linuxmint - en to ia translation catalogue (62 entries)

en: Login Window
ia: Fenestra de apertura de session

en: Quit
ia: Quitar

en: Appearance
ia: Apparentia

en: Background
ia: Fundo

en: Background color
ia: Color de fundo

en: Stretch background across multiple monitors
ia: Extension in secunde plano inter plure monitores

en: Draw user backgrounds
ia: Designar fundos de usator

en: When a user is selected, show that user's background.
ia: Quando on ha seligite un usator, monstrar le fundo de ille usator.

en: Draw a grid
ia: Designar un grillia

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
ia: Designar un grillia de punctos blanc sur le summitate del fundo.

en: Themes
ia: Themas

en: GTK theme
ia: Thema de GTK

en: Icon theme
ia: Thema del icone

en: Optional pictures
ia: Immagines optional

en: Other monitors
ia: Altere schermos

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
ia: Si on ha plure schermos, le lista de usator es mittite solo sur le schermo active, e iste imagine sur le alteros.

en: Bottom left
ia: In basso a sinistra

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
ia: Elige un imagine a monstrar in basso a sinistra del fenestra de connexion.

en: Users
ia: Usatores

en: User list
ia: Lista del usatores

en: Allow manual login
ia: Permitter le connexion manual

en: Add an option in the login window to enter a username.
ia: Adder un option in le fenestra de connexion pro scriber le nomine de usator.

en: Hide the user list
ia: Celar le lista del usatores

en: Hide the list of users in the login window.
ia: Celar le lista del usatores in le fenestra de connexion.

en: Guest sessions
ia: Session del hospite

en: Allow guest sessions
ia: Consentir sessiones de hospites

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
ia: Permitte al hospites de usar le computator sin contrasigno. Un conto temporanee es create automaticamente al connexion.

en: Automatic login
ia: Connexion automatic

en: Username
ia: Nomine de usator

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
ia: Attention: le connexion automatic fallera si le directorio principal del usator es cryptate.

en: Delay before connection (in seconds)
ia: Retardo ante le connexion (in secondas)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
ia: Si iste option es activate le schermo de accesso sera monstrate per ille numero de secundas ante que eveni le connexion automatic. Ulle activitate de usator cancellara le conto al retro.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
ia: Iste configurationes require de reinitiar le computator pro devenir effective.

en: Settings
ia: Configurationes

en: Activate numlock
ia: Activar le bloco del majusculas

en: Please install numlockx to use this option.
ia: Per favor installar numlockx pro usar iste option

en: Activate numlock in the login window.
ia: Activa le bloco del majusculas in le fenestra de connexion

en: Enable
ia: Activar

en: Disable
ia: Disactivar

en: HiDPI support
ia: Supporto de HiDPI

en: Support for high pixel density and Retina displays.
ia: Supporto pro schermos a alte densitate de pixels e Retina.

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
ia: Elige qual monitor debe monstrar le fenestra de authentication, elige  'Auto' si tu vole sequer le mus.

en: Panel indicators
ia: Indicatores del pannello

en: Hostname
ia: Nomine de Host

en: Show the computer hostname in the panel.
ia: Monstra le nomine del computator host sur le quadro.

en: Accessibility options
ia: Optiones de accesso

en: Show accessibility options in the panel.
ia: Monstra le optiones de accesso in le quadro

en: Battery power
ia: Carga del batteria

en: On laptops, show the battery power in the panel.
ia: Monstra le carga del batteria sur le portabiles.

en: Keyboard layout
ia: Mappa del claviero

en: Show the keyboard layout in the panel.
ia: Monstrar le mappa del claviero sur le quadro.

en: Quit menu
ia: Menu quitar

en: Show the quit menu in the panel.
ia: Monstra le menu de arresto sur le quadro.

en: Clock
ia: Horologio

en: Show a clock in the panel.
ia: Monstrar un horologio sur le quadro.

en: Clock format
ia: Formato horologio

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
ia: Vide https://www.foragoodstrftime.com pro saper plus re le formattation.

en: Choose an Image File
ia: Elige un file de imagine

en: _Cancel
ia: _Cancellar

en: _Open
ia: Aperir (_Open)

en: Image files
ia: Files de imagine

en: Configure the login window
ia: Configurar le fenestra de connexion
