linuxmint - en to nb translation catalogue (57 entries)

en: Login Window
nb: Innloggingsvindu

en: Quit
nb: Avslutt

en: Appearance
nb: Utseende

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Draw user backgrounds
nb: Tegn brukerbakgrunner

en: When a user is selected, show that user's background.
nb: Når en bruker er valgt, vis denne brukerens bakgrunn

en: Draw a grid
nb: Tegn opp rutenett

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
nb: Tegn et rutenett med hvite prikker på toppen av bakgrunnen

en: Themes
nb: Temaer

en: GTK theme
nb: GTK-tema

en: Icon theme
nb: Ikontema

en: Optional pictures
nb: Valgfrie bilder

en: Other monitors
nb: Andre skjermer

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
nb: Hvis du har flere skjermer, er brukerlisten plassert på den aktive, og dette bildet på de andre

en: Bottom left
nb: Nederst til venstre

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
nb: Velg et bilde som skal vises nederst til venstre i innloggingsvinduet.

en: Users
nb: Brukere

en: User list
nb: Brukerliste

en: Allow manual login
nb: Godta manuell innlogging

en: Add an option in the login window to enter a username.
nb: Legg til et alternativ i innloggingsvinduet for å skrive inn et brukernavn.

en: Hide the user list
nb: Skjul brukerlisten

en: Hide the list of users in the login window.
nb: Skjul listen over brukere i innlogginsvinduet

en: Guest sessions
nb: Gjesteøkter

en: Allow guest sessions
nb: Godta Gjesteøkter

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
nb: Tillat at gjestene bruker datamaskinen uten et passord. En midlertidig gjestekonto blir opprettet automatisk når de logger på.

en: Automatic login
nb: Automatisk innlogging

en: Username
nb: Brukernavn

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
nb: Advarsel: Automatisk innlogging mislykkes hvis brukerens hjemmekatalog er kryptert.

en: Delay before connection (in seconds)
nb: Forsinkelse før tilkobling (i sekunder)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
nb: Hvis dette alternativet er satt, vises innloggingsskjermen i så mange sekunder før den automatiske innloggingen skjer. Enhver brukeraktivitet vil avbryte nedtellingen.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
nb: Disse innstillingene krever at datamaskinen starter opp igjen.

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Please install numlockx to use this option.
nb: Vennligst installer numlockx for å bruke dette valget

en: Auto
nb: Automatisk

en: Enable
nb: Slå på

en: Disable
nb: Slå av

en: HiDPI support
nb: Støtte for HiDPI

en: Support for high pixel density and Retina displays.
nb: Støtte for høy pixel tetthet og retina skjermer.

en: Monitor
nb: Skjerm

en: Panel indicators
nb: Panel indikatorer

en: Hostname
nb: Vertsnavn

en: Show the computer hostname in the panel.
nb: Viser datamaskinens vertsnavn i panelet

en: Accessibility options
nb: Tilgjengelighets alternativer

en: Battery power
nb: Batteristrøm

en: On laptops, show the battery power in the panel.
nb: På bærbare pcer, vis batteri strømnivå i panelet

en: Keyboard layout
nb: Tastaturoppsett

en: Show the keyboard layout in the panel.
nb: Vis tastaturoppsettet i panelet.

en: Quit menu
nb: Avslutt meny

en: Show the quit menu in the panel.
nb: Vis avslutningsmenyen i panelet.

en: Clock
nb: Klokke

en: Show a clock in the panel.
nb: Vis en klokke i panelet

en: Choose an Image File
nb: Velg en bildefil

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Open
nb: _Åpne

en: Image files
nb: Bildefiler

en: Configure the login window
nb: Konfigurér innloggingsvinduet
