lifeograph - en to gl translation catalogue (106 entries)

en: Diary
gl: Diario

en: Keep a private journal of your life
gl: Leve un diario privado da súa vida

en: %1 SECONDS TO LOG OUT
gl: %1 SEGUNDOS PARA PECHAR A SESIÓN

en: Are you sure you want to log out without saving?
gl: Está certo de pechar a sesión sen gardar os cambios?

en: Your changes will be backed up in %1. If you exit normally, your diary is saved automatically.
gl: Os cambios serán gardados en %1. Se sae do programa normalmente, o diario gardará os cambios de forma automática.

en: _Log out without Saving
gl: _Pechar a sesión sen gardar os cambios

en: Are you sure, you want to dismiss %1?
gl: Está seguro de que quere desbotar %1?

en: This operation cannot be undone!
gl: Esta operación non se pode desfacer

en: _DISMISS!
gl: _ELIMINAR

note: TRANSLATORS: this is the title of file chooser dialog for selecting a new diary
en: Select a Diary
gl: Seleccionar un diario

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Diary Files
gl: Ficheiros con diarios

en: All Entries
gl: Todas as entradas

en: Only Filtered Entries
gl: Só as entradas filtradas

en: Lifeograph Diary File
gl: Ficheiro de diario Lifeograph

en: Plain Text File
gl: Ficheiro de texto plano

note: TRANSLATORS: this is the title of file chooser dialog for saving a new diary
en: Where to Save the Text File?
gl: Onde desexa gardar o ficheiro de texto?

en: Continue
gl: Continuar

en: Add Password
gl: Engadir un contrasinal

en: Change Password
gl: Modificar o contrasinal

en: Wrong password. Please retry...
gl: O contrasinal non é correcto. Ténteo de novo...

en: Name
gl: Nome

en: Selected file does not seem to be a valid diary
gl: O ficheiro seleccionado non parece un diario válido

en: Selected file cannot be read
gl: Non é posíbel ler o ficheiro seleccionado

en: THEMES
gl: TEMAS

en: Entry
gl: Entrada

en: Chapter
gl: Capítulo

en: Preferences
gl: Preferencias

en: About Lifeograph
gl: Sobre Lifeograph

en: Quit
gl: Saír

en: Category
gl: Categoría

en: Date
gl: Data

en: Location
gl: Localización

en: None
gl: Ningún

en: Personal, digital diary
gl: Diario dixital persoal

en: Changes could not be written to diary!
gl: Non foi posíbel rexistrar os cambios no diario

en: Check if you have write permissions on the file and containing folder
gl: Comprobe se ten permisos de escritura no ficheiro e no cartafol que o contén

en: Off
gl: Desactivado

note: TRANSLATORS: title of an empty diary entry
en: <empty entry>
gl: <entrada baleira>

en: Please enter password for selected diary...
gl: Introduza un contrasinal para o diario seleccionado...

en: Program logged out to protect your privacy. Please re-enter password...
gl: O programa pechouse para protexer a súa privacidade. Por favor, introduza o contrasinal...

en: Selected file is not a valid Lifeograph diary. Please select another file...
gl: O ficheiro seleccionado non é un diario de Lifeograph válido. Seleccione outro ficheiro...

en: Selected file is not found. Please select another file...
gl: Non se atopou o ficheiro seleccionado. Escolle outro...

en: Selected file is not readable. Please check file permissions or select another file...
gl: O ficheiro seleccionado non se pode ler. Comproba os permisos do ficheiro ou selecciona outro...

en: Selected file is locked which means either it is being edited by another instance of Lifeograph or the last session with it did not finish correctly. This file cannot be opened as long as the lock file (%1) is there.
gl: O ficheiro seleccionado está bloqueado, isto significa que está sendo editado noutra instancia de Lifeograph ou que a última sesión non finalizou correctamente. Este ficheiro non se poderá abrir mentres o ficheiro de bloqueo (%1) estea aí.

en: Failed to open diary. Please select another file...
gl: Produciuse un fallo ao abrir o diario. Seleccione outro ficheiro...

en: Press Open to continue
gl: Premer Abrir para continuar

en: Last Read
gl: Último lido

en: Last Saved
gl: Último gardado

en: Change Password...
gl: Modificar o contrasinal...

en: New theme
gl: Tema novo

en: New category
gl: Nova categoría

en: Default
gl: Predefinido

en: Are You Sure You Want to Upgrade The Diary?
gl: Está seguro de anovar o diario?

en: Upgrade The Diary
gl: Anovar o diario

en: Click to open the containing folder
gl: Prema para abrir o cartafol onde está

en: Encrypt...
gl: Cifrar...

en: Diary Default
gl: Diario predeterminado

en: Also dismiss the entries within
gl: Desbotar tamén as entradas internas

en: Removed diary: %1
gl: Diario eliminado: %1

en: Undo
gl: Desfacer

en: INSUFFICIENT DATA
gl: DATOS INSUFICIENTES

en: Press Ctrl to follow the link
gl: Prema Ctrl para seguir a ligazón

en: Press Ctrl to select
gl: Prema Ctrl para seleccionar

note: ADD TO DICTIONARY
en: Add "%1" to Dictionary
gl: Engadir "%1" ao dicionario

note: IGNORE ALL
en: Ignore All
gl: Ignorar todo

en: Chapters
gl: Capítulos

en: Options
gl: Opcións

en: Spell Checking
gl: Comprobación ortográfica

en: Startup Action
gl: Acción ao iniciar

en: Show Most Current Entry
gl: Mostrar a entrada máis actual

en: Item to Show
gl: Elemento a mostrar

en: File
gl: Ficheiro

en: Created
gl: Creada

en: Confirm
gl: Confirmar

en: New Password
gl: Novo contrasinal

en: Authenticate
gl: Autenticar

en: Read
gl: Ler

en: About
gl: Sobre

en: Diaries
gl: Diarios

en: Enter text to replace matches with
gl: Introduza o texto substituto

en: Replace
gl: Substituír

en: Replace all
gl: Substituír todo

en: Create New
gl: Crear novo

en: Go back in the browsing history
gl: Ir ao historial de navegación

en: Today
gl: Hoxe

en: Go to today (creates a new entry if there isn't any or when already at today)
gl: Ir ao día de hoxe (crea unha nova entrada cando non hai ningunha)

en: Edit
gl: Edtar

en: Log out
gl: Pechar a sesión

en: Save diary and logout
gl: Gardar o diario e pechar a sesión

en: Save a Copy of the Diary
gl: Gardar unha copia do diario

en: Content
gl: Contido

en: Type
gl: Tipo

en: Export
gl: Exportar

en: Where to Save The Diary?
gl: Onde gardar o diario?

en: Password
gl: Contrasinal

en: Encrypt Diary Content
gl: Cifrar o contido

en: Knowing others is intelligence;
    knowing yourself is true wisdom.
    Mastering others is strength;
    mastering yourself is true power.
    
    <i>Lao Tzu</i>
gl: Comprender os demais é intelixencia;
    comprenderse a si mesmo é sabiduría.
    Dominar os demais é fortaleza;
    dominarse a si mesmo é o verdadeiro poder.
    
    <i>Lao Tzu</i>

en: Period
gl: Período

en: Privacy
gl: Privacidade

en: Appearance
gl: Aparencia

en: What to Print?
gl: Que desexa imprimir?

en: Only Current Entry
gl: Só a entrada actual

en: All Filtered Entries
gl: Todas as entradas fliltradas

en: Entire Diary
gl: Todo o diario

en: Text Options
gl: Opcións de texto
