linuxmint - en to ku translation catalogue (68 entries)

en: Login Window
ku: Paceya têketinê

en: Quit
ku: Derketin

en: Appearance
ku: Dîmen

en: Background
ku: Zemîn

en: Note: Don't select a background from your home directory if it's encrypted or if its permissions are restricted.
ku: Nîşe: Ji pelrêça mala xwe paşnavek hilnebijêrin heke ew şîfrekirî be an jî destûrnameyên wê sînordar bin.

en: Background color
ku: Rengê zemînê

en: Stretch background across multiple monitors
ku: Paşnavê li ser gelek çavdêran dirêj bikin

en: Draw user backgrounds
ku: Zemîna bikarhêner bixêzîne

en: When a user is selected, show that user's background.
ku: Dema ku bikarhênereke hat hilbijartin, zêmîna wê bikarhênerî nîşan bide

en: Draw a grid
ku: Piştekeke bixêzîne

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
ku: Li ser zemînê xalên spî bixêzîne

en: Themes
ku: Dirb

en: GTK theme
ku: Dirba GTK

en: Icon theme
ku: Dirba îkonan

en: Mouse pointer
ku: Nîşankera mişkê

en: Mouse pointer size
ku: Meziniya nîşankera mişkê

en: Optional pictures
ku: Wêneyên Bijare

en: Other monitors
ku: Dîmenderên din

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
ku: Heke dîmenderên te yên zêde hebin, heta ku lîsteya  bikarhêneran çalak bibe, wêne dê li yên din bê bicihkirin.

en: Bottom left
ku: Çepa jêr

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
ku: Di çepa jêr de wêneyeke hilbijêre ji yên ku dê paceya têketinê nîşan bide

en: Users
ku: Bikarhêner

en: User list
ku: Lîsteya bikarhêner

en: Allow manual login
ku: Destûrê bide têketina manuelê

en: Add an option in the login window to enter a username.
ku: Ji bo tevlîkirina navê bikarhênerê li paceya têketinê bijareyeke zêde bike.

en: Hide the user list
ku: Lîsteya bikarhêneran veşêre.

en: Hide the list of users in the login window.
ku: Lîsteya bikarhêneran ên ku li paceya têketinê ne veşêre

en: Guest sessions
ku: Runiştinên mêvanan

en: Allow guest sessions
ku: Destûrê bide runiştinên mêvanan

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
ku: Destûrê bide mêvanan ku bêşîfre karibin komputerê bi kar bînin. Hesabeke demî ya mêvanan dema ku têketinê bikin dê bê çêkirin.

en: Automatic login
ku: Têketina otomatîk

en: Username
ku: Navê bikarhêner

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
ku: Hişyarî: Heke peldaka malê ya bikarhêner bi şîfre be, têketina otomatîk dê serneketî be.

en: Delay before connection (in seconds)
ku: Dereng berî girêdanê (di çirkeyan de)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
ku: Ger ev vebijark were danîn, dîmendera têketinê dê bi qasî çend saniyan were xuyang kirin berî ku têketina otomatîk çêbibe. Her çalakiya bikarhêner dê jimartinê betal bike.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
ku: Ji bo van guhertoyên mîhengê ser bikevin divê komputer ji nû ve bê barkirin.

en: Settings
ku: Mîheng

en: Activate numlock
ku: Kilîda hejmar çalak bike

en: Please install numlockx to use this option.
ku: Ji bo bikaranîna vê bijareyê ji kerema xwe numlockx bar bikin.

en: Activate numlock in the login window.
ku: Di paceya têketinê de kilîda hejmar çalak bikin.

en: Auto
ku: Otomatîk

en: Enable
ku: Çalakkirin

en: Disable
ku: Çalaknekirin

en: HiDPI support
ku: Piştgiriya HiDPI

en: Support for high pixel density and Retina displays.
ku: Piştgirî ji bo tîriya pîksel ên bilind û dîmena Retînayê.

en: Monitor
ku: Monîtor

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
ku: Hilbijêre ku kîjan monitor divê pencereya têketinê nîşan bide, an heke hûn dixwazin ku ew mişkê bişopîne 'Auto' hilbijêrin.

en: Panel indicators
ku: Nîşandera panêl

en: Hostname
ku: Navê Makîneyê

en: Show the computer hostname in the panel.
ku: Di panelê de navê makîneyê ya komputerê nîşan bide.

en: Accessibility options
ku: Bijareyên gehînbariyê

en: Show accessibility options in the panel.
ku: Di panelê de bijareyên gehînbariyê nîşan bide.

en: On-screen keyboard layout
ku: Plansaziya klavyeyê li ser ekranê

en: Battery power
ku: Hêza pîlê

en: On laptops, show the battery power in the panel.
ku: Li laptopê, hêza pîlê di panelê de nîşan bide.

en: Keyboard layout
ku: Pergala klavyeyê

en: Show the keyboard layout in the panel.
ku: Di panelê de pergala klavyeyê nîşan bide.

en: Quit menu
ku: Ji pêşekê derkeve

en: Show the quit menu in the panel.
ku: Di panelê de "ji pêşekê derkeve" nîşan bide

en: Clock
ku: Demjimêr

en: Show a clock in the panel.
ku: Di panelê de demjimêr nîşan bide.

en: Clock format
ku: Formata Demjimêrê

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
ku: Bibîne https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.

en: Choose an Image File
ku: Peleke Wêne Hilbijêre

en: _Cancel
ku: _Betal

en: _Open
ku: _Veke

en: Image files
ku: Pelên wêne

en: Configure the login window
ku: Têketina paceyê mîheng bike
