lifeograph - en to si translation catalogue (106 entries)

en: Lifeograph
si: Lifeoraph

en: Diary
si: දිනපොත

en: Keep a private journal of your life
si: ඔබගේ ජීවිතයේ පෞද්ගලික චර්යා සටහන් පොතක් තබාගන්න

en: %1 SECONDS TO LOG OUT
si: %1 ඉවත්වීම සදහා තත්පර

en: Are you sure you want to log out without saving?
si: ඔබට සුරකිමකින් තොරව පිටවීමට අවශ්‍ය බව විශ්වාසද ?

en: Your changes will be backed up in %1. If you exit normally, your diary is saved automatically.
si: ඔබගේ වෙනස්කම් %1 කින් බලගැන්වේවි. ඔබ සාමාන්‍ය පරිදි ඉවත්වුවහොත්, ඔබගේ දිනපොත ස්වයන්ක්‍රියව සුරැකේ.

en: _Log out without Saving
si: _සුරකිමකින් තොරව ඉවත්වන්න.

en: Are you sure, you want to dismiss %1?
si: ඔබට විශ්වාසද, ඔබට නිෂ්ප්‍රභා කිරීමට අවශ්‍යද?

en: This operation cannot be undone!
si: මෙම ක්‍රියාව නොකරන ලද බවට පත්කිරීමට නොහැක.

en: _DISMISS!
si: _නිෂ්ප්‍රභා කරන්න!

note: TRANSLATORS: this is the title of file chooser dialog for selecting a new diary
en: Select a Diary
si: දිනපොතක් තෝරන්න.

en: All Files
si: සියලුම ගොනු

en: Diary Files
si: දිනපොත් ගොනු

en: All Entries
si: සියලුම ඇතුලත් කිරීම්.

en: Only Filtered Entries
si: පෙරන ලද ඇතුලත් කිරීම් පමණි.

en: Lifeograph Diary File
si: Lifeograph දිනපොත් ගොනුව

en: Plain Text File
si: සරල පාඨ ගොනුව

note: TRANSLATORS: this is the title of file chooser dialog for saving a new diary
en: Where to Save the Text File?
si: සරල පාත ගොනුව සුරකිය යුත්තේ කොහෙද?

en: Continue
si: දිගටම කරගෙන යන්න

en: Add Password
si: මුර පදය ඇතුල්කරන්න

en: Change Password
si: මුරපදය වෙනස් කරන්න

en: Wrong password. Please retry...
si: වැරදි මුරපදය, කරුණාකර නැවත උත්සහකරන්න..

en: Name
si: නාමය

en: Selected file does not seem to be a valid diary
si: තොරා ඇති ගොනුව වලංගු දිනපොතක් නොවිය හැක.

en: Selected file cannot be read
si: තෝරා ඇති ගොනුව කියවිය නොහැක.

en: THEMES
si: තේමා

en: Entry
si: ඇතුලත් කිරීම

en: Chapter
si: පරිච්ඡේදය

en: Preferences
si: අභිමත

en: About Lifeograph
si: Lifeoraph ගැන

en: Quit
si: පිටවීම

en: Category
si: වර්ගය

en: Date
si: දවස

en: Location
si: ස්ථානය

en: None
si: ශුන්‍යය

en: Personal, digital diary
si: පෞද්ගලික, විද්‍යුත් දිනපොත

en: Changes could not be written to diary!
si: වෙනස්කම් දිනපොතට ලිවිය නොහැක!

en: Check if you have write permissions on the file and containing folder
si: ගොනුව හා ඇතුලත්වන ෆෝල්ඩරයට ඔබට ලිවීමේ අවසරය තිබේදැයි පරික්ෂා කර බලන්න.

en: Off
si: අක්‍රීය

note: TRANSLATORS: title of an empty diary entry
en: <empty entry>
si: <ශූන්‍ය ඇතුලත් කිරීමකි>

en: Please enter password for selected diary...
si: කරුණාකර තෝරා ඇති දිනපොත සදහා මුර පදයක් ඇතුල්කරන්න...

en: Program logged out to protect your privacy. Please re-enter password...
si: ඔබගේ පෞද්ගලිකත්වය සුරැකීම සදහා වැඩසටහනෙන් ඉවත්වී ඇත. කරුණාකර ඔබගේ මුරපදය නැවත ඇතුල්කරන්න.....

en: Selected file is not a valid Lifeograph diary. Please select another file...
si: තෝරා ඇති ගොනුව වලංගු Lifeograph දිනපොතක් නොවේ. කරුණාකර වෙනත් ගොනුවක් තෝරන්න....

en: Selected file is not found. Please select another file...
si: තෝරා ඇති ගොනුව සොයා ගත නොහැක. කරුණ කර වෙනත් ගොනුවක් තෝරන්න...

en: Selected file is not readable. Please check file permissions or select another file...
si: තෝරා ඇති ගොනුව කියවිය නොහැක. කරුණාකර ගොනු අවසරය පරික්ෂ කර හෝ වෙනත් ගොනුවක් තෝරන්න...

en: Selected file is locked which means either it is being edited by another instance of Lifeograph or the last session with it did not finish correctly. This file cannot be opened as long as the lock file (%1) is there.
si: තොර ඇති ගොනුව අගුලු දමා ඇත. එනම් එය Lifeograph හි වෙනත් දෘෂ්ටාන්තයක් මගින් සංස්කරණය කරමින් පවතී හෝ එයට අදාල පසුගිය වාරය නියමිත ආකාරයට අවසන් කර නැත. මෙම ගොනුව අගුලු දමා තිබෙන තුරු විවෘත කල නොහැක.

en: Failed to open diary. Please select another file...
si: දිනපොත විවෘත කිරීමට අසමත් විය. කරුණාකර වෙනත් ගොනුවක් තෝරන්න...

en: Press Open to continue
si: නොකඩවාම කරගෙන යාම සදහා 	විවෘත කිරීම ඔබන්න

en: Last Read
si: අවසාන කියවීම

en: Last Saved
si: අන්තිමට කල සුරැකීම

en: Change Password...
si: මුරපදය වෙනස් කරන්න...

en: New theme
si: නව තේමාව

en: New category
si: නව ප්‍රභේදය

en: Default
si: සාමාන්‍ය

en: Are You Sure You Want to Upgrade The Diary?
si: ඔබට දිනපොත ඉහළ ශ්‍රේණියට දැමීමට අවශ්‍යබව විශ්වාසද?

en: Upgrade The Diary
si: දිනපොත ඉහළ ශ්‍රේණියට දමන්න

en: Click to open the containing folder
si: අඩංගු ෆෝල්ඩරය විවෘත කිරීම සදහා ඔබන්න

en: Encrypt...
si: කේත ගත කරන්න

en: Diary Default
si: දිනපොත පැහැර හැරීම

en: Also dismiss the entries within
si: මේ තුල ඇති ඇතුලත් කිරීමුත් නොසලකා හරින්න

en: Removed diary: %1
si: දිනපොත ඉවත් කරන්න: %1

en: Undo
si: අහෝසිය

en: INSUFFICIENT DATA
si: ප්‍රමාණවත් නොවන දත්ත

en: Press Ctrl to follow the link
si: සබැඳිය අනුගමනය කිරීම සදහා Ctrl ඔබන්න

en: Press Ctrl to select
si: තේරීම සදහා Ctrl ඔබන්න

note: ADD TO DICTIONARY
en: Add "%1" to Dictionary
si: ශබ්දකෝෂයට "%1" එකතු කරන්න

note: IGNORE ALL
en: Ignore All
si: සියල්ල නොසලකා හරින්න

en: Chapters
si: පරිච්ඡේද

en: Options
si: අභිරුචි

en: Spell Checking
si: අකුරු පිරික්සමින්

en: Startup Action
si: ආරම්භක ක්‍රියාව

en: Show Most Current Entry
si: අලුත්ම ඇතුලත් කිරීම පෙන්වන්න

en: Item to Show
si: දර්ශනය සදහා වූ අයිතම

en: File
si: ගොනුව

en: Created
si: තනන ලදි

en: Confirm
si: තහවරු කිරීම

en: New Password
si: නව මුරපදය

en: Authenticate
si: සත්‍යාපනය කරන්න

en: Read
si: කියවන්න

en: About
si: පිළිබඳ

en: Diaries
si: දිනපොත්

en: Enter text to replace matches with
si: ගැලපෙන දෑ ආදේශ කිරීම සදහා පාඨ ඇතුල් කරන්න

en: Replace
si: යළි පිහිටුවන්න

en: Replace all
si: සියල්ල ආදේශ කරන්න

en: Create New
si: අලුතින් නිර්මාණය

en: Go back in the browsing history
si: ගවේෂණ ඉතිහාසය තුල ආපස්සට යන්න

en: Today
si: අද

en: Go to today (creates a new entry if there isn't any or when already at today)
si: අද දිනයට යන්න (කිසිවක් නොමැතිනම් නව ඇතුලත් කිරීමක් සකසනු ලැබේ)

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Log out
si: ඉවත් වීම

en: Save diary and logout
si: දිනපොත සුරක්ෂිත කොට ඉවත්වන්න

en: Save a Copy of the Diary
si: දිනපොතේ පිටපතක් සුරකින්න

en: Content
si: අන්තර්ගතය

en: Type
si: වර්ගය

en: Export
si: අපනයනය

en: Where to Save The Diary?
si: දිනපොත සුරකින්නේ කොහෙද?

en: Password
si: මුරපදය

en: Encrypt Diary Content
si: දිනපොතෙහි අන්තර්ගතය කේතාංකන ගත කරන්න

en: Period
si: කාල සීමාව

en: Privacy
si: පෞද්ගලිකත්වය

en: Appearance
si: පෙනුම

en: What to Print?
si: මුද්‍රණය කරන්නේ කුමක්ද?

en: Only Current Entry
si: පවතින ඇතුලත් කිරීම පමණි

en: All Filtered Entries
si: සියලුම පෙරන ලද ඇතුලත් කිරීම්

en: Entire Diary
si: සම්පුර්ණ දිනපොත

en: Text Options
si: විකල්ප පාඨ
