liferea 1.2.20 - en to pl translation catalogue (205 entries)

en: Feed Reader
pl: Hartač RSS

en: Liferea Feed Reader
pl: Hartač RSS Liferea

en: _Next Unread Item
pl: _Nastupny niečytany element

en: Search All Feeds...
pl: Šukaj va ŭsich kanałach...

en: Advanced
pl: Admysłovaje

en: Browser command failed: %s
pl: Pamyłka zahadu hartača: %s

en: Starting: "%s"
pl: Startujecca: "%s"

note: unauthorized
en: Authorization Error
pl: Pamyłka aŭtaryzacyi

en: Cannot create cache directory "%s"!
pl: Niemahčyma stvaryć kataloh padručnaj pamiaci "%s"!

note: translation hint: date format for today, reorder format codes as necessary
en: Today %l:%M %p
pl: Siońnia %l:%M %p

note: translation hint: date format for yesterday, reorder format codes as necessary
en: Yesterday %l:%M %p
pl: Učora %l:%M %p

en: Empty document! OPML document "%s" should not be empty when importing.
pl: Pusty dakument! Dakument OPML "%s" nie pavinny być pustym pry impartavańni.

en: "%s" is not a valid OPML document! Liferea cannot import this file!
pl: "%s" nie źjaŭlajecca pravilnym dakumentam OPML! Liferea nia moža impartavać hety fajł!

en: Imported feed list
pl: Śpis impartavanych kanałaŭ

en: Import Feed List
pl: Impartuj śpis kanałaŭ

en: Import
pl: Impartuj

en: Error while exporting feed list!
pl: Pamyłka pry ekspartavańni śpisu kanałaŭ!

en: Feed List exported!
pl: Śpis kanałaŭ ekspartavany!

en: Export Feed List
pl: Ekspartuj śpis kanałaŭ

en: Export
pl: Ekspartuj

en: Empty document!
pl: Pusty dakument!

en: Invalid XML!
pl: Niapravilny XML!

en: Source Type
pl: Typ krynicy

en: New Subscription
pl: Novaja padpiska

en: Choose OPML File
pl: Abiary fajł OPML

en: New OPML Subscription
pl: Novaja padpiska OPML

en: Create News Bin
pl: Stvary koš navinaŭ

en: New Search Folder
pl: Novy kataloh pošuku

en: Resource Not Found
pl: Resurs nia znojdzieny

en: Method Not Allowed
pl: Metad nie dazvoleny

en: Not Acceptable
pl: Nie pryjmalna

note: in-memory check function	feedlist.opml rule id         		  rule menu label       	positive menu option    negative menu option    has param ================================================================================================================================================================
en: Item
pl: Element

en: does contain
pl: źmiaščaje

en: does not contain
pl: nie źmiaščaje

en: Item title
pl: Zahałovak elementu

en: Item body
pl: Cieła elementu

en: Read status
pl: Stan pračytanaści

en: is unread
pl: nie pračytany

en: is read
pl: pračytany

en: Flag status
pl: Stan ściahu

en: is flagged
pl: zaznačany

en: is unflagged
pl: nie zaznačany

en: included
pl: ułučany

en: not included
pl: nia ŭłučany

en: Feed title
pl: Zahałovak kanału

en: Subscription "%s" is already being updated!
pl: Padpiska "%s" užo była aktualizavanaja!

en: The subscription "%s" was discontinued. Liferea won't update it anymore!
pl: Padpiska "%s" skončyła pracu. Liferea bolš nia budzie jaje aktualizoŭvać!

en: The URL of "%s" has changed permanently and was updated
pl: Spasyłka na "%s" niadaŭna źmianiłasia i była aktualizavanaja

en: "%s" has not changed since last update
pl: "%s" nie źmianiŭsia ad apošniaj aktualizacyi

en: "%s" is discontinued. Liferea won't updated it anymore!
pl: "%s" skončyŭ pracu. Liferea bolš nia budzie aktualizoŭvać jaho!

en: Enter the username and password for "%s" (%s):
pl: Uviadzi nazvu karystalnika j parol dla "%s" (%s):

en: Unknown source
pl: Nieviadomaja krynica

en: Untitled
pl: Biaz nazvy

en: Liferea is in offline mode. No update possible.
pl: Liferea u adłučanym režymie. Aktualizacyja niemahčymaja.

en: Deleting entry
pl: Vydaleńnie elementu

en: Are you sure that you want to delete "%s" and its contents?
pl: Ty ŭpeŭnieny, što chočaš vydalić "%s" i jaho źmieściva?

en: Are you sure that you want to delete "%s"?
pl: Ty ŭpeŭnieny, što chočaš vydalić "%s"?

en: Deletion Confirmation
pl: Paćvierdžańnie vydaleńnia

en: Couldn't find pixmap file: %s
pl: Niemahčyma znajści fajł pikselnaj mapy: %s

en: This item has no link specified!
pl: Hety element nia maje akreślenaje spasyłki!

en: Headline
pl: Zahałovak

en: Date
pl: Data

en: You must select a feed to delete its items!
pl: Ty pavinny abrać kanał, dla jakoha vydalić elementy!

en: No item has been selected
pl: Elementy nie zaznačanyja

en:  (%d new) |  (%d new)
pl[0]:  (%d novy)
pl[1]:  (%d novyja)
pl[2]:  (%d novych)

en: %d unread%s | %d unread%s
pl[0]: %d niepračytany%s
pl[1]: %d niepračytanyja%s
pl[2]: %d niepračytanych%s

en: Help Topics
pl: Temy dapamohi

en: Quick Reference
pl: Chutki ahlad

en: FAQ
pl: Pytańni j adkazy

en: Toggle _Read Status
pl: Źmiani _stan pračytanaści

en: Toggle Item _Flag
pl: Źmiani ś_ciah elementu

en: _Update
pl: _Aktualizuj

en: New _Folder...
pl: Novy _kataloh...

en: New S_earch Folder...
pl: Novy kataloh _pošuku...

en: New _News Bin...
pl: Novy _koš navinaŭ...

en: GNOME default
pl: zmoŭčany dla GNOME'a

en: Text below icons
pl: Tekst pad ikonami

en: Text beside icons
pl: Tekst pa bakoch ikonaŭ

en: Icons only
pl: Tolki ikony

en: Text only
pl: Tolki tekst

en: minutes
pl: chvilin

en: hours
pl: hadzin

en: days
pl: dzion

en: Space
pl: Prabieł

en: <Ctrl> Space
pl: <Ctrl> Prabieł

en: <Alt> Space
pl: <Alt> Prabieł

en: Manual
pl: Admysłovy

en: Choose File
pl: Abiary fajł

en: The provider of this feed suggests an update interval of %d minute. | The provider of this feed suggests an update interval of %d minutes.
pl[0]: Vydaviec hetaha kanału raić intervał aktualizacyi ŭ %d chvilinu.
pl[1]: Vydaviec hetaha kanału raić intervał aktualizacyi ŭ %d chvilin.
pl[2]: Vydaviec hetaha kanału raić intervał aktualizacyi ŭ %d chvilin.

en: This feed specifies no default update interval.
pl: Dla hetaha kanału nie akreśleny zmoŭčany intervał aktualizacyi.

en: Error opening temp file %s to use for filtering!
pl: Pamyłka adčynieńnia časovaha fajłu %s dziela filtracyi!

en: %s exited with status %d
pl: %s vyjšaŭ sa statusam %d

en: Error: Could not open pipe "%s"
pl: Pamyłka: Niemahčyma adčynić trubu "%s"

note: FIXME: maybe setting request->returncode would be better
en: Error: Could not open file "%s"
pl: Pamyłka: Niemahčyma adčynić fajł "%s"

en: Error: There is no file "%s"
pl: Pamyłka: Fajł "%s" nie isnuje

en: _Increase Text Size
pl: Pa_vialič pamier tekstu

en: _Decrease Text Size
pl: Pa_mienš pamier tekstu

en: [There were more errors. Output was truncated!]
pl: [Byli jašče pamyłki. Vyjście abatnutaje!]

en: XML Parser: Could not parse document:
pl: Raźbiralnik XML: Niemahčyma razabrać dakument:

en: About
pl: Ab prahramie

en: Liferea is a news aggregator for GTK+
pl: Liferea - heta ahrehatar navinaŭ dziela GTK+

en: Authentication
pl: Aŭtaryzacyja

en: User_name:
pl: _Nazva karystalnika:

en: _Password:
pl: _Parol:

en: _Password
pl: _Parol

en: _Username (Email)
pl: _Nazva karystalnika (Email)

en: _Subscriptions
pl: _Padpiski

en: Update _All
pl: Aktualizuj _usie

en: Mark All As _Read
pl: Paznač usie jak _čytanyja

en: _New Subscription...
pl: _Novaja padpiska...

en: New _Source...
pl: Novaja _krynica...

en: _Import Feed List...
pl: _Impartuj śpis kanałaŭ...

en: _Export Feed List...
pl: _Ekspartuj śpis kanałaŭ...

en: _Quit
pl: _Vyjdzi

en: _Feed
pl: Kanał

en: Remove _All Items
pl: Vydal _usie elementy

en: _Remove
pl: _Vydal

en: _Item
pl: _Element

en: R_emove
pl: _Vydal

en: _View
pl: _Vyhlad

en: _Tools
pl: _Pryładździe

en: _Update Monitor
pl: _Manitor aktualizacyj

en: _Preferences
pl: _Nałady

en: _Help
pl: _Dapamoha

en: _Contents
pl: _Źmieściva

en: _Quick Reference
pl: _Chutki ahlad

en: _FAQ
pl: _Pytańni j adkazy

en: _About
pl: _Ab prahramie

en: Adds a subscription to the feed list.
pl: Dadaje padpisku ŭ śpis kanałaŭ.

en: Show the search dialog.
pl: Pakažy dyjalohavaje vakno pošuku.

en: Headlines
pl: Zahałoŭki

en: Mark all as read
pl: Zaznač usie jak pračytanyja

en: New Folder
pl: Novy kataloh

en: _Folder name:
pl: Nazva _katalohu:

en: _News Bin Name:
pl: _Nazva dla koša navinaŭ:

en: Source Type:
pl: Typ krynicy:

en: _URL
pl: _Spasyłka

en: _Command
pl: _Zahad

en: _Local File
pl: _Lakalny fajł

en: Select File...
pl: Abiary fajł...

en: _Source:
pl: _Krynica:

en: _Don't use proxy for download
pl: _Nie ŭžyvaj proxy dziela zahruzki

en: Use conversion _filter
pl: Užyj _filter kavertacyi

en: Liferea can use external filter plugins in order to access feeds and directories in non-supported formats.  See the documentation for more information.
pl: Liferea moža vykarystoŭvać vonkavyja filtry kanertacyi, kab mahčy čytać kanały j katalohi ŭ niepadtrymanym farmacie. Hladzi padrabiaźniejšyja źviestki ŭ dakumentacyi.

en: Convert _using:
pl: Kanvertuj _praz:

en: Source Selection
pl: Vybar krynicy

en: Add OPML/Planet
pl: Dadaj OPML/Planet

en: Please specify a local file or an URL pointing to a valid OPML feed list.
pl: Akreśl lakalny fajł albo spasyłku na pravilny śpis kanałaŭ u farmacie OPML.

en: _Location
pl: _Adras

en: _Select File
pl: _Abiary fajł

en: Liferea Preferences
pl: Pieravahi Liferea

en: Default _number of items per feed to save:
pl: Zmoŭčanaja _kolkaść elementaŭ na kanał dziela zapisu:

note: Feed update interval hint in preference dialog.
en: Note: <i>Please remember to set a reasonable refresh time. Usually it is a waste of bandwidth to poll feeds more often than each hour.</i>
pl: Uvaha: <i>Kali łaska, nie zabudźsia akreślić sensoŭny termin pamiž aktualizacyjami. Zvyčajna apytvańnie kanałaŭ čaściej za raz na hadzinu źjaŭlajecca marnavańniem trafiku.</i>

en: Default Feed Refresh _Interval:
pl: Zmoŭčany _intervał aktualizacyi kanału:

en: Feeds
pl: Kanały

en: _Show the items of all child feeds when a folder is selected.
pl: _Pakazvaj elementy dla ŭsich padkanałaŭ pry zaznačeńni katalohu.

en: _Hide read items.
pl: _Schavaj pračytanyja elementy.

en: _Update all favicons now
pl: _Aktualizuj zaraz usie ikony kanałaŭ

en: Folders
pl: Katalohi

en: _Skim through articles with:
pl: _Pierachodź pa artykułach z:

en: _Post Bookmarks to
pl: Ź_miaści zakładki na

en: Open links in Liferea's _window.
pl: Adčyniaj spasyłki ŭ _vaknie Liferea.

en: _Browser:
pl: _Hartač:

en: Browser
pl: Hartač

en: Toolbar _button labels:
pl: _Etykiety knopak z paneli pryładździa:

en: _Auto Detect (GNOME or environment)
pl: _Aŭtamatyčna vyznač (GNOME albo asiarodździe)

en: _No Proxy
pl: _Biaz proxy

en: _Manual Setting:
pl: _Admysłovaje akreśleńnie:

en: Proxy _Host:
pl: _Host proxy:

en: Proxy _Port:
pl: _Port proxy:

en: Use Proxy Au_thentication
pl: Užyj _aŭtaryzacyju proxy

en: Proxy _Username:
pl: _Nazva karystalnika proxy:

en: Proxy Pass_word:
pl: Pa_rol proxy:

en: Subscription Properties
pl: Ułaścivaści padpiski

en: _Use global default update interval.
pl: _Užyj hlabalny zmoŭčany intervał aktualizacyi.

en: _Feed specific update interval of
pl: _Admysłovy intervał aktualizacyi kanału

en: _Don't update this feed automatically.
pl: _Nie aktualizuj aŭtamatyčna hety kanał.

en: This feed provider suggests an update interval of %d minutes.
pl: Vydaviec hetaha kanału raić intervał aktualizacyi ŭ %d chvilin.

en: General
pl: Ahulnaje

en: Source
pl: Krynica

en: The cache setting controls if the contents of feeds are saved when Liferea exits. Marked items are always saved to the cache.
pl: Nałada padručnaj pamiaci akreślaje, ci zapisvajecca źmieściva kanału pry vychadzie Liferea. Zaznačanyja elementy zaŭsiody zapisvajucca ŭ padručnaj pamiaci.

en: _Default cache settings
pl: _Zmoŭčanyja nałady padručnaj pamiaci

en: Di_sable cache
pl: _Adklučy padručnuju pamiać

en: _Unlimited cache
pl: _Nieabmiežavanaja padručnaja pamiać

en: Archive
pl: Archiŭ

en: Use HTTP _authentication
pl: Užyj _aŭtaryzacyju HTTP

en: Download
pl: Zahruzi

en: _Automatically download all enclosures of this feed.
pl: _Aŭtamatyčna zahružaj usie dałučeńni dla hetaha kanału.

en: Auto-_load item link in configured browser when selecting articles.
pl: Aŭtamatyčna zahružaj spasyłku elementu ŭ skanfihuravanym hartačy pry vybary artykułaŭ.

en: Rename
pl: Pieranazavi

en: _New Name:
pl: _Novaja nazva:

en: Search Folder Properties
pl: Ułaścivaści katalohu pošuku

en: Search All Feeds
pl: Šukaj va ŭsich kanałach

en: Starts searching for the specified text in all feeds. The search result will appear in the item list.
pl: Pačynaje pošuk akreślenaha tekstu va ŭsich kanałach. Vynik pošuku źjavicca ŭ śpisie elementaŭ.

en: _Search for:
pl: _Šukaj:

en: Enter a search string Liferea should find either in a items title or in its content.
pl: Uviadzi radok pošuku, jaki Liferea musić šukać albo ŭ zahaloŭkach elementaŭ, albo ŭ ichnym źmieścivie.

en: Advanced...
pl: Admysłovaje...

en: Enter a website location to use feed autodiscovery or in case you know it the exact feed location.
pl: Uviadzi adras web-placoŭki, kab užyć aŭtamatyčny pošuk kanałaŭ, albo, kali ty viedaješ, dakładny adras kanału.

en: _Username
pl: _Nazva karystalnika

en: Update Monitor
pl: Manitor aktualizacyj

en: Author
pl: Aŭtar

en: Creator
pl: Stvaralnik

en: Via
pl: Ad

en: Publisher
pl: Apublikavaŭ

en: Copyright
pl: Aŭtarskija pravy
