liferea 1.14.0 - en to pl translation catalogue (516 entries)

en: Feed Reader
pl: Czytnik wiadomości

en: Liferea Feed Reader
pl: Czytnik wiadomości RSS Liferea

en: Read news feeds and blogs
pl: Odczytuje zawartość kanałów wiadomości i blogów

en: Opacity:
pl: Nieprzeźroczystość:

en: Opacity
pl: Nieprzeźroczystość

en: Min
pl: Min.

en: Max
pl: Maks.

en: Save
pl: Zapisz

en: Previous Item
pl: Poprzedni

en: Next Item
pl: Następny

en: _Next Unread Item
pl: _Następny nieprzeczytany

en: _Mark Items Read
pl: _Oznacz jako przeczytane

en: Search All Feeds...
pl: Wyszukaj...

en: Feed Updates
pl: Aktualizacje kanału

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Plugin Installer
pl: Instalator wtyczek

en: Activate Plugins
pl: Aktywuj wtyczki

en: Download Plugins
pl: Pobierz wtyczki

en: Bad fields for plugin entry %s
pl: Złe pola opisu wtyczki %s

en: All
pl: Wszystkie

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Filter by category
pl: Filtruj po kategorii

en: _Install
pl: Za_instaluj

en: _Uninstall
pl: Odinstal_uj

en: Missing package manager '%s'. Cannot check nor install necessary dependencies!
pl: Brakuje managera pakietów '%s'. Nie mogę sprawdzić ani zainstalować brakujących zależności!

en: Missing package '%s'. Do you want to install it? (Will run '%s')
pl: Brakuje pakietu '%s'. Czy chcesz go zainstalować? (Uruchomi '%s')

en: Package installation failed (%s)! Check console output for further problem details!
pl: Instalacja pakietu (%s) nie powiodła się! Sprawdź wyjście konsoli pod kątem dalszych problemów!

en: Failed to check plugin dependencies (%s)!
pl: Nie udało się sprawdzić zależności wtyczki (%s)!

en: Command "git" not found, please install it!
pl: Polecenie "git" nie znalezione, proszę je zainstalować!

en: Copying %s to %s
pl: Kopiuję z %s do %s

en: Failed to copy plugin directory (%s)!
pl: Nie udało się skopiować katalogu wtyczki (%s)!

en: Failed to copy plugin .py file (%s)!
pl: Nie udało się skopiować pliku .py wtyczki (%s)!

en: Failed to copy .plugin file (%s)!
pl: Nie udało się skopiować pliku .plugin wtyczki (%s)!

en: Creating schema directory %s
pl: Tworzę katalog schematu %s

en: Installing schema %s
pl: Instaluję plik schematu %s

en: Compiling schemas...
pl: Kompiluje schematy...

en: Failed to install schema files (%s)!
pl: Nie udało się zainstalować pliki schematu (%s)!

en: Failed to enable plugin (%s)!
pl: Nie udało się włączyć wtyczki (%s)!

en: Plugin '%s' is now installed. Ensure to restart Liferea!
pl: Wtyczka '%s' jest teraz zainstalowana. Upewnij się, aby ponownie uruchomić Liferea!

en: Failed to disable plugin (%s)!
pl: Nie udało się wyłączyć wtyczki (%s)!

en: Deleting '%s'
pl: Usuwam '%s'

en: Failed to remove directory '%s' (%s)!
pl: Nie udało się usunąć katalogu '%s' (%s)!

en: Failed to remove .py file!
pl: Nie udało się usunąć pliku .py!

en: Failed to remove .plugin file!
pl: Nie udało się usunąć pliku .plugin!

en: Sorry! Plugin removal failed!
pl: Przepraszam! Usunięcie wtyczki nie powiodło się!

en: Plugin was removed. Please restart Liferea once for it to take full effect!
pl: Wtyczka została usunięta. Proszę zrestartować Liferea!

en: Show / Hide
pl: Pokaż / ukryj

en: Minimize to tray on close
pl: Po zamknięciu zminimalizuj do obszaru powiadamiania

en: Quit
pl: Zakończ

en: Browser command failed: %s
pl: Nie udało się wykonać polecenia przeglądarki: %s

en: Starting: "%s"
pl: Uruchamianie: „%s”

note: unauthorized
en: Authorization Error
pl: Błąd uwierzytelniania

en: Cannot create cache directory "%s"!
pl: Nie można utworzyć katalogu pamięci podręcznej „%s”!

en: Your version of WebKitGTK+ doesn't support changing the proxy settings from Liferea. The system's default proxy settings will be used.
pl: Twoja wersja WebKitGTK + nie obsługuje zmiany ustawień proxy z Liferea. Zostaną użyte domyślne ustawienia serwera proxy.

note: translation hint: date format for today, reorder format codes as necessary
en: Today %l:%M %p
pl: Dzisiaj %k:%M

note: translation hint: date format for yesterday, reorder format codes as necessary
en: Yesterday %l:%M %p
pl: Wczoraj %k:%M

note: translation hint: date format for dates older than 2 days but not older than a week, reorder format codes as necessary
en: %a %l:%M %p
pl: %A %k:%M

note: translation hint: date format for dates older than a week but from this year, reorder format codes as necessary
en: %b %d %l:%M %p
pl: %d %B %k:%M

note: translation hint: date format for dates from the last years, reorder format codes as necessary
en: %b %d %Y
pl: %d %B %Y

en: "%s" is not a valid enclosure type config file!
pl: Plik „%s” nie jest prawidłowym plikiem konfiguracyjnym!

en: You have not configured a download tool yet! Please do so in the 'Enclosures' tab in Tools/Preferences.
pl: Nie skonfigurowano programu służącego do pobierania! Wymagane ustawienia można znaleźć na karcie „Pobieranie”, w oknie preferencji programu.

en: Command failed: 
    
    %s
    
     Please check whether the configured download tool is installed and working correctly! You can change it in the 'Download' tab in Tools/Preferences.
pl: Nie udało się wykonać polecenia:
    
    %s
    
     Proszę sprawdzić czy zainstalowano i skonfigurowano program służący do pobierania! Wymagane ustawienia można znaleźć na karcie „Pobieranie”, w oknie preferencji programu.

en: Error renaming %s to %s: %s
pl: Błąd zmieniania nazwy z %s na %s: %s

en: XML error while reading OPML file! Could not import "%s"!
pl: Błąd XML czytania pliku OPML! Nie można zaimportować pliku „%s”!

en: Empty document! OPML document "%s" should not be empty when importing.
pl: Pusty dokument! Importowany dokument OPML „%s” nie może być pusty.

en: "%s" is not a valid OPML document! Liferea cannot import this file!
pl: Plik „%s” nie jest prawidłowym dokumentem OPML! Nie można zaimportować tego pliku!

en: Imported feed list
pl: Lista zaimportowanych subskrypcji

en: Import Feed List
pl: Importuj listę subskrypcji

en: Import
pl: Zaimportuj

en: OPML Files
pl: Pliki OPML

en: Error while exporting feed list!
pl: Błąd eksportowania listy subskrypcji!

en: Feed List exported!
pl: Wyeksportowano listę subskrypcji!

en: Export Feed List
pl: Eksportuj listę subskrypcji

en: Export
pl: Wyeksportuj

en: Empty document!
pl: Pusty dokument!

en: Invalid XML!
pl: Nieprawidłowy XML!

en: New Subscription
pl: Nowa subskrypcja

en: Login failed!
pl: Logowanie nie powiodło się!

en: Could not parse JSON returned by Google Reader API!
pl: Nie można przeanalizować kodu JSON zwróconego przez Google Reader API!

en: No feed list source types found!
pl: Nie znaleziono typu źródła subskrypcji!

en: Source Type
pl: Rodzaj źródła

en: Login for '%s' has not yet completed! Please wait until login is done.
pl: Logowanie do %s nie zostało jeszcze zakończone! Poczekaj, aż logowanie się zakończy.

note: FIXME: something is not perfect, because if you immediately remove the subscription tree afterwards there is a double free
en: The '%s' subscription was successfully converted to local feeds!
pl: Subskrypcja %s została pomyślnie przekonwertowana do lokalnego kanału!

en: Planet, BlogRoll, OPML
pl: Planety, Blogrolle, OPML

en: Choose OPML File
pl: Wybór pliku OPML

en: _Open
pl: _Otwórz

en: New OPML Subscription
pl: Nowa subskrypcja OPML

en: Could not parse JSON returned by Reedah API!
pl: Nie można przeanalizować kodu JSON zwróconego przez Reedah API!

en: TinyTinyRSS HTTP API not reachable!
pl: TinyTinyRSS HTTP API nieosiągalne!

en: TinyTinyRSS subscribing to feed failed! Check if you really passed a feed URL!
pl: TinyTinyRSS zasubskrybowanie kanału nie powiodło się! Sprawdź, czy naprawdę przekazałeś adres URL kanału!

en: TinyTinyRSS unsubscribing feed failed!
pl: Anulowanie subskrypcji kanału TinyTinyRSS nie powiodło się!

en: This TinyTinyRSS version does not support removing feeds. Upgrade to version %s or later!
pl: Ta wersja TinyTinyRSS nie obsługuje usuwania kanałów. Uaktualnij do wersji %s lub nowszej!

en: Could not parse JSON returned by TinyTinyRSS API!
pl: Nie można przeanalizować kodu JSON zwróconego przez TinyTinyRSS API!

note: if we don't find a feed with unread items do nothing
en: There are no unread items
pl: Brak nieprzeczytanych nagłówków

en: Start Liferea with its main window in STATE. STATE may be `shown' or `hidden'
pl: Uruchom program ustalając STAN jego okna. Parametr STAN może przybierać wartość „shown”, „iconified” lub „hidden”.

en: STATE
pl: STAN

en: Show version information and exit
pl: Wypisuje informacje o wersji i kończy działanie

en: Add a new subscription
pl: Dodaje nową subskrypcję

en: Start with all plugins disabled
pl: Uruchom z zablokowanymi wszystkimi wtyczkami

en: Print debugging messages of all types
pl: Wypisuje wszystkie komunikaty diagnozowania błędów

en: Print debugging messages for the cache handling
pl: Wypisuje komunikaty diagnozowania błędów pamięci podręcznej

en: Print debugging messages for the configuration handling
pl: Wypisuje komunikaty diagnozowania błędów konfiguracji

en: Print debugging messages of the database handling
pl: Wypisuje komunikaty diagnozowania błędów bazy danych

en: Print debugging messages of all GUI functions
pl: Wypisuje komunikaty diagnozowania błędów interfejsu graficznego

en: Enables HTML rendering debugging. Each time Liferea renders HTML output it will also dump the generated HTML into ~/.cache/liferea/output.html
pl: Włącza diagnozowanie błędów renderowania HTML. Za każdym razem kiedy program renderuje kod HTML, wygenerowany kod zastanie również zapisany do pliku ~/.cache/liferea/output.html

en: Print debugging messages of all network activity
pl: Wypisuje komunikaty diagnozowania błędów połączeń sieciowych

en: Print debugging messages of all parsing functions
pl: Wypisuje komunikaty diagnozowania błędów funkcji przetwarzania

en: Print debugging messages of the feed update processing
pl: Wypisuje komunikaty diagnozowania błędów uaktualniania kanałów

en: Print debugging messages of the search folder matching
pl: Wypisuje komunikaty diagnozowania błędów dopasowywania katalogów wyników

en: Print debugging messages for the given topic
pl: Wypisuje informacje diagnozowania błędów na dany temat

note: Some libsoup transport errors
en: The update request was cancelled
pl: Anulowano żądanie uaktualnienia

en: Unable to resolve destination host name
pl: Nie można określić nazwy komputera docelowego

en: Unable to resolve proxy host name
pl: Nie można określić nazwy komputera pośrednika

en: Unable to connect to remote host
pl: Nie można nawiązać połączenia ze zdalnym komputerem

en: Unable to connect to proxy
pl: Nie można nawiązać połączenia z pośrednikiem

en: SSL/TLS negotiation failed. Possible outdated or unsupported encryption algorithm. Check your operating system settings.
pl: Negocjacja SSL/TLS nie powiodła się. Możliwy nieaktualny lub nieobsługiwany algorytm szyfrowania. Sprawdź ustawienia systemu operacyjnego.

note: http 3xx redirection
en: The resource moved permanently to a new location
pl: Zasób został przeniesiony w inne położenie

note: http 4xx client error
en: You are unauthorized to download this feed. Please update your username and password in the feed properties dialog box
pl: Nie uwierzytelniono dostępu do tego kanału. Proszę uaktualnić nazwę użytkownika i hasło w oknie ustawień kanału

en: Payment required
pl: Wymagane uiszczenie opłaty

en: You're not allowed to access this resource
pl: Brak dostępu do tego zasobu

en: Resource Not Found
pl: Zasób nie odnaleziony

en: Method Not Allowed
pl: Niedozwolona metoda

en: Not Acceptable
pl: Nieakceptowalne

en: Proxy authentication required
pl: Wymagane uwierzytelnienie pośrednika sieciowego (proxy)

en: Request timed out
pl: Upłynął limit czasu żądania

en: The webserver indicates this feed is discontinued. It's no longer available. Liferea won't update it anymore but you can still access the cached headlines.
pl: Subskrypcja tego kanału została zakończona i nie jest już możliwa. Program nie będzie go uaktualniać, ale dostęp do pobranych nagłówków pozostanie zachowany.

note: http 5xx server errors
en: Internal Server Error
pl: Wewnętrzny błąd serwera

en: Not Implemented
pl: Nie zaimplementowane

en: Bad Gateway
pl: Zła brama sieciowa

en: Service Unavailable
pl: Usługa nie dostępna

en: Gateway Timeout
pl: Upłynął czas bramy sieciowej

en: HTTP Version Not Supported
pl: Niewspierana wersja HTTP

en: There was an internal error in the update process
pl: Wystąpił wewnętrzny błąd podczas uaktalniania

en: Feed not available: Server requested unsupported redirection!
pl: Subskrypcja niedostępna: serwer zażądał nieobsługiwanego przekierowania!

en: Client Error
pl: Błąd klienta

en: Server Error
pl: Błąd serwera

en: An unknown networking error happened!
pl: Wystąpił nieznany błąd sieciowy!

en: News Bin Properties
pl: Właściwości kosza

en: Create News Bin
pl: Tworzenie nowego kosza

en: Failed to create feed file: %s
pl: Nie udało się utworzyć pliku: %s

en: Feed file exported from Liferea
pl: Wyeksportowano listę subskrypcji

en: Error while saving feed file
pl: Wystąpił błąd w trakcie zapisu listy subskrypcji

en: Website
pl: Witryna internetowa

en: %b %d %H:%M
pl: %B %d %H:%M

note: in-memory check function	feedlist.opml rule id         		  rule menu label       	positive menu option    negative menu option    has param ================================================================================================================================================================
en: Item
pl: Nagłówek

en: does contain
pl: zawiera

en: does not contain
pl: nie zawiera

en: Item title
pl: Tytuł nagłówka

en: Item body
pl: Treść nagłówka

en: Item author
pl: Autor nagłówka

en: Read status
pl: Stan przeczytania

en: is unread
pl: nieprzeczytany

en: is read
pl: przeczytany

en: Flag status
pl: Stan wyróżnienia

en: is flagged
pl: wyróżniony

en: is unflagged
pl: niewyróżniony

en: Enclosure
pl: Załącznik

en: included
pl: dołączony

en: not included
pl: nie dołączony

en: Category
pl: Kategoria

en: is set
pl: ustalona

en: is not set
pl: nieustalona

en: Feed title
pl: Nazwa kanału

en: Feed source
pl: Źródło subskrypcji

en: Parent folder title
pl: Tytuł folderu nadrzędnego

en: Subscription "%s" is already being updated!
pl: Subskrypcja „%s” jest w trakcie uaktualniania!

en: The subscription "%s" was discontinued. Liferea won't update it anymore!
pl: Subskrypcja „%s” została zakończona. Program nie będzie jej więcej uaktualniać!

en: The URL of "%s" has changed permanently and was updated
pl: Adres URL „%s” zmienił się i został uaktualniony

en: "%s" is discontinued. Liferea won't updated it anymore!
pl: Subskrypcja kanału „%s” została zakończona. Program nie będzie go więcej uaktualniać!

en: "%s" has not changed since last update
pl: Zawartość kanału „%s” nie zmieniła się od czasu ostatniego uaktualniania

en: Updating (%d / %d) ...
pl: Uaktualnianie (%d/%d) ...

en: Updating '%s'...
pl: Uaktualnianie '%s'...

en: Enter the username and password for "%s" (%s):
pl: Proszę wprowadzić nazwę użytkownika i hasło dla „%s” (%s):

en: Unknown source
pl: Nieznany zasób

en: Untitled
pl: Nieograniczony

en: Attachments
pl: Załączniki

note: The following literals are the enclosure list size units
en:  Bytes
pl:  Bajtów

note: update list title
en: %d attachment | %d attachments
pl[0]: %d załącznik
pl[1]: %d załączniki
pl[2]: %d załączników

en: Choose File
pl: Wybór pliku

en: File Extension .%s
pl: Rozszerzenie pliku .%s

en: Liferea is in offline mode. No update possible.
pl: Program działa w trybie rozłączonym. Uaktualnienia nie są możliwe.

en: all feeds
pl: wszystkie kanały

en: Mark %s as read ?
pl: Oznaczyć %s jako przeczytane?

en: Are you sure you want to mark all items in %s as read ?
pl: Czy na pewno chcesz oznaczyć wszystkie elementy w %s jako przeczytane?

en: (Empty)
pl: (Pusty)

en: %s
    <i>Rebuilding</i>
pl: %s
    <i>Ponowne wczytywanie zawartości</i>

en: Deleting entry
pl: Usuwanie nagłówka

en: Are you sure that you want to delete "%s" and its contents?
pl: Usunąć „%s” wraz z całą zawartością?

en: Are you sure that you want to delete "%s"?
pl: Usunąć „%s”?

en: _Cancel
pl: Anuluj

en: _Delete
pl: Usuń

en: Deletion Confirmation
pl: Potwierdzenie usuwania

en: Are you sure that you want to add a new subscription with URL "%s"? Another subscription with the same URL already exists ("%s").
pl: Czy na pewno chcesz dodać nową subskrypcję z adresem URL „%s”? Istnieje już inna subskrypcja z tym samym adresem URL („%s”).

en: _Add
pl: Dod_aj

en: Adding Duplicate Subscription Confirmation
pl: Potwierdzenie dodania zduplikowanej subskrypcji

en: Couldn't find pixmap file: %s
pl: Nie można odnaleźć pliku pixmapy: %s

en: This item has no link specified!
pl: Ten nagłówek nie posiada przypisanego odnośnika!

en: *** No title ***
pl: *** Bez tytułu ***

en:  <span background='red' color='black'> important </span>
pl:  <span background='red' color='black'> ważne </span>

en: Headline
pl: Nagłówek

en: Date
pl: Data

en: You must select a feed to delete its items!
pl: Należy zaznaczyć kanał, aby usunąć jego nagłówki!

en: No item has been selected
pl: Nie zanzaczono żadnego nagłówka

en: Content download failed! Try disabling reader mode.
pl: Pobieranie zawartości nie udało się! Spróbuj zablokować tryb czytnika.

en: Content extraction failed! Try disabling reader mode.
pl: Wyodrębnianie zawartości nie udało się! Spróbuj zablokować tryb czytnika.

en:  (%d new) |  (%d new)
pl[0]:  (%d nowa)
pl[1]:  (%d nowe)
pl[2]:  (%d nowych)

en: %d unread%s | %d unread%s
pl[0]: %d nieprzeczytana%s
pl[1]: %d nieprzeczytane%s
pl[2]: %d nieprzeczytanych%s

en: Help Topics
pl: Tematy pomocy

en: Quick Reference
pl: Streszczenie

en: FAQ
pl: Najczęściej zadawane pytania

en: Email command failed: %s
pl: Polecenie e-mail nie powiodło się: %s

en: Open In _Tab
pl: Otwórz w nowej _karcie

en: _Open In Browser
pl: _Otwórz w panelu

en: Open In _External Browser
pl: Otwórz w p_rzeglądarce internetowej

en: Email The Author
pl: Wyślij e-maila do autora

en: Copy to News Bin
pl: Skopiuj do kosza

en: _Bookmark at %s
pl: _Opublikuj na %s

en: Copy Item _Location
pl: Skopiuj adres _nagłówka

en: Toggle _Read Status
pl: Przełącz oznaczenie p_rzeczytania

en: Toggle Item _Flag
pl: Przełącz _wyróżnienie

en: R_emove Item
pl: _Usuń nagłówek

en: Open Enclosure...
pl: Otwórz załącznik...

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Copy Link Location
pl: Skopiuj adres odnośnika

en: Save items to file
pl: Zapisz do pliku

en: _Save
pl: _Zapisz

en: RSS 2.0 files
pl: Pliki RSS 2.0

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: _Update
pl: _Uaktualnij

en: _Update Folder
pl: _Uaktualnij katalog

en: New _Subscription...
pl: Nowa _subskrypcja...

en: New _Folder...
pl: Nowy _katalog...

en: New S_earch Folder...
pl: Nowy katalog _wyników...

en: New S_ource...
pl: Nowy _zasób...

en: New _News Bin...
pl: Nowy _kosz...

en: _New
pl: _Nowy

en: Sort Feeds
pl: Posortuj kanały

en: _Mark All As Read
pl: _Oznacz wszystkie jako przeczytane

en: _Export Items To File
pl: Wy_eksportuj do pliku

en: _Rebuild
pl: _Wczytaj ponownie

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: Convert To Local Subscriptions...
pl: Konwertuj na subskrypcje lokalne ...

en: GNOME default
pl: Domyślne ustawienia GNOME

en: Text below icons
pl: Etykiety poniżej ikon

en: Text beside icons
pl: Etykiety obok ikon

en: Icons only
pl: Tylko ikony

en: Text only
pl: Tylko etykiety

en: minutes
pl: minut

en: hours
pl: godzin

en: days
pl: dni

en: Space
pl: Spacja

en: <Ctrl> Space
pl: <Ctrl> Spacja

en: <Alt> Space
pl: <Alt> Spacja

en: Normal View
pl: Zwykły

en: Wide View
pl: Szeroki

en: Default Browser
pl: Domyślna przeglądarka

en: Manual
pl: Własne polecenie

en: Type
pl: Typ

en: Remove
pl: Usuń

en: Saved Search
pl: Zapisane wyszukiwania

en: The provider of this feed suggests an update interval of %d minute. | The provider of this feed suggests an update interval of %d minutes.
pl[0]: Zalecana częstość uaktualniania kanału wynosi %d minutę.
pl[1]: Zalecana częstość uaktualniania kanału wynosi %d minuty.
pl[2]: Zalecana częstość uaktualniania kanału wynosi %d minut.

en: This feed specifies no default update interval.
pl: Kanał nie posiada domyślnej częstości uaktualniania.

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Error opening temp file %s to use for filtering!
pl: Błąd otwierania pliku tymczasowego %s, wymaganego do filtrowania!

en: %s exited with status %d
pl: %s zakończył ze stanem %d

en: Error: Could not open pipe "%s"
pl: Błąd: nie można otworzyć potoku „%s”

note: FIXME: maybe setting request->returncode would be better
en: Error: Could not open file "%s"
pl: Błąd: nie można otworzyć pliku „%s”

en: Error: There is no file "%s"
pl: Błąd: nie ma takiego pliku „%s”

en: New Search Folder
pl: Nowy katalog wyników

en: Open Link In _Tab
pl: Otwórz odnośnik w _karcie

en: Open Link In Browser
pl: _Otwórz odnośnik

en: Open Link In External Browser
pl: _Otwórz odnośnik w przeglądarce

en: _Bookmark Link at %s
pl: _Opublikuj odnośnik na %s

en: _Copy Link Location
pl: _Skopiuj adres odnośnika

en: _View Image
pl: Zobacz obraz

en: _Copy Image Location
pl: _Skopiuj adres obrazu

en: S_ave Link As
pl: _Zapisz odnośnik jako

en: S_ave Image As
pl: Z_apisz obraz jako

en: _Subscribe...
pl: _Subskrybuj...

en: _Copy
pl: Kopiuj

en: _Increase Text Size
pl: Z_większ rozmiar tekstu

en: _Decrease Text Size
pl: Z_mniejsz rozmiar tekstu

en: _Reader Mode
pl: T_ryb czytnika

en: [There were more errors. Output was truncated!]
pl: [Wystąpiło więcej błędów. Komunikat został skrócony!]

en: XML Parser: Could not parse document:
pl: Parser XML: nie można przetworzyć dokumentu:

en: About
pl: O Programie

en: Liferea is a news aggregator for GTK+
pl: Odczytuje zawartość kanałów wiadomości, wykorzystując interfejs GTK+

en: Liferea Homepage
pl: Strona główna programu

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: Enter the username and password for "%s" (%s)
pl: Proszę wprowadzić nazwę użytkownika i hasło dla „%s” (%s):

en: User_name:
pl: _Nazwa użytkownika:

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: Open Enclosure
pl: Otwieranie załącznika

en: Open an enclosure of type:
pl: Pobieranie załącznika typu:

en: _What should Liferea do with this enclosure? Please enter the command you want to be executed below. The enclosures URL will be supplied as an argument for this command:
pl: Co zrobić z tym załącznikiem? Proszę wprowadzić polecenie do wykonania. Adres URL pliku zostanie przekazany jako parametr:

en: _Browse
pl: Prze_glądaj

en: _Do this automatically for enclosures like this from now on.
pl: _Wykonywanie tej czynności automatycznie dla tego typu plików.

en: Add Google Reader API Account
pl: Dodaj konto obsługujące Google Reader API

en: Please enter the details of the new Google Reader API compatible subscription.
pl: Proszę podać szczegóły nowej subskrypcji obsługującej Google Reader API.

en: _Password
pl: _Hasło

en: _Username (Email)
pl: _Nazwa użytkownika (adres e-mail)

en: _Server
pl: _Serwer

en: _Name
pl: _Nazwa kanału

en: _Subscriptions
pl: _Subskrypcje

en: Update _All
pl: Uaktualnij _wszystkie

en: Mark All As _Read
pl: _Oznacz wszystkie jako przeczytane

en: _New Subscription...
pl: _Nowa subskrypcja...

en: New _Source...
pl: Nowy _zasób...

en: _Import Feed List...
pl: _Importuj listę subskrypcji...

en: _Export Feed List...
pl: _Eksportuj listę subskrypcji...

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Feed
pl: _Kanał

en: Remove _All Items
pl: Usuń _wszystkie nagłówki

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Item
pl: _Nagłówek

en: R_emove
pl: _Usuń

en: _View
pl: _Widok

en: _Fullscreen
pl: _Pełny ekran

en: Zoom _In
pl: Pow_iększ

en: Zoom _Out
pl: Zmie_jsz

en: _Normal size
pl: _Zwykły rozmiar

en: _Reduced Feed List
pl: _Skrócona lista subskrypcji

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Update Monitor
pl: _Monitor uaktualniania

en: _Preferences
pl: P_referencje

en: S_earch
pl: _Wyszukiwanie

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: _Quick Reference
pl: _Streszczenie

en: _FAQ
pl: _Najczęściej zadawane pytania

en: _About
pl: _O programie

en: Adds a subscription to the feed list.
pl: Dodaje do listy kanałów nową subskrypcję.

en: Marks all items of the selected feed list node / in the item list as read.
pl: Oznacza wszystkie nagłówki zaznaczonej subskrypcji lub cały zaznaczony katalog jako przeczytane.

en: Updates all subscriptions.
pl: Uaktualnia wszystkie subskrypcje.

en: Show the search dialog.
pl: Wyświetla okno wyszukiwania.

en: page 1
pl: strona 1

en: page 2
pl: strona 2

en: Headlines
pl: Nagłówki

en: Mark all as read ?
pl: Oznaczyć wszystkie jako przeczytane?

en: Mark all as read
pl: Oznacz wszystkie jako przeczytane

en: Do not ask again
pl: Nie pytaj ponownie

en: New Folder
pl: Nowy katalog

en: _Folder name:
pl: Na_zwa katalogu:

en: _News Bin Name:
pl: _Nazwa kosza:

en: _Always show in Reduced Feed List
pl: Z_awsze pokazuje w skróconej liście subskrypcji

en: Feed Source
pl: Zasób subskrypcji

en: Source Type:
pl: Rodzaj:

en: _URL
pl: Adres _URL

en: _Command
pl: _Polecenie

en: _Local File
pl: P_lik lokalny

en: Select File...
pl: Wskaż plik...

en: _Source:
pl: _Adres źródłowy:

en: Download / Postprocessing
pl: Pobieranie / przetwarzanie

en: _Don't use proxy for download
pl: Pobieranie _bez użycia pośrednika

en: Use conversion _filter
pl: Używanie _filtra konwertującego

en: Liferea can use external filter plugins in order to access feeds and directories in non-supported formats.  See the documentation for more information.
pl: Program może używać zewnętrznych wtyczek filtrujących, aby uzyskać dostęp do subskrypcji i katalogów w nieobsługiwanych formatach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w dokumentacji programu.

en: Convert _using:
pl: _Konwertowanie za pomocą:

en: Source Selection
pl: Wybór zasobu

en: _Select the source type you want to add...
pl: Pro_szę wybrać rodzaj dodawanego zasobu...

en: Add OPML/Planet
pl: Dodawanie OPML/Planet

en: Please specify a local file or an URL pointing to a valid OPML feed list.
pl: Proszę wprowadzić ścieżkę pliku lokalnego lub adres URL subskrypcji OPML.

en: _Location
pl: _Położenie

en: _Select File
pl: _Wskaż plik

en: Liferea Preferences
pl: Preferencje Liferea

en: Feed Cache Handling
pl: Pamięć podręczna

en: Default _number of items per feed to save:
pl: Domyślna _ilość przechowywanych nagłówków:

en: Feed Update Settings
pl: Uaktualnianie

note: Feed update interval hint in preference dialog.
en: Note: <i>Please remember to set a reasonable refresh time. Usually it is a waste of bandwidth to poll feeds more often than each hour.</i>
pl: Uwaga: <i>proszę wprowadzić rozsądną wartość. Uaktualnianie subskrypcji częściej niż co godzinę, zwykle niepotrzebnie obciąża łącze.</i>

en: _Update all subscriptions at startup.
pl: _Uaktualnianie wszystkich subskrypcji podczas uruchamiania.

en: Default Feed Refresh _Interval:
pl: Domyślna _częstość uaktualnień subskrypcji:

en: Feeds
pl: Kanały

en: Folder Display Settings
pl: Wyświetlanie

en: _Show the items of all child feeds when a folder is selected.
pl: _Wyświetlanie wszystkich nagłówków subskrypcji zaznaczonego katalogu.

en: _Hide read items.
pl: _Ukrywanie przeczytanych nagłówków.

en: Feed Icons (Favicons)
pl: Ikony kanałów

en: _Update all favicons now
pl: _Uaktualnij wszystkie ikony

en: Folders
pl: Katalogi

en: Reading Headlines
pl: Czytanie

en: _Skim through articles with:
pl: _Skrót klawiszowy służący do przełączania artykułów:

en: _Default View Mode:
pl: _Domyślny widok:

en: _Defer removing read items from folders and search folders.
pl: Opóźnij usuwanie przeczytanych artykułów z folderów.

en: Ask for confirmation when marking all items as read.
pl: Pytaj o potwierdzenie przy oznaczaniu wszystkich pozycji jako przeczytane.

en: Web Integration
pl: Integracja z usługami sieciowymi

en: _Post Bookmarks to
pl: _Publikowanie odnośników na

en: Internal Browser Settings
pl: Wbudowana przeglądarka

en: Open links in Liferea's _window.
pl: Otwieranie odnośników w _oknie programu.

en: _Never run external Javascript.
pl: Nigdy nie uruchamiaj zewnętrznego JavaScript.

en: _Enable browser plugins.
pl: _Włączenie wtyczek przeglądarki.

en: External Browser Settings
pl: Zewnętrzna przeglądarka

en: _Browser:
pl: _Przeglądarka:

en: _Manual:
pl: _Własne polecenie:

en: <small>(%s for URL)</small>
pl: <small>(parametr %s zostanie zastąpiony adresem URL)</small>

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Toolbar Settings
pl: Pasek narzędziowy

en: _Hide toolbar.
pl: _Ukryj pasek narzędziowy.

en: Toolbar _button labels:
pl: Etykiety p_rzycisków:

en: Desktop
pl: Pulpit

en: HTTP Proxy Server
pl: Serwer pośrednika sieciowego

en: _Auto Detect (GNOME or environment)
pl: _Automatyczne wykrywanie (GNOME)

en: _No Proxy
pl: _Brak

en: _Manual Setting:
pl: _Ręczne ustawienia:

en: Proxy _Host:
pl: _Pośrednik:

en: Proxy _Port:
pl: _Port:

en: Use Proxy Au_thentication
pl: _Uwierzytelnianie pośrednika

en: Proxy _Username:
pl: _Nazwa użytkownika:

en: Proxy Pass_word:
pl: _Hasło:

en: Your version of WebKitGTK+ is older than 2.15.3. It doesn't support per application proxy settings. The system's default proxy settings will be used.
pl: Twoja wersja WebKitGTK + jest starsza niż 2.15.3. Nie obsługuje ustawień proxy dla aplikacji. Zostaną użyte domyślne ustawienia serwera proxy.

en: Proxy
pl: Pośrednik

en: Privacy Settings
pl: Ustawienia prywatności

en: Tell sites that I do _not want to be tracked.
pl: Poinformuj witryny, że _nie chcę być śledzony.

en: _Intelligent Tracking Prevention.
pl: _Inteligentne zapobieganie śledzeniu.

en: This enables the WebKit feature described <a href="https://webkit.org/tracking-prevention/">here</a>.
pl: To włącza funkcję WebKit opisaną <a href="https://webkit.org/tracking-prevention/">tutaj</a>.

en: Intelligent tracking prevention is only available with WebKitGtk+ 2.30 or higher.
pl: Inteligentne zapobieganie śledzeniu jest dostępne tylko dla WebKitGtk+ w wersji 2.30 lub nowszej.

en: Use _Reader mode.
pl: Użyj t_ryb czytnika.

en: This enables <a href="https://github.com/mozilla/readability">stripping</a> all non-content elements (like scripts, fonts, tracking)
pl: To umożliwia <a href="https://github.com/mozilla/readability">usunięcie</a> wszystkie elementów nie zawierające treści (jak skrypty, fonty, śledzenie)

en: Privacy
pl: Prywatność

en: Downloading Enclosures
pl: Pobieranie

en: _Download using
pl: Po_bieranie za pomocą programu

en: custom-command %s
pl: polecenie niestandardowe %s

en: Opening Enclosures
pl: Otwieranie

en: Enclosures
pl: Załączniki

en: Subscription Properties
pl: Właściwości subskrypcji

en: Feed _Name
pl: _Nazwa kanału

en: Update _Interval
pl: Częstość uaktualniania

en: _Use global default update interval.
pl: _Używanie domyślnych wartości globalnych.

en: _Feed specific update interval of
pl: _Określenie indywidualnej częstości uaktualniania

en: _Don't update this feed automatically.
pl: _Pomijanie automatycznego uaktualniania.

en: This feed provider suggests an update interval of %d minutes.
pl: Dostawca tego kanału zaleca jego uaktualnianie co %d minut.

en: General
pl: Ogólne

en: Liferea can use external filter scripts in order to access feeds and directories in non-supported formats.
pl: Program może używać zewnętrznych wtyczek filtrujących, aby uzyskać dostęp do subskrypcji i katalogów w nieobsługiwanych formatach.

en: Source
pl: Zasób

en: The cache setting controls if the contents of feeds are saved when Liferea exits. Marked items are always saved to the cache.
pl: Konfiguracja pamięci podręcznej określa czy zawartości kanałów są zapisywane podczas kończenia działania programu. Zaznaczone nagłówki są zawsze przechowywane w pamięci podręcznej.

en: _Default cache settings
pl: _Domyślne ustawienia pamięci podręcznej

en: Di_sable cache
pl: _Wyłączenie pamięci podręcznej

en: _Unlimited cache
pl: _Nieograniczony rozmiar pamięci podręcznej

en: _Number of items to save:
pl: Domyślna _ilość przechowywanych nagłówków:

en: Archive
pl: Archiwizowanie

en: Use HTTP _authentication
pl: Używanie _uwierzytelniania HTTP

en: Download
pl: Pobieranie

en: _Automatically download all enclosures of this feed.
pl: _Automatyczne pobieranie załączników.

en: Auto-_load item link in configured browser when selecting articles.
pl: Automatyczne _otwieranie zaznaczonych nagłówków w przeglądarce internetowej.

en: Ignore _comment feeds for this subscription.
pl: Ignorowanie kanałów _komentarzy.

en: _Mark downloaded items as read.
pl: O_znaczanie pobranych nagłówków jako przeczytane.

en: Extract full content from HTML5 and Google AMP
pl: Wyodrębnij pełną treść z HTML5 i Google AMP

en: Add Reedah Account
pl: Dodaj konto Reedah

en: Please enter your Reedah account settings.
pl: Wprowadź ustawienia swojego konta Reedah.

en: Rename
pl: Zmiana nazwy

en: _New Name:
pl: _Nowa nazwa:

en: Search Folder Properties
pl: Właściwości katalogu wyników

en: Search _Name:
pl: _Nazwa wyszukiwania:

en: Search Rules
pl: Zasady wyszukiwania

en: Rules
pl: Zasady

en: All rules for this search folder
pl: Wszystkie zasady dla tego folderu wyszukiwania

en: Rule Matching
pl: Dopasowywanie reguł

en: A_ny Rule Matches
pl: Dopasowanie j_akiejkolwiek reguły

en: _All Rules Must Match
pl: Dopasowanie _wszystkich reguł

en: Hide read items
pl: Ukryj przeczytane

en: Advanced Search
pl: Zaawansowane

en: _Search Folder...
pl: Utwórz _katalog wyników.

en: Find Items that meet the following criteria
pl: Wyszukanie nagłówków spełniających następujące kryteria

en: Search All Feeds
pl: Wyszukiwanie

en: _Advanced...
pl: _Zaawansowane...

en: Starts searching for the specified text in all feeds. The search result will appear in the item list.
pl: Rozpoczyna wyszukiwanie tekstu we wszystkich subskrypcjach. Wyniki pojawią się na liście nagłówków.

en: _Search for:
pl: _Wyszukiwanie tekstu:

en: Enter a search string Liferea should find either in a items title or in its content.
pl: Wprowadza wyrażenie do wyszukania w tytułach nagłówków lub w ich zawartości.

en: Advanced...
pl: Zaawansowane...

en: Feed _Source
pl: Źródło subskrypcji

en: Enter a website location to use feed autodiscovery or in case you know it the exact feed location.
pl: Proszę wprowadzić adres URL witryny internetowej, aby automatycznie wykryć dostępne subskrypcje lub znany, bezpośredni adres subskrypcji.

en: Add TheOldReader Account
pl: Dodaj konto TheOldReader

en: Please enter your TheOldReader account settings.
pl: Wprowadź ustawienia konta TheOldReader.

en: Add Tiny Tiny RSS Account
pl: Dodawanie konta Tiny Tiny RSS

en: Please enter your TinyTinyRSS account settings.
pl: Wprowadź ustawienia konta TinyTinyRSS.

en: _Server URL
pl: Adres URL _serwera

en: _Username
pl: _Nazwa użytkownika

en: Update Monitor
pl: Monitor uaktualniania

en: Stop All
pl: Zatrzymaj wszystko

en: _Pending Requests
pl: Oczekujące żądania

en: _Downloading Now
pl: Pobieram

en: Feed:
pl: Kanał:

en: Source:
pl: Adres źródłowy:

en: Publisher
pl: Wydawca

en: There was a problem when fetching this subscription!
pl: Wystąpił problem podczas pobierania tej subskrypcji!

en: 1. Authentication
pl: 1. Uwierzytelnianie

en: 2. Download
pl: 2. Pobieranie

en: 3. Feed Discovery
pl: 3. Wykrywanie subskrypcji

en: 4. Parsing
pl: 4. Przetwarzanie

en: Details:
pl: Szczegóły:

en: Authentication failed. Please check the credentials and try again!
pl: Uwierzytelnianie nie powiodło się. Sprawdź  i spróbuj ponownie!

en: There was an error when downloading the feed source:
pl: Wystąpiły błędy podczas pobierania źródła subskrypcji:

en: There was an error when running the feed filter command:
pl: Wystąpił błąd podczas przetwarzania polecenia filtrującego wiadomości:

en: The source does not point directly to a feed or a webpage with a link to a feed!
pl: Źródło nie wskazuje bezpośrednio na subskrypcje lub stronę internetową z linkiem do subskrypcji!

en: Sorry, the feed could not be parsed!
pl: Przepraszam, subskrypcja nie mogła być przetworzona!

en: You may want to contact the author/webmaster of the feed about this!
pl: Można powiadomić o tej sytuacji autora/opiekuna tego kanału!

en: Folder:
pl: Katalog:

en: children with
pl: elementów zawierających

en: unread headlines
pl: nieprzeczytanych nagłówków

en: Feed
pl: Kanał

en: Filed under
pl: Zaszeregowany w

en: Author
pl: Autor

en: Shared by
pl: Udostępnił

en: Via
pl: Za

en: Related
pl: Zmień nazwę

en: Also posted in
pl: Opublikowane również w

en: Creator
pl: Autor

en: Coordinates
pl: Koordynaty

en: Map
pl: Mapa

en: View count
pl: Licznik wyświetleń

en: Rating
pl: Ocena

en: Comments
pl: Komentarze

en: Updating...
pl: Uaktualnianie...

en: Section
pl: Sekcja

en: Department
pl: Wydział

en: News Bin:
pl: Kosz:

en: Add items to this news bin by selecting "Copy to News Bin" from the item list context menu.
pl: Aby dodać nagłówek do kosza, należy wybrać z menu podręcznego polecenie „Skopiuj do kosza”.

en: Search Folder:
pl: Katalog wyników:
