style=СТИЛЬ   - використати вказаний формат показу часу
    
    Типово, виведені cls дані кешуються. Щоб переглянути нові дані,
    скористайтеся «recls» або «cache flush».
    
    Для визначення типових параметрів списків cls та доповнення можна скористатися
    змінними cls-default і cls-completion-default, відповідно.
    Наприклад, щоб у списках доповнення було показано розміри файлів, встановіть
    для cls-completion-default значення "-s".
    
    Підказки: скористайтеся --filesize з -D для отримання компактніших списків.
    Якщо вам не завжди потрібні дані щодо розмірів файлів, --filesize у cls-default
    вплине і на прапорець -s командного рядка. Додайте «-i» до cls-completion-default,
    щоб зробити доповнення назв файлів незалежним від регістру символів.

en: debug [OPTS] [<level>|off]
uk: debug [ПАРАМЕТРИ] [<рівень>|off]

en: Set debug level to given value or turn debug off completely.
     -o <file>  redirect debug output to the file
     -c  show message context
     -p  show PID
     -t  show timestamps
uk: Встановити для рівня діагностики вказане значення або вимкнути діагностику.
     -o <файл>  спрямувати виведені дані до вказаного файла
     -c  виводити контекст повідомлення
     -p  виводити PID
     -t  виводити дані щодо часових позначок

en: du [options] <dirs>
uk: du [параметри] <каталоги>

en: Summarize disk usage.
     -a, --all             write counts for all files, not just directories
         --block-size=SIZ  use SIZ-byte blocks
     -b, --bytes           print size in bytes
     -c, --total           produce a grand total
     -d, --max-depth=N     print the total for a directory (or file, with --all)
                           only if it is N or fewer levels below the command
                           line argument;  --max-depth=0 is the same as
                           --summarize
     -F, --files           print number of files instead of sizes
     -h, --human-readable  print sizes in human readable format (e.g., 1K 234M 2G)
     -H, --si              likewise, but use powers of 1000 not 1024
     -k, --kilobytes       like --block-size=1024
     -m, --megabytes       like --block-size=1048576
     -S, --separate-dirs   do not include size of subdirectories
     -s, --summarize       display only a total for each argument
         --exclude=PAT     exclude files that match PAT
uk: Отримати резюме щодо використання диска.
     -a, --all             показати дані щодо усіх файлів, не лише каталогів
         --block-size=SIZ  використовувати SIZ-байтові блоки
     -b, --bytes           вивести дані у байтах
     -c, --total           вивести загальні дані
     -d, --max-depth=N     вивести загальні дані щодо каталогу (або файла з --all),
                           лише, якщо він зберігається на N або менше рівнів
                           нижче за каталог у аргументі командного рядка;
                           --max-depth=0 є тим самим, що і --summarize
     -F, --files           вивести дані щодо кількості файлів замість розмірів
     -h, --human-readable  вивести розміри у зручному для читання форматі (приклади: 1K 234M 2G)
     -H, --si              те саме, але з використанням основи 1000, а не 1024
     -k, --kilobytes       те саме, що і --block-size=1024
     -m, --megabytes       те саме, що і --block-size=1048576
     -S, --separate-dirs   не включати розмір підкаталогів
     -s, --summarize       показати лише загальні дані щодо усіх аргументів
         --exclude=PAT     виключити усі файли, які відповідають взірцеві PAT

en: edit [OPTS] <file>
uk: edit [ПАРАМЕТРИ] <файл>

en: Retrieve remote file to a temporary location, run a local editor on it
    and upload the file back if changed.
     -k  keep the temporary file
     -o <temp>  explicit temporary file location
uk: Отримати віддалений файл до тимчасового каталогу, запустити локальний редактор
    для його редагування і вивантажити файл назад, якщо його буде змінено.
     -k  зберегти тимчасовий файл
     -o <каталог>  явним чином вказати місце тимчасового файла

en: exit [<code>|bg]
uk: exit [<код>|bg]

en: exit - exit from lftp or move to background if jobs are active
    
    If no jobs active, the code is passed to operating system as lftp
    termination status. If omitted, exit code of last command is used.
    `bg' forces moving to background if cmd:move-background is false.
uk: exit - вийти з lftp або перейти у фоновий режим, якщо виконуються завдання.
    
    Якщо завдань не виконується, операційній системі буде передано вказаний код
    стану переривання роботи lftp. Якщо код не вказано, буде передано код
    завершення останньої з команд. «bg» виконує примусове переведення у фоновий
    режим, якщо значенням cmd:move-background є false.

en: Usage: find [OPTS] [directory]
    Print contents of specified directory or current directory recursively.
    Directories in the list are marked with trailing slash.
    You can redirect output of this command.
     -d, --maxdepth=LEVELS  Descend at most LEVELS of directories.
uk: Користування: find [ПАРАМЕТРИ] [каталог]
    Вивести рекурсивно вміст вказаного або поточного каталогу.
    Каталоги у списку буде позначено кінцевим символом похилої риски.
    Виведені дані можна переспрямовувати.
     -d, --maxdepth=РІВЕНЬ  спускатися лише до вказаного рівня вкладеності.

en: get [OPTS] <rfile> [-o <lfile>]
uk: get [ПАРАМЕТРИ] <віддалений файл> [-o <локальний файл>]

en: Retrieve remote file <rfile> and store it to local file <lfile>.
     -o <lfile> specifies local file name (default - basename of rfile)
     -c  continue, resume transfer
     -E  delete remote files after successful transfer
     -a  use ascii mode (binary is the default)
     -O <base> specifies base directory or URL where files should be placed
uk: Отримати віддалений файл <віддалений файл> і зберегти його до файла <локальний файл>.
     -o <локальний файл> визначає назву локального файла (типово, основна назва віддаленого файла)
     -c  продовжити, поновити перенесення даних
     -E  вилучити віддалений файл після успішного перенесення даних
     -a  використовувати режим ascii (типовим є двійковий режим)
     -O <основа> визначає базовий каталог або адресу, куди слід зберігати файли

en: glob [OPTS] <cmd> <args>
uk: glob [ПАРАМЕТРИ] <команда> <аргументи>

en: Expand wildcards and run specified command.
    Options can be used to expand wildcards to list of files, directories,
    or both types. Type selection is not very reliable and depends on server.
    If entry type cannot be determined, it will be included in the list.
     -f  plain files (default)
     -d  directories
     -a  all types
     --exist      return zero exit code when the patterns expand to non-empty list
     --not-exist  return zero exit code when the patterns expand to an empty list
uk: Обробити шаблони заміни і виконати вказану команду.
    Параметри визначають режим обробки шаблонів заміни: список файлів, каталогів
    або файлів і каталогів. Вибір типу працює лише на деяких серверах.
    Якщо тип запису не можна визначити, його буде включено до списку.
     -f  звичайні файли (типова поведінка)
     -d  каталоги
     -a  записи усіх типів
     --exist      повернути нульовий код виходу, якщо взірці розгортаються у непорожній список
     --not-exist  повернути нульовий код виходу, якщо взірці розгортаються у порожній список

en: help [<cmd>]
uk: help [<команда>]

en: Print help for command <cmd>, or list of available commands
uk: Вивести довідку щодо команди <команда> або список доступних команд.

en: List running jobs. -v means verbose, several -v can be specified.
    If <job_no> is specified, only list a job with that number.
uk: Показати список завдань, які виконуються -v означає «докладно», можна вказати декілька -v.
    Якщо вказано <номер завдання>, вивести дані лише щодо завдання з вказаним номером.

en: kill all|<job_no>
uk: kill all|<номер завдання>

en: Delete specified job with <job_no> or all jobs
uk: Вилучити вказане завдання з номером <номер завдання> або усі завдання.

en: lcd <ldir>
uk: lcd <каталог>

en: Change current local directory to <ldir>. The previous local directory
    is stored as `-'. You can do `lcd -' to change the directory back.
uk: Змірити поточний локальний каталог на <локальний_каталог>. Попередній локальний
    каталог буде збережено як «-». Ви можете скористатися командою «lcd -»,
    щоб повернутися до нього.

en: lftp [OPTS] <site>
uk: lftp [ПАРАМЕТРИ] <сайт>

en: `lftp' is the first command executed by lftp after rc files
     -f <file>           execute commands from the file and exit
     -c <cmd>            execute the commands and exit
     --norc              don't execute rc files from the home directory
     --help              print this help and exit
     --version           print lftp version and exit
    Other options are the same as in `open' command:
     -e <cmd>            execute the command just after selecting
     -u <user>[,<pass>]  use the user/password for authentication
     -p <port>           use the port for connection
     -s <slot>           assign the connection to this slot
     -d                  switch on debugging mode
     <site>              host name, URL or bookmark name
uk: «lftp» є першою командою, яку буде виконано після файлів ресурсів.
     -f <файл>           виконати команди з вказаного файла і завершити роботу
     -c <команда>        виконати команди і завершити роботу
     --norc              не виконувати файли rc з домашнього каталогу
     --help              вивести це довідкове повідомлення і завершити роботу
     --version           вивести дані щодо версії lftp і завершити роботу
    Інші параметри є тими самими, що і у команди «open»
     -e <команда>        виконати команду одразу після вибору
     -u <користувач>[,<пароль>] використати для розпізнавання вказану комбінацію
     -p <порт>           використати для встановлення з’єднання вказаний порт
     -s <слот>           пов'язати з'єднання із вказаним слотом
     -d                  перемкнутися на діагностичний режим
     <сайт>              назва вузла, адреса бо закладка

en: ln [-s] <file1> <file2>
uk: ln [-s] <файл1> <файл2>

en: Link <file1> to <file2>
uk: Створити символічне посилання <файл1> та <файл2>

en: ls [<args>]
uk: ls [<аргументи>]

en: List remote files. You can redirect output of this command to file
    or via pipe to external command.
    By default, ls output is cached, to see new listing use `rels' or
    `cache flush'.
    See also `help cls'.
uk: Показати список віддалених файлів. Ви можете переспрямовувати виведені
    цією командою дані до файла або за допомогою «|» до зовнішньої команди.
    Типово, виведені ls дані кешуються, щоб переглянути оновлені дані,
    скористайтеся «rels» або «cache flush».
    Див. також «help cls».

en: mget [OPTS] <files>
uk: mget [ПАРАМЕТРИ] <файли>

en: Gets selected files with expanded wildcards
     -c  continue, resume transfer
     -d  create directories the same as in file names and get the
         files into them instead of current directory
     -E  delete remote files after successful transfer
     -a  use ascii mode (binary is the default)
     -O <base> specifies base directory or URL where files should be placed
uk: Отримати вказані файли з розгортанням шаблонів заміни.
     -c  продовжити, поновити перенесення даних
     -d  створити каталоги зі шляхів до файлів і зберегти файли у них,
         а не у поточному каталозі
     -E  вилучити віддалений файл після успішного перенесення даних
     -a  використовувати режим ascii (типовим є двійковий режим)
     -O <основа> визначає базовий каталог або адресу, куди слід зберігати файли

en: mirror [OPTS] [remote [local]]
uk: mirror [ПАРАМЕТРИ] [віддалена [локальна]]

en: mkdir [OPTS] <dirs>
uk: mkdir [ПАРАМЕТРИ] <каталоги>

en: Make remote directories
     -p  make all levels of path
     -f  be quiet, suppress messages
uk: Створення каталогів на віддаленому вузлі
     -p  створити усі рівні вказаного шляху
     -f  не виводити повідомлень

en: module name [args]
uk: module назва [аргументи]

en: Load module (shared object). The module should contain function
       void module_init(int argc,const char *const *argv)
    If name contains a slash, then the module is searched in current
    directory, otherwise in directories specified by setting module:path.
uk: Завантажити модуль (об’єкт спільного використання). У модулі має міститися функція
       void module_init(int argc,const char *const *argv)
    Якщо у назві модуля міститься символ похилої риски, пошук його коду буде виконано
    у поточному каталозі. Інакше, програм шукатиме модулі у каталогах, визначених
    змінною module:path.

en: more <files>
uk: more <файли>

en: Same as `cat <files> | more'. if PAGER is set, it is used as filter
uk: Те саме, що і «cat <файли> | more». Якщо визначено змінну PAGER, відповідну програму буде використано як фільтр даних.

en: mput [OPTS] <files>
uk: mput [ПАРАМЕТРИ] <файли>

en: Upload files with wildcard expansion
     -c  continue, reput
     -d  create directories the same as in file names and put the
         files into them instead of current directory
     -E  delete local files after successful transfer (dangerous)
     -a  use ascii mode (binary is the default)
     -O <base> specifies base directory or URL where files should be placed
uk: Вивантажити вказані файли з розгортанням шаблонів заміни.
     -c  продовжити, повторно вивантажити
     -d  створити каталоги зі шляхів до файлів і зберегти файли у них,
         а не у поточному каталозі
     -E  вилучити локальний файл після успішного перенесення даних
     -a  використовувати режим ascii (типовим є двійковий режим)
     -O <основа> визначає базовий каталог або адресу, куди слід зберігати файли

en: mrm <files>
uk: mrm <файли>

en: Removes specified files with wildcard expansion
uk: Вилучає вказані файли з розгортанням шаблонів заміни

en: mv <file1> <file2>
uk: mv <файл1> <файл2>

en: Rename <file1> to <file2>
uk: Перейменувати <файл1> на <файл2>

en: mmv [OPTS] <files> <target-dir>
uk: mmv [ПАРАМЕТРИ] <файли> <каталог_призначення>

en: Move <files> to <target-directory> with wildcard expansion
     -O <dir>  specifies the target directory (alternative way)
uk: Пересунути <файли> до каталогу <каталог_призначення> із розгортанням замінників
     -O <каталог>  визначає каталог призначення (альтернативний спосіб)

en: [re]nlist [<args>]
uk: [re]nlist [<аргументи>]

en: List remote file names.
    By default, nlist output is cached, to see new listing use `renlist' or
    `cache flush'.
uk: Вивести список назв віддалених файлів.
    Типово, дані, виведені nlist, кешуються. Щоб переглянути оновлений список
    скористайтеся командою «renlist» або «cache flush».

en: open [OPTS] <site>
uk: open [ПАРАМЕТРИ] <сайт>

en: Select a server, URL or bookmark
     -e <cmd>            execute the command just after selecting
     -u <user>[,<pass>]  use the user/password for authentication
     -p <port>           use the port for connection
     -s <slot>           assign the connection to this slot
     -d                  switch on debugging mode
     <site>              host name, URL or bookmark name
uk: Вибрати сервер, адресу або закладку
     -e <команда>        виконати команду одразу після здійснення вибору
     -u <користувач>[,<пароль>] скористатися для розпізнавання вказаними значеннями
     -p <порт>           використовувати для з’єднання вказаний порт
     -s <слот>           пов’язати з’єднання з вказаним слотом
     -d                  увімкнути режим діагностики
     <сайт>              назва вузла, адреса або назва закладки

en: pget [OPTS] <rfile> [-o <lfile>]
uk: pget [ПАРАМЕТРИ] <віддалений файл> [-o <локальний файл>]

en: Gets the specified file using several connections. This can speed up transfer,
    but loads the net heavily impacting other users. Use only if you really
    have to transfer the file ASAP.
    
    Options:
     -c  continue transfer. Requires <lfile>.lftp-pget-status file.
     -n <maxconn>  set maximum number of connections (default is is taken from
         pget:default-n setting)
     -O <base> specifies base directory where files should be placed
uk: Отримати вказаний файл за допомогою декількох з’єднань. Може пришвидшити передавання
    даних, але значно навантажує канал зв’язку і може завадити роботі інших користувачів.
    Користуйтеся, лише якщо файл обов’язково слід передати з максимальною швидкістю.
    
    Параметри:
     -c  продовжити передавання даних. Потрібен файл <локальний файл>.lftp-pget-status.
     -n <кількість> встановити максимальну кількість з’єднань (типово визначається
         параметром pget:default-n)
     -O <основа> визначає основний каталог, де слід зберігати файли

en: put [OPTS] <lfile> [-o <rfile>]
uk: put [ПАРАМЕТРИ] <локальний файл> [-o <віддалений файл>]

en: Upload <lfile> with remote name <rfile>.
     -o <rfile> specifies remote file name (default - basename of lfile)
     -c  continue, reput
         it requires permission to overwrite remote files
     -E  delete local files after successful transfer (dangerous)
     -a  use ascii mode (binary is the default)
     -O <base> specifies base directory or URL where files should be placed
uk: Вивантажити <локальний файл> до віддаленого файла <віддалений файл>.
     -o <віддалений файл> визначає назву віддаленого файла (типовою є
         назва локального файла)
     -c  продовжити, повторно вивантажити
         потребує прав доступу на перезапис віддалених файлів
     -E  вилучити локальний файл після успішного перенесення даних
     -a  використовувати режим ascii (типовим є двійковий режим)
     -O <основа> визначає базовий каталог або адресу, куди слід зберігати файли

en: Print current remote URL.
     -p  show password
uk: Вивести поточну віддалену адресу.
     -p  показати пароль

en: queue [OPTS] [<cmd>]
uk: queue [ПАРАМЕТРИ] [<команда>]

en: 
           queue [-n num] <command>
    
    Add the command to queue for current site. Each site has its own command
    queue. `-n' adds the command before the given item in the queue. It is
    possible to queue up a running job by using command `queue wait <jobno>'.
    
           queue --delete|-d [index or wildcard expression]
    
    Delete one or more items from the queue. If no argument is given, the last
    entry in the queue is deleted.
    
           queue --move|-m <index or wildcard expression> [index]
    
    Move the given items before the given queue index, or to the end if no
    destination is given.
    
    Options:
     -q                  Be quiet.
     -v                  Be verbose.
     -Q                  Output in a format that can be used to re-queue.
                         Useful with --delete.
uk: 
           queue [-n номер] <команда>
    
    Додати команду до черги для поточного сайта. У кожного з сайтів є власна
    черга команд. «-n» додає команду перед записом черги з вказаним номером.
    Можна підняти у черзі завдання, що виконується за допомогою команди
    «queue wait <номер завдання>».
    
           queue --delete|-d [індекс або вираз-замінник]
    
    Вилучити один або декілька записів з черги. Якщо аргументів не вказано, буде
    вилучено останній з записів у черзі.
    
           queue --move|-m <індекс або вираз-замінник> [індекс]
    
    Пересунути вказані записи у позицію до вказаного індексу у черзі або у кінець
    списку, якщо призначення не вказано.
    
    Параметри:
     -q                  не виводити ніяких повідомлень.
     -v                  режим докладних повідомлень.
     -Q                  виводити повідомлення у форматі, яким можна скористатися
                         для повторного позиціювання у черзі, корисно для --delete.

en: quote <cmd>
uk: quote <команда>

en: Send the command uninterpreted. Use with caution - it can lead to
    unknown remote state and thus will cause reconnect. You cannot
    be sure that any change of remote state because of quoted command
    is solid - it can be reset by reconnect at any time.
uk: Надіслати команду без обробки. Будьте обережні: може призвести
    до невизначеного стану віддаленого вузла і, отже, до розірвання
    з’єднання. Ви не можете бути певні щодо будь-якої зміни стану
    віддаленого вузла, оскільки повторне з’єднання може відновити
    початковий стан у будь-який момент часу.

en: recls [<args>]
    Same as `cls', but don't look in cache
uk: recls [<аргументи>]
    Те саме, що і «cls», але без використання даних з кешу.

en: Usage: reget [OPTS] <rfile> [-o <lfile>]
    Same as `get -c'
uk: Користування: reget [ПАРАМЕТРИ] <віддалений файл> [-o <локальний файл>]
    Те саме, що і «get -c»

en: Usage: rels [<args>]
    Same as `ls', but don't look in cache
uk: Користування: rels [<аргументи>]
    Те саме, що і ls, але без пошуку у кеші.

en: Usage: renlist [<args>]
    Same as `nlist', but don't look in cache
uk: Користування: renlist [<аргументи>]
    Те саме, що і nlist, але без пошуку у кеші

en: repeat [OPTS] [delay] [command]
uk: repeat [ПАРАМЕТРИ] [затримка] [команда]

en: Usage: reput <lfile> [-o <rfile>]
    Same as `put -c'
uk: Користування: reput <локальний_файл> [-o <віддалений_файл>]
    Те саме, що і «put -c»

en: rm [-r] [-f] <files>
uk: rm [-r] [-f] <файли>

en: Remove remote files
     -r  recursive directory removal, be careful
     -f  work quietly
uk: Вилучення віддалених файлів.
     -r  рекурсивне вилучення каталогів, будьте обережні
     -f  обробка без виведення повідомлень

en: rmdir [-f] <dirs>
uk: rmdir [-f] <каталоги>

en: Remove remote directories
uk: Вилучити віддалені каталоги

en: scache [<session_no>]
uk: scache [<номер сеансу>]

en: List cached sessions or switch to specified session number
uk: Показати кешовані сеанси або перемкнутися на сеанс з вказаним номером

en: set [OPT] [<var> [<val>]]
uk: set [ПАРАМЕТР] [<змінна> [<значення>]]

en: Set variable to given value. If the value is omitted, unset the variable.
    Variable name has format ``name/closure'', where closure can specify
    exact application of the setting. See lftp(1) for details.
    If set is called with no variable then only altered settings are listed.
    It can be changed by options:
     -a  list all settings, including default values
     -d  list only default values, not necessary current ones
uk: Встановити для змінної вказане значення. Якщо значення не вказано,
    скасувати визначення змінної.
    Назву змінної слід вказувати у форматі «назва/замикання», де замикання
    визначає точне застосування параметра. Див. lftp(1), щоб дізнатися більше.
    Якщо set викликано без назви змінної, буде виведено лише змінені значення
    параметрів.
    Змінити типову поведінку команди можна за допомогою таких параметрів:
     -a  показати список усіх параметрів, зокрема з типовими значеннями
     -d  показати лише типові значення, не обов’язково поточні

en: site <site-cmd>
uk: site <команда сайту>

en: Execute site command <site_cmd> and output the result
    You can redirect its output
uk: Віддати команду сайту <команда сайту> і вивести результат.
    Виведені дані можна переспрямовувати.

en: Usage: slot [<label>]
    List assigned slots.
    If <label> is specified, switch to the slot named <label>.
uk: Користування: slot [<мітка>]
    Показати список призначених слотів.
    Якщо вказано мітку <мітка>, перемкнутися на слот з назвою <мітка>.

en: source <file>
uk: source <файл>

en: Execute commands recorded in file <file>
uk: Виконати команди, записані до файла <файл>

en: torrent [OPTS] <file|URL>...
uk: torrent [ПАРАМЕТРИ] <файл|адреса>...

en: user <user|URL> [<pass>]
uk: user <користувач|адреса> [<пароль>]

en: Use specified info for remote login. If you specify URL, the password
    will be cached for future usage.
uk: Використати вказані дані для входу до віддаленої системи. Якщо ви вкажете адресу,
    пароль буде кешовано для наступних сеансів користування.

en: Shows lftp version
uk: Показати дані щодо версії lftp.

en: wait [<jobno>]
uk: wait [<номер завдання>]

en: Wait for specified job to terminate. If jobno is omitted, wait
    for last backgrounded job.
uk: Зачекати на завершення вказаного завдання. Якщо не вказано номер завдання,
    зачекати на завершення останнього завдання, що виконувалося у тлі.

en: zcat <files>
uk: zcat <файли>

en: Same as cat, but filter each file through zcat
uk: Те саме, що і cat, але з фільтруванням усіх файлів за допомогою zcat

en: zmore <files>
uk: zmore <файли>

en: Same as more, but filter each file through zcat
uk: Те саме, що і more, але з фільтруванням усіх файлів за допомогою zcat

en: Same as cat, but filter each file through bzcat
uk: Те саме, що і cat, але з фільтруванням усіх файлів за допомогою bzcat

en: Same as more, but filter each file through bzcat
uk: Те саме, що і more, але з фільтруванням усіх файлів за допомогою bzcat

en: Usage: %s local-dir
uk: Користування: %s локальний_каталог

en: lcd ok, local cwd=%s
uk: lcd виконано, локальний робочий каталог=%s

en: Usage: cd remote-dir
uk: Користування: cd віддалений_каталог

en: %s: no old directory for this site
uk: %s: для цього сайта немає старого каталогу

en: Usage: %s [<exit_code>]
uk: Користування: %s [<код виходу>]

en: There are running jobs and `cmd:move-background' is not set.
    Use `exit bg' to force moving to background or `kill all' to terminate jobs.
uk: Виконання частини завдань не завершено, а «cmd:move-background» не встановлено.
    Скористайтеся командою «exit bg», щоб примусово перевести програму у фоновий режим,
    або командою «kill all», щоб перервати виконання усіх завдань.

en: 
    lftp now tricks the shell to move it to background process group.
    lftp continues to run in the background despite the `Stopped' message.
    lftp will automatically terminate when all jobs are finished.
    Use `fg' shell command to return to lftp if it is still running.
uk: 
    Зараз lftp накаже командній оболонці перевести програму у групу фонових процесів.
    lftp продовжити роботу у фоновому режимі, незважаючи на повідомлення «Stopped».
    lftp автоматично завершить роботу, коли буде виконано усі завдання.
    Скористайтеся командою оболонки «fg» для повернення до lftp, доки програма працюватиме.

en: Try `%s --help' for more information
uk: Щоб дізнатися більше, віддайте команду «%s --help»

en: %s: -c, -f, -v, -h conflict with other `open' options and arguments
uk: %s: -c, -f, -v, -h конфліктують із іншими параметрами і аргументами «open»

en: Usage: %s [-e cmd] [-p port] [-u user[,pass]] <host|url>
uk: Користування: %s [-e команда] [-p порт] [-u користувач[,пароль]] <вузол|адреса>

en:  - not supported protocol
uk:  — немає серед підтримуваних протоколів

en: Password:
uk: Пароль:

en: %s: GetPass() failed -- assume anonymous login
uk: %s: помилка GetPass() - припускаємо, що вхід є анонімним

en: Try `help %s' for more information.
uk: Віддайте команду «help %s», щоб дізнатися більше.

en: Usage: %s [OPTS] command args...
uk: Користування: %s [ПАРАМЕТРИ] команда аргументи...

en: %s: -n: positive number expected.
uk: %s: -n: мало бути вказано додатне число.

en: Created a stopped queue.
uk: Створено призупинену чергу.

en: %s: No queue is active.
uk: %s: жодна з черг не є активною.

en: %s: -m: Number expected as second argument.
uk: %s: -m: другим аргументом мало бути число.

en: Usage: %s <cmd>
uk: Користування: %s <команда>

en: invalid argument for `--sort'
uk: некоректний аргумент «--sort»

en: invalid block size
uk: некоректний розмір блоку

en: Usage: %s [OPTS] files...
uk: Користування: %s [ПАРАМЕТРИ] файли...

en: %s: %s: Number expected.
uk: %s: %s: мало бути вказано число.

en: %s: --continue conflicts with --remove-target.
uk: %s: --continue конфліктує з --remove-target.

en: File name missed.
uk: Не вказано назви файла.

en: Usage: %s %s[-f] files...
uk: Користування: %s %s[-f] файли...

en: Usage: %s [-e] <file|command>
uk: Користування: %s [-e] <файл|команда>

en: Usage: %s [-v] [-v] ...
uk: Користування: %s [-v] [-v] ...

en: %s: %s - not a number
uk: %s: %s - не є числом

en: %s: %d - no such job
uk: %s: %d - такого завдання немає

en: Usage: %s [-p]
uk: Користування: %s [-p]

en: debug level is %d, output goes to %s
uk: рівень діагностики - %d, виведені дані спрямовуються до %s

en: debug is off
uk: діагностику вимкнено

en: Usage: %s <user|URL> [<pass>]
uk: Користування: %s <користувач|адреса> [<пароль>]

en: %s: no current job
uk: %s: зараз завдань не виконується

en: Usage: %s <jobno> ... | all
uk: Користування: %s <номер завдання> ... | all

en: %s: %s. Use `set -a' to look at all variables.
uk: %s: %s. Скористайтеся «set -a», щоб переглянути усі змінні.

en: Usage: %s [<jobno>]
uk: Користування: %s [<номер завдання>]

en: %s: some other job waits for job %d
uk: %s: на виконання завдання %d очікує інше завдання

en: %s: wait loop detected
uk: %s: виявлено цикл очікування

en: Usage: %s [OPTS] <files> <target-dir>
uk: Користування: %s [ПАРАМЕТРИ] <файли> <каталог_призначення>

en: Invalid command.
uk: Некоректна команда.

en: Ambiguous command.
uk: Неоднозначна команда.

en: %s: Operand missed for size
uk: %s: пропущено операнд розміру

en: %s: Operand missed for `expire'
uk: %s: Пропущено операнд «expire»

en: %s: %s - no such cached session. Use `scache' to look at session list.
uk: %s: %s - такого кешованого сеансу не виявлено. Скористайтеся командою «scache», щоб переглянути чинний список сеансів.

en: Sorry, no help for %s
uk: Вибачте, довідки щодо %s не передбачено

en: %s is a built-in alias for %s
uk: %s є вбудованою альтернативою до %s

en: Usage: %s
uk: Користування: %s

en: %s is an alias to `%s'
uk: %s є альтернативою до «%s»

en: No such command `%s'. Use `help' to see available commands.
uk: Команди «%s» не передбачено. Скористайтеся командою «help», щоб переглянути список передбачених команд.

en: Ambiguous command `%s'. Use `help' to see available commands.
uk: Неоднозначна команда «%s». Скористайтеся командою «help», щоб переглянути список передбачених команд.

en: LFTP | Version %s | Copyright (c) 1996-%d Alexander V. Lukyanov
uk: LFTP | Версія %s | ©  Alexander V. Lukyanov, 1996-%d

en: LFTP is free software: you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with LFTP.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
uk: LFTP є вільним програмним забезпеченням; ви можете поширювати її 
    і/або змінювати її за умов дотримання GNU General Public License у тому 
    вигляді, у якому її оприлюднено Free Software Foundation; версії 3 цієї 
    ліцензії, або (за потреби) будь-якої пізнішої версії
    
    Ця програма поширюється у сподіванні, що вона буде корисною, але БЕЗ БУДЬ-
    ЯКИХ ГАРАНТІЙ; навіть без очевидної гарантії КОМЕРЦІЙНОЇ ЦІННОСТІ або 
    ПРИДАТНОСТІ ДЛЯ ЯКОЇСЬ МЕТИ.  Докладніше про це ви можете дізнатися з 
    GNU General Public License.
    Разом з LFTP ви маєте отримати копію GNU General Public License. 
    Якщо ви її не отримали, зверніться за адресою <http://www.gnu.org/licenses/>, щоб дізнатися про подальші дії.

en: Send bug reports and questions to the mailing list <%s>.
uk: Повідомлення щодо вад та питання надсилайте до списку листування <%s>.

en: Libraries used:
uk: Використані бібліотеки:

en: %s: bookmark name required
uk: %s: слід вказати назву закладки

en: %s: spaces in bookmark name are not allowed
uk: %s: не можна використовувати у назві закладки пробіли

en: %s: no such bookmark `%s'
uk: %s: немає закладки з назвою «%s»

en: %s: import type required (netscape,ncftp)
uk: %s: слід вказати тип імпортованих даних (netscape,ncftp)

en: Usage: %s [-d #] dir
uk: Користування: %s [-d #] каталог

en: %s: invalid block size `%s'
uk: %s: некоректний розмір блоку, «%s»

en: Usage: %s [options] <dirs>
uk: Користування: %s [параметри] <каталоги>

en: %s: warning: summarizing is the same as using --max-depth=0
uk: %s: попередження: підбиття підсумків це те ж саме, що й --max-depth=0

en: %s: summarizing conflicts with --max-depth=%i
uk: %s: підбиття підсумків конфліктує з --max-depth=%i

en: Usage: %s command args...
uk: Користування: %s команда аргументи...

en: Usage: %s module [args...]
uk: Користування: %s модуль [аргументи...]

en: cannot get current directory
uk: не вдається отримати поточний каталог

en: Usage: %s [OPTS] mode file...
uk: Користування: %s [параметри] режим файл...

en: invalid mode string: %s
uk: некоректний рядок режиму: %s

en: Invalid range format. Format is min-max, e.g. 10-20.
uk: Некоректний діапазон часу. Діапазон слід вказувати у форматі мінімум-максимум. Приклад: 10-20.

en: Usage: %s [OPTS] file
uk: Користування: %s [параметри] файл

en: `%s' at %lld %s%s%s%s
uk: «%s» на %lld %s%s%s%s

en: %lld $#ll#byte|bytes$ transferred in %ld $#l#second|seconds$
uk: Передано %lld $#ll#байт|байта|байтів$ за %ld $#l#секунду|секунди|секунд$

en: %lld $#ll#byte|bytes$ transferred
uk: Передано %lld $#ll#байт|байти|байтів$

en: Transfer of %d of %d $file|files$ failed
uk: Не вдалося передати %d з %d $файла|файлів|файлів$

en: Total %d $file|files$ transferred
uk: Загалом перенесено %d $файл|файлів|файлів$

en: Access failed:
uk: Спроба доступу зазнала невдачі:

en: File cannot be accessed
uk: Не вдалося отримати доступ до файла

en: Not connected
uk: Не з’єднано

en: Fatal error
uk: Критична помилка

en: Store failed - you have to reput
uk: Помилка сховища даних. Слід надіслати дані ще раз.

en: Login failed
uk: Невдала спроба увійти

en: Operation not supported
uk: Підтримки дії не передбачено

en: File moved
uk: Файл пересунуто

en: File moved to `
uk: Файл пересунуто до «

en: copy: destination file is already complete
uk: copy: файл призначення вже повністю передано

en: copy: put is broken
uk: copy: не вдалося виконати put

en: seek failed
uk: помилка позиціювання

en: no progress timeout
uk: час очікування на поступ

en: cannot seek on data source
uk: не вдалося виконати позиціювання у джерелі даних

en: copy: put rolled back to %lld, seeking get accordingly
uk: copy: put відкинуто до %lld, виконуємо позиціювання get відповідним чином

en: copy: all data received, but get rolled back
uk: copy: отримано усі дані, але наказано повторити отримання даних

en: copy: get rolled back to %lld, seeking put accordingly
uk: copy: get відкинуто до %lld, виконуємо позиціювання put відповідним чином

en: file size decreased during transfer
uk: під час передавання розмір файла зменшився

en: copy: received redirection to `%s'
uk: copy: отримано переспрямування на «%s»

en: file name missed in URL
uk: у адресі не вказано назви файла

en: Verify command failed without a message
uk: Не вдалося виконати команду перевірки. Додаткових повідомлень не виведено.

en: **** FXP: trying to reverse ftp:fxp-passive-source
uk: **** FXP: намагаємося скасувати ftp:fxp-passive-source

en: **** FXP: trying to reverse ftp:fxp-passive-sscn
uk: **** FXP: намагаємося скасувати ftp:fxp-passive-sscn

en: **** FXP: trying to reverse ftp:ssl-protect-fxp
uk: **** FXP: намагаємося скасувати ftp:ssl-protect-fxp

en: **** FXP: giving up, reverting to plain copy
uk: **** FXP: здаємося, повертаємося до звичайного копіювання

en: ftp:fxp-force is set but FXP is not available
uk: Встановлено ftp:fxp-force, але FXP недоступне

en: Verifying...
uk: Перевіряємо…

en: non-option arguments found
uk: виявлено аргументи без параметрів

en: pipe() failed:
uk: помилка pipe():

en: chdir(%s) failed: %s
uk: не вдалося виконати chdir(%s): %s

en: execvp(%s) failed: %s
uk: не вдалося виконати execvp(%s): %s

en: execl(/bin/sh) failed: %s
uk: Не вдалося виконати execl(/bin/sh): %s

en: file already exists and xfer:clobber is unset
uk: файл вже існує, а xfer:clobber не встановлено

en: total
uk: загалом

en: Closing idle connection
uk: Закриваємо неактивне з’єднання

en: Running connect program
uk: Запускаємо програму для встановлення з’єднання

en: Peer closed connection
uk: З’єднання перервано з ініціативи віддаленого комп’ютера

en: extra server response
uk: зайва відповідь сервера

en: Connecting...
uk: Встановлюємо з’єднання…

en: Connected
uk: З'єднано

en: Waiting for response...
uk: Очікуємо на відповідь…

en: Receiving data
uk: Отримуємо дані…

en: Sending data
uk: Надсилаємо дані

en: Done
uk: Виконано

en: Getting file list (%lld) [%s]
uk: Отримуємо список файлів (%lld) [%s]

en: Data connection peer has wrong port number
uk: Для вузла з’єднання для обміну даними вказано помилковий номер порту

en: Data connection peer has mismatching address
uk: Для вузла з’єднання для обміну даними вказано невідповідну адресу

en: Switching to NOREST mode
uk: Перемикаємося на режим NOREST

en: Server reply matched ftp:retry-530, retrying
uk: Відповідь сервера збігається з ftp:retry-530, повторюємо спробу.

en: Server reply matched ftp:retry-530-anonymous, retrying
uk: Відповідь сервера збігається з ftp:retry-530-anonymous, повторюємо спробу.

en: Account is required, set ftp:acct variable
uk: Потрібен обліковий запис, встановіть значення змінної ftp:acct

en: ftp:skey-force is set and server does not support OPIE nor S/KEY
uk: Встановлено ftp:skey-force, а на сервері не передбачено підтримки ні OPIE, ні S/KEY

en: assuming failed host name lookup
uk: припускаємо, що слід виконати пошук за назвою помилкового вузла

en: cannot parse EPSV response
uk: не вдалося обробити відповідь EPSV

en: Closing control socket
uk: Закриваємо контрольний сокет

en: MLSD is disabled by ftp:use-mlsd
uk: MLSD вимкнено параметром ftp:use-mlsd

en: cannot create socket of address family %d
uk: не вдалося створити сокет сімейства адрес %d

en: Socket error (%s) - reconnecting
uk: Помилка сокета (%s) — встановлюємо з’єднання повторно

en: MFF and SITE CHMOD are not supported by this site
uk: На цьому сайті не передбачено підтримки MFF і SITE CHMOD

en: MLST and MLSD are not supported by this site
uk: MLST і MLSD не підтримуються цим сайтом

en: SITE SYMLINK is not supported by the server
uk: Підтримки SITE SYMLINK на цьому сервері не передбачено

en: unsupported network protocol
uk: непідтримуваний протокол роботи у мережі

en: Data socket error (%s) - reconnecting
uk: Помилка сокета даних (%s) — виконуємо спробу повторного з’єднання

en: Accepted data connection from (%s) port %u
uk: Прийнято з’єднання з передавання даних з (%s), порт %u

en: Connecting data socket to (%s) port %u
uk: З’єднуємо сокет даних з (%s), порт %u

en: Connecting data socket to proxy %s (%s) port %u
uk: Встановлюємо з’єднання сокета передавання даних з проксі-сервером %s (%s), порт %u

en: Switching passive mode off
uk: Вимикаємо пасивний режим

en: Data connection established
uk: Встановлено з’єднання для обміну даними

en: ftp:ssl-force is set and server does not support or allow SSL
uk: Встановлено ftp:ssl-force, а на сервері не підтримується і не дозволяється SSL

en: Persist and retry
uk: Продовжувати повторні спроби

en: Closing data socket
uk: Закриваємо сокет передавання даних

en: Closing aborted data socket
uk: Закриваємо перерваний сокет передавання даних

en: saw file size in response
uk: розмір файла saw у відповіді

en: Turning on sync-mode
uk: Вмикаємо режим синхронізації

en: Switching passive mode on
uk: Вмикаємо пасивний режим

en: FEAT negotiation...
uk: Узгодження FEAT…

en: Sending commands...
uk: Надсилаємо команди…

en: Delaying before retry
uk: Затримка перед повторною спробою

en: Connection idle
uk: Неактивне з’єднання

en: Resolving host address...
uk: Визначаємо адресу вузла…

en: TLS negotiation...
uk: Узгодуємо TLS…

en: Logging in...
uk: Вхід до системи…

en: Making data connection...
uk: Створюємо з’єднання для передавання даних…

en: Changing remote directory...
uk: Змінюємо віддалений каталог…

en: Waiting for other copy peer...
uk: Очікуємо на інший вузол копіювання…

en: Waiting for transfer to complete
uk: Очікуємо на завершення передавання даних

en: Waiting for TLS shutdown...
uk: Очікуємо на завершення роботи TLS…

en: Waiting for data connection...
uk: Очікуємо на з’єднання для обміну даними…

en: Sending data/TLS
uk: Надсилаємо дані/TLS

en: Receiving data/TLS
uk: Отримуємо дані/TLS

en: Closing HTTP connection
uk: Розриваємо з’єднання HTTP

en: POST method failed
uk: Помилка методу POST

en: ftp over http cannot work without proxy, set hftp:proxy.
uk: ftp крізь http не може працювати без проксі-сервера, встановлено hftp:proxy.

en: Sending request...
uk: Надсилаємо запит…

en: Hit EOF while fetching headers
uk: Надіслано EOF під час отримання заголовків

en: Could not parse HTTP status line
uk: Не вдалося обробити рядок стану HTTP

en: Object is not cached and http:cache-control has only-if-cached
uk: Об’єкт не кешовано, а http:cache-control містить only-if-cached

en: Receiving body...
uk: Отримуємо вміст…

en: Hit EOF
uk: Отримано EOF

en: Received not enough data, retrying
uk: Отримано недостатньо даних, повторюємо спробу

en: Received all
uk: Отримано все

en: Received all (total)
uk: Отримано все (загалом)

en: chunked format violated
uk: порушено формат поділу на шматки

en: Received last chunk
uk: Отримано останній шматок

en: Fetching headers...
uk: Отримуємо заголовки…

en: [%d] Done (%s)
uk: [%d] Виконано (%s)

en: [%u] Terminated by signal %d. %s
uk: [%u] Перервано сигналом %d. %s

en: [%u] Started.  %s
uk: [%u] Розпочато.  %s

en: [%u] Detaching from the terminal to complete transfers...
uk: [%u] Від’єднуємося від термінала для завершення передавання даних…

en: [%u] Exiting and detaching from the terminal.
uk: [%u] Виходимо і від’єднуємося від термінала.

en: [%u] Detached from terminal. %s
uk: [%u] Від’єднано від термінала. %s

en: [%u] Finished. %s
uk: [%u] Завершено. %s

en: [%u] Moving to background to complete transfers...
uk: [%u] Змінюємо режим на фоновий для завершення передавання даних…

en: history -w file|-r file|-c|-l [cnt]
uk: history -w файл|-r файл|-c|-l [кількість]

en:  -w <file> Write history to file.
     -r <file> Read history from file; appends to current history.
     -c  Clear the history.
     -l  List the history (default).
    Optional argument cnt specifies the number of history lines to list,
    or "all" to list all entries.
uk:  -w <файл> записати дані журналу до вказаного файла.
     -r <файл> прочитати дані журналу з вказаного файла; дописати дані до поточного журналу.
     -c  спорожнити журнал.
     -l  показати журнал (типова поведінка).
    Додатковий аргумент «кількість» визначає кількість рядків журналу у списку
    або, якщо вказано «all», наказує показати усі записи.

en: Attach the terminal to specified backgrounded lftp process.
uk: Долучити термінал до вказаного переведеного у фоновий режим процесу lftp.

en: No certificate presented by %s.
uk: %s не надано жодних сертифікатів.

en: Getting directory contents
uk: Отримуємо дані щодо вмісту каталогу

en: Getting files information
uk: Отримуємо дані щодо файлів

en: %ld $#l#byte|bytes$ cached
uk: кешовано %ld $#l#байт|байти|байтів$

en: , no size limit
uk: , без обмеження розміру

en: , maximum size %ld
uk: , максимальний розмір — %ld

en: %s: %s: no files found
uk: %s: %s: не знайдено жодних файлів

en: %sTotal: %d director$y|ies$, %d file$|s$, %d symlink$|s$
uk: %sЗагалом: %d каталог$|и|ів$, %d файл$|и|ів$, %d $символічне посилання|символічні посилання|символічних посилань$

en: %sNew: %d file$|s$, %d symlink$|s$
uk: %sНові: %d файл$|и|ів$, %d $символічне посилання|символічні посилання|символічних посилань$

en: %sModified: %d file$|s$, %d symlink$|s$
uk: %sЗмінено: %d файл$|а|ів$, %d $символічне посилання|символічні посилання|символічних посилань$

en: %sRemoved: %d director$y|ies$, %d file$|s$, %d symlink$|s$
uk: %sВилучено: %d каталог$|и|ів$, %d файл$|и|ів$, %d $символічне посилання|символічні посилання|символічних посилань$

en: %s%d error$|s$ detected
uk: %sвиявлено %d $помилку|помилки|помилок$

en: Finished %s
uk: Завершено %s

en: Removing old file `%s'
uk: Вилучаємо застарілий файл «%s»

en: Overwriting old file `%s'
uk: Перезаписуємо застарілий файл «%s»

en: Skipping file `%s' (only-existing)
uk: Пропускаємо файл «%s» (only-existing)

en: Transferring file `%s'
uk: Переносимо дані файла «%s»

en: Skipping directory `%s' (only-existing)
uk: Пропускаємо каталог «%s» (only-existing)

en: Removing old local file `%s'
uk: Вилучаємо застарілий локальний файл «%s»

en: Scanning directory `%s'
uk: Скануємо каталог «%s»

en: Mirroring directory `%s'
uk: Створюємо дзеркальну копію каталогу «%s»

en: Making symbolic link `%s' to `%s'
uk: Створюємо символічне посилання «%s» на «%s»

en: Skipping symlink `%s' (only-existing)
uk: Пропускаємо символічне посилання «%s» (only-existing)

en: mirror: protocol `%s' is not suitable for mirror
uk: mirror: протокол «%s» не може бути використано для дзеркального копіювання

en: Making directory `%s'
uk: Створюємо каталог «%s»

en: Old directory `%s' is not removed
uk: Старий каталог «%s» не вилучено

en: Old file `%s' is not removed
uk: Старий файл «%s» не вилучено

en: Removing old directory `%s'
uk: Вилучаємо старий каталог «%s»

en: Removing source directory `%s'
uk: Вилучаємо початковий каталог «%s»

en: Removing source file `%s'
uk: Вилучаємо файл джерела «%s»

en: Retrying mirror...
uk: Повторюємо спробу створення дзеркальної копії…

en: %s must be one of: %s
uk: %s має бути одним з таких значень: %s

en: %s: multiple --file or --directory options must have the same base directory
uk: %s: якщо вказано декілька параметрів --file або --directory, усі вони повинні мати однаковий базовий каталог

en: %s: ambiguous source directory (`%s' or `%s'?)
uk: %s: неоднозначний початковий каталог («%s» чи «%s»?)

en: %s: ambiguous target directory (`%s' or `%s'?)
uk: %s: неоднозначний каталог призначення («%s» чи «%s»?)

en: %s: source directory is required (mirror:require-source is set)
uk: %s: слід вказати каталог джерела (встановлено mirror:require-source)

en: 
    Mirror specified remote directory to local directory
    
     -R, --reverse          reverse mirror (put files)
    Lots of other options are documented in the man page lftp(1).
    
    When using -R, the first directory is local and the second is remote.
    If the second directory is omitted, basename of the first directory is used.
    If both directories are omitted, current local and remote directories are used.
    
    See the man page lftp(1) for a complete documentation.
uk: 
    Дзеркало, яке визначає віддалений каталог для локального каталогу
    
     -R, --reverse          зворотне дзеркало (запис файлів)
    Документацію з інших параметрів можна знайти на сторінці підручника з lftp(1).
    
    Якщо використовується -R, першим каталогом є локальний каталог, а другом — віддалений.
    Якщо другий каталог не вказано, використовується базова назва першого каталогу.
    Якщо не вказано обидва каталоги, використовуватимуться поточні локальний і віддалений каталоги.
    
    Із повною документацією можна ознайомитися на сторінці підручника з lftp(1).

en: %s ok, `%s' created
uk: %s виконано, створено «%s»

en: %s failed for %d of %d director$y|ies$
uk: Помилка %s для %d з %d каталог$у|ів$

en: %s ok, %d director$y|ies$ created
uk: Виконано %s, створено %d каталог$|ів$

en: depend module `%s': %s
uk: модуль залежності «%s»: %s

en: modules are not supported on this system
uk: у цій системі не передбачено підтримки модулів

en: rename successful
uk: успішне перейменування

en: Connecting to %s%s (%s) port %u
uk: Встановлюємо з’єднання з %s%s (%s), порт %u

en: Timeout - reconnecting
uk: Перевищено час очікування. Повторна спроба встановлення з’єднання.

en: Connection limit reached
uk: Перевищено обмеження на кількість спроб

en: Delaying before reconnect
uk: Виконуємо затримку перед повторним з’єднанням

en: max-retries exceeded
uk: Перевищено значення максимальної кількості повторних спроб (max-retries)

en: %s (filter)
uk: %s (фільтрування)

en: parse: missing filter command
uk: parse: не вказано команди фільтрування

en: parse: missing redirection filename
uk: parse: не вказано назви файла переспрямування

en: regular expression `%s': %s
uk: формальний вираз «%s»: %s

en: pget: falling back to plain get
uk: pget: повертаємося до звичайного get

en: the target file is remote
uk: файл призначення є віддаленим

en: the source file size is unknown
uk: розмір початкового файла є невідомим

en: pget: warning: space allocation for %s (%lld bytes) failed: %s
uk: pget: попередження: спроба отримання об'єму пам'яті для %s (%lld байтів) завершилася невдало: %s

en: `%s', got %lld of %lld (%d%%) %s%s
uk: «%s», отримано %lld з %lld (%d%%) %s%s

en: =1 =0|>1
uk: %100!11%10=1 %100>1<5|%100>20%10>1<5

en: %s: BUG - deadlock detected
uk: %s: вада — виявлено нерозв’язне блокування

en: pseudo-tty allocation failed:
uk: Не вдалося розмістити pseudo-tty:

en: Added job$|s$
uk: Додано завдання$||$

en: No queued jobs.
uk: У черзі немає завдань.

en: No queued job #%i.
uk: У черзі немає завдання з номером %i.

en: Deleted job$|s$
uk: Вилучено завдання$||$

en: No queued jobs match "%s".
uk: У черзі немає завдань, що відповідають ключу пошуку «%s».

en: Moved job$|s$
uk: Пересунуто завдання$||$

en: Commands queued:
uk: Команди у черзі:

en: no such variable
uk: такої змінної немає

en: ambiguous variable name
uk: неоднозначна назва змінної

en: invalid boolean value
uk: некоректне булеве значення

en: invalid boolean/auto value
uk: некоректне булеве або автоматичне значення

en: invalid number
uk: некоректне число

en: invalid floating point number
uk: некоректне число з рухомою крапкою

en: invalid unsigned number
uk: некоректне додатне число

en: Invalid time unit letter, only [smhd] are allowed.
uk: Некоректна літера одиниці часу, можна використовувати лише літери з набору [smhd].

en: Invalid time format. Format is <time><unit>, e.g. 2h30m.
uk: Некоректний формат часу. Час має бути вказано так: <час><одиниця>. Приклад: 2h30m.

en: integer overflow
uk: переповнення типу цілого значення

en: Invalid IPv4 numeric address
uk: Некоректна числова адреса IPv4

en: Invalid IPv6 numeric address
uk: Некоректна числова адреса IPv6

en: this encoding is not supported
uk: підтримки цього кодування не передбачено

en: no closure defined for this setting
uk: не визначено замикання для цього параметра

en: a closure is required for this setting
uk: має бути визначено замикання для цього параметра

en: host name resolve timeout
uk: перевищено час очікування на визначення адреси вузла

en: %d address$|es$ found
uk: виявлено %d адрес$у|и|$

en: Link-local IPv6 address should have a scope
uk: Локальна адреса посилання IPv6 має містити область

en: DNS resolution not trusted.
uk: Визначення DNS не є довіреним.

en: Host name lookup failure
uk: Помилка під час визначення назви вузла

en: no such %s service
uk: немає служби %s

en: No address found
uk: Не знайдено жодної адреси

en: Proxy protocol unsupported
uk: Підтримки протоколу проксі-сервера не передбачено

en: ftp:proxy password:
uk: Пароль ftp:proxy:

en: %s must be one of:
uk: %s має бути одним з таких значень:

en: must be one of:
uk: мало бути одне зі значень:

en: , or empty
uk: , або порожнє значення

en: only PUT and POST values allowed
uk: можна використовувати лише значення PUT і POST

en: unknown address family `%s'
uk: невідоме сімейство адрес, «%s»

en: %s ok, `%s' removed
uk: %s виконано, «%s» вилучено

en: %s failed for %d of %d file$|s$
uk: %s не вдалося виконати для %d з %d файл$а|ів$

en: %s ok, %d director$y|ies$ removed
uk: %s виконано, вилучено %d каталог$y|ів$

en: %s ok, %d file$|s$ removed
uk: %s виконано, вилучено %d файл$|ів$

en: invalid server response format
uk: некоректний формат відповіді сервера

en: Sleeping forever
uk: Необмежена у часі бездіяльність

en: Sleep time left:
uk: Залишилось часу бездіяльність:

en: 	Repeat count: %d
uk: 	Лічильник повторів: %d

en: %s: argument required.
uk: %s: слід вказати аргумент.

en: %s: date-time specification missed
uk: %s: не вказано специфікації дати і часу

en: %s: date-time parse error
uk: %s: помилка під час спроби обробити значення дати і часу

en: Usage: sleep <time>[unit]
    Sleep for given amount of time. The time argument can be optionally
    followed by unit specifier: d - days, h - hours, m - minutes, s - seconds.
    By default time is assumed to be seconds.
uk: Користування: sleep <час>[одиниця]
    Призупинити роботу на вказаний період часу. Разом з числовим аргументом можна
    вказати одиницю виміру: d — дні, h - години, m - хвилини, s - секунди.
    Типовою одиницею часу є секунди.

en: Repeat specified command with a delay between iterations.
    Default delay is one second, default command is empty.
     -c <count>  maximum number of iterations
     -d <delay>  delay between iterations
     --while-ok  stop when command exits with non-zero code
     --until-ok  stop when command exits with zero code
     --weak      stop when lftp moves to background.
uk: Повторити виконання вказаної команди із вказаною затримкою між
    повтореннями.
    Типовою є затримка у одну секунду. Типовою є порожня команда.
     -c <число>  максимальна кількість повторень
     -d <затримка> затримка між повтореннями
     --while-ok  зупинитися, коли команда поверне ненульовий стан виходу
     --until-ok  зупинитися, коли команда поверне нульовий стан виходу
     --weak      зупинитися, коли lftp буде переведено у фоновий режим.

en: %.0fb/s
uk: %.0f Б/с

en: %.1fK/s
uk: %.1f КБ/с

en: %.2fM/s
uk: %.2f МБ/с

en: %.0f B/s
uk: %.0f Б/с

en: %.1f KiB/s
uk: %.1f КіБ/с

en: %.2f MiB/s
uk: %.2f МіБ/с

en: eta:
uk: оцінка часу завершення:

en: Password required
uk: Потрібен пароль

en: Login incorrect
uk: Помилкове ім’я користувача

en: Disconnecting
uk: Від'єднуємося

en: execlp(%s) failed: %s
uk: Помилка execlp(%s): %s

en: day
uk: день

en: hour
uk: година

en: minute
uk: хвилина

en: second
uk: секунда

en: announced via
uk: оголошено через

en: next announce in %s
uk: наступне оголошення за %s

en: %d file$|s$ found, now scanning %s
uk: Знайдено %d файл$|и|ів$, тепер скануємо %s

en: %d file$|s$ found
uk: виявлено %d файл$|и|ів$

en: Getting meta-data: %s
uk: Отримання метаданих: %s

en: Validation: %u/%u (%u%%) %s%s
uk: Перевірка: %u/%u (%u%%) %s%s

en: Waiting for meta-data...
uk: Очікуємо на метадані…

en: Shutting down:
uk: Завершення роботи:

en: Connecting to peer %s port %u
uk: Встановлюємо з’єднання з вузлом %s, порт %u

en: peer unexpectedly closed connection after %s
uk: вузол несподівано розірвав з’єднання після %s

en: peer unexpectedly closed connection
uk: з’єднання несподівано розірвано віддаленим вузлом

en: peer closed connection (before handshake)
uk: з’єднання перервано з ініціативи віддаленого комп’ютера (до початкового обміну даними)

en: invalid peer response format
uk: некоректний формат відповіді вузла

en: peer closed connection
uk: з’єднання перервано з ініціативи віддаленого комп’ютера

en: Handshaking...
uk: Виконуємо початковий обмін даними…

en: Cannot bind a socket for torrent:port-range
uk: Не вдалося пов’язати сокет для torrent:port-range

en: Accepted connection from [%s]:%d
uk: Прийнято пропозицію щодо з’єднання від [%s]:%d

en: peer sent unknown info_hash=%s in handshake
uk: віддаленим вузлом надіслано невідоме значення info_hash=%s під час узгодження зв’язку

en: peer handshake timeout
uk: перевищення часу початкового етапу обміну даними

en: peer short handshake
uk: під час початкового обміну даними з віддаленим вузлом отримано обрізане повідомлення

en: peer closed just accepted connection
uk: вузлом розірвано щойно встановлене з’єднання

en: Seeding in background...
uk: Поширення у фоновому режимі...

en: %s: --share conflicts with --output-directory.
uk: %s: --share конфліктує з --output-directory.

en: %s: --share conflicts with --only-new.
uk: %s: --share конфліктує з --only-new.

en: %s: --share conflicts with --only-incomplete.
uk: %s: --share конфліктує з --only-incomplete.

en: %s: Please specify a file or directory to share.
uk: %s: будь ласка, вкажіть файл або каталог, який слід надати у спільне користування.

en: %s: Please specify meta-info file or URL.
uk: %s: будь ласка, вкажіть файл метаданих або адресу.

en: Start BitTorrent job for the given torrent-files, which can be a local file,
    URL, magnet link or plain info_hash written in hex or base32. Local wildcards
    are expanded. Options:
     -O <base>      specifies base directory where files should be placed
     --force-valid  skip file validation
     --dht-bootstrap=<node>  bootstrap DHT by sending a query to the node
     --share        share specified file or directory
uk: Запустити завдання BitTorrent для вказаних файлів торентів, якими можуть бути локальні
    файли, адреси, маґнет-посилання або звичайні info_hash у форматі hex або base32. Локальні
    замінники каталогів буде розгорнуто. Параметри:
     -O <каталог>   вказати базовий каталог для зберігання файлів
     --force-valid  пропустити перевірку файлів
     --dht-bootstrap=<вузол>  оновити DHT надсиланням запиту до вказаного вузла
     --share        поширити вказаний файл або каталог

en: not started
uk: не розпочато

en: next request in %s
uk: наступний запит за %s

en: Received valid info about %d peer$|s$
uk: Отримано коректні дані щодо %d вузл$а|ів$

en: Received valid info about %d IPv6 peer$|s$
uk: Отримано коректні дані щодо %d вузл$а|ів$ IPv6
