linuxmint - en to ga translation catalogue (59 entries)

en: Login Window
ga: Fuinneog Logála Isteach

en: Quit
ga: Scoir

en: Appearance
ga: Cruth

en: Background
ga: Cúlra

en: Background color
ga: Dath Cúlra

en: Draw user backgrounds
ga: Tarraing cúlraí úsáideora

en: When a user is selected, show that user's background.
ga: Nuair atá úsáideoir roghnaithe, taispeáin cúlra an úsáideoir sin.

en: Draw a grid
ga: Tarraing greille

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
ga: Tarraing greille le spotaí bána ar bharr an chúlra

en: Themes
ga: Téamaí

en: Icon theme
ga: Téama deilbhín

en: Optional pictures
ga: Pictiúr roghnacha

en: Other monitors
ga: Monatóirí eile

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
ga: Má tá go leor monatóirí agat, tá an liosta úsáideora cuireadh ar liosta gníomhach, agus an pictiúr seo ar na cinn eile.

en: Bottom left
ga: Ag Bun ar Chlé

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
ga: Roghnaigh pictiúr le taispeáint ag bun ar chlé an fhuinneog logála isteach

en: Users
ga: Úsáideoirí

en: User list
ga: Liosta Úsáideora

en: Allow manual login
ga: Logáil láimhe a cheadú

en: Add an option in the login window to enter a username.
ga: Chuir rogha isteach ar an bhfuinneog logála isteach chun ainm úsáideora a n-iontráil.

en: Hide the user list
ga: An liosta úsáideora a cheilt

en: Hide the list of users in the login window.
ga: An liosta úsáideora a cheilt san fhuinneog logála isteach.

en: Guest sessions
ga: Seisiún aoi

en: Allow guest sessions
ga: Seisiún aoi a cheadú

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
ga: Lig leis na haíonna an ríomhaire a n-úsáid gan pasfhocal. Beidh cúntas aoi sealadach cruthaithe go huathoibríoch nuair a logálann siad isteach.

en: Automatic login
ga: Logáil isteach go huathoibríoch

en: Username
ga: Ainm Úsáideora

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
ga: Rabhadh : Theipeann air an logáil isteach go huathoibríoch má tá eolaire baile an úsáideora criptithe

en: Delay before connection (in seconds)
ga: Moill roimh an nasc

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
ga: Má tá an rogha seo socraithe taispeánfar an fhuinneog logála isteach i gcóir an mhéid seo soicind roimh a tharlaíonn an logáil amach uathoibríoch. Cuirfidh aon gníomhaíocht úsáideora an comhaireamh síos ar ceal.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
ga: Éilíonn na socruithe seo go ndéanfear athbhútháil ar an ríomhaire.

en: Settings
ga: Socruithe

en: Activate numlock
ga: Uimhirghlas gníomhachtaigh

en: Please install numlockx to use this option.
ga: Le do thoil, suiteáil uimhirghlasx chun an rogha seo a n-úsáid.

en: Activate numlock in the login window.
ga: Gníomhaigh uimhirghlas ar an bhfuinneog logála isteach

en: Auto
ga: Uathoibríoch

en: Enable
ga: Cumasaigh

en: Disable
ga: Díchumasaigh

en: Support for high pixel density and Retina displays.
ga: Tacaíocht do dhlús ardpicteilíní agus taispeántais reitine

en: Monitor
ga: Monatóir

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
ga: Roghnaigh cén monatoír ba chóir don fhuinneog logála isteach a thaispeánt, nó roghnagh 'Uathoibriú' má theasatíonn uait an luchóg a leanúint.

en: Panel indicators
ga: Taiscairí painéal

en: Hostname
ga: Óstainm

en: Show the computer hostname in the panel.
ga: Taispeáin óstainm an ríomhaire insan painéal.

en: Accessibility options
ga: Roghanna inrochtaineacht

en: Show accessibility options in the panel.
ga: Taispeáin roghanna inrochtaineacht insan painéal

en: Battery power
ga: Cumhacht ceallraí

en: On laptops, show the battery power in the panel.
ga: Ar ríomhaire glúine, taispeáin an chumhacht ceallraí insan painéal

en: Keyboard layout
ga: Leagan amach an mhéarchláir

en: Show the keyboard layout in the panel.
ga: Taispeán leagan amach an mhéarchláir insan painéal

en: Quit menu
ga: Roghchlár scoir

en: Show the quit menu in the panel.
ga: Taispeán an roghchlár scoir  insan painéal.

en: Clock
ga: Clog

en: Show a clock in the panel.
ga: Taispeán clog insan painéal.

en: Choose an Image File
ga: Roghnaigh an comhad íomhá

en: _Cancel
ga: _Cealaigh

en: _Open
ga: _Oscail

en: Image files
ga: Comhaid íomhá

en: Configure the login window
ga: Cumraigh an fhuinneog logála isteach
