linuxmint - en to el translation catalogue (74 entries)

en: Login Window
el: Παράθυρο σύνδεσης

en: Quit
el: Έξοδος

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: General
el: Γενικά

en: Left
el: Αριστερά

en: Center
el: Κέντρο

en: Right
el: Δεξιά

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Alignment of the login box
el: Στοίχιση του πλαισίου σύνδεσης

en: Background
el: Φόντο

en: Note: Don't select a background from your home directory if it's encrypted or if its permissions are restricted.
el: Σημείωση: Μην επιλέγετε φόντο από τον αρχικό σας κατάλογο, εάν είναι κρυπτογραφημένο ή εάν τα δικαιώματά του είναι περιορισμένα.

en: Background color
el: Χρώμα φόντου

en: Stretch background across multiple monitors
el: Τέντωμα φόντου σε πολλές οθόνες

en: Draw user backgrounds
el: Σχεδίαση φόντου χρηστών

en: When a user is selected, show that user's background.
el: Όταν επιλεγεί ένας χρήστης, δείξτε το φόντο του χρήστη.

en: Draw a grid
el: Σχεδίαση πλέγματος

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
el: Σχεδιάστε ένα πλέγμα λευκών κουκκίδων στην κορυφή του φόντου.

en: Themes
el: Θέματα

en: GTK theme
el: Θέμα GTK

en: Icon theme
el: Θέμα εικονιδίων

en: Mouse pointer
el: Δείκτης ποντικιού

en: Mouse pointer size
el: Μέγεθος δείκτη ποντικιού

en: Optional pictures
el: Προαιρετικές εικόνες

en: Other monitors
el: Άλλες οθόνες

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
el: Εάν έχετε πολλές οθόνες, η λίστα χρηστών τοποθετείται στην ενεργή και αυτή η εικόνα στις άλλες.

en: Bottom left
el: Κάτω αριστερά

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
el: Επιλέξτε μια εικόνα που θα εμφανίζεται στο κάτω αριστερό μέρος του παραθύρου σύνδεσης.

en: Users
el: Χρήστες

en: User list
el: Λίστα χρηστών

en: Allow manual login
el: Επιτρέψτε τη χειροκίνητη σύνδεση

en: Add an option in the login window to enter a username.
el: Προσθέστε μια επιλογή στο παράθυρο σύνδεσης για να εισαγάγετε ένα όνομα χρήστη.

en: Hide the user list
el: Απόκρυψη της λίστας χρηστών

en: Hide the list of users in the login window.
el: Απόκρυψη της λίστας χρηστών στο παράθυρο σύνδεσης.

en: Guest sessions
el: Συνεδρίες επισκεπτών

en: Allow guest sessions
el: Να επιτρέπονται συνεδρίες επισκέπτη

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
el: Να επιτρέπεται στους επισκέπτες να χρησιμοποιούν τον υπολογιστή χωρίς κωδικό πρόσβασης. Ένας προσωρινός λογαριασμός επισκέπτη δημιουργείται αυτόματα όταν συνδεθείτε.

en: Automatic login
el: Αυτόματη είσοδος

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
el: Προειδοποίηση: Η αυτόματη σύνδεση θα αποτύχει εάν ο αρχικός κατάλογος του χρήστη είναι κρυπτογραφημένος.

en: Delay before connection (in seconds)
el: Καθυστέρηση πριν τη σύνδεση (σε δευτερόλεπτα)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
el: Εάν αυτή η επιλογή έχει οριστεί, η οθόνη σύνδεσης θα εμφανιστεί για τόσα δευτερόλεπτα πριν από την αυτόματη σύνδεση. Κάθε δραστηριότητα χρήστη θα ακυρώσει την αντίστροφη μέτρηση.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις απαιτούν την επανεκκίνηση του υπολογιστή σας.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Activate numlock
el: Ενεργοποιήστε το numlock

en: Please install numlockx to use this option.
el: Εγκαταστήστε το numlockx για να χρησιμοποιήσετε αυτήν την επιλογή.

en: Activate numlock in the login window.
el: Ενεργοποιήστε το numlock στο παράθυρο σύνδεσης.

en: Auto
el: Αυτόματο

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: HiDPI support
el: Υποστήριξη HiDPI

en: Support for high pixel density and Retina displays.
el: Υποστήριξη για υψηλή πυκνότητα εικονοστοιχείων και οθόνη Retina.

en: Monitor
el: Οθόνη

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
el: Επιλέξτε ποια οθόνη θα εμφανίσει το παράθυρο σύνδεσης ή επιλέξτε 'Αυτόματα' εάν θέλετε να ακολουθήσει το ποντίκι.

en: Panel indicators
el: Ενδείξεις πλαισίου

en: Hostname
el: Όνομα παρόχου

en: Show the computer hostname in the panel.
el: Εμφάνιση του ονόματος του υπολογιστή στο πλαίσιο

en: Accessibility options
el: Επιλογές προσβασιμότητας

en: Show accessibility options in the panel.
el: Εμφάνιση επιλογών προσβασιμότητας στο πλαίσιο

en: On-screen keyboard layout
el: Διάταξη πληκτρολογίου οθόνης

en: Battery power
el: Ισχύς μπαταρίας

en: On laptops, show the battery power in the panel.
el: Στα laptop, δείξε την ισχύ της μπαταρίας στο πλαίσιο.

en: Keyboard layout
el: Διάταξη πληκτρολογίου

en: Show the keyboard layout in the panel.
el: Εμφάνιση Διάταξης Πληκτρολογίου στο πλαίσιο

en: Quit menu
el: Μενού Τερματισμού

en: Show the quit menu in the panel.
el: Εμφάνιση του μενού τερματισμού στο πλαίσιο

en: Clock
el: Ρολόι

en: Show a clock in the panel.
el: Εμφάνιση ενός ρολογιού στο πλαίσιο.

en: Clock format
el: Μορφή ώρας ρολογιού

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
el: Δείτε στο https://www.foragoodstrftime.com για περισσότερες πληροφορίες.

en: Choose an Image File
el: Επιλέξτε ένα αρχείο Εικόνας

en: _Cancel
el: Α_κύρωση

en: _Open
el: Άν_οιγμα

en: Image files
el: Αρχεία εικόνας

en: Configure the login window
el: Ρυθμίστε το παράθυρο σύνδεσης
