liferea 1.12.9 - en to hu translation catalogue (488 entries)

en: Feed Reader
hu: Hírforrásolvasó

en: Liferea Feed Reader
hu: Liferea hírforrásolvasó

en: Read news feeds and blogs
hu: Hírforrások és blogok olvasása

en: news;feed;aggregator;blog;podcast;syndication;rss;atom
hu: hír;hírek;hírforrás;hírcsatorna;aggregátor;összegző;blog;podcast;szindikáció;rss;atom

en: Opacity:
hu: Átlátszatlanság:

en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: Min
hu: Legkisebb

en: Max
hu: Legnagyobb

en: Save
hu: Mentés

en: Previous Item
hu: Előző elem

en: Next Item
hu: Következő elem

en: _Next Unread Item
hu: _Következő olvasatlan elem

en: _Mark Items Read
hu: _Elemek olvasottnak jelölése

en: Search All Feeds...
hu: Keresés az összes hírforrásban…

en: Feed Updates
hu: Hírforrásfrissítések

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Plugin Installer
hu: Bővítménytelepítő

en: Activate Plugins
hu: Bővítmények aktiválása

en: Download Plugins
hu: Bővítmények letöltése

en: Bad fields for plugin entry %s
hu: Hibás mezők a(z) %s bővítménybejegyzésnél

en: All
hu: Összes

en: Advanced
hu: Speciális

en: Menu
hu: Menü

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Filter by category
hu: Szűrés kategória szerint

en: _Install
hu: _Telepítés

en: _Uninstall
hu: _Eltávolítás

en: Missing package manager '%s'. Cannot check nor install necessary dependencies!
hu: A(z) „%s” csomagkezelő hiányzik. Nem lehet ellenőrizni, se telepíteni a szükséges függőségeket.

en: Missing package '%s'. Do you want to install it? (Will run '%s')
hu: A(z) „%s” csomag hiányzik. Szeretné telepíteni? (Ezt fogja futtatni: „%s”)

en: Package installation failed (%s)! Check console output for further problem details!
hu: A csomag telepítése sikertelen (%s). Nézze meg a konzol kimenetét a probléma további részleteiért.

en: Failed to check plugin dependencies (%s)!
hu: Nem sikerült ellenőrizni a bővítmény függőségeit (%s).

en: Command "git" not found, please install it!
hu: A „git” parancs nem található, telepítse fel.

en: Copying %s to %s
hu: A(z) %s másolása ide: %s

en: Failed to copy plugin directory (%s)!
hu: Nem sikerült átmásolni a bővítmény könyvtárát (%s).

en: Failed to copy plugin .py file (%s)!
hu: Nem sikerült átmásolni a bővítmény .py fájlját (%s).

en: Failed to copy .plugin file (%s)!
hu: Nem sikerült átmásolni a .plugin fájlt (%s).

en: Creating schema directory %s
hu: A(z) %s sémakönyvtár létrehozása

en: Installing schema %s
hu: A(z) %s séma telepítése

en: Compiling schemas...
hu: Sémák összeállítása…

en: Failed to install schema files (%s)!
hu: Nem sikerült telepíteni a sémafájlokat (%s).

en: Failed to enable plugin (%s)!
hu: Nem sikerült engedélyezni a bővítményt (%s).

en: Plugin '%s' is now installed. Ensure to restart Liferea!
hu: A(z) „%s” bővítmény most már telepítve van. Gondoskodjon a Liferea újraindításáról.

en: Failed to disable plugin (%s)!
hu: Nem sikerült letiltani a bővítményt (%s).

en: Deleting '%s'
hu: A(z) „%s” törlése

en: Failed to remove directory '%s' (%s)!
hu: Nem sikerült eltávolítani a(z) „%s” könyvtárat (%s).

en: Failed to remove .py file!
hu: Nem sikerült eltávolítani a .py fájlt.

en: Failed to remove .plugin file!
hu: Nem sikerült eltávolítani a .plugin fájlt.

en: Sorry! Plugin removal failed!
hu: Elnézést! A bővítmény eltávolítása nem sikerült.

en: Plugin was removed. Please restart Liferea once for it to take full effect!
hu: A bővítmény el lett távolítva. Indítsa újra a Liferea programot egyszer, hogy teljes mértékben kifejtse hatását.

en: Show / Hide
hu: Megjelenítés vagy elrejtés

en: Minimize to tray on close
hu: Kis méret a tálcára bezáráskor

en: Quit
hu: Kilépés

en: Browser command failed: %s
hu: A böngészőparancs sikertelen: %s

en: Starting: "%s"
hu: Indítás: „%s”

note: unauthorized
en: Authorization Error
hu: Hitelesítési hiba

en: Cannot create cache directory "%s"!
hu: Nem hozható létre a(z) „%s” gyorsítótárkönyvtár.

en: Your version of WebKitGTK+ doesn't support changing the proxy settings from Liferea. The system's default proxy settings will be used.
hu: Az Ön WebKitGTK+ verziója nem támogatja a proxybeállítások megváltoztatását a Liferea programból. A rendszer alapértelmezett proxybeállításai lesznek használva.

note: translation hint: date format for today, reorder format codes as necessary
en: Today %l:%M %p
hu: Ma %l.%M %P

note: translation hint: date format for yesterday, reorder format codes as necessary
en: Yesterday %l:%M %p
hu: Tegnap %l.%M %P

note: translation hint: date format for dates older than 2 days but not older than a week, reorder format codes as necessary
en: %a %l:%M %p
hu: %a., %k.%M

note: translation hint: date format for dates older than a week but from this year, reorder format codes as necessary
en: %b %d %l:%M %p
hu: %b. %e., %k.%M

note: translation hint: date format for dates from the last years, reorder format codes as necessary
en: %b %d %Y
hu: %Y. %b. %e.

en: "%s" is not a valid enclosure type config file!
hu: A(z) „%s” nem érvényes melléklettípus beállítófájl.

en: You have not configured a download tool yet! Please do so in the 'Enclosures' tab in Tools/Preferences.
hu: Még nem állított be letöltőeszközt. Ezt az Eszközök/Beállítások ablak „Mellékletek” lapján teheti meg.

en: Command failed: 
    
    %s
    
     Please check whether the configured download tool is installed and working correctly! You can change it in the 'Download' tab in Tools/Preferences.
hu: A parancs sikertelen:
    
    %s
    
    Ellenőrizze, hogy a beállított letöltőeszköz telepítve van-e és helyesen működik-e. Az Eszközök/Beállítások ablak „Letöltés” lapján változtathatja meg.

en: Error renaming %s to %s: %s
hu: Hiba a(z) %s átnevezésekor %s névre: %s

en: XML error while reading OPML file! Could not import "%s"!
hu: XML-hiba az OPML-fájl olvasása közben. Nem sikerült importálni a(z) „%s” fájlt.

en: Empty document! OPML document "%s" should not be empty when importing.
hu: Üres dokumentum. A(z) „%s” OPML-dokumentum nem lehet üres az importáláskor.

en: "%s" is not a valid OPML document! Liferea cannot import this file!
hu: A(z) „%s” nem érvényes OPML-dokumentum. A Liferea nem tudja importálni a fájlt.

en: Imported feed list
hu: Importált hírforráslista

en: Import Feed List
hu: Hírforráslista importálása

en: Import
hu: Importálás

en: OPML Files
hu: OPML-fájlok

en: Error while exporting feed list!
hu: Hiba történt a hírforráslista exportálása közben.

en: Feed List exported!
hu: Hírforráslista exportálva.

en: Export Feed List
hu: Hírforráslista exportálása

en: Export
hu: Exportálás

en: Empty document!
hu: Üres dokumentum.

en: Invalid XML!
hu: Érvénytelen XML.

en: New Subscription
hu: Új feliratkozás

en: Login failed!
hu: Bejelentkezés sikertelen.

en: No feed list source types found!
hu: Nem találhatók hírforráslista-forrástípusok.

en: Source Type
hu: Forrás típusa

en: Login for '%s' has not yet completed! Please wait until login is done.
hu: A(z) „%s” bejelentkezése még nem fejeződött be. Várjon, amíg a bejelentkezés befejeződik.

note: FIXME: something is not perfect, because if you immediately remove the subscription tree afterwards there is a double free
en: The '%s' subscription was successfully converted to local feeds!
hu: A(z) „%s” feliratkozás sikeresen át lett alakítva helyi hírforrásokra.

en: Choose OPML File
hu: OPML-fájl választása

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: New OPML Subscription
hu: Új OPML-feliratkozás

en: Could not parse JSON returned by Reedah API!
hu: Nem sikerült feldolgozni a Reedah API által visszaadott JSON-t.

en: TinyTinyRSS HTTP API not reachable!
hu: A TinyTinyRSS HTTP API nem érhető el.

en: TinyTinyRSS subscribing to feed failed! Check if you really passed a feed URL!
hu: A hírforrásra történő TinyTinyRSS feliratkozás sikertelen. Ellenőrizze, hogy valóban átadta-e a hírforrás URL-jét.

en: TinyTinyRSS unsubscribing feed failed!
hu: A hírforrásról történő TinyTinyRSS leiratkozás sikertelen.

en: This TinyTinyRSS version does not support removing feeds. Upgrade to version %s or later!
hu: Ez a TinyTinyRSS verzió nem támogatja a hírforrások eltávolítását. Frissítsen a(z) %s vagy újabb verzióra.

en: Could not parse JSON returned by TinyTinyRSS API!
hu: Nem sikerült feldolgozni a TinyTinyRSS API által visszaadott JSON-t.

note: if we don't find a feed with unread items do nothing
en: There are no unread items
hu: Nincsenek olvasatlan elemek

en: Start Liferea with its main window in STATE. STATE may be `shown' or `hidden'
hu: A Liferea indítása adott ÁLLAPOTÚ főablakkal. Az ÁLLAPOT „shown” (látható) vagy „hidden” (rejtett) lehet.

en: STATE
hu: ÁLLAPOT

en: Show version information and exit
hu: Verzióinformációk megjelenítése és kilépés

en: Add a new subscription
hu: Új feliratkozás hozzáadása

en: uri
hu: URI

en: Start with all plugins disabled
hu: Indítás az összes bővítmény letiltásával

en: Print debugging messages of all types
hu: Minden típusú hibakeresési üzenet kiírása

en: Print debugging messages for the cache handling
hu: A gyorsítótár-kezelési hibakeresési üzenetek kiírása

en: Print debugging messages for the configuration handling
hu: A beállításkezelés hibakeresési üzeneteinek kiírása

en: Print debugging messages of the database handling
hu: Az adatbázis-kezelés hibakeresési üzeneteinek kiírása

en: Print debugging messages of all GUI functions
hu: Minden GUI függvény hibakeresési üzeneteinek kiírása

en: Enables HTML rendering debugging. Each time Liferea renders HTML output it will also dump the generated HTML into ~/.cache/liferea/output.html
hu: Engedélyezi a HTML megjelenítés hibakeresését. Amikor a Liferea HTML kimenetet jelenít meg, az előállított HTML-t kiírja a ~/.cache/liferea/output.html fájlba.

en: Print debugging messages of all network activity
hu: Minden hálózati tevékenység hibakeresési üzeneteinek kiírása

en: Print debugging messages of all parsing functions
hu: Minden feldolgozási függvény hibakeresési üzeneteinek kiírása

en: Print debugging messages of the feed update processing
hu: A hírforrásfrissítés-feldolgozás hibakeresési üzeneteinek kiírása

en: Print debugging messages of the search folder matching
hu: A keresőmappa-illesztés hibakeresési üzeneteinek kiírása

en: Print debugging messages for the given topic
hu: A megadott téma hibakeresési üzeneteinek kiírása

note: Some libsoup transport errors
en: The update request was cancelled
hu: A frissítési kérés meg lett szakítva

en: Unable to resolve destination host name
hu: Nem lehet feloldani a célgép nevét

en: Unable to resolve proxy host name
hu: Nem lehet feloldani a proxygép nevét

en: Unable to connect to remote host
hu: Nem lehet kapcsolódni a távoli kiszolgálóhoz

en: Unable to connect to proxy
hu: Nem lehet kapcsolódni a proxyhoz

en: SSL/TLS negotiation failed. Possible outdated or unsupported encryption algorithm. Check your operating system settings.
hu: Az SSL/TLS-egyeztetés sikertelen. Lehetséges elavult vagy nem támogatott titkosítási algoritmus. Ellenőrizze az operációs rendszer beállításait.

note: http 3xx redirection
en: The resource moved permanently to a new location
hu: Az erőforrás véglegesen új helyre került

note: http 4xx client error
en: You are unauthorized to download this feed. Please update your username and password in the feed properties dialog box
hu: Ön nem jogosult a hírforrás letöltésére. Frissítse a felhasználónevét és jelszavát a hírforrás tulajdonságai párbeszédablakban.

en: Payment required
hu: Fizetés szükséges

en: You're not allowed to access this resource
hu: Nem jogosult az erőforrás elérésére

en: Resource Not Found
hu: Az erőforrás nem található

en: Method Not Allowed
hu: Az eljárás nem megengedett

en: Not Acceptable
hu: Nem fogadható el

en: Proxy authentication required
hu: Proxyhitelesítés szükséges

en: Request timed out
hu: A kérés túllépte az időkorlátot

en: The webserver indicates this feed is discontinued. It's no longer available. Liferea won't update it anymore but you can still access the cached headlines.
hu: A webkiszolgáló azt jelzi, hogy ez a hírforrás megszűnt. Többé nem érhető el. A Liferea nem frissíti a továbbiakban, de továbbra is elérhetőek lesznek a gyorsítótárazott szalagcímek.

en: There was an internal error in the update process
hu: Belső hiba történt a frissítési folyamatban

en: Feed not available: Server requested unsupported redirection!
hu: A hírforrás nem érhető el: a kiszolgáló nem támogatott átirányítást kért.

en: Client Error
hu: Klienshiba

en: Server Error
hu: Kiszolgálóhiba

en: An unknown networking error happened!
hu: Ismeretlen hálózati hiba történt.

en: Create News Bin
hu: Hírgyűjtő létrehozása

en: Website
hu: Weboldal

en: %b %d %H:%M
hu: %b. %e. %H:%M

note: in-memory check function	feedlist.opml rule id         		  rule menu label       	positive menu option    negative menu option    has param ================================================================================================================================================================
en: Item
hu: Elem

en: does contain
hu: tartalmazza

en: does not contain
hu: nem tartalmazza

en: Item title
hu: Elem címe

en: Item body
hu: Elem törzse

en: Read status
hu: Olvasottsági állapot

en: is unread
hu: olvasatlan

en: is read
hu: olvasott

en: Flag status
hu: Megjelöltségi állapot

en: is flagged
hu: megjelölve

en: is unflagged
hu: nincs megjelölve

en: included
hu: van

en: not included
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: is set
hu: beállítva

en: is not set
hu: nincs beállítva

en: Feed title
hu: Hírforrás címe

en: Feed source
hu: Hírforrás forrása

en: Parent folder title
hu: Szülőmappa címe

en: Subscription "%s" is already being updated!
hu: A(z) „%s” feliratkozás már frissítve lett.

en: The subscription "%s" was discontinued. Liferea won't update it anymore!
hu: A(z) „%s” feliratkozás meg lett szüntetve. A Liferea nem fogja már többé frissíteni.

en: The URL of "%s" has changed permanently and was updated
hu: A(z) „%s” URL-je véglegesen megváltozott és frissítve lett

en: "%s" is discontinued. Liferea won't updated it anymore!
hu: A(z) „%s” meg lett szüntetve. A Liferea nem fogja már többé frissíteni.

en: "%s" has not changed since last update
hu: A(z) „%s” nem változott az utolsó frissítés óta

en: Updating (%d / %d) ...
hu: Frissítés (%d / %d)…

en: Updating '%s'...
hu: „%s” frissítése…

en: Enter the username and password for "%s" (%s):
hu: Adja meg a felhasználónevet és a jelszót a következőhöz: „%s” (%s):

en: Unknown source
hu: Ismeretlen forrás

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Attachments
hu: Mellékletek

note: The following literals are the enclosure list size units
en:  Bytes
hu:  bájt

note: update list title
en: %d attachment | %d attachments
hu[0]: %d melléklet
hu[1]: %d melléklet

en: Choose File
hu: Fájl választása

en: File Extension .%s
hu: .%s fájlkiterjesztés

en: Liferea is in offline mode. No update possible.
hu: A Liferea kapcsolat nélküli módban van. Nem lehetséges frissíteni.

en: all feeds
hu: összes hírforrás

en: Mark %s as read ?
hu: Megjelöli a(z) %s elemet olvasottként?

en: Are you sure you want to mark all items in %s as read ?
hu: Biztosan meg szeretné jelölni a(z) %s összes elemét olvasottként?

en: (Empty)
hu: (Üres)

en: %s
    <i>Rebuilding</i>
hu: %s
    <i>Újraépítés</i>

en: Deleting entry
hu: Bejegyzés törlése

en: Are you sure that you want to delete "%s" and its contents?
hu: Biztosan törölni szeretné a(z) „%s” elemet és a tartalmát?

en: Are you sure that you want to delete "%s"?
hu: Biztosan törölni szeretné a(z) „%s” elemet?

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Deletion Confirmation
hu: Törlés megerősítése

en: Are you sure that you want to add a new subscription with URL "%s"? Another subscription with the same URL already exists ("%s").
hu: Biztosan hozzá szeretné adni a(z) „%s” URL-lel rendelkező új feliratkozást? Egy másik feliratkozás már létezik ezzel az URL-lel („%s”).

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: Adding Duplicate Subscription Confirmation
hu: Kettőzött feliratkozás hozzáadásának megerősítése

en: Couldn't find pixmap file: %s
hu: Nem található a képfájl: %s

en: This item has no link specified!
hu: Nincs hivatkozás megadva ehhez az elemhez.

en: *** No title ***
hu: *** Nincs cím ***

en:  <span background='red' color='black'> important </span>
hu:  <span background='red' color='black'> fontos </span>

en: Headline
hu: Szalagcím

en: Date
hu: Dátum

en: You must select a feed to delete its items!
hu: Ki kell választania egy hírforrást az elemeinek törléséhez.

en: No item has been selected
hu: Nincs kiválasztott elem

en:  (%d new) |  (%d new)
hu[0]:  (%d új)
hu[1]:  (%d új)

en: %d unread%s | %d unread%s
hu[0]: %d olvasatlan%s
hu[1]: %d olvasatlan%s

en: Help Topics
hu: Súgótémák

en: Quick Reference
hu: Gyors hivatkozás

en: FAQ
hu: GYIK

en: Email command failed: %s
hu: Az e-mail-parancs sikertelen: %s

en: Open In _Tab
hu: Megnyitás l_apon

en: _Open In Browser
hu: _Megnyitás böngészőben

en: Open In _External Browser
hu: Megnyitás _külső böngészőben

en: Email The Author
hu: E-mail küldése a szerzőnek

en: Copy to News Bin
hu: Másolás hírgyűjtőbe

en: _Bookmark at %s
hu: _Könyvjelzőzés itt: %s

en: Copy Item _Location
hu: _Elem helyének másolása

en: Toggle _Read Status
hu: Olvasottság átka_pcsolása

en: Toggle Item _Flag
hu: Elem _jelzésének átkapcsolása

en: R_emove Item
hu: Elem el_távolítása

en: Open Enclosure...
hu: Melléklet megnyitása…

en: Save As...
hu: Mentés másként…

en: Copy Link Location
hu: Hivatkozás címének másolása

en: _Update
hu: _Frissítés

en: _Update Folder
hu: Mappa f_rissítése

en: New _Subscription...
hu: Új _feliratkozás…

en: New _Folder...
hu: Új _mappa…

en: New S_earch Folder...
hu: Új ke_resési mappa…

en: New S_ource...
hu: Új _forrás…

en: New _News Bin...
hu: Új _hírgyűjtő…

en: _New
hu: Ú_j

en: Sort Feeds
hu: Hírforrások rendezése

en: _Mark All As Read
hu: Összes megjelölése _olvasottként

en: _Rebuild
hu: Új_raépítés

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: Convert To Local Subscriptions...
hu: Átalakítás helyi feliratkozásokra…

en: GNOME default
hu: GNOME alapértelmezett

en: Text below icons
hu: Szöveg az ikonok alatt

en: Text beside icons
hu: Szöveg az ikonok mellett

en: Icons only
hu: Csak ikonok

en: Text only
hu: Csak szöveg

en: minutes
hu: perc

en: hours
hu: óra

en: days
hu: nap

en: Space
hu: Szóköz

en: <Ctrl> Space
hu: <Ctrl> szóköz

en: <Alt> Space
hu: <Alt> szóköz

en: Normal View
hu: Normál nézet

en: Wide View
hu: Széles nézet

en: Default Browser
hu: Alapértelmezett böngésző

en: Manual
hu: Kézi

en: Type
hu: Típus

en: Saved Search
hu: Mentett keresés

en: The provider of this feed suggests an update interval of %d minute. | The provider of this feed suggests an update interval of %d minutes.
hu[0]: A hírforrás szolgáltatója %d perces frissítési időközt javasol.
hu[1]: A hírforrás szolgáltatója %d perces frissítési időközt javasol.

en: This feed specifies no default update interval.
hu: Ez a hírforrás nem ad meg alapértelmezett frissítési időközt.

en: All Files
hu: Összes fájl

en: Error opening temp file %s to use for filtering!
hu: Hiba a szűréshez használandó %s átmeneti fájl megnyitásakor.

en: %s exited with status %d
hu: A(z) %s kilépett %d állapotkóddal

en: Error: Could not open pipe "%s"
hu: Hiba: nem nyitható meg a(z) „%s” cső

note: FIXME: maybe setting request->returncode would be better
en: Error: Could not open file "%s"
hu: Hiba: nem nyitható meg a(z) „%s” fájl

en: Error: There is no file "%s"
hu: Hiba: nincs „%s” fájl

en: New Search Folder
hu: Új keresési mappa

en: Open Link In _Tab
hu: Hivatkozás megnyitása l_apon

en: Open Link In Browser
hu: Hivatkozás megnyitása böngészőben

en: Open Link In External Browser
hu: Hivatkozás megnyitása külső böngészőben

en: _Bookmark Link at %s
hu: Hivatkozást _könyvjelzőzése itt: %s

en: _Copy Link Location
hu: Hivatkozás _címének másolása

en: _View Image
hu: _Kép megtekintése

en: _Copy Image Location
hu: Kép _helyének másolása

en: S_ave Link As
hu: _Hivatkozás mentése másként

en: S_ave Image As
hu: _Kép mentése másként

en: _Subscribe...
hu: _Feliratkozás…

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Increase Text Size
hu: Szövegméret _növelése

en: _Decrease Text Size
hu: Szövegméret _csökkentése

en: _Reader Mode
hu: _Olvasási mód

en: [There were more errors. Output was truncated!]
hu: [Több hiba is történt. A kimenet csonkítva lett.]

en: XML Parser: Could not parse document:
hu: XML-feldolgozó: nem sikerült feldolgozni a dokumentumot:

en: About
hu: Névjegy

en: Liferea is a news aggregator for GTK+
hu: A Liferea egy hírolvasó program GTK+ grafikus felülettel

en: Liferea Homepage
hu: A Liferea honlapja

en: Authentication
hu: Hitelesítés

en: Enter the username and password for "%s" (%s)
hu: Adja meg a felhasználónevet és a jelszót a következőhöz: „%s” (%s)

en: User_name:
hu: _Felhasználónév:

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: Open Enclosure
hu: Melléklet megnyitása

en: Open an enclosure of type:
hu: A következő típusú melléklet megnyitása:

en: _What should Liferea do with this enclosure? Please enter the command you want to be executed below. The enclosures URL will be supplied as an argument for this command:
hu: _Mit tegyen a Liferea ezzel a melléklettel? Adja meg alább a végrehajtani kívánt parancsot. A mellékletek URL-e a következő parancs argumentuma lesz:

en: _Browse
hu: _Tallózás

en: _Do this automatically for enclosures like this from now on.
hu: _Tegye ezt mostantól minden ehhez hasonló mellékletnél.

en: _Password
hu: _Jelszó

en: _Username (Email)
hu: _Felhasználónév (e-mail)

en: _Subscriptions
hu: _Feliratkozások

en: Update _All
hu: Öss_zes frissítése

en: Mark All As _Read
hu: Összes megjelölése _olvasottként

en: _New Subscription...
hu: Új _feliratkozás…

en: New _Source...
hu: Új f_orrás…

en: _Import Feed List...
hu: Hírforráslista _importálása…

en: _Export Feed List...
hu: Hírforráslista _exportálása…

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Feed
hu: _Hírforrás

en: Remove _All Items
hu: Összes elem _eltávolítása

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Item
hu: Ele_m

en: R_emove
hu: _Eltávolítás

en: _View
hu: _Nézet

en: _Fullscreen
hu: _Teljes képernyő

en: Zoom _In
hu: N_agyítás

en: Zoom _Out
hu: _Kicsinyítés

en: _Normal size
hu: N_ormál méret

en: _Reduced Feed List
hu: Csökkentett _hírforráslista

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Update Monitor
hu: _Frissítésfigyelő

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: S_earch
hu: _Keresés

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _Quick Reference
hu: Gyors _hivatkozás

en: _FAQ
hu: _GYIK

en: _About
hu: _Névjegy

en: Adds a subscription to the feed list.
hu: Feliratkozást ad a hírforráslistához.

en: Marks all items of the selected feed list node / in the item list as read.
hu: Megjelöli a kiválasztott hírforráslista-csomópont vagy az elemlista összes elemét olvasottként.

en: Updates all subscriptions.
hu: Frissíti az összes feliratkozást.

en: Show the search dialog.
hu: A keresési párbeszédablak megjelenítése.

en: page 1
hu: 1. oldal

en: page 2
hu: 2. oldal

en: Headlines
hu: Szalagcímek

en: Mark all as read ?
hu: Megjelöli az összeset olvasottként?

en: Mark all as read
hu: Összes megjelölése olvasottként

en: Do not ask again
hu: Ne kérdezzen újra

en: New Folder
hu: Új mappa

en: _Folder name:
hu: _Mappa neve:

en: _News Bin Name:
hu: _Hírgyűjtő neve:

en: Feed Source
hu: Hírforrás forrása

en: Source Type:
hu: Forrás típusa:

en: _Command
hu: _Parancs

en: _Local File
hu: _Helyi fájl

en: Select File...
hu: Fájl kiválasztása…

en: _Source:
hu: _Forrás:

en: Download / Postprocessing
hu: Letöltés vagy utófeldolgozás

en: _Don't use proxy for download
hu: _Ne használjon proxyt a letöltéshez

en: Use conversion _filter
hu: Átalakítási _szűrő használata

en: Liferea can use external filter plugins in order to access feeds and directories in non-supported formats.  See the documentation for more information.
hu: A Liferea külső szűrőbővítményeket használhat a nem támogatott formátumú hírforrások és könyvtárak eléréséhez. További információkért nézze meg a dokumentációt.

en: Convert _using:
hu: Átalakítás ennek _használatával:

en: Source Selection
hu: Forráskiválasztás

en: _Select the source type you want to add...
hu: A _hozzáadni kívánt forrástípus kiválasztása…

en: Add OPML/Planet
hu: OPML/Planet hozzáadása

en: Please specify a local file or an URL pointing to a valid OPML feed list.
hu: Adjon meg egy helyi fájlt vagy egy érvényes OPML-hírforráslistára mutató URL-t.

en: _Location
hu: _Hely

en: _Select File
hu: Fájl _kiválasztása

en: Liferea Preferences
hu: Liferea beállításai

en: Feed Cache Handling
hu: Hírforrás gyorsítótárának kezelése

en: Default _number of items per feed to save:
hu: Hírforrásonként elmentendő _elemek alapértelmezett száma:

en: Feed Update Settings
hu: Hírforrás frissítésének beállításai

note: Feed update interval hint in preference dialog.
en: Note: <i>Please remember to set a reasonable refresh time. Usually it is a waste of bandwidth to poll feeds more often than each hour.</i>
hu: Megjegyzés: <i>ne felejtsen észszerű frissítési időt beállítani. Általában csak a sávszélesség pazarlása a hírforrások óránkéntinél gyakoribb lekérdezése.</i>

en: _Update all subscriptions at startup.
hu: _Minden feliratkozás frissítése induláskor.

en: Default Feed Refresh _Interval:
hu: Alapértelmezett hírforrásfrissítési _időköz:

en: Feeds
hu: Hírforrások

en: Folder Display Settings
hu: Mappamegjelenítési beállítások

en: _Show the items of all child feeds when a folder is selected.
hu: _Az összes gyermekhírforrás elemeinek megjelenítése egy mappa kijelölésekor.

en: _Hide read items.
hu: Olvasott elemek _elrejtése.

en: Feed Icons (Favicons)
hu: Hírforrásikonok (böngészőikonok)

en: _Update all favicons now
hu: Összes böngészőikon _frissítése most

en: Folders
hu: Mappák

en: Reading Headlines
hu: Szalagcímek olvasása

en: _Skim through articles with:
hu: _Cikkek átlapozása ezzel:

en: _Default View Mode:
hu: _Alapértelmezett nézetmód:

en: Web Integration
hu: Webes integráció

en: _Post Bookmarks to
hu: _Könyvjelzők küldése ide:

en: Internal Browser Settings
hu: Belső böngésző beállításai

en: Open links in Liferea's _window.
hu: Hivatkozások megnyitása a Liferea _ablakában.

en: _Never run external Javascript.
hu: _Sose futtasson külső JavaScriptet.

en: _Enable browser plugins.
hu: Böngészőbővítmények _engedélyezése.

en: External Browser Settings
hu: Külső böngésző beállításai

en: _Browser:
hu: _Böngésző:

en: _Manual:
hu: _Kézi:

en: <small>(%s for URL)</small>
hu: <small>(%s az URL-hez)</small>

en: Browser
hu: Böngésző

en: Toolbar Settings
hu: Eszköztár beállításai

en: _Hide toolbar.
hu: _Eszköztár elrejtése.

en: Toolbar _button labels:
hu: Esz_köztárgombok címkéi:

en: Desktop
hu: Asztal

en: HTTP Proxy Server
hu: HTTP proxykiszolgáló

en: _Auto Detect (GNOME or environment)
hu: _Automatikus felismerés (GNOME vagy környezet)

en: _No Proxy
hu: _Nincs proxy

en: _Manual Setting:
hu: _Kézi beállítás:

en: Proxy _Host:
hu: Proxy _gépneve:

en: Proxy _Port:
hu: Proxy _portja:

en: Use Proxy Au_thentication
hu: Proxyhi_telesítés használata

en: Proxy _Username:
hu: Proxy _felhasználóneve:

en: Proxy Pass_word:
hu: Proxy jel_szava:

en: Your version of WebKitGTK+ is older than 2.15.3. It doesn't support per application proxy settings. The system's default proxy settings will be used.
hu: Az Ön WebKitGTK+ verziója régebbi mint 2.15.3. Ez nem támogatja az alkalmazásonkénti proxybeállításokat. A rendszer alapértelmezett proxybeállításai lesznek használva.

en: Privacy Settings
hu: Adatvédelmi beállítások

en: Tell sites that I do _not want to be tracked.
hu: Közölje az oldalakkal, hogy _nem szeretném, ha követnének.

en: _Intelligent Tracking Prevention.
hu: _Intelligens követésmegelőzés.

en: This enables the WebKit feature described <a href="https://webkit.org/tracking-prevention/">here</a>.
hu: Ez engedélyezi a WebKit <a href="https://webkit.org/tracking-prevention/">itt leírt</a> funkcióját.

en: Intelligent tracking prevention is only available with WebKitGtk+ 2.30 or higher.
hu: Az intelligens követésmegelőzés csak a WebKitGtk+ 2.30 vagy újabb verziójával érhető el.

en: Use _Reader mode.
hu: _Olvasási mód használata.

en: This enables <a href="https://github.com/mozilla/readability">stripping</a> all non-content elements (like scripts, fonts, tracking)
hu: Ez engedélyezi az összes nem tartalmi elem (mint például parancsfájlok, betűkészletek vagy követés) <a href="https://github.com/mozilla/readability">eltávolítását</a>.

en: Privacy
hu: Adatvédelem

en: Downloading Enclosures
hu: Mellékletek letöltése

en: _Download using
hu: _Letöltés módja:

en: custom-command %s
hu: egyéni parancs: %s

en: Opening Enclosures
hu: Mellékletek megnyitása

en: Enclosures
hu: Mellékletek

en: Subscription Properties
hu: Feliratkozás tulajdonságai

en: Feed _Name
hu: Hírforrás _neve

en: Update _Interval
hu: Frissítési _időköz

en: _Use global default update interval.
hu: Globálisan alapértelmezett frissítési időköz _használata.

en: _Feed specific update interval of
hu: Hírforrás-specifikus _frissítési időköz:

en: _Don't update this feed automatically.
hu: _Ne frissítse ezt a hírforrást automatikusan.

en: This feed provider suggests an update interval of %d minutes.
hu: Ez a hírforrás-szolgáltató %d percenkénti frissítési időközt javasol.

en: General
hu: Általános

en: Liferea can use external filter scripts in order to access feeds and directories in non-supported formats.
hu: A Liferea külső szűrőparancsfájlokat használhat a nem támogatott formátumú hírforrások és könyvtárak eléréséhez.

en: Source
hu: Forrás

en: The cache setting controls if the contents of feeds are saved when Liferea exits. Marked items are always saved to the cache.
hu: A gyorsítótár-beállítás azt szabályozza, hogy a hírforrások tartalma elmentésre kerüljön-e a Liferea programból való kilépéskor. A megjelölt elemek mindig el lesznek mentve a gyorsítótárba.

en: _Default cache settings
hu: _Alapértelmezett gyorsítótár-beállítások

en: Di_sable cache
hu: _Gyorsítótár letiltása

en: _Unlimited cache
hu: _Korlátlan méretű gyorsítótár

en: _Number of items to save:
hu: _Elmentendő elemek száma:

en: Archive
hu: Archiválás

en: Use HTTP _authentication
hu: HTTP _hitelesítés használata

en: Download
hu: Letöltés

en: _Automatically download all enclosures of this feed.
hu: A hírforrás összes mellékletének _automatikus letöltése.

en: Auto-_load item link in configured browser when selecting articles.
hu: A cikkek kiválasztásakor az elem hivatkozásának _automatikus letöltése a beállított böngészőben.

en: Ignore _comment feeds for this subscription.
hu: _Hozzászólás-hírforrások mellőzése ennél a feliratkozásnál.

en: _Mark downloaded items as read.
hu: _Letöltött elemek megjelölése olvasottként.

en: Extract full content from HTML5 and Google AMP
hu: Teljes tartalom kinyerése a HTML5-ből és a Google AMP-ből

en: Add Reedah Account
hu: Reedah-fiók hozzáadása

en: Please enter your Reedah account settings.
hu: Adja meg a Reedah-fiókjának beállításait.

en: Rename
hu: Átnevezés

en: _New Name:
hu: Ú_j név:

en: Search Folder Properties
hu: Keresési mappa tulajdonságai

en: Search _Name:
hu: _Keresés neve:

en: Search Rules
hu: Keresési szabályok

en: Rules
hu: Szabályok

en: All rules for this search folder
hu: Minden szabály ennél a keresési mappánál

en: Rule Matching
hu: Szabály illeszkedik

en: A_ny Rule Matches
hu: _Bármely szabály illeszkedik

en: _All Rules Must Match
hu: _Minden szabálynak illeszkednie kell

en: Hide read items
hu: Olvasott elemek elrejtése

en: Advanced Search
hu: Speciális keresés

en: _Search Folder...
hu: _Keresési mappa…

en: Find Items that meet the following criteria
hu: A következő feltételeknek megfelelő elemek keresése

en: Search All Feeds
hu: Keresés az összes hírforrásban

en: _Advanced...
hu: _Speciális…

en: Starts searching for the specified text in all feeds. The search result will appear in the item list.
hu: Megkezdi a megadott szöveg keresését az összes hírforrásban. A keresési eredmény az elemek listájában jelenik meg.

en: _Search for:
hu: _Keresés erre:

en: Enter a search string Liferea should find either in a items title or in its content.
hu: Írjon be egy keresési karakterláncot, amelyet a Liferea programnak az elemek címében vagy tartalmában kell keresnie.

en: Advanced...
hu: Speciális…

en: Feed _Source
hu: Hírforrás _forrása

en: Enter a website location to use feed autodiscovery or in case you know it the exact feed location.
hu: Adjon meg egy webhelyet, ahol a program automatikusan megkeresi a hírforrást, vagy a hírforrás pontos címét, ha tudja.

en: Add TheOldReader Account
hu: TheOldReader-fiók hozzáadása

en: Please enter your TheOldReader account settings.
hu: Adja meg a TheOldReader-fiókjának beállításait.

en: Add Tiny Tiny RSS Account
hu: Tiny Tiny RSS-fiók hozzáadása

en: Please enter your TinyTinyRSS account settings.
hu: Adja meg a TinyTinyRSS-fiókjának beállításait.

en: _Server URL
hu: _Kiszolgáló URL-e

en: _Username
hu: _Felhasználónév

en: Update Monitor
hu: Frissítésfigyelő

en: Stop All
hu: Összes leállítása

en: _Pending Requests
hu: _Függőben lévő kérések

en: _Downloading Now
hu: _Letöltés most

en: Feed:
hu: Hírforrás:

en: Source:
hu: Forrás:

en: Publisher
hu: Kiadó

en: There was a problem when fetching this subscription!
hu: Hiba történt a feliratkozás lekérésekor.

en: 1. Authentication
hu: 1. Hitelesítés

en: 2. Download
hu: 2. Letöltés

en: 3. Feed Discovery
hu: 3. Hírforráskeresés

en: 4. Parsing
hu: 4. Feldolgozás

en: Details:
hu: Részletek:

en: Authentication failed. Please check the credentials and try again!
hu: A hitelesítés sikertelen. Ellenőrizze a hitelesítési adatokat, és próbálja újra.

en: There was an error when downloading the feed source:
hu: Hiba történt a hírforrás forrásának letöltésekor:

en: There was an error when running the feed filter command:
hu: Hiba történt a hírforrásszűrési parancs futtatásakor:

en: The source does not point directly to a feed or a webpage with a link to a feed!
hu: A forrás nem mutat közvetlenül egy hírforrásra vagy egy hírforrásra mutató hivatkozással rendelkező weboldalra.

en: Sorry, the feed could not be parsed!
hu: Elnézést, a hírforrást nem sikerült feldolgozni.

en: You may want to contact the author/webmaster of the feed about this!
hu: Ezzel kapcsolatban érdemes lenne felkeresni a hírforrás szerzőjét vagy webmesterét.

en: Folder:
hu: Mappa:

en: children with
hu: gyermekek ezzel

en: unread headlines
hu: olvasatlan szalagcímek

en: Feed
hu: Hírforrás

en: Filed under
hu: Beküldve ez alatt

en: Author
hu: Szerző

en: Shared by
hu: Megosztotta

en: Via
hu: Ezen keresztül

en: Related
hu: Kapcsolódó

en: Also posted in
hu: Beküldve továbbá

en: Creator
hu: Létrehozó

en: Coordinates
hu: Koordináták

en: Map
hu: Térkép

en: View count
hu: Megtekintések száma

en: Rating
hu: Értékelés

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Updating...
hu: Frissítés…

en: Section
hu: Szakasz

en: Department
hu: Részleg

en: News Bin:
hu: Hírgyűjtő:

en: Add items to this news bin by selecting "Copy to News Bin" from the item list context menu.
hu: Adjon elemeket ehhez a hírgyűjtőhöz az elemlista helyi menüjének „Másolás hírgyűjtőbe” menüpontjának kiválasztásával.

en: Search Folder:
hu: Keresési mappa:
