linuxmint - en to ca translation catalogue (72 entries)

en: Login Window
ca: Finestra d'inici de sessió

en: Quit
ca: Surt

en: Appearance
ca: Aparença

en: Left
ca: Esquerra

en: Center
ca: Centre

en: Right
ca: Dreta

en: Alignment
ca: Alineació

en: Alignment of the login box
ca: Alineació del quadre d'inici de sessió

en: Background
ca: Fons

en: Note: Don't select a background from your home directory if it's encrypted or if its permissions are restricted.
ca: Nota: no seleccioneu un fons del vostre directori d'inici si aquest està xifrat o si té permisos restringits.

en: Background color
ca: Color del fons

en: Stretch background across multiple monitors
ca: Estén el fons al llarg de mútiples monitors

en: Draw user backgrounds
ca: Dibuixa els fons de l'usuari

en: When a user is selected, show that user's background.
ca: Quan se selecciona un usuari, mostra aquest fons d'usuari.

en: Draw a grid
ca: Dibuixa una graella

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
ca: Mostra una graella de punts blancs sobre el fons.

en: Themes
ca: Temes

en: GTK theme
ca: Tema de GTK

en: Icon theme
ca: Tema d'icones

en: Mouse pointer
ca: Punter del ratolí

en: Mouse pointer size
ca: Mida del punter del ratolí

en: Optional pictures
ca: Imatges opcionals

en: Other monitors
ca: Altres monitors

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
ca: Si teniu diversos monitors, la llista d'usuaris està ubicada al monitor actiu, i aquesta imatge als altres.

en: Bottom left
ca: Inferior esquerra

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
ca: Trieu una imatge per mostrar a la part inferior esquerra de la finestra d'inici de sessió.

en: Users
ca: Usuaris

en: User list
ca: Llista d'usuaris

en: Allow manual login
ca: Permet l'inici de sessió manual

en: Add an option in the login window to enter a username.
ca: Afegeix una opció a la finestra d'inici de sessió per introduir un nom d'usuari

en: Hide the user list
ca: Oculta la llista d'usuaris

en: Hide the list of users in the login window.
ca: Oculta la llista d'usuaris a la finestra d'inici de sessió.

en: Guest sessions
ca: Sessions de convidat

en: Allow guest sessions
ca: Permet les sessions de convidat

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
ca: Permet que els convidats utilitzin l'ordinador sense cap contrasenya. Quan iniciïn la sessió, es crearà automàticament un compte de convidat.

en: Automatic login
ca: Inici de sessió automàtic

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
ca: Avís: l'inici de sessió automàtic fallarà si la carpeta de l'usuari està xifrada.

en: Delay before connection (in seconds)
ca: Retard abans de connectar (en segons)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
ca: Si activeu aquesta opció, la pantalla d'inici de sessió es mostrarà durant uns segons abans que es realitzi l'inici de sessió automàtic. Qualsevol activitat de l'usuari cancel·larà el compte enrere.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
ca: S'ha de reiniciar l'ordinador perquè tinguin efecte aquests ajusts.

en: Settings
ca: Ajusts

en: Activate numlock
ca: Activa el teclat numèric

en: Please install numlockx to use this option.
ca: Instal·leu numlockx per utilitzar aquesta opció.

en: Activate numlock in the login window.
ca: Activa Bloq Núm a la finestra d'inici de sessió.

en: Auto
ca: Automàtic

en: Enable
ca: Activa

en: Disable
ca: Desactiva

en: HiDPI support
ca: Compatibilitat HiDPI

en: Support for high pixel density and Retina displays.
ca: Compatibilitat per a les pantalles Retina i d'alta densitat de píxels.

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
ca: Escolliu quin monitor ha de mostrar la finestra d'inici de sessió, o seleccioneu «Automàtic» si voleu que segueixi el ratolí.

en: Panel indicators
ca: Indicadors del tauler

en: Hostname
ca: Nom d'amfitrió

en: Show the computer hostname in the panel.
ca: Mostra el nom d'amfitrió de l'ordinador al tauler.

en: Accessibility options
ca: Opcions d'accessibilitat

en: Show accessibility options in the panel.
ca: Mostra les opcions d'accessibilitat al tauler.

en: On-screen keyboard layout
ca: Disposició del teclat en pantalla

en: Battery power
ca: Càrrega de la bateria

en: On laptops, show the battery power in the panel.
ca: Als ordinadors portàtils, mostra la càrrega de la bateria al tauler.

en: Keyboard layout
ca: Disposició del teclat

en: Show the keyboard layout in the panel.
ca: Mostra la disposició del teclat al tauler.

en: Quit menu
ca: Menú de tancament

en: Show the quit menu in the panel.
ca: Mostra el menú de tancament al tauler.

en: Clock
ca: Rellotge

en: Show a clock in the panel.
ca: Mostra un rellotge al tauler.

en: Clock format
ca: Format del rellotge

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
ca: Visita https://www.foragoodstrftime.com per a més informació sobre el format.

en: Choose an Image File
ca: Trieu un fitxer d'imatge

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obre

en: Image files
ca: Fitxers d’imatges

en: Configure the login window
ca: Configureu la finestra d'inici de sessió
