lifeograph - en to sr translation catalogue (86 entries)

en: Diary
sr: Дневник

en: Keep a private journal of your life
sr: Водите лични дневник вашег живота

en: %1 SECONDS TO LOG OUT
sr: %1 СЕКУНДЕ ДО ОДЈАВЉИВАЊА

en: Are you sure you want to log out without saving?
sr: Да ли сте сигурни да желите да се одјавите без чувања?

en: Your changes will be backed up in %1. If you exit normally, your diary is saved automatically.
sr: Резервни примерак ваших измена биће сачуван у „%1“. Ако изађете на уобичајен начин, ваш дневник бива сачуван аутоматски.

en: _Log out without Saving
sr: _Одјави се без чувања

en: This operation cannot be undone!
sr: Ова радња не може бити поништена!

en: _DISMISS!
sr: _ОДБАЦИ!

note: TRANSLATORS: this is the title of file chooser dialog for selecting a new diary
en: Select a Diary
sr: Изаберите дневник

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Diary Files
sr: Датотеке дневника

en: All Entries
sr: Сви уноси

en: Only Filtered Entries
sr: Само издвојени уноси

en: Lifeograph Diary File
sr: Датотека дневника Животописца

en: Plain Text File
sr: Датотека обичног текста

en: Add Password
sr: Додајте лозинку

en: Change Password
sr: Промените лозинку

en: Wrong password. Please retry...
sr: Погрешна лозинка. Молим покушајте поново...

en: Name
sr: Назив

en: Selected file does not seem to be a valid diary
sr: Изабрана датотека изгледа да није исправан дневник

en: Selected file cannot be read
sr: Изабрана датотека не може бити прочитана

en: THEMES
sr: ТЕМЕ

en: Entry
sr: Унос

en: Chapter
sr: Поглавље

en: Preferences
sr: Подешавања

en: Date
sr: Датум

en: None
sr: Ништа

en: Personal, digital diary
sr: Лични, дигитални дневник

en: Changes could not be written to diary!
sr: Измене не могу бити записане у дневник!

en: Check if you have write permissions on the file and containing folder
sr: Проверите да ли имате дозволу да пишете у датотеку и фасциклу која је садржи

en: Off
sr: Искљ.

note: TRANSLATORS: title of an empty diary entry
en: <empty entry>
sr: <празно>

en: Please enter password for selected diary...
sr: Унесите лозинку за изабрани дневник...

en: Program logged out to protect your privacy. Please re-enter password...
sr: Програм се одјавио да би заштитио вашу приватност. Молим поново унесите лозинку...

en: Selected file is not a valid Lifeograph diary. Please select another file...
sr: Изабрана датотека није исправан дневник Животописца. Молим изаберите неку другу датотеку...

en: Selected file is not found. Please select another file...
sr: Нисам пронашао изабрану датотеку. Молим изаберите неку другу...

en: Selected file is not readable. Please check file permissions or select another file...
sr: Изабрана датотека није за читање. Проверите овлашћења над датотеком или изаберите неку другу...

en: Failed to open diary. Please select another file...
sr: Нисам успео да отворим дневник. Молим изаберите другу датотеку...

en: Press Open to continue
sr: Притисните „Отвори“ да наставите

en: Last Read
sr: Последњи прочитан

en: Last Saved
sr: Последњи сачуван

en: Change Password...
sr: Промени лозинку...

en: New theme
sr: Нова тема

en: New category
sr: Нова категорија

en: Default
sr: Основно

en: Are You Sure You Want to Upgrade The Diary?
sr: Да ли сте сигурни да желите да надоградите дневник?

en: Upgrade The Diary
sr: Надогради дневник

en: Encrypt...
sr: Шифруј...

en: Diary Default
sr: Основно дневника

en: Removed diary: %1
sr: Уклоњени дневник: %1

en: Undo
sr: Поништи

en: INSUFFICIENT DATA
sr: НЕМА ДОВОЉНО ПОДАТАКА

note: ADD TO DICTIONARY
en: Add "%1" to Dictionary
sr: Додај „%1“ у речник

note: IGNORE ALL
en: Ignore All
sr: Занемари све

en: Chapters
sr: Поглавља

en: Options
sr: Опције

en: Spell Checking
sr: Провера правописа

en: Show Most Current Entry
sr: Прикажи најсвежији унос

en: File
sr: Датотека

en: Created
sr: Направљено

en: Authenticate
sr: Потврди идентитет

en: Read
sr: Читај

en: About
sr: О програму

en: Diaries
sr: Дневници

en: Enter text to replace matches with
sr: Унесите текст за замену подударања

en: Replace
sr: Замени

en: Replace all
sr: Замени све

en: Create New
sr: Направи нови

en: Go back in the browsing history
sr: Идите уназад у историјату претраге

en: Today
sr: Данас

en: Go to today (creates a new entry if there isn't any or when already at today)
sr: Идите на данашње (створиће нове уносе ако нема ничега или ако је већ у данашњем)

en: Edit
sr: Уреди

en: Log out
sr: Одјави се

en: Save diary and logout
sr: Сачувајте дневник и одјавите се

en: Save a Copy of the Diary
sr: Сачувајте примерак дневника

en: Export
sr: Извези

en: Where to Save The Diary?
sr: Где да сачувам дневник?

en: Encrypt Diary Content
sr: Шифруј садржај дневника

en: Knowing others is intelligence;
    knowing yourself is true wisdom.
    Mastering others is strength;
    mastering yourself is true power.
    
    <i>Lao Tzu</i>
sr: Познавање других је интелигенција;
    познавање себе је права мудрост.
    Владање другима је снага;
    владање собом је истинска моћ.
    
    <i>Лао Цу</i>

en: Privacy
sr: Приватност

en: Appearance
sr: Изглед

en: What to Print?
sr: Шта да штампам?

en: Only Current Entry
sr: Само текући унос

en: All Filtered Entries
sr: Сви издвојени уноси

en: Entire Diary
sr: Читав дневник

en: Text Options
sr: Могућности текста
