linuxmint - en to be translation catalogue (68 entries)

en: Login Window
be: Акно ўваходу

en: Quit
be: Выйсці

en: Appearance
be: Выгляд

en: Background
be: Фон

en: Note: Don't select a background from your home directory if it's encrypted or if its permissions are restricted.
be: Заўвага: Не выбірайце фон з вашага дамашняга каталога, калі ён зашыфраваны або мае абмежаваны дазвол.

en: Background color
be: Фонавы колер

en: Stretch background across multiple monitors
be: Расцягнуць фон на некалькі манітораў

en: Draw user backgrounds
be: Адлюстраваць фон канкрэтнага карыстальніка

en: When a user is selected, show that user's background.
be: Калі карыстальнік выбраны, паказаць яго ўласны фон.

en: Draw a grid
be: Паказаць сетку

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
be: Паказаць сетку з белых кропак зверху фону.

en: Themes
be: Тэмы

en: GTK theme
be: Тэма  GTK

en: Icon theme
be: Тэма значкоў

en: Mouse pointer
be: Указальнік мышы

en: Mouse pointer size
be: Памер указальніка мышы

en: Optional pictures
be: Дадатковыя малюнкі

en: Other monitors
be: Іншыя маніторы

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
be: Калі ў вас ёсць некалькі манітораў, спіс карыстальнікаў размяшчаецца на актыўным, а гэты малюнак на іншых.

en: Bottom left
be: Унізе злева

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
be: Выбраць малюнак для паказу ўнізе злева акна ўваходу.

en: Users
be: Карыстальнікі

en: User list
be: Спіс карыстальнікаў

en: Allow manual login
be: Дазволіць ручны ўваход

en: Add an option in the login window to enter a username.
be: Дадаць опцыю для ўводу імя карыстальніка ў акне ўваходу.

en: Hide the user list
be: Схаваць спіс карыстальнікаў

en: Hide the list of users in the login window.
be: Схаваць спіс карыстальнікаў у акне ўваходу.

en: Guest sessions
be: Гасцявыя сесіі

en: Allow guest sessions
be: Дазволіць гасцявыя сесіі

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
be: Дазволіць гасцям карыстацца камп'ютарам без пароля. Часовы ўліковы запіс госця ствараецца аўтаматычна калі ён уваходзіць.

en: Automatic login
be: Аўтаматычны ўваход

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
be: Папярэджанне: Аўтаматычны ўваход будзе няўдалым, калі хатні каталог карыстальніка зашыфраваны.

en: Delay before connection (in seconds)
be: Затрымка перад злучэннем (у секундах)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
be: Калі выбрана гэта опцыя, экран уваходу будзе паказвацца гэту колькасць секунд перад аўтаматычным уваходам. Любая актыўнасць карыстальніка скасуе адлік.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
be: Каб уступіць у сілу, гэтыя налады патрабуюць перазагрузкі камп'ютара.

en: Settings
be: Налады

en: Activate numlock
be: Актывізаваць Num Lock

en: Please install numlockx to use this option.
be: Усталюйце numlockx каб карыстацца гэтай опцыяй.

en: Activate numlock in the login window.
be: Актывізаваць Num Lock у акне ўваходу

en: Auto
be: Аўтаматычна

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Адключыць

en: HiDPI support
be: Падтрымка HiDPI

en: Support for high pixel density and Retina displays.
be: Падтрымка высокай шчыльнасці пікселяў і манітораў Retina.

en: Monitor
be: Манітор

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
be: Выберыце на якім маніторы трэба паказваць акно ўваходу, або выберыце 'Аўтаматычна', калі жадаеце прытрымлівацца курсора мышы.

en: Panel indicators
be: Індыкатары панэлі

en: Hostname
be: Імя хаста

en: Show the computer hostname in the panel.
be: Паказваць імя хаста камп'ютара на панэлі.

en: Accessibility options
be: Опцыі даступнасці

en: Show accessibility options in the panel.
be: Паказваць опцыі даступнасці на панэлі.

en: On-screen keyboard layout
be: Экранная раскладка клавіятуры

en: Battery power
be: Зарад батарэі

en: On laptops, show the battery power in the panel.
be: Паказваць зарад батарэі ноўтбука на панэлі.

en: Keyboard layout
be: Раскладка клавіятуры

en: Show the keyboard layout in the panel.
be: Паказваць раскладку клавіятуры на панэлі.

en: Quit menu
be: Меню выхаду

en: Show the quit menu in the panel.
be: Паказваць меню выхаду на панэлі.

en: Clock
be: Гадзіннік

en: Show a clock in the panel.
be: Паказваць гадзіннік на панэлі.

en: Clock format
be: Фармат гадзінніка

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
be: Глядзіце падрабязней аб фарматах на https://www.foragoodstrftime.com.

en: Choose an Image File
be: Выбраць выяву

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Open
be: _Адкрыць

en: Image files
be: Выявы

en: Configure the login window
be: Канфігураваць акно ўваходу
