linuxmint - en to kab translation catalogue (64 entries)

en: Login Window
kab: Asfaylu n unekcum

en: Quit
kab: Ffeɣ

en: Appearance
kab: Timeẓri

en: Background
kab: Agilal

en: Background color
kab: Ini n ugilal

en: Stretch background across multiple monitors
kab: Snejbad agilal ɣef waṭas n yimsefraken

en: Draw user backgrounds
kab: Suneɣ igilalen n useqdac

en: When a user is selected, show that user's background.
kab: Mi yettwafren useqdac, sken agilal n useqdac-nni.

en: Draw a grid
kab: Suneɣ tafelwit

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
kab: Suneɣ taferrugt s tenqiḍin timellalin sufella n ugillal

en: Themes
kab: Isental

en: GTK theme
kab: Asentel GTK

en: Icon theme
kab: Asentel n tignit

en: Optional pictures
kab: Tugniwin tinefrunanin

en: Other monitors
kab: Igdilen-nniḍen

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
kab: Ma tesɛiḍ aṭas n igdilen, tabdart n useqdac ad ters ɣef ugdil urmid, ma d tugna-agi ɣef wayeḍ.

en: Bottom left
kab: Ukessar ɣer zelmaḍ

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
kab: Fren tugna ara yettwaseknen ukessar ɣer zelmaḍ n ugdil n tuqqna.

en: Users
kab: Iseqdacen

en: User list
kab: Tabdart n useqdac

en: Allow manual login
kab: Sireg tuqqna s ufus

en: Add an option in the login window to enter a username.
kab: Rnu tanefrunt deg ugdil n tuqqna i wesekcem n yisem n useqdac.

en: Hide the user list
kab: Ffer tabdart n useqdac

en: Hide the list of users in the login window.
kab: Ffer tabdart n iseqdacen deg ugdil n tuqqna.

en: Guest sessions
kab: Tiɣimiyin n inebgi

en: Allow guest sessions
kab: Sireg tiɣimiyin n inebgi

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
kab: Sireg inebgawen akken ad sqedcen aselkim war awal n uɛeddi. Amiḍan akudan n inebgi ad d-yenulfu s wudem awurman ticki qqnen.

en: Automatic login
kab: Anekcum awurman

en: Username
kab: Isem n useqdac

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
kab: Ɣur-k : Tuqqna tawurmant ad teɣli ma yella akaram home n useqdac iwgelhen.

en: Delay before connection (in seconds)
kab: Amenḍarsend tuqqna (s tasinin)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
kab: Ma tettusbadu tnefrunt-agi agdil n unekcum ad yettwabeqqeḍ deg wanect-agi n tasinin send ad yeḍru unekcum awurman. Yal armud n useqdac ad isefsex asiḍen yattadren.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
kab: Iɣewwaren-agi sran asekker n uselkim tikkelt-nniḍen iwakken ad ddun.

en: Settings
kab: Iγewwaren

en: Activate numlock
kab: Sermed numlock

en: Please install numlockx to use this option.
kab: Ttxil-k sbedd  numlock iwakken ad tesqedceḍ tanefrunt-agi.

en: Activate numlock in the login window.
kab: Sermed numlock deg ugdil n tuqqna.

en: Auto
kab: Awurman

en: Enable
kab: Rmed

en: Disable
kab: Sens

en: HiDPI support
kab: Tallelt HiDPI

en: Support for high pixel density and Retina displays.
kab: Tadhelt i igdilen Retina akked igdilen s teneẓẓi tafellayt n ipiksilen.

en: Monitor
kab: Agdil

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
kab: Fren anwa agdil isefken ad ibeqqeḍ asfaylu n tuqqna, neɣ fren 'Awurman' ma tebɣiḍ ad iḍfer taɣerdayt.

en: Panel indicators
kab: Inemmalen n ugalis

en: Hostname
kab: Isem n usneftaɣ

en: Show the computer hostname in the panel.
kab: Sken isem n usneftaɣ n uselkim deg ugalis.

en: Accessibility options
kab: Tinefrunin n tettwaddeft

en: Show accessibility options in the panel.
kab: Sken tinefrunin n tettwaddeft deg ugalis.

en: Battery power
kab: Aswir n tbatrit

en: On laptops, show the battery power in the panel.
kab: Ɣef iselkimen izirazen, sken aswir n tbatrit deg ugalis.

en: Keyboard layout
kab: Taneɣruft n unasiw

en: Show the keyboard layout in the panel.
kab: Sken taneɣruft n unasiw deg ugalis.

en: Quit menu
kab: Ffeɣ seg wumuɣ

en: Show the quit menu in the panel.
kab: Sken umuɣ Ffeɣ deg ugalis.

en: Clock
kab: Tamrilt

en: Show a clock in the panel.
kab: Sken tamrilt deg ugalis.

en: Clock format
kab: Amasal n temrilt

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
kab: Ẓer https://www.foragoodstrftime.com iwugar n telɣut ɣef umsal.

en: Choose an Image File
kab: Fren afaylu n tugna

en: _Cancel
kab: _Sefsex

en: _Open
kab: _Ldi

en: Image files
kab: Ifuyla n tugna

en: Configure the login window
kab: Swel asfaylu n unekcum
