linuxmint - en to eo translation catalogue (64 entries)

en: Login Window
eo: Ensalutfenestro

en: Quit
eo: Forlasi

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Background
eo: Fono

en: Background color
eo: Fona koloro

en: Stretch background across multiple monitors
eo: Streĉi fonon tra pluraj ekranoj

en: Draw user backgrounds
eo: Montri uzantajn fonojn

en: When a user is selected, show that user's background.
eo: Kiam uzanto estas elektita, tiam montri la fonon de tiu uzanto.

en: Draw a grid
eo: Montri kradon

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
eo: Montri kradon de blankaj punktoj sur la fono.

en: Themes
eo: Etosoj

en: GTK theme
eo: Gtk-etoso

en: Icon theme
eo: Bildsimbola etoso

en: Optional pictures
eo: Eventualaj bildoj

en: Other monitors
eo: Aliaj ekranoj

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
eo: Se vi havas plurajn ekranojn, la listo de uzantoj estas metita sur la aktivan ekranon, kaj ĉi tiu bildo sur la aliajn.

en: Bottom left
eo: Malsupre maldekstre

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
eo: Elektu bildon por montri malsupre maldekstre sur la ensalutfenestro.

en: Users
eo: Uzantoj

en: User list
eo: Listo de uzantoj

en: Allow manual login
eo: Permesi permanan ensaluton

en: Add an option in the login window to enter a username.
eo: Aldoni opcion en ensalutfenestro por enigi uzantonomon.

en: Hide the user list
eo: Kaŝi la liston de uzantoj

en: Hide the list of users in the login window.
eo: Kaŝi la liston de uzantoj en ensalutfenestro.

en: Guest sessions
eo: Gastoseancoj

en: Allow guest sessions
eo: Permesi gastoseancojn

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
eo: Permesi al gastoj uzi la komputilon senpasvorte. Portempa gastokonto estas aŭtomate kreita, kiam ili ensalutas.

en: Automatic login
eo: Aŭtomata ensaluto

en: Username
eo: Uzantonomo

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
eo: Averto: aŭtomata ensaluto malsukcesos, se la hejma dosierujo de la uzanto estas ĉifrita.

en: Delay before connection (in seconds)
eo: Prokrasto antaŭ konekto (en sekundoj)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ŝaltita, tiam la ensalutekrano estos montrita dum tiom da sekundoj, antaŭ ke la aŭtomata ensaluto okazos. Iu ajn uzanta aktiveco nuligos la ĝisnombradon.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
eo: Ĉi tiuj agordoj postulas restarton de la komputilo por ilin efektivigi.

en: Settings
eo: Agordoj

en: Activate numlock
eo: Aktivigi nombran baskulon

en: Please install numlockx to use this option.
eo: Bonvolu instali numlockx por uzi ĉi tiun opcion.

en: Activate numlock in the login window.
eo: Aktivigi nombran baskulon en ensalutfenestro.

en: Auto
eo: Aŭtomate

en: Enable
eo: Ŝalti

en: Disable
eo: Malŝalti

en: HiDPI support
eo: HiDPI-subteno

en: Support for high pixel density and Retina displays.
eo: Subteno por alta bildera denseco kaj Retina-ekranoj.

en: Monitor
eo: Ekrano

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
eo: Elektu la ekranon, kiu montru la ensalutfenestron, aŭ elektu 'Aŭtomate', se vi volas por tio sekvi la muson.

en: Panel indicators
eo: Panelaj indikiloj

en: Hostname
eo: Nomo de gastiga komputilo

en: Show the computer hostname in the panel.
eo: Montri la gastigan nomon de la komputilo en la panelo.

en: Accessibility options
eo: Opcioj de alireblo

en: Show accessibility options in the panel.
eo: Montri opciojn de alireblo en la panelo.

en: Battery power
eo: Bateria kurento

en: On laptops, show the battery power in the panel.
eo: Sur tekokomputiloj, montri la baterian kurenton en la panelo.

en: Keyboard layout
eo: Klavararanĝo

en: Show the keyboard layout in the panel.
eo: Montri klavararanĝon en la panelo.

en: Quit menu
eo: Forlasmenuo

en: Show the quit menu in the panel.
eo: Montri forlasmenuon en la panelo.

en: Clock
eo: Horloĝo

en: Show a clock in the panel.
eo: Montri horloĝon en la panelo.

en: Clock format
eo: Horloĝaranĝo

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
eo: Por plia informo pri aranĝo vidu https://www.foragoodstrftime.com.

en: Choose an Image File
eo: Elektu bildodosieron

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Open
eo: _Malfermi

en: Image files
eo: Bildodosieroj

en: Configure the login window
eo: Agordi ensalutfenestron
