liferea 1.7.4 - en to gl translation catalogue (293 entries)

en: Feed Reader
gl: Lector de fontes

en: Liferea Feed Reader
gl: Lector de fontes Liferea

en: _Next Unread Item
gl: _Seguinte artigo non lido

en: _Mark Items Read
gl: _Marcar artigos coma lidos

en: Search All Feeds...
gl: Procurar en todas as fontes...

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Browser command failed: %s
gl: Erro ao iniciar o navegador: %s

en: Starting: "%s"
gl: A iniciar: «%s»

note: unauthorized
en: Authorization Error
gl: Erro de autenticación

en: Cannot create cache directory "%s"!
gl: Non foi posíbel crear o directorio da caché «%s»!

note: translation hint: date format for today, reorder format codes as necessary
en: Today %l:%M %p
gl: Hoxe %l:%M %p

note: translation hint: date format for yesterday, reorder format codes as necessary
en: Yesterday %l:%M %p
gl: Onte %l:%M %p

en: "%s" is not a valid enclosure type config file!
gl: «%s» non é un ficheiro válido de configuración de contidos asociados!

en: XML error while reading OPML file! Could not import "%s"!
gl: Erro do XML ao ler o ficheiro OPML! Non foi posíbel importar «%s»!

en: Empty document! OPML document "%s" should not be empty when importing.
gl: Documento baleiro! O documento OPML «%s» que se desexaba importar, está baleiro.

en: "%s" is not a valid OPML document! Liferea cannot import this file!
gl: «%s» non é un documento OPML válido! Liferea non pode importar este ficheiro!

en: Imported feed list
gl: Lista de fontes importadas

en: Import Feed List
gl: Importar lista de fontes

en: Import
gl: Importar

en: Error while exporting feed list!
gl: Erro ao exportar a lista de fontes!

en: Feed List exported!
gl: Lista de fontes exportada!

en: Export Feed List
gl: Exportar lista de fontes

en: Export
gl: Exportar

en: Empty document!
gl: Documento baleiro!

en: Invalid XML!
gl: XML non válido!

en: New Subscription
gl: Nova subscrición

en: No feed list source types found!
gl: Non se atopou ningún tipo de lista de fontes!

en: Source Type
gl: Tipo de fonte

en: Planet, BlogRoll, OPML
gl: Planeta, Lista de blogues, OPML

en: Choose OPML File
gl: Escolla o ficheiro OPML

en: New OPML Subscription
gl: Nova subscrición OPML

en: STATE
gl: ESTADO

en: Show version information and exit
gl: Amosa información da versión e finaliza

en: Print debugging messages of all types
gl: Amosa todas as mensaxes de depuración

en: Print debugging messages for the cache handling
gl: Amosa mensaxes de depuración para a xestión da caché

en: Print debugging messages of the database handling
gl: Amosa mensaxes de depuración da xestión de bases de datos

en: Print debugging messages of all GUI functions
gl: Amosa mensaxes de depuración de todas as funcións da interface gráfica

en: Enables HTML rendering debugging. Each time Liferea renders HTML output it will also dump the generated HTML into ~/.cache/liferea/output.html
gl: Activa a depuración de renderización HTML. Cada vez que Liferea produza HTML de saída gardará ese contido no arquivo ~/.cache/liferea/output.html

en: Print debugging messages of all network activity
gl: Amosa mensaxes de depuración de toda a actividade de rede

en: Print debugging messages of all parsing functions
gl: Amosa mensaxes de depuración de todas as funcións de procesamento

en: Print debugging messages of the feed update processing
gl: Amosa mensaxes de depuración do proceso de actualización de fontes

en: Print debugging messages for the given topic
gl: Amosa mensaxes de depuración para asunto especificado

note: Some libsoup transport errors
en: The update request was cancelled
gl: A solicitude de actualización foi cancelada

en: Unable to resolve destination host name
gl: Non foi posíbel resolver o nome do host de destino

en: Unable to resolve proxy host name
gl: Non foi posíbel resolver o nome do host proxy

en: Unable to connect to remote host
gl: Non foi posíbel conectar co host remoto

en: Unable to connect to proxy
gl: Non foi posíbel conectar co proxy

note: http 3xx redirection
en: The resource moved permanently to a new location
gl: O recurso foi movido permanentemente a unha nova localización

note: http 4xx client error
en: You are unauthorized to download this feed. Please update your username and password in the feed properties dialog box
gl: Non está autorizado para descargar esta fonte. Por favor, actualice o seu nome de usuario e contrasinal na caixa de diálogo das propiedades da fonte

en: Payment required
gl: É necesario o pagamento

en: You're not allowed to access this resource
gl: Non ten permiso para acceder a este recurso

en: Resource Not Found
gl: Recurso non atopado

en: Method Not Allowed
gl: Método non atopado

en: Not Acceptable
gl: Non é aceptábel

en: Proxy authentication required
gl: O proxy require autenticación

en: Request timed out
gl: Excedeuse o tempo de espera

en: There was an internal error in the update process
gl: Ocorreu un erro interno no proceso de actualización

en: Feed not available: Server requested unsupported redirection!
gl: Fonte non dispoñíbel: O servidor solicitou unha redirección non válida!

en: Client Error
gl: Erro do cliente

en: Server Error
gl: Erro do servidor

en: An unknown networking error happened!
gl: Ocorreu un erro de rede descoñecido!

en: Create News Bin
gl: Crear unha bandexa de novas

note: in-memory check function	feedlist.opml rule id         		  rule menu label       	positive menu option    negative menu option    has param ================================================================================================================================================================
en: Item
gl: Artigo

en: does contain
gl: contén

en: does not contain
gl: non contén

en: Item title
gl: Título do artigo

en: Item body
gl: Corpo do artigo

en: Read status
gl: Estado de lectura

en: is unread
gl: sen ler

en: is read
gl: lido

en: Flag status
gl: Estado do marcador

en: is flagged
gl: sinalado

en: is unflagged
gl: non sinalado

en: included
gl: incluído

en: not included
gl: non incluído

en: Category
gl: Categoría

en: is set
gl: está definido

en: is not set
gl: non está definido

en: Feed title
gl: Título da fonte

en: Subscription "%s" is already being updated!
gl: A subscrición «%s» estase a actualizar!

en: The subscription "%s" was discontinued. Liferea won't update it anymore!
gl: A subscrición «%s» foi suspendida. Liferea non a actualizará!

en: The URL of "%s" has changed permanently and was updated
gl: O URL de «%s» cambiou permanentemente e foi actualizada

en: "%s" is discontinued. Liferea won't updated it anymore!
gl: «%s» foi suspendido. Liferea non a actualizará!

en: "%s" has not changed since last update
gl: «%s» non cambiou dende a última actualización

en: Enter the username and password for "%s" (%s):
gl: Introduza o nome de usuario e contrasinal para «%s» (%s):

en: Unknown source
gl: Fonte descoñecida

en: Attachments
gl: Anexos

note: update list title
en: %d attachment | %d attachments
gl[0]: %d anexo
gl[1]: %d anexos

en: Choose File
gl: Escolla un ficheiro

en: Liferea is in offline mode. No update possible.
gl: Liferea está en modo sen conexión. Non é posíbel actualizar.

en: Deleting entry
gl: Eliminando entrada

en: Are you sure that you want to delete "%s" and its contents?
gl: Está seguro de que quere eliminar «%s» e todo o seu contido?

en: Are you sure that you want to delete "%s"?
gl: Está seguro de que quere eliminar «%s»?

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Deletion Confirmation
gl: Confirmar eliminación

en: Couldn't find pixmap file: %s
gl: Non foi posíbel localizar o ficheiro de mapa de píxeles: %s

en: This item has no link specified!
gl: Este artigo non ten ligazón especificada!

en: *** No title ***
gl: *** Sen título ***

en: Headline
gl: Encabezamento

en: Date
gl: Data

en: You must select a feed to delete its items!
gl: Seleccione unha fonte para eliminar os seus artigos!

en: No item has been selected
gl: Non se escolleu ningún artigo

en:  (%d new) |  (%d new)
gl[0]:  (%d novo)
gl[1]:  (%d novos)

en: %d unread%s | %d unread%s
gl[0]: %d non lido%s
gl[1]: %d non lidos%s

en: Help Topics
gl: Temas de axuda

en: Quick Reference
gl: Referencia rápida

en: FAQ
gl: Preguntas máis frecuentes

en: Copy to News Bin
gl: Copiar á bandexa de novas

en: Toggle _Read Status
gl: Alternar estado de _lectura

en: Toggle Item _Flag
gl: Alternar _marcador do artigo

en: R_emove Item
gl: _Eliminar artigo

en: Open Enclosure...
gl: Abrir contido asociado...

en: Save As...
gl: Gardar como...

en: Copy Link Location
gl: Copiar localización da ligazón

en: _Update
gl: _Actualizar

en: _Update Folder
gl: _Actualizar cartafol

en: New _Subscription...
gl: _Nova subscrición...

en: New _Folder...
gl: Novo _cartafol...

en: New S_earch Folder...
gl: Novo cartafol de _busca...

en: New S_ource...
gl: Nova _fonte...

en: New _News Bin...
gl: Nova bandexa de _novas...

en: _New
gl: _Nova

en: _Mark All As Read
gl: _Marcar todo coma lido

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: GNOME default
gl: Predeterminado GNOME

en: Text below icons
gl: Texto abaixo das iconas

en: Text beside icons
gl: Texto ao lado das iconas

en: Icons only
gl: Só iconas

en: Text only
gl: Só texto

en: minutes
gl: minutos

en: hours
gl: horas

en: days
gl: días

en: Space
gl: Espazo

en: <Ctrl> Space
gl: <Ctrl> Espazo

en: <Alt> Space
gl: <Alt> Expazo

en: Type
gl: Tipo

en: Program
gl: Programa

en: The provider of this feed suggests an update interval of %d minute. | The provider of this feed suggests an update interval of %d minutes.
gl[0]: O provedor desta fonte aconsella un intervalo de actualización de %d minuto.
gl[1]: O provedor desta fonte aconsella un intervalo de actualización de %d minutos.

en: This feed specifies no default update interval.
gl: Esta fonte non especifica un intervalo de actualización predeterminado.

en: Error opening temp file %s to use for filtering!
gl: Erro ao abrir o ficheiro temporal %s para usar na filtraxe!

en: %s exited with status %d
gl: %s saíu con estado %d

en: Error: Could not open pipe "%s"
gl: Erro: Non puido abrir a canalización «%s»

note: FIXME: maybe setting request->returncode would be better
en: Error: Could not open file "%s"
gl: Erro: Non puido abrir o ficheiro «%s»

en: Error: There is no file "%s"
gl: Erro: O ficheiro «%s» non existe

en: New Search Folder
gl: Novo cartafol de busca

en: _Bookmark Link at %s
gl: _Marcar ligazón en %s

en: _Copy Link Location
gl: _Copiar localización da ligazón

en: _Subscribe...
gl: _Subscribirse...

en: _Increase Text Size
gl: _Aumentar o tamaño do texto

en: _Decrease Text Size
gl: _Diminuír o tamaño do texto

en: [There were more errors. Output was truncated!]
gl: [Hai máis erros. A saída foi truncada!]

en: XML Parser: Could not parse document:
gl: Analizador XML: Non puido analizar o documento:

en: About
gl: Acerca de

en: Liferea is a news aggregator for GTK+
gl: Liferea é un agregador de novas para GTK+

en: Liferea Homepage
gl: Páxina principal do Liferea

en: Authentication
gl: Autenticación

en: User_name:
gl: _Nome do usuario:

en: _Password:
gl: _Contrasinal:

en: _Browse
gl: _Navegar

en: _Do this automatically for enclosures like this from now on.
gl: _Facer isto automaticamente para contidos asociados coma este de agora en adiante.

en: _Password
gl: _Contrasinal

en: _Username (Email)
gl: Nome de _usuario (enderezo de correo electrónico)

en: _Subscriptions
gl: _Subscricións

en: Update _All
gl: Actualizar _todas

en: Mark All As _Read
gl: Marcar todo coma _lido

en: _New Subscription...
gl: _Nova subscrición...

en: New _Source...
gl: Nova _fonte...

en: _Import Feed List...
gl: _Importar lista de fontes...

en: _Export Feed List...
gl: _Exportar lista de fontes...

en: _Quit
gl: _Saír

en: _Feed
gl: _Fonte

en: Remove _All Items
gl: Eliminar _todos os artigos

en: _Remove
gl: _Eliminar

en: _Item
gl: _Artigo

en: R_emove
gl: _Eliminar

en: _View
gl: _Ver

en: _Reduced Feed List
gl: Lista de fontes _reducida

en: _Tools
gl: _Ferramentas

en: _Update Monitor
gl: _Monitor de actualizacións

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: S_earch
gl: _Procurar

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Contents
gl: _Contidos

en: _Quick Reference
gl: _Referencia rápida

en: _FAQ
gl: _Preguntas máis frecuentes

en: _About
gl: _Acerca de

en: Adds a subscription to the feed list.
gl: Engade unha subscrición á lista de fontes.

en: Marks all items of the selected feed list node / in the item list as read.
gl: Marca coma lidos todos os artigos da lista de fontes seleccionada.

en: Updates all subscriptions.
gl: Actualizar todas as subscricións.

en: Show the search dialog.
gl: Amosa a caixa de diálogo de busca.

en: Headlines
gl: Titulares

en: Mark all as read
gl: Marcar todo coma lido

en: New Folder
gl: Novo cartafol

en: _Folder name:
gl: Nome do _cartafol:

en: _News Bin Name:
gl: Nome da bandexa de _novas:

en: Source Type:
gl: Tipo de fonte:

en: _Command
gl: _Comando

en: _Local File
gl: Ficheiro _local

en: Select File...
gl: Seleccionar ficheiro...

en: _Source:
gl: _Orixe:

en: _Don't use proxy for download
gl: _Non empregar o proxy para descargas

en: Use conversion _filter
gl: Utilizar _filtro de conversión

en: Liferea can use external filter plugins in order to access feeds and directories in non-supported formats.  See the documentation for more information.
gl: Liferea pode empregar plugins de filtros externos para acceder a fontes e directorios que non estean soportados. Vexa a documentación para máis información.

en: Convert _using:
gl: Converter _utilizando:

en: Source Selection
gl: Selección da fonte

en: Add OPML/Planet
gl: Engadir OPML/Planeta

en: Please specify a local file or an URL pointing to a valid OPML feed list.
gl: Por favor especifique un ficheiro local ou un URL que apunte a unha lista de fontes en formato OPML.

en: _Location
gl: _Localización

en: _Select File
gl: _Seleccionar ficheiro

en: Liferea Preferences
gl: Preferencias do Liferea

en: Default _number of items per feed to save:
gl: _Número de artigos predeterminados a gardar por fonte:

note: Feed update interval hint in preference dialog.
en: Note: <i>Please remember to set a reasonable refresh time. Usually it is a waste of bandwidth to poll feeds more often than each hour.</i>
gl: Nota: <i>Por favor, recorde establecer un tempo de actualización razonábel. Normalmente é un desperdicio de largura de banda obter fontes máis dunha vez cada hora.</i>

en: Default Feed Refresh _Interval:
gl: _Intervalo de actualización predeterminado:

en: Feeds
gl: Fontes

en: _Show the items of all child feeds when a folder is selected.
gl: _Amosar os artigos de todas as fontes fillas ao seleccionar un cartafol.

en: _Hide read items.
gl: _Ocultar artigos lidos.

en: _Update all favicons now
gl: _Actualizar todas as iconas das páxinas agora

en: Folders
gl: Cartafoles

en: _Skim through articles with:
gl: _Avanzar polos artigos con:

en: _Post Bookmarks to
gl: _Publicar os marcadores en

en: Open links in Liferea's _window.
gl: Abrir as ligazóns na _xanela do Liferea.

en: _Browser:
gl: _Navegador:

en: Browser
gl: Navegador

en: _Hide toolbar.
gl: _Ocultar a barra de ferramentas.

en: Toolbar _button labels:
gl: Etiquetas dos _botóns da barra de ferramentas:

en: _Auto Detect (GNOME or environment)
gl: Detectar _automaticamente (do GNOME ou do ambiente)

en: _No Proxy
gl: _Sen proxy

en: _Manual Setting:
gl: Configuración _manual:

en: Proxy _Host:
gl: _Servidor proxy:

en: Proxy _Port:
gl: _Porto do proxy:

en: Use Proxy Au_thentication
gl: Utilizar _autenticación proxy

en: Proxy _Username:
gl: Nome de _usuario do proxy:

en: Proxy Pass_word:
gl: _Contrasinal do proxy:

en: _Download using
gl: _Descargar empregando

en: Enclosures
gl: Contido asociado

en: Subscription Properties
gl: Propiedades da subscrición

en: _Use global default update interval.
gl: _Utilizar o intervalo de actualización establecido globalmente.

en: _Feed specific update interval of
gl: Intervalo de actualización específico da _fonte de

en: _Don't update this feed automatically.
gl: _Non actualizar esta fonte automaticamente.

en: This feed provider suggests an update interval of %d minutes.
gl: O provedor desta fonte suxire un intervalo de actualización de %d minutos.

en: General
gl: Xeral

en: Source
gl: Fonte

en: The cache setting controls if the contents of feeds are saved when Liferea exits. Marked items are always saved to the cache.
gl: As configuracións da caché controlan se o contido das fontes vai ser gardado cando o Liferea finalice. Os artigos gardados son sempre almacenados na caché.

en: _Default cache settings
gl: Preferencias _predeterminadas da caché

en: Di_sable cache
gl: _Deshabilitar caché

en: _Unlimited cache
gl: Caché _sen límite

en: _Number of items to save:
gl: _Número de artigos a gardar:

en: Archive
gl: Arquivo

en: Use HTTP _authentication
gl: Utilizar _autenticación HTTP

en: Download
gl: Descarga

en: _Automatically download all enclosures of this feed.
gl: Descargar _automaticamente todos os contidos asociados desta fonte.

en: Auto-_load item link in configured browser when selecting articles.
gl: Cargar _automaticamente no navegador configurado a ligazón dos artigos que sexan seleccionados.

en: Ignore _comment feeds for this subscription.
gl: Ignorar fontes de _comentarios para esta subscrición.

en: _Mark downloaded items as read.
gl: _Marcar artigos descargados coma lidos.

en: Rename
gl: Renomear

en: _New Name:
gl: _Novo nome:

en: Search Folder Properties
gl: Preferencias do cartafol de busca

en: Search _Name:
gl: _Nome da procura:

en: A_ny Rule Matches
gl: _Calquera regra coincide

en: _All Rules Must Match
gl: _Todas as regras deben coincidir

en: Advanced Search
gl: Procura avanzada

en: _Search Folder...
gl: Cartafol de _busca...

en: Search All Feeds
gl: Procurar en todas as fontes

en: _Advanced...
gl: _Avanzado...

en: Starts searching for the specified text in all feeds. The search result will appear in the item list.
gl: Inicia unha procura do texto especificado en todas as fontes. O resultado da procura aparecerá na lista de artigos.

en: _Search for:
gl: _Procurar por:

en: Enter a search string Liferea should find either in a items title or in its content.
gl: Introduza unha cadea de busca que o Liferea debe procurar nos títulos dos artigos ou nos seus contidos.

en: Advanced...
gl: Avanzado...

en: Enter a website location to use feed autodiscovery or in case you know it the exact feed location.
gl: Introduza o enderezo dun sitio web para empregar o descubrimento automático da fonte, ou no caso de que a coñeza, a súa localización exacta.

en: _Username
gl: Nome de _usuario

en: Update Monitor
gl: Monitor de actualizacións

en: Feed:
gl: Fonte:

en: Source:
gl: Orixe:

en: Publisher
gl: Editor

en: Copyright
gl: Dereitos de autor

en: Folder:
gl: Cartafol:

en: children with
gl: fillos con

en: unread headlines
gl: titulares non lidos

en: Feed
gl: Fonte

en: Filed under
gl: Arquivado en

en: Author
gl: Autor

en: Shared by
gl: Compartido por

en: Via
gl: Vía

en: Related
gl: Relacionado

en: Also posted in
gl: Tamén publicado en

en: Creator
gl: Creador

en: Comments
gl: Comentarios

en: Updating...
gl: Actualizando...

en: Section
gl: Sección

en: Department
gl: Departamento

en: News Bin:
gl: Bandexa de novas:

en: Add items to this news bin by selecting "Copy to News Bin" from the item list context menu.
gl: Engadir artigos a esta bandexa de novas seleccionando «Copiar a bandexa de novas» da lista de artigos do menú contextual.

en: Search Folder:
gl: Cartafol de busca:
