linuxmint - en to mr translation catalogue (13 entries)

en: Login Window
mr: प्रवेश पटल

en: Quit
mr: बाहेर पडा

en: Appearance
mr: स्वरुप

en: Background
mr: पार्श्वभूमी

en: Background color
mr: पार्श्वभूमी रंग

en: Draw user backgrounds
mr: वापरकर्ता पार्श्वभूमी रेखाटा

en: When a user is selected, show that user's background.
mr: जेव्हा एखादा वापरकर्ता निवडला जातो तेव्हा त्या वापरकर्त्याची पार्श्वभूमी दर्शवा.

en: Draw a grid
mr: एक ग्रीड रेखाटा

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
mr: पार्श्वभूमीवर पांढर्‍या ठिपक्यांची एक ग्रीड रेखाटा.

en: Themes
mr: दृश्य प्रकार

en: Bottom left
mr: खालून डावीकडे

en: Users
mr: वापरकर्ते

en: User list
mr: वापरकर्ता यादी
