lifeograph - en to eu translation catalogue (150 entries)

en: Diary
eu: Agenda

en: Keep a private journal of your life
eu: Gorde ezazu zure bizitzaren eguneroko pribatua

en: journal;note;to-do;tag;statistics;
eu: egunerokoa;oharrak;egin-beharrak;etiketak;estatistikak;

en: %1 SECONDS TO LOG OUT
eu: %1 SEGUNDO SAIOA IXTEKO

en: Are you sure you want to log out without saving?
eu: Ziur zaude? Benetan itxi nahi duzu saioa aurretik gorde gabe?

en: Your changes will be backed up in %1. If you exit normally, your diary is saved automatically.
eu: Zuk egindako aldaketak hemen gorde egingo dira: %1. Modu arruntean irteten bazara, zure agenda modu automatikoan gorde egingo da.

en: _Log out without Saving
eu: _Itxi saioa gorde gabe

en: Are you sure, you want to dismiss %1?
eu: Ziur zaude? Baztertu nahi duzu %1?

en: This operation cannot be undone!
eu: Eragiketa honekin ezin izango da atzera jo!

en: _Cancel
eu: Utzi

en: _DISMISS!
eu: _BAZTERTU!

en: _Save
eu: _Gorde

note: TRANSLATORS: this is the title of file chooser dialog for selecting a new diary
en: Select a Diary
eu: Hautatu agenda bat

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Diary Files
eu: Agenda fitxategiak

en: All Entries
eu: Sarrera guztiak

en: Only Filtered Entries
eu: Iragazitako sarrerak besterik ez

en: Lifeograph Diary File
eu: Lifeograph agenda fitxategia

en: Plain Text File
eu: Testu soileko fitxategia

note: TRANSLATORS: this is the title of file chooser dialog for saving a new diary
en: Where to Save the Text File?
eu: Non gorde agenda fitxategia?

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Add Password
eu: Gehitu pasahitza

en: Change Password
eu: Aldatu pasahitza

en: Wrong password. Please retry...
eu: Pasahitz okerra. Mesedez, saia zaitez berriro...

en: Name
eu: Izena

en: Selected file does not seem to be a valid diary
eu: Ematen du hautatutako fitxategia ez dela onartzen den agenda formatu horietakoa

en: Selected file cannot be read
eu: Ezin da hautatutako fitxategia irakurri

en: Chapter Category
eu: Kapitulu kategoria

en: Theme
eu: Gaia

en: Filter
eu: Iragazia

en: Entry
eu: Sarrera

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: About Lifeograph
eu: Lifeograph honi buruz

en: Quit
eu: Irten

en: Average
eu: Batez bestekoa

en: Canceled
eu: Bertan behera utzita

en: Category
eu: Kategoria

en: Color
eu: Kolorea

en: Cumulative
eu: Metakorra

en: Date
eu: Data

en: Done
eu: Egina

en: Location
eu: Kokalekua

en: Monthly
eu: Hilabetero

en: None
eu: Bat ere ez

en: Yearly
eu: Urtero

en: Tag
eu: Etiketa

en: Personal, digital diary
eu: Eguneroko agenda digitala

en: Changes could not be written to diary!
eu: Ezin izan dira aldaketak agendan idatzi!

en: Check if you have write permissions on the file and containing folder
eu: Begiratu ea fitxategian eta bere karpetan idazteko baimenak ote dauzkazun

en: Off
eu: Desaktibatuta

note: TRANSLATORS: title of an empty diary entry
en: <empty entry>
eu: <hutsik dagoen sarrera>

en: Please enter password for selected diary...
eu: Mesedez, sar ezazu aukeratu duzun agendaren pasahitza...

en: Program logged out to protect your privacy. Please re-enter password...
eu: Saioa amaitutzat eman da zure pribatutasuna babesteko. Mesedez, sar ezazu berriro pasahitza...

en: Selected diary is in an older format which is not compatible with this version of Lifeograph. Please select another file...
eu: Hautatutako agenda formatu zaharrago bat da eta ez da Lifeograph bertsio honekin bateragarri. Hautatu beste fitxategi bat.

en: Selected diary is in a newer format which is not compatible with this version of Lifeograph. Please consider upgrading your program.
eu: Hautatutako agenda formatu berriago bat da eta ez da Lifeograph bertsio honekin bateragarri. Aplikazioa eguneratzeko garaia izan liteke.

en: Selected file is not a valid Lifeograph diary. Please select another file...
eu: Hautatutako fitxategia ez da baliagarri zaigun Lifeograph agenda. Mesedez, hautatu beste fitxategi bat...

en: Selected file is not found. Please select another file...
eu: Hautatutako fitxategia ezin da aurkitu. Hautatu beste bat, mesedez...

en: Selected file is not readable. Please check file permissions or select another file...
eu: Hautatutako fitxategia ezin da irakurri. Hautatu beste fitxategi bat edo begiratu fitxategiko baimenak...

en: Selected file is locked which means either it is being edited by another instance of Lifeograph or the last session with it did not finish correctly. This file cannot be opened as long as the lock file (%1) is there.
eu: Hautatutako fitxategia blokeatuta dago. Honek adierazten du Lifeograph aplikazioaren beste atal baten bidez editatzen ari dela edo bestela, azken saioa fitxategi honekin ez zen behar bezala itxi. Fitxategi hau ezin izango da ireki blokeatutako (%1) fitxategia hortxe dagoen bitartean.

en: You are about to open an old diary that will be upgraded to the new format.
    
    Lifeograph will create a backup copy of the current diary for you in the same directory. Please keep that copy until you are sure that everything is all right.
eu: Formatu berri batean eguneratuk den agenda zahar bat irekitzera zoaz.
    
    Lifeograph honek, direktorio berean, oraingo agendaren babes-kopia bat gordeko du. Gorde babes-kopia hori dena onik atera dela ziurtatu arte.

en: Failed to open diary. Please select another file...
eu: Kale egin du agenda zabaltzerakoan. Hautatu beste fitxategi bat...

en: Press Open to continue
eu: Sakatu ireki aurrera egiteko

en: Last Read
eu: Irakurritako azkena

en: Last Saved
eu: Gordetako azkena

en: (Drop a tag here to filter)
eu: (Arrastaka ekarri etiketa bat hona iragazteko)

en: Change Password...
eu: Aldatu pasahitza...

note: TRANSLATORS: e.g. Tag with 5 entries
en: %1 with %2 entrie(s)
eu: %1 horrekin %2 sarrera(k)

en: New chapter
eu: Kapitulu berria

en: New category
eu: Kategoria berria

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Are You Sure You Want to Upgrade The Diary?
eu: Agenda eguneratu nahi duzu? Ziur zaude?

en: Upgrade The Diary
eu: Eguneratu agenda

en: Click to open the containing folder
eu: Egin klik zabaltzeko karpeta

en: Encrypt...
eu: Zifratu...

en: Opened
eu: Irekita

en: Started
eu: Hasita

en: Completed
eu: Amaituta

en: Diary Default
eu: Lehenetsitako agenda

en: Also dismiss the entries within
eu: Baztertu barruko sarrerak ere bai

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Apply
eu: Ezarri

en: Search text within entries
eu: Bilatu testua sarreren barruan

en: Removed diary: %1
eu: Ezabatutako agenda: %1

en: Undo
eu: Desegin

en: INSUFFICIENT DATA
eu: DATU NAHIKORIK EZ

en: Favorite
eu: Gogokoena

en: Press Ctrl to follow the link
eu: Sakatu Ctrl estekari jarraitzeko

en: Press Ctrl to select
eu: Sakatu Ctrl hautatzeko

note: ADD TO DICTIONARY
en: Add "%1" to Dictionary
eu: Gehitu "%1" hiztegira

note: IGNORE ALL
en: Ignore All
eu: Ez ikusiarena egin guztiei

en: Options
eu: Hobespenak

en: Spell Checking
eu: Ortografia-egiaztapena

en: Startup Action
eu: Abio ekintza

en: Show Most Current Entry
eu: Erakutsi sarrerarik ohikoena

en: Item to Show
eu: Erakusteko elementua

en: File
eu: Fitxategia

en: Created
eu: Sortuta

en: Edited
eu: Editatua

en: To Do
eu: Egitekoa

en: In Progress
eu: Lanean

en: Unitless
eu: Unitategabea

en: Background color for this chapter's region in the graphs
eu: Atzeko planoko kolorea kapitulu honetako aldean grafikoetan

en: Disable Auto Logout for This Session
eu: Desgaitu saio honetatik irteteko aukera automatikoa

en: Log out without Saving...
eu: Irten gorde gabe...

en: Confirm
eu: Berretsi

en: New Password
eu: Pasahitz berria

en: Authenticate
eu: Benetakotu

en: Read
eu: Irakurri

en: About
eu: Honi buruz

en: Diaries
eu: Agendak

en: Search
eu: Bilatu

en: Enter text to replace matches with
eu: Sar ezazu testua bat egiten dutenak ordezteko

en: Replace
eu: Ordeztu

en: All
eu: Dena

en: Replace all
eu: Ordeztu guztiak

en: Go back in the browsing history
eu: Zoaz atzera nabigatzailearen historian zehar

en: Today
eu: Gaur

en: Go to today (creates a new entry if there isn't any or when already at today)
eu: Zoaz gaurko egunera (elementurik ez balego berri bat sortuko du edo oraindik gaurko egunean aritzeko)

en: Edit
eu: Editatu

en: Log out
eu: Saioa amaitu

en: Save diary and logout
eu: Gorde agenda eta irten

en: Save a Copy of the Diary
eu: Gorde ezazu agendaren kopia bat

en: Content
eu: Edukia

en: Type
eu: Mota

en: Export
eu: Esportatu

en: Where to Save The Diary?
eu: Non gorde agenda?

en: Password
eu: Pasahitza

en: Encrypt Diary Content
eu: Zifratutako agendaren edukia

en: Knowing others is intelligence;
    knowing yourself is true wisdom.
    Mastering others is strength;
    mastering yourself is true power.
    
    <i>Lao Tzu</i>
eu: Besteak ulertzeari inteligentzia deitzen zaio;
    zeure burua ezagutzea benetako jakinduria da.
    
    Besteak kontrolatzeko indarra behar;
    zeure burua kontrolatzea, horixe da benetako boterea.
    
    <i>Lao Tzu</i>

en: Make Default
eu: Lehenetsi

en: Web Site
eu: Webgunea

en: Period
eu: Periodoa

en: Zoom level
eu: Zoomaren maila

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Year Month Day
eu: Urtea Hilabetea Eguna

en: Day Month Year
eu: Eguna Hilabetea Urtea

en: Month Day Year
eu: Hilabetea Eguna Urtea

en: . (Dot)
eu: . (Puntu)

en: / (Slash)
eu: / (Barra)

en: - (Dash)
eu: - (Marratxoa)

en: Appearance
eu: Itxura

en: What to Print?
eu: Zer inprimatu nahi?

en: Only Current Entry
eu: Oraingo sarrera besterik ez

en: All Filtered Entries
eu: Iragazitako sarrera guztiak

en: Entire Diary
eu: Agenda osoa

en: Text Options
eu: Testu aukerak

en: To do
eu: Egitekoa

en: In progress
eu: Egiten ari da

en: Bullet
eu: Buleta

en: Bold
eu: Letra lodia
