liferea 1.8-rc1 - en to ast translation catalogue (313 entries)

en: Feed Reader
ast: Llector de noticies

en: Liferea Feed Reader
ast: Liferea, llector de noticies

en: _Next Unread Item
ast: Siguiente artículu _nuevu

en: _Mark Items Read
ast: _Conseñar artículos lleíos

en: Search All Feeds...
ast: Guetar en toles canales...

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: Browser command failed: %s
ast: Falló al llanzar el restolador: %s

en: Starting: "%s"
ast: Aniciando: "%s"

note: unauthorized
en: Authorization Error
ast: Fallu n'autorización

en: Cannot create cache directory "%s"!
ast: ¡Nun pudo criase'l direutoriu d'almacenamientu "%s"!

note: translation hint: date format for today, reorder format codes as necessary
en: Today %l:%M %p
ast: Güei %l:%M %p

note: translation hint: date format for yesterday, reorder format codes as necessary
en: Yesterday %l:%M %p
ast: Ayeri %l:%M %p

note: translation hint: date format for dates older than a week but from this year, reorder format codes as necessary
en: %b %d %l:%M %p
ast: %d %b %l:%M %p

en: "%s" is not a valid enclosure type config file!
ast: "%s" nun ye un ficheru de configuración d'axuntos válidu

en: XML error while reading OPML file! Could not import "%s"!
ast: XML erróneu nel documentu OPML «%s». Nun foi dable importalu.

en: Empty document! OPML document "%s" should not be empty when importing.
ast: El documentu OPML "%s", que se quería importar, taba vacíu.

en: "%s" is not a valid OPML document! Liferea cannot import this file!
ast: "%s" nun ye un documentu OPML válidu. Liferea nun pudo importar el ficheru.

en: Imported feed list
ast: Llista de canales importaos

en: Import Feed List
ast: Importar llista de canales

en: Import
ast: Importar

en: OPML Files
ast: Ficheros OPML

en: Error while exporting feed list!
ast: Ocurrió un fallu mientres s'esportaba la llista de canales.

en: Feed List exported!
ast: La llista de canales esportóse con ésitu.

en: Export Feed List
ast: Esportar llista de canales

en: Export
ast: Esportar

en: Empty document!
ast: Documentu baleru.

en: Invalid XML!
ast: XML inválidu

en: New Subscription
ast: Nueva canal

en: No feed list source types found!
ast: Nun s'atoparon tribes de fontes de llistes de canales.

en: Source Type
ast: Triba de fonte

en: Choose OPML File
ast: Escoyer Ficheru OPML

en: New OPML Subscription
ast: Nueva soscripción OPML

note: if we don't find a feed with unread items do nothing
en: There are no unread items
ast: Nun hai artículos ensin lleer

en: STATE
ast: ESTÁU

en: Show version information and exit
ast: Amosar información de la versión y colar

en: Add a new subscription
ast: Amestar una nueva soscripción

en: Print debugging messages of all types
ast: Amosar tolos mensaxes de depuración

en: Print debugging messages for the cache handling
ast: Amosar mensaxes de depuración tocante a remanar l'área d'almacenamientu

en: Print debugging messages for the configuration handling
ast: Amosar mensaxes de depuración tocante a la configuración

en: Print debugging messages of the database handling
ast: Amosar mensaxes de depuración tocante a la base de datos

en: Print debugging messages of all GUI functions
ast: Amosar mensaxes de depuración tocante toles funciones de la interface gráfica

en: Enables HTML rendering debugging. Each time Liferea renders HTML output it will also dump the generated HTML into ~/.cache/liferea/output.html
ast: Activa la depuración de la xeneración de HTML. Cada vegada que Liferea xenere HTML atroxarálo en ~/.cache/liferea/output.html

en: Print debugging messages of all network activity
ast: Amosar mensaxes de depuración tocante a los accesos a la rede

en: Print debugging messages of all parsing functions
ast: Amosar mensaxes de depuración tocante a toles funciones de procesamientu

en: Print debugging messages of the feed update processing
ast: Amosar mensaxes de depuración tocante al procesu d'anovamientu de canales

en: Print debugging messages for the given topic
ast: Amosar mensaxes de depuración tocante al tema especificáu

note: Some libsoup transport errors
en: The update request was cancelled
ast: L'anovamientu solicitáu encaboxóse

en: Unable to resolve destination host name
ast: Nun pudo resolvese'l nome del sirvidor remotu

en: Unable to resolve proxy host name
ast: Nun pudo resolvese'l nome del sirvidor proxy

en: Unable to connect to remote host
ast: Nun pudo coneutase col sirvidor

en: Unable to connect to proxy
ast: Nun foi dable coneutar col proxy

note: http 3xx redirection
en: The resource moved permanently to a new location
ast: L'elementu solicitáu camudó permanentemente d'allugamientu

note: http 4xx client error
en: You are unauthorized to download this feed. Please update your username and password in the feed properties dialog box
ast: Nun tas autorizáu pa ver esta canal. Por favor, especifica'l nome d'usuariu y la contraseña nel cuadru de propiedaes de la canal.

en: Payment required
ast: Requierse Pagu

en: You're not allowed to access this resource
ast: Nun tienes permisu p'acceder a esti elementu

en: Resource Not Found
ast: Recursu non atopáu

en: Method Not Allowed
ast: Métodu non permitíu

en: Not Acceptable
ast: Non aceutable

en: Proxy authentication required
ast: El proxy requier autenticación

en: Request timed out
ast: Espiró'l tiempu de rempuesta

en: There was an internal error in the update process
ast: Asocedió un fallu internu durante l'anovamientu

en: Feed not available: Server requested unsupported redirection!
ast: Canal nun disponible: El sirvidor solicitó una redireición desconocida.

en: Client Error
ast: Fallu del veceru

en: Server Error
ast: Fallu del sirvidor

en: An unknown networking error happened!
ast: Hebo un fallu de rede desconocíu

en: Create News Bin
ast: Crea una bandexa de noticies

en: Website
ast: Sitiu web

note: in-memory check function	feedlist.opml rule id         		  rule menu label       	positive menu option    negative menu option    has param ================================================================================================================================================================
en: Item
ast: L'artículu

en: does contain
ast: contién

en: does not contain
ast: nun contién

en: Item title
ast: El títulu

en: Item body
ast: El cuerpu del artículu

en: Read status
ast: L'estáu de llectura

en: is unread
ast: ye nuevu

en: is read
ast: ye lleíu

en: Flag status
ast: La etiqueta

en: is flagged
ast: ta activada

en: is unflagged
ast: ta desactivada

en: included
ast: incluyíu

en: not included
ast: non incluyíu

en: Category
ast: Categoría

en: is set
ast: ta afitada

en: is not set
ast: nun ta afitada

en: Feed title
ast: El títulu de la canal

en: Subscription "%s" is already being updated!
ast: La canal "%s" yá ta anovándose!

en: The subscription "%s" was discontinued. Liferea won't update it anymore!
ast: La canal "%s" yá nun esiste. Liferea nun volverá a anovala.

en: The URL of "%s" has changed permanently and was updated
ast: La URL de "%s" camudó permanentemente y foi anovada

en: "%s" is discontinued. Liferea won't updated it anymore!
ast: "%s" Abandonóse. Liferea yá nun va anovala.

en: "%s" has not changed since last update
ast: El conteníu de "%s" nun camudó dende'l caberu anovamientu

en: Enter the username and password for "%s" (%s):
ast: Escribi'l nome d'usuariu y la contraseña pa "%s" (%s):

en: Unknown source
ast: Fonte desconocida

en: Attachments
ast: Axuntos

note: update list title
en: %d attachment | %d attachments
ast[0]: %d axuntu
ast[1]: %d axuntos

en: Choose File
ast: Escoyer Ficheru

en: File Extension .%s
ast: Estensión de ficheru .%s

en: Liferea is in offline mode. No update possible.
ast: Liferea ta trabayando ensin conexón. Nun pueden anovase les fontes

en: Deleting entry
ast: Desaniciando entrada

en: Are you sure that you want to delete "%s" and its contents?
ast: ¿Daveres quies desaniciar "%s" y tolos sos conteníos?

en: Are you sure that you want to delete "%s"?
ast: ¿Daveres quies desaniciar "%s"?

en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: Deletion Confirmation
ast: Confirmar Desaniciu

en: Couldn't find pixmap file: %s
ast: Nun pudo atopase la imaxe: %s

en: This item has no link specified!
ast: ¡Esti artículu nun tien un enllaz asignáu!

en: *** No title ***
ast: *** Ensin títulu ***

en: Headline
ast: Titular

en: Date
ast: Data

en: You must select a feed to delete its items!
ast: ¡Seleiciona una canal pa desaniciar los sos artículos!

en: No item has been selected
ast: Nun se seleicionó dengún artículu

en:  (%d new) |  (%d new)
ast[0]:  (%d nuevu)
ast[1]:  (%d nuevos)

en: %d unread%s | %d unread%s
ast[0]: %d non lleíu%s
ast[1]: %d non lleíos%s

en: Help Topics
ast: Temes d'aida

en: Quick Reference
ast: Manual de referencia

en: Copy to News Bin
ast: Copiar a una bandexa

en: Toggle _Read Status
ast: _Camudar ente lleíu y non lleíu

en: Toggle Item _Flag
ast: Asignar o quitar _etiqueta

en: R_emove Item
ast: _Desaniciar artículu

en: Open Enclosure...
ast: Abrir axuntu...

en: Save As...
ast: Guardar como...

en: Copy Link Location
ast: _Copiar la direición del enllaz

en: _Update
ast: _Anovar

en: _Update Folder
ast: _Anovar Carpeta

en: New _Subscription...
ast: Nueva _soscripción

en: New _Folder...
ast: Nueva _carpeta...

en: New S_earch Folder...
ast: Nueva carpeta de _gueta...

en: New S_ource...
ast: Nueva f_onte...

en: New _News Bin...
ast: Nueva ban_dexa...

en: _New
ast: _Nueva

en: Sort Feeds
ast: Ordenar canales

en: _Mark All As Read
ast: _Conseñar toos como lleíos

en: _Properties
ast: _Propiedaes

en: GNOME default
ast: Predetermináu de Gnome

en: Text below icons
ast: Testu embaxo de los iconos

en: Text beside icons
ast: Testu xunto a los iconos

en: Icons only
ast: Namái iconos

en: Text only
ast: Namái testu

en: minutes
ast: minutos

en: hours
ast: hores

en: days
ast: díes

en: Space
ast: Espaciu

en: <Ctrl> Space
ast: <Ctrl> Espaciu

en: <Alt> Space
ast: <Alt> Espaciu

en: Default Browser
ast: Restolador predefiníu

en: Type
ast: Triba

en: Program
ast: Programa

en: The provider of this feed suggests an update interval of %d minute. | The provider of this feed suggests an update interval of %d minutes.
ast[0]: Esta canal suxer un intervalu d'anovamientu de %d minutu.
ast[1]: Esta canal suxer un intervalu d'anovamientu de %d minutos.

en: This feed specifies no default update interval.
ast: Esta canal nun especifica un intervalu d'anovamientos predetermináu.

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: Error opening temp file %s to use for filtering!
ast: Prodúxose un fallu al abrir el ficheru temporal %s pal filtráu

en: %s exited with status %d
ast: %s finóse col estáu %d

en: Error: Could not open pipe "%s"
ast: Nun pudo abrise la tubería "%s"

note: FIXME: maybe setting request->returncode would be better
en: Error: Could not open file "%s"
ast: Fallu: Nun pudo abrise'l ficheru "%s"

en: Error: There is no file "%s"
ast: Fallu: Nun esiste'l ficheru "%s"

en: New Search Folder
ast: Nueva carpeta de gueta

en: _Bookmark Link at %s
ast: Crear un marcador del enllaz en %s

en: _Copy Link Location
ast: _Copiar direición del enllaz

en: _Copy Image Location
ast: _Copiar direición de la imaxe

en: S_ave Link As
ast: Guardar enllaz c_omo

en: S_ave Image As
ast: G_uarda imaxe como

en: _Subscribe...
ast: _Soscribise...

en: _Increase Text Size
ast: _Aumentar el tamañu del testu

en: _Decrease Text Size
ast: _Amenorgar el tamañu del testu

en: [There were more errors. Output was truncated!]
ast: [Hai más fallos. ¡La salida truncóse!]

en: XML Parser: Could not parse document:
ast: XML Parser: Nun pudo procesase'l documentu:

en: About
ast: Tocante a

en: Liferea is a news aggregator for GTK+
ast: Liferea ye un llector de noticies pa GTK+

en: Liferea Homepage
ast: Sitiu web de Liferea

en: Authentication
ast: Autenticación

en: User_name:
ast: _Nome d'usuariu:

en: _Password:
ast: Contraseña:

en: _Browse
ast: Restolar

en: _Do this automatically for enclosures like this from now on.
ast: Facer lo mesmo _de mou automáticu pa esta triba de ficheros.

en: _Password
ast: Cont_raseña

en: _Username (Email)
ast: Nome d'_usuariu (Email)

en: _Subscriptions
ast: _Soscripciones

en: Update _All
ast: _Anovar toes

en: Mark All As _Read
ast: Conseñar _too como lleío

en: _New Subscription...
ast: _Nueva soscripción...

en: New _Source...
ast: Nueva _fonte...

en: _Import Feed List...
ast: _Importar llista de canales...

en: _Export Feed List...
ast: _Esportar llista de canales...

en: _Quit
ast: _Colar

en: _Feed
ast: _Canal

en: Remove _All Items
ast: Desanici_ar tolos elementos

en: _Remove
ast: D_esaniciar

en: _Item
ast: _Elementu

en: R_emove
ast: D_esaniciar

en: _View
ast: _Ver

en: _Reduced Feed List
ast: Llista de canales _amenorgada

en: _Tools
ast: _Ferramientes

en: _Update Monitor
ast: Monitor d'anovamiento_s

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: S_earch
ast: Gu_etar

en: _Help
ast: A_ida

en: _Contents
ast: _Conteníos

en: _Quick Reference
ast: _Referencia rápida

en: _About
ast: _Tocante a

en: Adds a subscription to the feed list.
ast: Axuntar una soscripción a la llista de canales.

en: Marks all items of the selected feed list node / in the item list as read.
ast: Conseña como lleíos tolos artículos de la canal esbillada o, nel casu d'una carpeta de tolos sos canales.

en: Updates all subscriptions.
ast: Anova toles soscripciones

en: Show the search dialog.
ast: Amosar el ventanu de gueta.

en: Headlines
ast: Titulares

en: Mark all as read
ast: Conseñar too como lleíu

en: New Folder
ast: Nueva carpeta

en: _Folder name:
ast: _Nome de la carpeta:

en: _News Bin Name:
ast: _Nome de la bandexa de noticies:

en: Feed Source
ast: Orixe de la canal

en: Source Type:
ast: Mou d'accesu:

en: _Command
ast: _Comandu

en: _Local File
ast: Ficheru _llocal

en: Select File...
ast: Restolar Ficheru...

en: _Source:
ast: Orixe:

en: Download / Postprocessing
ast: Baxada / Postprocesamientu

en: _Don't use proxy for download
ast: Nu_n usar proxy pa baxaes

en: Use conversion _filter
ast: Usar _peñera de charra

en: Liferea can use external filter plugins in order to access feeds and directories in non-supported formats.  See the documentation for more information.
ast: Liferea puede usar peñeres esternes p'acceder a canales y direutorios en formatos que nun tean sofitaos. Por favor, llee la documentación pa más información.

en: Convert _using:
ast: Convertir _usando:

en: Source Selection
ast: Seleición de fonte

en: Add OPML/Planet
ast: Axuntar OPML/Planeta

en: Please specify a local file or an URL pointing to a valid OPML feed list.
ast: Indica un ficheru llocal o una URL qu'apunte a una llista de canales en formatu OPML.

en: _Location
ast: A_llugamientu

en: _Select File
ast: _Seleicionar Ficheru

en: Liferea Preferences
ast: Preferencies

en: Default _number of items per feed to save:
ast: _Númberu d'artículos de cada canal que van atroxase:

en: Feed Update Settings
ast: Axustes d'anovamientu de canal

note: Feed update interval hint in preference dialog.
en: Note: <i>Please remember to set a reasonable refresh time. Usually it is a waste of bandwidth to poll feeds more often than each hour.</i>
ast: Nota: <i>Por favor, usa un tiempu razonable. Guetar anovamientos más d'una vez por hora ye, casi siempres, un desperdiciu d'anchu de banda.</i>

en: Default Feed Refresh _Interval:
ast: _Intervalu d'anovamientu predetermináu

en: Feeds
ast: Canales

en: _Show the items of all child feeds when a folder is selected.
ast: Amo_sar los elementos de toles fontes fíes al seleicionar una carpeta.

en: _Hide read items.
ast: _Anubrir elementos lleíos.

en: Feed Icons (Favicons)
ast: Iconos de los canales (Favicons)

en: _Update all favicons now
ast: _Anovar tolos favicons agora

en: Folders
ast: Carpetes

en: Reading Headlines
ast: Leendo titulares

en: _Skim through articles with:
ast: _Saltar a artículos con:

en: Web Integration
ast: Integración web

en: _Post Bookmarks to
ast: _Unviar los marcadores a

en: Internal Browser Settings
ast: Axustes del restolador internu

en: Open links in Liferea's _window.
ast: Abrir los enllaces na ventana de Liferea.

en: _Enable browser plugins.
ast: Habilitar «plugins» del restolador.

en: _Browser:
ast: Restolador:

en: Browser
ast: Restolador

en: Toolbar Settings
ast: Axustes de la barra de ferramientes

en: _Hide toolbar.
ast: Anubrir la barra de ferramientes.

en: Toolbar _button labels:
ast: Etiquetes de los _botones de la barra de ferramientes:

en: _Auto Detect (GNOME or environment)
ast: _Auto deteición (GNOME o entornu)

en: _No Proxy
ast: Ensin proxy

en: _Manual Setting:
ast: Configuración _manual:

en: Proxy _Host:
ast: Sirvidor proxy:

en: Proxy _Port:
ast: _Puertu del proxy:

en: Use Proxy Au_thentication
ast: _Identificase énte'l proxy

en: Proxy _Username:
ast: Nome d'_usuariu nel proxy:

en: Proxy Pass_word:
ast: Contraseña del proxy:

en: _Download using
ast: Baxar usan_do

en: Enclosures
ast: Axuntos

en: Subscription Properties
ast: Propiedaes de la fonte

en: _Use global default update interval.
ast: _Usar l'intervalu establecíu globalmente.

en: _Feed specific update interval of
ast: Afitar un intervalu especí_ficu de

en: _Don't update this feed automatically.
ast: Nun anovar automáticamente esta canal

en: This feed provider suggests an update interval of %d minutes.
ast: El fornidor d'conteníu d'esta canal suxier un intervalu d'anovación de %d minutos.

en: General
ast: Xeneral

en: Source
ast: Fonte

en: The cache setting controls if the contents of feeds are saved when Liferea exits. Marked items are always saved to the cache.
ast: La opción d'almacenaxe remana si los artículos de la canal s'atroxen en discu cuando Liferea fina. Ensin importar les opciones, los artículos con etiqueta atróxense siempres.

en: _Default cache settings
ast: Usar la configuración _xeneral

en: Di_sable cache
ast: _Desactivar almacenamientu

en: _Unlimited cache
ast: Almacenamientu _illimitáu

en: _Number of items to save:
ast: _Númberu d'artículos a atroxar:

en: Archive
ast: Archivu

en: Use HTTP _authentication
ast: Usar _autenticación HTTP

en: Download
ast: Baxar

en: _Automatically download all enclosures of this feed.
ast: Baxar _automáticamente tolos axuntos d'esta canal.

en: Auto-_load item link in configured browser when selecting articles.
ast: Cargar automáticamente nel restolador internu l'en_llaz de los artículos seleicionaos.

en: Ignore _comment feeds for this subscription.
ast: Inorar les canales de comentarios d'esta soscripción.

en: _Mark downloaded items as read.
ast: _Conseñar elementos descargaos como lleíos.

en: Rename
ast: Renomar

en: _New Name:
ast: _Nuevu nome:

en: Search Folder Properties
ast: Propiedaes de la carpeta de gueta

en: Search _Name:
ast: Guetar _Nome:

en: A_ny Rule Matches
ast: Cúmpl_ese cualesquier regla

en: _All Rules Must Match
ast: _Cúmplense toles regles

en: Advanced Search
ast: Gueta Avanzada

en: _Search Folder...
ast: _Guetar carpeta...

en: Search All Feeds
ast: Guetar en toles canales

en: _Advanced...
ast: _Avanzáu…

en: Starts searching for the specified text in all feeds. The search result will appear in the item list.
ast: Gueta'l testu especificáu en tolos canales. El resultáu aparecerá na llista d'artículos.

en: _Search for:
ast: Términu a guetar:

en: Enter a search string Liferea should find either in a items title or in its content.
ast: Escribi un testu. Liferea va guetalu tanto nos títulos de los artículos como nos conteníos.

en: Advanced...
ast: Avanzáu...

en: Enter a website location to use feed autodiscovery or in case you know it the exact feed location.
ast: Escribi la direición d'un sitiu web pa usar l'autodescubrimientu o, si la conoces, la direición esauta de la canal.

en: Add Tiny Tiny RSS Account
ast: Amestar cuenta de Tiny Tiny RSS

en: _Server URL
ast: _Sirvidor URL

en: _Username
ast: Nome d'_usuariu

en: Update Monitor
ast: Monitor d'anovamientos

en: Feed:
ast: Canal:

en: Source:
ast: Orixe:

en: Publisher
ast: Editor

en: Folder:
ast: Carpeta:

en: children with
ast: fíos con

en: unread headlines
ast: titulares non lleíos

en: Feed
ast: Canal

en: Filed under
ast: Archiváu en

en: Author
ast: Autor

en: Shared by
ast: Compartíu por

en: Via
ast: Vía

en: Related
ast: Rellacionáu

en: Also posted in
ast: Tamién escritu en

en: Creator
ast: Creador

en: Comments
ast: Comentarios

en: Updating...
ast: Anovando...

en: Section
ast: Seición

en: Department
ast: Departamentu

en: News Bin:
ast: Bandexa de noticies:

en: Add items to this news bin by selecting "Copy to News Bin" from the item list context menu.
ast: Amestar elementos a esti contenedor de noticies seleicionáu «Copiar al contenedor de noticies» dende la llista d'elementos nel menú de contestu.

en: Search Folder:
ast: Carpeta de Gueta:
