lifeograph - en to he translation catalogue (19 entries)

note: must come before add_extra_info
en: This operation cannot be undone!
he: לא ניתן לבטל פעולה זו!

en: Plain Text File
he: קובץ טקסט רגיל

en: Change Password
he: שנה סיסמה

en: Wrong password. Please retry...
he: סיסמה שגויה. אנא נסה שנית...

en: Name
he: שם

en: All Files
he: כל הקבצים

en: Personal, digital diary
he: יומן דיגיטלי אישי

en: Changes could not be written to diary!
he: לא ניתן לכתוב את השינויים ליומן!

en: Check if you have write permissions on the file and containing folder
he: בדוק האם יש לך הרשאות לכתיבה לקובץ ולתיקייה המכילה אותו

note: TRANSLATORS: title of an empty diary entry
en: <empty entry>
he: <רשומה ריקה>

en: Please enter password for selected diary...
he: אנא הזן את הסיסמה ליומן הנבחר...

en: Program logged out to protect your privacy. Please re-enter password...
he: התוכנה התנתקה כדי להגן על פרטיותך. נא הזן את הסיסמה מחדש...

en: Selected file is not a valid Lifeograph diary. Please select another file...
he: הקובץ הנבחר אינו יומן תקני של Lifeograph. יש לבחור בקובץ אחר...

en: Are You Sure You Want to Upgrade The Diary?
he: האם ברצונך לשדרג את היומן?

en: Upgrade The Diary
he: שדרוג היומן

en: Undo
he: ביטול

en: Title
he: כותרת

en: Enter text to replace matches with
he: יש להזין טקסט כדי להחליף בו את המאורעות

en: Replace
he: החלפה
