linuxmint - en to bg translation catalogue (64 entries)

en: Login Window
bg: Прозорец за влизане

en: Quit
bg: Изход

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Background
bg: Фон

en: Background color
bg: Фонов цвят

en: Stretch background across multiple monitors
bg: Разпъване на фона на множество монитори

en: Draw user backgrounds
bg: Рисувай потребителски фонове

en: When a user is selected, show that user's background.
bg: Когато е избран потребител, покажи тапета му.

en: Draw a grid
bg: Рисувай мрежа

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
bg: Нарусувай решетка от бели точки върху тапета.

en: Themes
bg: Теми

en: GTK theme
bg: GTK тема

en: Icon theme
bg: Тема за иконките

en: Optional pictures
bg: Опционални картини

en: Other monitors
bg: Други монитори

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
bg: Ако имате няколко монитора, списъка с потребители ще бъде на активния, а тази картина на останалите.

en: Bottom left
bg: Долу вляво

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
bg: Избери картинка, която да се показва долу вляво на прозореца за вписване.

en: Users
bg: Потребители

en: User list
bg: Списък с потребители

en: Allow manual login
bg: Разреши ръчно вписване

en: Add an option in the login window to enter a username.
bg: Добавя опция за въвеждане на име в прозореца за вписване.

en: Hide the user list
bg: Скрий списъка с потребители

en: Hide the list of users in the login window.
bg: Скрива списъка с потребителите в прозореца за вписване

en: Guest sessions
bg: Гост

en: Allow guest sessions
bg: Разреши вписване като гост

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
bg: Разрешава на гости да използват компютъра без парола. Автоматично се създава гост акаунт при вписване.

en: Automatic login
bg: Автоматично вписване

en: Username
bg: Потребителско име

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
bg: Внимание: Автоматичното вписване ще се провали ако домашната папка е криптирана.

en: Delay before connection (in seconds)
bg: Забавяне преди вписване (в секунди)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
bg: Ако тази опция е зададена, екрана за вписване ще бъде показан за зададените секунди, преди да настъпи автоматичното вписване. Всяка потребителска активност ще прекъсне това отброяване.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
bg: Тези настройки изискват рестартиране.

en: Settings
bg: Настройки

en: Activate numlock
bg: Включи numlock

en: Please install numlockx to use this option.
bg: За да използвате тази опция, моля инсталирайте numlockx.

en: Activate numlock in the login window.
bg: Активиране на numlock в прозореца за вписване.

en: Auto
bg: Автоматично

en: Enable
bg: Включване

en: Disable
bg: Изключване

en: HiDPI support
bg: Поддръжка на HiDPI

en: Support for high pixel density and Retina displays.
bg: Поддръжка на висока гъстота на пикселите и на Retina екрани.

en: Monitor
bg: Монитор

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
bg: Изберете на кой монитор да се показва прозореца за вписване, или изберете 'Автоматично' ако искате да се следва мишката.

en: Panel indicators
bg: Индикатори в панела

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Show the computer hostname in the panel.
bg: Показва името на хоста в панела.

en: Accessibility options
bg: Опции на достъпност

en: Show accessibility options in the panel.
bg: Показва опциите за равностоен достъп в панела.

en: Battery power
bg: Заряд на батерията

en: On laptops, show the battery power in the panel.
bg: Показва заряда на батерията на лаптопите.

en: Keyboard layout
bg: Клавиатурна подредба

en: Show the keyboard layout in the panel.
bg: Показва клавиатурната подредба в панела.

en: Quit menu
bg: Меню за изход

en: Show the quit menu in the panel.
bg: Показва менюто за изход в панела.

en: Clock
bg: Часовник

en: Show a clock in the panel.
bg: Показва часовник в панела.

en: Clock format
bg: Формат на часовника

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
bg: Разгледайте https://www.foragoodstrftime.com за повече информация относно форматирането.

en: Choose an Image File
bg: Избери файл с изображение

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Open
bg: _Отвори

en: Image files
bg: Файлове с изображения

en: Configure the login window
bg: Конфигуриране на прозореца за вписване
