lightdm-gtk-greeter-settings - en to sv translation catalogue (33 entries)

en: LightDM GTK Greeter settings
sv: LightDM GTK Greeter-inställningar

en: Configure LightDM GTK Greeter
sv: Anpassa LightDM GTK Greeter

en: LightDM GTK Greeter: settings
sv: LightDM GTK Greeter: inställningar

[ctx: option|greeter|xft-rgba]
en: None
sv: Ingen

[ctx: option|greeter|xft-rgba]
en: Vertical RGB
sv: Vertikal RGB

[ctx: option|greeter|xft-rgba]
en: Vertical BGR
sv: Vertikal BGR

[ctx: option|greeter|xft-hintstyle]
en: None
sv: Ingen

[ctx: option|greeter|xft-hintstyle]
en: Slight
sv: Lite

[ctx: option|greeter|xft-hintstyle]
en: Medium
sv: Mellan

[ctx: option|greeter|xft-antialias]
en: Antialias
sv: Kantutjämning

[ctx: option|greeter|background]
en: Background
sv: Bakgrund

[ctx: option|greeter|background]
en: Color
sv: Färg

[ctx: option|greeter|background]
en: Image
sv: Bild

[ctx: option|greeter|theme-name]
en: Theme
sv: Tema

[ctx: option|greeter|icon-theme-name]
en: Icons
sv: Ikoner

[ctx: option|greeter|font-name]
en: Font
sv: Typsnitt

[ctx: option|greeter|hide-user-image]
en: User image
sv: Användarbild

[ctx: tabs]
en: Appearance
sv: Utseende

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Add
sv: Lägg till

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Remove
sv: Ta bort

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Move up
sv: Flytta uppåt

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Up
sv: Upp

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Move down
sv: Flytta nedåt

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Down
sv: Ner

[ctx: option|greeter|position]
en: Horizontal
sv: Horisontell

[ctx: option|greeter|position]
en: Vertical
sv: Vertikal

[ctx: option|greeter|position]
en: from right
sv: från höger

[ctx: option|greeter|position]
en: from bottom
sv: från botten

[ctx: tabs]
en: Window position
sv: Fönsterposition

[ctx: option|greeter|screensaver-timeout]
en: Never
sv: Aldrig

en: Accessibility
sv: Tillgänglighet

[ctx: greeter|option|reader]
en: Reader
sv: Läsare

[ctx: greeter|option|keyboard]
en: Keyboard
sv: Tangentbord
