linuxmint - en to eu translation catalogue (68 entries)

en: Login Window
eu: Saio-hasieraren leihoa

en: Quit
eu: Irten

en: Appearance
eu: Itxura

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Note: Don't select a background from your home directory if it's encrypted or if its permissions are restricted.
eu: Oharra: Ez hautatu zure direktorio nagusiko atzeko plano bat enkriptatuta badago edo baimenak mugatuta badaude.

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Stretch background across multiple monitors
eu: Hedatu atzeko planoa hainbat monitoretan zehar

en: Draw user backgrounds
eu: Marraztu erabiltzailearen atzeko planoak

en: When a user is selected, show that user's background.
eu: Erabiltzaile bat hautatzean erakutsi bere atzeko planoa.

en: Draw a grid
eu: Marraztu sareta bat

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
eu: Marraztu puntu zurien sareta bat atzeko planoaren gainean.

en: Themes
eu: Gaiak

en: GTK theme
eu: GTK gaia

en: Icon theme
eu: Ikonoen gaia

en: Mouse pointer
eu: Saguaren erakuslea

en: Mouse pointer size
eu: Saguaren erakuslearen tamaina

en: Optional pictures
eu: Hautazko irudiak

en: Other monitors
eu: Beste monitoreak

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
eu: Hainbat monitore badituzu, erabiltzaile-zerrenda aktiboan kokatzen da eta irudi hau besteetan.

en: Bottom left
eu: Behean ezkerrean

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
eu: Hautatu irudi bat saio hasierako pantailan behean ezkerrean bistaratzeko.

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: User list
eu: Erabiltzaile-zerrenda

en: Allow manual login
eu: Baimendu eskuzko saio hasiera

en: Add an option in the login window to enter a username.
eu: Gehitu erabiltzaile-izena sartzeko aukera saio hasierako pantailan

en: Hide the user list
eu: Ezkutatu erabiltzaile-zerrenda

en: Hide the list of users in the login window.
eu: Ezkutatu erabiltzaile-zerrenda saio hasierako pantailan

en: Guest sessions
eu: Gonbidatu saioak

en: Allow guest sessions
eu: Onartu gonbidatu saioak

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
eu: Baimendu gonbidatuek ordenagailu hau pasahitzik gabe erabiltzea. Saioa hasten dutenean aldi baterako gonbidatu kontu bat sortzen da automatikoki.

en: Automatic login
eu: Saio-hasiera automatikoa

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
eu: Abisua: Saio hasiera automatikoak huts egingo du erabiltzailearen etxeko direktorioa enkriptatuta badago.

en: Delay before connection (in seconds)
eu: Atzerapena konexio aurretik (segundotan)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
eu: Aukera hau hautatuz gero saioa hasteko pantaila segundo kopuru horretan erakutsiko da saioa automatikoki hasi aurretik. Erabiltzailearen edozein ekintzak atzerako kontaketa bertan behera utziko du.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
eu: Ezarpen hauek ordenagailua berrabiaraztea eskatzen dute eragina izan dezaten.

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Activate numlock
eu: Aktibatu blokzenb

en: Please install numlockx to use this option.
eu: Instalatu numlockx aukera hau erabiltzeko.

en: Activate numlock in the login window.
eu: Aktibatu blokzenb saio hasierako pantailan

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Desgaitu

en: HiDPI support
eu: HiDPI euskarria

en: Support for high pixel density and Retina displays.
eu: Pixel dentsitate handiko eta Retina pantailen euskarria.

en: Monitor
eu: Monitorea

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
eu: Aukeratu saio hasierako leihoa zein monitoretan bistaratuko den edo hautatu "Automatikoa" saguari jarraitzea nahi baduzu.

en: Panel indicators
eu: Panel adierazleak

en: Hostname
eu: Ostalari-izena

en: Show the computer hostname in the panel.
eu: Erakutsi ordenagailuaren ostalari-izena panelean.

en: Accessibility options
eu: Erabilerraztasun aukerak

en: Show accessibility options in the panel.
eu: Erakutsi erabilerraztasun aukerak panelean

en: On-screen keyboard layout
eu: Pantailako teklatuaren diseinua

en: Battery power
eu: Bateria energia

en: On laptops, show the battery power in the panel.
eu: Eramangarrietan, erakutsi bateria energia panelean.

en: Keyboard layout
eu: Teklatuaren diseinua

en: Show the keyboard layout in the panel.
eu: Erakutsi teklatuaren diseinua panelean.

en: Quit menu
eu: Irten menutik

en: Show the quit menu in the panel.
eu: Erakutsi irteteko menua panelean.

en: Clock
eu: Ordularia

en: Show a clock in the panel.
eu: Erakutsi ordularia panelean.

en: Clock format
eu: Erlojuaren formatua

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
eu: Ikusi https://www.foragoodstrftime.com formatuari buruzko informazio gehiagorako.

en: Choose an Image File
eu: Aukeratu irudi-fitxategia

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Open
eu: _Ireki

en: Image files
eu: Irudi-fitxategiak

en: Configure the login window
eu: Konfiguratu saio hasierako leihoa
