liferea-1.10-rc4 - en to eu translation catalogue (354 entries)

en: Feed Reader
eu: Iturri irakurlea

en: Liferea Feed Reader
eu: Liferea iturri irakurlea

en: Read news feeds and blogs
eu: Irakurri berri jarioak eta blogak

en: Previous Item
eu: Aurreko elementua

en: Next Item
eu: Hurrengo elementua

en: _Next Unread Item
eu: _Hurrengo irakurri gabeko elementua

en: _Mark Items Read
eu: _Markatu denak irakurritako gisa

en: Search All Feeds...
eu: Bilatu iturri guztiak...

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Browser command failed: %s
eu: Arakatzailearen komandoak huts egin du: %s

en: Starting: "%s"
eu: Exekuzioa: "%s"

note: unauthorized
en: Authorization Error
eu: Autentifikazio errorea

en: Cannot create cache directory "%s"!
eu: Ezin izan da "%s" cache direktorioa sortu.

note: translation hint: date format for today, reorder format codes as necessary
en: Today %l:%M %p
eu: Gaur %l:%M %p

note: translation hint: date format for yesterday, reorder format codes as necessary
en: Yesterday %l:%M %p
eu: Atzo %l:%M %p

note: translation hint: date format for dates from the last years, reorder format codes as necessary
en: %b %d %Y
eu: %Y %b %d

en: "%s" is not a valid enclosure type config file!
eu: "%s" ez da baliozko konfigurazio-fitxategien eranskina

en: XML error while reading OPML file! Could not import "%s"!
eu: XML errorea OPML fitxategia irakurtzean. Ezin izan da "%s" inportatu!

en: Empty document! OPML document "%s" should not be empty when importing.
eu: Dokumentu hutsa! OPML "%s" dokumentua ez luke hutsik egon behar inprotatzean.

en: "%s" is not a valid OPML document! Liferea cannot import this file!
eu: "%s" ez da baliozko OPML dokumentua! Lifereak ezin du fitxategi hau inportatu.

en: Imported feed list
eu: Inportatutako iturrien zerrenda

en: Import Feed List
eu: Inportatu iturrien zerrenda

en: Import
eu: Inportatu

en: OPML Files
eu: OPML fitxategiak

en: Error while exporting feed list!
eu: Errorea iturrien zerrenda esportatzean.

en: Feed List exported!
eu: Iturrien zerrenda esportatuta.

en: Export Feed List
eu: Esportatu iturrien zerrenda

en: Export
eu: Esportatu

en: Empty document!
eu: Dokumentu hutsa!

en: Invalid XML!
eu: XML baliogabea!

en: New Subscription
eu: Harpidetza berria

en: No feed list source types found!
eu: Ez da iturrien zerrendaren iturburu motarik aurkitu.

en: Source Type
eu: Iturburu mota

note: FIXME: something is not perfect, because if you immediately remove the subscription tree afterwards there is a double free
en: The '%s' subscription was successfully converted to local feeds!
eu: '%s' harpidetza ongi bihurtu da jario lokalera!

en: Choose OPML File
eu: Aukeratu OPML fitxategia

en: New OPML Subscription
eu: OPML harpidetza berria

note: if we don't find a feed with unread items do nothing
en: There are no unread items
eu: Ez dago irakurri gabeko elementurik

en: STATE
eu: EGOERA

en: Show version information and exit
eu: Bistaratu bertsioaren informazioa eta irten

en: Add a new subscription
eu: Gehitu harpidetza berria

en: Print debugging messages of all types
eu: Bistaratu mota guztitako arazketa mezuak

en: Print debugging messages for the cache handling
eu: Bistaratu cache kudeatzailearen arazketa mezuak

en: Print debugging messages for the configuration handling
eu: Bistaratu konfigurazio-kudeaketaren arazketa mezuak

en: Print debugging messages of the database handling
eu: Bistaratu datubase kudeatzailearen arazketa mezuak

en: Print debugging messages of all GUI functions
eu: Bistaratu GUI funtzio guztien arazketa mezuak

en: Enables HTML rendering debugging. Each time Liferea renders HTML output it will also dump the generated HTML into ~/.cache/liferea/output.html
eu: Gaitu HTML bistaratze arazketa. Lifereak HTML bat prozesatzen duen bakoitzean irteera ~/.cache/liferea/output.html fitxategian ere idatzi.

en: Print debugging messages of all network activity
eu: Bistaratu sareko sarbide guztien arazketa mezuak

en: Print debugging messages of all parsing functions
eu: Bistaratu funtzio analizatzaile guztien arazketa mezuak

en: Print debugging messages of the feed update processing
eu: Bistaratu iturriaren eguneraketa prozesuaren arazketa mezuak

en: Print debugging messages of the search folder matching
eu: Bistaratu bilaketa direktorioaren bilatze arazketa mezuak

en: Print debugging messages for the given topic
eu: Bistaratu esandako gaiaren arazketa mezuak

note: Some libsoup transport errors
en: The update request was cancelled
eu: Eguneraketa eskaera ezeztatu da

en: Unable to resolve destination host name
eu: Ezin izan da helmugako ostalari izena ebatzi

en: Unable to resolve proxy host name
eu: Ezin izan da proxy-aren ostalari izena ebatzi

en: Unable to connect to remote host
eu: Ezin izan da urruneko ostalariarekin konektatu

en: Unable to connect to proxy
eu: Ezin izan da proxy-ra konektatu

note: http 3xx redirection
en: The resource moved permanently to a new location
eu: Baliabidea beste kokapen berri batera mugitu da betirako

note: http 4xx client error
en: You are unauthorized to download this feed. Please update your username and password in the feed properties dialog box
eu: Ez zaude baimenduta iturri hau deskargatzeko. Eguneratu zure erabiltzaile-izena eta pasahitza iturriaren propietateen elkarrizketa-koadroan

en: Payment required
eu: Ordainketa beharrezkoa da

en: You're not allowed to access this resource
eu: Ez duzu baimenik baliabide hau ikusteko

en: Resource Not Found
eu: Baliabidea ez da aurkitu

en: Method Not Allowed
eu: Metodoa ez dago baimendua

en: Not Acceptable
eu: Ezin da onartu

en: Proxy authentication required
eu: Proxy autentifikazioa beharrezkoa da

en: Request timed out
eu: Eskaeraren denbora-muga iraungituta

en: There was an internal error in the update process
eu: Barne errore bat egon da eguneratze prozesuan

en: Feed not available: Server requested unsupported redirection!
eu: Iturria ez dago erabilgarri. Zerbitzariak onartu gabeko berbideraketa eskatu du.

en: Client Error
eu: Bezeroaren errorea

en: Server Error
eu: Zerbitzariaren errorea

en: An unknown networking error happened!
eu: Sareko errore ezezaguna gertatu da!

en: Create News Bin
eu: Sortu 'Albisteen erretilua'

en: Website
eu: Webgunea

note: in-memory check function	feedlist.opml rule id         		  rule menu label       	positive menu option    negative menu option    has param ================================================================================================================================================================
en: Item
eu: Elementua

en: does contain
eu: hau dauka

en: does not contain
eu: hau ez dauka

en: Item title
eu: Elementuaren titulua

en: Item body
eu: Elementuaren gorputza

en: Read status
eu: Irakurketaren egoera

en: is unread
eu: irakurri gabea

en: is read
eu: irakurrita

en: Flag status
eu: Banderaren egoera

en: is flagged
eu: aktibo dago

en: is unflagged
eu: ez dago aktibo

en: included
eu: barne

en: not included
eu: ez dago barnean

en: Podcast
eu: Podcast-a

en: Category
eu: Kategoria

en: is set
eu: ezarria

en: is not set
eu: ez dago ezarria

en: Feed title
eu: Iturriaren titulua

en: Subscription "%s" is already being updated!
eu: "%s" iturria jadanik eguneratzen ari da!

en: The subscription "%s" was discontinued. Liferea won't update it anymore!
eu: "%s" iturria etenda dago. Liferea-k ezingo du eguneratu gehiago!

en: The URL of "%s" has changed permanently and was updated
eu: "%s"ren URLa betirako aldatu da eta eguneratu egin da

en: "%s" is discontinued. Liferea won't updated it anymore!
eu: "%s" etenda dago. Lifereak ez du gehiago eguneratuko.

en: "%s" has not changed since last update
eu: "%s" ez da aldatu azken eguneraketatik

en: Enter the username and password for "%s" (%s):
eu: Sartu "%s"(e)n erabiltzaile-izena eta pasahitza (%s):

en: Unknown source
eu: Iturburu ezeaguna

en: Untitled
eu: Izengabea

en: Attachments
eu: Atxikiak

note: The following literals are the enclosure list size units
en:  Bytes
eu: Byte

note: update list title
en: %d attachment | %d attachments
eu[0]: atxiki %d
eu[1]: %d atxiki

en: Choose File
eu: Aukeratu fitxategia

en: File Extension .%s
eu: Fitxategiaren luzapena. %s

en: Liferea is in offline mode. No update possible.
eu: Liferea lineaz kanpoko moduan dago. Ezin da eguneraketarik burutua.

en: (Empty)
eu: (Hutsik)

en: %s
    <i>Rebuilding</i>
eu: %s
    <i>Berreraikitzen</i>

en: Deleting entry
eu: Sarrera ezabatzen

en: Are you sure that you want to delete "%s" and its contents?
eu: Ziur zaude "%s" eta bere edukia ezabatzea nahi duzula?

en: Are you sure that you want to delete "%s"?
eu: Ziur zaude "%s" ezabatzea nahi duzula?

en: Deletion Confirmation
eu: Berretsi ezabatzea

en: Couldn't find pixmap file: %s
eu: Ezin izan da pixmap fitxategia aurkitu: %s

en: This item has no link specified!
eu: Elementu honek ez du zehaztutako estekarik.

en: *** No title ***
eu: *** Titulurik ez ***

en: Headline
eu: Goiburua

en: Date
eu: Data

en: You must select a feed to delete its items!
eu: Iturri bat hautatu behar duzu bere edukia ezabatzeko.

en: No item has been selected
eu: Ez da elementurik hautatu

en:  (%d new) |  (%d new)
eu[0]:  (berri %d)
eu[1]:  (%d berri)

en: %d unread%s | %d unread%s
eu[0]: irakurri gabe %d - %s
eu[1]: %d irakurri gabe - %s

en: Help Topics
eu: Laguntzaren gaiak

en: Quick Reference
eu: Erreferentzia azkarra

en: FAQ
eu: MEG

en: Open In _Tab
eu: Ireki fitxan

en: _Open In Browser
eu: _Abiarazi arakatzailean

en: Open In _External Browser
eu: Ireki _kanpoko arakatzailearen

en: Copy to News Bin
eu: Kopiatu albisteen erretiluan

en: _Bookmark at %s
eu: Egin estekaren _laster-marka %s-(e)n

en: Copy Item _Location
eu: _Kopiatu elementuaren helbidea

en: Toggle _Read Status
eu: Txandakatu irakurketaren egoera

en: Toggle Item _Flag
eu: Txandakatu elementuaren bandera

en: R_emove Item
eu: _Kendu elementua

en: Open Enclosure...
eu: Ireki eranskina...

en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: Copy Link Location
eu: Kopiatu estekaren helbidea

en: _Update
eu: _Eguneratu

en: _Update Folder
eu: _Eguneratu karpeta

en: New _Subscription...
eu: _Harpidetza berria...

en: New _Folder...
eu: _Karpeta berria...

en: New S_earch Folder...
eu: _Bilaketa karpeta berria...

en: New S_ource...
eu: _Iturburu berria...

en: New _News Bin...
eu: _Albisteen erretilu berria...

en: _New
eu: _Berria

en: Sort Feeds
eu: Ordenatu jarioak

en: _Mark All As Read
eu: _Markatu denak irakurritako gisa

en: _Rebuild
eu: _Berregin

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: Convert To Local Subscriptions...
eu: Bihurtu harpidetza lokaletara...

en: GNOME default
eu: GNOMEko lehenetsia

en: Text below icons
eu: Testua ikonoen azpian

en: Text beside icons
eu: Testua ikonoen alboan

en: Icons only
eu: Ikonoak soilik

en: Text only
eu: Testua soilik

en: minutes
eu: minutu

en: hours
eu: ordu

en: days
eu: egun

en: Space
eu: Espazioa

en: <Ctrl> Space
eu: <Ctrl> Espazioa

en: <Alt> Space
eu: <Alt> Espazioa

en: Normal View
eu: Ikuspegi normala

en: Wide View
eu: Ikuspegi zabala

en: Default Browser
eu: Lehenetsitako arakatzailea

en: Manual
eu: Eskuz

en: Type
eu: Mota

en: Program
eu: Programa

en: The provider of this feed suggests an update interval of %d minute. | The provider of this feed suggests an update interval of %d minutes.
eu[0]: Iturriaren hornitzaileak minutu %d-eko bitartea gomendatzen du eguneratzeko.
eu[1]: Iturriaren hornitzaileak %d minututako bitartea gomendatzen du eguneratzeko.

en: This feed specifies no default update interval.
eu: Iturri honek ez du egunerstzeko bitarte lehenetsirik zehazten.

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Error opening temp file %s to use for filtering!
eu: Errorea aldi baterako %s fitxategia irakurtzean iragazteko erabiltzeko.

en: %s exited with status %d
eu: %s %d egoerarekin irten da

en: Error: Could not open pipe "%s"
eu: Errorea: ezin izan da "%s" kanalizazioa ireki

note: FIXME: maybe setting request->returncode would be better
en: Error: Could not open file "%s"
eu: Errorea: ezin izan da "%s" fitxategia ireki

en: Error: There is no file "%s"
eu: Errorea: ez dago "%s" fitxategia

en: New Search Folder
eu: Bilaketaren karpeta berria

en: Open Link In _Tab
eu: Ireki esteka _fitxa batean

en: _Bookmark Link at %s
eu: Egin estekaren _laster-marka %s gisa

en: _Copy Link Location
eu: _Kopiatu estekaren helbidea

en: _Copy Image Location
eu: _Kopiatu irudiaren helbidea

en: S_ave Link As
eu: _Gorde esteka honela

en: S_ave Image As
eu: Gorde irudia honela

en: _Subscribe...
eu: _Harpidetu...

en: _Increase Text Size
eu: _Handitu testuaren tamaina

en: _Decrease Text Size
eu: _Gutxiagotu testu-tamaina

en: [There were more errors. Output was truncated!]
eu: [Errore batzuk gertatu dira. Irteera moztu egin da]

en: XML Parser: Could not parse document:
eu: XML analizatzailea: ezin izan da dokumentua analizatu:

en: About
eu: Honi buruz

en: Liferea is a news aggregator for GTK+
eu: Liferea albisteen biltzailea da 'GTK+'entzako

en: Liferea Homepage
eu: Liferea-ren orria

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: User_name:
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: Open Enclosure
eu: Ireki eranskina

en: Open an enclosure of type:
eu: Mota honetako eranskina ireki:

en: _Browse
eu: _Arakatu

en: _Do this automatically for enclosures like this from now on.
eu: _Egin hau honelako eranskin guztientzat hemendik aurrera.

en: _Password
eu: _Pasahitza

en: _Username (Email)
eu: _Erabiltzaile-izena (email)

en: _Subscriptions
eu: _Harpidetzak

en: Update _All
eu: Eguneratu _denak

en: Mark All As _Read
eu: _Markatu denak irakurritako gisa

en: _New Subscription...
eu: _Harpidetza berria...

en: New _Source...
eu: _Iturburu berria...

en: _Import Feed List...
eu: _Inportatu iturrien zerrenda...

en: _Export Feed List...
eu: _Esportatu iturrien zerrenda

en: _Quit
eu: I_rten

en: _Feed
eu: _Iturria

en: Remove _All Items
eu: Kendu elementu _denak

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Item
eu: _Elementua

en: R_emove
eu: _Kendu

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Fullscreen
eu: _Pantaila osoa

en: _Reduced Feed List
eu: _Murriztu iturri zerrenda

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: _Update Monitor
eu: _Eguneraketaren monitorea

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: S_earch
eu: _Bilatu

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Contents
eu: _Edukia

en: _Quick Reference
eu: _Erreferentzia azkarra

en: _FAQ
eu: _MEG

en: _About
eu: Honi _buruz

en: Adds a subscription to the feed list.
eu: Harpidetza bat gehitzen du iturrien zerrendara.

en: Marks all items of the selected feed list node / in the item list as read.
eu: Hautatutako harpidetzaren edo karpetaren harpidetza guztien elementu guztiak markatzen ditu irakurritako gisa.

en: Updates all subscriptions.
eu: Eguneratu harpidetza guztiak.

en: Show the search dialog.
eu: Erakutsi bilaketaren elkarrizketa-koadroa.

en: Headlines
eu: Goiburuak

en: Mark all as read
eu: Markatu denak irakurritako gisa

en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: _Folder name:
eu: _Karpeta-izena:

en: _News Bin Name:
eu: _Albisteen erretiluaren izena:

en: Feed Source
eu: Iturriaren iturburua

en: Source Type:
eu: Iturburu mota:

en: _URL
eu: _URLa

en: _Command
eu: _Komandoa

en: _Local File
eu: _Fitxategi lokala

en: Select File...
eu: Hautatu fitxategia...

en: _Source:
eu: _Iturburua:

en: Download / Postprocessing
eu: Deskarga / Ondorengo prozesatzea

en: _Don't use proxy for download
eu: _Ez erabili proxy-rik deskargatzean

en: Use conversion _filter
eu: Erabili bihurtzeko _iragazkia

en: Liferea can use external filter plugins in order to access feeds and directories in non-supported formats.  See the documentation for more information.
eu: Lifereak kanpoko iragazki-osagaia erabil dezake onartu gabe dauden formatuko iturri eta direktorioak atzitzeko. Ikusi dokumentazioa xehetasun gehiagorako.

en: Convert _using:
eu: Bihurtu _honekin:

en: Source Selection
eu: Iturburuaren hautapena

en: Add OPML/Planet
eu: Gehitu OPML/Planet

en: Please specify a local file or an URL pointing to a valid OPML feed list.
eu: Baliozko OPML iturrien zerrendara zuzentzen duen fitxategi lokala edo URLa eman.

en: _Location
eu: _Kokalekua

en: _Select File
eu: _Hautatu fitxategia

en: Liferea Preferences
eu: Liferea hobespenak

en: Feed Cache Handling
eu: Jarioen katxe kudeatzailea

en: Default _number of items per feed to save:
eu: Iturrien elementu _kopuru lehenetsia gordetzeko:

en: Feed Update Settings
eu: Jarioen eguneraketa ezarpenak

note: Feed update interval hint in preference dialog.
en: Note: <i>Please remember to set a reasonable refresh time. Usually it is a waste of bandwidth to poll feeds more often than each hour.</i>
eu: Oharra: <i>gogoratu zentzuzko bitartea ezartzea freskatzeko. Normalean jarioak orduro baino maizago freskatzea banda-zabalareren alferrikako kontsumoa izaten da.</i>

en: _Update all subscriptions at startup.
eu: _Eguneratu harpidetza guztiak abiaraztean.

en: Default Feed Refresh _Interval:
eu: Iturria freskatzeko _bitarte lehenetsia:

en: Feeds
eu: Iturriak

en: Folder Display Settings
eu: Karpeten bistaratzearen ezarpenak

en: _Show the items of all child feeds when a folder is selected.
eu: _Erakutsi iturri ume guztien elementuak karpeta bat hautatzean.

en: _Hide read items.
eu: _Ezkutatu irakurritako elementuak.

en: Feed Icons (Favicons)
eu: Iturrien ikonoak (Favicon)

en: _Update all favicons now
eu: _Eguneratu ikono guztiak orain

en: Folders
eu: Karpetak

en: Reading Headlines
eu: Goiburuak irakurtzen

en: _Skim through articles with:
eu: _Aurreratu artikuluetan honekin:

en: _Default View Mode:
eu: Lehenetsitako ikuspegia:

en: Web Integration
eu: Web integrazioa

en: _Post Bookmarks to
eu: _Bidali laster-markak honi

en: Internal Browser Settings
eu: Barneko arakatzailearen ezarpenak

en: Open links in Liferea's _window.
eu: Ireki estekak Liferea-ren _leihoan.

en: _Enable browser plugins.
eu: _Gaitu arakatzailearen plugin-ak.

en: External Browser Settings
eu: Kanpoko arakatzailearen ezarpenak

en: _Browser:
eu: _Arakatzailea:

en: _Manual:
eu: _Eskuz:

en: <small>(%s for URL)</small>
eu: <small>(%s helbiderako)</small>

en: Browser
eu: Arakatzailea

en: Toolbar Settings
eu: Tresna-barraren ezarpenak

en: _Hide toolbar.
eu: _Ezkutatu tresna-barra.

en: Toolbar _button labels:
eu: Tresna-barraren botoien etiketak:

en: HTTP Proxy Server
eu: HTTP Proxy Zerbitzaria

en: _Auto Detect (GNOME or environment)
eu: _Automatikoki atzeman (GNOME edo ingurunea)

en: _No Proxy
eu: P_roxy gabe

en: _Manual Setting:
eu: _Eskuzko ezarpena:

en: Proxy _Host:
eu: Proxy-_ostalaria:

en: Proxy _Port:
eu: Proxy-_ataka:

en: Use Proxy Au_thentication
eu: Erabili proxy au_tentifikazioa

en: Proxy _Username:
eu: Proxy _erabiltzaile-izena:

en: Proxy Pass_word:
eu: Proxy _pasahitza:

en: Proxy
eu: Proxy-a

en: Downloading Enclosures
eu: Eranskina deskargatzeko

en: _Download using
eu: _Deskargatu honekin

en: Opening Enclosures
eu: Eranskinak irekitzeko

en: Enclosures
eu: Eranskinak

en: Subscription Properties
eu: Harpidetzaren propietateak

en: _Use global default update interval.
eu: _Erabili eguneratzeko bitarte orokor lehenetsia.

en: _Feed specific update interval of
eu: Iturria eguneratzeko bitartea:

en: _Don't update this feed automatically.
eu: _Ez eguneratu iturri hau automatikoki.

en: This feed provider suggests an update interval of %d minutes.
eu: Iturri honen hornitzaileak %d minututako bitartea gomendatzen du.

en: General
eu: Orokorra

en: Source
eu: Iturburua

en: The cache setting controls if the contents of feeds are saved when Liferea exits. Marked items are always saved to the cache.
eu: Iturrien edukia gordeko diren Liferea amaitzean kontrolatzen du cachearen ezarpenak. Markatutako elementuak beti gordetzen dira cachean.

en: _Default cache settings
eu: Cachearen ezarpen _lehenetsia

en: Di_sable cache
eu: _Desgaitu cachea

en: _Unlimited cache
eu: Cache _mugagabea

en: _Number of items to save:
eu: Iturrien elementu _kopurua gordetzeko:

en: Archive
eu: Artxiboa

en: Use HTTP _authentication
eu: Erabili HTTP _autentifikazioa

en: Download
eu: Deskargatu

en: _Automatically download all enclosures of this feed.
eu: Deskargatu automatikoki iturriaren eranskin guztiak.

en: Auto-_load item link in configured browser when selecting articles.
eu: _Kargatu automatikoki esteka konfiguratutako web arakatzailean artikuluak hautatzean.

en: Ignore _comment feeds for this subscription.
eu: Harpidentza honen _iruzkin jarioak ez jarraitu

en: _Mark downloaded items as read.
eu: _Markatu deskargatutako elementuak irakurritako gisa

en: Rename
eu: Izena aldatu

en: _New Name:
eu: Izen berria:

en: Search Folder Properties
eu: Bilaketa karpetaren propietateak

en: Search _Name:
eu: Bilatu _izena:

en: A_ny Rule Matches
eu: Edozei_n arau betetzean

en: _All Rules Must Match
eu: _Arau guztiak bete behar dira

en: Advanced Search
eu: Bilaketa aurreratua

en: _Search Folder...
eu: _Bilatu karpeta...

en: Find Items that meet the following criteria
eu: Filatu ondorengo irizpideak betetzen dituzten elementuak

en: Search All Feeds
eu: Bilatu iturri denak

en: _Advanced...
eu: _Aurreratua...

en: Starts searching for the specified text in all feeds. The search result will appear in the item list.
eu: Hasi emandako testuaren bilaketa iturri guztietan. Emaitza elementuen zerrendan agertuko da.

en: _Search for:
eu: _Bilatu:

en: Enter a search string Liferea should find either in a items title or in its content.
eu: Sartu bilaketako testua Lifereak elementuen tituluen artean edo beraien edukien artean bilatzeko.

en: Advanced...
eu: Aurreratua...

en: Enter a website location to use feed autodiscovery or in case you know it the exact feed location.
eu: Sartu web gunearen helbidea iturrien aurkikuntza automatikoa erabiltzeko, edo jakinez gero iturriaren helbide zuzena erabiltzeko.

en: Add Tiny Tiny RSS Account
eu: Gehitu Tiny Tiny RSS kontua

en: _Server URL
eu: _Zerbitzariaren URLa

en: _Username
eu: _Erabiltzaile-izena

en: Update Monitor
eu: Eguneraketaren monitorea

en: Feed:
eu: Iturria:

en: Source:
eu: Iturburua:

en: Publisher
eu: Argitaratzailea

en: Copyright
eu: Copyright-a

en: You may want to contact the author/webmaster of the feed about this!
eu: Agian egile edo web arduradunarekin kontaktuan jarri nahi duzu honegatik!

en: Folder:
eu: Karpeta:

en: children with
eu: umea honekin

en: unread headlines
eu: irakurri gabeko goiburuak

en: Feed
eu: Iturria

en: Filed under
eu: Hemen artxibatua

en: Author
eu: Egilea

en: Shared by
eu: Honek elkarbanatua

en: Via
eu: Honen bitartez

en: Related
eu: Erlazionatua

en: Also posted in
eu: Hemen argitaratua ere

en: Creator
eu: Sortzailea

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Updating...
eu: Eguneratzen...

en: Section
eu: Sekzioa

en: Department
eu: Saila

en: News Bin:
eu: Albisteen erretilua:

en: Add items to this news bin by selecting "Copy to News Bin" from the item list context menu.
eu: Gehitu elementuak albiste honen erretiluan "Kopiatu berrien erretiluan" hautatuz (testuinguruko  menuko elementu-zerrendan)

en: Search Folder:
eu: Bilaketaren karpeta:
