liferea 1.10-rc4 - en to sq translation catalogue (486 entries)

en: Feed Reader
sq: Lexues Prurjesh

en: Liferea Feed Reader
sq: Lexuesi i Prurjeve Liferea

en: Read news feeds and blogs
sq: Lexoni blogje dhe prurje lajmesh

en: news;feed;aggregator;blog;podcast;syndication;rss;atom
sq: lajme;prurje;grumbullues;blog;podkast;syndication;rss;atom

en: Opacity:
sq: Patejdukshmëri:

en: Opacity
sq: Patejdukshmëri

en: Min
sq: Min.

en: Max
sq: Maks.

en: Save
sq: Ruaje

en: Previous Item
sq: Zëri i Mëparshëm

en: Next Item
sq: Zëri Pasues

en: _Next Unread Item
sq: Zëri _Pasues i Palexuar

en: _Mark Items Read
sq: _Vëru Shenjë Zërave Si të Lexuar

en: Search All Feeds...
sq: Kërkoni Në Tërë Prurjet…

en: Feed Updates
sq: Përditësim Prurjesh

en: Plugins
sq: Shtojca

en: Plugin Installer
sq: Instalues Shtojcash

en: Activate Plugins
sq: Aktivizoni Shtojca

en: Download Plugins
sq: Shkarkoni Shtojca

en: Bad fields for plugin entry %s
sq: Fusha të gabuara për zë shtojce %s

en: All
sq: Krejt

en: Advanced
sq: Të mëtejshme

en: Notifications
sq: Njoftime

en: Filter by category
sq: Filtroji sipas kategorish

en: _Install
sq: _Instaloje

en: _Uninstall
sq: _Çinstaloje

en: Missing package manager '%s'. Cannot check nor install necessary dependencies!
sq: Mungon përgjegjës paketash '%s'. S’kontrollohen dot, as instalohen varësi të nevojshme!

en: Missing package '%s'. Do you want to install it? (Will run '%s')
sq: Mungon paketa '%s'. Doni të instalohet? (Do të xhirohet '%s')

en: Package installation failed (%s)! Check console output for further problem details!
sq: Instalimi i paketës dështoi (%s)! Për hollësi të mëtejshme rreth problemit, kontrolloni ç’jepet te konsola!

en: Failed to check plugin dependencies (%s)!
sq: S’u arrit të kontrolloheshin varësi shtojce (%s)!

en: Command "git" not found, please install it!
sq: S’u gjet urdhër “git”, ju lutemi, instalojeni!

en: Copying %s to %s
sq: Po kopjohet %s te %s

en: Failed to copy plugin directory (%s)!
sq: S’u arrit të kopjohej drejtori shtojcash (%s)!

en: Failed to copy plugin .py file (%s)!
sq: S’u arrit të kopjohej kartelë .py  (%s)!

en: Failed to copy .plugin file (%s)!
sq: S’u arrit të kopjohej kartelë .plugin (%s)!

en: Creating schema directory %s
sq: Po krijohet drejtori skemash %s

en: Installing schema %s
sq: Po instalohet skemë %s

en: Compiling schemas...
sq: Po përpilohen skema…

en: Failed to install schema files (%s)!
sq: S’u arrit të instalohen kartela skeme (%s)!

en: Failed to enable plugin (%s)!
sq: S’u arrit të aktivizohej shtojcë (%s)!

en: Plugin '%s' is now installed. Ensure to restart Liferea!
sq: Shtojca '%s' tani është e instaluar. Mos harroni të rinisni Liferea-n!

en: Failed to disable plugin (%s)!
sq: S’u arrit të çaktivizohej shtojcë (%s)!

en: Deleting '%s'
sq: Po fshihet '%s'

en: Failed to remove directory '%s' (%s)!
sq: S’u arrit të hiqej drejtori '%s' (%s)!

en: Failed to remove .py file!
sq: S’u arrit të hiqej kartelë .py!

en: Failed to remove .plugin file!
sq: S’u arrit të hiqej kartelë .plugin!

en: Sorry! Plugin removal failed!
sq: Na ndjeni! Heqja e shtojcës dështoi!

en: Plugin was removed. Please restart Liferea once for it to take full effect!
sq: Shtojca u hoq. Ju lutemi, riniseni Liferea-n, që të hyjë në fuqi!

en: Show / Hide
sq: Shfaq / Fshih

en: Minimize to tray on close
sq: Minimizoje në panel, kur mbyllet

en: Quit
sq: Dil

en: Browser command failed: %s
sq: Urdhri për shfletuesin dështoi: %s

en: Starting: "%s"
sq: Po niset: "%s"

note: unauthorized
en: Authorization Error
sq: Gabim Autorizimi

en: Cannot create cache directory "%s"!
sq: S’krijohet dot drejtoria fshehtinë "%s"!

note: translation hint: date format for today, reorder format codes as necessary
en: Today %l:%M %p
sq: Sot, më %l:%M %p

note: translation hint: date format for yesterday, reorder format codes as necessary
en: Yesterday %l:%M %p
sq: Dje, më %l:%M %p

en: "%s" is not a valid enclosure type config file!
sq: "%s" s’është kartelë e vlefshme formësimi lloji paketimesh!

en: You have not configured a download tool yet! Please do so in the 'Enclosures' tab in Tools/Preferences.
sq: Ende s’keni të formësuar mjet shkarkimesh! Ju lutemi, bëjeni këtë te skeda “Paketime”, te Mjete/Parapëlqime.

en: Command failed: 
    
    %s
    
     Please check whether the configured download tool is installed and working correctly! You can change it in the 'Download' tab in Tools/Preferences.
sq: Urdhri dështoi: 
    
    %s
    
     Ju lutemi, shihni nëse ka të instaluar dhe funksionon në rregull ndonjë mjet të formësuar shkarkimesh! Mund ta ndryshoni te skeda “Shkarkime” te Mjete/Parapëlqime.

en: Error renaming %s to %s: %s
sq: Gabim në riemërtimin e %s si %s: %s

en: XML error while reading OPML file! Could not import "%s"!
sq: Gabim XML ndërsa lexohej kartelë OPML! S’u importua dot "%s"!

en: Empty document! OPML document "%s" should not be empty when importing.
sq: Dokument i zbrazët! Dokumenti OPML "%s" s’duhet të jetë i zbrazët, kur importohet.

en: "%s" is not a valid OPML document! Liferea cannot import this file!
sq: "%s" s’është dokument OPML i vlefshëm! Liferea s’e importon dot këtë kartelë!

en: Imported feed list
sq: Listë e importuar prurjesh

en: Import Feed List
sq: Importo Listë Prurjesh

en: Import
sq: Importo

en: OPML Files
sq: Kartela OPML

en: Error while exporting feed list!
sq: Gabim gjatë eksportimit të listës së prurjeve!

en: Feed List exported!
sq: Lista e Prurjeve u eksportua!

en: Export Feed List
sq: Eksporto Listë Prurjesh

en: Export
sq: Eksporto

en: Empty document!
sq: Dokument i zbrazët!

en: Invalid XML!
sq: XML e Pavlefshme!

en: New Subscription
sq: Pajtim i Ri

en: Login failed!
sq: Hyrja dështoi!

en: Could not parse JSON returned by Google Reader API!
sq: S’përtypi dot JSON-in e kthyer nga Google Reader API!

en: No feed list source types found!
sq: S’u gjetën lloje burimi listash prurjesh!

en: Source Type
sq: Lloj Burimi

en: Login for '%s' has not yet completed! Please wait until login is done.
sq: Hyrja për '%s' s’është plotësuar ende! Ju lutemi, prisni deri sa të bëhet hyrja.

note: FIXME: something is not perfect, because if you immediately remove the subscription tree afterwards there is a double free
en: The '%s' subscription was successfully converted to local feeds!
sq: Pajtimi '%s' u shndërrua me sukses në prurje vendore!

en: Choose OPML File
sq: Zgjidhni Kartelë OPML

en: _Open
sq: _Hape

en: New OPML Subscription
sq: Pajtim i Ri OPML

en: Could not parse JSON returned by Reedah API!
sq: S’përtypi dot JSON-in e kthyer nga API Reedah!

en: TinyTinyRSS HTTP API not reachable!
sq: S’kapet dot API HTTP e TinyTinyRSS-së!

en: TinyTinyRSS subscribing to feed failed! Check if you really passed a feed URL!
sq: Pajtimi te prurja me TinyTinyRSS-në dështoi! Shihni nëse i dhatë vërtet URL prurjeje!

en: TinyTinyRSS unsubscribing feed failed!
sq: Shpajtimi nga prurja TinyTinyRSS!

en: This TinyTinyRSS version does not support removing feeds. Upgrade to version %s or later!
sq: Ky version i TinyTinyRSS-së nuk e mbulon heqjen e prurjeve. Përmirësojeni me versionin %s ose të mëvonshëm!

en: Could not parse JSON returned by TinyTinyRSS API!
sq: S’u përtyp dot JSON-i i kthyer nga API i TinyTinyRSS-së!

note: if we don't find a feed with unread items do nothing
en: There are no unread items
sq: S’ka zëra të palexuar

en: Start Liferea with its main window in STATE. STATE may be `shown' or `hidden'
sq: Nise Liferea-n me dritaren e tij kryesore në GJENDJEN. GJENDJA mund të jetë `e shfaqur', ose `e fshehur'

en: STATE
sq: GJENDJE

en: Show version information and exit
sq: Shfaq të dhëna versioni dhe dil

en: Add a new subscription
sq: Shtoni pajtim të ri

en: Start with all plugins disabled
sq: Nisu me krejt shtojcat të çaktivizuara

en: Print debugging messages of all types
sq: Shtyp mesazhe diagnostikimi të krejt llojeve

en: Print debugging messages for the cache handling
sq: Shtyp mesazhe diagnostikimi gjatë trajtimit të fshehtinës

en: Print debugging messages for the configuration handling
sq: Shtyp mesazhe diagnostikimi gjatë trajtimit të formësimit

en: Print debugging messages of the database handling
sq: Shtyp mesazhe diagnostikimi gjatë trajtimit të bazës së të dhënave

en: Print debugging messages of all GUI functions
sq: Shtyp mesazhe diagnostikimi të krejt funksioneve GUI

en: Enables HTML rendering debugging. Each time Liferea renders HTML output it will also dump the generated HTML into ~/.cache/liferea/output.html
sq: Aktivizon diagnostikim vizatimi HTML. Sa herë që Liferea vizaton HTML, do ta hedhë HTML-në e krijuar edhe te ~/.cache/liferea/output.html

en: Print debugging messages of all network activity
sq: Shtyp mesazhe diagnostikimi për krejt veprimtarinë në rrjet

en: Print debugging messages of all parsing functions
sq: Shtyp mesazhe diagnostikimi për krejt funksionet e përtypjes

en: Print debugging messages of the feed update processing
sq: Shtyp mesazhe diagnostikimi për procesin e përditësimit të prurjes

en: Print debugging messages of the search folder matching
sq: Shtyp mesazhe diagnostikimi gjatë kërkimit të përputhjeve te dosje kërkimesh

en: Print debugging messages for the given topic
sq: Shtyp mesazhe diagnostikimi për temën e treguar

note: Some libsoup transport errors
en: The update request was cancelled
sq: Kërkesa për përditësim u anulua

note: http 3xx redirection
en: The resource moved permanently to a new location
sq: Burimi kaloi përgjithmonë në një vend të ri

note: http 4xx client error
en: You are unauthorized to download this feed. Please update your username and password in the feed properties dialog box
sq: Jeni i paautorizuar të shkarkoni këtë prurje. Ju lutemi, përditësoni emrin tuaj të përdoruesit dhe fjalëkalimin që nga kuadrati i dialogut të vetive të prurjes

en: Payment required
sq: Lypset pagesë

en: You're not allowed to access this resource
sq: S’keni leje të hyni në këtë burim

en: Resource Not Found
sq: S’u Gjet Burim

en: Method Not Allowed
sq: Metodë e Palejuar

en: Not Acceptable
sq: I papranueshëm

en: Proxy authentication required
sq: Lypset mirëfilltësim ndërmjetësi

en: Request timed out
sq: Kërkesës i mbaroi koha

en: The webserver indicates this feed is discontinued. It's no longer available. Liferea won't update it anymore but you can still access the cached headlines.
sq: Shërbyesi thotë se kjo prurje është ndërprerë. S’mund të kihet më. Liferea s’do ta përditësojë më, por mundeni ende të hapni titujt e ruajtur në fshehtinë.

note: http 5xx server errors
en: Internal Server Error
sq: Gabim i Brendshëm Shërbyesi

en: Not Implemented
sq: E pasendërtuar

en: Bad Gateway
sq: Kanal i Gabuar

en: Service Unavailable
sq: Shërbim Jo i Passhëm

en: Gateway Timeout
sq: Mbarim Kohe Kanali

en: HTTP Version Not Supported
sq: Nuk Mbulohet Version HTTP

en: An unknown networking error happened!
sq: Ndodhi një gabim i panjohur rrjeti!

en: News Bin Properties
sq: Veti Koshi Lajmesh

en: Create News Bin
sq: Krijoni Kosh Lajmesh

en: Failed to create feed file: %s
sq: S’u arrit të krijohej kartelë prurjeje: %s

en: Feed file exported from Liferea
sq: Kartelë prurjesh eksportuar nga Liferea

en: Error while saving feed file
sq: Gabim teksa ruhej kartelë prurjesh

en: Website
sq: Sajt

note: in-memory check function	feedlist.opml rule id         		  rule menu label       	positive menu option    negative menu option    has param ================================================================================================================================================================
en: Item
sq: Zë

en: does contain
sq: përmban

en: does not contain
sq: s’përmban

en: Item title
sq: Titull zëri

en: Item body
sq: Lënda e zërit

en: Item author
sq: Autor zëri

en: Read status
sq: Gjendje leximi

en: is unread
sq: është i palexuar

en: is read
sq: është lexuar

en: Flag status
sq: Gjendje shenje

en: is flagged
sq: është me shenjë

en: is unflagged
sq: është pa shenjë

en: Enclosure
sq: Paketim

en: included
sq: e përfshirë

en: not included
sq: e papërfshirë

en: Category
sq: Kategori

en: is set
sq: është ujdisur

en: is not set
sq: s’është ujdisur

en: Feed title
sq: Titull prurjeje

en: Feed source
sq: Burim prurjesh

en: Parent folder title
sq: Titull dosjeje mëmë

en: Subscription "%s" is already being updated!
sq: Pajtimi "%s" po përditësohet!

en: The subscription "%s" was discontinued. Liferea won't update it anymore!
sq: Pajtimi "%s" është ndërprerë. Liferea s’do ta përditësojë më!

en: The URL of "%s" has changed permanently and was updated
sq: URL-ja e "%s" ndryshoi përfundimisht dhe është përditësuar

en: "%s" has not changed since last update
sq: "%s" s’ka ndryshuar që prej përditësimit të fundit

en: "%s" is discontinued. Liferea won't updated it anymore!
sq: "%s" është ndërprerë. Liferea s’do ta përditësojë më!

en: Updating (%d / %d) ...
sq: Po përditësohet (%d / %d) …

en: Updating '%s'...
sq: Po përditësohet '%s'…

en: Enter the username and password for "%s" (%s):
sq: Jepni emër përdoruesi dhe fjalëkalim për "%s" (%s):

en: Unknown source
sq: Burim i panjohur

en: Untitled
sq: Pa titull

en: Liferea is in offline mode. No update possible.
sq: Liferea është nën mënyrën jo në linjë. Përditësimi është i pamundur.

en: all feeds
sq: krejt prurjet

en: Mark %s as read ?
sq: T’i vihet shenjë %s si e lexuar?

en: Are you sure you want to mark all items in %s as read ?
sq: Jeni i sigurt se doni t’u vihet shenjë si të lexuar krejt zërave te %s?

en: (Empty)
sq: (E zbrazët)

en: %s
    <i>Rebuilding</i>
sq: %s
    <i>Po rikrijohet</i>

en: Deleting entry
sq: Po fshihet zëri

en: Are you sure that you want to delete "%s" and its contents?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet "%s" dhe lënda e saj?

en: Are you sure that you want to delete "%s"?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet "%s"?

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: _Delete
sq: _Fshije

en: Deletion Confirmation
sq: Ripohim Fshirjeje

en: Are you sure that you want to add a new subscription with URL "%s"? Another subscription with the same URL already exists ("%s").
sq: Jeni i sigurt se doni të shtoni një pajtim të ri me URL "%s"? Ka tashmë një pajtim tjetër me të njëjtën URL ("%s").

en: _Add
sq: _Shtoni

en: Adding Duplicate Subscription Confirmation
sq: Ripohim Shtimi Pajtimi të Përsëdytur

en: Couldn't find pixmap file: %s
sq: S’u gjet dot kartelë pixmap: %s

en: This item has no link specified!
sq: Këtij zëri s’i është caktuar lidhje!

en: *** No title ***
sq: *** Pa titull ***

en:  <span background='red' color='black'> important </span>
sq:  <span background='red' color='black'> i rëndësishëm </span>

en: Headline
sq: Titull

en: Date
sq: Datë

en: You must select a feed to delete its items!
sq: Duhet përzgjedhur një prurje, që të mund të fshihen zërat e saj!

en: No item has been selected
sq: S’është përzgjedhur zë

en: Content download failed! Try disabling reader mode.
sq: Shkarkimi i lëndës dështoi! Provoni të çaktivizoni mënyrën Lexues.

en: Content extraction failed! Try disabling reader mode.
sq: Përftimi i lëndës dështoi! Provoni të çaktivizoni mënyrën Lexues.

en:  (%d new) |  (%d new)
sq[0]:  (%d e re)
sq[1]:  (%d të reja)

en: %d unread%s | %d unread%s
sq[0]: %d i palexuar%s
sq[1]: %d të palexuar%s

en: Help Topics
sq: Zëra Ndihme

en: Quick Reference
sq: Referencë e Shpejtë

en: Email command failed: %s
sq: Urdhri për email dështoi: %s

en: Open In _Tab
sq: Hape Në _Skedë

en: _Open In Browser
sq: _Hape Në Shfletues

en: Open In _External Browser
sq: Hape në Shfletues të J_ashtëm

en: Email The Author
sq: Dërgojini Email Autorit

en: Copy to News Bin
sq: Kopjoje te Kosh Lajmesh

en: _Bookmark at %s
sq: _Faqeruaje te %s

en: Copy Item _Location
sq: Kopjo _Vendndodhje Zëri

en: Toggle _Read Status
sq: Këmbe Gjendje _Leximi

en: Toggle Item _Flag
sq: Këmbe _Shenjë Zëri

en: R_emove Item
sq: _Hiqe Zërin

en: Save items to file
sq: Ruaji zërat në kartelë

en: _Save
sq: _Ruaje

en: RSS 2.0 files
sq: Kartela RSS 2.0

en: All files
sq: Krejt kartelat

en: _Update
sq: _Përditësoje

en: _Update Folder
sq: _Përditësoje Dosjen

en: New _Subscription...
sq: Pajtim i _Ri…

en: New _Folder...
sq: _Dosje e Re…

en: New S_earch Folder...
sq: _Dosje e Re Kërkimesh…

en: New S_ource...
sq: _Burim i Ri…

en: New _News Bin...
sq: Kosh i Ri _Lajmesh…

en: _New
sq: I _ri

en: Sort Feeds
sq: Renditi Prurjet

en: _Mark All As Read
sq: _Vëru Shenjë Krejt Si të Lexuara

en: _Export Items To File
sq: _Eksportoji Zërat Te Kartelë

en: _Rebuild
sq: _Rikrijoje

en: _Properties
sq: _Veti

en: Convert To Local Subscriptions...
sq: Shndërrojini Në Pajtime Vendore…

en: GNOME default
sq: Parazgjedhje GNOME

en: Text below icons
sq: Tekst nën ikonat

en: Text beside icons
sq: Tekst në krah të ikonave

en: Icons only
sq: Vetëm ikona

en: Text only
sq: Vetëm tekst

en: minutes
sq: minuta

en: hours
sq: orë

en: days
sq: ditë

en: Space
sq: Hapësirë

en: <Ctrl> Space
sq: <Ctrl> Tasti Space

en: <Alt> Space
sq: <Alt> Tasti Space

en: Normal View
sq: Parje Normale

en: Wide View
sq: Parje Së Gjeri

en: Automatic
sq: Automatike

en: Default Browser
sq: Shfletuesi Parazgjedhje

en: Manual
sq: Dorazi

en: Type
sq: Lloj

en: Remove
sq: Hiqe

en: Saved Search
sq: Kërkim i Ruajtur

en: Choose File
sq: Zgjidhni Kartelë

en: The provider of this feed suggests an update interval of %d minute. | The provider of this feed suggests an update interval of %d minutes.
sq[0]: Furnizuesi i kësaj prurjeje këshillon një interval përditësimi prej %d minute.
sq[1]: Furnizuesi i kësaj prurjeje këshillon një interval përditësimi prej %d minutash.

en: This feed specifies no default update interval.
sq: Kjo prurje s’ka të përcaktuar interval parazgjedhje përditësimi.

en: All Files
sq: Krejt Kartelat

en: Error opening temp file %s to use for filtering!
sq: Gabim në hapjen e kartelës së përkohshme %s për ta përdorur për filtrim!

en: %s exited with status %d
sq: %s përfundoi me gjendje %d

en: Error: Could not open pipe "%s"
sq: Gabim: S’u hap dot kanali "%s"

en: Error: Could not write temporary file!
sq: Gabim: S’u shkrua dot kartelë e përkohshme!

note: FIXME: maybe setting request->returncode would be better
en: Error: Could not open file "%s"
sq: Gabim: S’u hap dot kartela "%s"

en: Error: There is no file "%s"
sq: Gabim: S’ka kartelë "%s"

en: New Search Folder
sq: Dosje e Re Kërkimi

en: Open Link In _Tab
sq: Hape Lidhjen Në _Skedë

en: Open Link In Browser
sq: Hape Lidhjen Në Shfletues

en: Open Link In External Browser
sq: Hape Lidhjen Në Shfletues të Jashtëm

en: _Bookmark Link at %s
sq: _Faqeruaje Lidhjen te %s

en: _Copy Link Location
sq: _Kopjo Vendndodhje Lidhjeje

en: _View Image
sq: _Shihni Figurën

en: _Copy Image Location
sq: _Kopjo Vendndodhje Figure

en: S_ave Link As
sq: _Ruaje Lidhjen Si

en: S_ave Image As
sq: _Ruaje Figurën Si

en: _Subscribe...
sq: _Pajtohuni…

en: _Copy
sq: _Kopjoje

en: _Increase Text Size
sq: _Rrit Madhësi Teksti

en: _Decrease Text Size
sq: _Zvogëlo Madhësi Teksti

en: _Reader Mode
sq: Mënyra _Lexues

en: [There were more errors. Output was truncated!]
sq: [Pati edhe gabime të tjera. Përgjigja u cungua!]

en: XML Parser: Could not parse document:
sq: Përtypësi XML: S’u përtyp dot dokumenti:

en: About
sq: Mbi

en: Liferea is a news aggregator for GTK+
sq: Liferea është një grumbullues lajmesh për GTK+

en: Liferea Homepage
sq: Faqja Hyrëse e Liferea-s

en: Authentication
sq: Mirëfilltësim

en: Enter the username and password for "%s" (%s)
sq: Jepni emër përdoruesi dhe fjalëkalim për "%s" (%s):

en: User_name:
sq: _Emër përdoruesi:

en: _Password:
sq: _Fjalëkalim:

en: Add Google Reader API Account
sq: Shtoni Llogari Google Reader API

en: Please enter the details of the new Google Reader API compatible subscription.
sq: Ju lutemi, jepni hollësitë e pajtimit të ri të pajtueshëm për Google Reader API.

en: _Password
sq: _Fjalëkalim

en: _Username (Email)
sq: _Emër përdoruesi (Email)

en: _Server
sq: _Shërbyes

en: _Name
sq: _Emër

en: _Subscriptions
sq: _Pajtime

en: Update _All
sq: Përditësoji _Krejt

en: Mark All As _Read
sq: Vëru Shenjë Krejt Si të _Lexuara

en: _New Subscription...
sq: Pajtim i _Ri…

en: New _Source...
sq: _Burim i Ri…

en: _Import Feed List...
sq: _Importo Listë Prurjesh…

en: _Export Feed List...
sq: _Eksporto Listë Prurjesh…

en: _Quit
sq: _Dil

en: _Feed
sq: _Prurje

en: Remove _All Items
sq: Hiqi _Krejt Zërat

en: _Remove
sq: _Hiqe

en: _Item
sq: _Zë

en: R_emove
sq: _Hiqe

en: _View
sq: _Parje

en: _Fullscreen
sq: _Sa Krejt Ekrani

en: Zoom _In
sq: Z_madhoje

en: Zoom _Out
sq: Z_vogëloje

en: _Normal size
sq: Madhësi _normale

en: _Reduced Feed List
sq: Listë Prurjesh e _Mpakur

en: _Tools
sq: _Mjete

en: _Update Monitor
sq: Mbikëqyrës _Përditësimesh

en: _Preferences
sq: _Parapëlqime

en: S_earch
sq: _Kërko

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Contents
sq: _Lëndë

en: _Quick Reference
sq: _Referencë e Shpejtë

en: _FAQ
sq: _PBR

en: _About
sq: _Mbi

en: Adds a subscription to the feed list.
sq: Shton te lista e prurjeve një pajtim.

en: Marks all items of the selected feed list node / in the item list as read.
sq: Vëru shenjë si të lexuar krejt zërave të nyjës së përzgjedhur te lista e prurjeve / te pjesa e listës.

en: Updates all subscriptions.
sq: Përditëso krejt pajtimet.

en: Show the search dialog.
sq: Shfaq dialogun e kërkimeve.

en: page 1
sq: faqe 1

en: page 2
sq: faqe 2

en: Headlines
sq: Tituj

en: Mark all as read ?
sq: T’u vihet shenjë të tërave si të lexuara?

en: Mark all as read
sq: Vëru shenjë të tëra si të lexuara

en: Do not ask again
sq: Mos pyet sërish

en: New Folder
sq: Dosje e Re

en: _Folder name:
sq: _Emër dosjeje:

en: _News Bin Name:
sq: _Emër Koshi Lajmesh:

en: _Always show in Reduced Feed List
sq: Shfaqe _përherë bë Listë Prurjesh të Mpakur

en: Feed Source
sq: Burim Prurjeje

en: Source Type:
sq: Lloj Burimi:

en: _Command
sq: _Urdhër

en: _Local File
sq: _Kartelë Vendore

en: Select File...
sq: Përzgjidhni Kartelë…

en: _Source:
sq: _Burim:

en: Download / Postprocessing
sq: Shkarkim / Paspërpunim

en: _Don't use proxy for download
sq: _Mos përdor ndërmjetës për shkarkime

en: Use conversion _filter
sq: Përdor _filtër shndërrimi

en: Liferea can use external filter plugins in order to access feeds and directories in non-supported formats.  See the documentation for more information.
sq: Liferea mund të përdorë shtojca filtrimi të jashtme që të mund të hyjë në prurje dhe drejtori në formate të pambuluar.  Për më tepër hollësi, shihni dokumentimin.

en: Convert _using:
sq: Shndërroje _duke përdorur:

en: Source Selection
sq: Përzgjedhje Burimi

en: _Select the source type you want to add...
sq: _Përzgjidhni llojin e burimit që doni të shtohet…

en: Add OPML/Planet
sq: Shtoni OPML/Planet

en: Please specify a local file or an URL pointing to a valid OPML feed list.
sq: Ju lutemi, tregoni një kartelë vendore, ose një URL, që shpie te një listë OPML prurjesh e vlefshme.

en: _Location
sq: _Vendndodhje

en: _Select File
sq: _Përzgjidhni Kartelë

en: Liferea Preferences
sq: Parapëlqime për Liferea-n

en: Feed Cache Handling
sq: Trajtim Fshehtine Prurjesh

en: Default _number of items per feed to save:
sq: _Numër parazgjedhje zërash për t’u ruajtur për prurje:

en: Feed Update Settings
sq: Rregullime Përditësimi Prurjesh

note: Feed update interval hint in preference dialog.
en: Note: <i>Please remember to set a reasonable refresh time. Usually it is a waste of bandwidth to poll feeds more often than each hour.</i>
sq: Shënim: <i>Ju lutemi, kujtohuni të caktoni një kohë të arsyeshme rifreskimi. Zakonisht, vjelja e prurjeve më shpesh se një herë në çdo orë, është shpërdorim trafiku.</i>

en: _Update all subscriptions at startup.
sq: _Përditësoji krejt pajtimet gjatë nisjes.

en: Default Feed Refresh _Interval:
sq: _Interval Parazgjedhje Rifreskimi Prurjeje:

en: Feeds
sq: Prurje

en: Folder Display Settings
sq: Rregullime Paraqitjeje Dosjesh

en: _Show the items of all child feeds when a folder is selected.
sq: _Kur përzgjidhet një dosje, shfaq zërat e tërë prurjeve pjella.

en: _Hide read items.
sq: _Fshihi zërat e lexuar.

en: Feed Icons (Favicons)
sq: Ikona Prurjesh (Favikona)

en: _Update all favicons now
sq: _Përditësoji tërë favikonat tani

en: Folders
sq: Dosje

en: Reading Headlines
sq: Po lexohen Titujt

en: _Skim through articles with:
sq: Shihi artikujt për_ciptas me:

en: _Default View Mode:
sq: Mënyra _Parazgjedhje për Parje:

en: _Defer removing read items from folders and search folders.
sq: _Shtyje për më vonë heqjen prej dosjesh dhe dosjesh kërkimi e zërave të lexuar.

en: Ask for confirmation when marking all items as read.
sq: Kërko ripohim, kur u vihet shenjë si të lexuara krejt zërave.

en: Web Integration
sq: Integrim Web

en: _Post Bookmarks to
sq: _Postoji Faqerojtësit te

en: Internal Browser Settings
sq: Rregullime Shfletuesi të Brendshëm

en: Open links in Liferea's _window.
sq: Lidhjet hapi në dritaren e Liferea-s.

en: _Never run external Javascript.
sq: Mos xhiro _kurrë Javascript të jashtëm.

en: _Enable browser plugins.
sq: _Aktivizoni shtojca shfletuesi.

en: External Browser Settings
sq: Rregullime Shfletuesi të Jashtëm

en: _Browser:
sq: _Shfletues:

en: _Manual:
sq: _Dorazi:

en: <small>(%s for URL)</small>
sq: <small>(%s për URL)</small>

en: Browser
sq: Shfletues

en: Toolbar Settings
sq: Rregullime Paneli

en: _Hide toolbar.
sq: _Fshihe panelin.

en: Toolbar _button labels:
sq: _Etiketa butonash paneli:

en: HTTP Proxy Server
sq: Shërbyes HTTP Ndërmjetës

en: _Auto Detect (GNOME or environment)
sq: _Vetëzbuloje (GNOME ose mjedis)

en: _No Proxy
sq: _Pa Ndërmjetës

en: _Manual Setting:
sq: _Rregullim Dorazi:

en: Proxy _Host:
sq: _Strehë Ndërmjetësi:

en: Proxy _Port:
sq: _Portë Ndërmjetësi:

en: Use Proxy Au_thentication
sq: Përdor _Mirëfilltësim Përmes Ndërmjetësi

en: Proxy _Username:
sq: _Emër Përdoruesi Ndërmjetësi:

en: Proxy Pass_word:
sq: _Fjalëkalim Ndërmjetësi:

en: Your version of WebKitGTK+ is older than 2.15.3. It doesn't support per application proxy settings. The system's default proxy settings will be used.
sq: Versioni juaj i WebKitGTK+ është më i vjetër se 2.15.3. Nuk mbulon rregullime ndërmjetësi më vete për çdo aplikacion. Do të përdoren rregullimet parazgjedhje të sistemit për ndërmjetës.

en: Proxy
sq: Ndërmjetës

en: Privacy Settings
sq: Rregullime Privatësie

en: _Intelligent Tracking Prevention.
sq: Parandalim i _Mençur Gjurmimi.

en: This enables the WebKit feature described <a href="https://webkit.org/tracking-prevention/">here</a>.
sq: Kjo aktivizon veçorinë WebKit të përshkruar <a href="https://webkit.org/tracking-prevention/">këtu</a>.

en: Intelligent tracking prevention is only available with WebKitGtk+ 2.30 or higher.
sq: Parandalimi i mençur i gjurmimit mund të kihet vetëm nën WebKitGtk+ 2.30 ose më sipër.

en: Use _Reader mode.
sq: Përdor mënyrën _Lexues.

en: This enables <a href="https://github.com/mozilla/readability">stripping</a> all non-content elements (like scripts, fonts, tracking)
sq: Kjo aktivizon <a href="https://github.com/mozilla/readability">heqjen</a> e krejt elementeve që s’janë lëndë (bie fjala, programthe, shkronja, gjurmim)

en: Privacy
sq: Privatësi

en: _Download using
sq: _Shkarkoje duke përdorur

en: custom-command %s
sq: urdhër-vetjak

en: Download
sq: Shkarkoje

en: Subscription Properties
sq: Veti Pajtimi

en: Feed _Name
sq: _Emër Prurjeje

en: Update _Interval
sq: _Interval Përditësimi

en: _Use global default update interval.
sq: _Përdor interval parazgjedhje të përgjithshëm përditësimesh.

en: _Feed specific update interval of
sq: _Interval i caktuar përditësimi prurjeje i

en: _Don't update this feed automatically.
sq: _Mos e përditëso këtë prurje vetvetiu.

en: This feed provider suggests an update interval of %d minutes.
sq: Ky furnizues prurjesh këshillon një interval përditësimi prej %d minutash.

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Liferea can use external filter scripts in order to access feeds and directories in non-supported formats.
sq: Liferea mund të përdorë shtojca filtrimi të jashtme për të mundur të hyjë në prurje dhe drejtori me formate jo të mbuluar.

en: Source
sq: Burim

en: The cache setting controls if the contents of feeds are saved when Liferea exits. Marked items are always saved to the cache.
sq: Rregullimet për fshehtinën kontrollojnë nëse ruhet lënda e prurjeve kur mbyllet Liferea. Zërat me shenjë ruhen përherë në fshehtinë.

en: _Default cache settings
sq: Rregullime _parazgjedhje për fshehtinë

en: Di_sable cache
sq: _Çaktivizo fshehtinën

en: _Unlimited cache
sq: _Fshehtinë e pakufizuar

en: _Number of items to save:
sq: _Numër zërash për t’u ruajtur:

en: Archive
sq: Arkiv

en: Use HTTP _authentication
sq: Përdor _mirëfilltësim HTTP

en: _Automatically download all enclosures of this feed.
sq: Shkarko _vetvetiu tërë paketimet e kësaj prurjeje.

en: Auto-_load item link in configured browser when selecting articles.
sq: Kur përzgjidhen artikuj, _vetëngarko lidhje zëri te shfletuesi i formësuar për këtë.

en: Ignore _comment feeds for this subscription.
sq: Shpërfilli prurjet e _komenteve për këtë pajtim.

en: _Mark downloaded items as read.
sq: Zërave të shkarkuar _vëru shenjë si të lexuar.

en: Extract full content from HTML5 and Google AMP
sq: Përfto krejt lëndën prej HTML5 dhe Google AMP

en: Add Reedah Account
sq: Shtoni Llogari Reedah

en: Please enter your Reedah account settings.
sq: Ju lutemi, jepni të dhënat e llogarisë suaj Reedah.

en: Rename
sq: Riemërtoje

en: _New Name:
sq: _Emër e Ri:

en: Search Folder Properties
sq: Veti Dosjeje Kërkimesh

en: Search _Name:
sq: _Emër Kërkimi:

en: Search Rules
sq: Rregulla Kërkimi

en: Rules
sq: Rregulla

en: All rules for this search folder
sq: Krejt rregullat për këtë dosje kërkimesh

en: Rule Matching
sq: Përputhje Me Rregull

en: A_ny Rule Matches
sq: Përputhje Me _Çfarëdo Rregulli

en: _All Rules Must Match
sq: Përputhje Me _Krejt Rregullat

en: Hide read items
sq: Fshihi zërat e lexuar

en: Advanced Search
sq: Kërkim i Thelluar

en: _Search Folder...
sq: _Dosje Kërkimesh…

en: Find Items that meet the following criteria
sq: Gjej Zëra që pajtohen me kushtin vijues

en: Search All Feeds
sq: Kërkoni Në Tërë Prurjet

en: _Advanced...
sq: Të _mëtejshme…

en: Starts searching for the specified text in all feeds. The search result will appear in the item list.
sq: Fillon të kërkojë nëpër tërë prurjet për tekstin e dhënë. Përfundimi i kërkimit do të shfaqet te lista e zërave.

en: _Search for:
sq: _Kërko për:

en: Enter a search string Liferea should find either in a items title or in its content.
sq: Jepni varg kërkimi të cilin Liferea do të duhej ta gjente te titulli ose lënda e një zëri.

en: Advanced...
sq: Të mëtejshme…

en: Feed _Source
sq: _Burim Prurjeje

en: Enter a website location to use feed autodiscovery or in case you know it the exact feed location.
sq: Jepni vendin e sajtit, për të përdorur vetëzbulimin ose, në rast se e dini, vendin e saktë të prurjes.

en: Add TheOldReader Account
sq: Shtoni Llogari TheOldReader

en: Please enter your TheOldReader account settings.
sq: Ju lutemi, jepni të dhënat e llogarisë suaj TheOldReader.

en: Add Tiny Tiny RSS Account
sq: Shtoni Llogari Tiny Tiny RSS

en: Please enter your TinyTinyRSS account settings.
sq: Ju lutemi, jepni të dhënat e llogarisë suaj TinyTinyRSS.

en: _Server URL
sq: URL _Shërbyesi

en: _Username
sq: _Emër përdoruesi

en: Update Monitor
sq: Mbikëqyrës Përditësimesh

en: Stop All
sq: Ndali Krejt

en: _Pending Requests
sq: Kërkesa Në _Pritje të Shqyrtimit

en: _Downloading Now
sq: Po shk_arkohet Tani

en: Feed:
sq: Prurje:

en: Source:
sq: Burim:

en: Publisher
sq: Botues

en: Copyright
sq: Të drejta kopjimi

en: There was a problem when fetching this subscription!
sq: Pati një problem gjatë sjelljes së këtij pajtimi!

en: 1. Authentication
sq: 1. Mirëfilltësim

en: 2. Download
sq: 2. Shkarkim

en: 3. Feed Discovery
sq: 3. Zbulim Prurjesh

en: 4. Parsing
sq: 4. Përtypje

en: Details:
sq: Hollësi:

en: Authentication failed. Please check the credentials and try again!
sq: Mirëfilltësimi dështoi. Ju lutemi, kontrolloni kredencialet dhe riprovoni!

en: There was an error when downloading the feed source:
sq: Pati një gabim teksa shkarkohej burimi i prurjes:

en: There was an error when running the feed filter command:
sq: Pati një gabim teksa xhirohej urdhri për filtrim prurjeje:

en: The source does not point directly to a feed or a webpage with a link to a feed!
sq: Burimi nuk shpie drejt e te një prurje ose faqe web me një lidhje për te një prurje!

en: Sorry, the feed could not be parsed!
sq: Na ndjeni, prurja s’u përtyp dot!

en: You may want to contact the author/webmaster of the feed about this!
sq: Lidhur me këtë, mund të kontaktoni autorin ose kujdestarin e sajtit të prurjes!

en: Folder:
sq: Dosje:

en: children with
sq: pjella me

en: unread headlines
sq: tituj të palexuar

en: Feed
sq: Prurje

en: Filed under
sq: Skeduar te

en: Author
sq: Autor

en: Shared by
sq: Ndarë me të tjerët nga

en: Via
sq: Përmes

en: Related
sq: Të afërta

en: Also posted in
sq: Postuar edhe te

en: Creator
sq: Krijues

en: Coordinates
sq: Koordinata

en: Map
sq: Hartë

en: View count
sq: Numër parjesh

en: Rating
sq: Vlerësim

en: Comments
sq: Komente

en: Updating...
sq: Po përditësohet…

en: Section
sq: Ndarje

en: Department
sq: Degë

en: News Bin:
sq: Kosh Lajmesh:

en: Add items to this news bin by selecting "Copy to News Bin" from the item list context menu.
sq: Shtoni te ky kosh lajmesh zëra duke përzgjedhur “Kopjoje te Kosh Lajmesh” prej menuje konteksti liste zërash.

en: Search Folder:
sq: Dosje Kërkimesh:
