light-locker - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Version of this application
hi: इस अनुप्रयोग का संस्करण

en: Enable debugging code
hi: डिबगिंग कोड सक्रिय करें

en: Lock the screen S seconds after the screensaver started
hi: स्क्रीनसेवर शुरू होने के S सेकंड बाद परदा अवरोधित करें

en: Lock the screen on screensaver deactivation
hi: स्क्रीनसेवर बंद होने पर परदा अवरोधित करें

en: Lock the screen on screensaver activation
hi: स्क्रीनसेवर चालू होने पर परदा अवरोधित करें

en: Lock the screen on suspend/resume
hi: ससपेंड / रिज्यूम पर परदा अवरोधित करें

en: Do not lock the screen on suspend/resume
hi: ससपेंड / रिज्यूम पर परदा अवरोधित न करें

en: Screen Locker
hi: परदा अबरोधक

en: Launch screen locker program
hi: परदा अबरोधक प्रोग्राम आरम्भ करें

en: This session is locked
hi: यह अधिवेशन अवरोधित है

en: You'll be redirected to the unlock dialog automatically in a few seconds
hi: आप को कुछ ही क्षण में स्वतः अनलॉक डायलॉग पर भेज दिया जाएगा

en: Preview screen width
hi: परदे की चौडाई का पूर्वावलोकन करें

en: Preview screen height
hi: परदे की ऊंचाई का पूर्वावलोकन करें
