light-locker - en to fi translation catalogue (37 entries)

en: Query the state of the locker
fi: Tiedustele lukitusohjelman tilaa

en: Query the length of time the locker has been active
fi: Tiedustele aikaa, jonka lukitusohjelma on ollut aktiivinen

en: Tells the running locker process to lock the screen immediately
fi: Kertoo käynnissä olevalle lukitusohjelmalle, että sen täytyy lukita näyttö heti

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
fi: Käynnistä näytönsäästäjä (tyhjennä ruutu)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
fi: Jos näytönsäästäjä on käytössä, kytke se pois päältä (poista ruudun tyhjennys)

en: Poke the running locker to simulate user activity
fi: Töki käynnissä olevaa lukitusohjelmaa simuloidaksesi käyttäjän toimia

en: Inhibit the screensaver from activating. Terminate the light-locker-command process to end inhibition.
fi: Estä näytönsäästäjää aktivoitumasta. Lopeta light-locker-command -prosessi päättääksesi eston.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
fi: Sovellus, joka estää näytönsäästäjän

en: The reason for inhibiting the screensaver
fi: Syy näytönsäästäjän estämiseen

en: Version of this application
fi: Tämän ohjelman versio

en: The screensaver is active
fi: Näytönsäästäjä on aktiivinen

en: The screensaver is inactive
fi: Näytönsäästäjä ei ole aktiivinen

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
fi[0]: Näytönsäästäjä on ollut aktiivinen %d sekunnin.
fi[1]: Näytönsäästäjä on ollut aktiivinen %d sekuntia.

en: The screensaver is not currently active.
fi: Näytönsäästäjä ei ole juuri nyt aktiivinen.

en: The session has been idle for %d second.
     | The session has been idle for %d seconds.
fi[0]: Tämä istunto on ollut jouten %d sekunnin.
fi[1]: Tämä istunto on ollut jouten %d sekuntia.

en: The screensaver has been inhibited with cookie %d
fi: Näytönsäästäjä estettiin evästeellä %d

en: Send uninhibit to the screensaver with cookie %d
fi: Lähetä estonpoistokomento näytönsäästäjälle evästeellä %d

en: Enable debugging code
fi: Käytä debuggauskoodia

en: Lock the screen S seconds after the screensaver started
fi: Lukitse näyttö S sekuntia näytönsäästäjän käynnistämisen jälkeen

en: Lock the screen on screensaver deactivation
fi: Lukitse näyttö kun näytönsäästäjä lopetetaan

en: Lock the screen on screensaver activation
fi: Lukitse näyttö kun näytönsäästäjä käynnistetään

en: Lock the screen on suspend/resume
fi: Lukitse näyttö keskeytystilassa

en: Do not lock the screen on suspend/resume
fi: Älä lukitse näyttöä keskeytystilassa

en: Lock the screen on lid close
fi: Lukitse näyttö kun kansi suljetaan

en: Do not lock the screen on lid close
fi: Älä lukitse näyttöä kun kansi suljetaan

en: Set idle hint during screensaver
fi: Aseta joutokäyntivirhe näytönsäästäjän aikana

en: Let something else handle the idle hint
fi: Anna jonkin muun prosessin hoitaa joutokäyntivihje

en: Screen Locker
fi: Näytön lukitusohjelma

en: Launch screen locker program
fi: Käynnistä näytön lukitusohjelma

en: failed to register with the message bus
fi: rekisteröinti viestiväylän kanssa epäonnistui

en: not connected to the message bus
fi: ei yhteyttä viestiväylään

en: screensaver already running in this session
fi: näytönsäästäjä on jo päällä tässä istunnossa

en: GNOME screensaver already running in this session
fi: GNOME-näytönsäästäjä on jo päällä tässä istunnossa

en: This session is locked
fi: Tämä istunto on lukittu

en: You'll be redirected to the unlock dialog automatically in a few seconds
fi: Sinut ohjataan lukituksen poistoon automaattisesti muutamassa sekunnissa

en: Preview screen width
fi: Esikatseluikkunan leveys

en: Preview screen height
fi: Esikatseluikkunan korkeus
